سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
برآورد درآمد کشور از سفرهای داخلی؛

جایگاه گردشگری داخلی ایران در جهان

«شورای جهانی سفر و گردشگری» اخیرا در گزارشی آماری، به ارزیابی میزان مشارکت صنعت گردشگری کشورهای جهان در تولید ناخالص داخلی خود پرداخته و در بخشی از این بررسی به سهم گردشگری داخلی و گردش مالی حاصل از سفر شهروندان یک کشور به مناطق گردشگری کشور خود اشاره کرده است.
برتری خصوصی‌ها در استفاده از فرصت «همدان۲۰۱۸»؛

اعضای سازمان جهانی گردشگری در راه ایران

در فاصله دو ماه مانده به پایان سال ۲۰۱۸، چهلمین نشست اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) به میزبانی همدان در حالی قرار است ۲۱ تا ۲۵ آبان برگزار شود که برخی از نگرانی‌ها در زمینه نحوه اجرای آن وجود دارد. نگرانی‌هایی از جمله اینکه آیا همدان آمادگی پذیرایی چنین مناسبت‌های بین‌المللی را دارد؟ آیا همدان که در سال ۲۰۱۸ به‌عنوان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی شناخته شده است در این مدت توانسته توانایی‌های بالقوه خود را به‌عنوان میزبان بین‌المللی بالفعل کند؟
والابای پاتل دردسرساز شد؛

رونمایی از بزرگترین مجسمه جهان همراه با اعتراضات هندی‌ها

مراسم رونمایی از بزرگترین مجسمه جهان که متعلق به "والابای پاتل"، سیاستمدار سرشناس هندی است، چهارشنبه با حضور نخست‌وزیر هند برگزار شد و همزمان تدابیری برای سرکوب اعتراضات ساکنان محلی در گجرات در نظر گرفته شده است. این بزرگترین مجسمه جهان، ارتفاعی دو برابر مجسمه آزادی دارد.
آمارهای بین‌المللی نشان می‌دهد؛

رتبه ۱۱ جهانی تهران در رشد GDP گردشگری

بنگاه رسانه‌ای استرالیایی «تراولر» در گزارشی، با استناد به داده‌های «شورای جهانی سفر و گردشگری»، «سازمان جهانی گردشگری» و «مسترکارت» عملکرد اقتصادی شهرهای جهان در حوزه گردشگری را بررسی کرده و از مشارکت آنها در تولید ناخالص داخلی سخن گفته است. بر اساس این گزارش، تولید ناخالص داخلی پایتخت کشورمان در صنعت گردشگری و در سال ۲۰۱۷ به‌میزان ۹ درصد افزایش پیدا کرده است و این رقم تهران را در رتبه یازدهم شهرهای جهان از حیث بیشترین رشد در تولید ناخالص داخلی حاصل شده از صنعت توریسم قرار داده است. با این حال این گزارش شهرها را بر مبناهای دیگری همچون «سهم صنعت گردشگری در تولید ناخالص داخلی شهر»، «سهم تولید ناخالص داخلی صنعت گردشگری یک شهر در تولید ناخالص داخلی صنعت گردشگری یک کشور» و «همچنین پربازدیدترین شهرهای جهان» نیز رتبه‌بندی کرده که در هیچ‌کدام از این موارد نام شهرهای ایرانی میان رتبه‌های برتر به‌چشم نمی‌خورد.
مشهد مقدس؛

مقصد گردشگری اعراب کجاست؟

مشهد مقصد مناسبی برای گردشگران کشورهای عربی است و با چند دقیقه قدم زدن در سطح شهر، حضور این گردشگران کاملاً به چشم می‌آید. بعد از جنگ هشت‌سالۀ ایران و عراق، عده زیادی از جنگ‌زدگان این کشورِ همسایه به ایران مهاجرت کردند و بخشی از آن‌ها مشهد را به عنوان مقصد خود انتخاب کردند. مشهد از چند جهت توانسته مقصد گردشگری خوبی برای مسافران کشورهای عربی باشد؛ مسافرانی که اغلب آن‌ها را شیعیان عراق و سوریه تشکیل می‌دهند. بخش دیگری از این مسافران، گردشگرانی از کشورهای مختلف دیگر از جمله کویت هستند که از وضعیت مالی بهتری برخوردارند و تأثیر قابل توجهی در پر شدن اتاق‌های هتل‌های مجلل مشهد داشته‌اند. زیارت حرم امام رضا (ع)، گستردگی و توسعه شهری مشهد، وجود مراکز مختلف خرید و دیدنی‌ها و جاذبه‌های توریستی متنوع در این شهر و اطراف آن، از جمله دلایلی است که گردشگران این قبیل کشورها را اغلب به صورت خانوادگی و دسته‌جمعی به سمت دومین کلانشهر ایران جذب می‌کند. پائین آمدن ارزش ریال نیز از دیگر دلایلی است که در ماه‌های اخیر سفر اعراب به ایران را به لحاظ اقتصادی، به‌صرفه‌تر کرده است.
درآمد از گردشگری؛

۶ هزار میلیارد ریال آورده مالی گردشگری در سمنان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سمنان گفت: «صنعت گردشگری این استان، سالانه ۶هزار میلیارد‌ریال، برای استان سمنان آورد مالی به همراه دارد.» محمد جهانشاهی افزود: «در نوروز سال ۱۳۹۷، ورود گردشگر و مسافران نوروزی به استان سمنان، ۱۰۲ میلیارد تومان آورد مالی در حوزه گردشگری برای استان سمنان داشته است.»
بومگردی رونق گرفتند؛

تنور داغ گردشگری در گرمترین نقطه زمین

با کاهش دمای هوا در استان کرمان رفته رفته درب های واحدهای بومگردی منطقه شهداد به روی گردشگران باز می شود و حضور تورهای گردشگری در تنها اثر ثبت جهانی طبیعی ایران افزایش یافته است.
جاذبه گردشگری؛

پل معلق مشگین‌شهر - اردبیل

پل معلق مشگین‌شهر به عنوان طویل ترین و مرتفع ترین پل معلق کابلی خاورمیانه در ارتفاع ۸۰ متری رودخانه خیاوچایی و بر روی پارک جنگلی مشگین‌شهر احداث شده، ۲ متر عرض و ۳۶۵ متر طول دارد. این مجموعه گردشگری دارای پل معلق چوبی، زیپلاین، جامپینگ، اسب‌دوانی و .. می باشد.سازه این پل توسط کارشناسان داخلی و مهندسان منطقه اجرا شده و دانش ساخت آن بومی است.
چرا طبقه مرفه افغان برای گردشگری ایران مهم است ؛

روستای زنان معروف با پارچه‌های گل‌دار جهانی می‌شود

معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: در گفت‌وگو با افرادی که تورهای خارجی می‌آورند اذعان دارند که تورهای خارجی اقبال کمی برای اسکان در خانه مسافرها دارند و بسیاری از این‌ها در هتل‌ها اقامت می‌کنند
دلاور بزرگ نیا ؛

زنگ خطر برای گردشگری شهر تهران

آمار گردشگران داخلی و خارجی شهر تهران نسبت به سال گذشته با کاهش بیش از ۵۰ درصدی مواجه بوده که از این موضوع به‌سادگی نمی‌توان گذر کرد و به‌نوعی زنگ خطری برای صنعت گردشگری شهر تهران محسوب می‌شود.

بیش ازچهار میلیون نفر از جاذبه های گردشگری قزوین دیدن کردند

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قزوین گفت: از ابتدای امسال تاکنون چهار میلیون و 209 هزار نفر از جاذبه های طبیعی و تاریخی استان بازدید کرده اند.
تغییر ریتم سفرهای تابستانی روی نت اقتصاد؛

بررسی وضعیت سفر داخلی در تابستان سال جاری

آمارها نشان می‌دهد تابستان سال ۹۶ میزان اقامت‌شب ثبت شده‌اش ۸۵ میلیون مورد در مقابل ۶۵ میلیون نفر اقامت‌شب در تابستان ۹۵ بوده است. پیش‌بینی می‌شد با توجه به این رشد، تابستان امسال نیز با افزایش میزان سفرهای داخلی روبه‌رو باشیم و افراد علاقه‌مند به سفر همچنان اقدام به سفرهای داخلی کنند؛ اما گویا ریتم سفرهای تابستانی مردم، امسال کمتر شده است.
قزوین مقصد گردشگری کشور؛

قزوين مقصد گردشگري نه معبر گردشگران

قزوين شهري است که در بدو ورود به آن از ميداني عبور مي‌کنيد که نام فعلي آن «مينودر» است، اما هنوز بسياري آن را به نام «غريب‌کش» مي‌شناسند؛ چون در گذشته در آن تصادفات مرگ‌بار زيادي رخ ‌می‌داد و به نقطه‌اي حادثه‌خيز بدل شده بود و اين احتمال که افراد غريبه که شناختي از محل نداشتند قرباني اين حوادث باشند، بيشتر بود.
تعطیلات آخر هفته کجا برویم؟

رازهایی از شهر هزارافسانه کاشان

کاشان شهر هزار افسانه است، افسانه‌هایی که باید آن‌ها را از دل پستی‌وبلندی تپه‌های هفت هزاره سیلک تا خانه‌های تاریخی کمیاب و بی‌بدیل و باغ فین، سراغ بگیریم
همدان پایتخت گردشگری ایران؛

ارزیابی معاون گردشگری از رویداد همدان ۲۰۱۸

معاون گردشگری کشور اظهار کرد: «همدان همیشه باید سطح پایتخت کشورهای آسیایی بودن را در خود حفظ کند و این به آن معنا است که کسب عنوان پایتخت گردشگری آسیا ازسوی همدان باید یک عنوان ماندگار باشد.» محمد محب‌خدایی افزود: «کسب این عنوان برای همدان بیانگر آن است که از این به بعد این استان نه تنها باید سطح تعریف شده را حفظ کند، بلکه باید آن را ارتقا دهد. این به آن معنا است که همدان باید برای ۳۶۵ روز رویداد تعریف کند و زمینه ایجاد انگیزه برای سفر به این استان را رقم زند.»
رئیس اتحادیه هتلداران استان تهران؛

خانه مسافر در تمام شهرها وجود دارد؛ نه فقط مشهد

رئیس اتحادیه هتلداران استان تهران گفت: در حال حاضر با توجه به صحبت هاى مطرح شده وجود چنین خانه هایى به شهر مشهد نسبت داده شده است، در حالى که این خانه ها در بیشتر مناطق مانند استان مازندران، گیلان و حتى در تهران هم آپارتمان هاى مبله اى وجود دارد که به عنوان پاتوق براى برخى افراد تبدیل شده است.
معاون اول رئیس جمهور:

رویداد «همدان۲۰۱۸» نقطه جهشی برای توسعه گردشگری است

معاون اول رئیس جمهور بابیان اینکه توسعه گردشگری از اولویت های دولت است، گفت: رویداد «همدان۲۰۱۸» نقطه جهشی برای توسعه گردشگری است.
روزنامه جوان نوشت؛

عراقی‌هایی که فقط چندساعت به ایران می‌آیند و مواد غذایی را غارت می‌کنند، گردشگرند؟!

روزنامه جوان نوشت: برخی از این مسافران که از مرز‌های غربی و شرقی وارد کشور می‌شوند نه‌تن‌ها توریست نیستند، بلکه در طول چند ساعت تمام موادخوراکی و کالا‌های اساسی شهر‌های مرز‌نشین را خریداری و از مرز خارج می‌کنند.
چابهار، گران‌ترین مقصد

قیمت بلیت پرواز از تهران به ۵۳ مسیر+ جدول

انجمن شرکت‌های هواپیمایی نرخ‌های جدید پروازهای داخلی مصوب جلسه امروز ایرلاین‌ها با سازمان هواپیمایی کشوری را اعلام کرد
تعطیلات تابستانی؛

خواب، قلیان و پاسور وسط جاده هراز!

در تعطیلات آخر هفته اولین روزهای شهریور ماه و مصادف با عید قربان ، خروجی های شهرهای شمالی کشور از جمله جاده هراز شاهد ترافیک سنگین هستند.
صفحه  از ۱۲
نظرات و گلایه ها