مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش؛

تلاش کیش برای توسعه بوم‌گردی

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش ضمن ابراز خرسندی از روند رو به رشد خانه بومیان در جذب گردشگر گفت: «طرح‌های بوم‌گردی موضوع بسیار خوبی برای کیش و بومیان است و طرح‌های این بخش را تعقیب می‌کنیم تا بومیان در چنین اقداماتی نقش محوری داشته باشند.»
هفت گام تحلیل توسعه گردشگری؛

تحلیل وضعیت نخستین گام حیاتی توسعه گردشگری اجتماع محور

توسعه بوم گردی و گردشگری اجتماع محور هم اینک در دستور کار سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قرار گرفته است، چراکه این شکل از گردشگری در بسیاری از کشورهای در حال توسعه به کمک اقتصاد این کشورها آمده است. با این همه به رغم آنکه این سازمان توسعه کمی و دستوری این نوع از گردشگری را در پیش گرفته، در دنیا چنین رویه ای وجود ندارد و برای گسترش این قسم از گردشگری، گام های متعددی طی می شود.
حمایت صندوق تسهیلات از صنایع دستی؛

سهم 45 میلیارد تومانی صنایع دستی از تسهیلات

به گفته مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، این صندوق در سال گذشته 45 میلیارد تومان تسهیلات به بخش صنایع دستی اختصاص داده است.
امین غلامعلی:

اتوبوس‌های دو طبقه گردشگری پیش از عید در تهران

نخستین اتوبوس دو طبقه گردشگری که چند ماهی در گمرک معطل بود تا موافقت ورود به ایران را دریافت کند، سرانجام به تهران رسید تا پس از صدور مجوزهای مربوطه و گرفتن پلاک، اجرای تورهای «HOP-ON HOP-OFF» را آغاز کند.
6ماه پس از توافق اولیه؛

ویزای ایران و آذربایجان لغو نشد/ تسهیل در صدور روادید الکترونیکی

درحالی که ۶ ماه از توافق بین رئیس جمهور باکو و ایران می‌گذرد اما ویزای باکو برای ایرانی‌ها لغو نشده و روادید آذربایجان به صورت الکترونیکی در سه روز کاری صادر می‌شود.
در گفتگو با مدیرعامل هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی؛

گرو گرفتن پاسپورت در هتل‌ها برچیده شود

مدیرعامل گروه هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی نسبت به برچیدن گرو گرفتن پاسپورت گردشگران خارجی در هتل‌ها تأکید کرد.
نتایج یک پژوهش در بوم‌گردی بررسی می‌کند؛

هفت گام تحلیل توسعه توریسم اجتماع‌محور

توسعه بومگردی و گردشگری اجتماع‌محور هم‌اینک در دستور کار سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری قرار گرفته است ، چراکه این شکل از گردشگری در بسیاری از کشورهای درحال توسعه به کمک اقتصاد این کشورها آمده است. با این‌همه به رغم آنکه این سازمان توسعه کمی و دستوری این نوع از گردشگری را در پیش گرفته، در دنیا چنین رویه‌ای وجود ندارد و برای گسترش این قسم از گردشگری، گام‌های متعددی طی می‌شود.
پیام سازمان جهانی گردشگری به کنفرانس گردشگری و معنویت؛

ایران به یکی از مقاصد گردشگری بی‌بدیل دنیا تبدیل شده است

دبیراجرایی و مدیر منقطه آسیا و اقیانوسیه سازمان جهانی جهانگردی معتقد است که ایران به یکی از مقاصد گردشگری بی‌بدیل دنیا تبدیل شده است.
عظیم زاده مطرح کرد:

ایران بهترین کشور برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری است/ ساخت 10 هتل بین‌المللی در نقاط مختلف کشور

احد عظیم زاده گفت: باید دست سرمایه گذاران را باز گذاشت و در این بین دولت موظف است با ایجاد انگیزه و تسهیل شرایط سرمایه گذاری و حمایت از کارآفرینان در کشور در جهت ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری اقدام کند.
نماینده وزارت گردشگری کره‌جنوبی؛

نوبت به ایران رسیده/ برای حذف ویزای ایران و کره‌ اراده‌ای نیست

سالانه ۲۰ میلیون نفر از کره‌ جنوبی به سایر کشورها سفر می‌کنند. به گفته نماینده وزارت گردشگری کره‌جنوبی، خیلی از آنها آمریکا، اروپا و آسیای شرقی را دیده‌اند و حالا می‌خواهند کشورهایی مثل ایران و هند را ببینند.
دومین کنفرانس بین‌المللی گردشگری و معنویت ؛

