سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مدیرعامل سازمان زیبا سازی شهر تهران؛

چرخش میدان راه آهن از پایانه به پلازا

مدیرعامل سازمان زیبا سازی شهر تهران از آرام سازی ترافیکی میدان راه آهن در جنوب تهران خبر داد و گفت که رویکرد این میدان تاریخی به عنوان دروازه ورودی پایتخت از پایانه حمل و نقل به پلازا تغییر و میزبان مراسم و آئین های نوروزی است.
آسبادهای نشتیقان شایسته ثبت در میراث جهانی؛

تلاش بین‌المللی برای جهانی‌کردن‌ آسبادهای نشتیفان

آسبادهای نشتیفان یکی از مهم‌ترین سازه‌های تاریخی در شرق ایران است که پرونده ثبت جهانی آن در آینده به یونسکو ارسال می‌شود.
گردشگری در ایران؛

امسال چند میلیون عراقی به مشهد سفر کردند؟

امسال ۲.۵ میلیون نفر عراقی از شهرهای مختلف ایران دیدن کرده اند و از این رو دو کشور باید از این ظرفیت ها نهایت استفاده را داشته باشند.به گفته حکیم، برگزاری استارتاپ های مختلف در کشور عراق به تبادل دانشجو میان دو کشور و همکاری ها در زمینه های مختلف کمک می کند. وی گفت: امسال 2.5 میلیون نفر عراقی از شهرهای مختلف ایران دیدن کرده اند و از این رو دو کشور باید از این ظرفیت ها نهایت استفاده را داشته باشند. وی با اشاره به حمایت عراق از توریست درمان ها یادآورشد: بسیاری از توریست درمان ها در ایران مورد سوء استفاده مالی قرار می گیرند و به همین علت اعتماد خود را نسبت به ایرانیان از دست می دهند، از این رو باید با همکاری وزارت بهداشت ایران راهنمایی مناسب برای این توریست درمان ها انجام شود.
نرخ تورهای خروجی نوروزنشان می‌دهد؛

افت رزرو نوروزی سفرهای خارجی

با نزدیک شدن به تعطیلات نوروز، بسیاری از کارشناسان و فعالان گردشگری با توجه به آمار رزروهای تورهای خروجی پیش‌بینی می‌کنند سفرهای خارجی در عید با افت محسوس حدودا ۶۰درصدی همراه باشد؛ موضوعی که دلیل اصلی آن افزایش نرخ ارز عنوان می‌شود.
نام‌گذاری برج‌های فلکی ؛

حیوانات برج‌های فلکی چه معنا و مفهومی دارند؟

امسال همزمان با شروع سال نوی چینی در شرق و جنوب شرق آسیا، حیوانات برج‌های فلکی به پایان می‌رسند. منطقه البروج به دوازده بخش مساوی تقسیم می‌شود و هر بخش را یک برج می‌نامند. از دو هزار سال پیش برای هر برج یک حیوان اختصاص داده شده است. داستان، شامل یک امپراطور، دوازده جایگاه و یک دوستی و همچنین در میان یک دشمنی است. البته این مورد را نباید فراموش کرد که با توجه به فرهنگ هر کشوری، داستان حیوانات برج‌های فلکی متفاوت است. در ادامه می‌خواهیم داستانی که پشت نام‌گذاری برج‌های فلکی است را با یکدیگر مرور کنیم، شما را به خواندن این ماجرای جالب دعوت می‌کنیم، پس با ما همراه باشید.
خاموشی:

انتفاع مدیران و کارکنان سازمان اوقاف از موقوفات ممنوع است

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در جمع مدیران این سازمان گفت: انتفاع مدیران و کارکنان سازمان اوقاف از موقوفات ممنوع است.
حراج هنری کریستیز دوبی ؛

۱۸ اثر ایرانی در حراج کریستیز دوبی

این دوره از حراج کریستیز دوبی که با عنوان «هنر مدرن و معاصر خاورمیانه» در ۲۳ مارچ ۲۰۱۹ (۳ فروردین ماه ۱۳۹۸) برگزار می‌شود، شاهد حضور ۸۵ عنوان اثر از کشورهای ایران، لبنان، عراق، سوریه، مصر، امارات، عربستان، فلسطین، الجزایر و عمان است.در این میان ۱۸ اثر از ۱۲ هنرمند ایرانی در حراج هنری کریستیز دوبی ۲۰۱۹ به فروش خواهند رسید.
سفر به مریخ ؛

بلیت سفر به مریخ ۵۰۰ هزار دلار است

استارشیپ متعلق به اسپیس ایکس هنوز از زمین به‌سوی مریخ بلند نشده، قیمت بلیتش تعیین شد.ماسک به این فکر می‌کند که در آینده ممکن است قیمت بلیت به ۱۰۰ هزار دلار کاهش یابد تا مردم با فروختن خانه، زمین را به مقصد مریخ ترک کنند!
حفظ محیط زیست ؛

‍‍‍ چگونه اثرات مخرب سفرمان بر طبیعت را به حداقل برسانیم؟

بسیار سفر باید تا پخته شود خامی! به گوش همه ما این عبارت آشناست. اما مهم‌ترین مسأله‌ای که این روزها با آن مواجه می‌شویم، اثرات مخرب سفرهای ما بر کره زمین است.
تصاویر برتر؛

بهترین عکس‌های سفر ۲۰۱۸

در تصاویر زیر بهترین عکس‌های سفر سال۲۰۱۸ از نگاه نیویورک تایمز را می‌بینید.
یادداشت بهنام اسلمی ؛

‌ سه راهکار برای سفارش یک سایت خوب گردشگری

یکی از مراحل ورود به دنیای دیجیتال مارکتینگ، راه‌اندازی یک پایگاه مناسب برای مدیریت قسمت‌های مهم سازمان است. این پایگاه می‌تواند یک سایت یا اپلیکیشن باشد. به دلایل گوناگونی، بسیاری از مدیران و کسب و کارها، سایت را برای خود انتخاب می‌کنند و آن‌ را در جهت توسعه سازمان به‌کار می‌برند.
اشتغال و تولید در روستای جودانه؛

روستایی با گردش مالی سالانه 113میلیاردتومان+فیلم

گزارشی از وضعیت اشتغال زایی در یک روستا که حاصل آن گردش مالی سالانه 113 میلیارد تومان شده است.
شاخص گذرنامه؛

پاسپورت اماراتی قدرتمندترین در جهان

كشورمان سال قبل در رتبه ٩٧ از بين ١٠٥ كشور دنيا قرار گرفت. همچنين پارسال آلمان رتبه اول دنيا بود كه امسال جايش را به امارات داد. "شاخص گذرنامه" ميتواند به ما بگويد كه چقدر با دنيا روابط حسنه داريم و كارامدي سياست خارجي ما به نسبت كشورهاي ديگر چگونه است...
در انتخاب هایمان کمی دقت کنیم؛

تبلیغ پالتو پوست روباه توسط سفیر صنایع دستی!

سفیر صنایع دستی ما نه تنها لباس سنتی با سوزن دوزی های زنان بلوچ را در مجامع جهانی نمیپوشد که پالتو پوست روباه تبلیغ میکند. شاید باید بگوییم، شانس آوردیم سفیر محیط زیست نشد! هر چند تقصیر ساره بیات نیست که به عنوان سفیر صنایع دستی انتخاب شده، تقصیرماست که نمی دانیم از انتخاب هایمان چه می خواهیم!
زندگی در ایل؛

ایل بزرگ بختیاری از نگاه دوربین

ایل بزرگ بختیاری گروه بزرگی از مردمان استان های جنوب غربی ایران هستند.
اهمیت رفتارشناسی مشتریان؛

چگونه رفتار مهمانان هتل را بشناسیم؟

هفته گذشته در مطلبی در همین ستون، به نقش و اهمیت چهره مردمی کارکنان درخصوص بازاریابی هتلداری اشاره شد. این هفته، موارد مربوط به نقش مردمی مهمانان مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.هتلداران هوشمند در حال تلاش برای رویارویی با این چالش‌ها و برآورده ساختن نیازهای آنان هستند. حرکت به سمت تکنولوژی‌های هوشمند، اینترنت پر سرعت، توسعه سیستم‌های وفاداری مشتری، احترام و رعایت روزافزون به محیط زیست و... از اموری است که در راستای اهمیت دادن هر چه بیشتر به مردم در اولویت‌های کاری هتلداران قرار گرفته است. مهمانان امروز با گوشی‌های هوشمند همراه به سفر می‌روند و در شبکه‌های اجتماعی همه چیز را رصد می‌کنند، آنها بسیار متفاوت‌تر از مهمانان گذشته هتل‌ها هستند.
توریست‌های اروپایی در مورد ایران چه می‌گویند؟؛

کاهش مسافرت اروپایی‌ها به ایران

اروپایی‌ها امسال کمتر از سال قبل به ایران آمدند. در 5‌ماه ابتدایی سال97، سفر گردشگران اروپایی‌ به ایران 22درصد کاهش پیدا کرده است. این در حالی است که سال گذشته اروپایی‌ها، الگوریتم دیگری را دنبال کرده‌ بودند. از سال ۹۵ تا پایان 3ماهه اول ۹۶، میل سفر به ایران در کشورهای اروپایی و آمریکایی با 6/56 درصد رشد مواجه شده بود که باعث می‌شد تحلیل‌گران در آن زمان ما را یک قدم به چشم‌انداز گردشگری سال 1404نزدیک‌تر بدانند اما حالا ورق دوباره برگشته‌ است.
کدامیک برای اقامت مناسب تر است؟؛

تفاوت بین اجاره اتاق و سوئیت

وقتی قصد سفر دارید، اقداماتی را جهت تهیه محل اقامت مناسب انجام می دهید. این مکان متناسب با نیازهای ما می تواند متفاوت باشد.شما می توانید یک هتل را برای اقامت انتخاب کنید، یک هتل آپارتمان اجاره کنید یا حتی کمپ بزنید. در هر حال این کار را متناسب با نوع و اهداف سفرتان انجام می دهید. اما اگر قرار باشد که یک اتاق در هتل رزرو کنید، چه اتاقی را انتخاب می کنید؟ ترجیح می دهید یک اتاق معمولی داشته باشید یا سوئیتی را در بین انواع سوئیت کرایه کنید که اتاق، حال و نشیمن مجزایی داشته باشد؟ این ها تصوری است که شما از اتاق یا امکانات سوئیت دارید اما در تعریف هتل داران اتاق و سوئیت دارای جزئیات بیشتری هستند و استاندارهای خاص خود را دارند.
روز جهانی زنان روستایی؛

روستای هزار ساله پلکانی کنک

15 اکتبر برابر با 23 مهر از طرف سازمان ملل متحد روز جهانی زنان روستایی نام گذاری شده است. این زنان که یک چهارم جمعیت جهان را تشکیل می‌دهند، نقش مهمی درسرپرستی از خانواده‌های خود بر عهده دارند. پیام اصلی روز جهانی زنان روستایی "حمایت از زنان روستایی یکی از بهترین راه‌های بدست آوردن دسترسی پایدار به منابع غذایی و مبارزه با فقر" اعلام شده است.
ابراهیمبای سلامی - عضو هیئت علمی دانشگاه تهران؛

گردشگری علیه فقر و بی‌کاری

بیش از یک‌میلیارد و 250‌میلیون نفر در سال در قالب تورهای منظم با عبور از مرزهای جغرافیایی کشورها از مبدأ به مقصد در فرایند میهمانی و میزبانی قرار می‌گیرند. از هر 10 نفر شاغل در جهان یک نفر در این صنعت اشتغال دارد و 10 درصد تولید ناخالص جهان (GDP) و هفت درصد صادرات دنیا (بیش از 1.4 تریلیون دلار) به این صنعت مربوط می‌شود و عدد گردشگران بین‌المللی در سال 2030 به بیش از 1.8‌میلیارد نفر خواهد رسید.
صفحه  از ۶
نظرات و گلایه ها