سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
به بهانه روز ملی گل‌ و گیاه؛

دو راه برای استفاده از «گیاهان» در گردشگری

بیست‌وپنجم خردادماه به عنوان روز ملی گل و گیاه در کشور به ثبت رسیده است که این خود نشان از جایگاه والای این گونه‌های طبیعی نزد ایرانیان دارد؛ عنصری زیست‌محیطی که با استناد به منابع تاریخی، از گذشته‌های دور تاکنون در حوزه‌‌های مختلف فرهنگ مردمان ایرانی نفوذ کرده است، از هنر گرفته تا شعر و ادبیات. جدا از نفوذ فرهنگی، از منظر طبیعی نیز ایران زیستگاه انواع گونه‌های گیاهی از جمله انواع گل‌ها است که به شکل طبیعی و خودرو در کشور رشد یافته و گسترده شده‌اند و به عنوان جاذبه گردشگری حائز اهمیت هستند؛ زیرا صنعت گردشگری به انواع ظرفیت‌های فرهنگی و طبیعی وابسته است و گل‌ها و گیاهان از جمله این ظرفیت‌ها به شمار می‌روند.
UNWTO در پیمایشی بررسی کرد ؛

حال و آینده گردشگری غذا در دنیا

سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) در سال 2016 با هدف نشان دادن وضعیت مقاصد گردشگری غذا در سراسر جهان، در همکاری با اعضای خود از 29 کشور، دست به انجام یک پیمایش آنلاین در این خصوص زد و مواردی همچون مدیریت مقاصد، نهادهای آموزشی، شرکت‌های بازاریابی و مشاوره‌ای، فراهم آورندگان اقامت، تامین‌کنندگان غذا و نوشیدنی و سایر تامین‌کنندگان نیازهای این صنعت را در بخش‌های عمومی و خصوصی مورد بررسی قرار داد؛ مطالعه‌ای که نتایجش در گزارش اخیر UNWTO منتشر شد.
نگاهی به گردشگری مالزی؛

مالزی اگر ایران بود چه می کرد؟

معادن قلع این کشور یک صدم معادن یکی از شهرهای ایران هم نمی شود و درخت های پالم و درخت های کاکائو در این کشور، آوازه جهانی و کیفیت زعفران و پسته ایران را ندارد اما درآمدی عالی از گردشگری دارد.
تختِ گاز گردشگری در جاده ابریشم؛

آیا با قرارگرفتن در مسیر جاده جدید گردشگران به ایران سرازیر می‌شوند؟

تا پایان سال ٩٤، ٢٥‌هزارو٥٠٠ کودک تحت حمایت مؤسسه محک بوده‌اند؛ از این تعداد ١٥‌هزار کودک در حال درمان هستند، پنج‌‌هزارو ٤٠٠ کودک بهبود یافته‌اند و حدود پنج ‌هزار کودک نیز به زبان محکی‌ها آسمانی شده‌اند؛ یعنی درصد بهبودی و فوتی تقریبا یکی است؛ اما تعداد کودکانی که تحت درمان هستند، بسیار زیاد است.
معاون رئیس جمهور :

ایرانی‌ها به ژاپن بر می‌گردند

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از رایزنی برای تسهیل در صدور روادید با سه کشور مهم آسیایی از جمله ژاپن خبر داد.
رئيس مجمع جهانی شهرهای جاده ابريشم؛

يونسکو به ياری مجمع جهانی شهرهای جاده ابريشم شتافت

رئيس مجمع جهانی شهرهای جاده ابريشم از مشارکت و همکاری سازمان علمی، فرهنگی و تربيتی ملل متحد (يونسکو) با دبيرخانه دائمی مجمع جهانی شهرهای جاده ابريشم به مرکزيت قزوين در حوزه‌های فرهنگی خبر داد.
در جلسه اعضای شورای راهبردی سیاست‌گذاری گردشگری با کمیسیون اجتماعی مجمع تشخیص مصلحت ؛

فعالیت 18 کارگروه برای تهیه پیش‌نویس سند گردشگری کشور

در جریان نخستین جلسه مشترک اعضای شورای راهبردی سیاست‌گذاری گردشگری و اعضای کمیسیون اجتماعی مجمع تشخیص مصلحت نظام، روسای 18 کارگروه‌ تخصصی تهیه سند سیاست‌های کلی گردشگری مشخص شدند و مقرر شد احکام روسای این کارگروه‌ها صادر و به مجمع تشخیص مصلحت نظام معرفی شود. در نشستی که عصر چهارشنبه برگزار شد، همچنین تصویب شد روسای کارگروه‌ها تا روز دوشنبه 22 خرداد اعضای کارگروه‌های تخصصی را انتخاب و به دبیرخانه معرفی کنند. این کارگروه‌ها موظف به احصای مشکلات، موانع و مسائل مرتبط با حوزه گردشگری هستند.
پاسخی به نگرانی فعالان توریسم کشور؛

بی‌اثری «حملات تهران» بر تقاضای گردشگری

کمتر از یک‌سال پیش نیویورک‌تایمز مطلبی منتشر کرد با تیتر «پس از مدت‌ها اجتناب توریست‌ها، ایران ناگهان مقصد داغ گردشگران شد».
یک مسئول سازمان میراث‌فرهنگی:

