سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
عدم تولید ملی؛

تصاویر - - - مایه شرمندگی

اینکه ما نگاه کنیم و ببینیم کالاهای مصرفی ما از خوراک گرفته تا پوشاک، تا وسایل منزل، تاکیف و کفش بعضی از بانوان، تا وسائل مدرسه و دفتر و قلم و امثال اینها از خارج بیاید، این مایه شرمندگی است.(مقام معظم رهبری)
برای برگزاری بازارچه صنایع دستی:

سعدآباد مخالفت کرد، مجریان صرف نظر کردند

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان تهران درباره برپا نشدن بازارچه صنایع دستی نوروزی، گفت: با مخالفت سرپرست مجموعه تاریخی - فرهنگی سعدآباد، مجریان برگزاری بازارچه‌های صنایع دستی از برپایی این بازارچه صرف نظر کردند.
نمایشگاه صنایع دستی عیدانه؛

«من صنایع دستی عیدی می‌دهم»

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع ستی و گردشگری استان تهران از راه‌اندازی کمپین «من صنایع دستی عیدی می‌دهم» در روزهای آخر سال خبر داد.
مدیر کل صادرات معاونت صنایع ‌دستی و هنرهای سنتی کشور؛

برپایی 7 هزار غرفه صنایع ‌دستی برای گردشگران نوروزی

مدیر کل صادرات معاونت صنایع ‌دستی و هنرهای سنتی کشور گفت: هفت هزار غرفه صنایع‌ دستی نوروز 96 در 31 استان کشور برپا می شود.
سوخته کاری؛

هنر سوخته کاری

هنر سوخته کاری.
معاون رئیس‌جمهوری ایران پیشنهاد داد؛

ایجاد فروشگاه صنایع‌دستی ایران در آلمان

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در ضیافت شام سفیر ایران در محل سفارت کشورمان در آلمان پیشنهاد کرد در برلین یا یکی از شهرهای بزرگ آلمان فروشگاه دائمی صنایع‌دستی ایران دایر شود.

برپایی 300 غرفه صنایع‌دستی در ایام نوروز در خراسان شمالی

معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان شمالی از برپایی 300 غرفه نوروزی صنایع‌دستی در این استان خبر داد.
بهمن نامورمطلق:

سال ۹۵ سال خوبی برای صنایع‌دستی ایران بود

براساس گزارش‌ها و آمارها، صنایع‌دستی رشد زیادی داشته و روندی روبه‌پیشرفت را طی می‌کند. خوشبختانه به‌همت شما هنرمندان و همکاران معاونت، مشاهده رشد در این زمینه بسیار خوشحال‌کننده است و امیدواریم که این رشد به میزان مقبول و آرمانی مدنظرمان برسد.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛

بازارچه صنایع دستی تا پایان سال آینده در همه شهرها مستقر می شود

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، تا پایان سال آینده بازارچه صنایع دستی در همه شهرستان ها راه اندازی می شود.
معاون صنايع دستي و هنرهاي سنتي خبر داد:

افزايش 85 درصدي صادرات صنايع دستي

معاون صنايع دستي و هنرهاي سنتي: در سه سال اخير صادرات صنايع دستي به جهان رشد 85 درصدي داشته است
مدیرکل حمایت از تولید صنایع‌دستی کشور خبر داد؛

700 کارگاه نوروزگردی راه اندازی می‌شود

مدیرکل حمایت از تولید صنایع‌دستی کشور از راه‌اندازی بیش از 700 «کارگاه نوروزگردی» در ایام نوروز 1396 خبر داد.
از صنایع‌دستی ایران چه می‌دانیم؟

گبه؛‌ هنری برگرفته از دل طبیعت

به‌طور یقین نمی‌دانیم نام گبه از کجا آمده است. فرش‌شناسان امروز برای یافتن ریشه این کلمه مسیر پر پیچ و خمی را پیموده‌اند.
حمایت صندوق تسهیلات از صنایع دستی؛

سهم 45 میلیارد تومانی صنایع دستی از تسهیلات

به گفته مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، این صندوق در سال گذشته 45 میلیارد تومان تسهیلات به بخش صنایع دستی اختصاص داده است.
گردشگری و صنایع دستی استان کرمان؛

صنایع دستی شهرستان زرند استان کرمان

گنجینه های فرهنگی، تاریخی و معماری ارزشمندی در گذر زمان در استان کرمان پدید آمده كه نمایانگر روند تاریخی و حیات اقتصادی و اجتماعی آن است.
روابط‌عمومی معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور:

دفتر شورای منطقه‌ای غرب آسیا افتتاح می‌شود

دفتر شورای منطقه‌ای غرب آسیا با هدف توسعه و ترویج صنایع‌دستی کشور و استفاده از امکانات شورای‌جهانی و منطقه‌ای کشورهای عضو، فردا جمعه 29 بهمن‌ماه در عمارت تاریخی کوشک آغاز به‌کار می‌کند.
از صنایع‌دستی ایران چه می‌دانیم؟

زری بافی؛ جامه شاهانه، هنر امروزی

زري نوعي پارچه است كه تمام يا فقط گل‌ها و خطوط آن از تار و پود سيمين يا زرين است. به تعريفي ديگر، زري پارچه‌اي است كاملا ابريشمي و داراي نقوش بسيار متنوع و ظريف كه به جهت وجود نوعي نخ معروف به گلابتون در سراسر پارچه، آن را زري يا زربفت نامیده‌اند.
نامور مطلق مطرح کرد:

جزئیات نمایشگاه «عیدانه» صنایع دستی/ یاری هنرمندان در بازاریابی

معاون صنایع دستی کشور با اشاره به نمایشگاه ملی «عیدانه» گفت: ما یک چهارم اعتبار خود را به تبلیغات اختصاص داده و برآنیم تا بازاریابی و تبلیغ را جایگزین کمک مستقیم به هنرمندان کنیم.
خلاقیت و پویایی ذهنی؛

ارزش اقتصادی خلاقیت در صنایع‌دستی ایران

در طول حیات بشر یکی از مولفه‌های مهمی که موجب تغییر و آفرینش آثار جدید شده و اغلب نتایج موثری را پدید آورده، خلاقیت است. این مفهوم از اساسی‌ترین قابلیت‌های ذهنی انسان است که موجب می‌شود تا ایده‌ها و کنش‌های فردی یا جمعی وی واجد ارزش شود.

تهیه و تدوین استاندارد برای هنرصنعت "زیلو"

خانه زیلوی سازمان جهاددانشگاهی یزد با همکاری اداره کل استاندارد استان، تهیه و تدوین استاندارد زیلو را انجام می دهد.
جشنواره صنایع‌دستی فجر؛

موفقیت منبت‌کار جوان آباده‌ای در کسب نشان بین‌المللی اصالت

مسئول اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آباده گفت: «هنرمند جوان منبت‌کار آباده‌ای نشان بین‌المللی اصالت را کسب کرد.»
صفحه  از ۵
نظرات و گلایه ها