سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
چاپ نخست حلقه سوم «انسان ۲۵۰ ساله» ؛

استقبال از «انسان 250 ساله»/ حلقه سوم نیامده تمام شد

چاپ نخست حلقه سوم «انسان ۲۵۰ ساله» که به تازگی در دسترس علاقه‌مندان قرار داده شده است، با استقبال مخاطبان به اتمام رسید.نشر صهبا امسال برای اولین‌بار حلقه سوم «انسان 250 ساله» را برای علاقه‌مندان به مطالعه در زمینه سیر مبارزات سیاسی ائمه اطهار(ع) عرضه کرد که در مدت 10 روز با استقبال مخاطبان به چاپ دوم رسید.
گسترش اسلام در غرب؛

اسلام ستیزانی که مسلمان شدند

افزایش گرویدن چهره‌های برجسته اروپا و آمریکا به اسلام نه تنها نشان‌دهنده نفوذ این آیین الهی در سطوح عالی جوامع غربی است بلکه حکایت از روند افزایش تعداد مسلمانان در این کشورها دارد.
رییس کنفرانس ادیان برای صلح:

ادیان مختلف می‎توانند با همکاری هم جهان زیبا را بسازند

رییس کنفرانس ادیان برای صلح کره‌جنوبی در هفتمین دور گفت‌وگوی دینی ایران و کره‌جنوبی در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: ادیان مختلف می‎توانند با همکاری هم جهان زیبا را بسازند
سنگ معلق معراج؛

حکایتی از شب معراج پیامبر در بیت المقدس

می‌شود، از سفر رسول به بیت المقدس تا عروج به آسمان هفتم و ملاقات با خداوند متعال. اما نکته‌ای که در این میان مطرح می‌شود این است که، سنگی در بیت المقدس وجود دارد که در بین زمین و آسمان معلق مانده است
بررسی مناظرات امام صادق(ع) ؛

هژمونی شیعه در تقابل با حکومت امویه

زمانی که مناظرات امام صادق را بررسی می کنیم در می یابیم که ایشان از تمامی صنوف ادیان و فرق و مکاتب دعوت به مناظره شده اند، ایشان تنها به تصحیح انحرافات اسلام نمی پرداختند، بلکه مبارزه و تصحیح و هدایت ایشان وسیع و سترگ بوده و تمامی ساحت های فرادینی و فرامذهبی و فراحزبی را شامل می شد
رخدادهای عاشورا؛

همه جا کربلاست، همه جا پُر بلاست؛

رخ‌دادهای روز عاشورا را واقعاً نمی‌توان نوشت و زبان از گفتنش شرم دارد. چنان سوزناک است که اشک هر انسان آزاده‌ای را سرازیر و هر جوانمردی را بی‌تاب می‌کند
درس هایی از کربلا؛

گام‌های ارتجاع، از رحلت نبوی تا قیام حسینی

همان گونه که جنگ های سه گانه امام علی علیه السلام و صلح او را باید به عنوان انجام رهبری ضد رجعت، و جنگ و صلح امام حسن علیه السلام را پا به جای پای امام علی علیه السلام گذاشتن معنا کرد، صلح و جنگ امام حسین علیه السلام را نیز باید در همان مسیر رهبری ضد رجعت تفسیر کرد.
امام حسین که بود وچه کرد؛

روزشمار وقایع دهه اول محرم

بنا به نقل کتاب هاى معتبرتاریخى جرقه قیام امام حسین علیه السلام از ۱۵ رجب سال۶۰ هجرى زده شد یعنى روزمرگ معاویه لعنت الله علیه. امام از آن روز با یزید مخالفت کرد و مخالفت کرد تا رسیدبه محرم سال ۶۱ هجرى.اینجا خواست هایم به اتفاقاتى که در ده روز اول محرم درزمین کربلا افتاد، بپردازیم. نُه روز نسبتا آرامى که منجر به روزى خونین شد. روزى که در آن تکلیف ظلم و ظالم براى همیشه معلوم شد.
مراسم مذهبی؛

مراسم مذهبی باداراک در کلیسای تاتائوس

مراسم مذهبی سالانه عشاء ربانی یا باداراک به مناسبت سالروز شهادت تاتائوس یکی از حواریوین حضرت عیسی(ع) روز شنبه با حضور مسیحیانی از ایران و کشور های فرانسه، ارمنستان، چین، نروژ و سنگاپور در قره کلیسا (کلیسای تاتائوس مقدس) شهرستان چالدران استان آذربایجان غربی برگزار شد.
نشست گفت و گوی ادیان؛

ادیان جهان همه در خطر هستند

نشست بررسی گفت وگوی ادیان و نقش مذهب در جامعه با بازخوانی متن نامه حضرت علی(ع) به مالک اشتر با حضور نمایندگان کلیساهای مختلف فیلیپینی در مانیل برگزار شد و شرکت کنندگان بر ضرورت تداوم این گفت وگوها به منظورگسترش صلح و آرامش در جهان تاکید کردند.
آیت الله فاضل لنکرانی :

برای رسیدن به تمدن اسلامی باید با یهودیت و مسیحیت گفتگو کرد

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع)، اقامه دین، حرکت به سوی جهانی شدن دین و امر به معروف و نهی از منکر را راه های رسیدن به وحدت و تمدن نوین اسلامی عنوان کرد و گفت: تمدن اسلامی نمی تواند مسأله یهود و نصاری را نادیده بگیرد، چون این ها بخش وسیعی از بشر را تشکیل می دهند. و باید با گفتگو و استدلال مسأله را مطرح کرد.
حجت الاسلام طبسی:

به مقدسات مذاهب توهین نکنیم

محقق و پژوهشگر سیره اهل بیت(ع) گفت: مبلغان فاطمیه باید مطالب مستند را برای مردم از بطن قرآن کریم و سیره نبوی استخراج کرده و برای آنها تبیین کنند تا حقایق روشن شود.
گفت‌وگو با دکتر قربان بهزادیان‌نژاد؛

شکوفایی دانش پزشکی یونانی در سایه تمدن اسلامی

«نوسازی پزشکی و بهداشت عمومی در دوره قاجار» و «نوسازی پزشکی در کشورهای شرقی» دو عنوان از تألیفات دکتر هرمز ابراهیم‌نژاد است که با ترجمه دکتر قربان‌ بهزادیان‌نژاد یکی از سوی پژوهشکده تاریخ اسلام و دیگری از سوی انتشارات مؤسسه اطلاعات اخیراً به بازار آمد.
حمله به مکه ؛

ماجرای به آتش کشیدن کعبه توسط یزید

سوم ربیع‌الاول سال 64 هجری، لشکریان شام به دستور یزید، کعبه را با منجنیق مورد حمله قرار دادند.
حجت الاسلام قادری پاسخ داد؛

چرا جنگ نابرابر ۷۲ نفر در برابر ۳۰ هزار نفر یک روز طول کشید؟

یک روز نبرد ۷۲ نفر در برابر ۳۰ هزار نفر، تحلیل درست این واقعه می تواند نگاه ما را به حادثه کربلا تصحیح کند و کربلا را از نو برای ما به تصویر بکشد.
حماسه کربلا؛

سرنوشت شوم قاتلان امام حسین (ع) پس از واقعه کربلا

قاتلان امام حسین (ع) و یاران ایشان پس از واقعه کربلا دچار سخت‌ترین بلاها شدند و به سزای اعمالشان رسیدند.
نماینده ولی فقیه در سپاه؛

حماسه کربلا مستندترین واقعه تاریخ است

نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه تعبد، ولایتمداری و تابعیت از امام باید در همه شئون زندگی نمود یابد، عنوان کرد: مقام عظمای ولایت با علم بر عمق مسائل می‌فرمایند برای حمایت از تولید داخل از اجناس خارجی‌ای که مشابه داخلی دارند خریداری نشود یا امر به توجه و عمل به اقتصاد مقاومتی و درون‌زا می‌دهند، تعبد حقیقی حکم می‌کند بی چون و چرا به آن عمل شود زیرا همه اینها آزمون تعبد است.
توضیح حشمت الله قنبری درخصوص روز مباهله ؛

علت طرح موضوع مباهله چه بود؟

حشمت الله قنبری استاد دانشگاه و پژوهشگر تاریخ جهان اسلام درخصوص روز مباهله و رخدادهای اجتماعی، سیاسی آن گفت:مباهله یک رفتار سیاسی پیچیده بود، نصارای نجران وقتی موضوع مباهله را مطرح کردند بر اساس یک حادثه و تعصب نبود، آنها با 60 نفر از اکابر نصارای نجران، آمده بودند که در عاصمه قلمروی اسلامی پیامبر اکرم (ص) شبهه ای را در دامنه اسلام پهن کنند. درواقع نفس طرح موضوع مباهله برای ترک انداختن به اعتقادات مردم بود. چرا که آنها می دانستند پیروزی و یا شکست در مباهله از چهار حالت خارج نیست. یا نفرین هر دو قوم مستجاب می شود و یا یک قوم پیروز میدان خواهد بود و یا دیگری شکست دو طرف را در پی داشت. این یک اقدام متاثر از ریسک هوشمند بود، چون در سه حالت پیروزی با نصارای نجران است، اگر پیامبر نفرین کند و مستجاب نشود و آنها نفرین کند و مستجاب نشود جامعه عرب است و دین اسلام و پیامبر اکرم (ص) زیر سوال می رود.
استاد برجسته تاریخ اسلام ؛

سطحی نگری و تئوریزه کردن نافرمانی از ولایت، غدیر را به غیبت ختم کرد

ریشه اینکه ولایت، یک روز در غدیر در راس و بالای دست رسول خدا(ص) بود و امروز به جایی می رسد که نمی تواند در جامعه حاضر باشد در «سطحی نگری جامعه» است؛ و نیز عدم درک این واقعیت که رسول خدا(ص) و بنیانگذار اسلام یک پیام و آرمان داشت...
تشیع ؛

وجه تمایز شیعه علوی و جعفری در چیست؟

در نگاهی تاریخی شیعه علوی و جعفری هر دو پرچمدار اسلام ناب محمدی هستند، اما با نگاه و تمایزهای مخصوص به خود.
صفحه  از ۲
نظرات و گلایه ها