سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران؛

۵۰ هزار تن میگو امسال در کشور تولید می شود

به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، حسین عبدالحی در در رابطه با افزایش تولید میگو در کشور اظهارداشت: سطح زیر کشت میگو سال گذشته حدود یازده هزار هکتار بود که این سطح امسال حدود هزار هکتار افزایش یافته است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی :

شیلات مامور افزایش سهم محصولات شیلاتی در سبدخانوار شد

رئیس سازمان شیلات ایران گفت: ارتقای تراز تجاری محصولات شیلاتی با توسعه صادرات و افزایش مصرف سرانه به موازات هم، از ماموریت های سازمان شیلات است.
صید ماهی با برق فشار قوی؛

برای گرفتن یک ماهی چند میلیون بچه ماهی را می‌کشند؟

صد متر کابل می‌آورند به برق فشار قوی وصل می‌کنند و می‌اندازند توی رودخانه‌ای که زایشگاه ماهی‌هاست. وقتی چنین اتفاقی می‌افتد باید بدانیم که هزاران بچه ماهی که دیده نمی‌شوند هم می‌میرند.
علی اکبر خدایی مطرح کرد؛

سهم 10 درصدی آبزیان از صادرات بخش کشاورزی

علی‌اکبر خدایی دبیرکل اتحادیه تولید و تجارت آبزیان ایران گفت: صنعت پرورش میگو یک صنعت بسیار ارزشمند برای کشور است؛ وی در درخصوص میزان مصرف داخلی میگو نیز گفت که مصرف سرانه میگو در مقیاس جهانی رقم مناسبی است و در مورد علاقه‌ خارجی‌ها برای سرمایه‌گذاری در صنعت میگوی کشور مطالبی را بیان نمود.
نادر میرشکار ؛

شهر کوچکی که ۶۰ درصد کنسرو ماهی کشور را تولید می‌کند

نادر میرشکار رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت:۶۰ درصد کنسرو ماهی کشور با برندهای مختلف در شهرستان کنارک تولید می شود .
معاون ارتباطات و پیگیری اجرای قانون اساسی:

عدم صدور مجوز صید برای زنان ماهیگیر در کشور "غیرقانونی" است

معاون ارتباطات و پیگیری اجرای قانون اساسی با صدور نامه‌ای خطاب به رئیس سازمان شیلات ایران، ممانعت از صدور مجوز صید زنان ماهیگیر را غیرقانونی و برخلاف قانون اساسی دانست.
ناصر کرمی راد عنوان کرد؛

۱۲۶ مزرعه تولید ماهیان خاویاری در ۲۰ استان کشور فعال است

مدیرکل دفتر بازسازی و حفاظت از ذخایر ژنتیکی آبزیان سازمان شیلات گفت :به منظور افزایش تولید، حفظ و بازسازی ذخایر ماهیان خاویاری، اکنون ۱۲۶ مزرعه دارای پروانه در ۲۰ استان کشور در این زمینه فعالیت دارند تا به اهداف افق تولید تعیین شده در سال ۱۴۰۴ دست پیدا کنیم.وی گفت: اکنون ظرفیت اسمی تولید مزارع دارای پروانه ۶ هزار و ۵۰۰ تن گوشت و ۱۰۰ تن خاویار پرورشی است که به تولید دو هزار و ۸۰۰ تن گوشت ماهی خاویاری و نزدیک ۶ تن خاویار در سال گذشته دست یافتیم که طبق آمار گمرک ۱.۴ تن خاویار در سال گذشته صادر شد.
به‌علت عدم امضای تفاهم‌نامه با همتای چینی؛

صادرات میگوی ایران با نام کشورهای دیگر انجام می‌شود

صنعت تولید و تجارت آبزیان ایران صنعتی جوان است که سابقه‌ای کمتر از چهار دهه در کشور دارد؛ خوشبختانه با تلاش پرورش دهندگان میگو و ماهی، تلاش صیادان، سرمایه گذاری، برنامه ریزی و مدیریت واحدهای فرآوری و صادرکنندگان هر ساله شاهد افزایش میزان صادرات محصولات آبزیان کشور از نظر مقدار و ارزش هستیم به طوری که سال گذشته 132 هزار و 227 تن صادرات به ارزش 400 میلیون دلار داشتیم.
توسعه مزارع پرورش ماهیان خاویاری؛

تولید ۱۰۰ تن خاویار پرورشی در افق ۱۴۰۴

مدیرکل دفتر بازسازی و حفاظت از ذخایر ژنتیکی آبزیان سازمان شیلات ایران گفت: تولید ۱۰ هزار تن گوشت ماهیان خاویاری و ۱۰۰ تن خاویار پرورشی در افق ۱۴۰۴ در کشور هدفگذاری شده است.
ذوالقدر خبر داد؛

بازگشت رونق به فعالیت صیادان سنتی در پی لغو مجوز ١٦ کشتی صید ترال

نماینده مردم تهران در مجلس گفت که لغو مجوز ۱۶ کشتی صید ترال در جاسک موجب بازگشت رونق به فعالیت صیادان سنتی شده است.
معاون سازمان شیلات ایران:

۴۰ درصد تخم چشم زده قزل آلا در کشور تولید می شود

معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران گفت: اکنون ۴۰ درصد تخم چشم زده قزل آلای مورد نیاز کشور در داخل و ۶۰ درصد آن بالغ بر ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون عدد از محل واردات تامین می شود.
معاون توسعه آبزی پروری شیلات:

تولید آبزیان به ۴۵۵ هزار تن می‌رسد

معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات کشور گفت: امسال تولید انواع آبزیان بدون احتساب پرورش ماهی در قفس به حدود ۴۵۵ هزار تن می رسد.
نقش بیمه کشاورزی در جبران خسارت‌های آبزی پروری ناشی از سیل اخیر؛

بیمه فراگیر راه نجات آبزی‌پروران از خسارت

رئیس سازمان شیلات ایران گفت: مجموعاً ۴۴۳ میلیارد تومان خسارت به حوزه شیلات کشور وارد آمده و ۴۰ هزار تن از تولید ‏ماهیان سردآبی از بین رفته‌اند. نبی‎الله خون میرزایی درباره میزان خسارت‌های ناشی از سیل به بخش شیلات و ارائه تسهیلات گفت: در مصوبه ستاد بحران وزارت کشور برای هر هکتار مزرعه گرمابی خسارت‌دیده سیل پنج‌میلیون تومان کمک ‏بلاعوض در نظر گرفته شده است. برای مزارع سردآبی هم که بیش‌ترین آسیب را دیده‌اند، به‌ازای هر تن تولید هشت‌میلیون تومان ‏تسهیلات بلاعوض برای جبران خسارت پرداخت می‌شود.
دلایل گرانی تن ماهی اعلام شد؛

چرا کنسرو ماهی گران شد؟

نایب رئیس سندیکای صنایع کنسرو ایران با تاکید بر اینکه صنعت کنسرو ماهی کشور وابسته به واردات است، گفت: در حال حاضر به دلیل مشکل در واردات ماهی و همچنین ورق قوطی تن، شاهد افزایش نرخ کنسرو ماهی هستیم.
توسعه شیلات کردستان؛

شیلات کردستان در یک قدمی توسعه

استان کردستان در سال های اخیر با استفاده درست و بهینه از منابع آبی خود توانسته با افزایش نه و نیم برابری تولیدات شیلاتی علیرغم چالش های پیش رو، خود را تا یک قدمی توسعه برساند.
شهردار آبادان خبر داد:

آغاز جمع‌آوری لنج‌های فرسوده حاشیه بهمنشیر از هفته آینده

شهردار آبادان گفت: در حال برنامه‌ریزی برای آغاز کار جمع‌آوری لنج‌های فرسوده و متروک موجود در حاشیه بهمنشیر از هفته آینده هستیم.
معاون آبزی پروری شیلات هرمزگان اعلام کرد:

برنامه ریزی برای رها سازی بالغ بر ۵۵ میلیون قطعه میگو در سال جاری

عبدالرسول دریایی با بیان اینکه رها سازی بچه میگو یکی از برنامه‌های مهم و تأثیر گذار شیلات هرمزگان در راستای بازسازی ذخایر استان است گفت: این مهم نقش بسزایی در افزایش صید صیادان محلی و میگو گیر دارد.
رئیس سازمان شیلات کشور؛

پرداخت کمک بلاعوض و تسهیلات کم‌بهره به آبزی‌پروران

نبی‎الله خون‌میرزایی، رئیس سازمان شیلات کشور امروز چهارشنبه، چهارم اردیبهشت در گردهمایی مدیران و کارشناسان شیلات کشور که با هدف راهکارهای جبران خسارت‌های سیل به شیلات در خرم‌آباد برگزار شد، گفت: برای هر هکتار مزرعه گرم آبی پرورش ماهی خسارت‌دیده از سیل مبلغ پنج میلیون تومان کمک بلاعوض و پنج میلیون تومان هم تسهیلات با کارمزد چهار درصد به‌عنوان سرمایه در گردش پرداخت می‌شود.
رئیس مرکز تحقیقات آرتمیای کشور؛

بارش های بهاری، آرتمیای دریاچه ارومیه را احیا کرد

رئیس مرکز تحقیقات آرتمیای کشور وابسته به موسسه تحقیقات علوم شیلاتی ایران اعلام کرد: افزایش حجم ورودی آب و کاهش شوری منجر به بهبود شرایط دریاچه ارومیه و منجر به احیای آبزیانی همچون «آرتمیا»، «فیتوپلانگتون ها» و «جلبک دونالیلا» شده است.به گفته وی، حجم آب دریاچه به سه میلیارد و 920 میلیون مترمکعب رسیده درحالی که پیش از این حجم دریاچه یک میلیارد و 990 میلیون مترمکعب بود و به طور تقریبی 1.5 تا 2 برابر افزایش حجم را نشان می دهد.
معاون صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات خبر داد:

تمدید مجوز صید ماهیان استخوانی در استان گلستان تا اول اردیبهشت

معاون صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات کشور از تمدید مجوز صید ماهیان استخوانی در استان گلستان تا اول اردیبهشت ماه جاری خبر داد.
صفحه  از ۱۸
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها