سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مدیرکل میراث‌فرهنگی ایلام خبر داد:

فعالیت ۴۰ خانه بوم گردی در روستاهای هدف گردشگری ایلام

عبدالمالک شنبه زاده اظهار داشت: یک هزار و ۵۰۰ اثر تاریخی شناسایی شده در استان وجود دارد که حفاظت از این آثار بسیار سخت است که خوشبختانه نیروی انتظامی و انجمن‌های میراث فرهنگی در زمینه حفاظت همکاری‌های ویژه ای دارند.
نایب رییس جامعه تورگردانان ایران مطرح کرد؛

شکل‌گیری تورهای مشترک ارمنستان- ایران و ازبکستان- ایران/ رنج سنی گردشگران ورودی در حال تغییر است

سیدمحمدعلی اشرف واقفی با اشاره به آنکه این روزها شاهد افزایش تورهای ورودی با علایق خاص هستیم گفت: رنج سنی گردشگران ورودی ایران در حال تغییر است.
عواید مالی توریسم به جیب چه کسانی می‌رود؟؛

۴ بازار اصلی گردشگری سلامت

تحلیل‌های آماری نشان می‌دهد بخش قابل ملاحظه‌ای از گردشگران ورودی، به‌ویژه گردشگران همسایه، که به کشور می‌آیند با هدف درمان است. در این میان چهار کشور عمان، افغانستان، عراق و جمهوری آذربایجان اصلی‌ترین بازارهای ایران در این زمینه محسوب می‌شوند.این در حالی است که به گفته فعالان گردشگری سلامت چون اکثر این گردشگران عملا از کانال‌های رسمی وارد چرخه گردشگری سلامت نمی‌شوند نه تنها عواید مالی قابل‌توجهی به شریان‌های اقتصاد رسمی تزریق نمی‌کنند، بلکه اکثر عواید این گردشگران سلامت نصیب دلال‌ها، واسطه‌ها و پزشکانی می‌شود که اخیرا به امر دلالی گردشگران سلامت روی آورده‌اند.
در دیدار رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی انجام شد؛

تشریح عملکرد و برنامه های سازمان میراث فرهنگی

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در تشریح جزییات دیدار خود با رئیس جمهوری گفت: حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی ضمن تقدیر از تلاش های انجام شده، بر لزوم توسعه زیرساخت های گردشگری و به تبع آن اشتغالزایی تاکید کرد.
فرمول تنوع‌بخشی اقتصاد با توریسم؛

چهار راهکار توسعه گردشگری در زمان افت درآمد نفتی

لغو معافیت خرید نفت از ایران و ادامه تحریم‌ها باعث شده کارشناسان اقتصادی پیش‌بینی کنند که درآمدهای نفتی به‌شدت کاهش پیدا خواهد کرد و لزوم استفاده از پتانسیل بخش‌های غیرنفتی برای درآمدزایی آشکارتر خواهد شد. این به آن معنا است که باید در اقتصاد کشور تنوع‌بخشی صورت گیرد و یکی از اصلی‌ترین بخش‌هایی که می‌تواند به این تنوع‌بخشی کمک کند، «گردشگری» است.
قادری:

مرکز گردشگری سلامت در غرب کشور فعال می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه گفت: یکی از نکات مهمی که ما به آن توجه داریم بحث گردشگری سلامت است و به همین منظور یک بیمارستان مجهز در کرمانشاه در حال ساخت است.
در گفت‌وگو با کارشناسان بررسی شد؛

۴ راهکار رونق گردشگری ۹۸

براساس پیش‌بینی کارشناسان اقتصادی، سال ۹۸ از نظر مالی چندان سال آسانی نخواهد بود. گردشگری نیز از این قاعده مستثنی نیست؛ با این همه فعالان گردشگری همچنان تاکید دارند گردشگری می‌تواند سهم عمده‌ای در بهبود وضعیت اقتصادی کشور حتی در سال پیش‌رو داشته باشد. اگرچه این صنعت ضعف‌هایی را از سال‌های قبل با خود به سال جدید آورده؛ اما فعالان گردشگری معتقدند باید به سال پیش رو خوش‌بین بود و با نگاه به آینده‌ای روشن ضعف‌های موجود را برطرف کرد و اتفاقات جدید مثبتی را رقم زد. کارشناسان برای رسیدن به چنین آینده‌ای «توجه به برنامه‌ریزی‌های دقیق در چارچوب برنامه جامع»، «افزایش تلاش سفرا و استانداران به منظور معرفی جاذبه‌های گردشگری»، «اعطای تسهیلات به بخش خصوصی» و «تسریع روند توسعه زیرساخت‌های گردشگری» را جزو راهکارها و برنامه‌هایی می‌دانند که سال ۹۸، برای صنعت گردشگری سال رونق رقم بخورد.
بومگردی در سفر؛

از بومگردی در سفر چه می‌دانید؟

این روز‌ها اقامتگاه‌های بومگردی با استاندارد‌هایی تأیید شده از طرف سازمان گردشگری، تبدیل به بهترین اقامتگاه در طی یک سفر به دل طبیعت شده‌اند.
زنجان چهره نوروزی به خود می‌گیرد؛

تعداد گردشگران خارجی در زنجان به ۷ هزار نفر رسید

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زنجان گفت: سال‌های اخیر تعداد گردشگران خارجی در استان زنجان به حدود ۷ هزار نفر رسیده است.
حمایت از اقامتگاه های بوم گردی؛

بوم‎گردی در اولویت اعطای تسهیلات اشتغال

بومگردی به عنوان یکی از شاخه های صنعت گردشگری تقریباً ۲۷ درصد سفرهای بین المللی را در بر می گیرد و چنانچه به صورت مناسب مدیریت شود، میتواند به اشتغال محلی، فرصت های توسعه بومی و حفظ محیط طبیعی منجر گردد.
WTTC بررسی کرد؛

سهم توریسم از اقتصاد ۲۰۱۸

«شورای جهانی سفر و گردشگری» (WTTC) در تازه‌ترین ارزیابی سالانه خود، اثرات بخش سفر و گردشگری را بر اقتصاد و اشتغال جهان اندازه‌گیری کرده است. بر اساس یافته‌های این گزارش که در آن ۱۸۵ کشور از ۲۵ منطقه جهان مورد بررسی قرار گرفته‌اند، بخش سفر و گردشگری سهمی ۴/ ۱۰ درصدی از تولید ناخالص داخلی جهان در ۲۰۱۸ داشته و بیش از ۳۱۹ میلیون شغل معادل ۱۰ درصد از کل اشتغال جهان، در این سال به واسطه این بخش ایجاد شده است.
در نشست «راهکارهای توسعه گردشگری و بوم‌گردی در روستاها» ؛

گردشگری در روستاها، ظرفیتی مغفول

بوم‌گردی در گردشگری روستایی، اقتصاد گردشگری و توسعه پایدار روستاها نقش مهمی ایفا می‌کند. بسیاری از برنامه‌ریزان و سیاست‌گذاران توسعه نیز از صنعت گردشگری روستایی به‌عنوان رکن اصلی توسعه پایدار روستاها یاد می‌کنند.
حمل و نقل ریلی؛

الگوی اروپایی توسعه پایدار گردشگری ریلی

در حالی که قطار نسبت به خودرو و هواپیما، اثرات جانبی محیط‌زیستی کمتری دارد، همچنان فرصت‌هایی برای پایدارتر کردن این نوع از حمل‌ونقل وجود دارد.
گردشگری خارجی؛

بررسی توسعه گردشگری در مالزی

موفقیت گردشگری در یک کشور به عوامل ذیل بستگی دارد: ثبات سیاسی، در دسترس بودن مناطق مختلف طبیعی، توسعه زیرساخت‌های گردشگری، وجود گروه‌های قومی، استفاده مشترک از زبان انگلیسی، پیشرفت روند جهانی در بسیاری از مناطق ازجمله تکنولوژی، موقعیت خوب ارز و آب‌وهوای دلپذیر.
چگونگی رشد توریسم ایران؛

فرمول توسعه بازار گردشگری کشورهای همسایه

چگونه جذب و ساماندهی گردشگران همسایگان می‌تواند به رشد توریسم ایران منجر شود؟ رئیس گروه بازاریابی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در این زمینه تاکید دارد که اقدامات قابل توجهی از سوی این سازمان در زمینه جذب گردشگر از سوی کشورهایی مانند جمهوری‌آذربایجان، ترکیه، عراق، عمان و... صورت گرفته تا بتوان از این طریق بازار گردشگری کشورهای همسایه را به دست گرفت.
توسعه گردشگری؛

قطار گردشگری غرب کشور

مونسان خبر داد: تمرکز سازمان میراث‌فرهنگی بر توسعه گردشگری غرب کشور.
توسعه گردشگری ؛

نقشه جدید برای سرویس‌های بهداشتی بین‌راهی، با طرح قدیمی

مجید مهدوی، مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی که زیر نظر سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فعالیت می‌کند، از آغاز دوباره پروژه ساخت هزار واحد سرویس بهداشتی خبر داد و گفت: «به‌عنوان یک مدیر اجرایی، این پروژه را برای کشور بسیار مهم و حیاتی می‌دانم؛ چرا که از اصلی‌ترین زیرساخت‌های توسعه به شمار می‌آید.»مهدوی با بیان اینکه عملیات بررسی و ساخت یک هزار سرویس بهداشتی از این هفته آغاز می‌شود، یادآور شد: «ما یک تیم برنامه‌ریزی به این منظور تعیین و از حضور افراد متخصص استفاده می‌کنیم. » او خاطرنشان کرد: «قرار نیست این شرکت، سرویس بهداشتی بسازد، بلکه نقش ما نظارتی است و وظیفه داریم تیم مهندسی، معماری و پیمانکاران قوی را انتخاب کنیم.
شرط کارآمدی ویزای مشترک ؛

پیشنهاد ایجاد ویزای مشترک کشورهای اکو

در حاشیه دوازدهمین نمایشگاه بین‌‌المللی گردشگری، نشستی باحضور نماینده اکو به همراه فعالان گردشگری کشورهای ایران، افغانستان، پاکستان و ترکیه برگزار شد و طرفین به موضوع ایجاد ویزای مشترک میان کشورهای اکو پرداختند؛ پیشنهادی که با موافقت اعضای حاضر در نشست همراه بود. در این نشست، رئیس بخش صنعت کشاورزی و توریست سازمان همکاری اکو به ویزای مشترک شینگن و تجربه موفق آن اشاره کرده و بر این باور بود که شاید بتوان ویزای توریستی مشترکی بین کشورهای عضو اکو اجرا کرد.
توسعه گردشگری ؛

جایگاه حفظ میراث‌فرهنگی در شهر فرهنگی و انسان‌محور

رئیس کمیته ملی موزه‌های ایران در گفت‌وگو با همشهری، حفظ میراث فرهنگی و طبیعی را شاخصه‌های اصلی شهر فرهنگی اعلام کرد.سیداحمد محیط طباطبایی، رئیس کمیته ملی موزه‌های ایران و مشاور رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری در پاسخ به این سؤال همشهری که شهر فرهنگی چه ویژگی‌هایی دارد؟ می‌گوید: مهم‌ترین سرمایه یک شهر میراث‌فرهنگی و طبیعی یک شهر است و قطعا حفظ و برنامه‌ریزی براساس همین داشته‌هاست که می‌تواند منجر به تحقق توسعه پایدار و فضای مدنی در هر سکونتگاه شهری شود.
گروه رسانه‌ای بلومبرگ در گزارشی بررسی کرد؛

اثر ۵ ابرروند جهانی بر گردشگری

جهان در حال تغییر و تحول است و از سویی میزان، گستره و پیچیدگی این «تغییرات» مشابه با هیچ‌یک از تجربه‌های پیشین بشر نیست که می‌تواند آنچه به‌عنوان هنجار شناخته می‌شود را به‌لرزه درآورد. این نیروهای همگرا یا «ابرروندها» فرصت‌های عظیمی را برای آن دسته افراد که آنها را به‌درستی شناسایی کنند و استراتژی‌های خود را بر اساس آنها هماهنگ سازند، فراهم می‌کند. در این میان گردشگری یکی از بخش‌هایی است که با سرعت هرچه تمام‌تر در حال رشد است؛ به‌طوری که ۱۰ درصد از تولید ناخالص داخلی در سال ۲۰۱۷ را به خود اختصاص داده است.
صفحه  از ۱۲
نظرات و گلایه ها