سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
شاخص گذرنامه؛

پاسپورت اماراتی قدرتمندترین در جهان

كشورمان سال قبل در رتبه ٩٧ از بين ١٠٥ كشور دنيا قرار گرفت. همچنين پارسال آلمان رتبه اول دنيا بود كه امسال جايش را به امارات داد. "شاخص گذرنامه" ميتواند به ما بگويد كه چقدر با دنيا روابط حسنه داريم و كارامدي سياست خارجي ما به نسبت كشورهاي ديگر چگونه است...
در انتخاب هایمان کمی دقت کنیم؛

تبلیغ پالتو پوست روباه توسط سفیر صنایع دستی!

سفیر صنایع دستی ما نه تنها لباس سنتی با سوزن دوزی های زنان بلوچ را در مجامع جهانی نمیپوشد که پالتو پوست روباه تبلیغ میکند. شاید باید بگوییم، شانس آوردیم سفیر محیط زیست نشد! هر چند تقصیر ساره بیات نیست که به عنوان سفیر صنایع دستی انتخاب شده، تقصیرماست که نمی دانیم از انتخاب هایمان چه می خواهیم!
زندگی در ایل؛

ایل بزرگ بختیاری از نگاه دوربین

ایل بزرگ بختیاری گروه بزرگی از مردمان استان های جنوب غربی ایران هستند.
اهمیت رفتارشناسی مشتریان؛

چگونه رفتار مهمانان هتل را بشناسیم؟

هفته گذشته در مطلبی در همین ستون، به نقش و اهمیت چهره مردمی کارکنان درخصوص بازاریابی هتلداری اشاره شد. این هفته، موارد مربوط به نقش مردمی مهمانان مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.هتلداران هوشمند در حال تلاش برای رویارویی با این چالش‌ها و برآورده ساختن نیازهای آنان هستند. حرکت به سمت تکنولوژی‌های هوشمند، اینترنت پر سرعت، توسعه سیستم‌های وفاداری مشتری، احترام و رعایت روزافزون به محیط زیست و... از اموری است که در راستای اهمیت دادن هر چه بیشتر به مردم در اولویت‌های کاری هتلداران قرار گرفته است. مهمانان امروز با گوشی‌های هوشمند همراه به سفر می‌روند و در شبکه‌های اجتماعی همه چیز را رصد می‌کنند، آنها بسیار متفاوت‌تر از مهمانان گذشته هتل‌ها هستند.
توریست‌های اروپایی در مورد ایران چه می‌گویند؟؛

کاهش مسافرت اروپایی‌ها به ایران

اروپایی‌ها امسال کمتر از سال قبل به ایران آمدند. در 5‌ماه ابتدایی سال97، سفر گردشگران اروپایی‌ به ایران 22درصد کاهش پیدا کرده است. این در حالی است که سال گذشته اروپایی‌ها، الگوریتم دیگری را دنبال کرده‌ بودند. از سال ۹۵ تا پایان 3ماهه اول ۹۶، میل سفر به ایران در کشورهای اروپایی و آمریکایی با 6/56 درصد رشد مواجه شده بود که باعث می‌شد تحلیل‌گران در آن زمان ما را یک قدم به چشم‌انداز گردشگری سال 1404نزدیک‌تر بدانند اما حالا ورق دوباره برگشته‌ است.
کدامیک برای اقامت مناسب تر است؟؛

تفاوت بین اجاره اتاق و سوئیت

وقتی قصد سفر دارید، اقداماتی را جهت تهیه محل اقامت مناسب انجام می دهید. این مکان متناسب با نیازهای ما می تواند متفاوت باشد.شما می توانید یک هتل را برای اقامت انتخاب کنید، یک هتل آپارتمان اجاره کنید یا حتی کمپ بزنید. در هر حال این کار را متناسب با نوع و اهداف سفرتان انجام می دهید. اما اگر قرار باشد که یک اتاق در هتل رزرو کنید، چه اتاقی را انتخاب می کنید؟ ترجیح می دهید یک اتاق معمولی داشته باشید یا سوئیتی را در بین انواع سوئیت کرایه کنید که اتاق، حال و نشیمن مجزایی داشته باشد؟ این ها تصوری است که شما از اتاق یا امکانات سوئیت دارید اما در تعریف هتل داران اتاق و سوئیت دارای جزئیات بیشتری هستند و استاندارهای خاص خود را دارند.
روز جهانی زنان روستایی؛

روستای هزار ساله پلکانی کنک

15 اکتبر برابر با 23 مهر از طرف سازمان ملل متحد روز جهانی زنان روستایی نام گذاری شده است. این زنان که یک چهارم جمعیت جهان را تشکیل می‌دهند، نقش مهمی درسرپرستی از خانواده‌های خود بر عهده دارند. پیام اصلی روز جهانی زنان روستایی "حمایت از زنان روستایی یکی از بهترین راه‌های بدست آوردن دسترسی پایدار به منابع غذایی و مبارزه با فقر" اعلام شده است.
ابراهیمبای سلامی - عضو هیئت علمی دانشگاه تهران؛

گردشگری علیه فقر و بی‌کاری

بیش از یک‌میلیارد و 250‌میلیون نفر در سال در قالب تورهای منظم با عبور از مرزهای جغرافیایی کشورها از مبدأ به مقصد در فرایند میهمانی و میزبانی قرار می‌گیرند. از هر 10 نفر شاغل در جهان یک نفر در این صنعت اشتغال دارد و 10 درصد تولید ناخالص جهان (GDP) و هفت درصد صادرات دنیا (بیش از 1.4 تریلیون دلار) به این صنعت مربوط می‌شود و عدد گردشگران بین‌المللی در سال 2030 به بیش از 1.8‌میلیارد نفر خواهد رسید.
ایرلاین‌ها ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت نمی‌کنند ؛

سازمان هواپیمایی کشوری هیچ اختیاری در تعیین نرخ بلیت هواپیما ندارد

روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری می‌گوید: براساس قانون آزادسازی نرخ بلیت هواپیما، سازمان هواپیمایی کشوری هیچ نرخ تثبیتی را نمی‌تواند برای شرکت‌های هواپیمایی تعیین کند و اگر قیمتی مشخص شده؛ تنها براساس توافق شرکت‌های هواپیمایی بوده است.
افزایش قیمت بلیت هواپیما؛

نامه مجلسی‌ها به وزیر راه برای بهبود قیمت بلیت هواپیما

یک نماینده مجلس گفت: «کاهش تقاضا در پی گرانی بی‌ضابطه نرخ بلیت هواپیما این صنعت را زمین گیر خواهد کرد.» محمدرضا رضایی با انتقاد از افزایش بدون ضابطه نرخ بلیت هواپیما در ماه‌های اخیر گفت: «این نوع افزایش نرخ‌ها به مثابه تیغ دو لبه علاوه بر تاثیرگذاری بر تقاضا بسیاری از هواپیماها را نیز زمین‌گیر کرده است.» نماینده مردم جهرم در مجلس با اشاره به تذکرهای پی در پی کمیسیون عمران مجلس در پی گرانی نرخ بلیت هواپیما به وزیر راه و شهرسازی افزود: «۵۰ درصد افزایش نرخ بلیت هواپیما به تلاطم بازار ارز مرتبط بوده و مابقی به ضعف مدیریت‌ها مربوط است.»
گزارش سالانه سازمان جهانی گردشگری نشان داد؛

کاهش ۵/ ۱درصدی گردشگران ورودی به ایران

طبق گزارش اخیر سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) تعداد گردشگران بین‌المللی ورودی به ایران در سال ۲۰۱۷، ۴میلیون و ۸۶۷هزار نفر بوده است. این میزان نسبت به رقم ۴میلیون و ۹۴۲هزار توریست که در سال ۲۰۱۶ به ایران وارد شده‌اند، رشد منفی ۵/ ۱درصد را ثبت کرده است.
محمد قانعی توضیح داد؛

ماجرای سفرهای حاشیه‌دار مردان عراقی به ایران

پیش از این همه سکوت می‌کردند و منکر می‌شدند اما حالا می‌شود از مشکل حرف زد: رفت و آمد بعضی مردان مجرد عراقی به خانه مسافرهای مشهد بیشتر شده، آنها که با زنان ایرانی همراه شان راه ورود به هتل‌ها را بسته می‌بینند راهی بیش از ٦هزار مسافرخانه غیرمجاز این شهر زیارتی می‌شوند
سیر تحولی بلیت حج؛

تصویر کمتر دیده شده از بلیت حج در سال ۱۳۲۷

در این مطلب یک بلیت رفت و برگشت به حج در سال 1327 را مشاهده می کنید.
سازمان جهانی گردشگری؛

برنامه‌ای جهانی برای اشتغال جوانان در توریسم

دومین سری از گزارش‌های «گردشگری برای توسعه» سازمان جهانی گردشگری به شرح فعالیت‌های موفقیت‌آمیز گردشگری و توسعه پایدار می‌پردازد. این گزارش‌ها می‌تواند برای فعالان بخش از این حیث الهام‌بخش باشد که فرصت‌های موجود در گردشگری و تحقق توسعه پایدار را بشناسند.
طرح‌هاي فروش شهروندي؛

اتحاديه اروپا طرح‌هاي اعطاي پولي شهروندي را سخت‌تر مي‌کند

بروکسل در حال برنامه ريزي براي دشوارتر کردن طرح‌هاي اعطاي شهروندي به افراد ثروتمند است.
اثر افزایش نرخ ارز بر ارزان شدن سفر به ایران؛

شرط بهره‌گیری گردشگری از فرصت ارز واقعی

سرانجام سیاست‌های جدید ارزی بانک مرکزی اعلام شد و با توجه به حاکم بودن نرخ‌گذاری براساس نظام عرضه و تقاضا در آن، پیش‌بینی می‌شود پس از گذشت ماه‌ها بالاخره آرامش به این بازار بازگردد.
از ادعا تا واقعیت؛

هتل‌های ایران بهتر است یا هتل‌های اروپا؟

برخی از هتلداران ایران معتقدند هتل‌های کشورمان از هتل‌های کشورهای اروپایی برتر است. رئیس اتحادیه هتل‌ها و هتل‌آپارتمان‌های استان تهران در این ادعا با بیان اینکه هیچ کجای اروپا نمی‌توان هتلی با کیفیت هتل‌های ایرانی پیدا کرد، در این باره به‌ویژه بر برتری کیفیت هتل‌های چهار ستاره تهران در مقایسه با برخی نمونه‌های فرانسوی، اسپانیایی و سوئدی، تاکید بسیار دارد.
تفاهمنامه جدید اشتغال میان سازمان میراث و وزارت کار؛

رویای 50 هزارشغل در گردشگری

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و وزیر کار و رفاه اجتماعی 2روز پیش تفاهمنامه‌ای امضاء کردند که مفاد آن رسانه‌ای نشد، اما آنچه در مورد این تفاهمنامه از سوی مسئولان سازمان میراث فرهنگی اعلام شده، ایجاد 50هزار شغل جدید در صنعت گردشگری است.
حجت‌الاسلام‌ و المسلمين غرويان مطرح کرد؛

حجاب اختياري براي گردشگران خارجي

دوباره بحث حجاب گردشگران خارجي در ايران در رسانه‌ها و از زبان چهره‌هاي سياسي و مذهبي داغ شده است. در جديدترين اظهارنظر دراين‌باره، حجت‌الاسلام‌والمسلمين محسن غرويان، روحاني شناخته‌شده عضو هيئت علمي جامعه‌المصطفي كه سال‌ها شاگرد آيت‌الله مصباح يزدي بود، گفته است: «توريست‌ها از نظر شرعي و فقهي جبري در اجراي موازين ديني ما ندارند، آنها مي‌توانند خودشان حجاب را اختيار کنند و از نظر مذهبي اجباري براي آنها وجود ندارد».
موسوی متقی اظهار کرد:

برپایی نماز عید فطر در ۱۳۰۰ بقعه متبرکه

مدیرکل فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه از برپایی نماز عید سعید فطر در بیش از هزار و ۳۰۰ آستان امامزاده و بقعه متبرکه خبر داد و گفت: رویکرد بقاع ایجاد تعادل در اجرای مراسم مذهبی است.
صفحه  از ۵
نظرات و گلایه ها