سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دلایل اتهامات وارده به گندم تولید داخل؛

آخرین جزئیات آلودگی و وجود ناخالصی در گندم های داخلی

هر از گاهی بحث آلودگی گندم تولید داخل و وجود ناخالصی در آن سر و صدای زیادی در فضای رسانه ها برپا کرده که با واکنش شدید مسئولان روبرو شده است.
افزایش کسری مخزن سفره‌های زیرزمینی؛

وضعیت چاه‌های غیرمجاز قرمز شد

آمارها حاکی است که سالانه ۵.۵ میلیارد متر مکعب از مخازن آب زیرزمینی کشور کسر می‌شود و اکنون کسری تجمعی سفره‌های زیرزمینی به ۱۳۴ میلیارد مترمکعب رسیده و این در حالی است که هر سال کمتر از 100 میلیارد متر مکعب آب تجدیدپذیر داریم.
بحران قاچاق چوب ؛

فقر و بیکاری تنها دلیل قاچاق زغال

براساس ماده ٤٨ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها، حمل چوب، هیزم و زغال حاصل از درختان جنگلی در همه نقاط کشور ممنوع است و مرتکبان طبق قانون تحت تعقیب قرار خواهند گرفت و مجازات‌های سنگینی ازجمله جریمه نقدی و حبس در انتظار قاچاقچیان است.
الک غیر استاندارد وزارت جهاد کشاورزی؛

اسناد ورود ضایعات به چرخه خرید تضمینی گندم + سند

وزارت بهداشت و سازمان ملی استاندارد با ارسال نامه‌های جداگانه به وزارت جهاد کشاورزی و شرکت بازرگانی دولتی با موضوع «تعیین میزان آفت گندم» درباره استاندارد نبودن ابزار خرید تضمینی و آسیب رسیدن به کیفیت و قیمت گندم هشدار دادند.
اختلاط ۷۰۰هزار تن خاک با گندم؛

حیف‌ومیل سالانه ۱۲۰۰میلیارد تومان از بودجه دولت

هرساله برای خرید تضمینی گندم، به‌دلیل حجم بالا، رقم هنگفتی هزینه می‌شود به‌طوری که سالانه حدود 10 میلیون تن گندم از کشاورزان و واسطه‌ها خریداری می‌شود و رقم پرداخت‌شده برای این محصول حدود 12 هزار میلیارد تومان است.
دلالی معکوس؛

ماجرای ذرت‌های فریدنی که روی دست کشاورزان ماند

برداشت ذرت از زمین‌های کشاورزی شهرستان فریدن آغاز شده است اما سایه شوم دلالی و قیمت نزولی و تعلل در برداشت ذرت اعتراض کشاورزان را به دنبال داشته است.
غفلت از فرآوری محصولی منحصربه‌فرد؛

اعتبار یاقوت کویر زیر پای دلالان/ دسترنج عناب‌کاران رنگ ندارد

عناب در کنار زرشک و زعفران از مهم‌ترین محصولات استراتژیک خراسان جنوبی بوده که هنوز هم جایگاه اصلی خود را در سبد خانوارها پیدا نکرده است تا یاقوت کویر ایران توسط دلالان کم اعتبار شود.
دلیل اصلی افت قیمت زیتون ؛

طلای سبز طارم، به نام باغداران به کام دلالان

حضور همیشگی واسطه ها و دلالان در بازار کشاورزی شهرستان طارم موجب شده تا قشر زحمتکش کشاورز و باغدار به ناچار محصولات خود را به کمترین قیمت ممکن به فروش برسانند و اکنون که فصل برداشت زیتون در طارم است این بازار نیز در دست دلالان می چرخد و تولیدکنندگان در این شهرستان از مدیریت بازار فروش زیتون توسط دلالان، دل خوشی ندارند.
کنترل کیفیت گندم؛

آلودگی گندم داخلی بهانه‌ای برای واردات با ارز دولتی؟

آلودگی گندم داخلی درحالی مجددا مطرح شده که دست‌اندرکاران معتقدند این بهانه‌ای برای واردات است ودولت به جای واردات باید کنترل کیفیت گندم در مراکز خریدکه هم اکنون بسیار سخت است را مکانیزه کند.
فساد در سیستم خرید تضمینی گندم؛

مشاهدات خبرنگار از "گندم‌های آلوده به ضایعات"

خبرنگار در بازدید از یکی کارخانه‌های ‌آردسازی، گندم‌های آلوده به ضایعاتی همچون خاک، سنگ و شن را مشاهده کرد.
وقتی از سلامت مردم صیانت نمی‌شود ؛

برپایی غیر‌قانونی میدان عرضه دام در مادوان +عکس

برپایی غیر قانونی میدان عرضه دام در دل شهر مادوان و درست در جوار جاده توریستی‌ شهر سی‌سخت سلامت مردم و حتی گردشگران و مسافران را به خطر انداخته است. شهر مادوان با جمعتی افزون بر 50 هزار نفر واقع در 5 کیلومتری یاسوج به عنوان یکی از مهاجرپذیرترین شهرهای ایران شناخته می‌شود که این روزهای با مشکلات و دردهای فراوانی دست و پنجه می‌کند.
معاون پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی تشریح کرد؛

علت اصلی کاهش تراز آب دریای خزر

معاون پژوهش و فناوری پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی معتقد است، دلیل کاهش تراز آب دریای خزر عمدتا طبیعی است که بر اثر کاهش بارندگی در حوضه ولگا بوجود آمده است. دکتر حمید علیزاده در حاشیه کارگاه «چالش‌ ها در شرایط تراز آب، تغییر اقلیم و فعالیت انسانی در خلیج گرگان» که در دانشگاه منابع طبیعی گرگان برگزار شد، اظهار کرد: دریای خزر نوسانات طبیعی خودش را پشت سر می گذارد و گاهی تراز آب بالا و گاهی تراز آب پایین می آید که مهمترین دلیل آن عوامل اقلیمی است.
مشکلات تولیدکنندگان بخش کشاورزی؛

جایگاه بخش کشاورزی متناسب با سهم کشاورزی در کشور نیست

احمد کیخا با انتقاد از مشکلاتی که گریبانگیر تولیدکنندگان بخش کشاورزی شده است افزود برخی از مشکلات بخش کشاورزی کشور ، اعمال تحریم ها، سیاست های ارزی و محدودیت های صادراتی را از جمله این مشکلات برشمرد و با انتقاد از جایگاه فعلی بخش کشاورزی در اتاق ایران گفت: با توجه به اینکه بخش کشاورزی سهم بالایی در اقتصاد ایران، اشتغال و تولید کشور دارد ولی متاسفانه جایگاه این بخش متناسب با سهم کشاورزی در کشور نیست.
روایت یک خیانت؛

خاک‌وشن مخلوط با گندم را در این فیلم ببینید

روز گذشته خبر اختلاط گندم خریداری‌شده دولت با ۷۰۰هزار تن سنگ، شن، خاک و ضایعات و حیف‌و‌میل سالانه ۱۲۰۰میلیارد تومان بودجه دولت در خبرگزاری تسنیم منتشر شد. فیلمی از چگونگی تحقق این خیانت را (‌به‌تعبیر رئیس انجمن آردسازان) ببینید.
حیف‌ومیل بودجه دولت؛

اختلاط ۷۰۰هزار تن سنگ و خاک با گندم نانوایی‌ها

هرساله بیش از ۷۰۰هزار تن سنگ، ماسه، خاک و ضایعات مخلوط با گندم از دلالان و کشاورزان خریداری می‌شود که موجب حیف‌ومیل ۱۲۰۰میلیارد بودجه دولت در هر سال می‌شود و برای سلامتی مردم هم مخاطره‌آمیز است.
ملاحظه‌کاری در اعمال قانون؛

«افزایش قطع درختان» در پی بالارفتن قیمت چوب

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به افزایش قاچاق چوب از ملاحظه‌کاری در اعمال قانون انتقاد کرد. در سال‌های اخیر در کنار حوادث و اتفاقاتی مانند سیل، آتش‌سوزی، خشکسالی و ... که باعث از بین رفتن جنگل‌ها می‌شود، همه روزه در لابه‌لای اخبار شاهد اخباری از حوزه قاچاق هستیم و این پدیده نامبارک این روزها به معضل شومی تبدیل شده است که سرمایه‌های ملی کشور را نشانه گرفته است، سرمایه‌هایی که تنها متعلق به نسل امروز نیست.
چالش های زیست محیطی؛

۸۵ درصد از جمعیت ایران تحت تاثیر خشکسالی انباشته

رئیس مرکز ملی خشکسالی مساحت و جمعیت تحت تاثیر خشکسالی را طی یک دهه و یک سال گذشته اعلام و تأکید کرد که بیش از ۸۵ درصد جمعیت ایران تحت تاثیر خشکسالی بلندمدت و انباشته است.
نابودی نخل ها؛

نخل‌های تشنه و سربریده

شهرستان شادگان در گذشته به دلیل مرغوبیت خرماهایش یکی از صادرکنندگان اصلی خرما در کشور محسوب می‌شد که محصولش را به کشورهای آسیای میانه، آرژانتین و روسیه صادر می‌کرد.
پاشنه آشیل کشاورزی ایران؛

چگونه مقام اول تولید ۱۱ محصول کشاورزی را در دنیا از دست دادیم؟

قائم مقام خانه کشاورز گفت: به خاطر ندانم کاری مدیران بخش کشاورزی، در این سال‌ها مقام تولید کننده اول را که در ۱۱ محصول در دنیا داشتیم از دست دادیم یا در حال از دست دادن آن‌ها هستیم.
رئیس هیأت مدیره اتحادیه تعاونی فرآورده های لبنی ایران عنوان کرد:

فرش قرمز بانک مرکزی برای برندهای خاص لبنی

بنا به گفته رئیس هیأت مدیره اتحادیه تعاونی فرآورده های لبنی ایران، متأسفانه نظارت و کنترلی وجود ندارد؛ سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و تعزیرات هیچ گونه اقدامی در این زمینه انجام نداده و تنها منتظر هستند کارخانه ها قیمت محصولات لبنی خود را افزایش دهند و آنها را مقصر گرانی اعلام کنند؛ البته سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از این اختلاف قیمت خبر دارد اما کارهای عملیاتی انجام نداده است.
صفحه  از ۵۵
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها