سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد؛

کاهش ۴۹ درصدی روان آب‌ها تهدیدی جدی برای سدها

معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی گفت: میزان بارندگی کشور طی ۱۵سال گذشته ۲۵درصد کاهش و حجم روان آب ها نیز ۴۹درصد کاهش یافته است که تهدیدی جدی برای پرشدن سدها در کشور است.
مشکلات حیات وحش در ایران؛

یوزها به خط پایان می‌رسند

شیر ایرانی و ببر مازندران- دوگونه حیات‌وحش منحصربه‌فرد ایران- طی‌دهه‌های اخیر منقرض شده‌اند و حالا نوبت به یوزپلنگ آسیایی رسیده است؛ گربه‌سانی که در گذشته زیستگاهش گستره وسیعی از آسیا را دربرمی‌گرفت اکنون زیستگاهش به سرزمین ایران محدود شده و از همین روست که این گربه‌سان زیبا، یوزایرانی عنوان گرفته است.
هشدار کارشناسان درباره کم بارشی در طبیعت ایران؛

۹۶ درصد کشور دچار خشکسالی بلندمدت است

در حالی که گزارش‌های منتشره از سوی سازمان هواشناسی از ثبت رکورد خشک‌ترین پاییز ایران در 67 سال گذشته خبر می‌دهد مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی هفته گذشته هشدار داد ۹۶ درصد مساحت کشور دچار خشکسالی بلندمدت شده است.
بحران بی آبی؛

خشکسالی لنگر انداخته است

می‌گویند پاییز امسال رکورد زده آن هم رکوردی 67 ساله. رکورد کمترین بارندگی ثبت شده طی 7 دهه گذشته. بارندگی‌های پاییز امسال نسبت به مدت مشابه بلند مدت 56 درصد کاهش داشته ‌است. امیدمان به پاییز بود که اگر کاری برای سفره‌های زیرزمینی نکرد، دست‌کم کمی زمین زیر پایمان و اندکی از حجم سدهای تشنه تهی را سیراب کند که این امید هم بر باد رفت.
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس منتشر کرد؛

دلیل ۱۰۰ نماینده مجلس برای استیضاح حجتی

دلایل بیش از ۱۰۰ نفر از نمایندگان مجلس برای استیضاح حجتی وزیر جهاد کشاورزی، منتشر شد.
مناقشه رودهای مرزی در شرق ایران؛

دیپلماسی آب و مناسبات هیدروپلیتیک ایران و افغانستان

افغانستان به رغم توافق نامه‌ای که در گذشته در مورد حقابه ایران میان دو کشور به امضا رسیده از پذیرش چنین حقی برای ایران خودداری می‌کند موضوعی که می‌تواند به افزایش مشکلات زیست محیطی نه تنها برای ایران بلکه برای منطقه بیانجامد.
تکمیل کلکسیون واردات های عجیب و غریب؛

زنبور عسل چینی هم وارد شد

این روزها شاهد ورود ملکه های زنبور عسل به کشور هستیم در حالی که چنین امری مشکلاتی نظیر ورود بیماری های ناشناخته را ایجاد می کند.
مدیرعامل شرکت منابع آب ایران :

دست ایران خالی از برف شد / جیره‌بندی قطعی آب کشاورزی

مدیرعامل شرکت منابع آب ایران گفت: یکی از اندوخته های منابع آب در بهار، ذخیره برف است که درحال حاضر در اکثر نقاط کشور ذخیره برف صفر است.
چالش های کشاورزی؛

بالا دست برنج می‌کارند؛‌پایین دست تشنگی درو می‌کنند

مدیریت نابسامان آب، اراضی مستعد کشت استان فارس را از2/3 میلیون هکتار در گذشته به 2/1 میلیون هکتار کاهش داد
خلأ صنایع پایین‌دست نیشکر؛

مسیر اشتغال‌زایی در خوزستان معرفی شد

معاون کشاورزی شرکت نیشکر امیرکبیر گفت: شرکت توسعه نیشکر به تعهدات خود برای انتقال زه‌آب غرب کارون عمل کرده ولی عدم اجرای تعهدات شرکت نفت و آبفای استان منجر به تجمع این زه‌آب‌ها و تشکیل تالاب نیشکر شده است.
عضو هیأت علمی مؤسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور؛

سالانه بین 2 تا 5میلیارد تن خاک از دست می‌دهیم

90درصد فرسایش خاک ناشی از عملکرد ضعیف در بخش کشاورزی است.
شرکت دولتی در برابر مصوبه دولتی؛

مناقصه دولتی برای واردات در فصل ممنوعیت واردات برنج

شرکت بازرگانی دولتی ایران علیرغم مصوبه دولت و در زمان ممنوعیت واردات برنج، اقدام به برگزاری مناقصه عمومی بین‌المللی برای واردات ۳۰هزار تن برنج هندی کرده است.
رئیس انجمن صنایع خوراک دام:

متهم اصلی گرانی تخم مرغ، نهاده های دامی نیست

رئیس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران از افزایش 10 درصدی قیمت نهاده های دامی طی آذرماه گذشته خبر داد و گفت: گرانی نرخ تخم مرغ در بازار ارتباط چندانی با رشد قیمت نهاده های دامی ندارد و شیوع بیماری آنفلوانزای مرغی علت اصلی افزایش قیمت این محصول است.
با رای نمایندگان؛

دولت مکلف به بازسازی ونوسازی قنوات برای مقابله با بحران کم‌آبی شد

نمایندگان مجلس دولت را مکلف به بازسازی و نوسازی قنوات برای مقابله با بحران کم‌آبی کردند.
سهم انواع خودرو در آلودگی هوا؛

سهم بالای خودروهای سنگین در آلودگی هوا

بحران آلودگی هوا در شرایطی این روزها گریبان کلان‌شهرهای کشور را گرفته که اگرچه از خودروهای شخصی به‌عنوان یکی از مقصران اصلی آن یاد می‌شود، با این حال آمارهای رسمی نشان می‌دهند سهم اصلی در سیاهی آسمان را در مجموع، خودروهای سنگین، اتوبوس‌ها و موتورسیکلت‌های کاربراتوری ایفا می‌کنند.
حاشیه نگاری بر سخنان کلانتری؛

«باد» نه، برای رهایی از آلودگی‌های هوا باید دعا کنیم «توفان» بیاید!

الزاماتی که اگر اندیشیده شوند، می‌توان به کاهش آلودگی هوا در کلانشهرها تا حدودی دل خوش کرد؛ اما به جای آن، کلانتری ترجیح می‌دهد ماجرا را جور دیگری دیده و پای انتخاب میان بد و بدتر را به آلودگی هوا باز کند! گویی آلودگی هوا قابل رفع نیست و تنها باید راه کم ضررتر را برگزید. نسخه ای از سر ناامیدی و درماندگی که توسط مدیری تجویز می‌شود که چند ماه بیشتر نیست سکاندار سازمان حفاظت محیط زیست کشورمان شده و چه بسا اگر مدت طولانی تری عهده دار این سمت باشد، همان را هم توصیه نکرده و...
کلانتری:

در خوزستان آب هست، مدیریت آب نیست / اعتراض نمایندگان به نامه‌ام بی‌مورد بود

کلانتری با بیان اینکه محیط بانی که امنیت و آسایش ندارد، باید تماشاچی خاطیان باشد، گفت: هفته گذشته دولت هم ترازی محیط بانان با نیروهای نظامی و انتظامی را به تصویب رساند و امیدوارم پس از اتمام بررسی بودجه ۹۷ در مجلس، به صحن علنی مجلس برسد.
برداشت از سفره‌های زیرزمینی؛

هشدار درباره اجرای نادرست طرح بازار آب

چند وقتی می‌شود که وزیر نیرو، مسئولان دولتی و اعضای ارشد اتاق بازرگانی از ضرورت ایجاد بازار آب خبر می‌دهند. طرح مبهمی که تاکنون جزئیات آن در رسانه‌ها اعلام نشده است؛ اما وزیر نیرو می‌گوید «صد‌درصد» مقبول این وزارتخانه است.
آب در آیینه رسانه؛

آژیر خطر نابودی ذخایر آبی در کشور مدت هاست به صدا درآمده

مدت‌ها است که آژیر خطر نابودی ذخایر آبی در بیشتر حوضه‌های آبریز کشور، به ویژه فلات مرکزی ایران به صدا در آمده است. اُفت شدید سفره‌های آب زیرزمینی، خشک‌شدن بسیاری از قنات‌ها، خشک‌شدن تالاب‌ها، دریاچه‌ها و رودخانه‌های کم‌رمق، همه ‌و همه نشان از فاجعه‌ای قریب‌الوقوع دارد که تبعات زیست‌بومی ناگواری بر جای خواهد گذاشت.
افزایش قیمت تخم مرغ؛

"آنفلوآنزا" تخم‌مرغ را گران کرد یا "سازمان حمایت"؟!

در حالی که در ماه‌های گذشته قیمت تخم‌مرغ روندی افزایشی داشت و اضافه شدن تولید در بازار نیز تعادلی در قیمت این محصول ایجاد نکرده، مشخص نیست مقصر این گرانی چه شخص یا نهادی است و چه کسی باید پاسخگوی این وضعیت به وجود آمده باشد.
صفحه  از ۱۴
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها