پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سه‌شنبه ۲۶ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 16
کد خبر: ۳۹۵۳۲۹
تاریخ انتشار : ۱۴ تير ۱۴۰۳ - ۰۶:۱۳
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه وام ۸۰۰ میلیون تومانی نهضت ملی مسکن توسط سرپرست ریاست‌جمهوری به بانک مرکزی ابلاغ شده است، گفت: اقساط‌ این تسهیلات به صورت پلکانی است و در دو سال اول، مبلغ اقساط ۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان خواهد بود.

شعارسال: هادی عباسی در نشستی خبری درباره عملکرد وزارت راه و شهرسازی در دولت سیزدهم اظهار کرد: بر اساس ابلاغ مصوبات جلسه هجدهم شورای عالی مسکن، بحث وام ۸۰۰ میلیون تومانی توسط آقای مخبر به بانک مرکزی ابلاغ شده است. اقساط این تسهیلات به صورت پلکانی است که در دو سال اول، مبلغ اقساط پنج میلیون و ۹۰۰ هزار تومان خواهد بود.

ابلاغ وام ۸۰۰ میلیون تومانی مسکن ملی + اقساط وام جدید ۸۰۰ میلیونی مسکن چقدر است؟

وی افزود: بانک‌ها موظف‌اند ۲۰ درصد سهم پرداخت خود را در بخش مسکن انجام دهند، در غیر این صورت مشمول جریمه مالیاتی می‌شوند؛ البته می‌توانیم زمانی را برای بانک‌ها در نظر بگیریم. اگر در این فرجه، تمکین نکنند، جریمه اعمال می‌شود.

سقف مجاز افزایش اجاره‌بها در تهران ۲۵ درصد است

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تعیین درصد رشد اجاره‌بها در شهر‌ها گفت: این جدول آماده شده و به ۳۱ مرکز استان ابلاغ شده است. در تهران این رقم ۲۵ درصد تعیین شده است. حداقل افزایش هم برای زاهدان اعمال شده که ۲۲ درصد است. حداکثر رقم نیز در یزد خواهد بود که افزایش مجاز مبلغ اجاره بها ۲۵.۲ درصد خواهد بود.

عباسی تصریح کرد: قانون به صراحت می‌گوید مجاز هستیم به میزان ۵۰ تا ۱۰۰ رقم تورم عمومی، سقف اجاره بها را تعیین کنیم. یعنی اگر تورم ۴۰ درصد باشد ما مجازیم بین ۲۰ تا ۴۰ درصد برای اجاره بها سقف تعیین کنیم. رقم ۲۲ تا ۲۵ درصد نیز بر اساس تورم مرکز آمار و رعایت قانون ساماندهی زمین، مسکن و اجاره بها تعیین و ابلاغ خواهد شد.

شعارسال با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از شهرآرانیوز، تاریخ انتشار: 13تیر1403، کدخبر:237149، shahraranews.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین