مرکز پژوهش‌های مجلس منتشرکرد؛

سهم صنایع دستی و گردشگری از بودجه۹۶ /بخش خصوصی از قلم نیفتاده است

لایحه بودجه سال ۹۶ کل کشور در بخش میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری توسط دفتر مطالعات فرهنگی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی بررسی شد.
گزارش از شهروندان موافق و مخالف خرید نوروزی از ترکیه:

فرار دنیا از ترکیه و قرار ایرانی‌ها در آنتالیا!

چمدان‌های پر از کالا و اجناس ترک که همراه توریست‌های ایرانی است در فرودگاه‌های ترکیه، کاملاً ایرانی‌ها را از سایر توریست‌ها، مجزا می‌کند و ترکیه قطعاً در شرایطی که سایر توریست‌های دنیا روی خوشی به آن نشان نمی‌دهند این فرصت را برای جذب بیشتر ایرانی‌ها از دست نخواهد داد.
معاون کنسولی و حقوقی وزارت امور خارجه؛

دیپورت گردشگران خارجی از اهواز کذب است

معاون کنسولی و حقوقی وزارت امور خارجه، دیپورت شدن شماری از گردشگران خارجی از فرودگاه اهواز را صراحتا رد کرد و گفت: در دو ماه گذشته، هیچ تبعه خارجی از این فرودگاه دیپورت نشده است که البته در یک سال اخیر، 6 نفر دیپورت شده‌اند که آنها هم هیچ ارتباطی با گردشگری نداشته‌اند.
در بیش از 15 استان ؛

نوروز امسال قیمت اقامت در هتل‌ها ۵۰ درصد کاهش می‌یابد

رئیس سازمان میراث فرهنگی گفت که نوروز امسال قیمت اقامت در هتل‌ها در بیش از 15 استان ۵۰ درصد کاهش می‌یابد.
طرح آرامش بهاری در ۸۰ بقعه متبرکه؛

امکان اسکان مسافران در ۱۳۰ زائرسرا

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان تهران گفت: طرح نوروزی آرامش بهاری به منظور ارائه خدمات فرهنگی، اجتماعی و رفاهی و میزبانی شایسته از زائران و مسافران نوروزی در ۸۰ امامزاده و بقعه متبرکه استان تهران برگزار می‌شود.
مکان‌های دیدنی پایتخت را بشناسید؛

در ایام نوروز چطور تهران‌گردی کنیم؟

بر خلاف تصور ما تهران علاوه بر آلودگی و ترافیک پر است از مکان های دیدنی و گردشگری، آن هم برای کسانی که در طول تعطیلات عید، پایتخت را برای گذران اوقات فراغتشان انتخاب می کنند.
ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر ؛

شماره تلفن رسیدگی به شکایات سفر اعلام شد

ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با صدور اطلاعیه ای، سامانه جامع اطلاعات گردشگری و پاسخگویی به شکایات را اعلام کرد.
ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر ؛

نظارت محسوس و نامحسوس بر تورهای نوروزی

ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در اطلاعیه‌ای اعلام کرده است: «در راستای احقاق حقوق هموطنان و آن دسته از مسافران و گردشگرانی که برای سفر از خدمات دفاتر مسافرتی و گردشگری استفاده و با خرید تورهای داخلی و خارجی سفر می‌کنند، علاوه بر نظارت‌های معمول، اقدام به تشدید کنترل‌ها در قالب اعزام تیم‌های نظارتی محسوس و نامحسوس کرده است.»
بررسی توسعه گردشگری اجتماع‌محور در آسیای میانه؛

چگونه «میهمان‌نوازی» برند قرقیزستان شد؟

در حال حاضر 18 ابتکار عمل گردشگری اجتماع‌محور در قرقیزستان در حال کار هستند. نخستین آنها در روستای کوچکور در سال 2000 آغاز شد. در سال 2003 گروه‌های گردشگری اجتماع‌محور محلی در قرقیزستان یک سازمان فراگیر به نام «انجمن گردشگری اجتماع‌محور قرقیز (KCBTA)» را تشکیل دادند که یک سازمان با عضویت غیرانتفاعی برای توسعه و هماهنگی بیشتر فعالیت‌های گردشگری درون کشور قرقیزستان است.
کارشناس برجسته گردشگری:

تحول ناگهانی گردشگری ایران اشتباه است

رایزن سازمان گردشگری جهانی بر این باور است که تصور تحول ناگهانی گردشگری ایران یک اشتباه است و می تواند به جای قوت به نقطه ضعف بدل شود.
شعار یگان حفاظت سازمان میراث‌فرهنگی؛

حفاظت دانش‌محور، مشارکت اجتماعی و امنیت پایدار

فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث‌فرهنگی گفت: «شعاری که ما برای نوروز امسال در نظر گرفته‌ایم، حفاظت دانش‌محور، مشارکت اجتماعی و امنیت پایدار است که باید متعهدانه این شعار را اجرایی کنیم.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری هرمزگان :

جزیره ابوموسی دارای دفتر نمایندگی میراث‌فرهنگی شد

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری هرمزگان گفت: ‌نمایندگی اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان ابوموسی راه‎اندازی شد.
یک مدرس دانشگاه:

گردشگری طبیعت، معماری شمال ایران را تهدید می‌کند

یک مدرس دانشگاه گفت: توجه بیش از اندازه به گردشگری طبیعت در شمال کشور باعث شده تا معماری سنتی این منطقه در معرض فراموشی باشد.
راه‌اندازی می‌شود؛

دفتر ارتباط با دانشگاه‌ها در معاونت میراث‌فرهنگی کشور

معاون میراث‌فرهنگی کشور در همایش دو سالانه حفاظت و مرمت اشیای تاریخی فرهنگی و تزئینات وابسته به معماری از راه اندازی دفتر ارتباط با دانشگاه های کشور به منظور ارتقاء سطح علمی و تبادل دانش میراث فرهنگی با جامعه دانشگاهی خبر داد.
تفاهم‌نامه مهم سازمان میراث‌فرهنگی با وزارت کشور:

مراقبت از عناصر هویتی در روستاها و شهرهای کوچک

تفاهم‌نامه‌ای با موضوع تبادل‌نظر و تشریک مساعی به‌منظور برنامه‌ریزی، راهبری و نظارت بر مجموعه اقدامات مشترک، روز ۱۱ اسفند، به‌‌امضای زهرا احمدی‌پور رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور رسید.
مدیر کل موزه ها و اموال منقول تاریخی ؛

قانون فروش آثار فرهنگی-هنری تا یک ماه دیگر مصوب می شود

مدیر کل موزه ها و اموال منقول تاریخی گفت: با حمایت دولت راه برای قوانین مجموعه داری و فروش آثار فرهنگی و هنری مجاز باز شده و تا یکماه دیگر قانون آن به تصویب می رسد.
مدیرکل حمایت از تولید صنایع دستی خبر داد؛

راه اندازی بیش از 700 «کارگاه نوروزگردی» در نوروز 96

مدیرکل حمایت از تولید صنایع دستی کشور از راه اندازی بیش از 700 «کارگاه نوروزگردی» در ایام نوروز 1396 خبر داد.
جذب مشارکت مردم در امر حفاظت از میراث فرهنگی؛

پیگیری لایحه حمایت از میراث‌بانان در دستور کار؛

معاون امور مجلس و حقوقی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی، گردشگری از پیگیری لایحه حمایت از میراث بانان خبر داد و گفت: میراث بانان حافظان منافع ملی هستند و باید مورد حمایت ویژه قرار بگیرند.
در گفت‌و گو با معاون گردشگری؛

بازاریابی گردشگری در انتظار تدوین محتوا

تلاش بخش خصوصی و دولتی و دیپلماسی لبخند رییس جمهور توانسته‌اند بازار گردشگری ایران را داغ کنند. اما همه آنچه که شاید بتوان از آن به عنوان سونامی در حوزه گردشگری نام برد اگر تبلیغات و بازاریابی نداشته باشد ادامه نخواهد یافت.
پاسخ به شائبات اتوبوس دو طبقه گردشگری در پایتخت؛

تعیین 10 نقطه برای اسکان رایگان مسافران نوروزی/ توزیع 100 هزار بسته گردشگری

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران جزئیات برنامه‌های این معاونت در نوروز 96 را تشریح کرد.
صفحه  از ۸
نظرات و گلایه ها