تحولی بزرگ در میراث‌فرهنگی ایران رخ می‌دهد

یک مسئول سازمان میراث‌فرهنگی از رونمایی «سامانه جامع املاک سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری» خبر داد و گفت: این سامانه فهرست تمام اموال منقول و غیرمنقول تاریخی‌ را که در اختیار این سازمان است را به نهادهای مختلف اعلام می‌کند.
سرپرست سازمان اورژانس کشور:

جاده اضطراری "اربعین" ساخته شود

سرپرست سازمان اورژانس کشور بر ضرورت ساخت جاده اضطراری برای تردد خودروهای امدادی در اربعین تاکید کرد.
مقام مسئول:

صنعت گردشگری دریایی متولی ندارد

رئیس کمیسیون گردشگری، اقتصاد هنر و اقتصاد ورزش اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران از پیگیری توسعه صنعت گردشگری دریایی در کشور خبر داد و گفت: اقدام های عملی برای رشد این صنعت که تاکنون با وجود ظرفیت‌های بسیار مغفول مانده، به‌زودی آغاز خواهد شد.
در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری؛

توضیحات «احمدی‌پور» درباره تکالیف اولویت‌دار سال ۹۶

«سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای اجرای تکالیف و پروژه های اولویت داری که از سوی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در سال ۹۶ مصوب شده، منتظر نتیجه استعلام از استان ها و تعیین بُرش زمانی و مکانی پروژه ها است.»
انتقال از محصول‌محوری به مشتری‌محوری؛

سيستم‌ مديريت الكترونيكي ارتباط با مشتري چیست؟

امروزه یکی از اتفاقات مهمی‌که در شرکت‌ها رخ می‌دهد، انتقال از استراتژی کسب و کار محصول‌محور به استراتژی مشتری‌محور است. از طرف دیگر افزایش رقابت میان شرکت‌ها و افزایش هنگفت جذب مشتریان جدید، باعت شده شرکت‌ها بیشتر از آنکه به دنبال جذب مشتریان جدید باشند، درصدد حفظ و نگهداری مشتریان فعلی برآیند.
برای تسهیل گردشگری؛

پرداخت عوارض خروج از کشور برای مسافران چهار فرودگاه کشور الکترونیکی شد

پرداخت عوارض خروج از کشور برای مسافرانی که قصد تردد از فرودگاه‌های شیراز، اصفهان، مشهد و تبریز را دارند٬ الکترونیکی شد.
از سوی معاون رئیس جمهور ؛

مدیر عامل جدید شرکت توسعه گردشگری معرفی شد

طی حکمی از سوی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری، نعمت الله شهبازی به سمت «مدیر عامل شرکت توسعه گردشگری ایران» منصوب شد.
مدیر کل دفتر زیستگاه‌ها و امور مناطق سازمان حفاظت محیط زیست:

برنامه‌ریزی برای گردشگری در ۱۳۰ منطقه حفاظت شده انجام گرفته است

مدیر کل دفتر زیستگاه‌ها و امور مناطق سازمان محیط زیست از برنامه‌ریزی برای ۱۳۰ منطقه حفاظت شده در راستای توسعه گردشگری و توجه به تنوع زیستی خبر داد.
سیاست‌های قیمت‌گذاری در هتل؛

کنترل موجودی هتل؛ دستی یا اتوماتیک؟

یکی از حقایقی که نمی‌توان آن را انکار کرد این است که قیمت‌گذاری ایده‌آل در تنظیم برنامه‌های درآمدی هوشمندانه در هتل‌ها امری بسیار مهم و حیاتی است. سیاست‌های قیمت‌گذاری در یک هتل به وضوح به رویکردهای مدیریت درآمد سودمند آن هتل وابسته است.
رئیس سازمان حج و زیارت:

مکاتبه برای لغو روادید عتبات با عراقی‌ها

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: برای لغو روادید بین زائران ایرانی و عراقی مکاتباتی بین دو کشور صورت گرفته است، اما هنوز به نتیجه نرسیده ایم و تلاش می کنیم تا دو کشور در خصوص لغو روادید به توافق برسند.
براساس گزارش‌های جهانی بررسی می‌کند؛

سنجش عواید اقتصادی 10میلیون گردشگر

در جریان نخستین دور از مناظرات دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ایران، مباحث مربوط به بیکاری از مهم‌ترین نقاط مورد توجه کاندیداها بود. در این بین اشاره‌ای به تعداد گردشگران و نقش آنها در بالا رفتن ایجاد اشتغال در سطح کشور شد که به بحث‌های زیادی در فضای مجازی نیز انجامید. سوال اینجا است که گردشگری تا چه میزان می‌تواند اشتغال را در سطح یک کشور تغییر دهد و حضور 10 میلیون گردشگر خارجی چه پیامدهای مثبت اقتصادی برای کشور به‌همراه دارد.
انتقاد فعالان گردشگری ؛

عملکرد رئیس جدید میراث زیر ذره‌بین/ ثبت مشترک کمانچه

انتقاد فعالان گردشگری به عملکرد مدیر جدید سازمان میراث فرهنگی، ثبت پرونده کمانچه با همکاری آذربایجان و ایران از جمله خبرهای حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.
صفحه  از ۱۰
نظرات و گلایه ها