پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۹۳۷۵۸
تاریخ انتشار : ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۹
عضو کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه مدعی است که گرانی بنزین مدنظر برای پرمصرف‌ها است، نه برای عموم مردم. چند و، چون سهمیه اول و دوم که چقدر باشد، مورد بحث است. گرانی بنزین بر مازاد سهمیه اول و دوم قرار هست اتفاق بیفتد. باید به ایشان گفت که اولا متاسفیم که مجلسی در وزن مجلس حاضر داریم. ثانیا پر مصرف بنزین کیست اخوی؟ آیا سراغ داری افرادی را که با دور دور کردن، بنزین بسوزانند؟ اگر بلی، چند درصد صاحبان خودرو هستند؟ اگر منظورت هم کسانی است که آخر هفته به سفر می‌روند، آن‌ها چند درصد جامعه هستند؟ بنزین اصلی توسط رانندگان مسافرکش درون و بین شهری مصرف می‌شود. اینکه قیمت بنزین باید افزایش یابد یک الزام است. اما نه با منطق نادرست و انحرافی بیان شده شما. وقتی که با زاویه دید نادرست نگاه می‌کنید، مسلما پیامد‌های کار را هم نمی‌بینید یا نادرست می‌بینید. هدر دهنده اصلی بنزین کشور، شرکت‌های خودروساز داخلی هستند (کجای دنیا صدی ۶ تا صدی ۱۰ مصرف دارند؟). در مرحله دوم به ضعف حمل و نقل عمومی بر می‌گردد و در مقام بعدی باید به قاچاقچیان آشنای بنزین کشور اشاره کنیم (البته اگر خودت را به خواب نزده باشی). راستی می‌دانی که بعضی از پمپ‌های بنزین بنزین دزدی آشکار می‌کنند؟ وزارت نفت زیربار نمی‌رود، اما ما مدعی هستیم و حاضریم با اختیار سازمان بازرسی با آزمون یکصد پمپ بنزین در کشور، این کثافت بازی لاپوشانی شده را اثبات کنیم. خودفریبی نکن اخوی. ما روی شما خیلی بیش از این حساب باز کرده بودیم.

شعارسال: روح‌الله ایزدخواه، نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه، روز شنبه این هفته در دفتر تحکیم وحدت حضور پیدا کرد و با اعضای انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه الزهرا (س) دیدار و گفتگو کرد. این نشست با محوریت بررسی عملکرد مجلس یازدهم برگزار شد.

آقای روح الله ایزدی ، پر مصرف های بنزین عموما همان مسافرکش ها هستند ،خودفریبی نکن

ایزدخواه در این نشست در پاسخ به دانشجویان گفت: بحث گرانی بنزین در دستور کار مجلس وجود دارد، اما نه درمورد گرانی بنزین همه مردم بلکه گرانی بنزین بر مازاد سهمیه اول و دوم قرار هست اتفاق بیفتد.

وی افزود: به نوعی گرانی بنزین مدنظر برای پرمصرف‌ها است، نه برای عموم مردم. چند و، چون سهمیه اول و دوم که چقدر باشد، مورد بحث است و در دستور کار نیست.

ایزدخواه با اشاره به مسئله مشارکت گفت: مردم باید همیشه احساس کنند که رای آن‌ها سازنده است. عملکرد ماست که رای مردم را کاهش می‌دهد. وقتی مردم می‌گویند رئیس جمهور را استیضاح کنید و وقتی که حتی توضیحی هم نمی‌دهیم چرا خواست مردم عملی نمی‌شود و فقط می‌گوییم صلاح نیست، نمی‌توان توقع داشت مردم در صحنه عملکردی فعالانه داشته باشند.

وی در ادامه گفت: سوال مردم اینجاست، وقتی ابزار قانونی وجود دارد چرا نباید از آن استفاده بشود؟ وقتی چنین عملکردی وجود دارد مردم می‌گویند، از کجا معلوم بیاییم رای بدهیم و در واقعیت تاثیری اتفاق نیفتد یا تحولی اتفاق بیفتد؟ یأس در آحاد مردم جامعه وجود دارد و ما این را حلاجی نمی‌کنیم. دائم می‌گوییم وجود ندارد و رهبری گفته‌اند که اگر مردم نباشند جمهوری و اسلام وجود ندارد.

ایزدخواه گفت: در بحث استیضاح آقای روحانی محافظه‌کاری انجام شد و قضیه بایکوت شد، هم مجلس آمادگی داشت و همچنین مردم مطالبه داشته و آماده استیضاح بودند، ولی به خاطر محافظه‌کاری‌ها در واقع حتی کار به فرایند قانونی هم نرسید و در همان مرحله بایکوت شد.

وی افزود: در واقع ما در وقت خودش وظیفه خود را انجام نداده و برخورد نکردیم و حتی ما یک وزیر را هم استیضاح نکردیم. حضرت آقا هم فرمودند که دهه ۹۰ از بین رفت در واقع وی به هیچ یک از مواردی که باید التزام داشته باشند، التزام نداشته و آن زمان که جای استیضاح بود و محافظه‌کاری اتفاق افتاد و شاید به نحویی قتلگاه انقلاب شد، اگر بحث پیشرفت انقلابیست محافظه‌کاری بزرگترین مانع در این بحث است.

شعارسال با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری دانشجو، تاریخ انتشار: 9بهمن1402، کدخبر: 1128468، snn.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین