سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
درباره محصولات تراریخته؛

هم‌گرایی دولت و شورای ملی ایمنی زیستی

جلسه اخیر شورای ایمنی زیستی در بالاترین سطح به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور و حضور ریاست سازمان حفظ محیط زیست و وزرای جهاد کشاورزی و علوم، تحقیقات و فناوری و معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مرجع ملی ایمنی زیستی و نماینده کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی در این شورا تشکیل شد.
دلواپسی کشاورزان از نرخ جدید خرید گندم؛

واردات‌چی‌ها به خاطر سود بیشتر به دولت فشار می‌آورند

گندم‌کاران به دلیل تاخیر در وصول مطالباتشان و همچنین عدم اعلام نرخ جدید خرید تضمینی، دلواپس آینده خودکفایی گندم در کشور هستند.
۲۶۰۰ شغلی که از دست می‌رود؛

تشنگی دشت‌های پلدختر بر لب«کشکان»/ پمپاژ وعده‌ها در ایستگاه‌های آب

اراضی کشاورزی پلدختر در حالی تشنه بر لب رودخانه کشکان مانده‌اند که ایستگاه‌های پمپاژ آب این شهرستان باگذشت سال‌ها هنوز عملیاتی نشده‌اند.
در سایه بی توجهی مسئولان مربوطه ؛

تصویر رعب انگیز تورهای هوایی برای کشتار پرندگان مهاجر در فریدونکنار

فریدونکنار سالهاست قتگاه پرندگان مهاجر شده است.
کاهش ذخایر آب شیرین؛

وقتی چاه‌ها خشک می‌شوند

مطالعات جدید جهانی نشان می‌دهد که وابستگی رو به رشد جوامع به استفاده از منابع آب شیرین تجدیدناپذیر، ذخایر آب زیرزمینی را خالی، و توانایی جوامع را برای رویارویی با کمیابی آب در دنیایی که رو به گرم‌شدن دارد تضعیف می‌کند.
چه انتخاب بیحایی!!

برسد به دست عیسی کلانتری

در روزهای اخیر، کلانتری انقدر درباره محصولات تراریخته صحبت کرده‌است که انگار هیچ مسئله‌ای در حوزه محیط‌ زیست وجود ندارد. او بی تفاوت به اولویت ها، در جاده‌ای که فقط نامش را خودش می‌داند با سرعت می‌راند.
معاون وزیر جهاد:

فرسایش خاک در ایران ٢.٥برابرمتوسط جهانی

اکبری با بیان اینکه فرسایش خاک در ایران تقریبا ۲.۵ برابر متوسط جهانی است،گفت:با اینکه در سال اول برنامه ششم هستیم مبلغی برای تحقق اهداف تعیین شده، در اختیار ما قرار نگرفته است.
وزیر کشاورزی توضیخ داد؛

توضیحات حجتی در مورد سیب های کنار جاده

وزیر کشاورزی گفت: عکس هایی که در فضای مجازی منتشر شد سیب های پادرختی درجه سه هستند که عده ای از کشاورزان قبل از ورود به سردخانه می خرند.
توپ در زمین دولت؛

نمایندگان از علل آلودگی هوا می‌گویند

هر ساله با ورود به فصل سرما، مشکل آلودگی هوا به خصوص در پایتخت و کلان‌شهرها نیز بروز و ظهور بیشتری پیدا می‌کند و روایت‌های مختلفی از تلفات و آسیب‌های انسانی آلودگی هوا و حتی آثار اقتصادی آن مطرح‌ می‌شود.
نقشه سیاه دنیا برای طلای سرخ ایرانی؛

میراث ایرانیان به یغما رفت

ایران؛ بزرگترین تولیدکننده طلای سرخ در دنیاست که استمرار قاچاق پیاز زعفران می تواند این جایگاه را دستخوش تحولاتی قرار دهد.
چالش ها و مشکلات زیست محیطی؛

ورود شیرابه های زباله به تالاب انزلی و تاثیر منفی بر اکوسیستم

ورود شیرابه جایگاه زباله سراوان به تالاب انزلی به عنوان یکی از معضلات بزرگ و پیچیده تالاب انزلی است.
در فریدون کنار چه خبر است ؟ ؛

نسل کشی پرندگان مهاجر برای تامین معیشت یا زیاده خواهی؟

پرندگانی خسته از سفری طولانی از گوشه و کنار دنیا به تالابی در ایران دعوت شده اند؛ این میهمانی هر ساله با شروع فصل سرما در تالاب فریدون کنار گرفته می شود؛ حدود سیصد نوع پرنده. این بزرگترین گردهمایی پرنده ها در دنیاست.
عدم یکپارچگی باغ های کشور؛

پسته ایرانی شناسنامه ندارد

باغدار نمونه پسته کشور با انتقاد از اینکه قیمت تمام شده پسته ایرانی بالا است گفت: متاسفانه به علت نبود علم و تخصص قیمت تمام شده محصولات را در ایران بالا برده است.
بی‌تدبیری وزارت جهاد کشاورزی؛

اندراحوالات مسئولان و سیب‌زمینی!!!

یک سال کمبود سیب‌زمینی و یک سال فراوانی آن، داستان بی‌تدبیری وزارت جهاد کشاورزی را به روشنی نشان می‌دهد. شاید به خاطر بیاورید سالی را که هزاران تن سیب‌زمینی آفت زد و در کوچه و خیابان‌ رها شد.
کورس «اسب»ها جلوی در وزارتخانه؛

فدراسیون قاطر را جای اسب تأیید کرد

تجمع تعدادی از تولیدکنندگان اسب ترکمن مقابل وزارت جهاد کشاورزی، خبری بود که روز گذشته جامعه سوارکاری را تحت‌تأثیر خود قرار داد.
بحران آبی؛

مدیریت بحران آب با عزم ملی و فرهنگ سازی

بحران آب و چاره اندیشی برای حل آن در سال های اخیر به یکی از دغدغه های اساسی کشور تبدیل شده است و فرهنگ سازی برای مصرف می تواند راهگشا باشد که این مهم با عزم و اراده ملی و آموزش در سن کودکی انجام می پذیرد.
محمدحسین پیروی ؛

اختلاف معادن و محیط زیست و راه‌حلی به نام شفافیت

ایجاد شفافیت در مسائل زیست‌محیطی معادن می‌تواند راه‌حلی پایدار برای مشکلاتی مانند ضعف نظارت بر عملکرد زیست‌محیطی معادن، وجود ضعف در قوانین، عدم شفافیت در استعلامات میان سازمان محیط زیست و تعاملات با معادن باشد.
پروژه انتقال آب از خلیج فارس؛

قحطی آب در کشور جدی گرفته شود

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با انتقاد از سیستم صندوق توسعه ملی و سیستم بانکی کشور گفت: پروژه انتقال آب از خلیج فارس یکی از ابر پروژه‌های ملی کشور می‌باشد که متاسفانه بار هزینه‌های آن بر دوش سه استان یا به عبارت دیگر سه شرکت است.
بحران آبی؛

سایه شوم ورشکستگی آبی در ایران

تخلیه سریع منابع آب زیرزمینی در ایران و حرکت شتابان آن به سوی بحرانی جدی در امنیت آبی و غذایی مسئله‌‌‌ای است با اهمیت در ابعاد منطقه‌ای- و شاید حتی جهانی. تنش آبی کنونی ایران، بخشی ناشی از شرایط هیدرولوژیکی و اقلیمی آن سرزمین است. ولی شاید به طور عمده نتیجه ده‌ها سال تحریم گوناگون است که سوء مدیریت سیاسی بر پیچیدگی‌های آن افزوده و نمی‌گذارد گامی در تخفیف این بحران رو به رشد که می‌رود صدمات جبران ناپذیری بر کشور وارد کند، صورت گیرد.
گوشت های بی‌کیفیت در راه بازار؛

چرا مردم باید هزینه ضعف نظارت را بپردازند؟

تناقض دو خبر به فاصله تنها 5 روز، از سوی دو خبرگزاری دولتی، پرده از ضعف نظارتی در کنترل گوشتهای وارداتی برداشت. این ضعف نظارتی اگر ترمیم نشود، ممکن است عوارض مهمی در پی داشته باشد.
صفحه  از ۱۳
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها