سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
علیرضا علیپور عنوان کرد؛

سایت گردشگری چشمه های آبگرم سقزچی شهرستان نیر احداث می شود

فرماندار نیر گفت: طرح راه اندازی سایت گردشگری چشمه های آبگرم سقزچی این شهرستان دردستور کار فرمانداری قرارگرفته است.
در دیدار مونسان با نماینده شرکت DSA مطرح شد؛

استفاده از الگوی «خانه ایرانی» در طراحی هتل‌ها

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در دیدار با نماینده شرکت DSA بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های صنایع‌دستی و الگوی «خانه ایرانی» در طراحی هتل‌ها تأکید کرد.
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی در بازدید از میراث جهانی پاسارگاد تأکید کرد؛

تعریف تورهای گردشگری هدفمند در پاسارگاد/ ایجاد اقامتگاه‌ برای ماندگاری بیشتر گردشگران

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «باید برای معرفی بیشتر مجموعه میراث جهانی پاسارگاد تورهای گردشگری هدفمند تعریف شود.
معاون سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی سازمان میراث‌فرهنگی خبر داد؛

تجهیزات وارداتی برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری مشمول معافیت گمرکی می‌شوند

نشست خبری سعید اوحدی معاون سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در محل نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌ وابسته تهران برگزار شد.
یک دکترای جغرافیا و برنامه‌ریزی شهری:

ثبت آثار تاریخی در یونسکو منجر به توسعه صنعت گردشگری می‎شود

یک دکترای جغرافیا و برنامه‌ریزی شهری گفت: ثبت آثار تاریخی در یونسکو منجر به توسعه صنعت گردشگری می‎شود.
سازمان همکاری‌های اقتصادی و توسعه بررسی کرد:

سهم گردشگری در اقتصاد OECD

سازمان همکاری‌های اقتصادی و توسعه (OECD) در گزارشی نقش صنعت گردشگری در اقتصاد کشورهای عضو این سازمان را ارزیابی کرده است. بر اساس گزارش جدیدی که «سازمان همکاری‌های اقتصادی و توسعه» منتشر کرده است، ۲/ ۴ درصد تولید ناخالص داخلی، ۹/ ۶ درصد فرصت‌های شغلی و ۷/ ۲۱ درصد از صادرات خدمات در کشورهای عضو این سازمان وابسته به گردشگری است.
معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی:

نیمی از ۹ میلیون گردشگر خروجی در سال ۹۶ «زیارتی» بودند

معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: در سال ۹۶ تعداد ۹ میلیون گردشگر خروجی داشتیم که نیمی از آنان گردشگران زیارتی بودند.
ایران در رتبه ۷ جهانی؛

نقشه گردشگری جهان در ۲۸ سال اخیر

از سال ۱۹۹۰ میلادی تاکنون مناطق آسیا، آمریکای جنوبی،‌ آفریقا و خاورمیانه بیشترین رشد را در جذب گردشگر خارجی به ثبت رسانده‌اند.
کسب و کار در مزارع؛

گردشگری کشاورزی و توسعه پایدار مناطق خزر

در دنیای امروز کشاورزان با دامنه وسیعی از مشکلات و موانع از تغییرات عمده جوی گرفته تا تغییرات نامساعد اقتصادی، شهری شدن مقاصد روستایی و همچنین انواع بیماری‌ها و آفات نباتی مواجه شده‌اند. در بسیاری از مناطق کاهش سودآوری و نبود فرصت‌های شغلی مناسب و پایدار در بخش کشاورزی از یکسو و عدم موفقیت برنامه‌های توسعه روستایی نیز از سوی دیگر باعث شده تا بخش عظیمی از خانواده‌های کشاورز از این حوزه خارج شده و به مشاغل دیگری خارج از این حوزه روی آورند. در این میان بخش کوچکی از کشاورزان با درک ضرورت همگام شدن با تغییرات و با اجرای طرح‌ها و روش‌های نوین از جمله ایجاد تنوع کاربری در مزارع و باغ‌های خود قادر شدند تا فعالیتشان را حفظ کرده و به سود حاصل از کشاورزی خود رونق بخشند. یکی از طرح‌های جذاب تنوع کاربری در اکثر مناطق روستایی جهان، گردشگری کشاورزی است.
فرجود خبر داد:

بستر سازی شهرداری تهران در راستای توسعه گردشگری الکترونیک

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران از برنامه ریزی برای ترویج و توسعه گردشگری الکترونیک خبر داد.
نمایشگاه گردشگری ITB؛

یک تنه در آلمان در برابر یک جهان!

ایران درحالی امسال به بورس جهانی گردشگری آلمان وارد شد که در میان هجمه‌ای از سیاه‌نمایی‌های سیاسی، با ۱۸۰ کشور رقابت تنگاتنگی داشت.
رضا معصومی راد؛

۱۶۰ میلیارد تومان عوارض خروجی به حوزه گردشگری اختصاص یافت

رئیس امور فرهنگ، گردشگری و ورزش سازمان برنامه و بودجه گفت: مبلغ ۱۶۰ میلیارد تومان عوارض خروج از کشور در سال ۹۷ به حوزه گردشگری اختصاص یافته است.
محمد محب‌خدایی خبر داد؛

تبلیغ ۵ شهر ایران در ایرلاین ترکیش آغاز شد

معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از آغاز تبلیغات و معرفی جاذبه‌های گردشگری پنج شهر کشورمان در ایرلاین ترکیش خبر داد و گفت: «این تبلیغات با هدف نشان دادن جاذبه‌های گردشگری ایران و تشویق جذب گردشگران خارجی انجام می‌شود.»
در 28 استان و جزیره کیش برگزار می‌شود؛

آزمون جامع پایان دوره‌های کوتاه‌مدت گردشگری

معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از برگزاری آزمون جامع پایان دوره‌های کوتاه‌مدت گردشگری خبر داد.
با حضور رئیس سازمان اداری و استخدامی؛

دو طرح گردشگری در میبد راه‌اندازی شد

2 پروژه گردشگری با حضور جمشید انصاری معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان اداری و استخدامی، دیروز پنجشنبه 19 بهمن در میبد یزد به بهره‌برداری رسید.
کارآفرین گردشگری هنری:

توسعه گردشگری هنری موجب ارزآوری و کارآفرینی می شود

طراح و کارآفرین گردشگری هنری گفت: ظرفیت تولید ثروت و ارزآوری هنر و گردشگری هنری باعث کارآفرینی و اشتغالزایی می شود و امید به ایران و آینده را در نسل جوان کشور بیشتر می کند.
سردار امیر رحمت‌اللهی؛

ایجاد امنیت زمینه‌ساز توسعه‌ گردشگری

فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی گفت: باید کمترین بزه‌دیدگی در گردشگری کشورمان را شاهد باشیم حتی بزه‌دیدگی‌های خرد هم می‌تواند منجر به ضربات جبران‌ناپذیری به بحث گردشگری کشورمان شود.
ایده‌ای که به اروپا می‌رسد؛

جاذبه‌های سینمایی در خدمت گردشگری/ جذب گردشگر به سبک هالیوودی

یکی از شناخته‌شده‌ترین استودیوهای هالیوودی قصد دارد با گسترش دسترسی خود به قلب اروپا، از میلیون‌ها گردشگر فیلم‌باز و سریال‌دوست این قاره کسب درآمد کند.
سهند عقدایی:

چالش‌های کسب مهارت راهنمایان گردشگری/ بار اصلی بر دوش آژانس‌هاست

یک کارشناس گردشگری گفت: بار اصلی آموزش راهنمایان گردشگری به دوش آژانس‌های مسافرتی است چون آن‌ها مهارت هدایت تورهای گردشگری را در عمل یاد می‌گیرند نه در کلاس.
سعید اوحدی:

تجهیزات وارداتی برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری مشمول معافیت گمرکی می‌شوند

نشست خبری سعید اوحدی معاون سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری عصر امروز چهارشنبه 4 بهمن 96 در محل نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌ وابسته تهران برگزار شد.
صفحه  از ۶
نظرات و گلایه ها