سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران:

ساماندهی و ایجاد تعاونی‌های تولید روستایی در طرح نوین آبیاری دشت سیستان

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: در راستای نگاه ویژه مقام معظم رهبری به منطقه سیستان و بلوچستان،‌ در طرح نوین آبیاری دشت سیستان،‌ تعاونی‌های تولید روستایی ایجاد و ساماندهی ‌شد.
کسب و کارهای نوین کشاورزی ؛

پیشنهاد بیش از ۱۱۷۱ طرح توسعه اشتغال در حوزه تعاونی‌های روستایی و کشاورزی

هدفگذاری و اولویت اصلی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در جهت ایجاد و تثبیت اشتغال از طریق حرکت از کشاورزی سنتی به‌سمت کسب و کارهای نوین کشاورزی با تمرکز بر تأمین مالی زنجیره ارزش بجای فعالیت‌های جزیره‌ای و توسعه کشاورزی قراردادی بوده‌است.
دکتر حسین شیرزاد مطرح کرد؛

تعاونی‌های زنان روستایی ، کانون امیدبخش توسعه روستایی

ایجاد اشتغال مولد در جامعه زنان روستایی از طریق توانمندسازی شبکه تعاونی‌های زنان، بستری مناسب در جهت ارتقاء تولید ملی و توسعه پایدار روستایی است.
گفتگو با دکتر حسین شیرزاد:

در جستجوی نظام‌های بهره‌برداری مطلوب در طرح ۴۶هزار هکتاری دشت سیستان

به بهانه اعلام متولی گری دفتر نظام‌های بهره‌برداری سازمان مرکزی تعاون روستایی درتاسیس نظام‌های بهره‌برداری مطلوب در طرح۴۶ هزار هکتاری دشت سیستان، روابط عمومی سازمان تعاون روستائی با دکتر حسین شیرزاد، معاون وزیر جهادکشاورزی و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفتگویی ترتیب داده‌است که،متن کامل این گفتگو پیش روی شماست.
یادداشت دکتر حسین شیرزاد؛

صندوق‌های کالایی محصولات کشاورزی، ضامن امنیت عرضه ، رونق تولید و توسعه ابزارهای نوین مالی

طی ۳ سال اخیر این موضوع به اثبات رسیده که از ظرفیت‌های بازار سرمایه نیز می‌توان برای شرکت ها و تعاونی‌های کشاورزی، تأمین مالی کرد، در یادداشت زیر دکتر حسین شیرزاد به چگونگی استفاده از ظرفیت‌های بازار سرمایه برای تامین مالی، شرکت ها و تعاونی‌های کشاورزی، پرداخته است.
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران :

شورای ملی تعاونی‌ها و تشکل‌های بخش کشاورزی تشکیل می‌شود

تشکیل شورای ملی تشکل‌ها به منظور تشریک مساعی و ایجاد صدای واحد از سوی ذینفعان بخش کشاورزی از اولویتهای سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در سالجاری خواهد بود.
دکتر حسین شیرزاد:

رونق تولیدات کشاورزی با حمایت از اتحادیه سراسری گیاهان دارویی

تاکنون تعداد ۲۰۹ شرکت تعاونی بخش کشاورزی به منظور ساماندهی تولیدکنندگان و بهره برداران گیاهان دارویی و رونق تولید و توسعه اقتصادی بخش کشاورزی در قالب اتحادیه سراسری گیاهان دارویی تشکیل شده است .
دکتر حسین شیرزاد مطرح کرد؛

چالش های سینرژیک شبکه تعاون روستایی به مثابه یک سیستم اجتماعی- اقتصادی

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در دومین سمپوزیون بررسی طرح های توسعه ای شبکه تعاونی های روستایی و کشاورزی کشور از چالش های سینرژیک شبکه تعاون روستایی به مثابه یک سیستم اجتماعی- اقتصادی سخن گفت.
مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران:

تولید کنندگان و بهره برداران دانه های روغنی در قالب تعاونی‌های محصولی ساماندهی می‌شوند

حسین شیرزاد،‌گفت: بر اساس توافق به عمل آمده با مشاور وزیر و مجری طرح ملی تعاونی های روغنی مقرر شد تعاونی های محصولی دانه های روغنی با هدف ساماندهی تولید کنندگان و بهره برداران این محصول راهبردی تشکیل شود.
ارسلان قاسمی:

تاکنون یک واگذاری به تعاونی‌ها به شکل اجاره به شرط تملیک و پیمان مدیریت ارایه نشده است

رییس کمیسیون کشاورزی در صنایع غذایی اتاق تعاون ایران تاکید کرد: در زمینه طرح‌‌های نیمه‌‌تمام و قابل واگذاری هم متاسفانه دولت در واگذاری‌‌ها تنها به فکر فروش است در حالی که در اصل ۴۴ هم اشکال مختلفی ذکر شده است. در ماده ۱۸ قانون بخش تعاون هم به همین نکته اشاره شده است اما تاکنون یک واگذاری هم به شکل اجاره به شرط تملیک و پیمان مدیریت ارایه نشده است.
سازمان مرکزی تعاون روستایی خبر داد؛

رفع موانع عضویت فعالان صنعت طیور در اتحادیه‌های تعاونی مرغداران گوشتی

سازمان سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از رفع موانع عضویت فعالان حقیقی و حقوقی صنعت طیور در اتحادیه‌ها و شرکت‌های تعاونی مرغداران گوشتی کشور خبر داد.
یادداشت دکتر حسین شیرزاد؛

بازمهندسی تهاجمی برای تحریک تفکرات کلیشه ای

متاسفانه در قانون تعاون ایران شیوه های تأمین مالی نظیر فعالیت در بازار بورس و بیمه پیش بینی نشده است، ضمن اینکه در حال حاضر امکان فعالیت شرکتهای تعاونی روستایی و کشاورزی بر خلاف اروپا و اقیانوسیه در بازارهای مالی نظیر تشکیل بانک، بیمه و یا راه اندازی مؤسسات مالی و اعتباری بزرگ فراهم نیست. با مقایسه تطبیقی به عملکرد تعاونی های موفق جهان نظیر تعاونی محصولات کشاورزی بالانس(Balance Agri _Nutrients Co-operative)، تعاونی کود شیمیایی راونزداون (Ravensdown)، تعاونی فونترا (Fonterra) بزرگترین تعاونی لبنیات نیوزلند، تعاونیهای لبنیات وستلند (Westland)، شرکت بسته بندی کیوی و آووکادو ساتارا (Satara)، شرکت بهسازی پرورش دام نیوزلند(Livestock Improvement Corporation)، شرکت تعاونی بازاریابی صادرات سیب و گلابی انزا (ENZA) در می یابیم که زمینه و زمانه تعاونی های روستایی و کشاورزی ایران، جهت انطباق با تغییرات محیطی، محدودیتهای جدی در انجام فعالیتهای سرمایه محور داشته و نیاز به دو عنصر "دگرگونی بنیادی و بهبود اساسی" در کنار نوعی بازطراحی تهاجمی برای تحریک تفکرات کلیشه ای در حوزۀ مدیریت راهبردی تعاونی های روستایی کشور دارند.
پاسخ به خبرنگاران؛

نشست خبری دکتر حسین شیرزاد+ تصاویر

نشست خبری اصحاب رسانه با دکتر حسین شیرزاد مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی، که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب برگزار شد. گزارش تصویری این نشست خبری را در این خبر ببینید.
مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی:

ذخیره‌سازی ۷۰ هزار تن سیب و پرتقال برای نوروز ۹۸/ ۱۴ قلم کالا در حوزه تنظیم بازار سازمان تعاون روستایی

حسین شیرزاد مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب برگزار شد با اشاره به اینکه ۱۴ قلم کالا در حوزه تنظیم بازار سازمان تعاون روستایی است، اظهار کرد: در سال گذشته سازمان تعاون روستایی با خرید توافقی ۶۶ تن زعفران اقدام به عرضه محصول به دو روش سپرده کالایی و فیزیکی در بورس کالا کرد که این امر گام موثری در نوسازی و بهسازی زعفران کشور محسوب می‌شود.
یادداشت دکتر شیرزاد؛

بازمهندسی تهاجمي براي تحريك تفكرات كليشه اي در حوزۀ تعاونی های روستایی ایران

تعاونی های روستایی قبل از هر چیز یک سازمان اقتصادی، بنگاه و نوعی سازه اقتصادی با مشارکت افرادی با منافع مشترك به شمار می روند که در محیطی به شدت ناپایدار و پر از ریسک های متنوع قرار داشته و توان دسترسی به مواد، منابع اولیه و قیمت های کالاهای مصرفی و حتی تولیدی آن ها تحت تأثیر عواملی بسیار فراتر از کنترل آنها در حوزه "اقتصاد سیاسی غذا" قرار دارد. در این رابطه، ساختار تجاری تعاونی ها با توجه به انطباق با تغييرات سريع محيطي و الزامات كسب انعطاف پذيري، بدون ساختارهای نو و منعطف، به نتيجه اي درخشان نخواهد انجامید.
دکتر حسین شیرزاد:

کارکرد های حاکمیتی و پارادایم وظایف تاریخی سازمان قابل واگذاری به بخش خصوصی نیست

خانواده پنج میلیونی تعاون روستایی کشور در انتظار تصمیم سازمان خصوصی سازی است. معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور در حاشیه برگزاری مجمع عمومی سازمان گفت: قرار دادن نام سازمان در فهرست شرکتهای مشمول خصوصی سازی، منجر به بلاتکلیفی، استهلاک و نابودی بخش عمده ای از زیربناها و زیرساخت هایی شده که هم در فرم و هم بلحاظ ماهیتی به جامعه روستایی کشور تعلق دارند.
دکتر حسین شیرزاد:

تعاونی تخصصی محصولات در استان ها تشکیل می شود

در اولین اقدام با توجه به راهبرد معاونت های تخصصی ،گیاهان دارویی در دسـتور کار قرار گرفته و دستورالعمل اجرایی آن نیز در کارگروه مربوطه تـدوین و پس از اخـذ تاییـدیه از هیئت مـدیره سازمان ، اساســنامه تیپ شـرکت تعاونی کشاورزی گیاهان دارویی آماده و به اسـتانها ابلاغ گردیده و در پی آن کارگروه اســتانی در کلیه اسـتانها تشـکیل و هم اکنون در اســتانهـای لرســتـان ، اصـفهان ، خراسان رضوی و شــمالی ، فارس ، اصــفهان و چهار محال بختیاری شـرکت های تعاونی محصول گیاهان دارویی تشـکیل شـده است.
در گردهمایی مدیران استانی تعاون روستایی کشور؛

بررسی آماری عملکرد مالی کلیه تشکلهای تحت پوشش سازمان مرکزی تعاون روستایی

دکتر حسین شیرزاد معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور در گردهمایی مدیران استانی تعاون روستایی کشور گزارش جامعی ار وضعیت عملکرد مالی شبکه ارایه داد.
جزئیات اصلاحات کشاورزی؛

نظام صنفی کشاورزی در مسیر تکامل

نظام صنفی کشاورزی دارای سه گروه ذینفعان اصلی شامل؛ بهره‌برداران و تولیدکنندگان، تشکل‌های بخش کشاورزی و حاکمیت است و دیر یا زود نقش آفرینی مؤثر این تشکیلات در قبال جامعه مخاطبان خودنمایی خواهد کرد.
حسین شیرزاد:

افزایش درآمد سرانه کشاورزان، هدف اصلی تشکیل شرکت‌های سهامی زراعی است

شرکت‌های سهامی زراعی از عملکرد بالایی در تولید برخوردارند؛ لذا یکی از رویکرد‌های وزارت جهاد کشاورزی در مناطق روستایی، احیاء و توسعه شرکت‌های سهامی زراعی است. مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور طی گفت‌وگویی با اشاره به تجارب، مشکلات و چالش‌های پیش روی این شرکت‌ها به ارائه راهکارهای نو و جدیدی درباره رفع مشکلات و چالش‌های موجود می‌پردازد.
صفحه  از ۳
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها