سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
علی کاظمی و یوسف هاشمی؛

بانیان برنج هاشمی و کاظمی را بشناسیم

علی کاظمی و یوسف هاشمی دو شالیکاری که یک خوشه برنج آنها به میلیون ها خوشه تبدیل شد و هم اکنون در نیمی از شالیزارهای کشور کشت می شود را کسی نمی شناسد.
جدال با مدعی روی تاج سد!

ارزیابی انتقادی نطق مخالفان حبیب‌الله بیطرف، وزیر پیشنهادی نیرو

بیطرف بخشی نگری و البته سطحی نگری و کلی گویی را یکی از عوامل بحران‌های موجود می‌داند و بر نگاه کلان‌نگر به منابع آب تأکید می‌ورزد و همچنین بدیهی می‌داند که الزامات و رویکردهای مدیریت منابع آب امروز با رویکرد 12 سال پیش قطعاً متفاوت است.
زنان برجسته؛

جم‌زاد، کاشف 59 گونه گیاهی+ برگزیده جایزه زنان در علم

زیبا جم زاده از جمله زنان موفق و برجسته ایرانی است که توانسته ضمن ثبت گونه های مختلف گیاهی، جایزه نخستین دوره زنان در علم را بدست بیاورد.
اختلاف میان وزرای دولت روحانی؛

میدان نزاع وزیر کشاورزی با شریعتمداری و کلانتری

محمود حجتی، یکی از وزرای پرتلاش و موفق دولت یازدهم بود و با رای اعتماد مجلس دهم توانست بار دیگر وزیر جهاد کشاورزی دولت روحانی شود اما شرایط برای فعالیت او در دولت دوازدهم به مراتب سخت تر از دولت یازدهم است.
در یادداشت توییتری؛

واکنش «ابتکار» به ادعای سالم بودن محصولات تراریخته

معصومه ابتکار، رئیس سابق سازمان محیط زیست در توئیتر خود به ادعاهای اخیر مطرح شده توسط جریان حامی کشت و تجاری‌سازی محصولات تراریخته واکنش نشان داد.
بانوان بزرگ کشاورز؛

آشنایی با برخی از زنان بزرگ تاریخ کشاورزی

این سه زن/ آنا بالدوین طراحی و توسعه دستگاه اولیه مکش شیر را ارایه کرد/ ابیگل برای دفاع از آموزش برابر برای زنان به پاخاست/ کلارا نخستین کسب و کار تجاری لبنی را در امریکا راه‌اندازی کرد .
خسرو شهبازی:

رتبه های برتر کشوری از آن کشاورزان کرمانشاهی

سه تولید کننده کشاورزی استان کرمانشاه به عنوان نمونه کشوری انتخاب شدند.
شغلی عجیب و احساس موفقیت:

زن موفق ایرانی که کروکودیل پرورش می دهد

وحشت تمام وجودت را به لرزه می اندازد وقتی در فاصله نیم متری از جانوری بایستی که می دانی به دندان هایش گیر کنی، دیگر راه فراری نداری.
بیانیه متخصصان زیست فناوری کشاورزی کشور؛

محققان و اساتید دانشگاهی از فناوری محصولات تراریخته حمایت کردند

بیش از 100 نفر از مدیران و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و محققان مراکز تحقیقاتی کشور با انتشار یک بیانیه مشترک از فناوری بومی-ملی محصولات تراریخته حمایت کردند.
کارآفرین بخش کشاورزی:

با پشت میزنشینی خداحافظی کردم / با وام ۳۰ میلیونی، کارآفرین بخش کشاورزی شدم

با پشت میزنشینی خداحافظی کردم / با وام ۳۰ میلیونی، کارآفرین بخش کشاورزی شدم کار پشت میز نشینی افق محدودی دارد، بعد از تجربه این کار متوجه شدم درآمد و میزان پیشرفتم در قیاس با وقتی که صرف می کنم، بسیار کم است. تصمیم گرفتم از ۲ هکتار زمینی که در اختیار داشتم برای تولید محصولات کشاورزی استفاده کنم و به همین دلیل با کار کارمندی خداحافظی کردم.
داستان یک تولید کننده موفق؛

تولید ورمی کمپوست با وام ازدواج و صادرات به افغانستان

تولید کننده موفق ورمی کمپوست می گوید:"هر فارغ التحصیل کشاورزی که به من می گوید از هیچ حمایتی برای آغاز کار تولیدی برخوردار نیستم، فورا به او می گویم آیا تا به حال یک گروه چنده نفره علاقمند، متخصص و با انگیزه تشکیل داده ای؟
نگاهی تازه به «حسین گل گلاب» در یکصد و بیستمین سال تولدش

مروج گیاه‌شناسی نوین

استاد فرزانه شادروان دکتر حسین گل گلاب بی‌تردید یکی از برجسته‌ترین چهره‌های علمی و فرهنگی و هنری سرزمین ماست. من این افتخار را داشتم که در اوایل دهه چهل شاگرد ایشان در دانشکده پزشکی دانشگاه تهران بودم و خاطره‌های خوشی از کلاس درس و محضر گرم و صمیمی و به یادماندنی ایشان دارم که تأثیری عمیق بر من گذاشت و در واقع مسیر زندگیم را تغییر داد.
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها