سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
در یک مغازه 7 متری؛

میزبانی از ۸ هزار گردشگر خارجی توسط پیرمرد تعمیرکار تبریزی

امروز به سراغ یکی از شهروندان تبریزی رفته‌ایم که در میان غوغا و شلوغی شهر چندین سال است که خود سازمان مردمی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تک نفره‌‌ای را داخل مغازه نُقلی تاسیس کرده و تا به امروز میزبان چند هزار گردشگر خارجی بوده است.
کمک گردشگری به مقاصد سیل‌زده؛

ایده سفر داوطلبانه برای بازسازی مناطق فاجعه‌دیده

سیل از روزهای ابتدایی نوروز علاوه بر اینکه زندگی بسیاری از مردم را به نابودی کشاند، مقاصد گردشگری را نیز با چالش جدی روبه‌رو کرد. استان گلستان که انتظار می‌رفت در نوروزی که گذشت میزبان تعداد بسیاری از گردشگران داخلی باشد، ضربه دوم را بعد از سیل از سفر نکردن مردم خورد. فعالان گردشگری در این استان پیش از این گفته بودند اگرچه تنها بخش‌هایی از استان درگیر سیل بود اما اطلاع‌رسانی نامناسب موجب شد که دیگر مناطق نیز با ریزش شدید گردشگر مواجه شوند.
تکذیب بازداشت روح الله مهدی نژاد؛

تکذیب بازداشت مدیر پیشین روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی

روح الله مهدی نژاد مدیر پیشین روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خبر بازداشت خود را تکذیب کرد.
گردشگران امدادگر؛

گردشگرانی که یکباره امدادگر بحران شدند

سیل که آمد، وسایلشان را برداشتند و راه افتادند برای کمک. توانایی‌اش را داشتند و می‌دانستند چه باید کرد. امدادگر نیستند اما اهل کارهای هیجانی و ماجراجویی‌های خطرناکند؛ اهل زیپ لاین و جامپینگ پاندولی و راپل و دره‌نوردی.
در پی بارش‌های اخیر؛

تپه باستانی «شرف آباد» دزفول در آبگرفتگی شد

پژوهشکده باستان‌شناسی خواستار ارائه گزارش از سایت‌های باستان‌شناسی بویژه در استان‌های خوزستان، ایلام و لرستان شد. روح الله شیرازی رییس پژوهشکده باستان‌شناسی در گفت و گو با خبرنگار اسکان‌نیوز در خصوص این که آیا از خسارات احتمالی بارش‌های سیلابی به سایت‌های باستان‌شناسی برآوردی بدست امده است، گفت: ما امروز 17 فروردین 98 از استان‌های مختلف بویژه ایلام، لرستان و خوزستان درخواست کردیم که گزارش‌هایی در خصوص وضعیت سایت‌های باستان‌شناسی در بارش‌های اخیر ارسال کنند.
برکه‌های شخصی ما نارسیس‌ها؛

وقتی به‌جای تجربه‌کردن زندگی از آن عکس می‌گیریم

دیگر دیدنِ جاذبه‌های طبیعی مشهور یا آثار تاریخی پرشکوه تقریباً ناممکن شده است، چون هر وقت که برسید، هزاران نفر پیش از شما آنجا هستند و دارند پی در پی از خودشان عکس می‌گیرند. هر قدمی که برمی‌دارید باید مواظب باشید که عکس بقیه را خراب نکنید .
بی قراری در سفر؛

بیماری "سفر" چیست؟

بیماری حرکت یا بیماری سفر یک عارضه در حین مسافرت است که در سفرهای طولانی ایجاد می‌شود.
گردشگری دریایی؛

سفر میرزا کوچک خان در دریای خزر

گردشگری دریایی در حوزه آبی عمیق‌ اتفاق می‌افتد و شامل شنا، غواصی و ماهیگیری در نواحی عمیق آبی دریاها و اقیانوس‌ها و سفر با کشتی‌های کروز و عظیم تفریحی است که البته در ایران آنچنان موفق نبوده است.
مدیرعامل سازمان زیبا سازی شهر تهران؛

چرخش میدان راه آهن از پایانه به پلازا

مدیرعامل سازمان زیبا سازی شهر تهران از آرام سازی ترافیکی میدان راه آهن در جنوب تهران خبر داد و گفت که رویکرد این میدان تاریخی به عنوان دروازه ورودی پایتخت از پایانه حمل و نقل به پلازا تغییر و میزبان مراسم و آئین های نوروزی است.
آسبادهای نشتیقان شایسته ثبت در میراث جهانی؛

تلاش بین‌المللی برای جهانی‌کردن‌ آسبادهای نشتیفان

آسبادهای نشتیفان یکی از مهم‌ترین سازه‌های تاریخی در شرق ایران است که پرونده ثبت جهانی آن در آینده به یونسکو ارسال می‌شود.
گردشگری در ایران؛

امسال چند میلیون عراقی به مشهد سفر کردند؟

امسال ۲.۵ میلیون نفر عراقی از شهرهای مختلف ایران دیدن کرده اند و از این رو دو کشور باید از این ظرفیت ها نهایت استفاده را داشته باشند.به گفته حکیم، برگزاری استارتاپ های مختلف در کشور عراق به تبادل دانشجو میان دو کشور و همکاری ها در زمینه های مختلف کمک می کند. وی گفت: امسال 2.5 میلیون نفر عراقی از شهرهای مختلف ایران دیدن کرده اند و از این رو دو کشور باید از این ظرفیت ها نهایت استفاده را داشته باشند. وی با اشاره به حمایت عراق از توریست درمان ها یادآورشد: بسیاری از توریست درمان ها در ایران مورد سوء استفاده مالی قرار می گیرند و به همین علت اعتماد خود را نسبت به ایرانیان از دست می دهند، از این رو باید با همکاری وزارت بهداشت ایران راهنمایی مناسب برای این توریست درمان ها انجام شود.
نرخ تورهای خروجی نوروزنشان می‌دهد؛

افت رزرو نوروزی سفرهای خارجی

با نزدیک شدن به تعطیلات نوروز، بسیاری از کارشناسان و فعالان گردشگری با توجه به آمار رزروهای تورهای خروجی پیش‌بینی می‌کنند سفرهای خارجی در عید با افت محسوس حدودا ۶۰درصدی همراه باشد؛ موضوعی که دلیل اصلی آن افزایش نرخ ارز عنوان می‌شود.
نام‌گذاری برج‌های فلکی ؛

حیوانات برج‌های فلکی چه معنا و مفهومی دارند؟

امسال همزمان با شروع سال نوی چینی در شرق و جنوب شرق آسیا، حیوانات برج‌های فلکی به پایان می‌رسند. منطقه البروج به دوازده بخش مساوی تقسیم می‌شود و هر بخش را یک برج می‌نامند. از دو هزار سال پیش برای هر برج یک حیوان اختصاص داده شده است. داستان، شامل یک امپراطور، دوازده جایگاه و یک دوستی و همچنین در میان یک دشمنی است. البته این مورد را نباید فراموش کرد که با توجه به فرهنگ هر کشوری، داستان حیوانات برج‌های فلکی متفاوت است. در ادامه می‌خواهیم داستانی که پشت نام‌گذاری برج‌های فلکی است را با یکدیگر مرور کنیم، شما را به خواندن این ماجرای جالب دعوت می‌کنیم، پس با ما همراه باشید.
خاموشی:

انتفاع مدیران و کارکنان سازمان اوقاف از موقوفات ممنوع است

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در جمع مدیران این سازمان گفت: انتفاع مدیران و کارکنان سازمان اوقاف از موقوفات ممنوع است.
حراج هنری کریستیز دوبی ؛

۱۸ اثر ایرانی در حراج کریستیز دوبی

این دوره از حراج کریستیز دوبی که با عنوان «هنر مدرن و معاصر خاورمیانه» در ۲۳ مارچ ۲۰۱۹ (۳ فروردین ماه ۱۳۹۸) برگزار می‌شود، شاهد حضور ۸۵ عنوان اثر از کشورهای ایران، لبنان، عراق، سوریه، مصر، امارات، عربستان، فلسطین، الجزایر و عمان است.در این میان ۱۸ اثر از ۱۲ هنرمند ایرانی در حراج هنری کریستیز دوبی ۲۰۱۹ به فروش خواهند رسید.
سفر به مریخ ؛

بلیت سفر به مریخ ۵۰۰ هزار دلار است

استارشیپ متعلق به اسپیس ایکس هنوز از زمین به‌سوی مریخ بلند نشده، قیمت بلیتش تعیین شد.ماسک به این فکر می‌کند که در آینده ممکن است قیمت بلیت به ۱۰۰ هزار دلار کاهش یابد تا مردم با فروختن خانه، زمین را به مقصد مریخ ترک کنند!
حفظ محیط زیست ؛

‍‍‍ چگونه اثرات مخرب سفرمان بر طبیعت را به حداقل برسانیم؟

بسیار سفر باید تا پخته شود خامی! به گوش همه ما این عبارت آشناست. اما مهم‌ترین مسأله‌ای که این روزها با آن مواجه می‌شویم، اثرات مخرب سفرهای ما بر کره زمین است.
تصاویر برتر؛

بهترین عکس‌های سفر ۲۰۱۸

در تصاویر زیر بهترین عکس‌های سفر سال۲۰۱۸ از نگاه نیویورک تایمز را می‌بینید.
یادداشت بهنام اسلمی ؛

‌ سه راهکار برای سفارش یک سایت خوب گردشگری

یکی از مراحل ورود به دنیای دیجیتال مارکتینگ، راه‌اندازی یک پایگاه مناسب برای مدیریت قسمت‌های مهم سازمان است. این پایگاه می‌تواند یک سایت یا اپلیکیشن باشد. به دلایل گوناگونی، بسیاری از مدیران و کسب و کارها، سایت را برای خود انتخاب می‌کنند و آن‌ را در جهت توسعه سازمان به‌کار می‌برند.
اشتغال و تولید در روستای جودانه؛

روستایی با گردش مالی سالانه 113میلیاردتومان+فیلم

گزارشی از وضعیت اشتغال زایی در یک روستا که حاصل آن گردش مالی سالانه 113 میلیارد تومان شده است.
صفحه  از ۶
نظرات و گلایه ها