۵۳درصد برای تفریح ایران را انتخاب می‌کنند؛

گردشگران برای چه به ایران می‌آیند؟

نشست تخصصی گردشگری کم شتاب، مفاهیم و راههای تحقق توسعه پایدار در حاشیه دهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته برگزار شد.
دعوت برای سفرهای نوروزی؛

نوروز شیراز بروید و اشیای گنجینه موزه هخامنشی و آبراهه ۲۵۰۰ساله تخت جمشید را ببینید

مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید از نمایش اقلام و اشیای جدید در موزه هخامنشی فارس خبر داد.
استقبال از نوروز؛

نوروزی متفاوت و ارزان‌قیمت نقطه‌هدف میراث‌فرهنگی گیلان است

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان از تلاش جمعی کارکنان این اداره‌کل برای خلق نوروزی متفاوت در 96 خبر داد و گفت: «تحقق نوروزی متفاوت و ارزان‌قیمت نقطه‌هدف در میراث‌فرهنگی گیلان است.»
خاطرات یک روزنامه نگار اهل نیجریه؛

"خاطرات سفر به ایران " به روایت خبرنگار آفریقایی

یک روزنامه نگار اهل نیجریه به همراه 4 روزنامه نگار دیگر آفریقایی که در ایام برگزاری نمایشگاه سالانه مطبوعات تهران به ایران آمده و از تهران و شیراز بازدید کرده است، خاطرات سفر خود به ایران را در قالب گزارشی در وب سایت نیجریه ای " leadership" منتشر کرده است.
خانه هاي قديمي يزد:

گردشگری در انتظار بهره‌وری

گردشگری این روزها در جایگاه یک صنعت قرار گرفته، صنعتی که هیچ آلایندگی ندارد و در کنار مزایای بسیار، اشتغالزایی بسیار خوب و درآمدهای قابل توجه به دنبال دارد.
معاون رئیس جمهور؛

ارائه بسته های سفر گردشگری داخلی را فعال می کند

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: بسته های سفرمی تواند گردشگری داخلی را فعال کند و با گردشگری داخلی می توانیم فرهنگ و اصالت خود را حفظ کنیم.
سفرهای هیجان انگیز؛

چند نقطه عجیب ایران که باید قبل از مرگ دید!

گاهی تصورمان این است که برای تجربه یک سفر هیجان‌انگیز باید حتما پاسپورت و ویزا داشت و به جایی مثل قلب جنگل‌های آفریقا زد؛ غافل از اینکه ایران خودمان کم از این مکان‌های مهیج ندارد.
چطور از سرمای زمستان فرار کنیم؟

تورهای داخلی گران‌تر از سفرهای خارجی است

ایران جزو کشورهایی‌‌است که تعطیلات زمستانی ندارد، اما اینکه در کشور ما تعطیلات زمستانی وجود ندارد به معنای آن نیست که از تفریحات و سفرهای زمستانی هم محروم بمانیم. همین آخرهفته‌های ساده می‌تواند بهترین زمان برای یک مسافرت عالی باشد.
سفر توریستی آمریکایی‌ها به ایران

بلیط سفر تهران با مهر آمریکا

حدود چهار دهه است که روابطی میان ایران و آمریکا برقرار نیست.قبل از آن، ایرانگردی جزئی از برنامه توریست‌های آمریکایی بود اما تصاویر گروگان‌های آمریکایی در تهران شاید آخرین‌تصویری بود که آنها سال‌ها از ایران در اختیار و ذهن داشتند.
جشنواره سفره ایرانی فرهنگ گردشگری

جشنواره سفره ایرانی فرهنگ گردشگری درهمه نقاط کشور برگزار می شود

معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: استانهای مختلف برای برگزاری جشنواره سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری، به هشت منطقه تقسیم شده اند که جشنواره در چهار منطقه برگزار شده و تا پایان سال در چهار منطقه دیگر برگزار می شود.
مدیرکل دفتر مناطق نمونه گردشگری و زیرساخت‌های کشور:

۱۱۶۸ منطقه نمونه گردشگری در کشور وجود دارد/مجوز ۱۲ شهر نمونه گردشگری در هیئت دولت تصویب شد

مدیرکل دفتر مناطق نمونه گردشگری و زیرساخت‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور از وجود یک هزار و ۱۶۸ منطقه نمونه گردشگری در کشور خبر داد و گفت: ۱۲ شهر کشور نیز مصوبه هیئت دولت را برای تبدیل‌شدن به شهرهای نمونه گردشگری اخذ کردند.
در گزارش مصور سفر به ایران

روایت عکاس‌ بلژیکی از ایرانِ واقعی

عکاس و گردشگر بلژیکی که اخیرا به ایران سفر کرده، سخت تاثیر مهمان نوازی و فرهنگ غنی کشورمان قرار گرفته و در گزارشی مصور گوشه ای از آنچه "شگفت انگیز" خوانده را به تصویر کشیده است.
قطارهای توریستی نورالرضا؛

سفر گردشگران خارجی به چند شهر ایران با قطارهای توریستی نور

قطارهای توریستی شرکت حمل و نقل ریلی نورالرضا از روز (جمعه) به مدت 9 روز گردشگران خارجی را در چند استان کشور جابجا می کنند.
در رشته نوپدید «دیپلماسی گردشگری» رسانه‌ها حرف اول را می‌زنند

سهم ایران از «دیپلماسی گردشگری»

دولتمردان ایران، رونق گردشگری توریسم را یکی از راه‌های خروج از دوران رکود می‌دانند. این روزها هر محفل و نشستی در باره گردشگری با حضور بلندپایه‌ترین مقام‌های دولت آغاز و پایان می‌یابد و در هر قرارداد و توافقی با دولت‌های خارجی، سهمی شایان به حوزه توریسم اختصاص می‌یابد.

تنها 250 هزار گردشگر خارجی برای کشور ارز آورهستند

دبیرهمایش بین‌المللی سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری می‌گوید: «از 5 میلیون گردشگر خارجی ایران سالانه تنها 250 هزار نفر آنها برای کشور ارز آور هستند.»
گذری بر جاذبه‌های گردشگری سرزمین چهار فصل ایران

شکوه اندیشه ایرانی اسلامی در بناهای فیروزه‌ای اصفهان/ پهنه‌ای به گستره هنر نصف جهان

اصفهان، کهن‌دیاری با صدها یادگار تاریخی، به سان تماشاگهی از نصف جهان است که در گوشه گوشه خود گنجینه‌ای ارزشمند از هویت والای ایرانی اسلامی را نهان کرده است.
لذت ایرانگردی را از دست ندهید

نگاهی به رشد صنعت گردشگری داخلی در استان‌های مازندران و یزد

«آنچه خوبان همه دارند، ایران همه را یکجا دارد»، شاید این جمله در نگاه اول اغراق‌آمیز به نظر بیاید، اما اگر اهل سفر باشید و حداقل چند شهر ایران را دیده باشید این جمله را تأیید می‌کنید.
محمدحسن طالبیان:

کرمان بیشترین آثار ثبت جهانی را در ایران دارد

معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: اکنون بیشترین اثر ثبت جهانی کشور در استان کرمان وجود دارد.
خانه های «بوم گردی» با هدف بسط گردشگری « تجربه محور» در کشور رونق می یاید

مهمان مامان!

خانه‌های بومگردی در بافت‌های تاریخی کشور جان گرفته‌اند. همین هفته پیش بود که «مسعود سلطانی فر» رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور نخستین خانه بومگردی را در چناران خراسان رضوی افتتاح کرد.
«هیچ‌هایک»؛ پدیده‌ای رو به گسترش در صنعت گردشگری

ایران، بهشت "مفت‌سوارها"

تنها یک کوله‌پشتی سبک، چند هزار تومان پول و کمی هم ریسک‌پذیری کافی است برای هیچ‌هایک (hitchhike) یا رایگان‌سواری. در دنیایی که هر روز هتل‌های پنج ستاره و تورهای گرانقیمت، شما را وسوسه می‌کند تا به سفر بروید و بازارهای جدیدی را در دورترین نقاط دنیا کشف کنید،
صفحه  از ۳
نظرات و گلایه ها