نگاهی به وضعیت نمایشگاه‌های گردشگری داخلی؛

معضل نمایشگاه‌های بی‌رونق

نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران که به‌عنوان تنها رویداد رسمی کشور در عرصه گردشگری در تقویم سازمان جهانی جهانگردي نیز به ثبت رسیده است، هفته گذشته شاهد برپایی دهمین دوره برگزاری خود به مدت چهار روز بود
در جریان پس‌تور هفدهمین کنوانسیون راهنمایان گردشگری در ایران صورت گرفت ؛

تثبیت چهار مقصد سنتی با حضور راهنمایان جهانی

راهنمایان بین‌المللی گردشگری که طی یک روز گذشته برای حضور در هفدهمین کنوانسیون راهنمایان در ایران به سر می‌برند، این روزها در قالب پس‌تور این کنوانسیون راهی چهار مقصد سنتی سفر شده‌اند.
همزمان با افتتاح نمایشگاه گردشگری تهران ؛

سه الگوی نمایشگاهی توریسم برای ایران

دهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته قرار است از امروز آغاز به کار کند و تا 21 بهمن ادامه یابد. در این نمایشگاه 21 کشور شرکت کرده‌اند که 12 کشور از این بین از جمله بازارهای هدف ایران به شمار می‌روند.
مراسم استقبال از راهنمایان گردشگری؛

شیراز،‌ میزبان کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری

راهنمایان گردشگری از سراسر جهان در فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز مورد استقبال قرار گرفتند.
نماینده انجمن اسلوفود؛

هرسال معادل غذاِی پنج میلیارد نفر هدر می رود

نماینده انجمن اسلوفود در کشور ایتالیا گفت: سالانه معادل غذای پنج میلیارد نفر در جهان هدر رفته و به مصرف افراد گرسنه نمی رسد.

جشن ثبت جهانی قنات قصبه گناباد با حضور معاون رئیس جمهوری

جشن ثبت جهانی قنات قصبه گناباد پنجشنبه 14 بهمن ماه با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در گناباد برگزار می شود.
نماینده انجمن اسلوفود در ایتالیا؛

جشنواره سفره ايرانی فرهنگ گردشگری در رامسر

غذاهای بومی و محلی در توسعه و جذب گردشگری غذا تأثیرگذارند .
گسترش شبکه پروازی و افزایش فرکانس پروازها؛

هواپیمایی ماهان ایر رکورد جابجایی 145 هزار مسافر ترانزیت

سمینار فرصت های گردشگری آلمان به میزبانی هواپیمایی ماهان ایر در تهران برگزار شد.
ممنوعیت موقت ورود اتباع هفت کشور مسلمان به آمریکا؛

پروازهای‌آمریکا برای مسافران ایرانی از سوی خطوط هوایی ممنوع شد

خبرگزاری فرانسه می گوید ۴ شرکت هوایی بزرگ مستقر در کشورهای همسایه ایران، با تبعیت از دستورالعمل جدید ترامپ، هم از فروش بلیط آمریکا به ایرانیان و هم از سوار شدن ایرانیان به هواپیماهای راهی آمریکا جلوگیری می‌کنند.
کنوانسیون راهنمایان گردشگری کشور؛

جزئیات میزبانی از بزرگترین رویداد گردشگری جهان در ایران

رئیس هیات ‌مدیره کانون سراسری انجمن‌های راهنمایان گردشگری گفت: ششم بهمن ماه کنوانسیون ۲۰۱۷ ایران آغاز می‌شود و در این هفته قائم مقام و رئیس فدراسیون راهنمایان نیز به ایران می‌آیند.
چهار برنده جوایز نوآوری UNWTO؛

در حاشیه برگزاری نمایشگاه بین‌المللی فیتور اعلام شد

سیزدهمین جشن جوایز سازمان جهانی گردشگری 17 و 18 ژانویه سال‌جاری و با اعلام مکزیک، بلژیک، هند و هلند به عنوان پرنده در چهار بخش، در شهر مادرید اسپانیا برگزار شد.
در گفتگو با گریگور قضاریان ؛

گردشگران خارجی تعطیلات سال نو را در ایران چطور می‌گذرانند؟

بیشتر گردشگران خارجی معمولا از ساعت ۷ عصر به بعد مجبورند اوقات خود را در هتل بگذرانند، یا نهایتا به رستورانی بروند که شاید جز غذا، موسیقی زنده هم داشته باشد. کمتر پیش می‌آید برای ساعت‌های دم غروب و یا شبانه‌ی گردشگران برنامه‌ریزی شده باشد، این وضعیت شامل حال شب‌های زمستانی سال نو میلادی هم می‌شود. گردشگرانی که این وقت سال به ایران می‌آیند، اغلب، سال را در اقامتگاه‌شان نو می‌کنند.
کسی حق قهر ندارد؛

حاشیه‌ها در کمین بزرگترین رویداد گردشگری ایران

بزرگترین رویداد گردشگری ایران با بیش از ۲۵۰ راهنمای گردشگر خارجی بهمن ماه برگزار می‌شود اما در این میان عده‌ای هستند که اهمیت این رویداد بین‌المللی را در نظر نگرفته و با آن قهر کرده‌اند!
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت:

راضی به رفتن اوحدی از سازمان حج و زیارت نبودم

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با بیان اینکه در حال انجام مقدماتی برای حج عمره هستیم که امیدواریم طرف مقابل شرایط ایران را بپذیرد، گفت: امیدوارم هیات دولت و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گام‌های اساسی را برای بهبود حج و زیارت بردارد.
سرپرست سازمان حج و زیارت:

انگیزه آمدنم به سازمان حج حضور در کنار آقای اوحدی بود

سرپرست سازمان حج و زیارت گفت:‌ انگیزه آمدنم به سازمان حج و زیارت حضور در کنار آقای اوحدی بوده که ایشان هم از کنار ما رفتند.
رئیس سابق سازمان حج و زیارت:

مقام معظم رهبری رکن و عامل اساسی موفقیت ایران در تمام منطقه و دنیا

سعید اوحدی با بیان اینکه تا 6 ماه بعد از فاجعه منا کابوس این فجایع را در خواب می‌دیدم گفت: نگاه ویژه و پدرانه مقام معظم رهبری به بنده و سازمان حج و زیارت باعث شد که این سازمان احیا شود.
معاون سازمان میراث فرهنگی خبر داد:

همایش "تجاری‌سازی خدمات گردشگری" در بهمن ماه برگزار می‌شود

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی از برگزاری همایش « تجاری‌سازی خدمات گردشگری» در حاشیه دهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری خبر داد.
هشتاد سال تلاش صادقانه؛

مردم شناسان خواستار همراهی مردم در ترویج فرهنگ صلح و دوستی شدند

مردم شناسان درآستانه برگزاری همایش ونمایشگاه ملی هشتادمین سال تاسیس نهاد مردم شناسی درایران خواستار همراهی مردم درترویج فرهنگ صلح و دوستی شدند.
رئیس سازمان حج و زیارت:

عملیات تروریستی در حله ،جبران شکست دشمن بود/ بازگشت 95 درصد زائران

رئیس سازمان حج و زیارت از بازگشت بیش از ۹۵ درصد زائران اربعین به کشورمان خبر داد و گفت: به طور یقین ما در ستاد مرکزی اربعین و در کمیته‌های اجرایی، کاستی‌هایی داشتیم که برای برای رفع آن در سال آینده تلاش می‌کنیم.

سفیر ترکیه در تهران اعلام کرد: آمادگی کشورش برای انتقال تجربیات گردشگری و حمل و نقل به ایران

در دیدار مسئولان اقتصادی استان یزد با سفیر ترکیه در جمهوری اسلامی ایران، زمینه افزایش همکاری های اقتصادی و سرمایه گذاری دو طرف بررسی شد.
صفحه  از ۳
نظرات و گلایه ها