علل کم رغبتی کشاورزان شمالی به بیمه محصولات؛

«بیمه»، سوپاپ اطمینان یا ابزار تجارت ؟؟

مازندران بیش از 460 هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی دارد که از این میان کمتر از 7 درصد زمین‌ها بیمه است. این در حالی است که بنا بر اعلام اداره کل کشاورزی مازندران، این میزان در میان باغ‌ها تنها 5 درصد برآورد شده است.
مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران؛

۵ سد آبی کشور در شرایط قرمز

مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: پنج سد زاینده‌رود، درودزن، استقلال، دوستی، شمیل و نیان در شرایط قرمز منابع آبی قرار دارند.
استاد ایرانی امپریال‌کالج:

کشاورزی ۹۰درصد آب را مصرف‌می‌کند اما فقط ۲۰درصد شغل تأمین‌‌می‌کند

استاد مدیریت منابع آب و محیط زیست امپریال کالج لندن و یکی از اعضای تیم پژوهشی پروژه ایران ۲۰۴۰ استنفورد، نتایج بدست آمده توسط این تیم تحقیقاتی در مورد توان کشاورزی ایران را در ارائه کرد.
سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، بزرگ اما ناکارآمد؛

دود ناکارآمدی نهاد متولی تحقیقات کشاورزی در چشم کشاورزان

متهم اصلی پایین بودن بازده تولید محصولات کشاورزی و بالا بودن تلفات آنها، سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی به عنوان متولی اصلی تحقیقات کاربردی کشاورزی است.
عبدالرضا سعادت :

شناسایی 44 منطقه فرونشست در ایران

مدیرکل ژئودزی و نقشه برداری زمینی سازمان نقشه برداری کشور گفت: 44 منطقه فرونشست در ایران از طریق تغییرهایی که داشتند در 2 مرحله بررسی مطالعاتی، شناسایی شده است.
آیا کشاورزان راضی می‌شوند؟

سکوت معنی دار آقای وزیر!

در حالی کشاورزان همچنان امیدوار به ابلاغ رقم مناسب نرخ تضمینی پس از چانه زنی‌های وزیر با دولت هستند که محمود حجتی در مقابل سئوال خبرنگاران راجع به زمان ابلاغ نرخ تضمینی گندم سکوت اختیار می کند!
جنگ تعرفه علیه زعفران ایرانی؛

زعفران ایران به کام دیگران

ایران ۹۴ درصد زعفران مورد نیاز دنیا را تامین می‌کند با این وجود سهم کشورمان در تجارت جهانی طلای سرخ تنها ۶۰ درصد است و کشورهای دیگر در این میان سود کلانی می‌کنند.
کالایی شدن نظام روستایی؛

آسیب های بی توجهی به حقوق شهروندی روستاییان

از آفات توسعه روستایی در ایران حرکت وارونه آن است؛ امروزه شاهد کالایی شدن روابط روستایی هستیم که می تواند عامل اصلی مهاجرت از روستا به شهر باشد. زیربنای تفکر مذکور بر این اصل قرار دارد که اگر مهاجرت نکند از زمانه کالایی شدن عقب خواهد افتاد و در نهایت قبل از سفر به شهر سفر مرگ روستا را در ذهن مرور می کند. برای تغییر این وضعیت نیازمند تغییر در منش، روش و رویکردهای زندگی روستایی هستیم. امری که با توسعه پایدار ارتباط وثیق دارد.
یزدجردی:

کیفیت گندم تولیدی برای پخت نان مناسب نیست

در بخش کیفی به خودکفایی نرسیدیم و هنوز گندم‌هایمان برای پخت نان از نظر کیفی مناسب نیست. و اگر این خرید در چرخه بازار آزاد بود، این به سمت خوراک دام می‌رفت و نباید به سمت خوراک انسانی می‌رفت.
فرصت‌ها و چالش‌ها از زبان وزیر؛

وزیر جهاد کشاورزی در برنامه زنده تلویزیونی

حجتی در برنامه زنده تلویزیونی شبکه خبر اطمینان خاطر داد: نگران پرتقال شب عید نیستیم. ۲۴۰۰ میلیارد تومانی برای آبیاری تحت فشار اختصاص خواهد یافت . سال آینده ۴۰۰ هزار هکتار به اراضی مجهز به سیستم نوین آبیاری، افزوده می‌شود.
واکنش مدیرعامل بنیاد ملی توانمندسازی گندم‌کاران به قیمت اعلام شده گندم؛

درست نیست این گونه با کشاورزان برخورد کنند !

مدیرعامل بنیاد ملی توانمندسازی گندم‌کاران با بیان این که دولت طبق قانون باید هر سال مطابق با نرخ تورم، قیمت تضمینی گندم را افزایش دهد، گفت: با نرخ ۷ درصدی تورم، افزایش ۲٫۴ درصدی نرخ خرید تضمینی گندم پس از ۲.۵ ماه معنا ندارد.
پای درد دل کارگزاران بیمه کشاورزی / نمایندگان مجلس به وعده ها عمل کنند؛

در انتظار تذکر به وزیر جهاد کشاورزی و همچنین پاسخگویی وزیر هستیم

کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی می‌گویند نماینده های مجلس وعده داده اند که در ارتباط با وضعیت نامشخص ما به وزیر جهاد کشاورزی تذکر بدهند و ما منتظر پیگیری نماینده‌ها هستیم.
سخنی با رییس بانک کشاورزی؛

کشاورزان را دریابید

رییس نظام صنفی کشاورزی محلات از بانک کشاورزی خواست تا کشاورزان را دریابد.
گلایه کشاورزان از حجتی؛

آقای وزیر! بجای آثار تاریخی، از مزارع نابود شده بازدید کنید

وزیر جهاد کشاورزی در حالی برای استراحت و تفریح به شهرستان شوش سفر کرده که کشاورزان این شهرستان در پی طوفان، تگرگ، تندباد و نابودی مزارع خود، انتظار داشتند که وی، نوروز این سالشان را با پیگیری دوباره احیا کند.
طغیان رودخانه دز؛

گلایه کشاورزان دزفول از عدم پرداخت خسارات سیل

مدیر اداره جهاد کشاورزی دزفول گفت:‌ خساراتی که در اثر طغیان رودخانه دز در فروردین ماه امسال به کشاورزان این شهرستان وارد شده، تاکنون جبران نشده و این مسایل مشکلات فراوانی را برای کشاورزان به وجود آوده است.
گلایه کشاورزان ازنرخ تسهیلات بانکی؛

کمبودآب دربخش کشاورزی کردستان

بالابودن نرخ تسهیلات بانکی یکی از مهمترین دغدغه ها و مشکلات کشاورزان استان کردستان است که جمعی از آنها امروز در دیدار با استاندار خواستار کاهش آن از سوی مسئولان ارشد کشوری شدند.
احداث پل جدید هلایجان؛

آغاز عملیات اجرایی احداث راه‌های طرفین پل هلایجان ایذه با طعم گلایه کشاورزان

عملیات اجرایی احداث راه‌های طرفین پل هلایجان ایذه با حضور استاندار خوزستان آغاز شد.
خسارات پرداخت نشده کشاورزان؛

گلایه کشاورزان آیسک از پرداخت نشدن غرامت بیمه

کشاورزان و دامداران آیسک از پرداخت نشدن غرامت بیمه محصولات کشاورزی و دامی سال گذشته گلایه دارند.
گلایه کشاورز سیب زمینی کار بوانات از نبود بازار و امکانات در شهرستان؛

امروز ما فقط داریم برداشت می کنیم، همین

فصل برداشت سیب زمینی از مزارع شهرستان بوانات از اوایل آبان شروع می شود و تا اواسط آذر بطول می انجامد قیمت سیب زمینی در بازار بین 1500 تا 2000 تومان است اما کشاورزان مجبورند محصول خود را به قیمت 300 تا 400 تومان در مزرعه بفروش برسانند.
پرداخت خسارت به کشاورزان؛

سرگردانی کشاورزان در دریافت حق بیمه

در سال‌های اخیر تغییرات آب و هوایی همچون النینو و لانینو خسارت‌های زیادی را به کشاورزان وارد ساخته و این اتفاقات در کنار دیگر مسائل باعث شده است تا زمین‌های زراعی متحمل آسیب‌های فراوانی همچون سرمازدگی، خشک‌شدگی، آتش‌سوزی، آفت‌زدگی و... شوند.
صفحه  از ۷
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها