سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
امکان‌سنجی گردشگری جنگ در ایران؛

چرا نقاط مرزی به توریسم دفاع مقدس نیاز دارند؟

با وجود اینکه کشور ایران دارای استعدادهای بالقوه بسیاری برای جذب گردشگر است ولی ضعف در برنامه‌ریزی و تدوین استراتژی‌های توسعه و همچنین ضعف در بخش اجرا و نبود فضای کارآفرینی و... باعث شده است صنعت گردشگری و به‌ویژه گردشگری جنگ جایگاه واقعی خود را به دست نیاورد. استان کرمانشاه از نواحی عمده گردشگری جنگ در قالب گردشگری دفاع مقدس (راهیان نور) محسوب می‌شود.
با ا مضای تفاهمنامه میان وزارت کار و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری صورت گرفت؛

تقویت صنعت گردشگری با جذب 50هزار بازاریاب

رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافربری هوایی و جهانگردی از «علی‌اصغرمونسان» رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور و همچنین«علی ربیعی» وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی خواست در گام نخست 11 هزار تورلیدر آموزش دیده را بیمه کنند تا دفاتر خدماتی اقدام به جذب آنها کنند.
در بخش خدمات گردشگری؛

امضای تفاهم نامه ایجاد ۵۰ هزار شغل

تفاهم نامه ایجاد ۵۰ هزار شغل در بخش خدمات گردشگری میان وزیرکار و رئیس میراث فرهنگی امضا شد.
آخر هفته دو روزه از نگاه المانیتور؛

چرا دوروزه شدن تعطیلات هفتگی برای اقتصاد و گردشگری ایران مهم است؟

سایت «المانیتور» از ضرورت «دو روزه شدن تعطیلات پایان هفته» در ایران با بازگشت تحریم‌ها سخن گفته است. این سایت با انتقاد از اسیر شدن این طرح در چرخه بوروکراسی نوشته است به‌رغم بررسی‌های مجلس، سرنوشت طرح همچنان مشخص نیست.
توسعه گردشگری و پیشرفت فناوری؛

۶ موضوع داغ پیشرفت دیجیتالی در مهمان‌نوازی و گردشگری

پیش از این عادت داشتیم برای برنامه‌ریزی سفرهای خانوادگی یا کاری از آژانس‌های گردشگری اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آوریم. اما امروزه به لطف اینترنت، گردشگران نقش مهم‌تری را در این زمینه ایفا می‌کنند. این روزها اگر بخواهیم مکان اقامت‌مان را مطابق سبک و سلیقه خودمان انتخاب کنیم، به راحتی می‌توانیم از طریق سایت‌هایی مثل AirBnB یا Booking در مدت زمان کوتاهی به آن دست پیدا کنیم. در حقیقت، تحول دیجیتالی مخلوطی از رشد تقاضای مشتریان و فناوری است که ترکیب این دو منجر به تحرک در کسب‌و‌کار مهمان‌نوازی شده است. در ادامه نگاهی به شش روند مهم و برجسته صنعت گردشگری و مهمان‌نوازی خواهیم داشت.
اثر معکوس قطار تبریز-وان؛

گزارش « المانیتور» از کمک ایران به گردشگری ترکیه

این هفته در حالی که قطارهای مسافربری تبریز – وان همراه با ادعای تبلیغ «تبریز ۲۰۱۸» و جذب بیشتر گردشگر به این شهر با نرخی نسبتا ارزان مجددا آغاز به‌کار کرد وب‌سایت «المانیتور» در گزارشی به این موضوع واکنش نشان داد و در تضاد با ادعای مطرح شده، از آن بیشتر به‌عنوان ابزاری برای احیا و زنده نگاه داشتن صنعت گردشگری در ترکیه یاد کرده است.
فرصت گردشگری در تقویم رسمی؛

مروری بر نقش‌ مفاخر فرهنگی‌در خلق فرصت‌های اقتصادی در گردشگری

در تقویم رسمی ایران روزهایی با عنوان ملی به پاس قدردانی و نکوداشت شخصیت‌ها یا رویدادهای تاریخی تعیین شده است که برخی از آنها ابعاد بین‌المللی و جهانی برجسته دارند. این روزها، همچنان‌که فرصتی ارزشمند برای بازخوانی و یادآوری چهره‌های اسطوره‌ای و آثار و آموزه‌هایشان است می‌تواند محل خلق فرصت‌های اقتصادی نیز قرار گیرد.
جام جهانی و اقتصاد گردشگری؛

الگوهای جدید گردشگری

برگزار‌کنندگان جام جهانی فوتبال در روسیه پیش‌بینی کرده‌اند تاثیر این مسابقات بر اقتصاد این کشور تا سال ۲۰۲۳ حدود ۳۱ میلیارد دلار است و این تاثیر حاصل ساخت و سازها و سرمایه‌گذاری‌های عمومی است. در واقع اغلب این استدلال مطرح می‌شود که میزبانی جام جهانی فوتبال یا هر رویداد ورزشی بزرگ دیگر، با جذب گردشگران خارجی و داخلی، توسعه زیرساخت‌ها و معرفی میزبان به‌عنوان کشوری توانمند برای مدیریت و سرمایه‌گذاری، عملا به سود این کشور خواهد بود، اما به نظر می‌رسد هزینه رسیدن به این اهداف جذاب بالاتر از سود اقتصادی آن است.
گردشگری، گوشت میّت یا کباب بریان!

کدام نظریه به واقعیت جامعه امروز ما نزدیکتر است؟

بنا به نقل‌قول غیررسمی قدیمی یکی از مسئولان، گردشگری برای این مملکت حکم گوشت مِیّت را دارد که فقط در مستاصل‌ترین شرایط، خوردنش جایز است اما برخی درمقابل می گویند اتفاقا گردشگری برای ما کباب چرب پیاز و زغفران خورده ایست که تنها از روی غفلت از چشم میزبان دور مانده و با زحمت طبخ، سفره ما را رونق خواهد داد. کدام نظریه به واقعیت جامعه امروز ما نزدیکتر است؟
گردشگری خلاق؛

عبور از پارادیم سنتی به نسل سوم گردشگری در جهان

در گردشگری خلاق، «مشارکت در تولید» و «مشارکت در فرهنگ» زمینه‌ساز تقویت سرمایه فرهنگی در میان گردشگران بوده بنابراین آنچه حائز اهمیت است استفاده از پتانسیل‌های نسل سوم گردشگری و توجه به اهمیت مقوله سرمایه فرهنگی در این نسل از گردشگری است.
توسعه گردشگری؛

ثمرات استراتژیک گردشگری الکترونیکی برای مصرف‌کنندگان آینده

اطلاعات، شریان حیاتی صنعت گردشگری است و ITCs‌ها (اطلاعات و فناوری‌های ارتباطی، سخت‌افزار، نرم‌افزار و نرم‌افزارهای کاربردی که توسط سیستم اطلاعاتی استفاده می‌شود)، تبدیل به اطلاعات، ارتباطات و استحکام عملکرد گردشگری می‌شوند. ITC‌ها در بازار جهانی تقاضا و عرضه گردشگری در حال رشد هستند.

رشد بیش از ۱۱درصدی سفر آذربایجانی‌ها به ایران

آمارها نشان می‌دهد سفر شهروندان جمهوری آذربایجان به ایران در چهار ماه اول سال‌جاری میلادی در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل ۶/ ۱۱ درصد افزایش یافته است.
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی:

متعهد به ایجاد ۱۶هزار شغل در بخش بوم‌گردی هستیم/ سرو ۴۵۰۰ ساله ابرکوه ثبت جهانی می‌شود

معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «برای ایجاد اشتغال فراگیر و همچنین اشتغال روستایی در صدد افزایش اقامتگاه‌ها هستیم ضمن آنکه ایجاد حدود ۱۶هزار شغل در بخش بوم‌گردی را هم متعهد شده‌ایم که این اتفاق خواهد افتاد.»
علیرضا جلال زایی خبر داد:

پیشنهاد ۱۷ نقطه توسعه گردشگری در سواحل مکران

مدیرکل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سیستان و بلوچستان از طرح پیشنهاد ۱۷ نقطه از اراضی ساحلی مستعد با قابلیت سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری واقع در شهرستان‌های چابهار و کنارک جهت حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی خبر داد.
توسعه گردشگری؛

راه‌اندازی نخستین خط هوایی گردشگری روسیه و ایران

این خط هوایی در مسیری یک طرفه فقط گردشگران روس را به ایران خواهد آورد. پروژه چارتر گردشگری روسیه _ ایران از سوی یک شرکت خصوصی و همراهی یکی از ایرلاین های ایرانی اجرا می‌شود.
علی اصغر مونسان خبر داد:

اعطا تسهیلات به کارآفرینان صنعت گردشگری

رئیس سازمان میراث فرهنگی از اعطای هزار میلیارد تومان تسهیلات به کارآفرینان صنعت گردشگری از محل منابع صندوق توسعه ملی خبر داد.
علی اصغر مونسان:

1200 طرح گردشگری راه اندازی می شود

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: تا پایان کار دولت دوازدهم 1200 طرح گردشگری در کشور به بهره برداری می رسد.

ساخت نخستین مجموعه تفریحی زمستانی کشور و شهربازی در کیش

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از ساخت مجموعه تفریحی و گردشگری زمستانی و شهربازی کیش در جهت گسترش فضاهای توریستی کیش و تامین مطالبات شهروندان خبر داد.
مونسان :

استان البرز باید به مقصد گردشگری تبدیل شود

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «استان البرز جاذبه‌های بسیار متنوعی دارد و باید به مقصد گردشگران تبدیل شود‌.»
مونسان :

رونق بوم‌گردی به رونق اشتغال در روستاهای کشور کمک می‌کند

رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری در افتتاح دهکده کاهگلی (اقامتگاه بوم‌گردی) ننه‌گل‌ابرو در روستای کریم‌آباد شهرستان چالوس از بوم‌گردی به‌عنوان ظرفیت جدید گردشگری در کشور نام برد که طرفداران زیادی دارد.
صفحه  از ۷
نظرات و گلایه ها