سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
بازار ماهی‌فروشان در شب عید هم هیچ تعریفی ندارد؛

خالی، وجه مشترک جیب‌ها و بازار ماهی

در روزهای پایانی سال سری به بازار ماهی‌فروشان بوشهر زدیم تا از حال و هوای آمدن عید برایمان بگویند. بوی تند ماهی‌ها و لهجه شیرین جنوبی مردان آفتاب سوخته بندر بوشهر در وصف نمی‌گنجد. از سالیان بسیار دور صید و فروش انواع ماهی و میگو در بوشهر رونق داشته، اما امروز گرانی و کاهش صید باعث پایین آمدن قدرت خرید مردم و همچنین کاهش عرضه ماهی در بازار بوشهر شده است. این‌جا بازار ماهی‌فروشان بوشهر است. مردانی که با لبخند پشت میزهای ماهی ایستاده و با مشتری گرم صحبت می‌شوند، فارغ از اندیشه خرید و فروش با صمیمیت و گرمای خاص جنوبی‌ها حال همدیگر را جویا می‌شوند. لبخندهایشان نخستین چیزی است که مرا به خود جلب می‌کند و بعد ماهی‌های ریز و درشتی که با نظم روی میزها چیده‌اند و بوی تندشان فضا را پر کرده. شعبان بیات قریب به ۲۵ سال است که در این بازار به فروش ماهی مشغول است و بیش‌تر مشتری‌هایش را می‌شناسد.
سازمان شیلات:

کشتی متوقف شده در هرمزگان چینی نیست

مدیرکل دفتر امور صید و صیادی سازمان شیلات ایران گفت: کشتی که در هرمزگان متوقف شده کاملاً ایرانی است و برخلاف آنچه در رسانه‌ها آمده غول ماهی خوار چینی نیست و کاملاً ایرانی است.
سازمان شیلات:

کشتی متوقف شده در هرمزگان چینی نیست

مدیرکل دفتر امور صید و صیادی سازمان شیلات ایران گفت: کشتی که در هرمزگان متوقف شده کاملا ایرانی است و برخلاف آنچه در رسانه ها آمده غول ماهی خوار چینی نیست و کاملا ایرانی است.
با حضور وزیر جهاد کشاورزی؛

مرکز فراوری و بسته بندی خاویار در تالش به بهره برداری رسید

مرکز استحصال و بسته بندی خاویار، با حضور وزیر جهاد کشاورزی در منطقه قروق شهرستان تالش استان گیلان به بهره برداری رسید.رئیس اداره شیلات تالش نیز در خصوص مرکز فراوری و بسته بندی خاویار گفت: این طرح با ظرفیت استحصال و بسته بندی روزانه 100 کیلوگرم خاویار و عمل آوری روزانه یک هزار کیلوگرم گوشت ماهی خاویار اجرا شده است.
دبیرکل اتحادیه تولید و تجارت آبزیان ایران مطرح کرد:

صنعت پرورش میگو محصول انقلاب اسلامی

علیاکبر خدایی، دبیرکل اتحادیه تولید و تجارت آبزیان ایران، در تعریف مدیریت جهادی گفت: جهاد واژه مقدس قرآنی است و در فرهنگ ما ایرانیان بار فوق‌العاده مثبتی دارد و به کار فرامعمولی، خستگیناپذیر و هدفمند در مسیر آنچه خداوند ما را به آن امر کرده است کار جهادی میگوییم. پس مدیر جهادی کسی است که اولاً نیت خدمت دارد و کار و تلاش را عبادت میداند و ثانیاً رویکردش تکلیفمحوری در جهت انجام وظایف شرعی و ملی است. واژه مدیریت جهادی در بطن خود مدیریت بهمعنای علمی و منطقیبودن و البته فوق‌العاده تلاشکردن را به همراه دارد.
حیات زیر آب در خطر است؛

21 درصد گونه‌های دریای خزر نیازمند حفاظت و شش درصد در معرض خطر انقراض هستند

سه حوضه آبی شمال و جنوب ایران، زیستگاه هزاران گونه آبزی است که ظرفیت بسیار بالایی از لحاظ اقتصادی و توسعه پایدار دارند، اما عوامل مختلف موجب تهدید حیات بخش زیادی از آن‌ها شده؛ به‌طوری که 21 درصد گونه‌های دریای خزر نیازمند حفاظت و شش‌درصد نیز در معرض خطر انقراض هستند.
کسب‌وکاری دریایی؛

صنعت شیلات کشور با کمک ایده‌های خلاق جوانان متحول می‌شود

ورود استارتاپ ها و ایده های خلاق به صنعت شیلات کشور، نقطه آغازی برای ایجاد تحولات خوش آتیه خواهد بود و می تواند اهرمی اثرگذار در این صنعت ارزش آفرین و مفید باشد.
چینى‌ها دست از سرمان بر نمی‌دارند؛

کشتی‌هايى كه همچنان در خليج فارس صيادى می‌کنند

چندی پیش فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران از دستور سپاه برای ترک کردن کشتی‌های چینی صید ترال در سواحل خلیج فارس خبر داد و گفت: این کشتی‌ها باید هر چه سریعتر آب‌های ایران را ترک کنند.
کمبودی در بازار ماهی شب عید وجود ندارد؛

قیمت هر کیلو قزل آلا سر مزرعه ۱۸ هزار تومان

یک مقام مسئول گفت: با توجه به آنکه میزان تولید آبزیان نسبت به مدت مشابه سال قبل تفاوتی ندارد، از این رو مشکلی در عرضه نداریم.
سالانه یک میلیون و 200 هزارتن ماهی در کشور تولید می شود؛

روند تولیدات آبزی کشور مطابق با الگو و شاخص جهانی با سرعت خاصی پیش می رود

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران گفت که سالانه یک میلیون و 200 هزار تن ماهی و میگو در کشور پرورش و استحصال می شود.
مدیرکل شیلات مازندران:

‌کاهش ذخایر آبزیان به دلیل تخریب زیستگاه‌های طبیعی

مدیرکل شیلات مازندران گفت: ذخایر آبزیان به دلیل تخریب و از بین رفتن زیستگاه‌های طبیعی کاهش یافته است.
دکتر محمد پورکاظمی؛

تولید میگو از مرز ۴۰ هزار تن گذشت

دکتر محمد پورکاظمی در چهارمین همایش ملی میگوی ایران-بوشهر، با اشاره به اینکه نتایج و دستاوردهای تحقیقاتی موسسه، نقش موثری در توسعه تولیدات میگوی کشور داشته است، گفت: معرفی گونه جدید میگو وانامی به صنعت میگو و انجام ده‌ها پروژه تحقیقاتی مرتبط با آن، دستیابی و بومی سازی دانش فنی تولید spf به عنوان پنجمین کشور جهان، معرفی پروبیوتیک و واگذاری دانش فنی آن به بخش خصوصی با ۳ تن تولید در سال، تولید کیت شناسایی ویروس لکه سفید میگو، کنترل و مقابله با پدیده سرقرمزی میگو از مهمترین دستاوردهای موسسه به شمار می رود.
خبر برکناری رئیس سازمان شیلات تکذیب شد؛

رشد ۴۳ درصدی تولید محصولات شیلاتی در پنج سال اخیر

وزارت جهاد کشاورزی ضمن تکذیب خبر برکناری رئیس سابق سازمان شیلات ایران اعلام کرد: تغییر رئیس سازمان شیلات ایران که از مدیران شایسته و جانباز سرافراز ۷۰ درصد وزارت جهاد کشاورزی است به خاطر تشدید بیماری بر اثر خدمات شبانه روزی در پنج سال اخیر بوده و در مدت مدیریت وی در پنج سال اخیر سازمان شیلات به توفیقات چشمگیری دست یافته و تولید محصولات شیلاتی کشور بیش از ۴۳ درصد رشد داشته است.
وزیر جهاد کشاورزی:

۵۰۷میلیون دلار محصولات شیلات در سال ۹۶ صادر شد

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه تولید محصولات شیلاتی بعد از انقلاب ۴۰ برابر رشد داشته است، می‌گوید صادرات محصولات شیلاتی از ۱۱ میلیون دلار در سال ۵۷ به ۵۰۷ میلیون دلار در سال ۹۶ رسیده است.
با استفاده از فناوری‌های روز؛

صنعت «پرورش ماهی در قفس» در استان‌های ساحلی کشور توسعه می‌یابد

طرح گسترش صنعت پرورش ماهی در قفس در هفت استان شمالی و جنوب کشور و با استفاده از فناوری های روز به صورت پایلوت اجرایی می شود .
معاون سازمان بنادر:

کشتی‌های ماهیگیری چینی ضوابط را رعایت نکنند، توقیف‌شان می‌کنیم

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: کشتی های ماهیگیری چینی که از فاصله ۱۰ مایلی ساحلی و ۲۰۰ متری عمق دریا اقدام به ماهیگیری کنند، توقیف می شوند.
با افزایش انتقاد از حضور چینی‌ها در دریای جنوب؛

رئیس سازمان شیلات ایران برکنار شد

در حکمی از سوی محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی،نبی اله خون میرزایی به سمت معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران منصوب شد.
محمود حجتی:

رشد ۴۰ برابری تولید محصولات شیلاتی ایران پس از انقلاب

وزیر جهاد کشاورزی گفت: تولید محصولات شیلاتی ایران پس از انقلاب اسلامی ۴۰ برابر رشد داشته است.
مدیرعامل اتحادیه ماهیان گرمابی کشور ؛

دلالان با افزایش قیمت، تقاضا را کاهش و تولید داخل را زمین می زنند

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های سراسری ماهیان گرمابی کشور گفت: ما به دولت، وزارت جهاد کشاورزی و سازمان میادین میوه و تره‌بار پیشنهاد دادیم با همان قیمت که بنکداران قرار است از ما خریداری کنند ما ماهی را در بازار عرضه کنیم تا در حق مردم اجحاف نشود اما هنوز هیچ ارگانی پاسخی به پیشنهاد ما نداده است.مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های سراسری ماهیان گرمابی کشور در ادامه تصریح کرد: به خاطر مشکلات پیش آمده و بلاتکلیفی‌ها برای پیمان ارزی نتوانستیم کاری در این زمینه پیش ببریم.
نماینده هرمزگان در شورای عالی استان ها:

کشتی های توقیفی چینی و ایرانی از مجوز صید عدول کرده اند

نماینده هرمزگان در شورای عالی استان ها در مورد توقیف 14 کشتی ماهیگیری چینی و ایرانی گفت: این کشتی های صیادی از مجوزهای دریافتی خود برای صید ماهی عدول کرده اند.
صفحه  از ۱۶
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها