سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دکتر ولی اله بنی عامری:

تشکیل اتحادیه های استانی و تشکل ملی گلخانه سازان ضروری است

دکتر ولی اله بنی عامری امروز دوشنبه در نشست هم اندیشی سراسری مجری طرح توسعه گلخانه های کشور با شرکت های تامین کننده تجهیزات و سازندگان گلخانه، که در محل سالن اجتماعات شهید نعمتی جم وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد،در خصوص اهداف این نشست اظهار داشت:تعامل و افزایش همکاری های بین بخش دولتی و فعالان مرتبط با توسعه گلخانه ها از اهداف این نشست بوده است
رییس سازمان امور اراضی کشور:

ابلاغ رسمی تشکیل یگان حفاظت سازمان امور اراضی کشور از سوی ستاد کل نیروهای مسلح

علیرضا اورنگی ،رییس سازمان امور اراضی کشور از ابلاغ رسمی تشکیل یگان حفاظت سازمان امور اراضی کشور از سوی ستاد کل نیروهای مسلح کشور خبر داد.
مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی :

باز تعریف شیوه حکمرانی از ملزومات اساسی تحول و پویایی در شرکت‌های تعاونی روستایی و کشاورزی

حسین شیرزاد ،مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با صدور پیامی به مناسبت هفته تعاون اعلام کرد:باز تعریف شیوه حکمرانی در حوزه شرکت‌های تعاونی روستایی و کشاورزی از ملزومات اساسی به منظور تحول و پویایی این نهادها به شمار می رود.

چالش جدی در مراسم رای گیری پنجمین دوره انتخابات سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان تهران

پنجمین دوره انتخابات نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان تهران امروز با تنش ها و تخلف های زیادی در سالن والیبال خیابان حجاب تهران برگزار شد .
وزیر جهاد کشاورزی:

راهکار کاهش فاصله مزرعه تا سفره، تشکیل تعاونی است

وزیر جهاد کشاورزی در برنامه گفتگوی ویژه خبری؛ راهکار کاهش فاصله مزرعه تا سفره، تشکیل تعاونی است
تعیین ۱۰ اولویت تحقیقاتی ترویج کشاورزی؛

شناسایی چالش‌های نظام ترویج کشاورزی ایران

برنامه‌ریزی برای انجام تحقیقات اقتصادی، اجتماعی و ترویجی طرح های مصوب تحقیقاتی و طرح‌های تحقیقی و ترویجی در کلیه مراحل تحقیقاتی و اجرای پس از آن، نظارت بر عملکرد بخش، گروه‌های اقتصادی، اجتماعی و ترویجی در پژوهشکده‌ها، مؤسسه‌ها، مراکز تحقیقات ملی و استانی و جمع‌آوری و ارائه نتایج حاصل از بررسی‌های اقتصادی، اجتماعی و ترویجی طرح‌ها به واحدهای ذی‌ربط؛ از وظایف گروه تحقیقات اقتصادی، اجتماعی و ترویجی دفتر برنامه‌ریزی و پایش امور پژوهشی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی به‌شمار می‌رود.
گفت‌وگوی با دکتر اسکندر زند:

کارنامه دولت یازدهم در تحقیقات کشاورزی/ صداوسیما در انتقال یافته‌های تحقیقاتی به کشاورزان همکاری نمی‌کند

دولت یازدهم روزهای پایانی خود را سپری می‌کند و تا ۲۹ اردیبهشت‌ماه تکلیف دولت دوازدهم مشخص خواهد شد. در زمینه دستاوردهای دولت روحانی می‌توان از زوایای گوناگونی به بحث پرداخت. یکی از این زوایا فعالیت‌های تحقیقاتی در حوزه کشاورزی است؛ به همین منظور فرصتی دست یافت تا با اسکندر زند معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج گفت‌وگویی درباره فعالیت‌ها و دستاوردهای بخش تحقیقات کشاورزی انجام دهیم که از نظر شما می‌گذرد.
نیاز بخش کشاورزی اوگاندا به جوانان؛

نیاز فوری اوگاندا تغییر نگرش جوانان نسبت به مشاغل کشاورزی است

اوگاندا یک کشور کشاورزی است و درصد بالایی از افراد در این بخش مشغول به کار هستند. با این حال، جوانان از آن دوری می‌کنند. درصد بالایی از جمعیت اوگاندا زیر ۳۰ سال و بیکار هستند. این درحالی است بخش کشاورزی، می‌تواند برای بسیاری از جوانان بیکار شغل فراهم کند، اما این بخش آنچنان نتوانسته آنها را جذب کند.
دانشگاه مدیریت و فناوری لاهور پاکستان اعلام کرد:

راه‌اندازی رشته جدید در بخش فناوری مواد غذایی و کشاورزی

دانشگاه مدیریت و فناوری University of Management and Technology (UMT) لاهور از راه‌اندازی رشته نوآوری (innovative degree) در بخش فناوری کشاورزی و موادغذایی خبر داد.
مدیرگروه علوم زراعی و باغی واحد علمی‌کاربردی ؛

پوست پیاز را دور نریزید!

مدیرگروه علوم زراعی و باغی واحد علمی‌کاربردی مرکز تحقیقات و آموزش سازمان جهادکشاورزی استان زنجان تاکید کرد: برخلاف آن‌چه تصور می‌کردیم، بیشترین خاصیت پیاز در پوست آن تجمع یافته است و نباید دور ریخته شود.
معاون فرهنگی کانون پرورش فکری؛

جهان آب از دریچه رنگ کودکان

معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: "در هشتمین مسابقه دوسالانه بین‌المللی ‌نقاشی، از کودکان و نوجوانان جهان خواسته شد تا با نقاشی از اهمیت آب بگویند."
واگذاری اراضی کشاورزی به زنان روستایی؛

تشکل های زنان روستایی برای تقویت بخش کشاورزی

با واگذاری اراضی کشاورزی به زنان و مشارکت آنان در حوزه تولید می توان زمینه اشتغال و حضور زنان را در بخش کشاورزی پررنگ کرد.
طرح ترویج و آموزش کشاورزی؛

نظام نوین ترویج و آموزش کشاورزی و ضرورت اجرای آن

اقدامات پایه ای طرح مشتمل بر ساماندهی و تجهیز مراکز جهاد کشاورزی دهستان به عنوان نقطه تماس با بهره برداران، تعیین پهنه برای کارشناسان به منظور پاسخگویی به نیازهای بهره برداران پهنه توسط کارشناسان مسئول هر پهنه و استقرار مدیریت دانش به منظور به روز سازی دانش تخصصی این کارشناسان می باشد، فعالیت های ترویجی این طرح شامل بخش های متنوعی به منظور توانمندسازی و ظرفیت سازی در بهره برداران کشاورزی و منابع طبیعی مستقر در پهنه های تولیدی است، که با رویکردهایی چون سایت الگویی و کانون یادگیری، اطلاع رسانی از طریق رسانه ها، بازدیدهای ترویجی و فعالیت های انتقال یافته ها همراه خواهد بود.
عیسی کلانتری:

فارغ التحصیلان کشاورزی زیر بار کار غیرعلمی نروند / نظام مهندسی کشاورزی نباید از واقعیات بترسد

نظام مهندسی کشاورزی باید نظامی پویا باشد. کلانتری: احداث ۵۰ هزار هکتار گلخانه در کشور کارشناسی نیست
گری لوئیس:

ارائه آموزش‌ کشاورزی پایدار به ۷۵ روستای حاشیه دریاچه ارومیه

هماهنگ‌کننده مقیم ملل متحد در تهران با اشاره به اقدامات سازمان ملل متحد در زمینه احیای دریاچه ارومیه گفت: سازمان ملل به ۷۵ روستای حاشیه دریاچه ارومیه آموزش‌های کشاورزی پایدار را ارائه می‌دهد اما بحران کم آبی تنها در ارومیه نیست و وضعیت در منطقه زاگرس نگران کننده است.
مشاور وزیر جهاد کشاورزی خبر داد

اختصاص یک میلیارد و 700 میلیون تومان بودجه برای آموزش زنان روستایی در جهاد کشاورزی

مشاور وزیر جهاد کشاورزی گفت: بودجه سال 95 در حوزه آموزش زنان روستایی در این وزارتخانه حدود یک میلیارد و 700 میلیون تومان است.
مدیر طرح حفاظت از تالاب های ایران خبر داد:

رد پای موفقیت در ترویج کشاورزی پایدار پیرامون دریاچه ارومیه

مدیر طرح حفاظت از تالاب های ایران اعلام کرد که این پروژه توانسته رد پایی از موفقیت را نشان دهد در حالی که اصولا پروژه های توسعه ای به گام های ۵ ساله نیاز دارند تا اثر خود را بگذارند.
عضو کمیسیون کشاورزی:

تشکلاتی در کنار کشاورزان باشد که محصولاتشان را بفروشد

یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به نقش تعاونی‌های روستایی در بهبود وضعیت کشاورزان و کاهش قیمت نهایی محصول، گفت: باید تشکلاتی در کنار کشاورزان باشد که محصولاتشان را بفروشد.
معاون وزیر کشاورزی خبر داد:

فعالیت ۱۲۰ مرکز دانش‌بنیان کشاورزی در کشور

معاون وزیر کشاورزی از فعالیت ۱۲۰ مرکز دانش بنیان کشاورزی در کشور خبر داد و گفت: توسعه تحقیقاتی در بخش دولتی لازم است به بخش خصوصی یا دانشگاه‌ها واگذار شود، مگر در شرایط ضروری و بسیار محدودی که دولت به دلایلی لازم بداند آن تحقیق را باید به سرانجام برساند.
معاون سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی؛

احیای شبکه بزرگ ترویج کشاورزی در دستور کار است

معاون ترویج سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی گفت: احیای شبکه بزرگ ترویج کشاورزی، هدف شاخص نظام نوین ترویج است.
صفحه  از ۲
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها