سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
انواع پساب‌ها، فاضلاب‌ها و صید بی‌رویه، خلیج‌فارس را تهدید می‌کند؛

غارت آبزیان جنوب

امروز روز ملی خلیج‌فارس است. خلیج‌فارس آن اندازه اهمیت دارد که جعل نام آن، در فضای مجازی واکنش میلیون‌ها ایرانی را در سراسر جهان بر می‌انگیزد اما به‌رغم این حساسیت‌ها کمتر شهروندی از وضعیت این دریای بااهمیت خبر دارد. اینکه سال‌هاست انواع آلودگی‌ها اعم از فاضلاب‌های شهری و پساب‌های صنعتی و زهاب‌های کشاورزی بی‌هیچ ضابطه‌ای به این دریا می‌ریزد و محیط‌زیست آن را تا آستانه بحران پیش برده است نه برای شهروندان اهمیت دارد و نه نزد مسئولان، محلی از اعراب.
جشنواره ماهیگیری؛

رقابت ماهیگیران خارجی در دریاچه زریوار

اولین جشنواره بین المللی ماهیگیری با شرکت 9کشور خارجی و 16 استان کشور روز جمعه در دریاچه زریوار مریوان برگزار شد. در این جشنواره نمایندگانی از کشورهای استرالیا، نیوزیلند، هلند، عراق، کلمبیا، آرژانتین، اتریش، آلمان، فرانسه حضور داشتند.
گلایه صیادان؛

نه ماهی ماند و نه دریا

صیادان بومی بندر کوهستک در هرمزگان از فعالیت کشتی‌های صیادی و کاهش صید گلایه دارند
کلانتری:

استدلال مخالفان تولید ماهی تیلاپیا در کشور بی‌اساس است

عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست با بی اساس خواندن استدلالات مخالفان تولید ماهی تیلاپیا در کشور نسبت به نظرات علمی موافقان، گفت: این ماهی را می توان در مناطق مرکزی ایران که هیچگونه راهی به آب های آزاد ندارند، پرورش داد.
روزنامه شهروند:

قورباغه ایرانی در بازار جهانی

ران درشت و پرچرب قورباغه‌ها را می‌دیدم که‌ تر و تازه داخل نایلون بسته‌بندی شده بود! خاطرم نیست قیمت‌شان چقدر بود؛ اما عجیب این بود که در یکی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای ایران فروش می‌رفتند. ماجرا به مرداد ماه ‌سال گذشته برمی‌گشت و البته چندان هم پیش نرفت. چون سفره اینجور اطعمه و اشربه نه‌تنها به مذاق ایرانی‌ها خوش نمی‌آید، بلکه بنا به نظر مراجع حرام هم هست. منتها وقتی بازار شرق آسیا تقاضا دارد، چرا پرورش و به خورد آنها ندهیم؟ اتحادیه اروپا هم با مراعات اصول بهداشتی حاضر به خرید است. به‌ویژه که قورباغه ایرانی بین مابقی فک و فامیل و گونه‌هایش خوش‌نژاد هم هست. این را بنده نمی‌گویم؛ مهندس کبیر زمردی، مدرس و مشاور گونه‌های جدید شیلاتی می‌گوید. او کارشناسی شیلات از دانشگاه منابع طبیعی گرگان دارد و نزدیک به 10‌ سال است که در کار تکثیر و پرورش این گونه‌هاست. برای همین در این گفت‌وگو درباره تمام جوانب امر پرسیده‌ام، بخوانید. تکثیر و پرورش یک‌سری آبزی‌ها سابقه قدیمی دارد اما پرورش گونه‌های جدیدی در ایران باب شده که قبلا نبود.
با هدف جلوگیری از خطرات زیست محیطی ؛

سیاستگذاری هوشمندانه دولت هند برای تولید ماهی تیلاپیا

مسئولین سازمان شیلات هند با توجه به استقبال گسترده آبزی پروران از تولید ماهی تیلاپیا، برای تولید این ماهی ارزشمند دستورالعمل های ویژه ای به تصویب رسانده اند تا از آسیب های احتمالی آن برای محیط زیست جلوگیری نمایند.
بازاری که بی رونق می شود؛

تیلاپیا علیه قزل‌آلا

پرورش ماهی و آبزیان خوراکی که تا چند سال پیش یک کسب‌وکار موفق بود، حالا دیگر آن رونق سابق را ندارد
رئیس سازمان شیلات؛

صید آبزیان در آبهای ایران توسط چینی‌ها تکذیب شد

صید آبزیان در آبهای ایران توسط چینی‌ها تکذیب شدرئیس سازمان شیلات با تکذیب صید آبزیان توسط شناورهای چینی در آبهای ایران گفت: در حال حاضر تمام کشتی‌های صیادی فعال در آب‌های تحت حاکمیت جمهوری اسلامی ایران، متعلق به شرکت های ایرانی هستند.
مدیرکل شیلات هرمزگان اعلام کرد؛

ظرفیت خالی صید ماهی

مدیرکل شیلات هرمزگان با نادرست اعلام کردن اخبار اخیر بین مردم که شناورهای چینی در دریا و آب‌های هرمزگان در حال فعالیت هستند، گفت: خوشبختانه این شناورها مالکیت ایرانی داشته و تنها کشور سازنده آنها چین است.
با صید بیش از ۲۰۰۰ تن انواع ماهی؛

پایان فصل صید ماهیان در دریای خزر

صید ماهیان استخوانی دریایی خزر که از ۲۰ مهر ۹۶ در سواحل استان‌های شمالی آغاز شد پس از شش ماه امروز به پایان رسید.
صیادانی که به نسل‌کشی ماهی سفید دریای کمربسته‌اند؛

مدیرکل محیط زیست مازندران: با برداشت غیرمجاز برخورد می‌کنیم

اوایل اسفندماه تا اواخر فروردین‌ماه جای اینکه فرصت به جای اینکه فرصت تخم ریزی و تجدید جمعیت ماهی سفید در شمال کشور باشد، تبدیل به فرصت کسب سود کلان و تهدید جمعیت این گونه شده است.
پژوهشگر و کارشناس ارشد محصولات آبزی کشور:

ارزش بالای غذائی ماهی تیلاپیا برای زنان باردار

پژوهشگر و کارشناس ارشد محصولات آبزی کشور گفت:کارشناسان تغذیه آمریکا مصرف ماهی تیلاپیا را جزء ۱۰ غذای برتر برای زنان باردار تجویز کرده است.
رئیس سازمان شیلات:

صید آبزیان در آب های ایران توسط چینی‌ها تکذیب شد

رئیس سازمان شیلات با تکذیب صید آبزیان توسط شناورهای چینی در آب های ایران گفت: در حال حاضر تمام کشتی‌های صیادی فعال در آب‌های تحت حاکمیت جمهوری اسلامی ایران، متعلق به شرکت های ایرانی هستند.
کارشناسان حوزه آبزی‌پروری:

"تولید تیلاپیا" بلای جان محیط زیست و سلامت ایرانی‌ها می‌شود

رویکرد سازمان محیط زیست در قبال ماهی تیلاپیا، پشت‌پرده نشست دفاع از تولید این ماهی در ایران، نظر سازمان بازرسی و مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره تیلاپیا، پیشنهاد رشوه برای بستن دهان منتقدان و... مهمترین مباحث نشست با کارشناسان حوزه آبزی‌پروری بود.
عیسی کلانتری:

"تیلاپیا" خیلی هم خوب است!

رئیس سازمان محیط زیست با دفاع جانانه از ماهی تیلاپیا گفت: آیا شیلات احمق است و نمی‌فهمد که در رابطه با تیلاپیا نظر مثبتی را داده است ... طی ۶ ماه گذشته هر چه فحش بود، نثار ما کردند!
لطفا این ماهی بی خاصیت را نخورید!

چراغ سبز محیط زیست به پرورش گونه مهاجم تیلاپیا

علی رغم سال‌ها مقاومت مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست در برابر درخواست اجرای طرح پرورش و تکثیر ماهی “تیلاپیا” عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با پایلوت این طرح در منطقه بافق استان یزد موافقت کرده است. طرحی که واکنش‌های زیادی را به دنبال داشته است.
خشکی دریاچه‌ها؛

دریاچه خشک شده پوپو در بولیوی

بسیاری از بزرگترین دریاچه‌ها، رودخانه‌ها و دریاها فصل به فصل در مواجهه با گرم شدن زمین ناشی از تغییرات اقلیمی و به دلیل افزایش تقاضا کوچکتر می‌شوند.
معاون حجتی خبر داد؛

تولید ۱.۱ میلیون تن انواع آبزیان در کشور

رئیس سازمان شیلات گفت: سال گذشته در کشور، یک میلیون و ۹۰ هزار تن انواع آبزیان، تولید شد.
معاون وزیر کشاورزی خبر داد:

خودکفایی در تولید تخم چشم‌زده ماهی به جای واردات

معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد که در آینده نزدیک در زمینه واردات تخم چشم‌زده قزل آلا به کشورهای دیگر وابسته نخواهیم بود، چراکه تکثیر حدود ۵۰۰ جفت مولد از آن را که عاری از بیماری‌ است، در دستور کار قرار داده‌ایم و با کمک بخش خصوصی به زودی تخم چشم زده قزل‌آلا عاری از بیماری در اختیار تولیدکنندگان قرار می‌گیرد.
رییس سازمان شیلات اعلام کرد:

راهکار رییس شیلات برای میگوپروران بدهکار

رییس سازمان شیلات اعلام کرد براساس مصوبه مجلس، پرورش‌دهندگان میگو که بدهکار بانکی هستند اگر تا ۱۰۰ میلیون تومان وام دریافت کرده باشند می‌توانند با پرداخت اصل تسهیلات از بخشش سود و جرائم استفاده کنند، البته برای پرداخت این سود و جرائم نیز مذاکرات همچنان در حال انجام است.
صفحه  از ۸
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها