سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
نقد داریوش رحمانیان به سید جواد طباطبایی؛

نمی‌توان تک عاملی تاریخ را فهم کرد

دکتر داریوش رحمانیان، استاد تاریخ دانشگاه تهران، معتقد است که دکتر سیدجواد طباطبایی متفکری است که هدفش تأسیس نظریه‌ای مدرن برای فهم ایران، آن هم به شکل تاریخی است اما او حواسش نیست که تک عاملی نمی‌توان تاریخ یک جامعه و منطق تحولات آن را فهم کرد.
رجبی‎دوانی مطرح کرد؛

«مصحف» و «لوح» فاطمۀ زهرا(س) چیست و وارث آنها کیست؟

عضو هیئت علمی دانشگاه امام حسین(ع) با اشاره به «مصحف» و «لوح» حضرت زهرا(س) به عنوان دو ذخایز امامت گفت: این دو در هنگام ظهور توسط حضرت مهدی(عج) نمایان خواهد شد.
رجبی دوانی:

مصیبت روز ساباط ۱۰ سال به طول انجامید/ ۷ شرط امام حسن(ع) در قرارداد صلح با معاویه

محمدحسین رجبی دوانی استاد تاریخ اسلام گفت: امام حسن(ع) ۱۲ هزار نفر را به فرماندهی پسرعمویش جدا کرد تا از پیشروی معاویه جلوگیری کنند، اما او در قبال پیشنهاد رشوه یک میلیون درهمی معاویه که نیمی از آن نقد بود، سست شد.

حضرت آدم چند سال عمر کرد؟

آدم(ع) بیم این را داشت که بعد از مرگش، قابیل به جان یکی دیگر از پسرانش سوء قصد کند.
همراه با کاروان امام حسین(ع) تا کربلا؛

مؤمنانی که به عهد خود صادقانه وفا کردند / خبر شهادت مسلم و هانی

وقتی خبر شهادت مسلم بن عقیل و عروة بن هانی به امام حسین(ع) رسید، این آیه را تلاوت فرمودند: «مِنَ الْمُؤْمِنینَ رِجالٌ صَدَقُوا ما عاهَدُوا اللّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضى‏ نَحْبَهُ وَ مِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ وَ ما بَدَّلُوا تَبْدیلاً.»
حجت الاسلام والمسلمین رضایی:

عید غدیر بزرگترین روز در تاریخ اسلام است

حجت الاسلام والمسلمین رضایی با تأکید بر اینکه عید غدیر بزرگترین روز در تاریخ اسلام محسوب می شود، از مهر تأییدی که قرآن بر اعلام ولایت در این روز بزرگ زده، سخن گفت.
وضعیت مسلمانان شبه قاره؛

اسلام شبه قاره معتدل و عارفانه است

اسلام شبه قاره هند یک اسلام معتدل و عارفانه است که نزدیکی های بسیاری با اسلام ایرانی دارد. هند و پاکستان هریک با جمعیت حدود ۱۸۰ میلیونی مسلمان بعد از اندونزی بیشترین جمعیت مسلمان را دارند.
آیت‌الله صافی گلپایگانی:

مهم‌ترین موضوع در عقد اخوت

موضوعی که در این صحنه‌ مودت‌ساز و محبت‌آفرین جالب و با اهمیت بود، انتخاب حضرت علی(ع) توسط پیامبر(ص) به برادری خود بود، پیامبر(ص) همه را با هم برادر کرد و افرادی را که هم‌طراز و هم‌رتبه بودند، برادر قرار داد.
ظهور اسلام از میان فرهنگ جاهلیت نشانه ای از اعجازی؛

مولفه های جامعه سازی دینی در سیره پیامبر(ص)

ظهور اسلام از میان فرهنگ جاهلیت نشان از اعجازی دارد که بی تردید شخصیت رسول مکرم اسلام و سیره ایشان در این تحول بزرگ فرهنگی و اجتماعی نقش بزرگی ایفا نموده است.
شخصیت یوسف(ع)، حوادث داستان،.....

تحلیل ادبی درونمایه ی اصلی داستان یوسف(ع)

درونمایه ی اصلی در داستان حضرت یوسف (ع) با یافتن سرنخ هایی به دست می آید که مهم ترین آن ها عبارتند از: شخصیت یوسف(ع)، حوادث داستان،گفتار شخصیت ها، سخنان راوی،صحنه های داستان و انگاره های تکرار.
رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی؛

مشترکات بین ادیان اساس گفت وگوهای دینی است

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در دیدار استاد دانشکده الهیات دانشگاه لوبلیانا گفت: گفت و گوی بین ادیان سبب برقراری دوستی های پایدار شده و بر این اساس مشترکات بین ادیان نیز پایه های خوبی برای گفت گوها خواهد بود.
آذرنوش با اشاره به آیین‌های اعراب جاهلی:

برخی ملوک عرب 400 دختر را ذبح می‌کردند

یک استاد دانشگاه تهران گفت: یکی از بزرگترین‌ آیین‌های دوران جاهلیت، قربانی کردن موجودی زنده با ریختن خون بوده است.
نظرات و گلایه ها