سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
نامور مطلق خبر داد؛

نخستین پایانه صادراتی صنایع‌دستی راه‌اندازی می‌شود

نامورمطلق از راه‌اندازی نخستین پایانه صادراتی صنایع‌دستی خبر داد و گفت: با توجه به ظرفیت هنرهای دستی به وجود پایانه‌های بیشتر برای انبار و تسهیل روند صادرات آن نیاز داریم.
بهمن نامورمطلق:

صنایع دستی ایران قانون جامع خواهد داشت

صادرات صنایع دستی به کشورهای اروپایی، آسیایی و منطقه خاورمیانه، از کمتر از ۱۰۰ میلیون دلار به بیش از ۲۵۰ میلیون دلار رسیده است.
در حاشیه مراسم تحلیف؛

سودی که هنر ایران از مراسم تحلیف برد

توجه مسوولان کشور به هنرهای سنتی برای طراحی مراسم تحلیف ریاست جمهوری اتفاق امیدوارکننده‌ای بود و فرصتی در اختیار این هنر قرار داد که تصاویری از آن به ۲۹ کشور جهان مخابره شود و صنایع دستی که همیشه در سایه بوده است، فرصتی برای دیده شدن پیدا کند.
هدفمان برندسازی است؛

جزئیات ثبت جهانی صنایع‌دستی سیرجان و مریوان

معاون صنایع‌دستی کشور گفت: چه گلیم سیرجان و کلاش مریوان ثبت جهانی بشود چه نشود، آنچه اهمیت دارد این است که این دو شهر، نمایندگان خوبی برای ایران محسوب می‌شوند.
یک هنرمند چرم‌کار مطرح کرد؛

اما و اگرهای تصویب طرح حمایت از هنرمندان صنایع‌دستی

نیما ذاکری‌سعید، کلیت تصویب طرح حمایت از هنرمندان در مجلس را مثبت ارزیابی کرد و گفت: ای کاش این طرح به اجرا درآید و مشکلات بیمه و معرفی صنایع دستی برطرف شود
با تصویب نمایندگان؛

دولت مکلف به اقدامات تشویقی برای رشد صنایع دستی شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب ماده‌ای از طرح حمایت از هنرمندان صنایع دستی، دولت را مکلف کردند برای تشویق و حمایت از صنایع دستی، اقداماتی را انجام دهد.
علیرضا قاسمی مطرح کرد؛

لالجین سفال چینی ندارد !

با آنکه زمزمه‌هایی از فروش اجناس چینی در شهر جهانی «لالجین» مطرح شده است، معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی همدان با قاطعیت از نبود سفال چینی در لالجین سخن می‌گوید.
نامورمطلق ؛

طرح حمایت از صنایع‌دستی پشت درهای مجلس/ قانونمند شدن هنرهای سنتی

معاون صنایع‌دستی کشور گفت: قرار بود در جلسه ۱۷ خردادماه و در صحن علنی مجلس درباره طرح حمایت از هنرمندان صحبت شود که براثر حوادث رخ داده، این بحث به زمان دیگری موکول شد.
رییس انجمن صادرکنندگان صنایع دستی ؛

بخشی از بودجه فرهنگی سازمان‌ها در اختیار صنایع‌دستی قرار بگیرد

به گفته رییس انجمن صادرکنندگان صنایع دستی برای رشد صادرات باید بخشی از بودجه فرهنگی ارگان‌ها در اختیار صنایع دستی قرار گیرد تا پیام دوستی ایران به مردم دنیا از طریق ارسال شود.
وقتی هویت‌مان را صادر می‌کنیم؛

رشد سالانه و ۳۰درصدی ایران در صادرات صنایع دستی/ دنیا مارا بیش‌تر می‌شناسد

رئیس انجمن صادرکنندگان صنایع دستی معتقد است: صادرات صنایع دستی تنها برای ما ارزآوری به ارمغان نمی‌آورد بلکه با این کار مجموعه‌ای از هویت‌مان را صادر می‌کنیم و این موضوع موجب می‌شود مردم دنیا، ایران را بشناسند.
احمدی‌پور:

استانداردسازی به کاربردی شدن صنایع‌دستی کمک می‌کند

احمدی‌پور، با اشاره به اهمیت استاندارد‌سازی در محصولات صنایع‌دستی، گفت: «استاندارد‌سازی صنایع‌دستی به کاربردی شدن این هنرصنعت کمک می‌کند.»
دستور ویژه رئیس‌جمهور پس از انتخابات؛

با اعلام ایجاد فروشگاه‌های زنجیره‌ای صنایع‌دستی عنوان شد

معاون رئیس‌جمهور با تشریح اولویت‌ها و برنامه‌های مهم سال ۹۶ در حوزه‌های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از جمله اشتغال و راه‌اندازی فروشگاه‌های زنجیره‌ای صنایع‌دستی به جزئیات دستور رئیس‌جمهور به وزارتخانه‌ها پس از انتخابات پرداخت.
مدیرکل میراث فرهنگی سازمان منطقه آزاد قشم اعلام کرد ؛

صنایع دستی قشم نرخ گذاری می شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از نرخ گذاری محصولات تولیدی صنایع دستی در راستای رقابتی شدن بازار این حوزه خبر داد.
معاون سازمان میراث فرهنگی:

اشتغال رسمی400 هزار نفر در حوزه صنایع دستی کشور

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: در زمان حاضر اطلاعات 400 هزار نفر که در حوزه صنایع دستی اشتغال دارند در سامانه میراث فرهنگی به ثبت رسیده و تخمین زده می شود که به همین تعداد نیز فعالانی هستند که اطلاعاتشان ثبت نشده است.
سوزن ‌دوزی بلوچی؛

بلوچستان؛ پایتخت سوزن دوزی ایران

روزنامه سیستان و بلوچستان ضمیمه روزنامه خراسان روز چهارشنبه 20 اردیبهشت 96 مطلبی با عنوان «بلوچستان؛ پایتخت سوزن دوزی ایران» منتشر کرده است.
معاون صنایع دستی خبرداد؛

دفاع از سه پرونده جهانی صنایع‌دستی در کویت

معاون صنایع دستی برای دفاع از ثبت جهانی دو شهر سیرجان و مریوان و روستای کلپورگان در حوزه صنایع‌دستی به کویت سفر می‌کند.
عدم تولید ملی؛

تصاویر - - - مایه شرمندگی

اینکه ما نگاه کنیم و ببینیم کالاهای مصرفی ما از خوراک گرفته تا پوشاک، تا وسایل منزل، تاکیف و کفش بعضی از بانوان، تا وسائل مدرسه و دفتر و قلم و امثال اینها از خارج بیاید، این مایه شرمندگی است.(مقام معظم رهبری)
برای برگزاری بازارچه صنایع دستی:

سعدآباد مخالفت کرد، مجریان صرف نظر کردند

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان تهران درباره برپا نشدن بازارچه صنایع دستی نوروزی، گفت: با مخالفت سرپرست مجموعه تاریخی - فرهنگی سعدآباد، مجریان برگزاری بازارچه‌های صنایع دستی از برپایی این بازارچه صرف نظر کردند.
نمایشگاه صنایع دستی عیدانه؛

«من صنایع دستی عیدی می‌دهم»

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع ستی و گردشگری استان تهران از راه‌اندازی کمپین «من صنایع دستی عیدی می‌دهم» در روزهای آخر سال خبر داد.
مدیر کل صادرات معاونت صنایع ‌دستی و هنرهای سنتی کشور؛

برپایی 7 هزار غرفه صنایع ‌دستی برای گردشگران نوروزی

مدیر کل صادرات معاونت صنایع ‌دستی و هنرهای سنتی کشور گفت: هفت هزار غرفه صنایع‌ دستی نوروز 96 در 31 استان کشور برپا می شود.
صفحه  از ۵
نظرات و گلایه ها