سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مرکز پژوهش‌های مجلس؛

دو نگاه به وزارت‌‌ شدن «میراث فرهنگی»

طرح یک فوریتی انتزاع سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و الحاق آن به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ۲۸ خرداد ۹۰ در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گرفت اما این طرح در کمیسیون اجتماعی مجلس به‌عنوان کمیسیون اصلی و در کمیسیون‌های فرعی رد شد.
اشتغالزایی با توسعه گردشگری؛

همکاری جایکا در ایجاد موزه لنج‌سازی

نماینده جایکای ژاپن در ایران با بیان اینکه تاکید طرح‌های گردشگری بر اشتغالزایی است گفت: جایکا کمک می‌کند روستای گوران قشم موزه روباز لنج‌سازی داشته باشد.
طالبیان مطرح کرد؛

اعتبارمان را از میزها نمی‌گیریم

۳۰ هزار بنا و محوطه تاریخی در کشور تاکنون شناسایی شده است که صیانت و حفاظت از آن‌ها حساسیت‌های ویژه خود را دارد. پیش بینی می شود ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار اثر تاریخی شناسایی شده و نشده در ایران وجود داشته باشد که بخشی از آن ها هنوز در فهرست آثار ملی کشور ثبت نشده اند.
سنجابی تشریح کرد؛

تاثیر افزایش عوارض خروج از کشور بر درآمدهای دولت و گردشگری

عضو اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق معتقد است که طبیعتا افزایش سه برابری عوارض خروج از کشور واکنش منفی را در پی خواهد داشت اما بعد از یکی - دو ماه می‌توان نتایج مثبت آن را در بخش گردشگری شاهد باشیم.
دانستنی های سفر؛

رازهای پنهانی درباره هتل ها که حتما باید بدانید!

اگر هنگام سفر قصد رفتن به هتل را دارید، نکات مهمی است که بهتر است آنها را بدانید.
خبرخوش برای هتلداران؛

تاسیسات گردشگری مشمول قانون نظام صنفی نیستند

هیئت عمومی دیوان عدالت اداری با شکایت یک هتلدار، بند ب مصوبه مورخ هیئت عالی نظارت بر اصناف کشور که تاسیسات گردشگری را مشمول قانون نظام صنفی دانسته بود، غیرقانونی دانست و ابطال کرد.
سلحشوری مطرح کرد؛

جزئیات طرح تشکیل کمیسیون ویژه گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع‌دستی مجلس + متن طرح

عضو ناظر مجلس در شورای عالی میراث فرهنگی، تشکیل کمیسیون ویژه گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع‌دستی را در راستای تحقق اهداف سند چشم انداز ۲۰ ساله، احکام برنامه پنجساله ششم و اقتصاد مقاومتی ضروری دانست.
رئیس سازمان میراث فرهنگی؛

درآمد 160 میلیارد تومانی میراث فرهنگی با سه برابر شدن عوارض خروج از کشور

افزایش سه برابری عوارض خروج از کشور به گفته «علی اصغر مونسان» 160 میلیارد تومان برای سازمان تحت مدیریت او درآمدزایی خواهد کرد. به گزارش روزنامه ایران و به گفته معاون رئیس جمهوری در لایحه بودجه سال ۹۷، عوارض خروج از کشور برای هر نفر ۲۲۰ هزار تومان در نظر گرفته شده که این مبلغ برای سفر دوم حدود ۵۰ درصد افزایش می‌یابد (۳۳۰ هزار تومان) و برای سفرهای سوم و بیشتر با ۱۰۰ درصد افزایش، به ۴۴۰ هزار تومان می‌رسد.
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی اعلام کرد؛

درآمد ۱۶۰ میلیاردی از سه برابر شدن عوارض خروج از کشور

«در گذشته ۱۰ هزار تومان از عوارض خروج از کشورِ هر شخص به سازمان می‌رسید که اکنون این میزان سهم، به ۴۰ هزار تومان افزایش یافته و در کل ۱۶۰ میلیارد تومان اعتبارات عوارض به این سازمان تعلق خواهد گرفت.»
دنیای آینده هتل‌ها؛

جریان هتلداری چگونه پیش خواهد رفت؟

در فیلم هامون مهرجویی، حمید هامون در پاسخ دوستش درخصوص معنی اصطلاح uncertainty principle جواب می‌دهد «عدم یقین ... عدم قطعیت ... این به معنای استیصال ذهن بشر هم هست...»؛ به‌نظر می‌رسد عدم قطعیت، تنها اصل قطعی است که لازمه تفکر و تعقل است.
عوامل تقویت گردگشری؛

تجربه مکزیکی تاثیر نرخ ارز بر گردشگری

کشورها برای توسعه و افزایش تولید صنایع صادراتی خود از جمله گردشگری، تمایل دارند با استفاده از اهرم کاهش ارزش پول داخلی کالاهای خود را برای مصرف‌کنندگان خارجی جذاب کنند. تجارب جهانی نیز موید آن است که فارغ از تبعات و پیامدهای سیاسی این پدیده بر وضعیت موجود، همواره و در هر زمانی صنعت گردشگری از این وضعیت سود برده و این صنعت به وزنه‌ای قابل اعتنا در رشد اقتصادی بدل شده است.
در مراحل نهایی قرار گرفت؛

لغو روادید ایران و روسیه

سرپرست دفتر بازاریابی و تبلیغات معاونت گردشگری از لغو روادید بین ایران و روسیه در مراحل نهایی خبر داد.
لوت؛ دورخیز جهانی در گردشگری؛

چگونه بیابان لوت از «مانع» توسعه به «عامل» توسعه بدل شد؟

سال گذشته دشت لوت در فهرست جهانی یونسکو به ثبت رسید تا این منطقه بیابانی، نخستین میراث طبیعی کشورمان باشد که حائز این عنوان می‌شود؛ عنوانی که از ظرفیتی قابل توجه و لزوم توسعه این منطقه به‌منظور ایجاد زیرساخت‌های جذب گردشگر به کشور خبر می‌دهد.
رای بالا به تغییر؛

کمپین تغییر، داد مدیرکل میراث تهران را درآورد

کمپین تغییر مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران به‌دلیل «اهمال‌های میراث فرهنگی استان تهران به‌ویژه مدیرکل این استان در جلوگیری از تخریب آثار تاریخی، حرایم بناهای تاریخی و الحاقات بناهای تاریخی» موجب شد تا رجبعلی خسروآبادی، مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران دیروز برخی سمن‌های میراث فرهنگی را به شناسایی بناهای تاریخی و تبانی برای خارج کردن بناهای تاریخی از فهرست آثار ملی و تخریب آن ها متهم کند.
اقامتگاه های بوم گردی؛

درباره اقامتگاه های بوم گردی بیشتر بدانید

اقامتگاه بوم گردی اقامتگاهی برای گردشگران است که ساختار بومی خدمات، محصولات و فعالیت‌های گردشگری، آن را از دیگر الگوهای اقامتی مانند هتل‌ها و مهمان‌پذیرها متمایز می‌کنند.
بی‌اعتباری کارت‌های اعتباری؛

دو جایگزین کارت‌های اعتباری برای گردشگران

کارشناسان اتفاق نظر دارند که یکی از مشکلات عمده‌ای که گریبان گردشگری ورودی کشور را گرفته، زیرساخت‌های مالی نامناسب و غیرقابل استفاده بودن کارت‌های اعتباری بین‌المللی همچون «مسترکارت» در ایران است که موجب بروز دردسر و مشکلاتی در سفر گردشگران خارجی به کشور می‌شود.
تلاش هند برای جذب گردشگران سلامت؛

بیمارستان‌هایی که هتل است

در حالی که بیمارستان‌های ایران هنوز مکانی برای اقامت همراهان بیمار ندارند، هندی‌ها نه تنها برای اقامت بیمار بلکه برای اقامت، تفریح و سفر همراهان بیماران خارجی نیز برنامه‌ریزی کرده‌اند.
وزیر کشور:

«روز کوروش» باید مدیریت شود

وزیر کشور گفت: از سال آینده باید روز کوروش را مدیریت کنیم و باید توجه داشت موضوع کوروش بحث ضداسلامی نیست. البته مشکل ما کوروش نیست بلکه معاندینی هستند که به دنبال سوءاستفاده از این روز بودند.
توسعه گردشگری؛

راندمان گردشگری ایران چقدر است؟

معاون گردشگری کشور گفت: راندمان سالانه گردشگری ایران نسبت به ظرفیت کلِ جاذبه‌ها، ۳۵ تا ۴۰ درصد است، برای همین یکی از استراتژی‌های اصلی، ارتقاء این راندمان است.
محمد محب خدایی؛

جابه‌جایی‌هایِ بدون حکم در معاونت گردشگری

معاونت گردشگری در چهار ماه گذشته در شرایطی گذران امور کرده است که دو پست مدیریتی‌اش بدون ابلاغِ حکم رسمی، اداره می‌شوند.
صفحه  از ۱۴
نظرات و گلایه ها