سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
ممنوعیت تبلیغ لاتاری و فروش ویزای آمریکا، کانادا و شینگن؛

تبلیغ «لاتاری» و فروش ویزای آمریکا، کانادا و شینگن ممنوع است؟

همزمان با آغاز بزرگ‌ترین قرعه‌کشی مهاجرت به آمریکا، تبلیغات گسترده‌ای در آژانس‌های مسافرتی و سامانه‌های رزرواسیون ایران در حال انجام است. از سوی دیگر حجم تبلیغات فروش ویزای شینگن و کشورهای آمریکا، کانادا و انگلیس با دریافت مبالغی بعضا هنگفت، شدت گرفته و این سوال را پیش آورده که حکم این تبلیغات و فروش آزاد ویزا در چارچوب قوانین مسافرتی کشور چیست؟
تبلبغات لاتاری گرین‌کارت آمریکا در آژانس‌ها؛

فروش ویزای آمریکا، کانادا و شینگن توسط آژانس های مسافرتی ممنوع است؟

همزمان با آغاز بزرگ‌ترین قرعه‌کشی مهاجرت به آمریکا، تبلیغات گسترده‌ای در آژانس‌های مسافرتی و سامانه‌های رزرواسیون ایران در حال انجام است. از سوی دیگر حجم تبلیغات فروش ویزای شینگن و کشورهای آمریکا، کانادا و انگلیس با دریافت مبالغی بعضا هنگفت، شدت گرفته و این سوال را پیش آورده که حکم این تبلیغات و فروش آزاد ویزا در چارچوب قوانین مسافرتی کشور چیست؟
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی؛

نرخ پروازهای داخلی تغییر کرد

اسعدی‌سامانی با بیان اینکه نرخ‌های قبلی پروازهای داخلی بر مبنای دلار ۸ هزار تومانی بود، گفت: دریافت ارز از سامانه نیما کند است یا با قیمت تمام‌شده ۱۰ هزار تومان به دست شرکت‌ها می‌رسد بنابراین نرخ بلیت بر اساس ارز اختصاصی متغیر شد.
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی :

‌نرخ پروازهای داخلی تا اطلاع بعدی تکلیفی می‌ماند

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با انتقاد از روند کند اختصاص ارز نیما به شرکت‌های هواپیمایی، گفت: تاکنون ۵ شرکت هواپیمایی موفق به دریافت ارز سامانه نیما شده‌اند اما روند اختصاص بسیار کند است.
هیچ آژانسی ورشکسته نشده؛

باطل شدن مجوز 26 آژانس مسافرتی

معاون گردشگری استان تهران گفت: لغو مجوز ۲۶ آژانس مسافرتی به‌دلیل تخلف‌ و عدم توجه به هشدارهای سازمان میراث‌فرهنگی بوده است.
یادداشت مسعود غلامی؛

سیستم‌های توزیع جهانی چگونه در فروش اتاق هتل عمل می‌کنند؟

هتل‌ها تمایل زیادی به همکاری با آژانس‌های آنلاین ندارند اما وقتی ۵۲ درصد از مهمانان به‌صورت آنلاین، از طریق OTA، وب‌سایت هتل را پیدا می‌کنند و ۷۶ درصد رزروهای آنلاین روی همین OTA‌ها انجام می‌شود، نمی‌توان از قدرت عظیم این کانال چشم‌پوشی کرد. تحقیقات نشان داده معمولا بین ۱۵ تا ۲۵ درصد از درآمدهای رزرواسیون هتل‌ها به OTAها یا آژانس‌های مسافرتی آنلاین پرداخت می‌شود و این باعث وضعیتی می‌شود که حداقل درآمد برای هر اتاق هتل ایجاد شود.
نخستین گام عملی برای ارزان‌سازی سفر؛

موافقت با کاهش مالیات برارزش افزوده هتل‌ها

رئیس سازمان میراث فرهنگی از موافقت با کاهش مالیات برارزش افزوده هتل‌ها خبر داد.
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی؛

مردم بلیت را از مراکز مجاز خریداری کنند/ شناسایی۱۲۰ سایت غیر مجاز فروش بلیت هواپیما

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: لیست سایت‌های مجاز فروش بلیت هواپیما در سایت سازمان هواپیمایی و انجمن شرکت‌های هواپیمایی منتشر شده است و مردم بلیت را از مراکز مجاز خریداری کنند.
منصورزاده مطرح کرد؛

مرکز آموزش عالی میراث فرهنگی به وزارت علوم منتقل می شود

رئیس مرکز آموزش عالی میراث فرهنگی گفت:مرکز آموزش عالی میراث فرهنگی بنابر مصوبه شورای عالی اداری در حال انتقال به وزارت علوم است.
اپلیکیشن صبور در مقابل کارمندان؛

آژانسهای مسافرتی ایران از موج جدید سایتهای آنلاین باز ماندند

مدتی است که گردشگران ایرانی کمتر به آژانسهای مسافرتی برای رزرو بلیت هواپیما و یا هتل مراجعه می کنند به نظر می رسد کارکرد فعلی و سنتی دفاتر مسافرتی در ایران چند سالی بیشتر دوام ندارد.
فوروارد کیز منتشر کرد؛

چشم‌انداز سفرهای خاورمیانه در فصل اول ۲۰۱۸

موسسه فورواردکیز در تازه‌ترین گزارش خود به بررسی وضعیت سفرهای هوایی در منطقه خاورمیانه و آفریقا پرداخته است. این گزارش حاکی از آن است که تونس، کویت و عمان رشد قابل توجهی در گردشگری خود تجربه کرده‌اند و نیز انتظار می‌رود جریان گردشگری به خاورمیانه و آفریقا از کشورهای اروپایی و آمریکایی رشد قابل‌توجهی داشته باشد.
پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاریخی؛

ایتالیایی ها حمایت شان از تخت جمشید را بیشتر می کنند

پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاریخی – فرهنگی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری در زمینه مستندنگاری و حفاظت و مرمت آثار محوطه میراث جهانی تخت جمشید و منظر فرهنگی آن با مرمت گران ایتالیایی همکاری می کند.
یک فعال گردشگری گفت:

آژانس های مسافرتی کوچک بلعیده می شوند

یک فعال گردشگری گفت: آژانس های مسافرتی کوچک که هنوز خود را به روز نکرده اند به دلیل هزینه های زیاد مالیات و... توسط آژانس های بزرگ بلعیده می شوند.
با همت کانون ایرانشناسی و گردشگری؛

برگزاری سمینار برند گردشگری و توسعه پایدار در دانشگاه هنر اصفهان

سمینار برند گردشگری و توسعه پایدار با همت کانون ایرانشناسی و گردشگری در دانشگاه هنر اصفهان برگزار شد.
صدور ویزا؛

دفاتر خدمات اخذ ویزا چگونه فعالیت می‌کنند؟

تهیه ویزا یکی از مقدمه‌های ضروری پیش از سفر به خارج است و به دلایل مختلف ممکن است انجام آن برای متقاضیان دشوار باشد؛ ولی آیا راهی برای سهولت این کار وجود دارد؟
رئیس مرکز آموزش عالی علمی‌کاربردی میراث خراسان‌رضوی:

ارتباط بین دانشگاه و صنعت گردشگری توسعه می‌یابد

رئیس مرکز آموزش عالی علمی و کاربردی میراث‌فرهنگی خراسان‌رضوی تأکید کرد که مهم‌ترین اولویت این دانشگاه ایجاد ارتباط علمی و عملی با صنعت در حوزه‌های هتلداری،گردشگری و آژانس‌های خدمات‌مسافرتی است.
مدیرکل امور مجلس سازمان میراث‌فرهنگی خبر داد:

تشکیل سه کمیته تخصصی برای بررسی طرح وزارتخانه شدن سازمان میراث‌فرهنگی

مدیرکل امور مجلس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از تشکیل سه کمیته تخصصی برای بررسی و مطالعه طرح وزارتخانه شدن سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خبر داد.
راه اندازی پلیس گردشگری؛

پليس گردشگري به مدد گردشگران مي‌آيد

هر‌ساله با فرا رسیدن فصل تابستان و تعطیلی مدارس برخی از استان‌های کشور پذیرای گردشگران داخلی و خارجی هستند، اما تراکم بالای سفر زمینه را برای سوءاستفاده برخی از افراد سودجو و فرصت طلب فراهم می‌کند.
رییس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی:

ما "مافیای ویزا" نیستیم

رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و هوایی ایران گفت: دپو کردن "نوبت مصاحبه ویزا" در آژانس‌های مسافرتی، کذب و نوعی سیاه‌نمایی است.
گزارش تحلیلی از یک طرح؛

سازمان میراث سرانجام وزارتخانه می‌شود؟/ چالش اصلی «پاسخگویی» است

یک فوریت طرح تشکیل وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درحالی امروز با موافقت ۱۳۷ نماینده رو به رو شد که روسای این سازمان در دوره‌های مختلف با این طرح مخالف بوده‌اند.
صفحه  از ۴
نظرات و گلایه ها