سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مدیر کل پایش سازمان هواشناسی کشورگفت:

بارش‌ها از ابتدای سال تا دیروز ۸۰درصد بیشتر از نرمال است

مدیر کل پایش سازمان هواشناسی کشورگفت: میزان بارش در کشور از ابتدای سالجاری تا روز گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸۰.۲ درصد بیشتر از حد نرمال بوده است.
اخطار سازمان هواشناسی؛

اخطار سازمان هواشناسی نسبت به سیلابی شدن مسیل‌ها

سازمان هواشناسی با صدور اخطاریه‌ای نسبت به آبگرفتگی معابر عمومی وسیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها هشدار داد.
پاییز امسال پرباران؛

آخرین وضعیت بارش‌های ایران/ ادامه پاییز پرباران+جدول

با ثبت ۳۷.۲ میلیمتر بارش در ۵۱ روز ابتدایی سال آبی جاری، رشدی ۲۰۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل و رشدی ۷۰ درصدی نسبت به مدت مشابه به طور متوسط در درازمدت (آمار ۵۰ ساله) در میزان بارش‌های کشور به ثبت رسیده است.
اثر بارش‌ها بر مخازن سدها ؛

کاهش عطش ذخایر آبی

وضعیت بارش‌ها در بازه زمانی ۵۰ روزه سال آبی جاری (۹۸-۹۷) از کاهش عطش ذخایر آبی حکایت دارد. مطابق آمارهای جدید، ارتفاع کل ریزش‌های جوی از اول مهر تا ۲۰ آبان‌ماه بالغ‌بر ۳۶ میلی‌متر ثبت شده است که نسبت به میانگین دوره‌های مشابه بلندمدت بیش از ۷۱ درصد و نسبت به سال آبی گذشته (که سالی خشک و کم بارش بود) بیش از ۲۰۷ درصد افزایش را نشان می‌دهد. با توجه به بهبود بارش‌ها با حجم بیش از ۵۹ میلیارد مترمکعب در حوضه‌های ۳۰گانه آبریز در مدت زمان مورد بررسی، مخازن سدهای کشور ۳۸درصد پرآب شده است.
براساس آخرین آمار؛

افزایش ۲۰۹ درصدی بارندگی‌ها در کشور

براساس آخرین آمار میزان بارندگی در کشور، وضعیت بارش‌ها مطلوب شده به‌گونه‌ای که نسبت به میانگین دوره‌های مشابه درازمدت ۷۷.۷ درصد و نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته ۲۰۹ درصد شاهد افزایش بارندگی‌ها هستیم.
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور:

بارندگی محورهای ۷ استان را فراگرفت

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور از بارش باران در اغلب محورهای هفت استان کشور خبر داد.
هشدار سازمان هواشناسی؛

تشدید بارش در نیمه غربی کشور در 14 و 15 آبان

بنابر پیش‌بینی هواشناسی از یکشنبه شب در جزایر شمال خلیج فارس، خوزستان و شمال بوشهر و همچنین دوشنبه تا صبح روز سه‌شنبه هم در خوزستان، شمال بوشهر، لرستان، ایلام، جنوب کرمانشاه، کهکیلویه و بویر احمد، چهار محال و بختیاری و غرب کردستان توفان تندری پیش‌بینی می‌شود.
هواشناسی اعلام کرد؛

پیش‌بینی‌ وقوع سیلاب در استان‌های غربی و جنوبی کشور

سازمان هواشناسی با صدور اخطاریه‌ای آبگرفتگی معابر و احتمال وقوع سیلاب برای پنج استان کشور را پیش‌بینی کرد.
با تاکید بر نقشه هواشناسی ؛

پیش بینی پاییز پر بارش

رئیس پژوهشکده اقلیم‌شناسی گفت: بارش‌های کشور در پاییز سال جاری نسبت به میانگین بلندمدت بیشتر است.
هواشناسی کشاورزی؛

اطلاعیه هواشناسی برای کشاورزان مناطق مختلف کشور

اداره هواشناسی سازمان هواشناسی کشور با صدور اطلاعیه‌ای، توصیه‌هایی را به کشاورزان مناطق مختلف کشور در حوزه‌های باغداری زراعت، زنبورداری، شیلات و دامداری در فاصله روزهای دوشنبه تا جمعه (8 تا 11 آبان) ارائه داد که شرح آن به‌تفیک استان‌ها در ذیل مطلب آمده است.
آخرین وضعیت بارش‌های ایران ؛

ادامه روند صعودی بارش‌ها +جدول

با ثبت ۱۱.۸ میلی‌متر بارش از ابتدای سال آبی جاری تا سوم آبان ماه، رشدی ۳۵.۶درصدی نسبت به بارش‌های دوره‌های مشابه درازمدت و رشدی ۳۷.۲درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، در میزان بارش‌های امسال به‌ثبت رسیده است.
احد وظیفه؛

ورود سامانه جدید بارشی به کشور/ احتمال بارش برف در ارتفاعات البرز

احد وظیفه اشاره به آخرین وضعیت نقشه‌های هواشناسی افزود: با ورود سامانه بارشی از غرب کشور طی 24 ساعت آینده در نوار غربی، قسمت‌هایی از مرکز کشور و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی در استان‌های قزوین،‌ البرز و تهران بارش باران،‌ گاهی رعدوبرق، وزش باد شدید و در مناطق مستعد،‌ خیزش گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.
افزایش ۳۰ درصدی بارش؛

ارتفاع بارش‌ها به ۱۱ میلیمتر رسید

بررسی‌ها نشان می‌دهد که حجم بارش‌های تجمعی از اول مهرماه تا اول آبان ماه به ۱۸.۴۵۸ میلیارد متر مکعب رسیده است.
هواشناسی؛

بارش های سیل آسا در راه غرب کشور

بارش های این هفته اگرچه بیشتر مبتنی بر جریان های همرفتی بود، اما امواج ناپایدار ناشی از سامانه ای قوی که بر روی مدیترانه در حال جذب رطوبت است نیز بر شدت ناپایداریها در کشور افزود.
اینفوگرافیک؛

رانندگی در هوای بارانی

رانندگی در هوای بارانی و تمام نکاتی که باید رعایت کنید!
آخرین وضعیت بارش‌های کشور؛

جبران خشکسالی ایران با 20 سال بارش مداوم

سال جدید آبی 98-97 از اول مهر آغاز شده و در این مدت 12 میلیارد و 855 میلیون مترمکعب بارندگی رخ داده است. رقم چشمگیری نیست اما این تکرار بارش‌ها در برخی از مناطق ایران موجی از امید را در دل‌ها ایجاد کرده که عقب‌ماندگی بارش‌های کشور در حال جبران است.
رئیس سازمان هواشناسی:

خشکسالی ۳۰ساله یک دروغ علمی است

معاون وزیر راه با بیان این‌که خشکسالی ۳۰ ساله یک دروغ علمی است،گفت:جامعه علمی جهان دوره‌ای بودن»خشکسالی را تایید نمی‌کند اما متاسفانه در ایران برخی به جای پذیرش شرایط کم‌آبی و سازگاری با اقلیم خشک و نیمه‌خشک ایران، این نظرات غیرعلمی را مطرح می‌کنند.
احتمال آبگرفتگی معابر و سیلاب در هشت استان؛

شروع بارش باران در نیمه غربی کشور از چهارشنبه

از روز چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ بارش در نیمه غربی کشور آغاز شده و تا پایان هفته تداوم خواهد داشت. طی یکشنبه و دوشنبه ۲۲ و ۲۳ مهر ۱۳۹۷ احتمال آبگرفتگی معابر و سیلاب در هشت استان وجود دارد.
تازه‌ترین گزارش شرکت مدیریت منابع آب نشان داد؛

جبران عقب‌ماندگی ۵۰ ساله بارش‌ها

تنها ۲۲ روز از سال آبی جدید گذشته است و در این میان وقوع برخی تغییرات آب و هوایی در کشور گمانه‌زنی‌ها درمورد جبران عقب‌ماندگی‌ آبی تجمیع شده در سال‌های گذشته را پررنگ‌تر کرده است.
افزایش بارندگی ؛

افزایش احتمال طغیان رودخانه‌ها و سیلاب در تهران

دبیر کمیته مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت آب منطقه‌ای تهران از افزایش احتمال بارش ها در استان تهران باتوجه به شروع فصول پاییز و زمستان و خطر طغیان رودخانه‌ها و سیلاب‌ها خبر داد
صفحه  از ۱۵
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها