سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مافیای واردات خوراک دام و طیور؛

۷۵ درصد واردات طیور کشور به دست یک نفر با نام «م» سپرده شده است!

«حبیب اسدالله‌نژاد» نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی کشور گفت: عدم نظارت بر توزیع و قیمت‌ها و همچنین سپردن سرنوشت صنعت مرغداری به یک عده که از گذشته واردات کلان خوراک دام و کشور را به دست گرفته‌اند باعث شده قیمت تمام شده مرغ در کشور به شدت افزایش یابد به طوری که از ابتدای سال صنعت مرغداری کشور 750 میلیارد تومان ضرر کرده است.
خوراک دام نا مرغوب ؛

کشف ۲۵ تن ذرت تقلبی مخلوط شده با ماسه و خاک در نجف‌آباد!

تلاش شبکه دامپزشکی شهرستان نجف آباد در تحقق شعار دام سالم، غذای سالم، انسان سالم با نظارت شبانه روزی و مستمر بر مراکز تولید، توزیع، عرضه خوارک دام و طیور ادامه دارد.
مدیر کل تعزیرات حکومتی همدان؛

شنیده‌ایم گوشت‌ مرغ‌ منجمد را آب کرده و به عنوان گوشت مرغ‌ تازه می‌فروشند!

مدیر کل تعزیرات حکومتی همدان با بیان اینکه از يك منبع غیرموثق شنیده‌ایم گوشت‌ مرغ‌ منجمد را آب کرده و به عنوان گوشت مرغ‌ تازه می‌فروشند اما تاکنون موردی در همدان کشف نشده است، گفت: اگر به چنین مواردی برخورد کنیم شدیدترین مجازات را برای متخلفان در نظر خواهیم گرفت.
فرماندار پارس‌آباد :

۱۴۳۰ تن گندم قاچاق و احتکاری در پارس‌آباد کشف شد

فرماندار پارس‌آباد از کشف ۱۴۳۰ تن گندم قاچاق و احتکاری در شهرستان خبر داد .
محمدرضا نوریان مطرح کرد؛

جزییات کتک‌کاری عجیب مأموران منابع طبیعی با راننده نیسان حامل سبزی خوردن

رئیس شورای بخش چهاردانگه، راننده و رئیس منابع طبیعی روایت متفاوتی از برخورد مأموران یگان حفاظت منابع طبیعی با راننده نیسان حامل سبزی مطرح کردند.
دادستان عمومى و انقلاب مرکز استان چهارمحال و بختیارى؛

ورود مدعى‌العموم به واگذاری یکى از بزرگ‌ترین و مجهزترین کشتارگاه‌هاى کشور در چهارمحال و بختیارى

«عبدالرضا علیمحمدى» دادستان عمومى و انقلاب مرکز استان چهارمحال و بختیارى از ورود مدعى العموم به موضوع خصوصى‌سازى و واگذارى یکى از بزرگ‌ترین و مجهزترین کشتارگاه‌هاى کشور خبر داد و بیان کرد: در پى دریافت گزارشاتى در خصوص احتمال بروز تخلف در مورد واگذاری کشتارگاه جونقان، دادستانى براى بررسى موضوع ورود کرد.
مقامات مسئول امور مراتع کشور تأکید کردند؛

برخورد با کشت غیرقانونی در زمین‌های ملی

ترحم بهزاد، مدیر کل دفتر امور مراتع سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیز‌داری گفت: هرگونه کشت در عرصه‌های منابع ملی ممنوع است و تخلف محسوب می‌شود مگر اینکه از سوی مراجع ذی صلاح مجوز آن صادر شده باشد.اراضی ملی که بیرون از محدوده شهری قرار گرفته باشند، متعلق به اداره منابع طبیعی هستند و جزو مراتع و عرصه‌های ملی قرار می‌گیرند و بر اساس قانون هرگونه تصرف یا کشت در این عرصه‌ها غیرقانونی است.
قاچاق پیاز زعفران ؛

جولان دلالان در مزارع زعفران

فروش پیازِ زعفران و خروج آن از کشور توسط هر کسی صورت بگیرد، به‌معنای این است که ناموس مملکت خود را در اختیار بیگانگان قرار داده‌ است. علی حسینی در گفت‌وگو با «سبزینه» با بیان این مطلب گفت: تمام دارای کشاورزان این مناطق که به‌معنای واقعی با محرومیت و بی‌آبی دست‌‌وپنجه نرم می‌کنند، همین گیاه زعفران است و نابودی آن به‌معنای نابود شدن هست و نیست این کشاورزان است. آن‌هایی که فکر می‌کنند با خرید پیاز زعفران و قاچاق آن به کشورهای همسایه، جیب این کشاورزان پُر از پول می‌‌شود و خدمتی به آن‌ها می‌کنند، باید بدانند که بزرگ‌ترین و تاریخی‌ترین خیانت را در حق این مملکت و این کشاورزان روا می‌دارند. حسینی تأکید کرد: اصلی‌ترین مقصر این امر وزارت جهاد کشاورزی است.
در شهرستان بینالود ؛

محموله یک و نیم تنی غیرمجاز پوست مرغ توقیف شد

روابط عمومی شبکه دامپزشکی بینالود، از توقیف محموله یک و نیم تنی غیرمجاز پوست مرغ در این شهرستان خبر داد.«دکتر هادی شایسته» افزود: خودرو فوق فاقد هرگونه گواهی بهداشتی حمل دامپزشکی قابل رویت بوده که در بازرسی انجام شده مقدار یک ونیم تن پوست مرغ منجمد فاقد هرگونه لیبل مشخصات تاریخ تولید و انقضاء مشاهده شد. لذا محموله و خودرو توقیف گردید تا پس از انجام مراحل قانونی و با دستور مقام محترم قضایی اقدامات مقتضی صورت پذیرد.
دبیر انجمن برنج مطرح کرد:

افزایش بی‌سابقه میزان اختلاط برنج نسبت به سالهای گذشته

جمیل علیزاده‌شایق از رواج تخلفی جدید در عرضه برنج‌های داخلی خبر داد و گفت: در گذشته گاهی شاهد اختلاط برنج‌های درجه یک با خرده برنج‌های رقم پر محصول یا برنج‌های خارجی در حد 2 تا 3 درصد بوده‌ایم، اما اکنون برخی برای سودجویی بیشتر اقدام به اختلاط 7 تا 8 درصدی برنج‌های کم کیفیت با برنج‌های درجه یک می‌کنند که تنها هنگام پخت قابل تشخیص است.
رئیس هیات تحقیق و تفحص مجلس؛

هزینه‌کرد ارزهای دولتی غیر از محل تعیین شده توسط واردکنندگان گوشت

رئیس هیات تحقیق و تفحص مجلس از عملکرد وزارت جهاد کشاورزی، درباره استخدام مهندسین ناظران گفت: بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از واجدین شرایط که بیش از ۳۰ ماه سابقه خدمت داشتند پشت درها منتظر هستند اما از سوی دیگر افرادی استخدام شده‌اند که سابقه نظارت ندارند.
فعال حوزه فناوری اطلاعات عنوان کرد؛

رانت، احتکار و دلالی، محصول توزیع سنتی گوشت

افزایش قیمت کالاهای اساسی و بخصوص گوشت و مرغ طی ماه های اخیر از مهمترین بحران‌هایی بود که دولت و نهادهای مرتبط با آن به سختی قادر به کنترل آن شدند اما برنده اصلی این بحران دلال هایی بودند که به عنوان واسطه در این بازار عمل کرده و سودهای هنگفتی کسب کردند.
به میزان بیش از ۶۶ میلیارد ریال؛

جریمه چهار شرکت لبنی به جرم گرانفروشی

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی از قطعی شدن بیش از ۶۶ میلیارد ریالی چهار شرکت لبنی به جرم گرانفروشی خبر داد.
"هر جا سخن از اعتماد است نام باغ وحش ارم می درخشد"؛

عوام‌فریبی مسوولان محیط زیست با یک مبادله صرفا تجاری/سازمان شیپورچی باغ وحش داران نشود

واکنش ها به تبلیغات گسترده در حاشیه ورود یک شیر به باغ وحش ارم از سوی صاحبان آن، به فعالان حقوق حیوانات رسید. این واکنش ها هنگامی صریح تر شد که مجید خرازیان مقدم مدیرکل دفتر حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست از این طرح با عنوان "احیای شیر ایرانی به دست باغ وحش ارم" یاد کرد. این در حالی است که در سراسر جهان و نیز ایران، باغ وحش ها، طبق قانون نه متولی حیات وحش کشورها و احیای آنها هستند و نه توان علمی و امکانات آنرا دارند.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان البرز :

تخلف یکی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای کرج در توزیع شکر

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان البرز از تخلف یکی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای کرج در توزیع شکر خبر داد و گفت: این فروشگاه شکری که قرار بود با قیمت ۳,۴۰۰ تومان در بازار توزیع کند را در سایر فروشگاه‌ها به قیمت ۹۴۰۰ تا ۱۰ هزار تومان به فروش می‌رساند.
نامه سرگشاده به وزیر جهادکشاورزی؛

درخواست رسیدگی فوری و جدی به اظهارات آقایی برای جلوگیری از بی‌قانونی و اعمال سلیقه شخصی

واکنش ها و اعتراض ها به اظهارات رییس سازمان جنگل جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور همچنان ادامه دارد. او در سفر فارس و جمع مردم برخی روستاهای جهرم گفته است کارکنان و پرسنل اداره منابع طبیعی نباید پرونده تخلف ها را پیگیری کنند.ایشان اظهار نموده اند که با توجه به مصادیق قانونی فوق، اظهارات ریاست محترم "سازمان جنگل هامراتع و آبخیزداری" کشور مصداق بارز تشویق به زمین‌خواری و عدم برخورد با متخلفان بوده و بیم آن می‌رود چنان چه جلوی این مدیریت سلیقه‌ای گرفته نشود هجوم فرصت‌طلبان برای تخریب منابع طبیعی و تصرف عدوانی اراضی ملی، شدت پیدا کند.
لزوم نظارت بر کشتارگاه ها؛

قاچاق شبانه ضایعات کشتارگاهی

مازندران به‌عنوان یکی از قطب‌های تولید و تأمین گوشت سفید در کشور محسوب می‌شود؛ از مجموع 2 میلیون تن گوشت سفید تولیدی در کشور 242 هزار تن آن در این استان انجام می‌گیرد.براساس آمارهای ارائه شده ازسوی مسئولان مرتبط با بازار مرغ، تقریباً نیمی از این میزان در کشتارگاه‌های داخل مازندران صورت می‌گیرد و مابقی به‌صورت مرغ زنده راهی استان‌های دیگر می‌شود تا در آن مکان‌ها عملیات کشتار و فروش انجام شود. در جریان عملیات کشتار مرغ درصدی از احشا و پر حیوان به‌عنوان ضایعات محسوب می‌شود؛ میزان تولید ضایعات در کشتارگاه‌های مازندران حدود 111 تن است.
مُفت خری دام‌ زنده؛

دلالان به جان دام‌های سیل‌زدگان افتاده‌اند

سیل در چند روز اخیر ۱۲ استان کشور از جمله استان‌های اصلی تولید دام سبک را گرفتار کرده است. در این بین افرادی با سوء استفاده از شرایط سخت دامداران گرفتار در سیل به سراغ آن‌ها رفته‌اند و دامشان با قیمت پایین می‌خرند.
مبارزه با فساد ؛

کسی جلوی زمین خواری را می‌گیرد؟

یک عضو هیئت رئیسه فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی با بیان این که قوانین موجود برای حفاظت از منابع طبیعی کفایت می‌کند بر ضرورت اجرای قوانین و نظارت بیشتر در این حوزه تاکید کرد.
رئیس شورای تامین کنندگان دام ؛

کاهش قیمت گوشت در راه است/ نرخ هر کیلو دام زنده سبک‌۳۲ هزار تومان

با توجه به کنترل قاچاق و ذخیره سازی مناسب در سردخانه‌ها شاهد کاهش قیمت گوشت در روزهای آینده خواهیم بود.
صفحه  از ۷
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها