علی محمد شاعری:

مجلس در اعتراض به نرخ‌های خرید تضمینی به دولت نامه نوشت

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: دو روز پیش در نشستی به آقای حجتی گفتم آنقدر مرکبات داریم که نیازی به واردات نیست و بازار مرکبات را دوباره با واردات متلاطم نکنیم.
قافیه را به آمریکایی‌ها باختیم ؛

کالیفرنیا کرمان را پشت سر گذاشت

«باغات کم‌برکت شده‌اند»، درخت‌ها «خشکیده‌اند»، «چوب حراج به باغم زده‌ام اما نمی‌خرند»، «آب نیست، بیچاره شده‌ایم»...
خوزستان نفس ندارد!

عامل گرد و غبار خوزستان از زبان ابتکار

رئیس سازمان محیط زیست گفت:‌ گردو غبار روز گذشته خوزستان از سوریه و عراق وارد خوزستان شد و این پدیده سال‌هاست تکرار می‌شود. اقدامات محیط زیست با کارهای دوجانبه با عراق آغاز شد و از سال 92 اقدامات دوجانبه خود با عراق را با کاشت نهال آغاز کردیم.
بنیانگذار انجمن بیوتکنولوژی ایران:

"تراریخته" وسیله جدید نفوذ دشمنان؛ بخش زیادی از "برنج وارداتی" تراریخته‌ است

بنیانگذار انجمن بیوتکنولوژی ایران گفت: وارد کردن و کشت محصولات تراریخته راه جدید نفوذ دشمن است که سبب بروز بسیاری از بیماری‌ها و نازایی در کشور است.
میانگین مصرف سوخت سالن‌های مرغداری در ایران چهار برابر جهان؛

قیمت پایین حامل‌های انرژی از بزرگ‌ترین موانع پیشرفت تجهیزات مدرن در مرغداری‌ها

برآوردهای انجام‌شده نشان می‌دهد بهینه‌سازی مصرف سوخت در واحدهای مرغداری آن طور که باید و شاید، جدی گرفته نشده است.
تذکرات به وزیر کشاورزی بی‌پاسخ مانده؛

مشکلات کشاورزان هنوز به قوت خود باقی‌ است

نماینده مردم فریدن در مجلس گفت: در منطقه ما، کشاورزان هنوز دارای مشکلات متعدد هستند از جمله در بحث سیب‌زمینی و پرداختی گندم‌.
یک استاد دانشگاه تهران:

رشد بخش کشاورزی با ایجاد ارزش افزوده همراه نبوده است

ابوالقاسم عربیون گفت: در حوزه ساختاری، اداری و علمی بخش کشاورزی در ایران عیوب بسیاری وجود دارد. تمامی کارها را کشاورزان خورده پا به روش سنتی و با تکیه بر تجربیات خود انجام می دهند.
تاکیددو بنیاد اروپایی بر خشکسالی؛

خالی از سکنه شدن بخش‌هایی از ایران حتمی است

پس از چندین دهه که هدر دادن آب از سوی بخش‌های مختلف عادت شده بود و کمبود آب یک تابوی خبری به حساب می‌آمد حالا از هر طرف اخبار، تحلیل و گزارش‌های مرتبط با هشدارهای آبی به گوش می‌رسد و یا به چشم می‌آید.
سرطان ،عوارض کودهاي شيميايي؛

استفاده بي رويه ی کودهای شیمیایی در بخش کشاورزی کشور

ابتلا به سرطان تنها يکي از عوارض استفاده بي رويه کودهاي شيميايي است. کشورهای اتریش،ایتالیا وآلمان با وجود وسعت کمی که دارند بالغ بر 800 هزار هکتار از محصولات کشاورزی شان حاصل کشت ارگانیک است.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس تأکید کرد:

کاهش تعرفه واردات کالاهای اساسی توسط دولت ستون فقرات استقلال کشور را می‌شکند

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به اینکه بخش‌نامه دولت برای کاهش تعرفه واردات در شرایط فعلی کشور موجب شکستن ستون فقرات استقلال کشور در حوزه امنیت غذایی می‌شود، این تصمیم دولت را عجولانه و به ضرر بخش کشاورزی دانست.
بیمه،سوپاپ اطمینان یا ابزار تجارت؟

علل کم رغبتی کشاورزان شمالی به بیمه محصولات

مازندران بیش از 460 هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی دارد که از این میان کمتر از 7 درصد زمین‌ها بیمه است. این در حالی است که بنا بر اعلام اداره کل کشاورزی مازندران، این میزان در میان باغ‌ها تنها 5 درصد برآورد شده است.
مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران؛

۵ سد آبی کشور در شرایط قرمز

مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: پنج سد زاینده‌رود، درودزن، استقلال، دوستی، شمیل و نیان در شرایط قرمز منابع آبی قرار دارند.
استاد ایرانی امپریال‌کالج:

کشاورزی ۹۰درصد آب را مصرف‌می‌کند اما فقط ۲۰درصد شغل تأمین‌‌می‌کند

استاد مدیریت منابع آب و محیط زیست امپریال کالج لندن و یکی از اعضای تیم پژوهشی پروژه ایران ۲۰۴۰ استنفورد، نتایج بدست آمده توسط این تیم تحقیقاتی در مورد توان کشاورزی ایران را در ارائه کرد.
سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، بزرگ اما ناکارآمد؛

دود ناکارآمدی نهاد متولی تحقیقات کشاورزی در چشم کشاورزان

متهم اصلی پایین بودن بازده تولید محصولات کشاورزی و بالا بودن تلفات آنها، سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی به عنوان متولی اصلی تحقیقات کاربردی کشاورزی است.
عبدالرضا سعادت :

شناسایی 44 منطقه فرونشست در ایران

مدیرکل ژئودزی و نقشه برداری زمینی سازمان نقشه برداری کشور گفت: 44 منطقه فرونشست در ایران از طریق تغییرهایی که داشتند در 2 مرحله بررسی مطالعاتی، شناسایی شده است.
آیا کشاورزان راضی می‌شوند؟

سکوت معنی دار آقای وزیر!

در حالی کشاورزان همچنان امیدوار به ابلاغ رقم مناسب نرخ تضمینی پس از چانه زنی‌های وزیر با دولت هستند که محمود حجتی در مقابل سئوال خبرنگاران راجع به زمان ابلاغ نرخ تضمینی گندم سکوت اختیار می کند!
جنگ تعرفه علیه زعفران ایرانی؛

زعفران ایران به کام دیگران

ایران ۹۴ درصد زعفران مورد نیاز دنیا را تامین می‌کند با این وجود سهم کشورمان در تجارت جهانی طلای سرخ تنها ۶۰ درصد است و کشورهای دیگر در این میان سود کلانی می‌کنند.
کالایی شدن نظام روستایی؛

آسیب های بی توجهی به حقوق شهروندی روستاییان

از آفات توسعه روستایی در ایران حرکت وارونه آن است؛ امروزه شاهد کالایی شدن روابط روستایی هستیم که می تواند عامل اصلی مهاجرت از روستا به شهر باشد. زیربنای تفکر مذکور بر این اصل قرار دارد که اگر مهاجرت نکند از زمانه کالایی شدن عقب خواهد افتاد و در نهایت قبل از سفر به شهر سفر مرگ روستا را در ذهن مرور می کند. برای تغییر این وضعیت نیازمند تغییر در منش، روش و رویکردهای زندگی روستایی هستیم. امری که با توسعه پایدار ارتباط وثیق دارد.
یزدجردی:

کیفیت گندم تولیدی برای پخت نان مناسب نیست

در بخش کیفی به خودکفایی نرسیدیم و هنوز گندم‌هایمان برای پخت نان از نظر کیفی مناسب نیست. و اگر این خرید در چرخه بازار آزاد بود، این به سمت خوراک دام می‌رفت و نباید به سمت خوراک انسانی می‌رفت.
فرصت‌ها و چالش‌ها از زبان وزیر؛

وزیر جهاد کشاورزی در برنامه زنده تلویزیونی

حجتی در برنامه زنده تلویزیونی شبکه خبر اطمینان خاطر داد: نگران پرتقال شب عید نیستیم. ۲۴۰۰ میلیارد تومانی برای آبیاری تحت فشار اختصاص خواهد یافت . سال آینده ۴۰۰ هزار هکتار به اراضی مجهز به سیستم نوین آبیاری، افزوده می‌شود.
صفحه  از ۸
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها