سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
گل بکارید و پول برداشت کنید؛

چگونه با سرمايه كم يک كسب و كار عالى راه بيندازيم

پرورش گل و گیاه، می تواند به عنوان یک تفریح ونه لزوما کسب و کار تمام حرفه ای، در گوشه ای از حیاط یا پشت بام موردتوجه علاقه مندان به طبیعت باشد.
لیموهای خارجی نخرید؛

پشت‌پرده تولید آبلیمو در برخی مغازه‌ها

دبیر انجمن صنعت آبلیمو از اجرای نظارت‌های جدید برای تولید و استاندارد آبلیمو خبر داد و ضمن هشدار نسبت به خرید لیموهای خارجی به دلیل قاچاق بودن آن‌ها، تاکید کرد: از مصرف آبلیموهای تولید شده در مغازه‌ها به دلیل داشتن شرایط غیربهداشتی و ناسالم باید خودداری شود.
ردپای تاجران پنکه و خودرو در بازار چای؛

واردکنندگان چای هم گران‌فروشی کردند

در حالی که طی ماه‌های اخیر بالغ بر ۷۰ میلیون یورو ارز دولتی به واردکنندگان چای اختصاص داده شده است، آمارها نشان می‌دهد که این محصول با افزایش بیش از ۲۰ درصدی قیمت در بازار مواجه شده که به گفته معاون بازرگانی سازمان چای غیرقانونی است.
سومین کنفرانس ملی پدافند غیرعامل در بخش کشاورزی؛

انتقاد رییس سازمان نظام دامپزشکی از انحلال اداره دامپزشکی ارتش/برگزاری کنگره بین‌المللی دامپزشکی نظامی در ایران

رییس سازمان نظام دامپزشکی با ابراز تاسف از انحلال اداره دامپزشکی ارتش از برگزاری نخستین کنگره بین‌المللی دامپزشکی نظامی به همت سازمان نظام دامپزشکی تا اوایل سال آینده خبر داد.
کم آبی مجوزی برای شکار حیوانات!؛

حکم اعدام برای قوچ!

ظاهرا اخیرا کارشناسان اعلام کرده‌اند که قوچ‌های پیر بیش‌از‌حد آب می‌نوشند و احتمالا تصمیم‌گیران هم به همین دلیل حکم به آزادسازی شکار قوچ‌های پیر داده‌اند تا مشکل آب مملکت را حل کنند. یادم افتاد که هر وقت کفش پایمان را می‌زد، می‌گفتیم کفشمان تنگ شده، نه اینکه پایمان بزرگ شده است. زیرا عادت داریم تقصیر را گردن دیگران بیندازیم.
دبیر سندیکای تهیه کنسرو ایران:

دولت صنایع به هم وابسته را در نظر نمی‏گیرد

صنعت کنسرو در کشور از پتانسیل مناسبی برخوردار بوده و امروزه شاهد حضور برندهای معتبر داخلی در بازار این محصولات هستیم. صنعتی که توسعه آن بیشترین کمک را از کانال صنایع تبدیلی، به صنعت کشاورزی کشور خواهد کرد. گذشته از آن، توسعه این صنعت، ضمن تامین نیاز داخلی، بهبود وضعیت سلامت، جلوگیری از هرز منابع ارزشمند آب، زمینه‏ساز افزایش اشتغال و درآمد کشور با تکیه بر بازارهای پیشرو صادراتی خواهد بود.
دلایل وابستگی کشور برای تأمین روغن نباتی؛

سلامت ایرانیان قربانی مافیای واردات روغن

خودکفایی در تولید روغن نباتی (خوراکی) به اندازه‌ای برای کشور حائز اهمیت است که پابه‌پای خودکفایی در گندم در مباحث روز جا باز کرده و محققان کشاورزی تلاش دارند در کنار افزایش عملکرد، کیفیت این محصول را نیز ارتقا دهند. عواملی همچون ضرورت نظارت‌بر سلامت تولید روغن، اشتغال و تولید ارزش‌افزوده در داخل و پیشگیری از خروج ارز برای دستیابی به این مهم دخیل بوده‌اند؛ اما مصرف دو برابری روغن در کشور و شعارهای نادرست تبلیغاتی واردکنندگان درباره روغن‌های وارداتی و فاصله این روغن‌های وارداتی با حدود توصیه شده سازمان بهداشت جهانی سبب شده که بیماری‌های قلبی‌ـ عروقی نخستین عامل مرگ و میر ایران به‌شمار آید.
احسان اژدری عنوان کرد؛

استاندارد نان اجرایی نمی شود/جوهر قند هم به معضل تولید نان اضافه شد

عضو سندیکای تولید خمیرمایه ایران با بیان اینکه عدم استفاده از خمیرمایه در نانوایی‌ها یکی از عوامل بروز بسیاری از بیماریها است و گفت: زمان‌بر بودن استفاده از خمیرمایه در پخت نان سبب شده تا نانوایان از جوش شیرین برای پخت نان استفاده کنند. بوی ترشیدگی نان هم از جوش شیرین است.
تراز آب دریای خزر در حال بالا آمدن بوده و نرخ کاهش تراز متوقف شده؛

نوسانات دریای خزر و مشکل تصمیم‌گیری برای احیای خلیج گرگان

نظرات مختلفی درباره تراز آب دریای خزر و تأثیر آن بر خلیج گرگان و تالاب میانکاله مطرح است. مرکز ملی مطالعات و تحقیقات آب دریای خزر عنوان می‌کند تراز آب این دریا در حال بالا آمدن بوده و نرخ کاهش تراز متوقف شده اما از سوی دیگر برخی دست‌اندرکاران معتقدند تراز آب دریای خزر همچنان رو به کاهش است. خلیج گرگان و تالاب میانکاله در استان گلستان تحت‌تأثیر نوسانات تراز آب دریای خزر، حدود 6هزار هکتار و به روایتی دیگر 10هزار هکتار از مساحت خود را از دست داده و از آنجا که این حوضه آبی زیستگاه هزاران پرنده بومی و مهاجر بوده و زندگی اهالی بومی به آن وابسته است، حفاظت از آن از اهمیت زیادی برخوردار است.
دیگر از کشتی‌های تبریز – ارومیه خبری نیست؛

شرفخانه، بندری بر کویر

از شهر توریستی شرفخانه تنها خانه‌هایی به نشانه شهر مانده و دیگر خبری نیست از مسافر و گردشگری که هوای دریاچه و آب به‌ سرش زده باشد. باغ‌ها درحال خشکیدن هستند و نیمی از اهالی به شهرهای تبریز و ارومیه مهاجرت کرده‌اند. شرفخانه تنها بندر آذربایجان شرقی در ساحل دریاچه ارومیه، سال‌ها برای زنده ماندن تقلا ‌کرد اما سایه مرگ سنگین بود. مردم این شهر سوت و کور می‌گویند از بندر هیچ چیز نمانده جز شوره‌زار و نمک.آنها دیگر امیدی برای زنده شدنش ندارند. هوا گرم که می‌شود، باد نمک را از کف دریاچه بلند می‌کند و می‌پاشد به گله گله باغ‌هایی که هنوز به ضرب و زور باغبانان نفسی می‌کشند.
تمرکز بر کمیت؛ فقدان کیفیت؛

دانشکده های پرشمار کشاورزی ، چالش توسعه پایدار

عبدالحسین طوطیایی پژوهشگر کشاورزی** در بخش پیشین به روند افزایش تصاعدی دانشکده‌های کشاورزی در خلال چهل سال گذشته در کشور و بنابراین فزونی نامتناسب دانش آموختگان این حوزه و آمار بالایی از آنها که جویای کار هستند اشاره شد. البته بحران بیکاری در بسیاری دیگر از رشته‌های دانشگاهی بچشم می‌خورد اما در این نوشتار تنها به اثرات ضد توسعه فارغ التحصیلان پر شمار در بخش کشاورزی نگاهی افکنده می‌شود.
مدیرکل استاندارد استان تهران خبر داد:

ابطال پروانه استاندارد هشت فرآورده غذایی+ اسامی

مدیرکل استاندارد استان تهران از ابطال پروانه استاندارد هشت فرآورده در ماه گذشته در استان تهران خبر داد.
مهندس غلامرضا تقوی :

سازمان محیط زیست به تولید کنندگان گل و گیاه نگاه ویژه ای داشته باشد

مدیر دفتر گل و گیاه زینتی و امور قارچ خوراکی وزارت جهاد کشاورزی در مورد روز ملی گل و گیاه گفت: در این روز برای قدردانی به مردم گل اهدا می شود و فضایی را برای کارهای فرهنگی در این حوزه پیش بینی می کنیم و از جمله کارهای دیگری که در این روز انجام می شود اهدای گل به نمایندگان مردم و سازمان هایی است که واحد های تولیدی را در این زمینه یاری کردند.
معاون شرکت بازرگانی دولتی ایران عنوان کرد؛

دنبال مشتری برای صادرات برنج‌ اروگوئه‌ای هستیم/ محدودیتی برای واردات برنج از کشورهای مختلف نداریم

معاون شرکت بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: برنج‌ وارداتی اروگوئه‌ای که در گمرک مانده، مشکلی از نظر باقی مانده سموم ندارد و تنها اختلاف در نوع استاندارد ایران و اروپا است، لذا دنبال مشتری برای صادرات مجدد برنج هستیم.
ظروف پی اتیلن؛

فروش بطری PET تحت نظارت تعزیرات حکومتی قرار گرفت+ سند

فروش بطری مصرفی صنایع مواد غذایی، برای جلوگیری از گران‌فروشی این محصول، تحت نظارت سازمان های حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و تعزیرات حکومتی قرار گرفت.
دولت شرایط حضور بخش خصوصی را تسهیل می کند؟؛

کشت «گیاهان دارویی» مسیر سودآور اجرای عملیات آبخیزداری

ایران از نظر تنوع گیاهی رتبه اول جهانی را داراست؛ به طوری که تنوع گیاهی در کشور ۳ برابر کشورهای اروپایی است؛ همچنین که کشت گیاهان دارویی، یکی از روش های مهم آبخیزداری محسوب می شود. با این مختصات، توسعه کشت گیاهان دارویی در جنگل ها، مراتع، حوضه های آبخیز و مناطق دیم به عنوان یکی از روش های آبخیزداری، می تواند علاوه بر فعال کردن بخش خصوصی در این حوزه به دلیل سودآوری، ایران را به یکی از کشورهای صادرکننده این محصول تبدیل کند.
تجمع در پاستور؛

مرغداران سراسر کشور به یارانه‌ای که از جیب به دولت پرداخت می‌کنند، اعتراض کردند

روز گذشته مرغداران در خیابان پاستور مقابل ساختمان ریاست‌جمهوری تجمع کردند. آنها بر این باورند که دولت از جیب تولیدکننده به مردم یارانه می‌دهد.
اینفوگرافیک؛

افزایش هفت درصدی بهره‌وری آب

راندمان آبیاری در 4 سال اخیر از 37 درصد به 44 درصد افزایش یافته است.
ضد بو اما خطرناک؛

عوارض خطرناک «سنگ مرداب» را بشناسید

همواره استفاده از فرآورده های طبیعی و گیاهی در بین ایرانیان رواج داشته و مردم اعتقاد خاصی به درمان بیماری‌ها و رفع مشکل‌ها از این طریق داشته اند اما باید در نظر داشت همیشه این روش درمانی مفید نبوده و حتی ممکن است همراه با ضررهایی هم باشند.

اختراع دستگاه تولید آب و رطوبت از هوا

شرکت موج اعتماد نوین دستگاهی برای تولید آب و رطوبت از هوا را معرفی کرده است و ادعا نموده این دستگاه ظرفیت تولید روزانه 1000 تا 25000 متر مکعب آب را داراست.این شرکت طی نامه ای به وزیر محترم نیرو خواستار حمایت از این دستگاه برای حل مشکل بی آبی کشور شد.
صفحه  از ۵
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها