سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
محمدحسن طالبیان:

آثار فرهنگی در اختیار نهادها باید شناسنامه دار شود

معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری عنوان کرد: آثار فرهنگی در اختیار نهادها باید شناسنامه دار شود و در بانکی این اطلاعات گنجانیده شود ولی نهادهای به مانند بنیاد مستضعفان هیچ همکاری نمی‌کنند.
ریشه‌یابی چالش‌های میراثی میراث فرهنگی؛

خلأ قانونی گریبانگیر بناهای تاریخی

بحث مالکیت، ثبت ملی و بهره‌برداری از اموالی که میراث ملی محسوب می‌شوند، موضوعی است که مورد بحث و مناقشه سازمان‌های مختلفی از جمله میراث فرهنگی، دیوان عدالت اداری، سازمان اوقاف، بنیاد مستضعفان و وکلای دادگستری و البته مالکان خصوصی قرار گرفته و تقریبا همه بر این نظر متفق هستند که قوانین در حوزه میراث فرهنگی شفاف نیستند و تعارض‌های به وجود آمده که خسارات مادی و معنوی زیادی داشته‌اند، از همین‌جا ناشی می‌شوند.
توسط اساتید دانشگاه و کارشناسان ؛

طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه بررسی می شود

طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه توسط اساتید دانشگاه و کارشناسان گردشگری بررسی می شود.
شعار امسال؛

تنوع زیستی و گردشگری پایدار

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به انتخاب شعار تنوع زیستی و گردشگری پایدار برای روز جهانی تنوع زیستی در سال2017، گفت:شناخت اهمیت اقتصاد گردشگری از طریق مناظر جذاب و تنوع زیستی غنی زیربنای سیاسی و اقتصادی در حفاظت از تنوع زیستی است.
مدیرعامل منطقه آزاد قشم خبر داد؛

ژئوپارک قشم دوباره جهانی شد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با اعلام خبر جهانی شدن دوباره ژئوپارک قشم گفت: «این ژئو پارک بیش از 3بار مورد بازرسی ممیزان و نمایندگان یونسکو قرار گرفت تا کارت قرمز آن به کارت سبز تبدیل شد و در این مدت اقدامات بسیاری برای ثبت جهانی آن صورت گرفت.»
نمایش شکوه تمدن چند هزار ساله ایران در آلمان؛

گزارشی از نمایشگاه «ایران؛ تمدنی کهن میان آب و صحرا»

نمایشگاه «ایران؛ تمدنی کهن میان آب و صحرا» سه‌شنبه شب گذشته با حضور مقامات فرهنگی ایران و آلمان و مسئولان سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایران در تالار اصلی موزه هنر شهر بن افتتاح شد. در این نمایشگاه که تا ۲۰ آگوست برپا خواهد بود ۴۴۶ شیء شاخص موزه ملی ایران و موزه شهرهای شوش، کرمان، اصفهان و ارومیه که متعلق به دوره پیش از تاریخ تا هخامنشی است، به نمایش گذاشته شده است.
فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث‌فرهنگی:

کتاب مدیریت جرائم علیه میراث‌فرهنگی تهیه شده‌است

فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث‌فرهنگی گفت: شعاری که ما برای نوروز امسال در نظر گرفته‌ایم، حفاظت دانش‌محور، مشارکت اجتماعی و امنیت پایدار است که باید متعهدانه این شعار را اجرایی کنیم.
پرسه در اخبار میراث فرهنگی در دهه دوم دی‌ماه 95؛

خانم رییس، سخنگوی آقای معاون می‌شود/اساسنامه میراث‌فرهنگی در برنامه ششم رونویسی شد/دادِ حوزه علمیه هم درآمد

آیت‌الله هاشمی گفت؛ که اگر فردا این مطلب را در نامه‌ای به من منعکس کنید، قول می‌دهم که بلافاصله این را تصویب کنم و بتوانیم این سازمان را در هیات دولت به عنوان معاون رئیس جمهور داشته باشیم."
حسینی‌مکارم:

سازمان میراث‌فرهنگی در دولت تدبیر و امید سامان یافت/ میراث‌فرهنگی به مطالبه مردمی تبدیل شده است

نشست معاونان پشتیبانی و توسعه مدیریت ادارات‌کل استانی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، امروز سه‌شنبه 17 اسفند، با حضور معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت سازمان میراث‌فرهنگی، در هتل لاله تهران برگزار شد.

جشن ثبت جهانی قنات قصبه گناباد با حضور معاون رئیس جمهوری

جشن ثبت جهانی قنات قصبه گناباد پنجشنبه 14 بهمن ماه با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در گناباد برگزار می شود.

سرود «خمینی ای امام» در فهرست ملی میراث ناملموس ثبت شد

سرود انقلابی «خمینی ای امام» پس از دو بار رد شدن در همایش‌های ثبت آثار ملی بالاخره توانست مجوز ثبت در فهرست آثار ملی میراث ناملموس را بگیرد.
معاون گردشگری میراث فرهنگی:

سفره ایرانی را جهانی می‌کنیم

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی با مثبت ارزیابی کردن جشنواره سفره ایرانی فرهنگ گردشگری در شیراز گفت: بخشی از اهداف جشنواره سفره ایرانی در شیراز محقق شد و هدف نهایی از برپایی «جشنواره سفره ایرانی»، جهانی شدن آن است.
تقدیر یونسکو از ایران؛

سهم فرهنگی که ایران برای خود ایجاد کرد

تقدیر یونسکو از ایران برای اقدامات پاسدارانه در «نقالی» و «لنج‌سازی»، جهانی شدن دوباره «نوروز» با 12 ملیت و ثبت جهانی «نان لواش»، در یازدهمین جلسه کمیته بین‌الدُوَل حفاظت از میراث فرهنگی ناملموس، کارشناسان میراث فرهنگی ایران را برای حضور در این اجلاس تا اتیوپی کشاند.
«نقالی» و «لنج‌سازی»، میراث گذشتگان

تقدیر یونسکو از ایران

یونسکو اقدامات پاسدارانه ایران برای «نقالی» و «لنج‌سازی» را تأیید و از آن تقدیر کرد.
مدیرکل ثبت آثار تاریخی و فرهنگی مطرح کرد؛

ثبت ملی رویشگاه‌های نرگس، زنبق و زعفران/آخرین وضعیت پرونده شب یلدا و جنگل‌های هیرکانی

مدیرکل ثبت آثار تاریخی و فرهنگی با اشاره به ثبت ملی رویشگاه‌های گل نرگس، زعفران و نوعی خاص از زنبق در فهرست میراث ملی طبیعی گفت: ثبت ذخیره‌گاه‌های ژنتیکی اهمیت ویژه‌ای دارد.
در حاشیه پیشنهاد رئیس‌جمهور برای جابجایی در نام سازمان میراث‌فرهنگی و گردشگری؛

میراث همیشه اول، مثل خلیج همیشه فارس

آیا گردشگری را به عنوان وسیله اشتغال‌زایی و کسب درآمد، می‌توان بر میراث فرهنگی به عنوان "زمینه‌ساز شناخت هویت و خط حرکت فرهنگی انسان" مرجح دانست؟
فرهاد نظری:

آمار ثبت میراث ناملموس به ۱۳۵۰ اثر رسید

مدیر کل دفتر ثبت آثار تاریخی گفت: با ثبت ۲۳ اثر ناملموس خراسان و فارس تعداد آثار میراث ناملموس به ثبت رسیده در فهرست آثار ملی به ۱۳۵۰ اثر رسید.
در نشست خبری سلطانی‌فر مطرح شد؛

بازگشت "مشروط" الواح هخامنشی/ لغو روادید با سه کشور دیگر

معاون رئیس جمهور گفت: چنانچه مدعیان حمایتِ ایران از حادثه تروریستی سال ۱۹۹۷ در آمریکا درخواست تجدیدنظر برای حکم استیناف الواح هخامنشی ندهند، این الواح پس از ۸۰ سال به کشور برگردانده می‌شوند.
سفیر ایران در یونسکو:

میراث فرهنگی فقط برای پُز دادن نیست/ساخت قنات‌ها در ایران ۴۵۰ میلیون روز کار می‌برد

سفیر ایران در یونسکو با بیان اینکه میراث فرهنگی فقط برای پز دادن نیست و باید از کودکی آن را شناخت،‌ گفت: قنات‌های ایران که در یونسکو به ثبت جهانی رسید برای ساخت، ۴۵۰ میلیون روز کار می‌برد.
معاون میراث فرهنگی؛

پرونده بیابان لوت با تلاش تیم مذاکره‌کننده جهانی‌ شد

محمدحسن طالبیان گفت: بیابان لوت به عنوان اولین میراث طبیعی ایران با تلاش تیم مذاکره‌کننده ایرانی در چهلمین اجلاس میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.
صفحه  از ۲
نظرات و گلایه ها