سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سرنوشت جنازه دیکتاتورها چیست؟

سرنوشت اجساد منفورترین حاکمان تاریخ معاصر

در مطلب زیر سرنوشت جسد‌های دیکتاتور‌های دنیا و منفور‌ترین حاکمان تاریخ معاصر را مشاهده کنید.
به بهانه درگذشت هرتسفلد؛

قانونی که باستان شناسِ آلمانی برای ایران نوشت

هرتسفلد باستان شناسی جسور، طراح و نقشه کشی ماهر و زبان شناسی خبره بود. افکار و طرح های او در زمینه ی تاریخ، باستان شناسی و زبان شناسی، مطالعات ایران شناسی را وارد مرحله ای تازه کرد.
خاطرات بزرگان؛

گفت‌وگو با پدر گردشگری ایران، راوی سرزمین‌های کهن

حکایت شیرین زندگی و سفر مجالی شد برای یک دیدار؛ شیرینی‌های زندگی در تهران قدیم در حکایت‌هایی از سفر به شهرهای دور و نزدیک و آن سر دنیا ما را به سراغ پدر گردشگری ایران، ابوالقاسم ساسان برد.
در پایگاه میراث فرهنگی آیاپیر ایذه؛

حضور بانوی ایرانشناس آلمانی

پروفسور هاید ماری کخ، ایرانشناس آلمانی، طی یک تور علمی و پژوهشی در نشست تخصصی پایگاه آیاپیر ایذه شرکت کرد.
دکتر امامی؛

کارآفرین برتر گردشگری

اولین رشته کاری ما هتلداری و رستوران‌داری است؛ به صورت راه‌اندازی و اداره کردن هتل­ها و رستوران­ها. اولین کارهایی که انجام دادیم چند هتل در ماهشهر و اداره کردن رستوران‌های مجتمع پتروشیمی بندر امام خمینی بودند که ۱۸ سال در آن‌جا فعالیت می‌کردیم.
محمدکریم پیرنیا پدر معماری سنتی ایران؛

نگاهی به زندگینامه پدر معماری سنتی ایران

«محمدکریم پیرنیا» که به‌علت پژوهش‌های فراوان و تألیفاتش در خصوص سبک‌شناسی و معماری اصیل و سنتی ایرانی به «پدر معماری سنتی ایران» مشهور است، در سخنانی می‌گوید: «شهر ما گنجینه هنر است، هر ویرانه‌اش دفتری است پر از زیبایی، که در برابر چشم شیفتگان هنر گشاده است».
هفتمين سال درگذشت دکتر مسعود آذرنوش؛

فقدان "مرد طلایی باستان‌شناسی ایران" 7 ساله شد

«ما در باستان‌شناسی بزرگان زیادی داریم و بزرگان زیادی را نیز از دست داده‌ایم، اما در این میان دکتر مسعود آذرنوش از سایرین متمایز بود، این تفاوت در انضباط، برنامه‌ریزی، مدیریت، نگاه علمی- تخصصی، سخنان، تالیفات، دیدگاه‌ها و اقدامات وی به خوبی قابل مشاهده بود، از سوی دیگر او الگویی مناسب برای باستان شناسان نسل جوان کشور بود که شخصیت علمی نسل‌های پیشین و نسل امروز جامعه را بهم پیوند زده بود.»
نظرات و گلایه ها