سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
معاون حجتی خبر داد؛

تولید ۱.۱ میلیون تن انواع آبزیان در کشور

رئیس سازمان شیلات گفت: سال گذشته در کشور، یک میلیون و ۹۰ هزار تن انواع آبزیان، تولید شد.
معاون وزیر کشاورزی خبر داد:

خودکفایی در تولید تخم چشم‌زده ماهی به جای واردات

معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد که در آینده نزدیک در زمینه واردات تخم چشم‌زده قزل آلا به کشورهای دیگر وابسته نخواهیم بود، چراکه تکثیر حدود ۵۰۰ جفت مولد از آن را که عاری از بیماری‌ است، در دستور کار قرار داده‌ایم و با کمک بخش خصوصی به زودی تخم چشم زده قزل‌آلا عاری از بیماری در اختیار تولیدکنندگان قرار می‌گیرد.
رییس سازمان شیلات اعلام کرد:

راهکار رییس شیلات برای میگوپروران بدهکار

رییس سازمان شیلات اعلام کرد براساس مصوبه مجلس، پرورش‌دهندگان میگو که بدهکار بانکی هستند اگر تا ۱۰۰ میلیون تومان وام دریافت کرده باشند می‌توانند با پرداخت اصل تسهیلات از بخشش سود و جرائم استفاده کنند، البته برای پرداخت این سود و جرائم نیز مذاکرات همچنان در حال انجام است.
رئیس شیلات:

واردات ماهی تیلاپیا ممنوع است

رئیس سازمان شیلات ایران گفت: بر اساس تصمیمات گرفته شده تا سه سال واردات ماهی تیلاپیا به کشور ممنوع است، آنهایی که اکنون حواله واردات در دست دارند، می‌توانند اقدام به واردات کنند، اما حواله جدیدی صادر نمی‌شود.
چرا واردات "ماهی تیلاپیا" ممنوع شد؛

درخواستی برای تولید تیلاپیا نداشته‌ایم

سرپرست معاونت محیط زیست طبیعی سازمان محیط زیست، ماهی تیلاپیا را فاقد ارزش و کیفیت غذایی دانست اما در عین حال توضیحاتی را درباره چرایی ممنوعیت واردات این ماهی و صدور مجوز تولید و تکثیر آن در بافق یزد ارائه کرد.
عباس رجایی خبر داد؛

حمله بیوتروریستی علیه صنعت خاویار ایران در دریای خزر

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی کشاورزی ایران گفت: با قاطعیت اعلام می‌کنم که دلیل کاهش شدید سطح تولید ماهیان خاویاری در دریای خزر بیوتروریسم از طریق ورود ماهی شانک است.
آقازاده مطرح کرد؛

تولیدکنندگان ماهیان گرم آبی در ورطه نابودی

مدیرعامل اتحادیه ماهیان گرم آبی گفت: با واردات ۴۳ هزارتن تیلاپیا به کشور، تولیدکنندگان ماهیان گرم آبی را در ورطه نابودی قرار داده است.
مشاور وزیر جهاد کشاورزی گفت:

ممنوعیت صادرات خاویار ایران به آمریکا برداشته شد

مشاور وزیر جهاد کشاورزی گفت: ممنوعیت صادرات خاویار پرورشی ایران بعد از 25 سال به آمریکا برداشته شد.
معاون وزیر جهاد:

رتبه اول ایران در دنیا در پرورش قزل آلای آب شیرین!

معاون وزیر جهاد کشاورزی در خصوص دستاوردهای ده دهه انقلاب اسلامی، تراز تجاری کشور در حوزه شیلات و کشاورزی را مثبت ارزیابی کرد و از کسب رتبه نخست کشور در پرورش ماهی قزل آلای آب شیرین در دنیا خبر داد.
دلایل ممنوع‌شدن واردات تیلاپیا؛

گیرکردن تیلاپیا به قلاب ممنوعیت واردات

واردات ماهی تیلاپیا که این روز‌ها بازار ماهی کشور را به خود اختصاص داده و به گفته برخی تولیدکنندگان ماهی بومی کشور را دچار انزوا کرده است، با دستور رئیس سازمان شیلات به مدت سه سال ممنوع شد.
رئیس سازمان شیلات:

تیلاپیا مضر نیست/ به خاطر قزل‌آلا ممنوع کردیم

در حالی که برخی از رسانه ها از ممنوعیت واردات ماهی تیلاپیا با توجه به مضرات مصرف آن و آسیب واردتش به بازار ماهیان سردآبی خبرداده بودند، رئیس سازمان شیلات پیشنهاد این ممنوعیت را سه ساله و با هدف تقویت بازار قزل آلا عنوان و مضر بودن مصرف تیلاپیا را به کلی تکذیب کرد.
واکنش‌های فراوان به تولید تیلاپیا؛

دلیل ممنوعیت واردات تیلاپیا حمایت از تولید داخل اعلام شد

بر اساس نامه رئیس سازمان شیلات به معاون وزیر جهاد کشاورزی، دلیل ممنوعیت واردات "ماهی تیلاپیا" از سال آینده به مدت سه سال، تنها حمایت از تولیدات داخلی عنوان شده و حرفی از بی کیفتی به میان نیامده است.

واردات "ماهی تیلاپیا" ممنوع شد

پس از مدتها پیگیری و اطلاع‌رسانی باشگاه خبرنگاران تسنیم درباره مضرات مصرف ماهی تیلاپیا و آسیب واردات این نوع ماهی به تولید ملی در حوزه پرورش ماهیان سردآبی، واردات "ماهی تیلاپیا" به کشور ممنوع شد.
نبی زاده مطرح کرد؛

واردات تیلاپیا مزارع قزل آلا را به تعطیلی کشاند

مدیرعامل اتحادیه ماهیان سردآبی گفت: با توجه به هزینه های بالای تولید و استمرار واردات تیلاپیا، بسیاری از تولیدکنندگان به سبب کاهش قیمت خرید محصول؛ مزارع خود را رها کرده‌اند.
معاون آبزی پروری سازمان شیلات ایران:

تولید 800 هزارتن انواع آبزی در برنامه ششم توسعه

معاون آبزی پروری سازمان شیلات ایران گفت: در برنامه ششم توسعه پرورش و تولید 800 هزارتن انواع آبزیان از جمله ماهی و میگو هدف گذاری شده است.
موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور گفت:

هنوز مجوزی برای تولید تیلاپیا صادر نشده است

موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور گفت: رشد سریع و اقتصادی، سازگاری با محیط زیست، تکنولوژی تولید ساده و کم هزینه، تغذیه ارزان، هزینه تولید پایین و سودآوری بالای ماهی تیلاپیا هنوز مجوزی برای تولید انبوه این گونه ماهی صادر نشده است.
ماهی‌گیرها و ماهی‌خورها در اولین نمایشگاه شیلات؛

تولید آبزیان پرورشی به 100 میلیون تن رسیده است

سالن شیلات از همان بدو ورود، با استفاده از رنگ مناسب توجه ما را جلب کرد پا بر روی فرش آبی گذاشتیم و وارد سالن شیلات نمایشگاه شدیم. ماهی‌گیری یکی از اواین حرفه‌های اقتصادی تاریخ زندگی انسان، و ماهی خوردن یکی از عادات غذایی دیرینه بشر بوده است.
خطر انقراض گونه‌های دریایی؛

قتل عام کوسه‌ ماهی‌ها بخاطر باله‌ها و دم‌ها + فیلم

علی‌رغم اینکه سازمان حفاظت محیط زیست صید کوسه‌های خلیج فارس و دریای عمان را از سه سال پیش ممنوع اعلام کرده و جریمه 30 میلیون تومانی برای آن در نظر گرفته‌است اما همچنان صیادان این گونه‌ها را صید می‌کنند و پس از جداسازی دم‌ها و باله‌ها، برای اینکه گرفتار نشوند، لاشه ماهی‌ها را در ساحل رها می‌کنند؛ ماجرایی که حالا دارد به زنگ خطر تبدیل می‌شود.
دبیر اتحادیه صادرکنندگان آبزیان ایران خبرداد:

ارائه درخواست به دولت برای پرداخت یارانه صادرات قزل آلا به روسیه

دبیر اتحادیه صادرکنندگان آبزیان ایران از ارائه درخواست به دولت برای پرداخت یارانه صادرات قزل آلا به روسیه خبر داد و گفت: با کمک دولت می‌توانیم بازار روسیه را در اختیار بگیریم.
یک استاد دانشگاه از مخاطرات ماهی بیگانه می گوید:

«تیلا پیا»ی مهاجم ؛مضر سلامت ،مخرب طبیعت

بر اساس اعلام انجمن علمی آموزش محیط زیست ایران صدور مجوز ورود و تکثیر تیلاپیا، باعث نابودی تنوع زیستی می‌شود.
صفحه  از ۸
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها