سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مدیرکل دفتر ثبت آثار تاریخی گفت:

بررسی اولویت ثبت جهانی میراث فرهنگی ایران در سال ۲۰۱۹

مدیرکل دفتر ثبت آثار تاریخی گفت: چند پرونده از جمله بافت تاریخی ماسوله، جنگل های هیرکانی و روستای اورامان برای پیشنهاد ثبت در فهرست میراث جهانی سال ۲۰۱۹ مورد بررسی قرار می گیرند.
مدیرکل حفظ و احیای بناهای تاریخی کشور:

میراث فرهنگی دچار بحران متخصص مرمت است

مدیرکل حفظ و احیای بناهای تاریخی کشور گفت: برای مرمت 600 خانه تاریخی در سال جاری، دچار بحران نیروی کارشناس و متخصص هستیم.
ولی جهانی :

خانه نخستین شهردار رشت تبدیل به موزه مشروطه می شود

خانه اولین شهردار رشت حاج میرزا خلیل آقا رفیع یا عمارت زین العابدین اخوان ، خانه ای قدیمی با عمری بیش از یکصدسال و با معماری منحصربفرد در میدان سید کلان یا صیقلان امروزی واقع شده که اکنون بعنوان ساختمان شورای شهرداری رشت مطرح است.
مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان:

مضیف ۱۲۰ ساله دزفول ثبت ملی می شود

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان در چهارمین بازدید خود از بخش چغامیش دزفول گفت: مضیف ۱۲۰ ساله سادات نوری ثبت ملی و بقعه متبرکه سید نور نیز ساماندهی می شود.
در نامه‌هایی جداگانه از سوی رئیس سازمان میراث‌فرهنگی به استاندار؛

مراتب ثبت تپه زرین و 13 اثر تاریخی لرستان ابلاغ شد

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی در نامه‌ای به استاندار لرستان، مراتب ثبت اثر فرهنگی‌‌تاریخی تپه زرین و 13 اثر دیگر را در فهرست میراث ملی به او ابلاغ کرد.
مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران؛

ری مقصد گردشگری 2019 جهان معرفی می شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران از معرفی ری به عنوان مقصد گردشگری سال 2019 جهان خبر داد و گفت: این موضوع در جلسه شورای اداری این شهرستان تصویب و مراحل اجرایی آن نیز طی خواهد شد.
در نشست ثبت جهانی یزد ؛

عارف: از فرصت ثبت جهانی یزد برای گسترش اهداف صلح طلبانه نظام استفاده شود

رئیس فراکسیون امید بر ضرورت استفاده از فرصت ثبت جهانی یزد برای گسترش اهداف صلح طلبانه نظام تاکید کرد.
عمارت تاریخی؛

کاخ ناصری در جاده چالوس + تصاویر

اینجا کاخ ناصری روستای شهرستانک استان البرز است، این کاخ ۱۴۰ ساله که روزگاری همچون نگینی در انتهای روستای شهرستانک می‌درخشید با وجود ثبت در فهرست آثار ملی امروز چنین وضعیتی دارد.
مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی مطرح کرد؛

۲۸ میلیارد تومان به توسعه‌ آرامگاه فردوسی تخصیص یافت/سعدیه و حافظیه‌ای دیگر، این‌بار برای حکیمِ توس

ابوالفضل مکرمی‌فر گفت: به دنبال این هستیم تا شکوه و عظمت توس را به آن برگردانیم. مصمم هستیم تا در دولت دوازدهم اقدامات گسترده‌ای را بدون وقفه در جهت احیای منطقه توس انجام دهیم.
کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای شهر یزد:

برداشتن اولین قدم‌ها برای خانه "فرخی یزدی"

کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای شهر یزد، تصویب کرد در صورت موافقت اداره کل میراث فرهنگی، خانه تاریخی "فرخی یزدی" به شهرداری یزد واگذار شود تا تبدیل خانه به موزه و دیگر کاربری‌های آن سرعت داده شود.
معاون میراث فرهنگی خبر داد؛

ثبت آثار تاریخی در سامانه وزارت اقتصاد

معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعلام کرد: وزارت امور اقتصاد و دارایی که وظیفه ثبت آثار تاریخی را بر عهده دارد، پذیرفته هر شی‌ء که در سامانه "جام" قرار بگیرد به‌منزله ثبت در اموال دولتی است و این روند به دستیابی به آمار دقیق از اشیاء کمک می‌کند.
در نامه‌هایی‌ از‌سوی رئیس سازمان میراث‌فرهنگی؛

مراتب ثبت شش اثر فرهنگی‌‌تاریخی به استاندار قم ابلاغ شد

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی در نامه‌های جداگانه به استاندار قم، مراتب ثبت شش اثر فرهنگی‌‌تاریخی در این استان را به او ابلاغ کرد.
شهردار بافق عنوان کرد؛

بازسازی بافت قدیم بافق، اولویت شهرداری است

شهردار بافق گفت: با توجه به اینکه بازسازی بافت تاریخی این شهر در اولویت فعالیت های عمران شهری است، با موافقت شورای شهر، 30 درصد بودجه سال 97 این نهاد برای این منظور اختصاص یافت.
مرمت آثار تاریخی؛

احیای بازار تاریخی اردبیل سرعت می گیرد

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از تلاش برای احیای بازار تاریخی اردبیل خبر داد و گفت: مرمت و احیای سرای وکیل بازار تاریخی اردبیل هفته دولت امسال تکمیل می شود.
مدیرکل ثبت آثار در روز ملی سینما خبر داد؛

سینماهای لاله‌زار ثبت ملی می‌شود

مدیرکل دفتر ثبت آثار، حفظ و احیای میراث معنوی و طبیعی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «سینماها و خیابان لاله‌زار را ثبت ملی می‌کنیم اما اگر سینماگران نسبت به میراث معماری حوزه خود حساس باشند، روند کارها تسریع خواهد شد.»
مرمت و بازسازی آثار تاریخی؛

بعد از 40 سال و با همکاری ایران و آلمان چهارسوق بزرگ بازار تهران مرمت می‌شود

چهار سوق بزرگ بازار تهران با همکاری پژوهشکده ابنیه و بافت‌های فرهنگی‌تاریخی پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری و دانشگاه آخن آلمان مرمت می‌شود .
مرمت و بازسازی آثار تاریخی؛

تصویب طرح مرمت کاروانسرای شاه عباسی دامغان و احیا گرند هتل قزوین

طرح مرمت و احیا کاروانسرای شاه عباسی دامغان و طرح احیا گرند هتل قزوین در نشست شورای فنی و اقتصادی صندوق احیا بناهای تاریخی به تصویب اعضا رسید.
مرمت و بازسازی بناهای تاریخی؛

مرمت 3 بنای تاریخی ارامنه در آذربایجان‌غربی

سرپرست معاونت میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی از آغاز مرمت سه بنای تاریخی ارامنه در استان خبر داد.
معاون میراث فرهنگی خبر داد؛

ثبت آثار تاریخی در سامانه وزارت اقتصاد

معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعلام کرد: وزارت امور اقتصاد و دارایی که وظیفه ثبت آثار تاریخی را بر عهده دارد، پذیرفته هر شی‌ء که در سامانه "جام" قرار بگیرد به‌منزله ثبت در اموال دولتی است و این روند به دستیابی به آمار دقیق از اشیاء کمک می‌کند.
لزوم حفاظت از آثار تاریخی ؛

آرزوی معاون رییس جمهور برای آثار تاریخی

معاون رییس جمهور گفت: با توجه به تصویب تبصره‌ها و قوانین و فرهنگ‌سازی که تلاش می‌کنیم بین مردم رخ دهد، امیدوارم روزی برسد که در گزارش‌های یگان حفاظت بنویسند، حتی یک قلم شیء تاریخی هم قاچاق نشده یا اثری تخریب نشده است.
صفحه  از ۱۱
نظرات و گلایه ها