سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
حذف ایران از وب‌سایت Booking؛

اولین ترکش بازگشت تحریم‌ها بر گردشگری کشور

بیش از ۷۰ هتل و مرکز اقامتی از ایران در وب‌سایت Booking به ثبت رسیده بود و این امکان را برای گردشگران جهان مهیا می‌کرد که به صورت آنلاین و با کارت‌های اعتباری خود در این هتل‌ها اتاق رزرو کنند. اما اکنون در پی خروج آمریکا از برجام و بیم شرکت‌های خصوصی سایر کشورها از اینکه در صورت همکاری با ایران مشمول تحریم‌های ثانویه آمریکا شوند، صنعت هتلداری کشور اولین حوزه‌ای از گردشگری بوده که تحت تاثیر قرار گرفته؛و با سلب امکان رزرو اینترنتی مراکز اقامتی در ایران برای گردشگران سایر کشورها، اکنون حلقه محاصره اقتصادی بر صنعت گردشگری کشور تنگ‌تر شده است.
کمبود هتل در شهرهای تاریخی؛

ایرانگردی بدون توجه به خط و نشان‌های ترامپ

یکی از حوزه هایی که در دوران پسابرجام تا حدودی تأکید می شود نسبت به دوران ماقبل آن، رشد و رونق پیدا کرد، به عرصه گردشگری معطوف می شود، در ذیل این گزارش تلاش می شود، تبعات احتمالی خروج ایالات متحده از برجام بر روی صنعت گردشگریِ کشور، مورد بحث و بررسی قرار گیرد.
اقامت لاکچری در پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی؛

یک شب اقامت در هتل‌های تبریز چقدر آب می‌خورد؟/ چالش‌های تبریز در ابتدای راه رونق صنعت گردشگری

لازم و ملزوم هر مسافرت مکانی برای اقامت در آن شهر یا کشور است، در حالیکه بسیاری از مسافران ترجیح می‌دهند شب را در هتل سپری کنند قیمت بسیار بالای هتل‌ها این امکان را از گردشگران می‌گیرد.
شرکتهای توریستی به سوی تعطیلی؛

حفره سیاست ارزی دستوری این بار در صنعت گردشگری

روزی که دولت دوازدهم تصمیم به سرکوب بازار آزاد ارز در ایران گرفت تصوری از حجم و شمار دشواریها و چاله هایی که یکی پس از دیگری سر بازمی کنند نداشت اما حالا آثار آسیب رسان این سیاست یی پس از دیگری آشکار می شود.
اصلاح ناقص مالیات بر ارزش افزوده؛

هتل ارزان می شود؟

مالیات بر ارزش افزوده در هتل‌های یک تا سه ستاره از ۹ به ۳ درصد کاهش یافت، این درحالی است که هتل‌های ۴ و ۵ ستاره که گران‌تر هستند روی رویه قبلی، همان ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده را از مردم خواهند گرفت.
ساخت و ساز بی رویه ویلا؛

ویلاهای شخصی بلای جان صنعت هتل‌داری + تصاویر

ساخت‌وساز بی‌رویه ویلا در شهرهای مختلف کشور -به‌خصوص شهرهای شمالی- علاوه‌بر تخریب محیط‌زیست به‌صنعت هتل‌داری نیز آسیب وارد کرده است. حال این پرسش مطرح است که چرا مردم اجاره ویلا را به‌رفتن به هتل‌ها ترجیح می‌دهند؟
اثرات تک نرخی شدن ارز؛

خطر برای گردشگری

تصمیم اخیر دولت مبنی بر تک‌نرخی‌کردن ارز را که با توجه به سیاست‌های اقتصادی دولت گرفته شده، باید یک تصمیم درست تلقی کرد اما این تصمیم درست با توجه به عملیاتی‌شدن دیرهنگام آن نه‌تنها رافع مشکلات ارزی کشور نشده، بلکه آرام‌آرام تبعات منفی آن دامن بخش اعظمی از اقتصاد کشور به‌ویژه بخش خصوصی را خواهد گرفت و اگر در این راستا چاره‌ای منطقی اندیشه نشود، چه‌بسا در کوتاه‌ترین زمان ممکن بخش مهمی از بنگاه‌های اقتصادی به‌‌ویژه در بخش خصوصی دچار مشکل می‌شود و احتمال تعطیلی و بی‌کاری پرسنل شاغل در آنها نیز وجود خواهد داشت. به غلط یا به درست به‌دلیل سیاست‌های اقتصادی نه‌چندان درست در گذشته متأسفانه مبادلات ارزی در گردش مالی اکثر مشاغل کشور کم‌وبیش نقش داشته و قطعا حذف ناگهانی و حساب‌نشده این نقش اثرات تخریبی و نامطلوبی خواهد داشت که شاهد نمایان‌شدن آن در کوتاه‌ترین زمان ممکن خواهیم بود.
همزمان با فصل اوج گردشگری ؛

۴ معضل مالی دامنگیر توریست‌ها در ایران

«مشکلات ناشی از کمبود ارز برای مسافران خارجی در جلساتی با هیات دولت و بانک مرکزی بررسی خواهد شد. در جلسه با مسوولان بانک مرکزی باید مشخص شود گردشگر خارجی از چه طریقی ارز مورد نظرش را تبدیل کند»؛ این جملات بخشی از صحبت‌های علی‌اصغر مونسان، رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری است که در زمینه مشکل اصلی گردشگرخارجی یعنی تبدیل ارز بیان کرده‌است.
همزمان با فصل اوج گردشگری؛

۴ معضل مالی دامنگیر توریست‌ها در ایران

«مشکلات ناشی از کمبود ارز برای مسافران خارجی در جلساتی با هیات دولت و بانک مرکزی بررسی خواهد شد. در جلسه با مسوولان بانک مرکزی باید مشخص شود گردشگر خارجی از چه طریقی ارز مورد نظرش را تبدیل کند»؛ این جملات بخشی از صحبت‌های علی‌اصغر مونسان، رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری است که در زمینه مشکل اصلی گردشگرخارجی یعنی تبدیل ارز بیان کرده‌است.
مشکلات ارزی گردشگری؛

دو ابهام ارزی در گردشگری

سیاست‌های جدید ارزی همزمان با چالش‌هایی که برای بخش‌های مختلف اقتصادی و همچنین مردم ایجاد کرده، دو ابهام مهم را نیز پیش روی صنعت گردشگری قرار داده است. «نحوه تبدیل ارز گردشگران ورودی» و «نحوه تامین ارز برای آژانس‌های مسافرتی خروجی» دو ابهامی به‌شمار می‌روند که فعالان گردشگری این روزها به دنبال یافتن پاسخی مناسب برای آنها هستند.
بررسی تراز گردشگری کشورها؛

تور خالی ایران در صید گردشگران همسایه

براساس آمارهای سازمان جهانی گردشگری، بازارهای منطقه‌ای و همسایه همچنان اصلی‌ترین بازارهای گردشگری هر کشوری را تشکیل می‌دهد.
جبران کم کاری با فرمان «تسامح»؛

مدیری که گردشگری را در بی‌بندوباری می‌بیند

مشخص نیست که به طور قطع منظور تساهل فرهنگی آقای مدیر دولتی چیست اما اگر این تساهل بی بندباری همسایگانی که وی به آن ها اشاره می کند، باشد قطعا موضوع بسیار حساس شده و در حد فاجعه است.
مدیران مقاصد توریستی بخوانند؛

پنج چالش در انتخاب شعار گردشگری

کارشناسی ارشد بازاریابی گردشگری ایجاد شعار برای مقاصد گردشگری پیچیده ‌راز ایجاد شعار برای محصولات دیگر است. علت آن هم وجود فاکتورهای گوناگونی است که تجربه‌های گردشگر را می‌سازند. علاوه‌بر این، وجود شرایط اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی هر مقصد است که باید در شعارهای گردشگری درنظر گرفته شوند. به این ترتیب به‌نظر می‌رسد یافتن شعار موفقی که مقصد گردشگری را به خوبی ترویج کند، کمی ‌سخت و نامطمئن است.
وضعیت نابسامان گردشگری ایران؛

سال خاکستری گردشگری ایران به روایت WTTC

مقایسه آمارها و پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد حوزه سفر و گردشگری ایران سال چندان موفقی را پشت سر نگذاشته است و در بخش‌هایی نظیر سرمایه‌گذاری و اشتغال نسبت به سال‌های گذشته وضعیت نامناسب‌تری دارد.
مدیرکل دفتر ثبت آثار تاریخی تشریح کرد؛

غفلت از مرمت موقوفات تاریخی/ سازمان میراث نظارتی دارد؟

مدیرکل دفتر ثبت آثار تاریخی گفت: در همه وقف‌نامه‌ها قید شده که درآمد وقف، قبل از هرچیز باید صرف تعمیر و نگهداری موقوفات شود، اما واقعا چقدر به این موضوع توجه می‌شود.
جایگاه گردشگری ایران در دنیا ؛

چرا گردشگران ترکیه به ایران نمی‌آیند؟

سالانه بین دو تا دو و نیم میلیون گردشگر ایرانی به ترکیه می‌رود و ایران جایگاه چهارم و گاهی پنجم بین گردشگران در نرکیه دارد. در سوی دیگر، تنها بین 150 تا 200 هزار گردشگر ترکیه‌ای به ایران می‌آیند و گردشگران ترکیه در ایران، جایگاه نهم را دارند. به دیگرسخن، ما نتوانسته‌ایم به ازای هر 10 گردشگری که به ترکیه می‌فرستیم، حتی یک گردشگر ترکیه‌ای به ایران بکشانیم.
کاستی هایی که باید رفع شود؛

پاسخ معاون گردشگری به انتقادها از امکانات فرودگاه امام

معاون گردشگری کشور در حالی تحولات فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) را مثبت ارزیابی کرد که هنوز بسیاری از گردشگران خارجی این فرودگاه را جزو ضعیف‌ترین فرودگاه‌های بین‌المللی جهان از نظر خدمات‌دهی و امکانات رفاهی می‌دانند و برخی کارشناسان گردشگری نیز آن را به فرودگاهی جنگی تشبیه کرده‌اند.
روح‌الله احمدزاده مطرح کرد؛

۶۰۰ هزار شیء تاریخی در زمان بقایی از موزه ملی خارج شد

افشاگری درباره عملکرد احمدی‌نژاد و یارانش همچنان ادامه دارد. روز گذشته روح‌الله احمدزاده، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دولت دهم و معاون احمدی‌نژاد در گفت‌وگو با سایت مشرق، روایتی درباره خروج 600 هزار شیء تاریخی از موزه ملی مطرح کرده است.
چالش های پیش روی گردشگری ؛

میراث‌فرهنگی را با بودجه 40میلیارد تومانی نمی‌توان نجات داد

کمیسیون اصل 90مجلس شـــورای اســـلامی‌عصر یکشنبه میزبان علی اصغر مونسان، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بود. مجلس از مونسان برای دفاع از گزارش عملکرد سازمان میراث فرهنگی دعوت کرده بود و در پایان مهلت یک‌ماهه‌ای برای بررسی کارشناسی و نهایی شدن گزارش عملکرد سازمان میراث فرهنگی به‌منظور ارائه به مرکز پژوهش‌های مجلس تعیین کرد.
رئیس هیات‌مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت ایران مطرح کرد؛

تغییر مقاصد نوروزی از خارجی به داخلی

در پی نوسانات بازار ارز در زمستان سال جاری و افزایش قیمت یورو و دلار به عنوان دو ارز عمده مبادلاتی برای گردشگران ایرانی، پیش‌بینی می‌شود در ماه‌های آینده به شکل قابل‌توجهی از شمار گردشگران خروجی از کشور کاسته شود.
صفحه  از ۷
نظرات و گلایه ها