سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مسئولان برنامه صحیح تدوین کنند؛

توپ مدیریت آب در زمین مسئولان

با وجود بارش‌های بسیار مناسب در دو ماه اخیر، هیچ برنامه روشنی برای مدیریت صحیح آب و جلوگیری از هدررفت این حجم از منابع آبی دیده نمی‌شود. در این میان همواره گزاره‌هایی نظیر قهر طبیعت، خشک‌سالی یا تغییر اقلیم تنها دلیل ارائه شده از سوی مدیران آب کشور برای توجیه و توضیح چرایی بروز نابه‌سامانی­‌ها بوده است.
مؤسسه پژوهش‌های برنامه‌ریزی اقتصاد کشاورزی:

کشاورزی راه‌گشای اقتصاد ایران در شرایط تحریم

مؤسسه پژوهش‌های برنامه‌ریزی و اقتصاد کشاورزی اعلام کرد: کشاورزی راهگشای اقتصاد ایران در شرایط تحریم است، اما دولت‌ ها در سال های گذشته غفلت تاریخی درباره توجه به بخش کشاورزی داشته‌اند.
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان:

۵۰ درصد قیمت نهال زیتون در اراضی شیبدار گیلان یارانه پرداخت می شود

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان اعلام کرد: بیش از ۵۰ درصد بهای نهال زیتون برای کاشت در اراضی شیبدار استان گیلان یارانه پرداخت خواهد شد.
امضای تفاهم‌نامه ۳ جانبه برای تولید و اشتغال در بخش کشاورزی؛

ایجاد ۸۲ هزار فرصت شغلی

وزیر جهاد کشاورزی: ۱۸درصد اشتغال کشور به جز صنایع تبدیلی بر عهده بخش کشاورزی است.وی با بیان این که سهم سرمایه گذاری در بخش کشاورزی نسبت به سهمی که در اقتصاد کشور دارد، پایین‌تر است، تصریح کرد: سهم بخش کشاورزی در فضای کسب و کار کشور بیش از ۳۰ درصد است.
ایجاد فرصت شغلی جدید در بخش کشاورزی؛

تفاهم نامه ۳ جانبه برای اجرای برنامه های تولید و اشتغال در بخش کشاورزی امضا شد

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، تفاهم نامه سه جانبه اجرای برنامه های تولید و اشتغال در بخش کشاورزی بین سازمان برنامه و بودجه کشور،وزارت جهاد کشاورزی و صندوق توسعه ملی امروز شنبه امضا و مبادله شد.
سرمایه گذاری چین و آمریکا بر اجرای عملیات آبخیزداری ؛

حمایت دو غول اقتصادی جهان از توسعه بخش آبخیزداری

بسیاری از کشورهای جهان از جمله چین و آمریکا، برای تأمین منابع آبی خود و جلوگیری از سیلاب ها و رواناب های فصلی، به سرمایه گذاری بر اجرای عملیات آبخیزداری در حوضه های آبخیز روی آورده اند.اجرای عملیات آبخیزداری در حوضه های آبخیز(به عنوان بستر تولید) مزایای فراوانی برای کشورها دارد؛ آبخیزداری باعث حفظ و بهبود تنوع زیستی، ارتقاء و بهبود معیشت جوامع محلی، جلوگیری از بروز سیلاب، کاهش اثرات خشکسالی، افزایش بهره وری در منابع طبیعی، بهبود کیفیت آب شرب و کشاورزی، کاهش آثار تغییرات اقلیمی، مهار بیابانزایی و احیای اراضی بیابانی، استقرار پوشش گیاهی، مهار و جلوگیری از فرسایش خاک، احیای مراتع، دستیابی به کشاورزی پایدار، جلوگیری از سیل های تخریب کننده، جلوگیری از مهاجرت روستائیان، افزایش جمعیت تولیدی، تامین منابع آبی می شود.
در مراسم امضای تفاهم‌نامه با سازمان برنامه مطرح شد؛

گلایه حجتی از سنگ‌اندازی در پرداخت وام اشتغال روستایی

وزیر جهاد کشاورزی، گفت: روستاییان برای دریافت وام اشتغال روستایی پشت درهای بسته مانده‌اند؛ ۱۸ درصد اشتغال کشور (غیر از صنایع غذایی تبدیلی) مربوط به بخش کشاورزی است.
حسین شیرزاد:

ضرورت سیاستگذاری جدید در اتحادیه های ملی روستایی و کشاورزی

ساختار تولید کشاورزی کشور در ارتباط با قرار گرفتن در زنجیره ارزش، عارضه های بسیاری دارد که از آن جمله باید به پایین بودن سهم فعالیت بنگاه های تعاونی و شرکت های سهامی در کنار بالا بودن سهم واحدهای خرد و معیشتی خانواری در تولید کشاورزی نام برد.
آخرین وضعیت دریاچه ارومیه؛

احیای دریاچه ارومیه با شکست مواجه شده؟

سید هادی بهادری در نشست خبری با تاکید براینکه با کشاورزی سنتی حال حاضر دریاچه اورمیه احیاء نخواهد شد، افزود: ستاد احیای دریاچه اورمیه باید فعالیت‌های خود را افزایش دهند چرا که در ۶ سال گذشته تراز دریاچه تقریبا ثابت مانده است
باتوجه به چالش های آبی ؛

لزوم ورود خیرین به پروژه‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری کشور

با توجه به بودجه اندک اختصاص‌یافته برای اجرای عملیات آبخیزداری و آبخوان‌داری و گستره وسیع حوضه‌های آبخیز کشور به نظر می‌رسد ورود خیرین محرکی برای توسعه این بخش مهم باشد.در بسیاری از نقاط کره زمین آب ناشی از بارندگی به‌صورت رگباری و تند به زمین وارد می‌شود که باعث می‌شود زمین فرصت کافی برای جذب و نفوذ این آب را نداشته باشد و آب‌ها به‌صورت رواناب روی زمین جاری‌شده و باعث سیل شوند.این در حالی است که در بالادست یک حوضه آبخیز می‌توان آب‌ها را کنترل نمود و از وقوع سیل ، هدر رفت آب، فرسایش خاک و کاهش حاصل خیزی آن جلوگیری نمود که این عمل آبخیزداری نامیده می‌شود.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور خبر داد؛

اعتبار آبی برای شهرهای در تنش

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: ۲۰ میلیارد تومان اعتبار از محل مدیریت بحران به مناطق اولویت‌دار دارای تنش آبی کشور تخصیص داده خواهد شد.نجار اظهار کرد: اساس کار در مدیریت بحران پس از پیش‌بینی و پیشگیری، مدیریت صحیح حادثه است که به‌عنوان یک علم در دنیا مطرح می‌شود، داشتن نقشه راه، دستورالعمل‌ها و امکانات لازم در این خصوص ضروری است. وی افزود: مرکز مدیریت و کنترل حوادث استان خوزستان با توجه به ماموریت‌های دستگاه‌های اجرایی برای هم‌افزایی بیشتر مقابله با بحران‌ها تشکیل شده است. رئیس سازمان مدیریت بحران کشور تصریح کرد: این مرکز مانند نخ تسبیح است که دانه‌های آن را به هم متصل می‌کند. فرمانده یک لشکر باید فرماندهی کند نه اینکه همچون سرباز وارد میدان شود. امیدوار هستیم این مرکز بتواند عملیات مختلف را با انسجام مدیریتی انجام دهد.
در آذربایجان غربی؛

زیر ساخت های لازم برای انتقال آب برای حوزه صنعت ایجاد می شود

به نقل از استانداری آذربایجان غربی، محمد مهدی شهریاری دوشنبه شب در چهارمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی یکی از مهمترین موانع توسعه صنعت استان را اختصاص نیافتن آب مورد نیاز به حوزه صنعت عنوان کرد و افزود: در جلسه اخیر با رئیس جمهور این موضوع مطرح و مقرر شد با توجه به وجود ۲۰ میلیارد متر مکعب آب سطحی در استان، زیر ساخت های لازم جمع آوری و انتقال آب مورد نیاز به شهرک های صنعتی استان فراهم شود.
یادداشتی از دکتر حسین شیرزاد؛

ضرورت چرخش های بنیانی و سیاست گذاری جدید در اتحادیه های ملی روستایی و کشاورزی ایران

ساختارتولید کشاورزی کشور در ارتباط با قرار گرفتن در زنجیره ارزش، عارضه های بسیاری دارد، دکتر حسین شیرزاد طی یادداشتی ضمن بررسی این عارضه ها به راه های برطرف کردن آن نیز پرداخته است.
به قلم رامين اميني زارع*؛

جبران خسارت‌های کشاورزان زلزله‌زده با بیمه کشاورزی

ایران کشوری زلزله‌خیز است و مدام بیم آن می‌رود که در گوشه‌ای از این سرزمین پهناور مادری، این رخداد طبیعی ناخوشایند رخ دهد. هنگامی که زمین می‌لرزد، علاوه بر خسارات جانی و مالی فراوان، بخش کشاورزی و اماکن دامی نیز آسیب می‌بینند و این در حالی است که بهترین سازکاری که از پیش امکان جبران خسارات را دارد، بیمه کشاورزی است که در بیش‌تر کشورهای جهان در قالب طرحی ملی و با کمک دولت‌ها اجرا می‌شود.
فرماندار ویژه طبس؛

احداث انبار استراتژیک نهاده های کشاورزی در طبس

فرماندار ویژه طبس گفت: احداث انبار استراتژیک نهاده های کشاورزی و دامی یکی از نیازهای این شهرستان است.
دولت داد گندم کاران را درآورد؛

2 نامه به رئیس جمهور و جهانگیری برای نرخ خرید‌ تضمینی

کشاورزان در 2 ماه گذشته هر چه درخواست کردند که دولت نرخ‌های خرید تضمینی را اعلام کند، اما اعتنایی نشد، بنابراین خانه کشاورز و بنیاد ملی گندمکاران نامه‌های جداگانه به رئیس جمهور و معاون اول نوشتند تا شاید موثر افتد.
در گفت‌وگو با احمدعلی کیخا ؛

ارتقای ظرفیت‌های کشاورزی با تدبیر

احمدعلی کیخا، نماینده مردم زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون پایین نگه‌داشتن نرخ ارز را به ضرر کشاورزان دانست و در این رابطه اظهار داشت: پایین نگه‌داشتن نرخ ارز طی سالیان اخیر مشکلات زیادی را برای بخش کشاورزی به‌همراه ‌داشته و این قضیه موجب‌ شده است که محصولات کشاورزی ما در رقابت با محصولات مشابه خارجی از قدرت رقابت کم‌تری برخوردار باشند.
وزیر جهاد کشاورزی:

راندمان آبیاری با استفاده از سامانه های نوین افزایش می یابد

وزیر جهاد کشاورزی گفت: راندمان آبیاری محصولات کشاورزی در روش های سنتی 20 تا 30 درصد بیشتر نیست اما با استفاده از سامانه های نوین این رقم را می توان تا 80 در صد افزایش داد.
وام های کشاورزان امهال شود؛

جزئیات نامه وزیر کشور به نوبخت

وزیر کشور در نامه ای به محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه خواستار امهال وام های کشاورزان شد.
وزیر جهاد کشاورزی:

توسعه مکانیزه از محورهای افزایش بهره وری بخش کشاورزی است

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه توسعه مکانیزه یکی از محورهای اصلی افزایش بهره وری است گفت: کشاورزی بدون استفاده از سیستم های مکانیزاسیون پایدار نیست.
صفحه  از ۵۳
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها