برنامه های هگتا جهت کمک به توسعه صنعت گردشگری چست؟

توسعه گردشگری منوط به ايجاد هتل های مناسب است

بازار گردشگری کنونی در ایران سنتی، محدود و پراکنده است. هکتا در مطالعات خود به این نتیجه رسیده که باید زمینه توسعه مقاصد گردشگري در 31 استان کشور گسترش یابد.
در جلسه ستاد تنظیم بازار تأکید شد؛

ضرورت آمادگی کامل برای مدیریت و کنترل بازار شب عید

جلسه ستاد تنظیم بازار، به ریاست معاون اول رئیس جمهوری و با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شد.
کلیدی‌ترین نکات قیمت‌گذاری کسب‌وکار آنلاین در حوزه گردشگری؛

بررسی سیاست‌های قیمت‌گذاری گردشگری در دنیای دیجیتال

قیمت‌گذاری برای کسب‌وکار، یک تلفیق پیچیده از سیاست‌های بازاریابی و تحلیل‌های مالی است. ‌این موضوع در دنیای دیجیتال بالطبع نیازمند درک کامل و صحیح از بازاریابی دیجیتال و تحلیل‌های مالی در‌این عرصه خواهد بود.
رئیس سازمان توسعه معادن خبر داد:

اعمال تعرفه ۱۰۰ تومانی به ازای واردات هر کیلو فولاد برای توسعه حمل و نقل ریلی

رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی گفت: در برنامه ششم، دولت با اعمال تعرفه ۱۰۰ تومانی به ازای واردات هر کیلو فولاد، منابع مالی لازم برای توسعه حمل و نقل ریلی را فراهم خواهد کرد.
رئیس سازمان توسعه تجارت در نشستی تبیین کرد؛

آدرس تجاری‏سازی گردشگری

رئیس سازمان توسعه تجارت با تبیین مفهوم تجاری‌سازی صنعت گردشگری، راهکارهای حضور گردشگری ایران در بازار جهانی این صنعت و افزایش درآمدهای ارزی از این محل را تشریح کرد.
در کنفرانس سرمایه‌گذاری گردشگری واکاوی شد؛

5 بازار سرمایه‌گذاری توریسم ایران

سرمایه ‏گذاران خارجی فعال در زمینه ‏های گردشگری و هتلداری، نمایندگانی از شرکت‌هایی همچون هتل‏های آکور، هتل‏های روتانا، لینک‏می، عربیا مانیتور، دوتچه هاسپیتالیتی، اینکوبما، TRI هاسپیتالیتی، گروه ZAS، هتل‏های ملینا و... دیروز و امروز در جریان همایشی در هتل اوین گرد هم آمده‏اند تا تجارب خود را درباره بازار ایران با یکدیگر به اشتراک بگذارند، چالش‏های این بازار را بررسی کنند و در راستای امکان‏سنجی سرمایه‏گذاری در این بازار اقدام کنند.
همایش سرمایه گذاری در هتل داری و گردشگری:

فراهم آوردن فضای مناسب برای معرفی فرصت های بالقوه سرمایه گذاری از اهداف دولت تدبیر و امید است

دکتر زهرا احمدی‌پور با بیان این مطلب در همایش سرمایه‌گذاری در هتل‌داری و گردشگری ایران گفت: «گردشگری در ایجاد صلح پایدار و تحکیم روابط دوستانه ملت‌ها و کشورها نقش مؤثری دارد و این صنعت باید تقویت شود.»
امیرحسین جفاری:

تعامل بین شرکت های بیمه و راهنمایان گردشگری افزایش یابد

برای تعریف یک بسته جدید بیمه ای ابتدا باید احساس نیاز شود و شاید عدم اطلاع سازمان های بیمه ای از نیازهای طبیعت گردان و کوهنوردان باعث شده است تا امروز پوشش مورد نیاز کوهنوردان تامین نشده باشد.
اعتمادسازی مخاطب از طریق فیلم ؛

تبدیل سینما به رسانه بازاریاب مقاصد سفر

بازاریابی درباره مقاصد سفر داخلی در حوزه گردشگری فیلم در کشور ضروری به نظر می رسد.
رئیس سازمان تامین اجتماعی کشور؛

بهره برداری از هتل های هما مساوی با افزایش درآمد ملی

ساخت هتل و بهره برداری از آن در شهر اصفهان می تواند به افزایش درآمد ملی کمک کند.
مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری ایران؛

20 سال انتظار برای ساخت هتل لاله

مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری ایران به تشریح اوضاع گردشگری کشور پرداخته و از مشکلات برای ساخت هتل های جدید گفته است
مدیرکل طبیعت‌گردی کشور در کاشان اعلام کرد ؛

38 هزار اقامتگاه بوم‌گردی کم داریم

مدیر کل طبیعت‌گردی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور که به همراه معاون گردشگری این سازمان به کاشان سفر کرده بود، در نشستی با مدیران اقامتگاه‌های این شهر اعلام کرد: «38 هزار اقامتگاه بوم‌گردی در کشور کم داریم و بر این اساس، ایجاد حدود دو هزار اقامتگاه در طول برنامه ششم توسعه پیش‌بینی شده است.»
بازاریابی گردشگری؛

هفت روند بازاریابی آنلاین گردشگری 2017

کارشناسان بر این باورند که سال 2017 می‌تواند یک شروع نوین برای بازاریابی آنلاین باشد. بازاریابی آنلاین در سال‌های اخیر به شدت سرعت گرفته و شتاب آن تا جایی رسیده است که بدون آن نمی‌توان سهم مناسبی در یک بازار رقابتی داشت.
معاون رئیس‌جمهوری در نشست با مدیران تاسیسات گردشگری استان مرکزی؛

سازمان میراث فرهنگی از تأمین زیرساخت‌های گردشگری حمایت می‌کند

معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه دولت یازدهم برای موضوع گرشگری اهمیت ویژه‌ای قائل است گفت: عزم دولت تولید ثروت از طریق توسعه گردشگری است.
محمد علی فرخ‌مهر خبر داد؛

اعلام آمادگی هتلداران تهران برای ارزان سازی سفر

رئیس اتحادیه هتل‌ها و هتل آپارتمان‌های استان تهران از آمادگی به منظور ارزان‌سازی سفر خبر داد و گفت: این آمادگی وجود دارد تا کمیته‌ای متشکل از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، جامعه تور گردانان و تعزیرات حکومتی به این منظور تشکیل شود.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس؛

سرمایه‌گذاری‌ها در حوزه میراث فرهنگی مبتنی بر واگذاری به بخش خصوصی باشد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه بیشتر سرمایه‌گذاری‌ها در بخش میراث فرهنگی باید مبتنی بر واگذاری به بخش خصوصی باشد، گفت: قوانین باید اصلاح شود، تصدی‌گری کم شده و نتیجه آن توسعه حوزه میراث فرهنگی است.
مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری ایران:

مشکل کمبود هتل در بخش گردشگری تا سال 1400 رفع می شود

مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری ایران با اشاره به برنامه های دولت یازدهم در خصوص ایجاد زیرساخت های گردشگری گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده مشکل اساسی گردشگری در بخش هتل ها تا سال 1400 بطور اساسی حل خواهد شد.
گردشگری سلامت، یکی از پنج منبع مهم تولید ناخالص داخلی؛

سود 500 میلیون دلاری گردشگری سلامت در جیب واسطه‌ها

در بسیاری از کشورهای دنیا، گردشگری سلامت در زمره پنج منبع مهم تولید ناخالص داخلی شناخته می‌شود، طوری که سود سالانه آن در جهان، رقمی حدود صدمیلیارد دلار تخمین زده می‌شود، اما در کشور ما این رقم به زحمت به 500 میلیون دلار در سال می‌رسد که البته بیشتر سود این سهم نیم‌درصدی از بازار گردشگری سلامت در جهان به جیب دلالان می‌رود. به دلیل این‌که در چند دهه متوالی، زیرساخت و برنامه‌ریزی درستی برای توسعه گردشگری سلامت در کشور انجام نشده است، هنوز هم دلال‌ها در توریسم‌درمانی، حرف اول و آخر را می‌زنند.مشکلات گردشگری سلامت، مساله‌ای نیست که وزارت بهداشت آن را کتمان کند.
«شیرکوند» با حضور در نمایشگاه خبر داد

تُرک‌ها، پیشروترین سرمایه‌گذاران خارجی در ایران

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از علاقه و پیگیری بیشتر سرمایه‌گذاران ترکیه در ایران نسبت به سایر همتایان آنها خبر داد و گفت: سرمایه‌گذاران تُرک مذاکرات بیشتری تاکنون با ایرانیان داشته‌اند.
رئیس سازمان حج عنوان کرد:

افتتاح هتل کربلا نماد همبستگی ملت عراق و ایران است

هتل بزرگ کربلا الدولی با حضور آیت‌الله حسینی، نماینده مقام معظم رهبری در عراق، سعید اوحدی، رییس سازمان حج و زیارت و جمعی از مسؤولان ایرانی و عراقی افتتاح شد.
صفحه  از ۳
نظرات و گلایه ها