سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رئیس شورای تامین کنندگان دام ؛

کاهش قیمت گوشت در راه است/ نرخ هر کیلو دام زنده سبک‌۳۲ هزار تومان

با توجه به کنترل قاچاق و ذخیره سازی مناسب در سردخانه‌ها شاهد کاهش قیمت گوشت در روزهای آینده خواهیم بود.
معاون دادستان مرکز خراسان رضوی:

نفوذ پلیس به مافیای واردات زعفران تقلبی در مشهد

معاون دادستان مرکز خراسان رضوی از دستگیری اعضای باند مافیای واردات زعفران تقلبی در مشهد خبر داد.
گرانی گوشت افتضاح مدیریتی؛

علت اصلی گرانی گوشت تقاضای شدید عراقی‌ها به گوسفند تازه است

دبیر کل اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق گفت: هفته‌ای ۵۰ هزار گوسفند وارد کشور می‌شود که برای هزینه هر گوسفند برای ترانزیت هوایی ۸۰ دلار (حدود یک میلیون تومان) است. این در حالی است که ترانزیت زمینی از کشور‌های منطقه در حدود ۲ تا ۴ دلار است و نمی‌دانم چرا پشتیبانی امور دام در حالی که دام زنده در کشور‌های آسیای میانه مانند قزاقستان کیلویی ۲ دلار است، از رومانی و هوایی وارد می‌کنیم؟
جعفرزاده تشریح کرد:

پشت پرده صف‌های طویل گوشت و مرغ چیست

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از وجود صف‌های طویل گوشت و مرغ، این وضعیت را زیبنده انقلاب اسلامی ندانست و گفت: دولت باید نحوه توزیع کالاهای اساسی بین مردم را تغییر دهد.
حجت الاسلام تقوی فرد عنوان کرد؛

جلوگیری از تغییر کاربری ۵۰ هزار مترمربع زمین کشاورزی

با حکم قضایی از تغییر کاربری غیرمجاز ۵۰ هزار و ۳۷۵ مترمربع از زمین های کشاورزی شهرستانهای کلاردشت و نور جلوگیری شد.رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال دادگستری مازندران با قدردانی از اقدامات دادستان‌های استان در اجرای مصوبات شورا در خصوص خلع ید اراضی ملی استان گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط باید از حقوق بیت المال در حوزه امور اراضی حفاظت کنند و قطعاً دادگستری استان مازندران با دقت، موارد مرتبط در این راستا را رصد و پیگیری خواهد کرد.
بازار تقلب در برنج ایرانی داغ شد؛

تبدیل برنج ارزان خارجی به برنج گران ایرانی

تبدیل برنج ارزان خارجی به برنج گران ایرانی در یک دقیقه.
دلال‌بازی به گوشت یخ‌زده رسید؛

خرید گوشت منجمد از مردم!

بررسی‌های میدانی نشان از آن دارد که دلالان برای قالب کردن گوشت یخ‌ زده به عنوان گوشت تازه چرخ کرده، گوشت منجمد را به قیمت کیلویی ۴۰ هزار تومان از مردم خریداری می‌کنند.دلیل افزایش قیمت گوشت تازه، سود قاچاق دام زنده در طی رشد قیمت ارز بوده است که البته اخیراً معاون وزیر جهاد کشاورزی خبر از برنامه جدی برای مبارزه با قاچاق دام زنده داد.
کلانتری:

تجارت تراریخته در دست رانت‌خواران است/ اجازه تحقیقات در کشور را نمی‌دهند

رییس سازمان محیط‌زیست معتقد است؛ اگر این سازمان در گذشته با محصولات تراریخته مخالفت می‌کرده‌، به علت بی‌سوادی مدیرانش بوده‌است.
در جریان بازرسی تیم دادستانی تهران مشاهده شد؛

احتکار ۷ تُن گوشت گوساله دولتی در ستارخان

در جریان بازرسی عوامل معاونت نظارت بر اماکن عمومی به همراه سرپرست یکی از دادسراهای تهران، هفت هزار کیلو گوشت گوساله دولتی احتکار شده در ستارخان کشف شد.در جریان این بازرسی مشخص شد که بیش از هفت هزار کیلو گوشت گوساله که باید با قیمت ۲۹۹۰۰ تومان بین شهروندان توزیع می‌شد، توسط فردی به هویت (م. ک) احتکار و به قیمت بیش از شصت هزار تومان بین رستوران‌ها تقسیم می‌شده است. بر اساس این گزارش، متهم شب گذشته دستگیر و پرونده قضایی در دادسرای مربوطه تشکیل شد.
نماینده مجلس:

یک چهارم بودجه عمومی صرف واردات خوراک دام می‌شود!

نماینده مجلس گفت: 100 هزار میلیارد تومان بودجه به واردات نهاده‌های دامی و گوشت داده می‌شود، اما سود آن را مردم و دامداران نمی‌برند!
پاس گل قانونی به زمین‌خواران؛

چطور می‌توان جلوی زمین‌خواری را گرفت؟

ماده 62 قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور راه را برای زمینخواری قانونی گشوده است. اساس کار این ماده حل مشکلات معاملات غیر رسمی بود اما وارد شدن تغییراتی باعث بی اثری و عملکرد معکوس آن ماده شد.
سید راضی نوری:

پرونده طرح تحقیق و تفحص درباره عملکرد سازمان محیط زیست باز است

سید راضی نوری، عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در این باره به تسنیم گفت: متاسفانه طرح تحقیق و تفحص درباره عملکرد سازمان حفاظت محیط زیست به دلایلی در کمیسیون کشاورزی رای نیاورد و مورد مخالفت قرار گرفت با این حال، پرنده این طرح همچنان باز است و در صحن مطرح خواهد شد.
قاچاق تشدید شده است؛

فروش گوشت‌های تنظیم بازاری به رستوران‌ها و کبابی‌ها!

خروج غیرقانونی جمعیت قابل توجهی از دام زنده کشور و اختلال جدی که در سیستم توزیع گوشت های تنظیم بازاری وجود دارد، در سایه بی توجهی نهادهای نظارتی بازار گوشت قرمز را به آشفتگی کشانده است.
وقتی همه خواب بودند؛

تداوم کم‌فروشی مواد غذایی در اثر سهلانگاری سازمان‌های نظارتی

کم‌فروشی‌ در اثر سهل‌انگاری سازمان‌های نظارتی صورت می‌گیرد و رفع این مشکل، نظارت مستمر و اصلاح برخی قوانین را می‌طلبد‌. با رصد بازار به‌راحتی می‌توان به معضل کم‌فروشی به‌ویژه در بخش محصولات لبنی پی برد‌.
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی:

کشف دو محموله ۱۰۰۰ تنی ذرت دامی پلمپ شده، ویژه تولید چیپس و پفک

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: در نه ماهه اخیر قریب به ۴۰۰ هزار پرونده داشتیم که با رشد ۱۱ درصدی نسبت به کل سال ۹۶ ورودی پرونده داشتیم.
مدیرکل دفتر آب و خاک سازمان حفاظت محیط زیست:

صادرات خاک معدنی طبق قانون مجاز است

مدیرکل دفتر آب و خاک سازمان حفاظت محیط زیست گفت: دستگاه های نظارتی تحقیقاتی کردند و طی سه سال اخیر قاچاقی خاک کشف نشده و با وجود تمرکز و حساسیت دستگاه های نظارتی اگر هم قاچاقی باشد ناچیز و آنقدر اندک است که قابل رهگیری نبوده است
دکتر حسین بشارتی:

به بهانه صادرات گُل، خاک ایران قاچاق می شود!

عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات خاک و آب گفت: امیدواریم مسئولین موضوع قاچاق خاک را جدی بگیرند چون خاک یک منبع تجدیدناپذیر و یا دیرتجدیدپذیر است و تشکیل یک سانتیمتر از آن سال‌ها زمان می‌برد.
در برنامه گفتگوی ویژه خبری عنوان شد؛

محکومیت ۲۲ شرکت لبنی به جرم گران فروشی

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی از محکومیت ۲۲ شرکت تولید فرآورده های لبنی به جرم گران فروشی خبر داد.مدیرکل اقتصادی وزارت صنعت، معدن و تجارت هم در این برنامه گفت: قیمت نهاده ها از 3 هزار و 200 تومان در پارسال به 4 هزار و 200 تومان در سال جاری افزایش یافته که بخشی از افزایش قیمت فرآورده های لبنی مرتبط با آن است.
کی، کجا و چقدر؟!

ضرورت ورود دستگاه های نظارتی به عملکرد و هزینه ها در وزارت جهاد کشاورزی

وزارت جهاد کشاورزی و سازمان ها و شرکت های وابسته، سالانه مبالغ هنگفتی به معدود نشریات خاص بخش کشاورزی پرداخت می کنند که به نظر می رسد نحوه پرداخت و میزان این مبالغ نیازمند نظارت و شفاف سازی است.
رنجِ توتون‌کاران گلستانی دود شد؛

مافیای سیگار توتون کاران را زمین‌گیر کرد/هزاران فرصت شغلی دود شد

هشت هزار فرصت شغلی در استان گلستان با اقدامات مافیای سیگار و واردات توتون از دست می‌رود و حالا چشم توتون کاران به تصمیم و تدبیر مسئولان برای رفع این چالش‌ها دوخته شده است.
صفحه  از ۶
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها