سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
عزل صادرکنندگان مجوز ساخت و ساز در حریم کاخ گلستان؛

عزل اعضای شورای فنی میراث فرهنگی استان تهران

در پی درخواست معاونت حقوقی برای اعزام اعضای شورای فنی وقت تهران به دایره رسیدگی به تخلفات اداری به دلیل صدور مجوز ساخت و ساز غیر مجاز در اطراف کاخ گلستان، رییس سازمان میراث فرهنگی خواستار برکناری و تغییر این اعضا شده است.
سرپرست مجموعه جهانی تخت سلیمان؛

مصالح دزدی از مهمترین عوامل تخریب تخت سلیمان است

سرپرست مجموعه جهانی تخت سلیمان تکاب با اعلام برنامه‌های نوروز ۹۸ گفت: به زودی با منظر بصری جدیدی از تخت سلیمان روبه رو خواهیم شد چراکه بیشتر داربست‌ها جمع می‌شود. درعین حال قرار است مهرهای دوره ساسانیان که در کاوش‌های دهه ۸۰ بدست آمده‌اند، برای نخستین بار به نمایش گذاشته شود.
مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان:

تخلفات در مجاورت کاخ گلستان ادامه دارد

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان با اشاره به شرایط این مجموعه گفت: باتوجه به آنکه هنوز رای دادگاه صادر نشده، تخلفات و ساخت و سازها همچنان در جوار کاخ ادامه دارد.
؛مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان؛

تخلفات در مجاورت کاخ گلستان ادامه دارد

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان با اشاره به شرایط این مجموعه گفت: باتوجه به آنکه هنوز رای دادگاه صادر نشده، تخلفات و ساخت و سازها همچنان در جوار کاخ ادامه دارد.
ارزانی بی حکمت نیست؛

تور‌های ارزان‌قیمت، تله‌ی کلاهبرداران است

در ایام نوروز، مجرمان سایبری با تبلیغات دروغین تور‌های ارزان‌قیمت داخلی و خارجی به دنبال کلاهبرداری از شهروندان هستند، به همین دلیل کاربران باید هنگام مواجهه با موارد مشکوک، احتیاط کنند.
در دام تورهای ارزان نیفتید؛

تبلیغات غیرواقعی تورهای گردشگری در نوروز

اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران با انتشار اطلاعیه‌ای از همشهریان تهرانی نسبت به تبلیغات سودجویانه سفرهای ارزان لحظه‌ آخری هشدار داد.
سفر به «سوریه» قانونی است؟

اجرای تور به این کشور مجاز نیست و هر آژانسی که این تور را اجرا می‌کند، تخلف کرده است

سوریه هنوز از حالت «فوق‌العاده» خارج نشده و دولت این کشور هم هنوز هیچ طرح امنیتی به ایران ارایه نکرده اما «تور سوریه» در آژانس‌های ایران با قیمتی در حدود ۳ تا ۶ میلیون تومان درحال فروش است.
توئیت مونسان در موردحق‌الکشف؛

حفاری‌های غیرمجاز را اطلاع دهید و پاداش بگیرید

برای نخستین بار در ردیف بودجه سال 98 مبلغی به عنوان «حق‌الکشف» به یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی و کسانی که حفاری‌های غیرمجاز را اطلاع می‌دهند، تخصیص می‌یابد.
عملیات غیرقانونی است و باید متوقف شود؛

ساخت وساز در اراضی باغ تاریخی"عباس آباد"توسط دستگاه دولتی

درست در روزهایی که به علت ساخت وسازهای غیرمجاز در عرصه میراث جهانی، "کارت زرد یونسکو" به پایگاه جهانی باغ عباس آباد بهشهر داده شده، تخلف یک دستگاه نظامی در این باغ دوباره خبرساز شد. روز گذشته مدیرکل "میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگی مازندران" علت دریافت کارت زرد این مجموعه را، ساخت و سازها در قالب خدمات گردشگری در عرصه و حریم این مجموعه عنوان کرد.خبرها حاکی است در سال گذشته، مدیر وقت منابع طبیعی بهشهر با اختیار خودش، در حدود 3 هزارمتر از اراضی را در اختیار نیروی انتظامی قرار داده و پس از آن، دور آن، فنس کشی شده است. چند روزی است که آهن آلات و مصالح به محل آورده و در حال جوشکاری آلاچیق های پیش ساخته هستند و به تذکرات "پایگاه جهانی باغ عباس آباد" نیز توجهی نکرده اند.
تیرهای خلاص به کویر؛

تخریب باغ 100 هکتاری در سالاریه قم

باغ سالاریه به عنوان بزرگترین باغ مشجر محصور داخل شهر و هویت تاریخی قم در خطر تخریب کامل قرار گرفته و این در حالیست که حفظ اشجار و احترام به طبیعت از دیدگاه اسلام از سوی نهادهای حوزوی مطرح شده و خود این نهادها طلیعه‌دار تغییر کاربری هستند.فارغیان‌قمی با اشاره به این‌که مالکیت باغ سالاریه در مرحله اول بین دانشگاه امام صادق، شرکت تعاونی مسکن آموزش و پرورش، اداره کل اطلاعات و یک نهاد دیگر تقسیم شد، تاکید کرد: هرکدام از این مالکان به نوعی فرآیند تغییر کاربری و خشک کردن باغ را انجام دادند.
سخنگوی وزارت‌خارجه:

متقاضیان روادید مراقب دلالان اطراف سفارتخانه‌ها باشند

سخنگوی وزارت امورخارجه از متقاضیان روادید خواست مراقب دلالان در اطراف سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های خارجی در تهران و پایتخت‌های برخی کشورهای همسایه باشند.

عذرخواهی میراث فرهنگی درباره ورود با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

۲۹ مهر امسال پس از حضور علی‌اصغر مونسان - معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری - در میدان نقش جهان اصفهان تصویری منتشر شد که او با همراهان خود با ده‌ها خودرو به میدان نقش جهان وارد شدند. رییس مرکز روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی گفت: فلک الافلاک را هم مثل نقش جهان بازتاب دهید، رسانه‌ها صدها بازدید از آثار تاریخی در شرایط دشوار را نادیده نگیرند، البته اشتباه اداره کل استان اصفهان قابل اغماض نیست.
توسط یک زن خارجی؛

کلاهبرداری ۶۹ میلیاردی از ایرانیان به بهانه ویزای کانادا

فرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران از دستگیری یک زن تبعه بیگانه با بیش از ۶۹ میلیارد ریال کلاهبرداری به بهانه تهیه ویزای کانادا خبر داد.
در آستانه سال «تحول دیجیتالی در گردشگری»؛

فیلترینگ سایت‌های سفر؛ تقابل یا اجرای قانون؟

در روزهای اخیر فیلتر شدن ۱۸۰ وب‌سایت مربوط به استارت‌آپ‌های فعال در حوزه گردشگری کشور درحالی حاشیه‌ساز شده که کمتر از ۱۰ روز به روز جهانی گردشگری باقی مانده است؛ روزی که امسال با شعار «گردشگری و تحول دیجیتالی» مشخص شده، اما به‌نظر می‌رسد در ایران برخی افراد و تشکل‌های سنتی صاحب نفوذ، همچنان در برابر واقعیت بروز تحول‌های دیجیتالی در این عرصه مقاومت نشان می‌دهند و با اقدامات خود روح رقابت در بازار گردشگری کشور را نشانه رفته‌اند.
دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی:

افت هشت ‌درصدی مسافران هوایی در بهار

به گفته دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی، در بهار امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ریزش هشت ‌درصدی مسافر ثبت شده است و احتمالا در تابستان امسال نسبت به تابستان سال گذشته هم با کاهش سفرهای هوایی روبه‌رو شویم. مقصود اسعدی‌سامانی از کاهش قیمت بلیت هواپیما از مهرماه خبر داد و گفت: «تابستان فصل پر سفر محسوب می‌شود و از آنجا که تقاضا برای سفر در این ایام افزایش می‌یابد، حضور دلالان و واسطه‌ها هم افزایش می‌یابد، بنابراین بخشی از افزایش قیمت بلیت و گران فروشی‌ها به همین دلیل است.»
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی خبر داد؛

غیرمجاز بودن فعالیت اقامتگاه‌های دولتی

به باور کارشناسان و فعالان صنعت گردشگری، فعالیت اقامتگاه‌های وابسته به نهادهای دولتی که با اتکا به پشتوانه مالی عظیم خود در فصول اوج یا غیراوج سفر، خدمات اقامتی را با نرخ‌هایی به مراتب پایین‌تر از نهادهای فعال بخش خصوصی در این حوزه به مسافران ارائه می‌دهند، عرصه را برای فعالیت، جذب مشتری و درآمدزایی بنگاه‌های وابسته به بخش خصوصی در صنعت هتلداری و بازار ارائه خدمات اقامتی تنگ کرده است.
در غفلت میراث فرهنگی؛

شرط دلاری برای صعود به دماوند اجرا می شود

همزمان با فصل صعود به قله دماوند، برخی فعالان گردشگری خبر داده‌اند که وضعیت این اثر طبیعی ملی، چندان مساعد نیست. فدراسیون کوهنوردی کشور به‌عنوان متولی این محوطه ثبت‌ شده ملی مشغول دریافت هزینه‌ ورودیه از گردشگران و کوهنوردان است؛ حال آنکه به گواه این فعالان، مشخص نیست این درآمد‌ها کجا هزینه می‌شود.
محمدمحب‌خدایی، معاون گردشگری؛

برای رسیدگی به شکایت ارز مسافرتی به کجا مراجعه کنیم؟

معاون گردشگری با تاکید بر این‌که موضوع «ارز مسافرتی» و پیگیری چالش‌های آن از دستور کار سازمان میراث فرهنگی خارج نشده است توضیحاتی را در این خصوص ارائه داد.
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد؛

گران فروش ها و متخلفان جریمه شدند/فیلتر ۳۲ سایت غیرمجاز فروش بلیت هواپیما

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد که این سازمان از خرداد ماه امسال تاکنون دستور فیلتر ۳۲ سایت غیر مجاز فروش بلیت هواپیما را نهایی کرده است.
آخرین وضعیت تورهای جام جهانی؛

حاشیه‌های همیشگی تورهای جام جهانی روسیه

«فدراسیون فوتبال برخلاف وعده‌های قبلی هیچ تسهیلاتی به تورهای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه نداده است، حتی بلیت بازی‌های تیم ملی ایران را.»
صفحه  از ۵
نظرات و گلایه ها