سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
تهدید معاش 15هزار خانوار تولیدکننده تخمه؛

واردات تخمه آجیلی به اسم دانه‌های روغنی با ارز مبادله‌ای کمر کشاورزان را شکسته است

واردات تخمه‌های آجیلی به اسم دانه‌های روغنی آن هم با ارز مبادله‌ای در سال‌های اخیر تنها بازار بورس دانه‌های آفتابگردان و کدو آجیلی کشور و حتی خاورمیانه را تحت‌تأثیر قرار داده است.
بازار آشفته محصولات کشاورزی؛

دسترنج کشاورزان به کام دلالان

جولان دلالان در بازار محصولات کشاورزی به شکلی است که کشاورز با وجود ماه‌ها تلاش، پس از برداشت محصول به سود واقعی و مورد انتظار نرسیده و در طرف مقابل برخی دلالان با سوء استفاده از وضعیت بازار در فاصله‌ای اندک و زحمتی کم به سودی چند برابر دست می‌یابند.
معاون شرکت بازرگانی دولتی ایران:

تکلیف واردات گندم هنوز مشخص نیست

حنان گفت: میزان خرید داخلی و مصرف گندم هنوز مشخص نیست و درباره واردات گندم تصمیمی گرفته نشده است.
اختلاف بر سر قاچاق گندم؛

دست بالای دلالان دست به نقد در مقابل دولت

طی یکسال گذشته نرخ ارز جهش زیادی داشت و همین موضوع باعث شد، صادرات یا فروش هر محصولی به هر کشوری سود مناسبی داشته باشد، بنابراین کشاورزان به ویژه در استان‌های غربی تمایل دارند، گندم تولیدی را به دلالانی که قیمت بالا پیشنهاد می‌دهند و دست به نقد هم هستند بدهند تا به کشور عراق ببرند.
سخنگوی دولت؛

حدود 320 هزار حلقه غیرمجاز داریم

سخنگوی دولت با اشاره به چاه‌های غیرمجاز در ایران، گفت: وقتی گفته می‌شود حدود ۴۷۰ هزار حلقه چاه مجاز و حدود ۳۲۰ هزار حلقه غیرمجاز داریم که سالی ۱۳ تا ۱۴ هزار حلقه مسدود می‌شود، یعنی نزدیک به ۲۰ تا ۲۲ سال زمان می‌برد که همه چاه‌های غیرمجاز کشور مسدود شوند؛ اما این مساله علاوه بر ابعاد زیست محیطی، ابعاد معیشتی نیز دارد.
آزار حیوانات در خلأ قانونی؛

بیش از یک سال از ارائه لایحه منع حیوان‌آزاری به مجلس می‌گذرد

اکنون بیش از یک سال است که لایحه منع حیوان‌آزاری به مجلس ارائه شده و در انتظار ورود به صحن علنی و تصمیم‌گیری نهایی است. اکثر قوانینی که در کشور نسبت به حقوق حیوانات وجود دارد، در زمینه صید و شکار است.
رئيس سازمان دامپزشکی کشور:

اگرچه باید رئیس سازمان دامپزشکی در اختیار قوانین باشد، اما در کشور ما برعکس است

«دکتر علیرضا رفیعی‌پور» رئيس سازمان دامپزشکی کشور در سمینار راهکارهای برون‌رفت از مشکلات فعلی مجموعه دامپزشکی کشور که در فرهنگستان علوم برگزار شد، ضمن گلایه از نوع رابطه میان رئيس سازمان و قوانین، گفت: «به جای اینکه رئیس سازمان دامپزشکی در اختیار قوانین باشد، برعکس است و قواعد و قوانین در اختیار سازمان دامپزشکی است.»
نابودی 100 هکتار جنگل؛

قطع دست کم 26507 اصله درخت هیرکانی برای انتقال آب خزر

تصویب طرح های آسیب رسان به جنگل های هیرکانی تمام نشدنی است؛ حالا باید از مسوولان پرسید با ثبت این جنگل ها در "میراث جهانی یونسکو" قرار است با آنها چگونه برخورد کنیم و پاسخ جهانیان را چه بدهیم؟ جهانیانی که به آنها قول داده ایم این میراث را برای کره زمین حفاظت کنیم!حنیف رضا گلزار در اینباره گفته است:« از دل آخرین اسناد رسمی منتشر شده از تخریب جنگل های هیرکانی مسیر خط لوله انتقال آب دریای کاسپین، ارقام دهشتناکی بیرون می آید که در نوع خود، هشداری جدی به مسوولان و موافقان این طرح مخرب است.»
واگذاری اراضی ملی "طرح طوبی"؛

واگذاری اراضی ملی به نام "طرح طوبی" به کام برادر معاون رئیس‌جمهور!

در پی انتشار گزارشی تحت عنوان سایه "طوبی" بر امپراطوری کلانتری در لواسانات در این خبرگزاری، مراجع رسمی بر واگذاری این اراضی به برادر عیسی کلانتری؛ معاون رئیس‌جمهور صحه گذاشتند!
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

ایران به بزرگترین واردکننده نهاده و گوشت قرمز منطقه تبدیل شده است!

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: با اجرای برنامه‌های دولت در زمینه تولید محصولات کشاورزی، نهاده‌های دامی و گوشت قرمز، کشور تبدیل به واردکننده‌ای بزرگ می‌شود.
اسماعیل زیارتی نصرآبادی:

نبود طرح آمایش اشتغال، معیشت 20 میلیون روستایی را تهدید می‌کند

اسماعیل زیارتی نصرآبادی جمعیت روستانشین کشور را حدود 20 میلیون نفر اعلام کرد و گفت: ظرفیت اشتغال در مناطق روستایی کشور چهارمیلیون نفر است که در بخش کشاورزی و دامپروری مشغول فعالیت هستند. باوجوداین، هنوز درکشور ما طرح آمایش اشتغال تدوین نشده و در نبود طرح آمایش اشتغال همین میزان مشاغل روستایی هم در خطر است.
مدیر عامل اتحادیه ماهیان سردآبی :

بی مهری وزارت جهاد به تولیدکنندگان ماهیان سردآبی

نبی زاده گفت:محاسبه اشتباه خسارت سیل اخیر بر استخرهای پرورش ماهی بیانگر بی مهری وزارت جهاد کشاورزی است.
تنش آبی در راه است؛

چهار شهر رکورددار اسراف آب شرب شدند

چهار کلانشهر تهران، اصفهان، مشهد و شیراز با افزایش غیرقابل باور مصرف آب شرب مواجه‌اند و اگر مردم این شهرها، مصارف بی‌رویه خود را مدیریت نکنند، با وجود ذخایر خود آب در سدها، در ادامه تابستان با مشکل در تأمین آب شرب در این کلانشهرها مواجه می‌شویم.
انتقاد حجتی؛

در صنعت طیور دنباله رو آمریکا شده ایم

وزیر جهاد کشاورزی با انتقاد از وابستگی شدید صنعت دامپروری به خارج از کشور،گفت: در صنعت طیور دنباله رو آمریکا شده ایم،این الگوگیری به خاطر تفاوت اقلیم غلط است و باید اصلاح شود.
رییس هیات مدیره اتحادیه تعاونی‌های توزیع و فروش محصولات غذایی:

به دلیل بروکراسی‌های اداری، بازار قطر را دو دستی تقدیم ترکیه کردیم

رییس هیات مدیره اتحادیه تعاونی‌های توزیع و فروش محصولات غذایی گفت: زمانی که ما درگیر بروکراسی‌های اداری و برگزاری جلسات و نشست‌های متعدد در خصوص صادرات به قطر بودیم کشور رقیب به سرعت بازارهای قطر را از محصولات مختلف مورد نیاز این کشور پر کرد.
مدیر عامل اتحادیه دامداران کشور:

افزایش واردات کره ضربه مهلکی به صنعت دامداری وارد می کند

سعید سلطانی مدیر عامل اتحادیه دامداران ، با انتقاد از واردات بی رویه کره در ماه‌های اخیر اظهار کرد: آمار گمرک نشان می‌دهد که در ۲ ماهه ابتدای سال ۳۵ هزار تن کره حیوانی وارد شد که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش چشمگیری داشته است.
سوء مدیریت‌ در جهاد کشاورزی ؛

وزارت جهاد کشاورزی نیازمند جوان‌گرایی و تزریق یک خون تازه است

شکور پورحسین شقلان عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، ضمن اشاره به انتشار شاخص‌های استیضاح در گذشته، گفت:سوء مدیریت‌هایی در حوزه جهاد کشاورزی دیده می‌شود که گویی این وزارتخانه متولی ندارد؛ ضمن انتقاد از اینکه وزیر جهاد کشاورزی در جلسات مربوط به استیضاح شرکت نمی‌کند، گفت: ما در مجلس همواره به دنبال تعامل هستیم
جای خالی طرح‌های آبخیزداری؛

هدررفت بخش عمده‌ای از رواناب‌های استان بوشهر

در حالی که در جنوب کشور از جمله استان بوشهر مشکلات عدیده‌ای برای تأمین آب مورد نیاز مردم وجود دارد، بخش عمده‌ای از رواناب‌ها بدون استفاده راهی دریا می‌شود.
ظرفیت‌های صنعت زنبورداری و مشکلات آن؛

رنج صنعت زنبورداری از اقتصاد تک‌محصولی

کارشناس ارشد پرورش زنبورعسل و کارشناس مسئول سازمان جهاد کشاورزی قزوین با انتقاد از این‌که اقتصاد زنبورداران کشور صرفاً به تولید عسل وابسته است، گفت: یکی از بزرگ‌ترین مشکلات حال حاضر صنعت زنبورداری تک‌محصولی بودن و وابسته بودن اقتصاد زنبوردار به تولید عسل است.
‌‌ طرح الگوی کشت در انتظار اجرا ؛

بلاتکلیفی، وجه مشترک کشاورزان و الگوی کشت

طرح الگوی کشت که می‌تواند انقلاب بزرگی در تولید محصولات کشاورزی ایجاد کرده و از ضرر و زیان کشاورزان جلوگیری کند، بیش از یک دهه است راکد مانده و به‌رغم قول‌های فراوان مسئولان، اجرایی نشده است‌.
صفحه  از ۵۰
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها