سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دانستنی های گردشگری؛

"قاچ قایی" ها را چقدر می شناسید؟

ایل قشقایی یکی از اتحادیه‌های ایلی ایران است که مانند بسیاری از اتحادیه‌های ایلی متأخر ایران مخلوطی از قبیله‌هایی با ریشه‌های قومی گوناگون لر، کرد، عرب و ترک است، اما اغلب قشقایی‌ها ریشه‌ای ترک دارند و تقریبا تمامشان به گویشی از زبآن های ترکی آغوز غربی صحبت می‌کنند که خود آن را ترکی می‌نامند.
گزارشی از درآمدهای گردشگری کشور؛

این ۸ میلیارد دلار از کجا آمده؟

هشت میلیارد دلار درآمد ایران از محل ورود گردشگر در حالی اعلام و تکرار می‌شود که هیچ منبع موثقی برای تایید آن وجود ندارد.
جذابیت های ایران؛

معرفى 12 راز در مورد ایران به توريست هاى خارجى

با توجه به توافق هسته ای ایران سفر به این کشور هر روز از جذابیت بیشتری برخوردار می شود. به رغم تصورات رایج درباره ایران این کشور می تواند از جذابیت بالایی برای توریست ها برخوردار باشد.
محب‌خدایی:

روز جهانی گردشگری با تِم محرم برگزار می‌شود

معاون گردشگری کشور از برگزاری روز جهانی گردشگری با تِم «محرم» خبر داد.
تبلیغات گردشگری و معرفی جاذبه های توریستی؛

همدان میزبان اجلاس جهانی گردشگری ۲۰۱۸ شد

مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر همدان گفت: ایران برای میزبانی اجلاس جهانی گردشگری ۲۰۱۸ انتخاب شد و این اجلاس آبان سال 97 به میزبانی همدان برگزار می شود.
واکنش کوروش فتاحی به حواشی فرودگاه امام؛

پاسخ سرپرست شهر فرودگاهی امام به ویدئو زن روسی

سرپرست شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) به ویدئو گردشگر زن روسی درباره وضعیت فرودگاه امام پاسخ داد و تاکید کرد: زمان انجام چک گذرنامه در گیت های فرودگاه امام (ره) بطور متوسط ۶ ثانیه است.
گردشگری؛

آبراهه های تخت جمشید به روایت تصویر

بعد از نخستین کشف موسوم به آبراهه‌ها در محوطه‌ جهانی تخت‌جمشید، کاوش‌های جدید در این اثر بی‌نظیر خبر از شناسایی آبراهه‌ای جدید در محوطه‌ گسترده تخت‌جمشید می‌دهد.
تاثیر غیرواقعی بودن نرخ ارز را بر سفرهای خارجی؛

دبی؛ دومین مقصد یارانه‌ ارزی سفر

امارات متحده عربی و مشخصا دبی یکی از مهم‌ترین مقاصد خارجی گردشگری ایرانیان را تشکیل می‌دهد. آمارها نشان می‌دهد در فاصله ماه‌های ژانویه تا ژوئیه سال 2017 میلادی میزان سفر گردشگران ایرانی به دبی، با رشد 23 درصدی همراه بوده است که یکی از بیشترین رشدهای سفر به این امیرنشین محسوب می‌شود.

نخستین تور گردشگری از یاسوج وارد اقامتگاه بوم گردی تفتان شد

مسئول انجمن میراث فرهنگی تمندان در تفتان جنوبی خاش سیستان و بلوچستان گفت: نخستین تور گردشگری و کوهنوردی از شهرستان یاسوج مرکز استان کهکیلویه و بویر احمد وارد اقامتگاه بوم گردی تفتان شد.
اینفوگرافیک؛

افزایش ۵۰ درصدی ورود گردشگر به ایران در سال ۲۰۱۷

براساس آمار رسمی، تا پایان مارس 2017 بیش از شش میلیون نفر از ایران بازدید کردند که نسبت به سال گذشته پنجاه درصد و در مقایسه با سال 2009 سه برابر افزایش داشته است.
حسن گرامی خبر داد؛

سفر 360 هزار ایرانی ساکن خارج به ایران

گرامی در خصوص آمار مسافران ورودی به کشور گفت: از کشور عراق 246 هزار و 700 نفر، از کشور آذربایجان، 227 هزار و 500 نفر، از کشور افغانستان، 156 هزار و 200نفر و از کشور ترکیه 133 هزار و 392 نفر به عنوان گردشگر وارد کشورایران شده‌اند.

سفر چهار روزه مقاصد تابستاني كشور چقدر هزينه دارد؟

اگر تعیین زمان مسافرت دست خودتان نیست و بسته به تعطیلی‌های تقویمی ‌و یا بسته به جورشدن مرخصی سالانه است، برخی از آژانس‌های مسافرتی تورهایی دارند که تاریخ مشخصی ندارد و همه روزه اجرا ‌می‌شود.
جهانی شدن یزد؛

دو درس‌ جهانی از شهرهای تاریخی ثبت یونسکو

با ثبت جهانی شهر یزد در فهرست یونسکو، تعداد شهرهای تاریخی ثبت جهانی‌شده جهان به عدد 9 رسید. به جز یزد ایران و احمدآباد هند که به تازگی وارد فهرست یونسکو شده‌اند، 7شهر دیگر پیش از این در لیست یونسکو قرار داشته‌اند.
میراث فرهنگی و گردشگری ؛

محبوبیت جهانی "یزد" از کجا آمد؟

«خلاقیت، معماری، طراحی شهری و تکنولوژی و تعامل زمین با طبیعت در یزد این شهر را به سمت جهانی شدن بُرد تا ایران بیست و ‌دومین اثر جهانی خود را با نام "شهر تاریخی یزد" ثبت کند.»
معاون سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی:

مناطق نمونه گردشگری در کشور پروژه های قابل دفاعی نیستند

معاون سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی گفت: تنها حدود ۶۰-۷۰ منطقه در کشور را می‌توان به عنوان منطقه نمونه گردشگری قلمداد کرد که هنوز این مناطق پروژه قابل دفاعی نیستند.
مقاصد تابستانی؛

سفر به "یخبندان" در دل داغ تابستان

در زبان کردی «سهولان» به معنی یخبندان است. شاید همین واژه به تنهایی بتواند روستای سهولان در شهرستان مهاباد استان آذربایجان غربی را به یکی از مقاصد سردسیری گردشگری در فصل تابستان تبدیل کند.
گلایه از عدم پیگیری تخلفات ؛

اداره کل میراث فرهنگی اصفهان پاسخگوی تخلف راهنمایان گردشگری باشد

رییس اتحادیه صنایع‌دستی اصفهان در واکنش به حواشی مربوط به عرضه صنایع‌دستی به گردشگران خارجی، از عدم پیگیری تخلفات از سوی اداره کل میراث فرهنگی استان گلایه کرد.
کاهش سفر ژاپنی‌ها به ایران؛

داستان جذابیت ایران برای ژاپنی‌های تورم ندیده!

«سفر ژاپنی‌ها به ایران چند سالی است کمتر شده، اما علت آن راهنماهای ایرانی، گران‌فروشی صنایع دستی در اصفهان و یا هشدار آژانس‌های این کشور نیست، واقعیت آن است که ایران برای ژاپنی‌هایی که نزدیک به ۲۰ سال تورم اقتصادی را تجربه نکرده‌اند، مقصدی گران به شمار می‌آید!»
نفوذ چینی‌ها به بازار گردشگری کشور!؛

دانشجویان چینی فارسی زبان گوی سبقت را راهنماهای ایرانی ربودند

«مشکل گردشگری ایران با چین، اقامت در خانه‌های غیرمجاز نیست، بلکه دانشجویان چینی‌زبان رشته‌های ادبیات فارسی و الهیات هستند که بازار کار را از دست ایرانی‌ها خارج کرده‌اند.»
سفر به سرزمین چشمه‌های آب‌گرم؛

سبلان کوهی از جنس رؤیا

سبلان یک تابلوی نقاشی است؛ تابلویی سبز و مخملی با قله‌ای سفید از برف در بستر آسمانی آبی. اینجا جشنی از چهچهه پرندگان برپاست. میهمان سبلانی هستم که محلی‌ها آن را کوهستانی مقدس می‌دانند و اعتقاد دارند مزار اشو زردشت همین جاست.
صفحه  از ۶
نظرات و گلایه ها