سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
ممنوعیت استفاده از اسکوتر برقی در پیاده‌روهای سنگاپور
به دنبال افزایش تعداد تصادفات ناشی از اسکوترهای برقی؛

ممنوعیت استفاده از اسکوتر برقی در پیاده‌روهای سنگاپور

سنگاپور، ممنوعیت استفاده از اسکوتر برقی در پیاده‌روها را از ۱۳ آبان اجرایی کرد، هرچند اجرای جدی آن از اول ژانویه‌ی ۲۰۲۰ شروع خواهد شد و فرد خاطی به پرداخت جریمه یا زندانی محکوم می‌شود.
پیشی گرفتن تعداد مهاجران از رشد جمعیت جهان
افزایش تعداد مهاجران بین المللی؛

پیشی گرفتن تعداد مهاجران از رشد جمعیت جهان

برآوردها حاکی از آن است اکنون تعداد مهاجران بین المللی به 272 میلیون نفر رسیده که از رشد جمعیت جهان پیشی گرفته‌است. این آمار نشان‌دهنده سرعت رشد جمعیتی مهاجران نسبت به سال 2010 است که 221 میلیون نفر بوده‌است.
پایتختی که چراغ راهنمایی ندارد اما پلیس جریمه می‌کند!

کابل شهری بدون علائم رانندگی

کابل شهری بدون علائم رانندگی ،چراغهای ترافیکی همیشه خاموش است و پلیس ها مردم را نقدی جریمه میکنند!!
از اجاره ملک به مسلمانان معذوریم!
شهری در لبنان با قوانین عجیب:

از اجاره ملک به مسلمانان معذوریم!

در روزگاری که حق مالکیت خصوصی در سراسر جهان به رسمیت شناخته می‌شود، جالب است که شهری مسیحی در لبنان خرید و کرایه ملک را از سمت مسیحیان به مسلمانان منع کرده است، آن هم به این دلیل که هویت شهر مسیحی بماند و مسلمانان با رشد جمعیت و... نتوانند به شهر رنگ و بوی اسلامی دهند.
بی‌خانمان شدن یک شهردار
عذرخواهی از بی خانمان ها!!

بی‌خانمان شدن یک شهردار

کارلوس‌تنا شهردار شهری در مکزیک پس از دریافت شکایت‌هایی از بی‌خانمان‌های سطح شهر بابت بدرفتاری‌های مأموران شهرداری 2‌ماه نقش یک بی‌خانمان را بازی کرد.
آمادگی ایران برای ساخت مترو در عراق
شهردار تهران اظهار داشت؛

آمادگی ایران برای ساخت مترو در عراق

بغداد یک کلانشهر است و کلان شهر ها معمولا مشکلات مشابهی دارند که ترافیک یکی از آنهاست.شهردار تهران در دیدار با «فلاح حسن الجزائری» استاندار و «ریاض العضاض» رییس شورای استان بغداد از ظرفیت شرکت‌های ایرانی برای احداث مترو در عراق خبر داد و گفت: می توان این موضوع را از سوی کمیسیون های مشترک دو کشور پیگیری کرد.
مرگبارترین سیل‌های تاریخِ جهان
حوادث طبیعی؛

مرگبارترین سیل‌های تاریخِ جهان

آب، نیروی قدرتمندی که حتی توانایی محو کردن شهرها را به کلی از روی نقشه‌ها دارد، می‌تواند بسیار خطرآفرین باشد. سیل‌ها نیز یکی از فاجعه‌بارترین بلایای طبیعی به شمار رفته و مخرب‌ترین سیل‌های تاریخ جهان زندگی میلیون‌ها نفر را تحت تاثیر خود قرار داده‌اند.مرگ‌ و میرهای ناشی از سیلاب‌ها در سراسر جهان و در طول تاریخ به ویژه در مناطق مستعد وقوع سیل رایج بوده است و مرگبارترین سیل‌های تاریخ جهان ویرانی‌ها و هرج و مرج‌های بسیاری را در مناطق تحت تاثیر خود بر جای گذاشته‌اند.
نظرات و گلایه ها
پرطرفدارترین