سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سه مدل ساختاری برای مدیریت گردشگری؛

بررسی روند ارتقای جایگاه گردشگری در ترکیه، مالزی و اندونزی

ادامه فعالیت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به شکل فعلی یا تبدیل آن به وزارتخانه، مساله‌ای است که به‌طور جدی از زمان مجلس هشتم مطرح بوده است. طرح تبدیل این معاونت ریاست‌جمهوری به وزارتخانه از این رو مطرح شد که ریاست این سازمان در برابر نمایندگان مجلس پاسخگو باشد.
توریسم ات‌ساین؛

تفاوت شناخت حاصل از گردشگری واقعی و گردشگری مجازی

توسعه تکنولوژی‌های جدید ارتباطی در سال‌های اخیر، به حدی رسیده است که برای به‌دست آوردن اطلاعات از سراسر دنیا، دیگر نیازی به سفری واقعی و حضور در محل احساس نمی‌شود.
بررسی شد؛

گسترش همکاری ایران و جمهوری آذربایجان در حوزه گردشگری

مرتضی حاجی مدیر عامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران در دیدار روز سه شنبه با مسئولان برخی شرکت های گردشگری پیشگام جمهوری آذربایجان راهکارهای گسترش همکاری های دو کشور در حوزه های مختلف گردشگری بررسی کرد.
با حضور علی ربیعی انجام شد؛

طرح گردشگری پزشکی در حضور نمایندگان ۳۷ کشور رونمایی شد

در مراسم رونمایی از طرح ساماندهی گردشگری پزشکی بر این نکته تاکید شد که از ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار شغلی که طی سال‌های قبل ایجاد شده، بخش قابل‌توجهی به گردشگری اختصاص داشته و حتی در یک‌سال بیشترین جذب نیرو در بخش گردشگری بوده است.
صنعت گردشگری؛

سهم ناچيز ايران از توريسم‌درماني

پخش آگهي‌هاي تبليغاتي پر زرق و برق با محتواي ارائه خدمات پزشكي خاص و بي‌نظير ‌كشورهاي همسايه در شبكه‌هاي فارسي‌زبان خارج از كشور به يكي از پول‌ساز‌ترين پيام‌هاي تبليغاتي تبديل شده است.
اجرای طرح ساماندهی گردشگری پزشکی؛

ایران با کمک ۱۳ کشور، «گردشگری پزشکی» را سامان می‌دهد

طرح سامان‌دهی «گردشگری پزشکی» با مشارکت ۲۲ بیمارستان و بیش از ۲۰۰ پزشک با همکاری ۱۳ کشور از سوی هلدینگ گردشگری سازمان تامین اجتماعی اجرا می‌شود.
کارشناس ارشد مرکز آمار ایران خبرداد؛

درآمد حاصل از ورود هرگردشگر 30برابر فروش هربشکه نفت

درحالی که می توانیم سالانه دست کم 30 میلیارد دلار از ورود گردشگران بین المللی درآمد به دست آوریم و ضریب وابستگی اقتصاد ایران را به درآمد ارزی ناشی از صادرات نفت و فرآورده های نفتی کاهش داده و صدها هزار شغل مدرن ایجاد کنیم،اما به دلیل گوناگون از ین توانایی ایران استفاده نمی کنیم. این رقم 30 میلیارد دلاری درآمد گردشگری ایران را برمبنای تحلیل سید حسین پیمان و امارها ی ارایه شده از سوی وی به دست می آید .
به منظور بالا بردن کیفیت و جذابیت سفر ؛

پیشنهاد معاون گردشگری برای تغییر مسیرهای سنتی مسافرت تابستانی

معاون گردشگری کشور گفت: بهتر است مردم برای سفرهای خود مسیرهای سنتی را انتخاب نکنند و مثلا برای دسترسی به شمال کشور از مسیر سمنان عبور و جاذبه‌های جدید را تجربه کنند.
به بهانه روز ملی گل‌ و گیاه؛

دو راه برای استفاده از «گیاهان» در گردشگری

بیست‌وپنجم خردادماه به عنوان روز ملی گل و گیاه در کشور به ثبت رسیده است که این خود نشان از جایگاه والای این گونه‌های طبیعی نزد ایرانیان دارد؛ عنصری زیست‌محیطی که با استناد به منابع تاریخی، از گذشته‌های دور تاکنون در حوزه‌‌های مختلف فرهنگ مردمان ایرانی نفوذ کرده است، از هنر گرفته تا شعر و ادبیات. جدا از نفوذ فرهنگی، از منظر طبیعی نیز ایران زیستگاه انواع گونه‌های گیاهی از جمله انواع گل‌ها است که به شکل طبیعی و خودرو در کشور رشد یافته و گسترده شده‌اند و به عنوان جاذبه گردشگری حائز اهمیت هستند؛ زیرا صنعت گردشگری به انواع ظرفیت‌های فرهنگی و طبیعی وابسته است و گل‌ها و گیاهان از جمله این ظرفیت‌ها به شمار می‌روند.
UNWTO در پیمایشی بررسی کرد ؛

حال و آینده گردشگری غذا در دنیا

سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) در سال 2016 با هدف نشان دادن وضعیت مقاصد گردشگری غذا در سراسر جهان، در همکاری با اعضای خود از 29 کشور، دست به انجام یک پیمایش آنلاین در این خصوص زد و مواردی همچون مدیریت مقاصد، نهادهای آموزشی، شرکت‌های بازاریابی و مشاوره‌ای، فراهم آورندگان اقامت، تامین‌کنندگان غذا و نوشیدنی و سایر تامین‌کنندگان نیازهای این صنعت را در بخش‌های عمومی و خصوصی مورد بررسی قرار داد؛ مطالعه‌ای که نتایجش در گزارش اخیر UNWTO منتشر شد.
نگاهی به گردشگری مالزی؛

مالزی اگر ایران بود چه می کرد؟

معادن قلع این کشور یک صدم معادن یکی از شهرهای ایران هم نمی شود و درخت های پالم و درخت های کاکائو در این کشور، آوازه جهانی و کیفیت زعفران و پسته ایران را ندارد اما درآمدی عالی از گردشگری دارد.
تختِ گاز گردشگری در جاده ابریشم؛

آیا با قرارگرفتن در مسیر جاده جدید گردشگران به ایران سرازیر می‌شوند؟

تا پایان سال ٩٤، ٢٥‌هزارو٥٠٠ کودک تحت حمایت مؤسسه محک بوده‌اند؛ از این تعداد ١٥‌هزار کودک در حال درمان هستند، پنج‌‌هزارو ٤٠٠ کودک بهبود یافته‌اند و حدود پنج ‌هزار کودک نیز به زبان محکی‌ها آسمانی شده‌اند؛ یعنی درصد بهبودی و فوتی تقریبا یکی است؛ اما تعداد کودکانی که تحت درمان هستند، بسیار زیاد است.
معاون رئیس جمهور :

ایرانی‌ها به ژاپن بر می‌گردند

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از رایزنی برای تسهیل در صدور روادید با سه کشور مهم آسیایی از جمله ژاپن خبر داد.
رئيس مجمع جهانی شهرهای جاده ابريشم؛

يونسکو به ياری مجمع جهانی شهرهای جاده ابريشم شتافت

رئيس مجمع جهانی شهرهای جاده ابريشم از مشارکت و همکاری سازمان علمی، فرهنگی و تربيتی ملل متحد (يونسکو) با دبيرخانه دائمی مجمع جهانی شهرهای جاده ابريشم به مرکزيت قزوين در حوزه‌های فرهنگی خبر داد.
در جلسه اعضای شورای راهبردی سیاست‌گذاری گردشگری با کمیسیون اجتماعی مجمع تشخیص مصلحت ؛

فعالیت 18 کارگروه برای تهیه پیش‌نویس سند گردشگری کشور

در جریان نخستین جلسه مشترک اعضای شورای راهبردی سیاست‌گذاری گردشگری و اعضای کمیسیون اجتماعی مجمع تشخیص مصلحت نظام، روسای 18 کارگروه‌ تخصصی تهیه سند سیاست‌های کلی گردشگری مشخص شدند و مقرر شد احکام روسای این کارگروه‌ها صادر و به مجمع تشخیص مصلحت نظام معرفی شود. در نشستی که عصر چهارشنبه برگزار شد، همچنین تصویب شد روسای کارگروه‌ها تا روز دوشنبه 22 خرداد اعضای کارگروه‌های تخصصی را انتخاب و به دبیرخانه معرفی کنند. این کارگروه‌ها موظف به احصای مشکلات، موانع و مسائل مرتبط با حوزه گردشگری هستند.
پاسخی به نگرانی فعالان توریسم کشور؛

بی‌اثری «حملات تهران» بر تقاضای گردشگری

کمتر از یک‌سال پیش نیویورک‌تایمز مطلبی منتشر کرد با تیتر «پس از مدت‌ها اجتناب توریست‌ها، ایران ناگهان مقصد داغ گردشگران شد».
یک مسئول سازمان میراث‌فرهنگی:

تحولی بزرگ در میراث‌فرهنگی ایران رخ می‌دهد

یک مسئول سازمان میراث‌فرهنگی از رونمایی «سامانه جامع املاک سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری» خبر داد و گفت: این سامانه فهرست تمام اموال منقول و غیرمنقول تاریخی‌ را که در اختیار این سازمان است را به نهادهای مختلف اعلام می‌کند.
سرپرست سازمان اورژانس کشور:

جاده اضطراری "اربعین" ساخته شود

سرپرست سازمان اورژانس کشور بر ضرورت ساخت جاده اضطراری برای تردد خودروهای امدادی در اربعین تاکید کرد.
مقام مسئول:

صنعت گردشگری دریایی متولی ندارد

رئیس کمیسیون گردشگری، اقتصاد هنر و اقتصاد ورزش اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران از پیگیری توسعه صنعت گردشگری دریایی در کشور خبر داد و گفت: اقدام های عملی برای رشد این صنعت که تاکنون با وجود ظرفیت‌های بسیار مغفول مانده، به‌زودی آغاز خواهد شد.
در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری؛

توضیحات «احمدی‌پور» درباره تکالیف اولویت‌دار سال ۹۶

«سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای اجرای تکالیف و پروژه های اولویت داری که از سوی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در سال ۹۶ مصوب شده، منتظر نتیجه استعلام از استان ها و تعیین بُرش زمانی و مکانی پروژه ها است.»
صفحه  از ۱۰
نظرات و گلایه ها