سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
معاون توسعه آبزی پروری شیلات:

تولید آبزیان به ۴۵۵ هزار تن می‌رسد

معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات کشور گفت: امسال تولید انواع آبزیان بدون احتساب پرورش ماهی در قفس به حدود ۴۵۵ هزار تن می رسد.
نقش بیمه کشاورزی در جبران خسارت‌های آبزی پروری ناشی از سیل اخیر؛

بیمه فراگیر راه نجات آبزی‌پروران از خسارت

رئیس سازمان شیلات ایران گفت: مجموعاً ۴۴۳ میلیارد تومان خسارت به حوزه شیلات کشور وارد آمده و ۴۰ هزار تن از تولید ‏ماهیان سردآبی از بین رفته‌اند. نبی‎الله خون میرزایی درباره میزان خسارت‌های ناشی از سیل به بخش شیلات و ارائه تسهیلات گفت: در مصوبه ستاد بحران وزارت کشور برای هر هکتار مزرعه گرمابی خسارت‌دیده سیل پنج‌میلیون تومان کمک ‏بلاعوض در نظر گرفته شده است. برای مزارع سردآبی هم که بیش‌ترین آسیب را دیده‌اند، به‌ازای هر تن تولید هشت‌میلیون تومان ‏تسهیلات بلاعوض برای جبران خسارت پرداخت می‌شود.
دلایل گرانی تن ماهی اعلام شد؛

چرا کنسرو ماهی گران شد؟

نایب رئیس سندیکای صنایع کنسرو ایران با تاکید بر اینکه صنعت کنسرو ماهی کشور وابسته به واردات است، گفت: در حال حاضر به دلیل مشکل در واردات ماهی و همچنین ورق قوطی تن، شاهد افزایش نرخ کنسرو ماهی هستیم.
توسعه شیلات کردستان؛

شیلات کردستان در یک قدمی توسعه

استان کردستان در سال های اخیر با استفاده درست و بهینه از منابع آبی خود توانسته با افزایش نه و نیم برابری تولیدات شیلاتی علیرغم چالش های پیش رو، خود را تا یک قدمی توسعه برساند.
شهردار آبادان خبر داد:

آغاز جمع‌آوری لنج‌های فرسوده حاشیه بهمنشیر از هفته آینده

شهردار آبادان گفت: در حال برنامه‌ریزی برای آغاز کار جمع‌آوری لنج‌های فرسوده و متروک موجود در حاشیه بهمنشیر از هفته آینده هستیم.
معاون آبزی پروری شیلات هرمزگان اعلام کرد:

برنامه ریزی برای رها سازی بالغ بر ۵۵ میلیون قطعه میگو در سال جاری

عبدالرسول دریایی با بیان اینکه رها سازی بچه میگو یکی از برنامه‌های مهم و تأثیر گذار شیلات هرمزگان در راستای بازسازی ذخایر استان است گفت: این مهم نقش بسزایی در افزایش صید صیادان محلی و میگو گیر دارد.
رئیس سازمان شیلات کشور؛

پرداخت کمک بلاعوض و تسهیلات کم‌بهره به آبزی‌پروران

نبی‎الله خون‌میرزایی، رئیس سازمان شیلات کشور امروز چهارشنبه، چهارم اردیبهشت در گردهمایی مدیران و کارشناسان شیلات کشور که با هدف راهکارهای جبران خسارت‌های سیل به شیلات در خرم‌آباد برگزار شد، گفت: برای هر هکتار مزرعه گرم آبی پرورش ماهی خسارت‌دیده از سیل مبلغ پنج میلیون تومان کمک بلاعوض و پنج میلیون تومان هم تسهیلات با کارمزد چهار درصد به‌عنوان سرمایه در گردش پرداخت می‌شود.
رئیس مرکز تحقیقات آرتمیای کشور؛

بارش های بهاری، آرتمیای دریاچه ارومیه را احیا کرد

رئیس مرکز تحقیقات آرتمیای کشور وابسته به موسسه تحقیقات علوم شیلاتی ایران اعلام کرد: افزایش حجم ورودی آب و کاهش شوری منجر به بهبود شرایط دریاچه ارومیه و منجر به احیای آبزیانی همچون «آرتمیا»، «فیتوپلانگتون ها» و «جلبک دونالیلا» شده است.به گفته وی، حجم آب دریاچه به سه میلیارد و 920 میلیون مترمکعب رسیده درحالی که پیش از این حجم دریاچه یک میلیارد و 990 میلیون مترمکعب بود و به طور تقریبی 1.5 تا 2 برابر افزایش حجم را نشان می دهد.
معاون صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات خبر داد:

تمدید مجوز صید ماهیان استخوانی در استان گلستان تا اول اردیبهشت

معاون صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات کشور از تمدید مجوز صید ماهیان استخوانی در استان گلستان تا اول اردیبهشت ماه جاری خبر داد.
خسارت سیل به مزارع پرورش ماهی؛

خسارت سیلاب به مزارع آبزی پروری هفت شهر خوزستان

سیلاب که آمد هر چیزی در مسیر بود را با خود برد؛ حتی ماهی‌هایی با اندازه‌های گوناگون از مزارع آبزی پروری رهایی پیدا کرده و در مسیرهای سیلابی جاری شدند.
توسعه پايدار در صنعت شيلات؛

تهديدها و فرصت‌هاي موجود در صنعت شيلات و راه‌هاي توسعه پايدار آن در ۱۰ سال آينده

با رشد جمعيت جهان و افزايش تقاضا براي داشتن زندگي با کيفيتي بالاتر که ناشي از افزايش تعداد کشورهاي در حال توسعه است، نياز به اقتصادي پويا، پايدار و مطمئن از ارکان اصلي توسعه محسوب مي‌شود.
مدیرکل شیلات گیلان :

پایان فصل صید ماهیان استخوانی در دریای کاسپین

صمد درویشی مدیرکل شیلات گیلان با اشاره به پایان فصل صید ماهیان استخوانی در دریای کاسپین گفت: درآمد حاصله صیادان گیلانی از این فصل صیادی حدود 92 میلیارد تومان است.وی با اشاره به میزان درآمد صیادان در این مدت از فصل صیادی در دریای کاسپین گفت: درآمد حاصله از این فصل صیادی حدود 92 میلیارد تومان است که 49 شرکت تعاونی صید و صیادی در این امر مبادرت کردند.
معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات:

سیلاب سه هزار تن ماهی سردابی را تلف کرد

معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات گفت: بارش‌های سیل آسا سه هزار تن ماهی سردابی را در استخرهای پرورش ماهی کشور تلف کرد.
مدیرعامل اتحادیه ماهیان سردابی؛

70 هزار تن از ظرفیت تولید ماهی پرورشی از بین رفت

مدیرعامل اتحادیه ماهیان سردابی گفت: مزارع سه استان ، لرستان و کهکلویه و بویر احمد و چهار محال و بختیاری بیشترین آسیب را از سیل دیدند و سهم زیادی از تولید ماهی قزل‌آلا داشتند به طوری که الان ما 170 هزار تن تولید داریم که 70 هزار تن آن از سوی این سه استان تامین می‌شد و اگر زودتر فکری برای وارد مدار شدن این واحدهای تولیدی نشود در روزهای آینده شاهد کمبود در بازار خواهیم بود.
ایستگاه پمپاژ بزرگترین مجتمع پرورش ماهی گرمابی کشور در خطر سیل؛

ترمیم سیل‌بند روستای طرفایه در درست اقدام است

نبی الله خون میرزایی گفت: با بالا آمدن بی‌سابقه سطح آب رودخانه کارون، در مقطع شهرستان کارون، ایستگاه پمپاژ بزرگترین مجتمع پرورش ماهی گرمابی کشور در مخاطره سیل قرار گرفت و بخش‌هایی از دیواره و رمپ آن فرو ریخت.
رئیس سازمان شیلات ایران:

تولید آبزیان از ۱.۲ میلیون تن فراتر رفت

رئیس سازمان شیلات ایران گفت: تولید انواع آبزیان دریایی و پرورشی در ایران تا پایان سال ۹۶ از مرز یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن فراتر رفته و برآوردها از افزایش چند براربری در سال قبل است.
فرماندار بندرانزلی :

سرمایه گذاری در شیلات رونق صادرات و اشتغال را به دنبال دارد

اسماعیل حیدری آزاد در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل شیلات گیلان با اظهار تاسف از وقوع سیل در برخی از استان های کشور و جان باختن تعدادی از هم میهنان اظهار کرد: زندگی و معیشت مردم در استان های شمالی به صیادی وابسته است و سرمایه گذاری در شیلات رونق صادرات و اشتغال را به دنبال دارد.
مدیر کل شیلات مازندران اعلام کرد:

سیل به 53مزرعه پرورش ماهی مازندران خسارت زد

مدیر کل شیلات مازندران اعلام کرد که سیل به 53مزرعه پرورش ماهیان گرم آبی و سردآبی به ارزش 100میلیارد ریال خسارت زده است.
بازار ماهی‌فروشان در شب عید هم هیچ تعریفی ندارد؛

خالی، وجه مشترک جیب‌ها و بازار ماهی

در روزهای پایانی سال سری به بازار ماهی‌فروشان بوشهر زدیم تا از حال و هوای آمدن عید برایمان بگویند. بوی تند ماهی‌ها و لهجه شیرین جنوبی مردان آفتاب سوخته بندر بوشهر در وصف نمی‌گنجد. از سالیان بسیار دور صید و فروش انواع ماهی و میگو در بوشهر رونق داشته، اما امروز گرانی و کاهش صید باعث پایین آمدن قدرت خرید مردم و همچنین کاهش عرضه ماهی در بازار بوشهر شده است. این‌جا بازار ماهی‌فروشان بوشهر است. مردانی که با لبخند پشت میزهای ماهی ایستاده و با مشتری گرم صحبت می‌شوند، فارغ از اندیشه خرید و فروش با صمیمیت و گرمای خاص جنوبی‌ها حال همدیگر را جویا می‌شوند. لبخندهایشان نخستین چیزی است که مرا به خود جلب می‌کند و بعد ماهی‌های ریز و درشتی که با نظم روی میزها چیده‌اند و بوی تندشان فضا را پر کرده. شعبان بیات قریب به ۲۵ سال است که در این بازار به فروش ماهی مشغول است و بیش‌تر مشتری‌هایش را می‌شناسد.
سازمان شیلات:

کشتی متوقف شده در هرمزگان چینی نیست

مدیرکل دفتر امور صید و صیادی سازمان شیلات ایران گفت: کشتی که در هرمزگان متوقف شده کاملاً ایرانی است و برخلاف آنچه در رسانه‌ها آمده غول ماهی خوار چینی نیست و کاملاً ایرانی است.
صفحه  از ۱۷
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها