پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۳۰۵۵
تاریخ انتشار : ۲۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۳
جبار کوچکی نژاد، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با گیل خبر، از مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ در ارتباط با گیلان و رشت خبر داد.
شعار سال: کوچکی‌نژاد با اشاره به اختصاص ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای خرید تضمینی چای از چای کاران در بودجه ۱۴۰۱ گفت: برای اولین بار، ۲۰۰ میلیارد تومان نیز برای حمایت از صندوق چای اختصاص یافته است که می‌تواند کمک مهمی برای چای کاران باشد. چای‌کاران ما در تامین منابع مالی بهزراعی باغ‌های چای با مشکل مواجه‌اند که امید است با بودجه اختصاص یافته برای آنان در سال ۱۴۰۱ این مشکل حل شود.

نماینده مردم رشت ادامه داد: ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای پسماند و فاضلاب شهر رشت اختصاص یافته است که این در کنار ۵۰۰ میلیارد تومانی که در سفر آیت‌الله رئیسی به گیلان به این موضوع اختصاص پیدا کرد، می‌تواند حرکت بزرگی در راستای بهبود وضعیت پسماند و فاضلاب رشت صورت گیرد.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس از تصویب طرحی خبر داد که به این ترتیب، املاک نسقی بتوانند از امتیازات آب و برق و گاز استفاده کنند و برخلاف سال ۹۷، نهاد‌های نظارتی نتوانند مانع اجرای این قانون شوند. وی ادامه داد: من پیشنهادی در این زمینه ثبت کرده‌ام که در صورت تصویب در صحن، مشکل املاک نسقی برای همیشه حل می‌شود، بدین صورت که شهرداری‌ها موظف باشند به زمین‌های نسقی پروانه ساختمانی بدهند؛ به این ترتیب هم درآمد شهرداری‌ها افزایش می‌یابد و هم مشکل مردم حل می‌شود.

کوچکی‌نژاد گفت: چند ردیف بودجه از جمله مؤسسه تحقیقات بین المللی تاس ماهیان، دهکده ورزشی، جاده خمام -خشکبیجار، قطار شهری رشت و مرکز تحقیقات برنج کشور در گیلان دوباره به ردیف‌های مستقل برمی‌گردند.

وی اضافه کرد: یک پژوهشکده تحقیقاتی هواشناسی در گیلان بزودی انشالله کار احداثش آغاز خواهد شد.

عضو کمیسیون برنامه بودجه مجلس همچنین از پیشنهاد اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل بیمارستان ۴۰۰ تخت‎خوابی لاکان خبر داد و اظهار امیدواری کرد که مراحل احداث آن، شتاب بیشتری گیرد.

جبار کوچکی‌نژاد با اشاره به افزایش ۴۰۰ میلیارد تومانی بودجه پژوهشگاه تحقیقاتی هسته‌ای-کشاورزی سازمان انرژی اتمی گفت: مصوب کردیم که بخشی از این هزینه باید در گیلان هزینه شود. کنترل آفات و بیماری‌های محصولات کشاورزی از جمله ثمرات این پژوهشگاه است.

نماینده شهرستان رشت در انتها اضافه کرد: پیشنهاد دادیم که ۲۰ میلیارد تومان بودجه نیز برای پروژه جاده خمام-خشکبیجار-لشت نشا اختصاص یابد.

امیدواریم با تصویب این مصوبات در صحن علنی مجلس در هفته آینده، گامی مهم برای بهبود وضعیت گیلان و رشت برداشته شود.شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از گیل خبر، تاریخ انتشار:۲۷ بهمن ۱۴۰۰، کدخبر: ۴۷۷۴۱۱، gilkhabar.ir
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین