سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
وضعیت آب و هوا در روزهای تاسوعا و عاشورا ؛

وضعیت آب‌وهوا در روزهای تاسوعا و عاشورا در سراسر کشور چگونه است؟

کارشناس سازمان هواشناسی وضعیت جوی کشور را تشریح کرد.
در بخشنامه ای اعلام شد؛

تعطیلی موزه‌ها در تاسوعا و عاشورای حسینی

موزه‌های زیر نظر وزارتخانه میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی در (۱۸ و ۱۹ شهریور) هستند.براساس بخشنامه‌ی چهار سال گذشته معاونت میراث فرهنگی سازمان وقت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در بخشنامه‌ای به همه‌ استان‌ها و کاخ موزه‌های کشور، ساعت کار موزه‌ها را از ۹ صبح تا ۱۹ اعلام و تعطیلی هفتگی همه‌ اماکن مذکور را لغو کرد.
فیلیپ از همان اول با ما خوب نبود؛

اظهارات میزبان توریست آلمانی خبرساز در ایران درباره ماجرای گروگانگیری

محمدرضا روشنی که توریست آلمانی را در ایران مورد حمایت قرار داد، جزییات تازه‌ای را از ماجرای فیلیپ فاش کرد.
رکورد یک ساله گردشگر سلامت در ۴ ماه زده شد؛

جهش سفرهای درمانی به ایران

سفرهای درمانی-پزشکی به ایران در ۴ ماه اول امسال با محرک ارزی جهش کرد. اطلاعات دریافتی از نمایندگان تشکل‌های فعال در حوزه گردشگری سلامت نشان می‌دهد طی ماه‌های گذشته از سال ۹۸ تقریبا به اندازه کل سال ۹۷ گردشگر سلامت وارد کشور شده است. این دسته از گردشگران عمدتا از کشورهای حوزه خلیج‌فارس، عراق، سوریه و البته ایرانیان مقیم کشورهای کانادا و آلمان بوده‌اند که برای دریافت انواع خدمات پزشکی و بیمارستانی همچون جراحی پلاستیک، عمل قلب باز و ارتوپدی به ایران سفر کرده‌اند.
سفر به ایران از کدام کشورها کاهش یافت از کجا افزایش؟؛

سبک تازه ایرانگردی خارجی‌ها

سفرهای ترکیبی «زیارتی-تفریحی» گروهی از گردشگران خارجی در بهار امسال، نه تنها افت ورود گردشگر از اروپا و آمریکا را جبران کرد که در نهایت باعث افزایش حجم ورودی گردشگر به کشور شد. بر اساس اعلام رئیس جامعه تورگردانان میزان گردشگران ورودی به ایران از اروپا و آمریکا در سه ماه اول امسال نسبت به همین مدت زمان در سال گذشته بین ۳۰ تا ۳۵ درصد کاهش یافت و در مقابل میزان سفرهای ترکیبی-زیارتی و تفریحی- مسافران کشورهای مسلمان در بهار امسال نسبت به سال گذشته ۴۰ تا ۵۰ درصد افزایش داشته و همچنین «تورهای سلامت» نیز امسال روند افزایشی را داشته‌اند.
تحلیل گاردین از بازار تابستانی توریسم؛

ثبت رکورد ۴/ ۱ میلیارد سفر در سال ۲۰۱۸

رسانه بریتانیایی «گاردین» در گزارش اخیر خود به بهانه آغاز موج سفرهای تابستانی به بررسی بازار گردشگری جهان پرداخته و با پیش‌بینی افزایش تعداد سفرها نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، توسعه فناوری‌های دیجیتال، خدمات مبتنی بر اینترنت و افزایش پروازهای ارزان‌قیمت را مهم‌ترین عوامل توسعه توریسم در ابعاد بین‌المللی برمی‌شمرد. در این گزارش، «گاردین» در امتداد روند کنونی اروپا را پربازدیدترین مقصد گردشگری جهان در تابستان پیش رو معرفی می‌کند و به‌ترتیب با نام بردن از چین، آلمان و ایالات متحده آمریکا به‌عنوان گردشگر‌فرست‌ترین کشورهای جهان، بر لزوم بازاریابی هدفمند بنگاه‌های فعال و نهادهای متولی صنعت گردشگری در کشورهای مختلف جهان تاکید می‌کند.
همیشه سرِ کارگران کلاه می‌رود؛

۱۳.۵ میلیارد تومان بودجه پایگاه‌های میراث جهانی و ملی هنوز در خزانه است

فرهاد عزیزی مدیرکل دفتر امور پایگاه‌های جهانی با اشاره به آنکه سازمان برنامه و بودجه، با بودجه مورد نیاز پایگاه‌های میراث جهانی موافقت کرده است، گفت: هنوز نتوانسته‌ایم آنچه تخصیص یافته را دریافت کنیم.
یک پایگاه تحلیلی خبری آمریکایی بررسی کرد؛

اثر خنثای ترامپ بر گردشگران آمریکایی

وب‌سایت تحلیلی و خبری آمریکایی SKIFT که در حوزه گردشگری فعال است در گزارشی با اشاره به تحریم‌های ایران توسط آمریکا نوشته است این تحریم‌ها تا امسال هیچ اثری بر علاقه‌مندی توریست‌های آمریکایی برای سفر به ایران نداشته‌ است و با آنکه دولت ترامپ تلاش می‌کرد مانع از سفر شهروندان این کشور به ایران شود؛ اما به گفته فعالان و متصدیان تورهای مسافرتی در این کشور، آمریکایی‌ها معتقدند اتفاقا ایران از امنیت بالایی برای بازدیدکنندگان برخوردار است. با این حال امسال آمار سفر آمریکایی‌ها با افت روبه‌رو شده که بیشتر ناشی از احتمال بروز جنگ و محدودیت‌هایی است که دولت ترامپ برای این سفرها ایجاد کرده.
اسدپور از نحوه آشناییش با گیرشمن گفت؛

نگهبانی که خط میخی را از باستاشناس فرانسوی یادگرفت

می‌گوید سوادم با شما فرق دارد، از او پرسیدم چرا؟ گفت سواد من مکتبی است، نزد ملا و با یک تخته سیاه سواد یاد گرفته‌ام؛ اما نگهبان دره کول‌فرح با همین سواد مکتبی توانسته خط میخی ایلامی را از رومن گیرشمن، باستان‌شناس فرانسوی فرا بگیرد.
معاونت اقتصادی پارلمان بخش خصوصی‌ منتشر کرد؛

مقایسه توریسم ایران با ۳ کشور منطقه

براساس آخرین گزارش رقابت‌پذیری جهانی سفر و گردشگری در سال ۲۰۱۷، امارات متحده عربی و ترکیه به ترتیب با رتبه‌های ۲۹ و ۴۴، دو کشور اول منطقه در بین ۱۳۶ کشور مورد بررسی مجمع جهانی اقتصاد بوده‌اند. همچنین دو شاخص مهم گردشگری شامل سهم مستقیم گردشگری بر اشتغال و تولید ناخالص داخلی بر اساس آمارهای منتشرشده توسط شورای جهانی سفر و گردشگری حاکی از بهبود رشد گرجستان در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ است و پیش‌بینی می‌شود این رشد تا سال ۲۰۲۵ افزایش یابد؛ به‌طوری‌که حتی بالاتر از کشورهای امارات و ترکیه قرار گیرد.
تفاوت گردشگر با مسافر ؛

شما «توریست» هستید یا «مسافر»؟

بارها به تفاوت «گردشگر» (Tourist) و «مسافر» (Traveler) در منابع علمی و غیررسمی پرداخته‌اند و اختلاف نظرهای زیادی هم درباره اثر هر کدام وجود دارد. فارغ از قضاوت‌هایی که درباره بد یا خوب بودن این تاثیر می‌شود، یادآوری تعریف هر یک شاید کمک کند نقشی که همگام سفر کردن برای خود مشخص کرده‌ایم را بیشتر دریابیم و بر آن اساس متوجه مسؤولیت‌ها و رفتارهای خود شویم.
در یک مغازه 7 متری؛

میزبانی از ۸ هزار گردشگر خارجی توسط پیرمرد تعمیرکار تبریزی

امروز به سراغ یکی از شهروندان تبریزی رفته‌ایم که در میان غوغا و شلوغی شهر چندین سال است که خود سازمان مردمی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تک نفره‌‌ای را داخل مغازه نُقلی تاسیس کرده و تا به امروز میزبان چند هزار گردشگر خارجی بوده است.
کمک گردشگری به مقاصد سیل‌زده؛

ایده سفر داوطلبانه برای بازسازی مناطق فاجعه‌دیده

سیل از روزهای ابتدایی نوروز علاوه بر اینکه زندگی بسیاری از مردم را به نابودی کشاند، مقاصد گردشگری را نیز با چالش جدی روبه‌رو کرد. استان گلستان که انتظار می‌رفت در نوروزی که گذشت میزبان تعداد بسیاری از گردشگران داخلی باشد، ضربه دوم را بعد از سیل از سفر نکردن مردم خورد. فعالان گردشگری در این استان پیش از این گفته بودند اگرچه تنها بخش‌هایی از استان درگیر سیل بود اما اطلاع‌رسانی نامناسب موجب شد که دیگر مناطق نیز با ریزش شدید گردشگر مواجه شوند.
تکذیب بازداشت روح الله مهدی نژاد؛

تکذیب بازداشت مدیر پیشین روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی

روح الله مهدی نژاد مدیر پیشین روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خبر بازداشت خود را تکذیب کرد.
گردشگران امدادگر؛

گردشگرانی که یکباره امدادگر بحران شدند

سیل که آمد، وسایلشان را برداشتند و راه افتادند برای کمک. توانایی‌اش را داشتند و می‌دانستند چه باید کرد. امدادگر نیستند اما اهل کارهای هیجانی و ماجراجویی‌های خطرناکند؛ اهل زیپ لاین و جامپینگ پاندولی و راپل و دره‌نوردی.
در پی بارش‌های اخیر؛

تپه باستانی «شرف آباد» دزفول در آبگرفتگی شد

پژوهشکده باستان‌شناسی خواستار ارائه گزارش از سایت‌های باستان‌شناسی بویژه در استان‌های خوزستان، ایلام و لرستان شد. روح الله شیرازی رییس پژوهشکده باستان‌شناسی در گفت و گو با خبرنگار اسکان‌نیوز در خصوص این که آیا از خسارات احتمالی بارش‌های سیلابی به سایت‌های باستان‌شناسی برآوردی بدست امده است، گفت: ما امروز 17 فروردین 98 از استان‌های مختلف بویژه ایلام، لرستان و خوزستان درخواست کردیم که گزارش‌هایی در خصوص وضعیت سایت‌های باستان‌شناسی در بارش‌های اخیر ارسال کنند.
برکه‌های شخصی ما نارسیس‌ها؛

وقتی به‌جای تجربه‌کردن زندگی از آن عکس می‌گیریم

دیگر دیدنِ جاذبه‌های طبیعی مشهور یا آثار تاریخی پرشکوه تقریباً ناممکن شده است، چون هر وقت که برسید، هزاران نفر پیش از شما آنجا هستند و دارند پی در پی از خودشان عکس می‌گیرند. هر قدمی که برمی‌دارید باید مواظب باشید که عکس بقیه را خراب نکنید .
بی قراری در سفر؛

بیماری "سفر" چیست؟

بیماری حرکت یا بیماری سفر یک عارضه در حین مسافرت است که در سفرهای طولانی ایجاد می‌شود.
گردشگری دریایی؛

سفر میرزا کوچک خان در دریای خزر

گردشگری دریایی در حوزه آبی عمیق‌ اتفاق می‌افتد و شامل شنا، غواصی و ماهیگیری در نواحی عمیق آبی دریاها و اقیانوس‌ها و سفر با کشتی‌های کروز و عظیم تفریحی است که البته در ایران آنچنان موفق نبوده است.
مدیرعامل سازمان زیبا سازی شهر تهران؛

چرخش میدان راه آهن از پایانه به پلازا

مدیرعامل سازمان زیبا سازی شهر تهران از آرام سازی ترافیکی میدان راه آهن در جنوب تهران خبر داد و گفت که رویکرد این میدان تاریخی به عنوان دروازه ورودی پایتخت از پایانه حمل و نقل به پلازا تغییر و میزبان مراسم و آئین های نوروزی است.
صفحه  از ۷
نظرات و گلایه ها