پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۰۰۰۸۳
تاریخ انتشار : ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۴
دبیر انجمن بیسکویت، شیرینی و شکلات می‌گوید: شکلات جزو کالای لوکس محسوب می‌شود. تولیدکنندگان میزان تولید را حدود ۳۰ درصد کاهش داده‌اند و از این پس شکلات را سفارشی تولید می‌کنند.
  شعار سال:آخرین وضعیت بازار شکلات نشان می‌دهد که این محصول هم  جز کالاهای لوکس محسوب می‌شود. با افزایش قیمت دلار مواد اولیه تولیدکنندگان شکلات به شدت گران شده است و طبق گفته دبیر انجمن بیسکویت، شیرینی و شکلات، «تولیدکنندگان میزان تولید را حدود 30 درصد کاهش داده‌اند و از این پس شکلات را سفارشی تولید می‌کنند.»
 
در همین حال دبیر انجمن بیسکویت شیرینی و شکلات درباره وضعیت تولید و فروش شکلات به تجارت‌نیوز گفت: شیرینی و شکلات جز اولویت اول مردم نیست؛ با افزایش قیمت این کالا، شکلات جزو کالای لوکس محسوب می‌شود. با بالارفتن قیمت دلار قیمت مواد اولیه تولیدکنندگان شکلات و شیرینی نیز گران شد؛ همین موضوع باعث شده که قیمت شکلات در بازار گران شود.
 
جمشید مغازه‌ای افزود: تقاضای داخلی و خارجی برای خرید شکلات کاهش یافته است. قدرت خرید مردم هم کمتر از یک سال گذشته شده است. از این‌رو تولیدکنندگان میزان تولید را حدود 30 درصد کاهش داده‌اند و از این پس شکلات را سفارشی تولید می‌کنند؛ یعنی اگر واحدهای صنفی یا خریداران خرد یا حتی خریداران بازارهای خارجی برای تولید شکلات سفارش دهند، صنعتگران براساس سفارش آنها شکلات تولید خواهند کرد.
 
او اظهار کرد: معمولا در نیمه دوم سال وضعیت تولید و فروش شکلات بهتر می‌شد اما امسال با توجه به کاهش قدرت خرید مردم به نظر می‌رسد که تولید و فروش شکلات وضعیت چندان خوبی ندارد.
 

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  سایت خبری تجارت نیوز  ، تاریخ انتشار:  24 شهریور  1398، کدخبر :  476810، www.tejaratnews.com
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین