سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مونسان خبر داد:

سرمایه‌گذاری ۱۸۰ هزار میلیارد تومانی در بخش گردشگری

رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور گفت: سرمایه‌گذاری ۱۸۰ هزار میلیارد تومانی سرمایه‌گذران در بخش گردشگری کشور نشان از امید سرمایه‌گذاران به این بخش و رونق گردشگری کشور دارد.
پایان تعرض منافع در گردشگری؛

تعارض منافع در گردشگری پایان می‌یابد؟

بخش خصوصی فعال در حوزه گردشگری، در واکنش به تصمیم سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای «واگذاری امور اجرایی به بخش غیردولتی»، تحقق این سیاست را «پایان تعارض منافع در بازار گردشگری» اعلام کردند. فعالان این حوزه معتقدند: مسوولیت توام «نظارت» و «اجرا» نه‌تنها در حوزه گردشگری که در همه حوزه‌های کاری، مصداق بارز و آشکار تعارض منافع به حساب می‌‌آید به این معنا که تداوم آن، هم به کیفیت نظارت و هم به کیفیت ارائه خدمات به مردم، لطمه وارد می‌‌کند.
آمار ورود گردشگران خارجی به ایران؛

⁣نگاهی به تعداد گردشگران خارجی وارد شده به کشور

با نگاهی به آمار ورود گردشگران خارجی به ایران می‌بینیم که سال ۹۷ رشد چشمگیری در تعداد گردشگران خارجی وجود دارد و بیشتر این گردشگران عراقی‌اند.
ایران هر روز درخشان تر از دیروز؛

توریسم درمانی، صنعتی که ارزآوری آن می‌تواند به پای نفت برسد+فیلم

حضور گردشگران سلامت در استان خوزستان یک فرصت اقتصادی بی نظیر است که با فراهم کردن امکانات، تجهیزات و خدمات موردنیاز گردشگران می‌تواند به پای نفت برسد.
سفیر چین در ایران:

آماده همکاری با ایران در حوزه گردشگری هستیم

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با سفیر چین در ایران دیدار و گفتگو کرد.
مدیرکل میراث فرهنگی هرمزگان:

مرمت اضطراری قلعه تاریخی پرتغالی‌های هرمز

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان از اجرای طرح مرمت اضطراری قلعه تاریخی پرتغالی‌ها در جزیره هرمز و همچنین جمع‌آوری سیلوی قدیمی خاک سرخ مجاور این قلعه خبر داد.
شکایت بیش از ۱۰۰ گردشگر عمانی در حوزه سلامت؛

ابلاغیه معاون گردشگری فقط برای ۱۶ درصد بیمارستان‌های کشور عملیاتی است

توسعه گردشگری سلامت درحالی تبدیل به یکی از بازارهای هدف گردشگری ایران شده که درحال حاضر فقط ۱۶۰ بیمارستان دارای IPD در کشور فعال هستند. ضمن آنکه رقبای ایران گوی گردشگری سلامت را ربوده‌اند.
بازدید از مکان های ناخوشایند و دردناک !!

جاذبه های گردشگری سیاه در منطقه آزاد اروند

آیا تا به حال اصطلاح « گردشگری سیاه » را شنیده اید؟ آیا تا به حال از موزه های و یادبودهای جنگ بازدید کرده اید؟ آیا دوست داشته اید از موزه هیروشیما در ژاپن یا مناطق جنگی در ایران دیدن کنید؟ توریسم سیاه یا گردشگری تاریک ،شاخه ای از صنعت گردشگری است که مربوط به بازدید از مکان های ناخوشایند و دردناک می شود.
علاقه‌ جهانی برای سفر به ایران؛

افزایش درخواست گردشگران خارجی برای سفر به ایران، علی‌رغم فشارها و تهدیدات دولت آمریکا

"برخلاف افزایش تنش در روابط ایران و امریکا در دوران زمامداری ترامپ، تنها برخی از گردشگران امریکایی در مورد برنامه‌ریزی سفر خود خود به منظور سفر به ایران تجدیدنظر کرده‌اند. شرکت‌های گردشگری برگزارکننده تور اشاره می‌کنند که ایران مقصدی امن و همراه با مهمان‌نوازی شهروندان‌اش حتی برای گردشگران امریکایی است."
در گفت‌وگو با معاون فرهنگی، گردشگری مناطق آزاد مطرح شد؛

نجات گردشگری با برندسازی مناطق آزاد

هفت منطقه آزاد تجاری در ایران یکی از مهم‌ترین شاهراه‌هایی است که می‌توان از طریق آن به بازارهای جهانی و سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی وصل شد. پتانسیلی که باید از آن در پیشبرد اقتصاد کشور بهره برد. یکی از مهم‌ترین بهره‌برداری‌هایی که می‌توان با کمک این هفت منطقه انجام داد جذب گردشگر ورودی و البته سرمایه‌گذاران داخلی و به‌ویژه خارجی است. سرمایه‌گذارانی که می‌توانند با بهبود پتانسیل‌های این منطقه آنها را به قطب‌ گردشگری بدل کرده و این مناطق آزاد دیگر به‌عنوان مناطق آزاد تجاری صرف که تنها سرمایه‌گذاری‌های صنعتی و تجاری صورت می‌گیرد نباشد، بلکه راهی باشد برای آنکه صنعت گردشگری در آن رونق گیرد.
آمار گردشگران در ایران؛

۹۳درصد گردشگران خارجی ایران همسایه‌ها هستند

یک نکته‌ بسیار ساده ما سه‌میلیون و ۳۰۰ هزار بیکارداریم واگر در سال ۱۰ میلیون توریست وارد کشور شود، ۱۳.۶ میلیارد دلار درآمد ارزی و چهارمیلیون اشتغال درست می‌شود،یعنی با یک برنامه‌ریزی صحیح در یک مساله اقتصادی و اجتماعی ما می‌توانیم بیکاری را حل کنیم.در این زمینه اگر نگاهی هم به پراکنش جغرافیایی گردشگران ورودی به ایران داشته باشیم، به‌خوبی می‌توان ادعای مذکور را اثبات کرد، چراکه در سال 97 در حالی تعداد گردشگران خارجی ایران رشد 53 درصدی داشته که 93 درصد کل گردشگران ورودی به کشورمان از 10 کشور منطقه و غالبا کشورهای دارای مرز مشترک با ایران بوده‌اند.
مدیرکل میراث‌فرهنگی ایلام خبر داد:

فعالیت ۴۰ خانه بوم گردی در روستاهای هدف گردشگری ایلام

عبدالمالک شنبه زاده اظهار داشت: یک هزار و ۵۰۰ اثر تاریخی شناسایی شده در استان وجود دارد که حفاظت از این آثار بسیار سخت است که خوشبختانه نیروی انتظامی و انجمن‌های میراث فرهنگی در زمینه حفاظت همکاری‌های ویژه ای دارند.
نایب رییس جامعه تورگردانان ایران مطرح کرد؛

شکل‌گیری تورهای مشترک ارمنستان- ایران و ازبکستان- ایران/ رنج سنی گردشگران ورودی در حال تغییر است

سیدمحمدعلی اشرف واقفی با اشاره به آنکه این روزها شاهد افزایش تورهای ورودی با علایق خاص هستیم گفت: رنج سنی گردشگران ورودی ایران در حال تغییر است.
عواید مالی توریسم به جیب چه کسانی می‌رود؟؛

۴ بازار اصلی گردشگری سلامت

تحلیل‌های آماری نشان می‌دهد بخش قابل ملاحظه‌ای از گردشگران ورودی، به‌ویژه گردشگران همسایه، که به کشور می‌آیند با هدف درمان است. در این میان چهار کشور عمان، افغانستان، عراق و جمهوری آذربایجان اصلی‌ترین بازارهای ایران در این زمینه محسوب می‌شوند.این در حالی است که به گفته فعالان گردشگری سلامت چون اکثر این گردشگران عملا از کانال‌های رسمی وارد چرخه گردشگری سلامت نمی‌شوند نه تنها عواید مالی قابل‌توجهی به شریان‌های اقتصاد رسمی تزریق نمی‌کنند، بلکه اکثر عواید این گردشگران سلامت نصیب دلال‌ها، واسطه‌ها و پزشکانی می‌شود که اخیرا به امر دلالی گردشگران سلامت روی آورده‌اند.
در دیدار رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی انجام شد؛

تشریح عملکرد و برنامه های سازمان میراث فرهنگی

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در تشریح جزییات دیدار خود با رئیس جمهوری گفت: حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی ضمن تقدیر از تلاش های انجام شده، بر لزوم توسعه زیرساخت های گردشگری و به تبع آن اشتغالزایی تاکید کرد.
فرمول تنوع‌بخشی اقتصاد با توریسم؛

چهار راهکار توسعه گردشگری در زمان افت درآمد نفتی

لغو معافیت خرید نفت از ایران و ادامه تحریم‌ها باعث شده کارشناسان اقتصادی پیش‌بینی کنند که درآمدهای نفتی به‌شدت کاهش پیدا خواهد کرد و لزوم استفاده از پتانسیل بخش‌های غیرنفتی برای درآمدزایی آشکارتر خواهد شد. این به آن معنا است که باید در اقتصاد کشور تنوع‌بخشی صورت گیرد و یکی از اصلی‌ترین بخش‌هایی که می‌تواند به این تنوع‌بخشی کمک کند، «گردشگری» است.
قادری:

مرکز گردشگری سلامت در غرب کشور فعال می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه گفت: یکی از نکات مهمی که ما به آن توجه داریم بحث گردشگری سلامت است و به همین منظور یک بیمارستان مجهز در کرمانشاه در حال ساخت است.
در گفت‌وگو با کارشناسان بررسی شد؛

۴ راهکار رونق گردشگری ۹۸

براساس پیش‌بینی کارشناسان اقتصادی، سال ۹۸ از نظر مالی چندان سال آسانی نخواهد بود. گردشگری نیز از این قاعده مستثنی نیست؛ با این همه فعالان گردشگری همچنان تاکید دارند گردشگری می‌تواند سهم عمده‌ای در بهبود وضعیت اقتصادی کشور حتی در سال پیش‌رو داشته باشد. اگرچه این صنعت ضعف‌هایی را از سال‌های قبل با خود به سال جدید آورده؛ اما فعالان گردشگری معتقدند باید به سال پیش رو خوش‌بین بود و با نگاه به آینده‌ای روشن ضعف‌های موجود را برطرف کرد و اتفاقات جدید مثبتی را رقم زد. کارشناسان برای رسیدن به چنین آینده‌ای «توجه به برنامه‌ریزی‌های دقیق در چارچوب برنامه جامع»، «افزایش تلاش سفرا و استانداران به منظور معرفی جاذبه‌های گردشگری»، «اعطای تسهیلات به بخش خصوصی» و «تسریع روند توسعه زیرساخت‌های گردشگری» را جزو راهکارها و برنامه‌هایی می‌دانند که سال ۹۸، برای صنعت گردشگری سال رونق رقم بخورد.
بومگردی در سفر؛

از بومگردی در سفر چه می‌دانید؟

این روز‌ها اقامتگاه‌های بومگردی با استاندارد‌هایی تأیید شده از طرف سازمان گردشگری، تبدیل به بهترین اقامتگاه در طی یک سفر به دل طبیعت شده‌اند.
زنجان چهره نوروزی به خود می‌گیرد؛

تعداد گردشگران خارجی در زنجان به ۷ هزار نفر رسید

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زنجان گفت: سال‌های اخیر تعداد گردشگران خارجی در استان زنجان به حدود ۷ هزار نفر رسیده است.
صفحه  از ۱۲
نظرات و گلایه ها