سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
تعطیلات زمستانی و رونق گردشگری؛

آدرس غلط به توزیع سفر

فعالان اقتصادی معتقدند «تعطیلات زمستانی» به توزیع درآمدهای گردشگری در کشور منجر نمی‌شود
در نشست «میراث فرهنگی» و «ناجا» صورت گرفت؛

تاکید بر حمایت پلیس اطلاعات و امنیت از گردشگری

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی ناجا طی نشستی بر تقویت همکاری‌های میان دو نهاد تاکید کردند. همچنین در این جلسه درخصوص ثبت اطلاعات مرتبط با گردشگران از طریق یک سامانه واحد و صدور مجوز برای فعالیت‌های تاسیسات گردشگری نیز گفت‌و‌گو و تبادل نظر شد.
ویژگی‌های یک مدیر هتل چیست؟؛

اطلس تمام‌نما برای مدیران هتل‌ها

عوامل متعددی برای موفقیت و رشد یک هتل وجود دارد؛ عواملی مانند محل و مکان هتل، محبوبیت مقصد گردشگری، امکانات هتل و درنهایت کارکنانی که در هتل کار می‌کنند. با این‌حال، همواره مدیریت هتل نقش حیاتی و مهمی در موفقیت کلی یک هتل به عهده دارد. این مدیریت برای موفقیت نیاز به ویژگی‌ها، مهارت‌ها و همچنین دانش و تجربه دارد.
بهنام اسلمی / مشاوره توسعه کسب و کار:

چگونه فروش سازمان‌های گردشگری را به دنیای دیجیتال مارکتینگ ببریم؟

در عصر حاضر، حضور در دنیای دیجیتال مارکتینگ، نه یک انتخاب بلکه ضرورتی ناگزیر است. این روزها اگر جایی در دنیای دیجیتال نداشته باشید، به شدت از رقبا عقب خواهید افتاد و نمی‌توانید به آنچه لایقش هستید دست یابید.
لیلا حامدی/ مدرس و مشاور گردشگری؛

شش استراتژی مجازی برای بازاریابی گردشگری

مسافران در سال ۲۰۱۸ به هر جایی که سفر کنند، به هر حال از رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند تا بتوانند بهترین نقاط را کشف کنند، برای سفر خود برنامه‌ریزی کنند و خاطرات سفرشان را با دوستان خود به اشتراک بگذارند. بخش چالش‌انگیز و جالب توجه در مورد رسانه‌های اجتماعی این است که آنها تنها یک بخش از سفر نیستند، بلکه در سرتاسر سفر نقش بسیار مهمی ‌ایفا می‌کنند. اینستاگرم به جز اینکه محلی است برای کسب اطلاعات بیشتر از مقصد یا الهام گرفتن برای انتخاب مقصد، جایی است که گردشگران برای پیاده روی در محله‌های غیرتوریستی یا تست کردن نوشیدنی یا خوراکی محلی نیز از آن استفاده می‌کنند.
معاون گردشگری تصریح کرد:

فرمول‌آمارهای گردشگری کشور

معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اظهار کرد: «تدوین، ایجاد و برپایی کامل سیستم حساب‌های اقماری گردشگری (TSA) در کشور همواره مورد پیگیری مستمر این سازمان قرار داشته است و در‌حال‌حاضر مطابق توافق صورت گرفته با مرکز آمار ایران به‌عنوان متولی آمارهای رسمی کشور، روند اجرایی شدن آن با همکاری مشترک دو سازمان و مراکز دانشگاهی از طریق برگزاری جلسات متعدد کارشناسی در دست پیگیری است.»
کسب و کار هتلداری؛

مسیر پایان سلطه غیرخصوصی‌ها بر بازار هتل

آمارها نشان می‌دهد نیمی از هتل‌های پنج ستاره ایران که کمتر از ۳۵ عدد هستند تحت مدیریت بخش غیرخصوصی قرار دارند. این موضوع حاکی از آن است که یکی از مهم‌ترین منابع درآمدی اقامت مسافران و گردشگران در اختیار بخش خصوصی نیست؛ چون رقبای سرسخت دولتی یا حاکمیتی دارد. این در حالی است که موضوع واگذاری هتل‌ها و اقامتگاه‌های دولتی از سال ۸۷ با ابلاغ قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی به جریان افتاد؛ اما تاکنون با وجود گذشت یک دهه از این تاریخ محقق نشده‌است.

معرفی بیش از 500 طرح سرمایه‌گذاری و گردشگری قزوین به سامانه اشتغال روستایی

به منظور ایجاد اشتغال پایدار روستایی و تامین تسهیلات مورد نیاز کارآفرینان حوزه گردشگری در مناطق روستایی، از زمان شروع به فعالیت سامانه کارا تاکنون بیش از 500 طرح سرمایه‌گذاری و گردشگری به کارگروه اشتغال استان معرفی شده است.

برنامه سفرهای تابستانی برای بازنشستگان

به گفته معاون فرهنگی- اجتماعی سازمان تامین اجتماعی، در سال جاری ۴۰ هزار بازنشسته و مستمری‌بگیر به شهرهای زیارتی اعزام می‌شوند و همچنین تورهای یک روزه گردشگری در تابستان برای این قشر برگزار خواهد شد.
چالش‌های توسعه گردشگری؛

سیاست هندی برای توسعه توریسم داخلی

هرچند مسوولان کشور بارها در سخنان خود اظهار کرده‌اند که سیاست سوق دادن گردشگر ایرانی از مقاصد خارجی به مقاصد داخلی و ایجاد رونق و شکوفایی در گردشگری داخلی کشور را دنبال می‌کنند، اما به باور کارشناسان اشکالاتی اساسی در سیاست‌های موجود در کشور وجود دارد که مانعی جدی برای تحقق این امر هستند.
ربیعی- مونسان؛

امضا تفاهم‌نامه ایجاد 50هزار شغل گردشگری

نشست امضای تفاهم‌نامه ایجاد پنجاه هزار شغل و خدمات گردشگری صبح امروز یکشنبه (17 تیرماه) با حضور علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و علی ربیعی وزیر کار برگزار شد.
یک پژوهش، ضمن بررسی وضعیت تدوین سند جامع توریسم در ایران منتشر کرد؛

سه الگو در تدوین و اجرای برنامه گردشگری

داشتن یک برنامه استراتژیک و نقشه‌راه برای توسعه پایدار صنعت گردشگری از جمله اهدافی ‌است که متاسفانه با وجود گذشت چند دهه تلاش و ممارست همچنان این اتفاق نیفتاده است. از سال ۹۳ تا‌کنون که به شکل جدی‌تری به این مساله پرداخت شده، هر سال اعلام می‌شود که برنامه جامع گردشگری تا پایان سال به مرحله تحقق خواهدرسید. در نهایت نیز گفته شده‌بود از ابتدای برنامه پنج ساله ششم توسعه کشور، برنامه جامع گردشگری به اجرا درخواهدآمد؛ اما همچنان شاهد آن هستیم که برنامه مدونی در این زمینه وجود ندارد.
ارز مسافرتی؛

این ۱۰۰۰ یورو هم حاشیه ساز شد

گرچه ارزی که بانک مرکزی به مسافران می‌دهد حداکثر ۱۰۰۰ یورو بوده و در ظاهر ماجرا رقم ناچیزی است و حتی مورد اعتراض هم قرار می گیرد، اما همین هم کم حاشیه نبوده است.
مدیرکل نظارت ارزیابی و گردشگری:

برخورد با افراد و تاسیساتی که نارضایتی مردم و گردشگران خارجی را فراهم می‌کنند

محمد ثابت اقلیدی می‌گوید برنامه‌ریزی حوزه نظارت برای ایجاد یک اکوسیستم هوشمند نظارتی انجام شده و قرار است با استفاده از آن خودنظارتی توسط گردشگران داخلی و خارجی تقویت شده و براساس رضایتمندی مشتریان از تاسیسات گردشگری به آنها امتیاز داده شود.
سرپرست برنامه‌ریزی و حمایت از توسعه گردشگری مطرح کرد؛

سفر ۱۰ میلیون ایرانی به خارج از کشور تنها در یکسال/۲.۵ میلیون نفر ترکیه را انتخاب کردند

محمد ثابت اقلیدی می‌گوید با وجود اینکه از میزان کل ایرانیانی که سال گذشته به کشور‌های خارجی سفر کرده‌اند؛ تنها ۵۵ درصد سفر‌ها غیرزیارتی بوده؛ اقداماتی در حال انجام است که این میزان نیز به سفر در کشور خود راغب شوند.
ثبت میراث؛

ثبت ۱۹ محوطه در فهرست میراث جهانی یونسکو

برگزاری چهل‌ودومین اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو در شهر منامه بحرین با ثبت ۱۹ محوطه تاریخی، طبیعی و ترکیبی در فهرست میراث جهانی همراه شد.
مطالبه ورود گردشگری به بازار دوم ارز؛

پیشنهاد فعالان گردشگری برای حذف رانت‌ها و افزایش رقابت‌پذیری

به‌رغم شواهد و اظهارنظرها مبنی بر آنکه به حوزه گردشگری ارز مبادله‌ای اختصاص نیافته، مراجعه به چند وب‌سایت داخلی فروش بلیت پروازهای خارجی و مقایسه قیمت‌های ریالی موجود در آن با قیمت ارزی پروازها در وب‌سایت اصلی شرکت‌های هواپیمایی نشان می‌دهد مبنای محاسبه قیمت در برخی وب‌سایت‌های داخلی بر پایه دلار ۴۲۰۰ تومانی بوده است؛ مساله‌ای که با شواهد موجود و فهرست منتشر شده از دریافت‌کنندگان ارز مبادله‌ای از طرف بانک مرکزی در تناقض است و شائبه برخورداری برخی از بنگاه‌ها از رانت را ایجاد می‌کند.
دادگاه‌های میراث فرهنگی؛

گفت‌وگوی «مونسان» و «اژه‌ای» درباره ایجاد شعب قضایی میراث فرهنگی

علی‌اصغر مونسان، در مورد نتیجه‌ جلسه برگزار شده بین وی و محسنی‌اژه‌ای، سخنگوی قوه‌قضائیه توضیح داد: «در آن جلسه بیشتر تلاش شد حمایت سخنگوی قوه قضائیه و این قوه را داشته باشیم تا همکاران و قضات توجه بیشتری در حوزه میراث فرهنگی داشته باشند.»
مدیریت هتلداری ؛

سرنوشت اتاق‌های هتل در آینده نزدیک

واضح است که نقش سفر در زندگی در حال تغییر است. اکنون بیشتر مردم به سفر نه به‌عنوان یک کالای لوکس بلکه به‌عنوان یک حق نگاه می‌کنند و آن را بخش بااهمیتی از زندگی خود می‌دانند. آینده سفر و گردشگری به‌وسیله یک مجموعه پیچیده از نیروهای همگرا و همراه هدایت می‌شود که صنعت هتلداری در این میان نقش بسیار بارزی را ایفا می‌کند و این صنعت حتما تا سال ۲۰۲۰ دستخوش تغییرات بسیاری خواهد شد.
در آستانه سفرهای تابستانی، فعالان هتلداری هشدار می‌دهند؛

ادامه رقابت اقامتگاه‌های دولتی با بنگاه‌های خصوصی

در کنار عدم برخورداری از استقلال در نرخ‌گذاری، یکی از چالش‌های اساسی صنعت هتلداری و ارائه خدمات اقامتی در کشور، فعالیت اقامتگاه‌های غیرمجاز و غیرتخصصی در این حوزه است.
صفحه  از ۲۶
نظرات و گلایه ها