سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
گردشگری بعد از انقلاب؛

پیشرفت‌های گردشگری ایران و شگفت زدگی گردشگران + تصاویر

علی ارغم اینکه پیش از انقلاب اسلامی سفرمتعلق به طبقات خاصی از جامعه ایرانی بود اما بررسی ها نشان می‌دهد تنها در سال 96 حدود ۵ میلیون ایرانی به مقاصد زیارتی حج و عتبات عالیات سفر کرده اند.
سازمان جهانی گردشگری منتشر کرد؛

اقدام چندملیتی برای بهبود زندگی محلی‌ها

دومین سری از گزارش‌های «گردشگری برای توسعه» سازمان جهانی گردشگری به شرح فعالیت‌های موفقیت‌آمیز گردشگری و توسعه پایدار می‌پردازد. این گزارش‌ها می‌تواند برای فعالان بخش از این حیث الهام‌بخش باشد که فرصت‌های موجود در گردشگری و تحقق توسعه پایدار را بشناسند. در سال ۲۰۱۷ جمع‌آوری اطلاعات درباره فعالیت‌های کشورها و اقتصادهای توسعه‌یافته و در حال توسعه، با هدف نشان دادن اینکه چگونه گردشگری پایدار می‌تواند عامل توسعه باشد، صورت گرفت.
برای اتباع خارجی؛

شرایط اخذ شهروندی در ترکیه تسهیل شد

شرایط لازم برای کسب حق شهروندی ترکیه برای اتباع خارجی تسهیل شد.
مدیر کل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان:

اجرای ۳۰۰ عنوان برنامه هفته گردشگری در سیستان و بلوچستان

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: بیش از ۳۰۰ عنوان برنامه در هفته گردشگری در ۱۹ شهر استان برگزار می شود.
مسعود غلامی /مدرس دانشگاه:

عناصر کلیدی در برنامه‌ریزی تبلیغات هتلداری

تبلیغات و ارتباطات هتلداری ازجمله اقدامات بسیار مهم و ضروری در صنعت هتلداری برای مدیری است که تمایل به کسب حداکثر فروش و سود دارد. زمینه‌های به سرعت در حال تغییر صنعت هتلداری که ناشی از رشد روزافزون تکنولوژی، پاسخگویی به نیازهای دائمی و در حال افزایش میهمانان و تغییر ماهیت محیط بازاریابی و رسانه است شرایطی را به وجود آورده که نیازمند تدوین استراتژی‌های خاص با تأکید بر راهبردهای ارتباطی است.
ایرادات شورای نگهبان به تشکیل وزارتخانه گردشگری؛

تشکیل وزارتخانه گردشگری در گرو اصلاح ایرادات شورای نگهبان

درحالی روز شنبه خبر رد شدن طرح تشکیل وزارتخانه میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در شورای نگهبان از طرف سخنگوی این شورا اعلام شد که ساعاتی پس از آن، یک نماینده مجلس با تصحیح این گفته، اظهار کرد: «شورای نگهبان مصوبه تشکیل وزارتخانه میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری را رد نکرده، بلکه دو ایراد به آن وارد دانسته که نمایندگان مجلس هر دو ایراد را برطرف کرده‌اند.»
بهنام اسلمی/ مشاور توسعه کسب‌و‌کار:

راه گریز کسب‌وکارهای گردشگری از صدمات چالش‌های ارزی

افزایش نرخ ارز به‌صورت مستقیم روی کسب‌و‌کارهای گردشگری به‌خصوص سفرهای خروجی تاثیر گذاشته است. نرخ افرادی که در این شرایط می‌توانند به کشورهای دیگر سفر کنند، کاهش پیدا کرده و در نتیجه یکی از مهم‌ترین منابع کسب درآمد آژانس‌ها وضعیت بحرانی را تجربه می‌کند.
نشست تخصصی انبوه‌سازان شهرری؛

هوشمندسازی صدور پروانه و اهمیت جذب گردشگر

در همایش تخصصی انبوه‌سازان شهرری دستاوردهای قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان در حوزه ارتقای کیفیت ساخت‌و‌ساز در منطقه 20 بررسی شد. در این نشست تخصصی در فرهنگسرای ولاء دو عضو شورای شهر تهران، یک نماینده مجلس، شهردار منطقه20 و جمعی از مهندسین و کارشناسان حوزه ساخت‌وساز حضور داشتند.
رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران:

نیازمند تشکیل شورای عالی گردشگری هستیم

رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران یکی از راه‌های جدی عبور از گردنه تحریم‌ها را صنعت گردشگری دانست و گفت: برای فعال شدن این بخش نیازمند عزم ملی و تشکیل شورای عالی جهانگردی هستیم.
برای میزبانی از میهمانان جام جهانی 2022:

14 هتل در قشم احداث می شود

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: با هماهنگی و مشارکت دولت قطر و به منظور میزبانی از مسافران جام جهانی 2022، تعداد 14 هتل و مرکز اقامتی در قشم احداث می شود.ساخت این هتل ها یکهزار و 772 تخت به ظرفیت قشم می افزاید.
اختلاف بر سر زمستانی‌شدن «تعطیلات»؛

نقص‌های طرح «تعطیلات زمستانی» مانع اجرای آن در سال‌جاری شد

اجرایی شدن طرح تعطیلات زمستانی با وجود گمانه‌زنی‌هایی که از سوی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و وزارت آموزش‌وپرورش وجود داشت به‌نظر می‌رسد به سال تحصیلی ۹۸-۹۷ نرسد. آنطور که از سوی مسوولان پیشنهاددهنده این طرح ارائه شد، چنین طرحی برای رسیدن به سه هدف دنبال می‌شود؛ اول اصلاح برنامه‌های آموزشی و کاهش تجمیع تعطیلات مدارس در فصل تابستان، دوم کاهش آلودگی هوا و مقابله با وارونگی هوا در فصل زمستان درشهرهای بزرگ از جمله پایتخت و در نهایت رونق گردشگری در فصل زمستان، به‌ویژه در شهرهای جنوبی کشور به‌عنوان سومین هدف موردتوجه قرار گرفته‌است.
رئیس جامعه هتلداران ایران:

افزایش 20درصدی نرخ هتل ها پیشنهاد می شود

رئیس جامعه هتلداران ایران گفت: نرخ جدید تعرفه های اقامت در هتل ها مهرماه به هیات دولت ارائه می شود که پیشنهاد افزایش نرخ تا 20درصد است .
لاهوتی:

آمار ۵ میلیون نفری جذب گردشگر به کشور واقعی نیست

عضو فراکسیون گردشگری مجلس گفت: در دنیا، آمار گردشگران و ورود آنها را براساس اقامت در هتل محاسبه می کنند ولی ما این آمار را براساس عبور از مرز محاسبه می کنیم و لذا بسیاری از این ۵ میلیون نفر گردشگر که ثبت آمار شده اند فقط از مرز ما عبور کرده اند.
برنامه یک سفر دو هفته‌ای به ایران؛

سفر به ایران برای یک زوج اروپایی چقدر آب می‌خورد؟

اگر یک اروپایی بخواهد از آخرین روزهای تعطیلات تابستانی خود استفاده کند و به ایران بیاید، چقدر از حقوق ماهیانه‌اش را باید خرج کند؟

رشد دو برابری گردشگران سلامت ایران با تغییرات ارز

رئیس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت گفت: گردشگری سلامت چهارمین صنعت درآمدزای دنیاست و ما در هیچ صنعتی بالاترین رشد سالانه را همچون گردشگری سلامت نداریم و به‌عبارتی درهیچ صنعتی به جز گردشگری سلامت 20 تا 25درصد رشد نداریم.
مدیریت گردشگری؛

نگاهی به عملکرد ۵ ساله گردشگری دولت

در مدت این ۵ سال گردشگران ورودی از ۱۵ کشور همسایه با رشد ۶/ ۷۳ درصدی به ۱۷میلیون و ۶۴هزار و ۱۶ نفر رسیده‌اند. این تعداد را اگر بر ۵تقسیم کنیم یعنی هرسال از کشورهای همسایه کمی بیشتر از ۳میلیون و ۴۰۰هزار نفر به کشورمان سفر کرده‌اند. در همین حال گردشگران ورودی از حوزه اتحادیه اروپا نیز با ثبت رشد ۶/ ۵۵ درصد، ۷میلیون و ۵۱۷ هزار و ۷۲۱نفر به ایران وارده شده‌اند. یک محاسبه ساده دیگر نشان می‌دهد از این منطقه نیز به‌طور متوسط سالانه یک میلیون و ۵۰۰هزار نفر به ایران سفر داشته‌اند.
مدیرکل میراث فرهنگی مازندران خبر داد:

کارت زرد یونسکو به باغ غیرکویری ایران

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران با بیان اینکه باغ تاریخی و طبیعی عباس آباد به عنوان باغ غیرکویری ایران در فهرست آثار جهانی ثبت شده است، گفت: این باغ با کارت زرد یونسکو روبرو شد.
انجمن صنفی کارفرمایی دفاتر و شرکت‌های خدمات مسافرت هوایی:

پیشنهاد‌های ۲۴گانه فعالان گردشگری به «میراث فرهنگی»

انجمن صنفی کارفرمایی دفاتر و شرکت‌های خدمات مسافرت هوایی، زیارتی و گردشگری تهران ۲۴ پیشنهاد برای گنجاندن در بسته حمایتی سازمان میراث‌فرهنگی از فعالان صنعت گردشگری کشور که قرار است به دولت ارائه شود به این سازمان ارسال کرد.
خروج گردشگری از بحران؛

24 راهکار برای خروج گردشگری از بحران

فعالان بخش خصوصی و انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی نسخه نهایی خود برای خروج از بحران گردشگری را به سازمان میراث فرهنگی ارسال کردند.
معاون رئیس‌جمهور:

طرح تعطیلات زمستانی اجرا می‌شود (+ جزئیات)

معاون رئیس‌جمهوری و رییس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با بیان اینکه اجرای طرح تعطیلی زمستانی مدارس باعث رونق گردشگری در استان‌های جنوبی می‌شود، از آماده بودن زیرساخت‌های گردشگری برای اجرای این طرح خبر داد.
صفحه  از ۳۲
نظرات و گلایه ها