سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
قهوه گانودرما؛

خواص و عوارض جانبی قهوه گانودرما

قهوه گانودرما نوعی نوشیدنی به صورت پودر فوری است که حاوی پودر قهوه و عصاره قارچی به نام «گانودرما» است. قارچ گانودرما خواص درمانی دارد و به نام‌های «قارچ جان‌افزا»، «رِیشی» یا «لینگژی» هم شناخته می‌شود.
دانستنی ها؛

مواد غذایی که نباید ۲ بار گرم شوند+ اینفوگرافی

برخی مواد غذایی را نباید دوباره گرم و در وعده‌های دیگر از آن‌ها استفاده کنیم، زیرا ارزش غذایی خود را از دست می‌دهند و حتی گاهی سمی می‌شوند.
"سویق" چیست

"سویق" چیست و چه خواصی دارد؟

در منابع طب سنتی بر مصرف "سویق" تأکید زیادی شده است؛ اما سویق چیست و چه خواصی دارد... .
از روغن پالم چه می دانید؛

روغن پالم و مضرات استفاده از روغن پالم

روغن پالم از اسیدهای چرب و گلیسرول مثل همه چربی ها تشکیل شده است. بر خلاف تمام چربی ها اسیدهای چرب اشباع فراوانی دارند که در دمای اتاق جامد هستند. روغن پالم اسم خود را از اسید چرب اشباع c16 یالمتیک اسید گرفته است.
ترفندهایی برای نگهداری میوه و سبزیجات؛

چگونه میوه و سبزیجات را تازه نگه داریم؟

حتما برای شما هم اتفاق افتاده که مواد غذایی تان حتی در یخچال هم خیلی زود پوسیده می شوند. آیا تا به حال به این فکر کرده اید که شاید اشکال از روش نگهداری شماست؟اگر می‌خواهید که میوه‌ها و سبزیجات تان طول عمر بیشتری داشته باشند، به نکاتی که در ادامه مطلب آورده ایم، دقت کنید.
دانستنی ها؛

در بارورسازی ابرها،چگونه یک ابر بی‌باران، می‌بارد؟

در فیلم حاضر نحوه بارورسازی ابرها و بارش باران را مشاهده می کنید.
زیبایی های ایران؛

باغ گیاه شناسی+ تصاویر

باغ گیاه شناسی ملی ایران در دامنه جنوبی رشته کوه البرز در اراضی چیتگر، در شمال غربی تهران واقع شده است.
پیرمرد و وزیر؛

خودتان میدانید و مملکتتان

وزیر جهاد کشاورزی در سومین روز سفرش به استان خراسان جنوبی با کشاورز طبسی روبرو شد و حرف‌هایی که پیرمرد درباره قیمت گوجه فرنگی و وضعیت کشور به وزیر گفت بازتاب گسترده‌ای یافته است.
گلهای زعفران؛

برداشت زعفران در خراسان رضوی+عکس

در مزارع تربت حیدریه در خراسان رضوی گلهای زعفران غالباً از اوائل آبان تا اوائل آذر ظاهر می‌شود و به محض رویش اولین گلها در مزرعه، برداشت محصول آغاز می‌شود. زمان برداشت زعفران بستگی به شرایط محیطی و زراعی دارد. عملیات برداشت گل در یک مزرعه حداکثر ۲۰ روز به طول می‌انجامد.
بسته حقوقی قضایی وکیل‌یار جوان؛

روش های تشخیص مستثنیات از اراضی ملی

یکی از مهم‌ترین موضوعات حقوقی که با ضمانت اجراهای قانونی نیز روبرو شده، روش های تشخیص مستثنیات از اراضی ملی است که در این گزارش، آنچه در مورد این نوع معامله لازم است بدانید ذکر شده است.
محصولات کشاورزی؛

برداشت انجیر در استهبان

برداشت انجیر در استهبان اغاز شد.
موزه تاریخ طبیعی؛

نمایشگاه پروانه‌ها + عکس

نمایشگاه سالانه پروانه ها در موزه تاریخ طبیعی آمریکا در نیویورک با استقبال خانواده های آمریکایی مواجه شده است.
مردمانی دلیر؛

زندگی عشایر کرمانج خلخال

در ایران یکی از مهم‌ترین مناطق کرمانج‌نشین، شمال خراسان است که تعدادی از آنها در دوره‌های متفاوت تاریخی و به‌ دنبال برخی تصمیم‌گیری‌ها و ضرورت‌های سیاسی در بسیاری از نقاط کشور پراکنده شده‌اند. منطقه‌ی خلخال نیز بنا‏ به ‌دلایلی پذیرای گروهی از این کردها شده است. قومی که در منطقه ،به کرد کرمانج معروف هستند که از حدود 250 سال پیش از شمال خراسان به خلخال کوچانده شده اند. حضور کردها در منطقه خلخال از زمان نادرشاه افشار آغاز شد.
زندگی عشیره ای؛

کوچ عشایر از فرهنگ و آیین های کهن

یرزن تکیه داده به اسباب اثاثیه بار کامیون سال های کوچ را مرور می کند، خاطره های سردسیر و گرمسیر در ذهنش بازنمایی می شود و او در حسرت روزهایی است که کوچ پر از هیاهو و جنب و جوش بود و چقدر زود با پایان کوچ چراغ زندگی عشایری با همه باورها و ارزش های نابش رو به خاموشی رفت.
اینفوگرافی کشاورزی؛

نگاهی جدید به بخش کشاورزی + اینفوگرافی

آگاه سازی و حساس سازی، دو اقدام بسیار مهم جهت مهندسی افکار عمومی و جهت دهی به سوگیری های مدیریتی بین و فرابخشی است. روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی، با رویکرد اصلاح تصویرهای ذهنی سنتی از توانمندی ها و عملکردهای بخش کشاورزی و همچنین تسهیل در فعالیت بین و فرابخشی با سایر دستگاه های تخصصی، اقدام به طراحی و انتشار اینفوگرافی های تخصصی مرتبط با بخش کشاورزی نموده است. گزارش زیر به برخی از مهمترین این موارد اشاره دارد.
اینفوگرافی کشاورزی؛

نگاه گرافیکی به آمار و اطلاعات بخش کشاورزی

متاسفانه در کشور ایران، تصویر واقعی توانمندی های بخش کشاورزی به مردم نشان داده نشده و نوعی برداشت و ذهنیت سنتی، از توانمندی های بخش کشاورزی در اذهان وجود دارد، روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی جهت کاهش و زدودن چنین برداشت های ناصحیح ، اقدام به تهیه و تولید اینفوگرافی های تخصصی نموده است. تصاویریکه سعی دارند، با یک نگاه اقدام به تقویت آگاهی های مخاطب از موضوعات مختلف مطرح در بخش نمایند.
اینفونگاره کشاورزی؛

دانستنی های کشاورزی از منظر آماری

کشـاورزی در ایـران ، یکی از پایدارترین و خوداتکاترین بخـش های اقتصـادی است که سهم عمده ای از صادرات غیرنفتی را به خود اختصاص می ­دهد. همچنین محـل اشـتغال بخـش وسـیعی از جمعیـت کشـور ،خصوصا جمعیت روستاییان می باشد. تجربه کشورهای پیشرو نشان می ­دهد که توسعه بخش کشاورزی رابطه مستقیمی با توسعه و رشد اقتصادی دارد. در گزارش تصویری زیر، با برخی از دانستنی های بخش کشاورزی در قالب اینفوگرافی های تخصصی آشنا می شوید.
دانستنی ها؛

تفاوت گرمک، سمسوری، طالبی و ملون

تفاوت گرمک، سمسوری، طالبی و ملون
بهترین گیاهان تصویه کننده هوا؛

برای تصفیه هوا چه گیاهی بخریم؟

سازمان فضایی ناسا در مطالعه‌ای به بررسی تاثیرگذاری برخی انواع گیاهان در تصفیه هوای محیط‌های بسته پرداخته است.
فستیوال اسپانیا؛

جدال بااسب‌های وحشی برای چیدن یال‌هایشان

فستیوال چیدن یال های دهها اسب وحشی در اسپانیا برگزار شد.
صفحه  از ۶
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها