پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سه‌شنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - 2022 January 25
کد خبر: ۳۶۴۸۶۲
تاریخ انتشار : ۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۶
سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور با جمعی از اقتصاددانان دیدار کرد. رئیسی ضمن تشریح وضعیت اقتصادی کشور که تحویل دولت سیزدهم شد، تاکید کرد: «باید با تصمیمات کارشناسانه، وضع موجود اقتصادی را تغییر داد.» رئیسی در این نشست چهار پرسش مهم اقتصادی از اقتصاددانان پرسید. او در عین حال تاکید کرد تغییر شرایط اقتصادی کشور امکان پذیر است.

شعار سال: سید‌ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور ضمن تشریح وضعیت اقتصادی کشور که تحویل دولت سیزدهم شد، بیان کرد: «باید با تصمیمات کارشناسانه، وضع موجود اقتصادی را تغییر داد.» رئیس‌جمهور شامگاه سه‌شنبه در جلسه با جمعی از اقتصاددانان با اشاره به اهمیت حل مشکلات اقتصادی کشور با استفاده از نظرات نخبگان و کارشناسان گفت: «وضعیت اقتصادی که دولت تحویل گرفته را شما به خوبی می‌دانید و بسیاری از مردم آثار آن را در سفره و جیب خود احساس می‌کنند، اما شما اقتصاددانان دلایل آن را هم می‌دانید.»
 
رئیس‌جمهور با طرح چند پرسش، تصریح کرد:
 
چرا شاخص‌های کلان اقتصاد کشور مطلوب نیست؟
 
چرا تورمی که قرار بود تک رقمی شود اتفاق نیفتاده است؟
 
چرا ده‌ها میلیارد دلار یارانه پنهانی که دولت پرداخت می‌کند، مردم آثار مطلوب آن را در زندگی خود نمی‌بینند؟
 
چرا باوجود هزاران هزار میلیارد تومان مصارف دولت در ۸ سال گذشته، رشد اقتصادی کمتر از یک درصد داشته‌ایم؟
 
رئیسی بیان کرد: اینها سوالاتی است که در جامعه وجود دارد. اما طبق نظر اقتصاددانان در درون و بیرون دولت تغییر شرایط اقتصادی کشور امکان‌پذیر است. این آمادگی در دولت وجود دارد که با نظر کارشناسی، مطالعه و درایت این تغییر ایجاد شود.
 
رئیس‌جمهور تاکید کرد: ما در آستانه آماده کردن مهم‌ترین سند مالی کشور یعنی بودجه سال ۱۴۰۱ هستیم. باید بودجه با نگاه عدالت‌محور و برگرفته از آمایش سرزمینی باشد تا بتوان عادلانه تقسیم امکانات کرد.
 
رئیسی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب مبنی بر اینکه کسری بودجه را‌ ام‌المصائب خواندند، اظهار کرد: با توجه به اینکه بودجه ۱۴۰۰ با کسری بسته شده بود، این کسری برای دولت بار مالی ایجاد کرده است.
 
رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: باید نسخه‌های اقتصادی که قرار است برای مشکلات کشور نوشته شود باعث رکود نشود. باید بررسی شود که چه کنیم هم رونق داشته باشیم و هم تورم نداشته باشیم. از دولت توقع است که شرایط را تغییر دهد و مردم به‌خوبی می‌دانند که این‌کار یک شبه اتفاق نمی‌افتد. جزئیات این خبر در روزهای آینده در روزنامه «دنیای اقتصاد» منتشر خواهد شد.
 

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از روزنامه دنیای اقتصاد  ، تاریخ انتشار:  19 آبان  1400، کدخبر:3814729 ،www.donya-e-eqtesad.com

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین