سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
نگاهی به تعارضات گونه‌ای از کسب‌وکارهای محلی؛

تداوم چالش اقامتگاه‌های بوم‌گردی

مسوولان گردشگری کشور اعلام می‌کنند بیش از هزار و ۵۰۰ اقامتگاه بوم‌گردی در حال حاضر در کشور وجود دارد؛ که باید تا پایان برنامه ششم توسعه به رقم ۲هزار برسد. این اقامتگاه‌ها اگرچه در ابتدای شکل‌گیری خود قرار بود کسب و کاری خانوادگی و محلی باشند و مردم را به سمت مقاصد جدید هدایت کنند اما به باور بسیاری از کارشناسان، رشد بی‌رویه آنها باعث شده این فلسفه اندک اندک به دست فراموشی سپرده شود.
گردشگری ریلی ؛

بعد از 4 سال ایران به کلوپ کشورهای دارنده قطارهای گردشگری می‌پیوندد

در طی 4 سالی که قطارهای گردشگری ایران فعالیت خود را آاز کرده، 28 قطار اروپایی با گردشگران خارجی به ایران آمده‌اند و اکنون زمان آن رسیده که شرکت راه‌آهن ایران نخستین قطار استاندارد گردشگری خود را تا سال آینده آماده کند و روی ریل به حرکت درآورد تا به کلوپ کشورهای دارنده قطارهای گردشگری، بپیوندد.
پیشنهاد واگذاری امتیاز اقامتگاه‌های دولتی به خصوصی‌ها؛

رسمیت بنگاه‌داری دولتی درمهمانسراها؟

چندی پیش استاندار مازندران اعلام کرد که قرار است ویلاهای دولتی حاشیه ساحل مازندران در اختیار مردم قرار گیرد. اما به گفته وی هنوز راهکاری که باید براساس آن ویلاهای دولتی حاشیه دریای مازندران در اختیار عموم مردم قرار گیرد، نهایی و ابلاغ نشده و به‌زودی این اتفاق خواهد افتاد؛ موضوعی که در میان فعالان گردشگری این نگرانی را به‌وجود آورده که بنگاه‌داری دستگاه‌های دولتی از طریق اقامتگاه‌هایی که در اختیار دارند، شکل علنی‌تری به خود گیرد.
شرایط جدید صدور ویزای شنگن اعلام شد؛

ویزای گران «شنگن» سفر به اروپا را آسان می‌کند؟

هزینه دریافت روادید شنگن از ژانویه سال ۲۰۲۰ میلادی به ۸۰ یورو افزایش می‌باید.
اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران

تبلیغ «اخذ ویزای تضمینی» ممنوع شد

اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران با هشدار نسبت به سودجویی و برخی سوءاستفاده‌های مالی، تبلیغ برای اخذ ویزای تضمینی را غیرقانونی اعلام و آژانس‌های مسافرتی را از اقدام در این‌خصوص منع کرد.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری:

شناسایی بیش از ۴۰۰ ویژه‌خوار از هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از شناسایی ۴۰۰ ویژه خوار از هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی خبر داد و گفت: بیش از ۴۰۰ ویژه‌خوار، اسکان و حتی غذای نوروز را مهمان جیب بازنشستگان بوده‌اند.
استعفاء مدیرعامل هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی؛

استعفاء مدیرعامل هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی برای آغاز یک بدعت

مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی و جهانگردی، با پایان مدت زمان کاری خود از پست‌اش استعفا کرد تا بدعتی برای جوانان و مدیران بعد از خود آغاز کند که با پایان مدت زمان کاری خود، از سمت خود استعفا کنند.
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی؛

نرخ بلیت در تعطیلات عید فطر بالاتر از نرخ مصوب نمی‌رود+ جدول قیمت‌ها

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: در ایام تعطیلات پیش‌رو قیمت بلیت هواپیما از سقفی که اعلام شده نباید بالاتر به فروش برود ، در غیر این صورت متقاضیان می‌توانند نسبت به گران‌فروشی و تخلف شرکت یا سایت فروشنده شکایت کنند.
رحیم انور:

۱۶۹ دفتر خدمات مسافرتی در سال ۹۷ لغو مجوز شدند

طی سال ۹۷ در مجموع شاهد ۲۲۵۲ شکایت از دفاتر خدمات مسافرتی بودیم که منجر به لغو مجوز ۱۶۹ دفتر خدمات مسافرتی شد.
شادمهری خبر داد:

راه اندازی سامانه اطلاعات بافت و بناهای تاریخی شهر تهران

مدیر بافت و بناهای تاریخی شهر تهران خبر از طراحی و راه اندازی سامانه ای به منظور حفظ، صیانت و جمع آوری اطلاعات بناهای تاریخی داد.
مدیریت گردشگری؛

ماموریت «چینی» برای کمیته تورهای ورودی

به گفته رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران، یک گروه از اعضای کمیته تورهای ورودی این انجمن به نمایشگاه گردشگری چین می‌روند تا به‌عنوان اولین مقصد روی این بازار کار کنند. حرمت الله رفیعی درباره تشکیل کمیته تورهای ورودی در این انجمن با وجود داشتن یک جامعه فعال در این حوزه به نام جامعه تورگردانان، گفت: «همه تشکل‌ها متعلق به انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی است. ما فعالیت موازی با جامعه تورگردانان ایران انجام نداده‌ایم.»
معافیت تورهای ورودی از مالیات ارزش‌ا‌‌‌فزوده؛

دو اثر معافیت تورهای ورودی از VAT

چند روز پیش بود که معاون اول رئیس‌جمهوری با «معافیت تورهای ورودی به کشور از مالیات ارزش افزوده (VAT)» موافقت کرد؛ خبری که فعالان گردشگری را به بهبود وضعیت تورهای ورودی امیدوار کرد.پیش از این برای حذف مالیات بر ارزش افزوده آژانس‌های فعال در بخش تورهای ورودی بارها از مجاری مختلفی رایزنی و تاکید کرده بودند که تورهای ورودی به واسطه آنکه نوعی صادرات محسوب می‌شوند و ارزآور هستند باید از مالیات معاف باشند و دریافت مالیات بر ارزش افزوده از شرکت‌های خارجی که مسافر به ایران می‌فرستند، غیرممکن است.
ارزیابی گام اول ساماندهی تعطیلات؛

«تعطیلی پنج‌شنبه» به نفع گردشگری

اخیرا طرحی در مجلس مطرح شده است که ادارات مراکز استان‌ها دو روز در هفته تعطیل باشند. برخی نمایندگان مجلس با ارائه این طرح پیشنهاد داده‌اند روز پنج‌شنبه تمام مراکز اداری، آموزشی و قضایی در کلیه استان‌ها و شهرستان‌ها مانند تهران تعطیل شوند.
نماینده مردم شازند در مجلس:

دولت به‌تنهایی توان تحول در حوزه گردشگری را ندارد

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت به‌تنهایی توان تحول در حوزه گردشگری را ندارد به همین دلیل باید زمینه ورود بخش خصوصی را فراهم کند.
رشد ۴درصدی در سه ماه اول؛

عملکرد جهانی گردشگری در ۲۰۱۹

جدیدترین گزارش بارومتر سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) نشان می‌دهد تعداد گردشگران ورودی بین‌المللی در سه ماه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴درصد رشد داشته؛ رشدی که البته پایین‌تر از ۶درصد رشد میانگین در دو سال اخیر بوده است. در این میان منطقه خاورمیانه با رشد ۸درصدی، صدرنشین جدول جذب گردشگران بین‌المللی ورودی بوده است. پس از خاورمیانه، آسیا-پاسیفیک ۶درصد رشد، اروپا و آفریقا هر کدام ۴درصد رشد و قاره‌ آمریکا ۳درصد رشد را در سه ماه نخست سال ۲۰۱۹میلادی ثبت کرده‌اند.
پیش‌بینی بهبود در سه‌ماهه آتی؛

عملکرد جهانی گردشگری در ۲۰۱۹

جدیدترین گزارش بارومتر سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) نشان می‌دهد تعداد گردشگران ورودی بین‌المللی در سه ماه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴درصد رشد داشته؛ رشدی که البته پایین‌تر از ۶درصد رشد میانگین در دو سال اخیر بوده است.
نیاز گردشگران درتهران؛

طرح ۵۰۰ نقطه برای ساخت هتل، بدون زمان و بدون مکان

طرح ۵۰۰ نقطه برای ساخت هتل و سایر تاسیسات گردشگری درحالی توسط رییس جمهور مورد موافقت قرار گرفته که هیچ زمانبندی یا مکان یابی برای تحقق آن در اختیار سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیست.
تخصیص زمین رایگان یا قسطی؛

دو نگاه به تامین زمین رایگان هتل‌ها

رئیس‌جمهوری با پیشنهاد علی‌اصغر مونسان، رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در زمینه تامین زمین موردنیاز برای ساخت هتل و اجرای طرح‌های گردشگری در ۵۰۰ نقطه از کشور به‌صورت رایگان یا با اقساط ۲۰ ساله موافقت کرده است. معاون رئیس‌جمهوری در نامه‌ای به حسن روحانی خواستار آن شده بود که رئیس‌جمهور به دستگاه‌های اجرایی نسبت به تامین زمین موردنیاز در ۵۰۰ نقطه از کشور برای ساخت هتل و سایر تاسیسات محرک بخش گردشگری به‌صورت رایگان یا با اقساط بلند مدت حداقل ۲۰ساله دستورات لازم را بدهد تا این سازمان در قالب فرصت‌های سرمایه‌گذاری به متقاضیان واجد شرایط، این تسهیلات را ارائه دهد. اما این موضوع دو دیدگاه را در میان هتلداران ایجاد کرده است.
تیموری خبر داد:

کاهش ۶۰ درصدی هزینه‌های اشتغال در حوزه گردشگری

معاون گردشگری تاکید کرد: بسیاری از آژانس‌هایی که در حوزه طبیعتگردی فعال هستند، حدود ۸۰ درصد تورهای خود را در فضای دیجیتالی معرفی و به فروش می‌رساند. حتا آنهایی که آژانس‌دار هستند، فروش و ارائه بسته‌های سفرهایشان، عملا در بستر وب انجام می‌شود. بنابراین چه بخواهیم و چه نخواهیم، حوزه گردشگری ما نیز به سوی تحولات دیجیتال در حرکت است.
تحولات دیجیتال در حوزه گردشگری ؛

"نوروز ۱۴۰۰" قرن جدید پیشِ روی گردشگری

در حالی با برگزاری نوروز ۱۴۰۰ وارد قرن جدید می‌شویم که توسعه گردشگری با تحولات دیجیتال و تغییر مشاغلی که در پی دارد به گونه‌ای دیگر رقم خواهد خورد. باید دید که در دوره جایگاه ایران در تحولات دیجیتال گردشگری کجاست؟
صفحه  از ۴۷
نظرات و گلایه ها