پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - 2023 June 09
کد خبر: ۳۸۸۴۹۸
تاریخ انتشار : ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۲۲:۵۸
بارها متذکر شده ایم که نه تنها قصد تضعیف و تخریب برندهای اقتصادی کشور را نداریم، بلکه تمام تلاش مان را برای تقویت انها هم انجام می دهیم. اما گویا اسنپ دانسته یا نادانسته قصد سو استفاده از صبوری های ما را دارد. در خصوص جریمه 5 درصدی ماهیانه( سالی 60 درصد) سرویس اعتباری در قالب یک مسافر پرسش کرده ایم هنوز پاسخی نگرفته ایم. اگر پاسخ منطقی ارایه نشود، به اتهام برخورد ربوی با بحث بدحسابی ها و تاخیر در پرداخت دیون توسط مشتریان ، وارد پیگیری حقوقی با شرکت معظم اسنپ خواهیم شد که مسلما صورت خوبی برای این برند ملی ندارد. همچنین بحث پروازهای بندرعباس است که درخواست ارایه توضیحات بشکل مکتوب داریم.

شعارسال: کانال تلگرامی رسانه دیدار نیوز در قالب صدای مردم اقدام به انعکاس موضوع و مشکلی نموده که ضرورت شفاف سازی توسط اسنپ را الزامی می‌کند. از جانب یک مشتزی روایت شده، چهاردهم فروردین، ۵ ساعت قبل از پرواز بندرعباس به تهران، هواپیمایی آتا، به شماره پرواز ۵۷۲۸، از طرف اسنپ پیامکی برایم ارسال شد: «پرواز ساعت ۲۱ شما به سمت تهران لغو گردید. وجه بلیت تا ساعات آینده به شما عودت خواهد شد.».

گلایه مندی از اسنپ یا کلاهبرداری های اسنپ ؟!

پشتیبانی اسنپ بلافاصله باهام تماس گرفت و ازم خواست روی لینکی که ارسال می‌شه کلیک کنم و پرواز رو خودم لغو کنم! تا هزینه‌ی ۴ عدد بلیتی که خریده بودم به حسابم واریز بشه. بعدش هم از من خواستن شکیبا باشم تا بلیت دیگری جایگزین کنن، در انتها هم به‌من اطلاع دادن متأسفانه تا ۴ روز دیگه همه‌ی پرواز‌ها از بندرعباس به تهران پر شده و بلیتی نیست. وقتی بهشون گفتم وظیفه‌ی شما اسکان مسافر‌ها و پرداخت جریمه‌ست به‌من گفتن از این اتفاق‌ها می‌افته، خیلی طبیعیه، مثل این‌که تا حالا با هواپیما سفر نکردی!.
نزدیک‌ترین فرودگاه به بندرعباس که هنوز به تهران بلیت داشت عسلویه بود. ۴ عدد بلیت عسلویه خریدم. ۷ ساعت بین این دو شهر فاصله است و ما مجبور بودیم شبانه حرکت کنیم و تو فرودگاه عسلویه بخوابیم تا ساعت ۹ صبح سوار هواپیما بشیم..
از شانس بد اسنپ تصمیم گرفتم قبل از حرکت، به فرودگاه مراجعه کنم و جویا بشم چرا اسنپ تاکید داره خودم پرواز رو لغو کنم. متوجه شدم علاوه بر من ۳۰ مسافر دیگه هم که از اسنپ بلیت تهیه کرده بودن برای شکایت تا فرودگاه اومدن.

پس از کلی پی‌گیری متوجه شدیم که اصلن پرواز لغو نشده، و حتی ما کارت پرواز هم داریم و این درخواست از سوی اسنپ برای لغو فوری بلیت‌هایمان یک علت بیش‌تر نداشته: فروختن بلیت بیش‌تر با مبلغ گزاف‌تر به مشتریانی که دیرتر بلیت تهیه کردن و لغو بلیت‌های ما ۳۰ نفر که زودتر و با مبلغ کم‌تر بلیت خریدیم! حالا بماند که خیلی‌ها هم حوصله نکردن تا فرودگاه بیان و فکر کردن واقعا پرواز کنسل شده.
خلاصه پس از جنجالی که در فرودگاه به وجود اومد پشتی‌بانی پرواز آتا ناگزیر برای همه‌ی ما بلیت صادر کرد. دوباره با پشتی‌بانی اسنپ تماس گرفتم، از من خواست با همون پرواز بندرعباس سفر کنم و پرواز دوم رو خودش حل‌وفصل می‌کنه..
از اون تاریخ تا امروز (بیش از یک‌ماه) منتظرم که هزینه‌ی پرواز دوم که به خاطر دروغ‌گویی و بی‌مسئولیتی اسنپ خریدم، عودت داده بشه و بار‌ها با پشتی‌بانی اسنپ تماس گرفتم و همه‌ی ماجرا رو توضیح دادم، اما هر دفعه با لحن حق‌به‌جانبی من رو از سرشون باز کردند

اختصاصی پایگاه تحلیلی خبری شعار سال برگرفته از منابع گوناگون (با تاکید بر کانال تلگرامی دیدارنیوز)

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین