سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
معاون وزیر جهادکشاورزی:

شرایط تاب آوری برای گذر از هر بحرانی را داریم

معاون وزیر جهادکشاورزی گفت: به دلیل تجربه‌های قبلی هیچ چیز ما را در شرایط بحران غافگیر نخواهد کرد و این موضوع در ستاد اقتصادی کشور از اهمیت بالایی برخوردار است.
مرکز پژوهش‌های مجلس هشدار داد؛

ریزگردها؛تهدید پنهان پساسیل

یکی از بحران‌های آتی که باید برای آن آماده شد و هم‌اکنون برای آن برنامه‌ریزی کرد، مقابله با ریزگردهای احتمالی است که در آینده نزدیک و پس از فروکش کردن سیلاب و خشک شدن زمین با آن مواجه خواهیم شد.
کارشناس محیط زیست:

سدهایی نیاز است که نقش کنترل سیلاب را برعهده بگیرند

کارشناس حوزه آب گفت: باید سدهایی ساخته‌شود که فقط نقش کنترل سیلاب داشته باشند و مطمئن باشید که این موضوع توجیه اقتصادی دارد و در طولانی مدت به نفع ما خواهد بود.
سیل زیان ده؛

برای نجات اراضی زراعی از خشکسالی چه باید کرد؟

یک کارشناس کشاورزی معتقد است، برای نجات اراضی زراعی از خشکسالی‌ها، باید آب باران را با ایجاد خلل و فرج درون خاک مزارع ذخیره‌سازی کرد.
دکتر حسین شیرزاد؛

چالش های سینرژیک شبکه تعاون روستایی به مثابه یک سیستم اجتماعی- اقتصادی

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در دومین سمپوزیون بررسی طرحهای توسعه ای شبکه تعاونیهای روستایی و کشاورزی کشور از چالش های سینرژیک شبکه تعاون روستایی به مثابه یک سیستم اجتماعی- اقتصادی سخن گفت.
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

کشت گلخانه ای امسال ۵۸۰۰ هکتار توسعه می یابد

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی از برنامه توسعه ۵۸۰۰ هکتاری کشت در فضای کنترل شده گلخانه ای تا پایان سال ۹۸ خبر داد.
پس از چهار سال توقف؛

ساخت آزمایشگاه دامپزشکی شرق کشور دوباره آغاز شد

معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: پروژه عمرانی آزمایشگاه تخصصی دامپزشکی شرق کشور در استان که به علت کمبود منابع مالی از سال 94 تاکنون راکد مانده بود، مجدد آغاز شد.
رئیس سازمان عشایری عنوان کرد:

اختصاص ۲۳۰ میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برای آبرسانی عشایر

رئیس سازمان امور عشایری گفت: ۲۳۰ میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی برای آب رسانی و شبکه‌های مورد نیاز آب عشایر تخصیص خواهد یافت.
مرکز ملی مطالعات راهبردی کشاورزی بررسی کرد؛

فراز و فرود تجارت غذا در ۷ سال

آمارهای تجارت خارجی بخش کشاورزی و صنایع غذایی اعلام شد. براساس این آمار تراز تجاری ایران در سال ۹۷ نیز منفی بوده است. آمارهای منتشر شده ازسوی مرکز ملی مطالعات راهبردی کشاورزی و آب اتاق ایران نشان می‌دهد در سال گذشته، مقدار صادرات محصولات کشاورزی و صنایع غذایی ۶ میلیون و ۹۵۶ هزار تن به ارزش ۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار بوده که از نظر وزن ۹/ ۵ درصد و از نظر ارزش ۴/ ۱۴ درصد از کل صادرات غیرنفتی را به خود اختصاص داده است.
یادداشت از دکتر حسین شیرزاد؛

الزامات سیاست‌های نوین نظام‌ بهره‌برداری

در مناسبات معاصر اقتصادی دنیا، مدتهاست که استراتژی بخش کشاورزی از مرحله تولیدگرایی به فاز بهره‌وری گذر کرده و با سیری گریز-ناپذیر وارد مرحله تکاملی کشاورزی پایدار شده است.
علی اکبر گرجی:

لایحه جدیدی برای حمایت از حقوق حیوانات تدوین می‌شود

معاون ارتباطات و پیگیری اجرای قانون اساسی معاونت حقوقی رئیس جمهوری از تدوین لایحه جدیدی برای حمایت از حقوق حیوانات خبر داد و گفت: فضا برای توقف لایحه پیشنهادی سازمان حفاظت محیط زیست برای اصلاح ماده 679 قانون مجازات اسلامی کاملا مساعد است و این خبر خوبی برای فعالان محیط زیست و هواداران حقوق حیوانات است.
یک مقام مسئول:

۸۰ درصد سطح زیر کشت گلخانه به محصولات سبزی و صیفی اختصاص دارد

تقوی گفت: بیش از ۸۰ درصد سطح زیر کشت محصولات گلخانه‌ای شامل سبزی و صیفی و مابقی در بخش گیاهان زینتی و سایر محصولات میوه‌ای است.
عبدالحسين طوطيايي/ پژوهشگر کشاورزي:

مردم، دولت و شش دهه تداخل اراضي

بيش از 60 سال پيش و در ميانه سال‌هاي دهه 40 شمسي، با تصويب و اجرائي‌شدن دو قانون اصلاحات ارضي و ملي‌شدن جنگل‌ها، مسئله مديريت زمين در ايران تحولاتي اساسي را به خود ديد که از آن زمان تاکنون، مباحث مرتبط با مالکيت و بهره‌برداري از زمين در کشور همواره متأثر از اين دو قانون مهم بوده و مانده است.
حسین شیرزاد/ معاون وزیر جهاد کشاورزی:

زنگ‌های تغییر برای کشاورزی هوشمند

نظام‌های بهره‌برداری ما در چه عصری از دوره‌‌های تاریخی کشاورزی به سر می‌برند؟ آیا از کشاورزی سنتی به کشاورزی مدرن موسوم به تعالیم انقلاب سبزی گذر کرده‌ایم؟ آیا چالش‌های کشاورزی مدرن در ایران، الزامات رسیدن به کشاورزی پایدار متکی بر شیوه‌های پست‌مدرن را به‌طورکامل فراهم کرده است؟ آیا نقش چرخه‌های پرماکالچر (کشاورزی مبتنی بر فرهنگ بومی) و دانش درون‌زای تاریخی به انتهای خود رسیده است؟ پاسخ به این پرسش‌ها چندان سخت نیست؛ به‌ویژه زمانی که بدانیم و آگاه باشیم که کشاورزی جهان در عصری پای گذارده که به عصر کشاورزی هوشمند موسوم است. در واقع پویش شتابناک فناوری سبب افزایش سرعت تغییرات، عدم توازن، ایجاد فرصت‌های جدید و شکاف بین شیوه تولید کشاورزی در بین جوامع شده است.
عبدالحسين طوطيايي/ پژوهشگر کشاورزي:

مردم، دولت و شش دهه تداخل اراضي

بيش از 60 سال پيش و در ميانه سال‌هاي دهه 40 شمسي، با تصويب و اجرائي‌شدن دو قانون اصلاحات ارضي و ملي‌شدن جنگل‌ها، مسئله مديريت زمين در ايران تحولاتي اساسي را به خود ديد که از آن زمان تاکنون، مباحث مرتبط با مالکيت و بهره‌برداري از زمين در کشور همواره متأثر از اين دو قانون مهم بوده و مانده است.
کلنگ‌زنی با چراغ‌ خاموش؛

محيط زيست با تغيير مكان احداث سد «لاسک» مخالفت کرد

پنجشنبه گذشته رضا اردكانيان، وزير نيرو، كلنگ سد لاسك را در حالي به صورت چراغ خاموش به زمين زد كه بسياري از مردم منطقه نگران خشك‌شدن تالاب انزلي و آسيب‌رسيدن به اين پهنه آبي هستند. دولتي كه هزار ميليارد تومان براي طرح نجات‌بخشي تالاب انزلي هزينه مي‌كند و نمايندگان مجلس روي اين بودجه مانور تبليغاتي مي‌دهند، دائم روي سرشاخه‌هاي منتهي به تالاب انزلي سد احداث مي‌كند كه اين تالاب را خشك كند.
مهندس فرهاد مشیر غفاری؛

سند توسعه زنبورداری کشور تدوین شد

مجری طرح توسعه زنبورداری کشور از تدوین سند راهبردی توسعه زنبورداری کشور خبر داد. مهندس فرهاد مشیر غفاری در مراسم امضای توافقنامه کاری مشترک توسعه کسب و کار و تجارت صنعت زنبورداری ایران در بازارهای بین المللی با اعلام این مطلب افزود: اهداف و چشم انداز صنعت زنبورداری در این سند ترسیم شده است.
آثار احیای وزارت بازرگانی ؛

بار مالی 2 هزار میلیارد تومانی طرح احیاء

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به اثرات منفی تشکیل وزارت بازرگانی بر اقتصاد ایران گفت: تشکیل این وزارتخانه باعث افزایش ناهماهنگی میان بخش‌های تولید و تجارت، رونق واردات و به حاشیه رانده شدن تولید خواهد شد. به‌همین منظور دولت باید به‌جای اصرار بر تفکیک بخش بازرگانی از وزارتخانه‌های تولیدی، اقدام به تکمیل ساختارهای ادغام کند و شرح وظایف مربوط به ساختارهای جدید وزارت صمت را تعیین و ابلاغ کند.
وزیر جهاد کشاورزی:

سهم عشایر از قیمت نهایی محصولات افزایش پیدا کند

وزیر جهاد کشاورزی امروز در گردهمایی مدیران کل عشایر گفت: سهم جامعه عشایر از قیمت نهایی محصولات تولیدی این جامعه باید افزایش پیدا کند.
معاون وزیر جهاد کشاورزی؛

تعاونی‌های تولید روستایی؛ راهبردی مطمئن در مسیر رونق تولید

گزارش معاون وزیر جهاد کشاورزی در خصوص عملکرد اتحادیه مرکزی شرکت‌های تعاونی تولید روستایی ایران در سال ۹۷ و برنامه‌های سال ۹۸ آن
صفحه  از ۷۱
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها