پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 May 27
کد خبر: ۳۶۸۱۶۴
تاریخ انتشار : ۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۹
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مبدأ تحول جوامع و ملت‌ها بیش از آنکه از علم و تجربه باشد، از تفکر و اندیشه نشأت می‌گیرد، گفت: این مسئله می‌تواند اساس کار مخصوصا در حوزه علوم انسانی که یک علم انسان ساز است باشد و مابقی علوم و بخش‌ها بدون شک تحت تأثیر این علم هستند.
شعار سال: محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در آیین گشایش ششمین گردهمایی بین المللی علوم انسانی اسلامی که در مرکز همایش‌های صداوسیما برگزار شد، گفت:خداوند را شاکرم که در یک جلسه‌ای توفیق حضور دارم و در نشست و کنگره‌ای هستم که بسیار بااهمیت، بنیادی و اساسی است.

وی بیان کرد: البته این مسئله با تأخیر زیادی از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون شکل گرفته است، اما به هر حال این موضوع از اهمیت کار نه تنها کم نمی‌کند، بلکه اهمیت آن را بیشتر هم می‌کند. علوم انسانی اسلامی مسئله‌ای حائز اهمیت است و در این دوره هم بحث حکمرانی نوین یکی از موضوعات جدی و اساسی است که مورد توجه و بحث و گفتگو است.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: جمعی که در اینجا حضور دارند، کارشان نظریه پردازی است که در قلمرو علوم انسانی اسلامی باید این کار انجام شود. کار بنده هم به عنوان یک خدمتگزار در جمهوری اسلامی ایران و به عنوان یک مدیر نقش آفرینی در سیاستگذاری، حکمرانی و مدیریت کلان و جزئی در کشور بوده است.

قالیباف افزود: در حال حاضر که ما در مجلس هستیم، این فرصت فراهم است که نظریه پردازی‌های حوزه علوم انسانی اسلامی مورد بررسی دقیق قرار گیرد و علما و اندیشمندان هم می‌توانند این مباحث را مورد واکاوی دقیق قرار دهند.

وی یادآور شد: بنده قریب به ۲۰ سال از نزدیک و در صحنه عمل موضوعات مربوط به حکمرانی را مشاهده می‌کنم و یکی از آسیب‌های جدی امروز ما مسئله حکمرانی است و لازم است در این زمینه نکاتی را مطرح کنم.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: همه ما این باور را داریم و بدون شک مبدأ تحول جوامع و ملت‌ها را بیش از آنکه از علم و تجربه بدانیم، از تفکر و اندیشه می‌دانیم و این مسئله می‌تواند اساس کار مخصوصا در حوزه علوم انسانی که یک علم انسان ساز است، باشد و مابقی علوم و بخش‌ها بدون شک تحت تأثیر این علم هستند.

قالیباف اظهار داشت: جمهوری اسلامی نظامی دینی و ولایی است که منطبق بر زیست‌بوم ایران بوده و درون‌مایه آن برخاسته از اسلام و مکتب اهل‌بیت (ع) است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی سریع و برق‌آسا به برکت رهبری امام (ره) پیروز شد، اظهار داشت: امام (ره) جز برای خدا گام برنداشت و با تمام وجود به سنت‌های الهی اعتقاد داشت.

رئیس مجلس شورای اسلامی انقلاب اسلامی را حرکت عظیم مردمی خواند که از فرهنگ دینی و مذهبی جوشیده بود و گفت: درست در زمانی که دین و معنویت در چنبره مکاتب انسان‌ساز اسیر بود، تفکر ناب اسلامی و عقلانیت متصل به وحی توانست انقلاب اسلامی را در ایران به پیروزی برساند.

قالیباف گفت: در دهه ۷۰ میلادی حتی یک کشور در سازماندهی سیاسی مستقل نبود و همه کشور‌ها در چنبره قدرت‌های غرب و شرق قرار داشتند. در این شرایط انقلاب اسلامی با استقلال به پیروزی رسید.

وی تصریح کرد: در حکمرانی نوین باید توجه کرد که جمهوری اسلامی در چه شرایطی به پیروزی رسید و توانست ابراز وجود کند.شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پرسون، تاریخ انتشار:۲۸ آذر ۱۴۰۰، کدخبر: ۳۷۶۱۵۸، purson.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین