سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
گزارش تحلیلی از یک طرح؛

سازمان میراث سرانجام وزارتخانه می‌شود؟/ چالش اصلی «پاسخگویی» است

یک فوریت طرح تشکیل وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درحالی امروز با موافقت ۱۳۷ نماینده رو به رو شد که روسای این سازمان در دوره‌های مختلف با این طرح مخالف بوده‌اند.
امتناع از اطلاع‌رسانی پروازهای لغو شده؛

کلاه‌برداری جدید برخی آژانس‌های هواپیمایی از مردم

در حالی بازار حمل‌ونقل هوایی کشور به حال خود رها شده که برخی آژانس‌های مسافرتی از غفلت سازمان‌ها و دستگاه‌های نظارتی این بخش نهایت استفاده را کرده و اقدام به کلاه برداری از مردم می‌کنند.
شیرکوند تاکید کرد؛

هتلداری وزارتخانه‌ها؛ سد راه رقابت

معاون سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «هر وزارتخانه‌ای نباید برای خودش در مشهد هتل چند ستاره داشته باشد؛ در این صورت رقابت از بین می‌رود و در عرصه گردشگری کسی نمی‌تواند با عشق و علاقه کار کند.»
در آستانه نوروز بررسی می‌کند؛

ساماندهی «نوروزی» تعطیلات

تعطیلات نوروز 96 درحالی از فردا آغاز می‌شود که برخی کارشناسان معتقدند دلیلی ندارد تقویم آموزشی و کاری با هم متفاوت باشد. براساس تقویم رسمی کشور، تعطیلات نوروز تنها تا روز 4فروردین است اما این تنها کارمندان دولت و برخی دستگاه‌های خصوصی هستند که طبق این تقویم عمل می‌کنند و مراکز آموزشی اعم از دانشگاه‌ها و مدارس تا 13 فروردین ماه در تعطیلات به‌سر می‌برند.
رحمانی موحد پیش‌بینی کرد؛

حجم سفرها در نوروز ۹۶ متفاوت‌تر از سال‌های گذشته است

رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر گفت: با توجه به اینکه از چند روز گذشته سفرهای بین شهری و جاده‌ای مردم آغاز شده، حجم سفرها در نوروز ۹۶ قطعاً متفاوت‌تر از سال‌های گذشته است.
کلاهبرداری در سفرهای نوروزی پایان می‌یابد؟

در طرح سامان‌دهی، مجوز ۷۵ دفتر خدمات مسافرتی لغو شده است

معاون گردشگری استان تهران از رصد کامل فعالیت‌های نوروزی آژانس‌های مسافرتی خبر داد و درباره‌ پیشگیری از کلاهبرداری‌ها و تخلفات احتمالی که در تعطیلات نوروز سال‌های قبل اتفاق افتاده، گفت: تمام مسیرهای خارجی و خدمات وعده داده شده درحال بررسی است و تا کنون در طرح سامان‌دهی، مجوز ۷۵ دفتر خدمات مسافرتی لغو شده است.
پیاده‌رو تجاری و توریستی همدان ؛

جغرافیای حضور یا لنگه‌کفشی در بیابان؟

پیاده‌رو تجاری و توریستی همدان درست یک روز قبل از سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افتتاح شد که خود البته حدیث مکرر افتتاح‌ها و گشایش‌ها و جشنواره‌ها و چسباندن‌شان به یک واقعه‌ی سیاسی را به ذهن می‌آورد. گاه و جایی که قرار است سیاست همه‌چیز را در خود ببلعد.
با حضور احمدی‌پور و سلطانی‌فر صورت گرفت:

رونمایی از لوگوی انجمن توسعه گردشگری ورزشی/ آغاز پویش ملی

با حضور زهرا احمدی‌پور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان، از لوگوی انجمن توسعه گردشگری ورزشی رونمایی شد.
جمشید حمزه‌زاده:

هتل‌ها عید گران نمی‌شوند

رییس هیات‌مدیره جامعه هتلداران ایران گفت:‌ کاهش مسافر و اوضاع بد اقتصادی باعث شده برای نوروز امسال بیشتر هتل‌ها از افزایش نرخ اقامت صرف‌نظر کنند.
نمایی از اتاق یک هتل:

عوارض شهرداری را از گردن هتل ها بردارید تا ارزان شوند

جمشید حمزه زاده گفت: مهم ترین چالش هتلدارها با شهرداری ها است، آنها هر بار به بهانه های مختلفی چون نصب تابلوی شهری، فاضلاب، نوسازی، چه و چه از هتل ها عوارض می گیرند که هتلدار مجبور است آن را از محل درآمدهایش تامین کند، این عوارض تقریبا 35 درصد قیمت اقامت در هتل ها را گران تر کرده است.
اولین جلسه "کانون ملی هماهنگی گردشگری کشور":

بخشی از فعالیت های سازمان گردشگری به اتاق بازرگانی واگذار شود

امروزه ضرورت دارد بخشی از فعالیت های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و #گردشگری در قالب تفاهم نامه به اتاق بازرگانی واگذار شود. "رئیس کمیسیون گردشگری اتاق ایران"
سازمان ميراث فرهنگي اعلام کرد؛

انحصار برگزاري تور گردشگري چين شکسته مي شود

انحصار برگزاري تور گردشگري چين به ايران که تاکنون در اختيار ۲۰ آژانس مسافرتي بود شکسته شد و آژانسهاي متقاضي مي بايست براي حضور در اين عرصه مشخصات خود را به سازمان ميراث فرهنگي اعلام کنند.
امکان جدید در توسعه گردشگری ایران؛

احیای قهوه‌خانه‌ها

پایگاه خبری یافته در مطلبی نوشت: یکی از موضوعات طرح شده طی سال‌های اخیر در گردشگری 'کافه گردی' است.
معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری:

استانداردسازی هتل ها، حق الناس صنعت گردشگری است

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: استانداردسازی تاسیسات هتل ها و مراکز اقامتی و خدمات گردشگری به مثابه حق الناس صنعت گردشگری است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
محمد خزاعی مطرح کرد:

معافیت‌های مالیاتی برای سرمایه‌گذاران بخش گردشگری

رییس کل سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران می‌گوید آن دسته از سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی که برای سرمایه‌گذاری در بخش توریسم مبادرت کنند از معافیت مالیاتی برخوردار خواهند بود. این معافیت مالیاتی در مناطق محروم ۱۳ سال و در مناطق غیرمحروم پنج سال است.
معاون گردشگری خبر داد:

تخفیف ۵۰ درصدی هتل‌ها در روز جهانی جهانگردی

معاون گردشگری کشور از تخفیف ۳۰ تا ۵۰ درصدی هتل‌ها به مناسبت روز جهانی جهانگردی خبر داد.
با حضور معاون رئیس‌جمهور:

مرکز تجاری و فرهنگی ایران و هلند در لاهه افتتاح شد

مرکز تجاری و فرهنگی ایران و هلند با حضور معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در لاهه افتتاح شد.
ولی تیموری عنوان کرد؛

نمره قبولی آژانس‌ها در ممنوعیت تورهای ترکیه/ برخورد با متخلفان

مدیرکل نظارت و ارزیابی گردشگری گفت: از عملکرد دفاتر مسافرتی در زمان ممنوعیت تورهای ترکیه راضی بودیم. موارد نقض شده در زمینه برگزاری تورها نیز کم بوده اما همان موارد بررسی می‌شود.
12 مطالبه بخش خصوصی گردشگری:

نشست مجمع تشکل‌های گردشگری و فراکسیون گردشگری مجلس

تبدیل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به وزارتخانه یا یک سازمان مستقل با عنوان سازمان گردشگری؛ حذف قوانین دست و پاگیر و تصویب قوانین راهگشا؛ نگاه بلندمدت به صنعت گردشگری؛ واردات خودروهای مناسب برای حمل‌ونقل شهری و میان‌شهری گردشگران؛
لغو ویزایی که هنوز اجرایی نشده است

لغو یا تسهیل ویزا تاثیری در نرخ تورهای آذربایجان و ارمنستان نداشت

تورهای گردشگری ارمنستان و آذربایجان اگرچه با لغو و یا تسهیل در صدور روادید مواجه شدند اما این اقدامات تاثیری در نرخ این تورها نداشته است.
صفحه  از ۳
نظرات و گلایه ها