سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
تورهای مسافرتی ارزانقیمت ؛

سفر خارجی مفت به سبک پایتخت!

این روزها سایت‌هایی مثل دیوار و شیپور پر شده‌اند از آگهی ‏سفرهای ارزان به کشور ترکیه. سفرهایی که زمینی انجام می‌شوند و قیمت‌های آنها از حدود ۸۰۰‌هزار ‏تومان آغاز می‌شود و نهایت به یک‌میلیون و ۳۰۰‌هزار تومان می‌رسد.
خوابگاهی که به کلاس درس تبدیل شد؛

تنها مرکز آموزشی میراث فرهنگی چگونه به خوابگاه تنزل پیدا کرد؟

مرکز آموزش عالی میراث فرهنگی تنها مرکز آموزش تخصصی است که توانسته در طول سالها نیروی متخصص را به سازمان میراث فرهنگی تزریق و یا روانه بازار کار کند. این موسسه آموزشی اما این روزها رو به افول است و از نظر دانشجویانش رسما تعطیل شده است تا اینکه دانشجویان باقی مانده هم مدرک خود را بگیرند و در این مجموعه برای همیشه بسته شود.
تخلف تورهای گردشگری؛

شماره فروشی مسافران در کیش، کاسبی جدید تور‌های گردشگری!

یکی از کاسبی‌هایی که اخیرا در جزیره کیش صورت می‌گیرد فروش شماره تلفن همراه مسافران به تور‌های گردشگری است که در ارقام مختلف انجام می‌شود.
ابتکار جالب قطر ایرویز؛

تخفیف‌های ویژه برای کشف مقصدهای جدید در سال ۲۰۱۹

شرکت هواپیمایی قطر ایرویز کمپین ترویجی جهانی را برگزار کرده است که مسافران را برای کشف مقصدهای جدید در سال ۲۰۱۹ تشویق می‌کند.
فضای مبهم رقابت در فروش بلیت؛

آیا آژانس‌ها و سایت‌های فروش بلیت هواپیما سازش می‌کنند؟

کشمکش آژانس‌های مسافرتی با یک سایت فروش آنلاین بلیت هواپیما همچنان ادامه دارد. هفته گذشته بود که این داستان با انتشار یک نامه انجمن صنفی دفاتر مسافرتی ایران به این سایت فروش بلیت آغاز شد؛ نامه‌ای که در آن آمده بود تخفیف‌های ارائه شده از سوی سایت علی‌بابا بر اساس عرف نیست؛ تخفیف‌های پنج تا نه درصدی که موجب ضرر و زیان و لطمه به فعالیت سایر دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی شده و اگر این روند ادامه داشته باشد به شکایت از مراجع قانونی خواهد کشید.
یک لیوان چای داغ، نوشته‌های حامد قدوسی؛

ما را در فرآیند رقابت حذف نکنید وگرنه شکایت می‌کنیم!

حامد قدوسی در این رابطه در شبکه اجتماعی خود می نویسد: دیدم که انجمن شرکت‌های خدمات مسافرتی نامه‌ای به مدیر سایت علی‌بابا و زورق زده و ضمن شکایت از این که این سایت بلیط هواپیما را به صورت «بی‌ضابطه» نه درصد ارزان‌تر از سایر آژانس‌‌ها به مشتری می‌فروشد، این کار را موجب زیان به آژانس‌داران دانسته و تهدید به شکایت و پیگیری قانونی کرده است!
نیما قاضی:

فعالان دفاتر مسافرتی تورهای تخصصی گردشگری طراحی کنند

یک فعال حوزه گردشگری و فروش خدمات سفر گفت: پیشنهاد می‌کنیم آژانس‌های گردشگری به سمت تعریف و طراحی تورهای داخلی و خارجی به صورت تخصصی پیش بروند زیرا طراحی تور نمونه ای از کارهایی است که تکنولوژی به خوبی نیروی انسانی نمی‌تواند آن را انجام بدهد.
برسر تخفیف بلیت هواپیما؛

کشمکش آژانس‌های مسافرتی و «علی‌بابا»

رئیس هیات‌مدیره انجمن صنفی دفاتر مسافرتی ایران در نامه‌ای به مدیرعامل سایت فروش آنلاین بلیت «علی‌بابا»، نسبت به برخی تخفیف‌های ارائه‌شده که به اعتقاد وی خارج از عرف هستند، اعتراض کرده است. در این نامه که از سوی «علی‌بابا» در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته، آمده است: «طبق گزارش‌های واصله از سوی تعداد قابل‌توجهی از همکاران ما در سایت‌های مرتبط با آن شرکت از جمله علی‌بابا و زورق مبادرت به فروش بلیت با ۵ تا ۹ درصد تخفیف مستقیم به مسافر می‌کنند که خارج از ضابطه و عملا موجب ضرر و زیان و لطمه به فعالیت سایر دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی شده و مورد اعتراض انجمن و سایر همکاران است.»
ممنوعیت تبلیغ لاتاری و فروش ویزای آمریکا، کانادا و شینگن؛

تبلیغ «لاتاری» و فروش ویزای آمریکا، کانادا و شینگن ممنوع است؟

همزمان با آغاز بزرگ‌ترین قرعه‌کشی مهاجرت به آمریکا، تبلیغات گسترده‌ای در آژانس‌های مسافرتی و سامانه‌های رزرواسیون ایران در حال انجام است. از سوی دیگر حجم تبلیغات فروش ویزای شینگن و کشورهای آمریکا، کانادا و انگلیس با دریافت مبالغی بعضا هنگفت، شدت گرفته و این سوال را پیش آورده که حکم این تبلیغات و فروش آزاد ویزا در چارچوب قوانین مسافرتی کشور چیست؟
تبلبغات لاتاری گرین‌کارت آمریکا در آژانس‌ها؛

فروش ویزای آمریکا، کانادا و شینگن توسط آژانس های مسافرتی ممنوع است؟

همزمان با آغاز بزرگ‌ترین قرعه‌کشی مهاجرت به آمریکا، تبلیغات گسترده‌ای در آژانس‌های مسافرتی و سامانه‌های رزرواسیون ایران در حال انجام است. از سوی دیگر حجم تبلیغات فروش ویزای شینگن و کشورهای آمریکا، کانادا و انگلیس با دریافت مبالغی بعضا هنگفت، شدت گرفته و این سوال را پیش آورده که حکم این تبلیغات و فروش آزاد ویزا در چارچوب قوانین مسافرتی کشور چیست؟
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی؛

نرخ پروازهای داخلی تغییر کرد

اسعدی‌سامانی با بیان اینکه نرخ‌های قبلی پروازهای داخلی بر مبنای دلار ۸ هزار تومانی بود، گفت: دریافت ارز از سامانه نیما کند است یا با قیمت تمام‌شده ۱۰ هزار تومان به دست شرکت‌ها می‌رسد بنابراین نرخ بلیت بر اساس ارز اختصاصی متغیر شد.
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی :

‌نرخ پروازهای داخلی تا اطلاع بعدی تکلیفی می‌ماند

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با انتقاد از روند کند اختصاص ارز نیما به شرکت‌های هواپیمایی، گفت: تاکنون ۵ شرکت هواپیمایی موفق به دریافت ارز سامانه نیما شده‌اند اما روند اختصاص بسیار کند است.
هیچ آژانسی ورشکسته نشده؛

باطل شدن مجوز 26 آژانس مسافرتی

معاون گردشگری استان تهران گفت: لغو مجوز ۲۶ آژانس مسافرتی به‌دلیل تخلف‌ و عدم توجه به هشدارهای سازمان میراث‌فرهنگی بوده است.
یادداشت مسعود غلامی؛

سیستم‌های توزیع جهانی چگونه در فروش اتاق هتل عمل می‌کنند؟

هتل‌ها تمایل زیادی به همکاری با آژانس‌های آنلاین ندارند اما وقتی ۵۲ درصد از مهمانان به‌صورت آنلاین، از طریق OTA، وب‌سایت هتل را پیدا می‌کنند و ۷۶ درصد رزروهای آنلاین روی همین OTA‌ها انجام می‌شود، نمی‌توان از قدرت عظیم این کانال چشم‌پوشی کرد. تحقیقات نشان داده معمولا بین ۱۵ تا ۲۵ درصد از درآمدهای رزرواسیون هتل‌ها به OTAها یا آژانس‌های مسافرتی آنلاین پرداخت می‌شود و این باعث وضعیتی می‌شود که حداقل درآمد برای هر اتاق هتل ایجاد شود.
نخستین گام عملی برای ارزان‌سازی سفر؛

موافقت با کاهش مالیات برارزش افزوده هتل‌ها

رئیس سازمان میراث فرهنگی از موافقت با کاهش مالیات برارزش افزوده هتل‌ها خبر داد.
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی؛

مردم بلیت را از مراکز مجاز خریداری کنند/ شناسایی۱۲۰ سایت غیر مجاز فروش بلیت هواپیما

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: لیست سایت‌های مجاز فروش بلیت هواپیما در سایت سازمان هواپیمایی و انجمن شرکت‌های هواپیمایی منتشر شده است و مردم بلیت را از مراکز مجاز خریداری کنند.
منصورزاده مطرح کرد؛

مرکز آموزش عالی میراث فرهنگی به وزارت علوم منتقل می شود

رئیس مرکز آموزش عالی میراث فرهنگی گفت:مرکز آموزش عالی میراث فرهنگی بنابر مصوبه شورای عالی اداری در حال انتقال به وزارت علوم است.
اپلیکیشن صبور در مقابل کارمندان؛

آژانسهای مسافرتی ایران از موج جدید سایتهای آنلاین باز ماندند

مدتی است که گردشگران ایرانی کمتر به آژانسهای مسافرتی برای رزرو بلیت هواپیما و یا هتل مراجعه می کنند به نظر می رسد کارکرد فعلی و سنتی دفاتر مسافرتی در ایران چند سالی بیشتر دوام ندارد.
فوروارد کیز منتشر کرد؛

چشم‌انداز سفرهای خاورمیانه در فصل اول ۲۰۱۸

موسسه فورواردکیز در تازه‌ترین گزارش خود به بررسی وضعیت سفرهای هوایی در منطقه خاورمیانه و آفریقا پرداخته است. این گزارش حاکی از آن است که تونس، کویت و عمان رشد قابل توجهی در گردشگری خود تجربه کرده‌اند و نیز انتظار می‌رود جریان گردشگری به خاورمیانه و آفریقا از کشورهای اروپایی و آمریکایی رشد قابل‌توجهی داشته باشد.
پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاریخی؛

ایتالیایی ها حمایت شان از تخت جمشید را بیشتر می کنند

پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاریخی – فرهنگی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری در زمینه مستندنگاری و حفاظت و مرمت آثار محوطه میراث جهانی تخت جمشید و منظر فرهنگی آن با مرمت گران ایتالیایی همکاری می کند.
صفحه  از ۴
نظرات و گلایه ها