سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
هنر آهنگری؛

آهنگری سنتی؛ هنری رو به خاموشی

امروزه به دلیل ورود ابزار و ماشین‌آلات جدید صنعتی، هنر آهنگری رونق گذشته را ندارد و حتی می‌توان گفت در حال رکود و گوشه‌گیری از جرگه صنایع است.
خواجه‌بیدختی:

تشکل منسجم صادراتی در حوزه صنایع دستی نداریم

مدیرکل توسعه و ترویج معاونت صنایع دستی کشور گفت: تحریم‌ها اثری بر صادرات صنایع دستی در ایران ندارد و این طبیعی است چون تشکل منسجم صادراتی نداریم.
رئیس اتحادیه فروشندگان اشیای قدیمی و صنایع‌دستی تهران:

ضرورت برندسازی و استانداردسازی در صنایع دستی اجتناب ناپذیر است

رئیس اتحادیه فروشندگان اشیای قدیمی و صنایع‌دستی تهران با بیان اینکه مشکلات متفاوتی دست به‌دست هم داده‌اند تا بازار صنایع‌دستی در شرایط رکود قرار گیرد گفت: این در حالی است که صنایع‌دستی حسن‌هایی بسیاری در صادرات دارد.
رئیس خانه ميراث‌داران جوان:

ارتباط بین‌المللی ایران در حوزه صادرات صنایع دستی ضعیف است

رئیس خانه ميراث‌داران جوان پرتيکان گفت: در عصر جدید ارتباطات بین‌المللی ایران در حوزه صادرات صنایع دستی ضعیف است.
علی حسنلو:

کشف صنایع خلاق منجر به رونق تولید صنایع دستی می‌شود

حسنلو گفت: فعالیت بیش از پیش استارت‌آپ‌های فرهنگی و هنری برای رونق تولید صنایع دستی خلاق، موضوعی است که می‌تواند اقتصاد هنر محور را عملیاتی کند.
محمودیان عنوان کرد؛

97، سالی پررونق برای صنایع دستی

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: طبق آمار رسمی گمرک، در 9 ماهه ابتدای سال 97، بیش از 190 میلیون دلار صادرات صنایع دستی انجام شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 11 درصد رشد داشته است.محمودیان گفت: در حوزه اشتغال روستایی اگر رتبه نخست را مربوط به دام و محصولات دامی بدانیم، دومین حوزه موفق در زمینه اشتغالزایی، صنایع دستی بود، چرا که اشتغال ایجاد شده از فروردین تا ابتدای اسفند 97 در حوزه صنایع دستی، 54 هزار و 944 نفر است.
حسین بختیاری:

با آمارهای غلط خودمان را سرگرم نکنیم!

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل مجمع ملی هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی معتقد است که برخی آمارهای اعلام شده در حوزه صنایع دستی اشتباه است؛ این در حالی است که برای بهبود شرایط این حوزه باید متناسب با واقعیت‌ها برنامه‌ریزی کرد و بخش‌های دولتی و خصوصی در کنار هم در این حوزه تلاش کتند.
چالشی برای صنایع دستی ایران؛

تحریم ها، صنایع دستی چینی را از بازار ایران حذف کرد!

تحریم‌ها راه واردات صنایع دستی از چین را بست تا بازار آن قدر خواهان صنایع دستی حصیری ایرانی شود که شرکت کنندگان در سی و یکمین نمایشگاه صنایع دستی از کمبود برگ درخت نخل در کشور برای تولید صنایع دستی حصیری خبر بدهند. نمایشگاه ملی صنایع دستی بزرگترین رویداد تجاری این حوزه و مهمترین فرصت برای فروش صنایع دستی هنرمندان سراسر کشور است.تختانی‌پور می‌گوید: «قبلاً هم بافنده‌ها کمتر بودند هم واردات بود.» او خرید برگ نخل خیس را هم یکی دیگر از مشکلات صنایع دستی حوزه حصیر می‌داند و می‌گوید: «نخل را کیلویی می‌فروشند، نخل خیس وقتی خشک می‌شود نصف می‌گردد. ما پول یک کیلو نخل را می‌دهیم اما نیم کیلو نخل دستمان را می‌گیرد.» به گفته این هنرمند کارآفرین بخشی از نخل‌های خیس هم به دلیل کپک زدن از بین می‌روند .تا پیش از افزایش قیمت دلار و کاهش قیمت ریال، هر کیلو نخل چهار هزارتومان بود اما او می‌گوید: «من هر کیلو نخل را 20 هزار تومان می‌خرم.»
تخفیف پنگاه درصدی نوآوران صنایع دستی؛

نوآوران حوزه صنایع‌دستی تخفیف 50درصدی می‌گیرند

مطابق دستورالعمل حمایت از حضور شرکت های خلاق در نمایشگاه های منتخب داخلی شرکت های خلاق علاقمند به حضور در نمایشگاه صنایع دستی از تخفیف 50 درصدی بهره مند می شوند .
بررسی چالش‌های سال ۹۷ در تولید و صادرات صنایع‌دستی؛

سال بد صنایع دستی

سال ۹۷ برای تولیدکنندگان و حتی صادرکنندگان صنایع‌دستی سال خوبی نبوده است. بسیاری از تولیدکنندگان صنایع‌دستی خبر از افت چشمگیر تولیدات خود به واسطه نبود یا گرانی مواد اولیه می‌‌دهند؛ در برخی رشته‌های صنایع‌دستی این موضوع تحت تاثیر نرخ ارز بوده و در برخی دیگر از رشته‌ها نیز تحت تاثیر تورم بوده است.
سالِ بد صنایع‌دستی؛

چالش‌های سال ۹۷ در تولید و صادرات صنایع‌دستی

سال ۹۷ برای تولیدکنندگان و حتی صادرکنندگان صنایع‌دستی سال خوبی نبوده است. بسیاری از تولیدکنندگان صنایع‌دستی خبر از افت چشمگیر تولیدات خود به واسطه نبود یا گرانی مواد اولیه می‌‌دهند؛ در برخی رشته‌های صنایع‌دستی این موضوع تحت تاثیر نرخ ارز بوده و در برخی دیگر از رشته‌ها نیز تحت تاثیر تورم بوده است.
ظرفیتی درآمدزا که شکوفا نشد؛

میراث هنری در تمنای درخشیدن

کم‌توجهی به بسته‌بندی مناسب محصولات صنایع‌دستی به‌عنوان میراث فرهنگی کشورمان از جمله مشکلات موجود در مسیر شکوفایی این ظرفیت، جذب مشتری و حتی عرضه در داخل و صادرات به خارج از کشور است.
معاون سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی:

پایانه صادراتی صنایع دستی در استان تهران ایجاد می‎شود

معاون سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان تهران از احداث پایانه صادراتی در حوزه صنایع دستی در استان با هدف تحقق اقتصاد مقاومتی خبر داد.
عدم ارز آوری گردشگران خارجی ؛

گردشگران خارجی چرا صنایع دستی نمی خرند

مشکل اصلی توریست ها، پرداخت پول و حمل و نقل صنایع دستی است که می خواهند خریداری کنند، به عنوان مثال گردشگر می خواهد فرش ایرانی بخرد، اما این کار را انجام نمی دهد و می گوید که مجاز به حمل بیشتر از یک وزن خاص نیست.همچنین اگر مستر کارت و ویزا کارت در کشور ما فعال بود، دستکم این تعداد محدود گردشگرانی که به فروشگاه های صنایع دستی مراجعه می کنند، صنایع دستی می خریدند، بسیاری از مشتری ها خریدهای بیش از 20-30 میلیون انجام می دادند، آنها به عنوان مثال می خواهند تابلو نقره یا فرش بخرند، اما نمی توانند از مَستر کارتشان در ایران استفاده کنند.
رئیس سازمان میراث فرهنگی‌:

۱۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به هنرمندان صنایع دستی پرداخت می‌شود‌

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گفت: بالغ بر هزارو ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه چهار تا شش درصد برای هنرمندان صنایع دستی درنظر گرفته شده که پرداخت می‌شود.
اثرات اقتصادی جهانی شدن در عرصه صنایع‌دستی؛

به بهانه ثبت جهانی دو شهر و یک روستای صنایع دستی

اصفهان، تبریز، مشهد، لالجین، سیرجان، مریوان و کلپورگان شش شهر و یک روستای کشور هستند که از سال ۹۴ به ثبت شورای جهانی صنایع‌دستی رسیدند. روز دوشنبه پنجم آذر نیز دو شهر آباده به عنوان شهر منبت و میبد به عنوان شهر زیلو و روستای خراشاد به عنوان روستای توبافی (حوله‌بافی) به این فهرست اضافه شدند و این رقم به هشت شهر و دو روستا رسید؛ اتفاقی که موجب شد ایران در مقام نخست جهانی از لحاظ ثبت شهرها و روستاهای صنایع‌دستی قرار گیرد؛ جایگاهی که نشان می‌دهد ایران پتانسیل بالایی در زمینه صنایع‌دستی دارد و می‌تواند از این پتانسیل بهره درخوری ببرد.
معاون صنایع‌دستی یزد:

زیلوی میبد جهانی شد

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی اداره‌کل میراث فرهنگی و صنایع‌دستی استان یزد گفت: شهر میبد به‌عنوان شهر جهانی زیلو از سوی شورای جهانی صنایع‌دستی انتخاب‌شد.
علی‌اصغر مونسان؛

دو شهر و یک روستای صنایع‌دستی ایران جهانی شدند

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از ثبت جهانی دو شهر آباده و میبد و روستای خراشاد از جمهوری اسلامی ایران در شورای جهانی صنایع‌دستی خبر داد.
معاون صنایع دستی میراث فرهنگی خراسان شمالی:

۴۲۹ طرح صنایع دستی خراسان شمالی در سامانه کارا ثبت شد

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی خراسان شمالی از ثبت ۴۲۹ طرح صنایع دستی در رشته های گلیم بافی، چادرشب بافی، چرم، بافتنی های سنتی و ... در سامانه کارا خبر داد.
معاون رئیس جمهوری:

۱۰۷ میلیون دلار امسال صنایع دستی صادر کردیم

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۰۷ میلیون دلار صنایع دستی در بخش گمرکی از کشور صادر شده است.
صفحه  از ۱۲
نظرات و گلایه ها