تلاش برای اصلاح نگاه‌ها به گردشگری

رئیس دومین کنفرانس بین‌المللی گردشگری و معنویت اعلام کرد: «ما در پی اثبات این فرضیه هستیم که گردشگری با اصول فرهنگی ما در تناقض نیست، بلکه پدیده‌ای مقدس است.»
پیش‌بینی «آلپن کپیتال»؛

نقشه اقامتی حاشیه‌نشین‌های خلیج‌فارس

کشورهای حاشیه خلیج‌فارس در سال‌های اخیر و پس از بحران در قیمت نفت که عمدتا ناشی از رکود اقتصاد یا کاهش فعالیت‌های اقتصادی در بسیاری از اقتصادهای مهم دنیا بود، به سمت سایر صنایع که بتواند تا حدودی آسیب‌پذیری آنها را کاهش دهد، حرکت کردند. البته برخی از این کشورها چنین اقداماتی را پیش از افت شدید قیمت نفت آغاز کرده بودند. یکی از مهمترین این صنایع را می‌توان صنعت گردشگری و صنایع مرتبط با آن از جمله صنایع اقامتی و هتلداری دانست.
سرپرست سازمان حج و زیارت:

افتتاح هتل بزرگ نجف در آینده نزدیک/ واگذاری توزیع سهمیه‌های عتبات به استان‌ها

سرپرست سازمان حج و زیارت گفت: از 5 ماه گذشته ارزشیابی از عوامل عتبات را در برنامه داریم و در این برنامه بجای بازرسی از خدمات، عملکرد عوامل انسانی را مورد ارزشیابی قرار می‌دهیم و بررسی می‌کنیم چه کسی مسئول بوجود آمدن مشکل است.
عضو شورای‌عالی میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری :

ساخت زائرسرای ارزان، اتلاف سرمایه است

عضو شورای‌عالی میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «زائرسرای ارزان‌قیمت مانند مسکن مهر، به معنای تولید بافت فرسوده است.»
در نشست شورای فنی میراث‌فرهنگی مطرح شد؛

عواقب ساخت دو سد و نابودی ۷۷ اثر فرهنگی

شورای فنی میراث‌فرهنگی در نشست اخیر خود با ساخت سدهای قردانلو و مشمپا و شبکه‌های آب‌رسانی آنها پیش از نجات‌بخشی ۷۷ اثر فرهنگی‌تاریخی واقع در محدوده ساخت این سدها مخالفت کرد.
دو مشکل صنعت گردشگری؛

حق تقدم عبور یا حق عبور اقویا؟

توریست‌های خارجی در سفر به کشور ما تنها جاذبه‌های طبیعی، تاریخی و فرهنگی و بازارهای سنتی و جدید و دیگر دیدنی‌ و گشتنی‌های ایران را نمی‌بینند، آنان بیش از هر چیز ایرانیان، رفتارهای اجتماعی و فرهنگ امروزشان را می‌بینند.
سفیر اسپانیا در ایران اعلام کرد؛

برقراری پروازهای مستقیم میان تهران و بارسلونا از ماه ژوئن

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در دیدار با سفیر اسپانیا تاکید کرد: «دولت جمهوری اسلامی ایران معتقد است توسعه گردشگری می‌تواند به تقویت روابط کشورها کمک کند.»
در دیدار رحمانی‌موحد با معاون گردشگری ترکیه مطرح شد:

مانعی برای توسعه روابط گردشگری ایران و ترکیه وجود ندارد

معاون گردشگری کشورمان تأکید کرد که هیچ مانعی برای توسعه روابط گردشگری ایران و ترکیه وجود ندارد.
استاندار گیلان:

اشتغال زایی پایدار با تکیه بر گردشگری مذهبی به دست می آید

صنایع‌دستی و گردشگری استان گیلان، محمدعلی نجفی با حضور در مراسم افتتاح پروژه‌های دهه فجر شهرستان شفت، ضمن تبریک‌گویی به‌مناسبت ایام‌الله دهه فجر، اظهار کرد:
مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی عنوان کرد:

تهیه طرح امداد و نجات برای واحدهای اقامتی ضروری است

حسین زارع‌صفت در سمینار تخصصی راهکارهای مدیریت بحران در هتل‌ها با رویکرد الزامات ایمنی و آتش‌سوزی و بهینه‌سازی مصرف انرژی، که در محل هتل پردیسان مشهد برگزار شد، گفت:
صفحه  از ۱۷
نظرات و گلایه ها