سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
عضو شورای اسلامی شهر تهران:

توسعه گردشگری با نوسازی آرامستان‌های تاریخی امکان پذیر است

در روزهای اخیر تصویری از سنگ قبری شکسته شده در گورستان ابن‌ بابویه شهرری منتشر شد که در آن نام محمدعلی فروغی در میان قطعات شکسته سنگی دیده می‌شد و همین موضوع باعث نگارش نامه اینجانب به‌عنوان عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش در روز شنبه جاری به شهردار منطقه ۲۰ در ضرورت حفظ آرامستان‌های تاریخی شهر ری به خصوص ابن‌بابویه شد.
بوم گردی دریچه‌ای به توسعه اقتصادی؛

فصل شکوفایی روستاها فرامی‌رسد؟

یکی از بسترهایی که ظرفیت جذب سرمایه‌گذاری و توسعه اقتصادی را دارد، صنعت «گردشگری» است، پتانسیلی که در حوزه بوم گردی می‌تواند ضمن رونق روستاها از مهاجرت روستائیان و تبعات بعدی آن جلوگیری کند.
سازمان جهانی گردشگری منتشر کرد:

نمونه هندی موفق توسعه توریسم

دومین سری از گزارش‌های «گردشگری برای توسعه» سازمان جهانی گردشگری به شرح فعالیت‌های موفقیت‌آمیز گردشگری و توسعه پایدار می‌پردازد. این گزارش‌ها می‌تواند برای فعالان بخش از این حیث الهام‌بخش باشد که فرصت‌های موجود در گردشگری و تحقق توسعه پایدار را بشناسند.
از طریق گردشگری ؛

پردرآمدترین شهرهای جهان

اینفوگرافیک پردرآمدترین شهرهای جهان از طریق گردشگری | دبی با ۲۸/۵ میلیارد دلار در رتبه اول است.
گردشگری سلامت؛

ضرورت حمایت از گردشگری پزشکی در کشور

گردشگری سلامت به معنای، مسافرت برای کسب سلامتی است. این مسافرت می‌تواند با انگیزه حفظ ، بهبود و حصول مجدد سلامت جسمی یا ذهنی فرد صورت پذیرد.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن؛

ظرفیت های گردشگری فرصتی برای همکاری تهران - توکیو است

سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن با اشاره به تنوع آثار و جاذبه های طبیعی و تاریخی ایران، این ظرفیت ها را فرصتی برای توسعه همکاری های تهران - توکیو در زمینه های توریستی و گردشگری عنوان کرد.
رئیس سازمان امور عشایری :

توسعه گردشگری محلی، جمعیت عشایر را بالا برد

سه سال از آغاز طرح اعطای تسهیلات به عشایر کشور با هدف جبران بخشی از خسارت‌های ناشی از خشکسالی می‌گذرد. طرحی که اجرای آن تاکنون ۴۰۰ ‌میلیارد تومان برای دولت آب خورده و کرمعلی قندالی رئیس سازمان امور عشایر کشور می‌گوید تاکنون موفقیت امیز اجرا شده است. او معتقد است اگر این طرح نبود در موضوع مهاجرت و بیکاری وضعیتی خطرناک‌تر از امروز داشتیم.
مدیر کل میراث فرهنگی چهارمحال و بختیاری:

افزایش اقامتگاه های بوم گردی در چهارمحال و بختیاری

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری گفت: اقامتگاه های بوم گردی در چهارمحال و بختیاری افزایش می یابد.
سازمان جهانی گردشگری منتشر کرد؛

نمونه کوبایی توسعه گردشگری روستایی

دومین سری از گزارش‌های «گردشگری برای توسعه» سازمان جهانی گردشگری به شرح فعالیت‌های موفقیت‌آمیز گردشگری و توسعه پایدار می‌پردازد. این گزارش‌ها می‌تواند برای فعالان بخش از این حیث الهام‌بخش باشد که فرصت‌های موجود در گردشگری و تحقق توسعه پایدار را بشناسند.

فرصت اردبیل برای جذب گردشگران ترکیه

در نیمه اول سال جاری میلادی بیش از یک میلیون و ۱۵۹ هزار گردشگر ایرانی، به ترکیه سفر کرده‌اند. این در حالی است که تعداد ایرانیان مسافر این کشور توریستی در سال ۲۰۱۷ از مرز دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر نیز گذشت. حالا به گفته ‌معاون استاندار وان ترکیه ۵۰۰ هزار نفر از این دو و نیم میلیون نفر گردشگرانی بوده‌اند که به وان رفته‌اند.
چالش های گردشگری؛

رشد گردشگری عراقی- ایرانی؛ واهمه‌ها از کجاست؟

در زمانه‌ای که نسلی جدید از شهروندان عراقی و ایرانی معتقد به هم‌زیستی مبتنی بر احترام متقابل، متعهد به افزایش روابط دوستانه میان همسایگان و هم‌کیشان و مصمم به ساختن آینده‌ای بهتر براساس تجربیات پیشین، در هر دو کشور در حال شکل گرفتن است، تحرکات مذموم به‌صورت شایعه‌ پراکنی‌هایی دیگرستیزانه، بار دیگر بر فضای فرهنگی میان دو کشور دوست و برادر- عراق و ایران- سایه‌ افکنده است. عقب‌ماندگی در افزایش تبادلات فرهنگی و اقتصادی میان این دو ملت، بیش از هر چیز نیازمند توجه نخبگان و پژوهش‌های تخصصی است؛ همانگونه که اظهارنظرات غیرکارشناسانه و غیرمسئولانه، منجر به تخریب انگاره این امر در ذهن‌های مخاطبان می‌شود و کار را برای توسعه و بازسازی این فرصت مشترک برای دو ملت دشوارتر می‌کند.
رشد سریع اقتصادی گردشگری الکترونیک؛

توریسم مجازی چگونه به درآمدزایی می‌انجامد؟

ترکیب روش‌های کسب‌و‌کار الکترونیکی و فناوری اطلاعات در شیوه‌ها و ابزارهای تدارک، ارائه و پشتیبانی خدمات گردشگری برای ارائه خدمات مورد نیاز گردشگران با کیفیت بالاتر و هزینه‌های کمتر، گردشگری مجازی را پدید آورد. از طرف دیگر، رشد اقتصادی معمولا به منزله افزایش ظرفیت‌های تولیدی هر کشور یا افزایش پایدار در تولید ناخالص داخلی (GDP) سرانه در طول زمان تعریف می‌شود.
یادداشت دکتر تقی‌زاده‌انصاری؛

جهان هوشمند و تحول دیجیتال در گردشگری

« گردشگری و تحول دیجیتال» نامی است که سازمان جهانی گردشگری برای پنجم مهر‌ماه (27سپتامبر) یعنی روز جهانی گردشگری در سال 2018 انتخاب کرده است که نشان از اهمیت و تأثیر عمیق مسائل دنیای دیجیتال بر حوزه صنعت گردشگری و سفر دارد.
UNWTO منتشر کرد؛

نمونه موفق بهره‌گیری از افراد توان‌یاب در گردشگری

مجموعه هتل‌های ILUNION با داشتن کادری مجرب که حدود ۸/ ۲۷ درصد از آنها را افراد توان‌یاب تشکیل می‌دهند، نمونه خوبی از تاثیرات مثبت توریسم و چگونگی تاثیر آن بر به‌وجود آمدن موقعیت‌های شغلی برای افراد دارای معلولیت و توان‌یاب است.
نتایج یک پژوهش نشان داد؛

اثرگذاری فناوری اطلاعات بر گردشگری کیش

پژوهشگران بر این باورند که جزیره کیش با توجه به پیشینه تاریخی و فرهنگی و ویژگی‌ها و تنوع طبیعی خود، می‌تواند از بزرگ‌ترین قطب‌های گردشگری ایران و حتی جهان باشد و اکنون نیازمند گردشگر و گردشگری الکترونیکی برای توسعه این صنعت پردرآمد است.
رشد سفرهای گردشگری؛

افزایش ۳۱‌ درصدی سفرها از جمهوری‌آذربایجان به ایران

سفر شهروندان جمهوری‌آذربایجان به ایران، در هفت ماه سال‌جاری میلادی با ۲/ ۳۱‌درصد افزایش نسبت به دوره مشابه سال پیش به ۶۰۳ هزار و ۵۵۲ نفر رسیده است. همچنین میزان مسافرت از ایران به جمهوری‌آذربایجان نیز در این بازه زمانی در مقایسه با سال قبل با ۱/ ۲۱‌درصد کاهش به ۱۶۵ هزار و ۵۳۰ نفر رسیده است.
توسعه گردشگری؛

مجوز ساخت 35 خانه بوم گردی در آستارا صادر شد

فرماندار بندر آستارا از صدور مجوز ساخت 35 خانه بوم گردی روستایی در این شهرستان از سوی کارگروه استانی با هدف رونق گردشگری خبر داد.
یادداشت بهنام اسلمی؛

پیشنهادهایی برای ورود به بازارهای جدید گردشگری

سازمان‌ها وقتی به دنبال رشد و توسعه هستند با توجه به شرایط و منابع خود روش‌های گوناگونی را در پیش می‌گیرند. در مقاله پیشین از استراتژی حفظ محصول فعلی و ادامه نفوذ در بازار قبلی با کمک گرفتن از مشتریان و تبلیغات دهان به دهان گفتیم. در ادامه همان مبحث، در این نوشتار از استراتژی دیگری (از ماتریس آنسف یا ماتریس رشد) بخوانید که شامل حفظ محصول فعلی و روش‌هایی برای ورود به بازارهایی است که تا به حال سراغ‌شان نرفته‌اید.
یادداشتی از ویوینه تای؛

بازی‌های آسیایی و استارت موتور گردشگری

شرکت‌های فعال در اندونزی که کالای مصرفی تولید می‌کنند نیز از فرصت بازی‌های آسیایی برای معرفی و تبلیغ محصولات خود استفاده کرده‌اند و نکته جالب توجه اینکه این شرکت‌ها از شیوه‌های مدرن شبیه آنچه در غرب برای تبلیغات استفاده می‌شود بهره برده‌اند. به نظر می‌رسد دولت اندونزی تا اندازه‌ای به این واقعیت پی برده که شرایط اقتصادی کشور مناسب نیست و شیوه‌های مرسوم از جمله جذب سرمایه‌گذاری خارجی یا استقراض نمی‌تواند در آینده به کار رود.
معاون رئیس جمهوری:

8700 میلیارد تومان به اشتغالزایی گردشگری تخصیص یافت

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: هشت هزار و 700 میلیارد تومان منابع تسهیلات ارزان قیمت، امسال برای ایجاد 157 هزار شغل در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تخصیص یافت.
صفحه  از ۹
نظرات و گلایه ها