پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۵۸۷۶۴
تاریخ انتشار : ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۲
سقوط قیمت بیت‌کوین در روز سه‌شنبه باعث کاهش ۱۲ درصدی قیمت این ارز از سقف تاریخی خود شد، اما این ریزش یک تفاوت اساسی با ریزش‌های قبلی داشت.
شعار سال: اتفاق نگران کننده این روز‌ها در بازار رمزارز‌ها این است که بعد از کاهش قیمت بیت‌کوین بسیاری از آلت‌کوین‌ها رشد کردند و داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهند که مقداری از ارزش بازار بیت‌کوین به سمت سایر آلت‌کوین‌ها مانند سولانا روانه شده است.

از طرفی دامیننس بیت‌کوین در دو ماه گذشته به شدت کاهش پیدا کرده و ارزش بازار این ارز بعد از ریزش روز سه‌شنبه تغییر چندانی نداشته، اما مارکت‌کپ بازار رمزارز‌ها به دلیل ورود سرمایه جدید به آلت‌کوین‌ها افزایش پیدا کرده است.

شاید بتوان گفت از معدود دفعاتی است که حجم ورود سرمایه جدید به آلت‌کوین‌ها در حالی که بیت‌کوین روند نزولی دارد بتواند تغییر چشمگیر در ارزش بازار رمزارز‌ها ایجاد کند.

یک سناریو ترسناک

رشد ارزش بازار رمزارز‌ها و روند صعودی آلت‌کوین‌ها بدون تایید بیت‌کوین می‌تواند نوعی تله برای سرمایه‌گذاران جدید باشد.

بعد از ریزش بیت‌کوین در روز سه‌شنبه میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه و ۲۰۰ روزه در محدوده قیمتی ۴۳ هزار دلار با یکدیگر برخورد کردند و می‌توان گفت حالا بیت‌کوین باید برای حفظ این محدوده تلاش کند.

اگر بیت‌کوین بتواند قیمت بالای محدوده ۴۳ هزار دلار را تا پایان هفته حفظ کند احتمال ورود خریداران جدید افزایش و احتمال تشدید روند نزولی کاهش پیدا می‌کند.

اما سناریو ترسناک برای بازار این است که بیت‌کوین نتواند میانگین متحرک خود در محدوده ۴۳ هزار دلار را حفظ کند. کارشاسان عقیده دارند ریزش و تثبیت قیمت زیر محدوده ۴۳ هزار دلار می‌تواند زمستان رمزارز‌ها را به دنبال داشته باشد و احتمال کاهش قیمت تا محدوده ۲۲ هزار دلار هم وجود دارد.
 
بببببببب

شعار سال، بااندکی تلخیص و اضافات برگرفته از تجارت نیوز، تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۴۰۰، کدخبر: ۵۷۹۰۶۴، tejaratnews.com
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین