سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
یادداشت دکتر حسین شیرزاد؛

ضرورت نوسازی کارکردهای سنتی فروشگاه های مصرف تعاون روستایی کشور

تحریم های ظالمانه بر علیه مردم کشور، بهانه ای شد تا بار دیگر ضرورت های بنیادین دگردیسی در نظام های عرضه و توزیع کالاهای مصرفی مورد توجه بسیاری از مسئولان و متفکرین قرار گیرد و الزامات برنامه ریزی بهتر برای حصول به هدفهای اقتصاد مقاومتی برای رشد و ارتقای شبکه عرضه در محور فعالیتها واقع شود. واقعیت این است که شبکه توزیع کالاهای مصرفی تعاون روستایی کشور دارای پتانسیل و ظرفیتهای فراوانی است که میتواند برای هر برنامه ریز ملی، واجد جذابیت های فراوانی در این حوزه باشد. براساس ماده ۳ اساسنامه سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران ، از مهمترین اهدافی که سازمان مرکزی تعاون روستایی براساس آن تشکیل شده است تامین موجبات پیشرفت و گسترش و تقویت تعاون و توسعه عملیات اقتصادی و بازاریابی و بازرگانی و خدمات تعاونی در روستاها با تکیه بر شبکه تحت پوشش آن است. این وظایف حاکمیتی براساس ماده ۳ و بندهای مربوط به آن ( ۹ – ۱۰ – ۱۴ – ۱۹ – ۲۲ – ۲۷) و ۳۰ تبصره ۲ بند ۳۴ به مدیریت کالاهای مصرفی یا ساماندهی نظام توزیع واگذار گردیده است . تحلیل تاریخی موضوع نیز بر توانمندی های آموزن شده سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در این زمینه دلالت دارد.
«فائو» ‌گزارش کرد:

رکوردشکنی تولید غلات ایران در ۲۰۱۸

پیش‌بینی شده است در سال ۲۰۱۸ سطح تولید غلات ایران به ۱/ ۲۰ میلیون تن برسد، که این میزان اندکی بالاتر از تولید ۶/ ۱۹ میلیون تنی سال ۲۰۱۷ و ۱۲ درصد بالاتر از میانگین ۵ ساله خود است.
واردات شیری که رمق تولید را خشک می کند؛

آزاد شدن واردات شیرخشک در یک قدمی تصویب هیئت دولت

در حالیکه کشور از لحاظ ارزی در شرایط خاص قرار دارد و امسال نیز سال حمایت از تولید داخل نامگذاری شده؛ وزیر صنعت اختیارات حجتی وزیر جهاد کشاورزی را دور زده و طی طرحی در هیئت دولت به دنبال واردات شیرخشک با ارز یارانه‌ای است.
رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی؛

106 میلیون دلار کالای کشاورزی از گمرکات آذربایجان شرقی صادر شد

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی با اشاره به رشد 8 درصدی صادرات محصولات کشاورزی، گفت: 106 میلیون دلار کالای کشاورزی در پنج ماهه اول سال جاری از گمرکات استان صادر شد.
مشاور امور بانوان و خانواده سازمان مرکزی تعاون روستایی:

طرح مهارت افزایی بانوان روستایی به اعتبار نیاز دارد

مشاور امور بانوان و خانواده سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، با اعلام تصویب اجرای طرح آموزش و مهارت افزایی تعاونی روستایی بانوان گفت: این طرح همچنان در انتظار تامین اعتبار است.تعاونی های روستایی زنان جزو تشکل هایی است که فعالیت های آنها چندمنظوره و بر اساس مخاطب است. البته فعالیت اصلی زنان روستایی در حوزه کشاورزی و دامداری است اما برخی فعالیت ها مانند صنایع دستی و تولید و فرآوری محصولات کشاورزی را دارند که قبلا فردی بوده و اکنون به صورت جمعی انجام می شود.
به عنوان اولین زنجیره ملی در بخش کشاورزی؛

آغاز به کار رسمی زنجیره سیب ایرانیان

زنجیره سیب ایرانیان در بین ۸ محصول منتخب به عنوان اولین زنجیره ملی در بخش کشاورزی عملیات اجرایی خود را از تاریخ ۲۱ شهریور ماه جاری رسما آغاز کرد.
با حضور وزیر دادگستری؛

بررسی جزییات طرح ساماندهی واحدهای اعتباری روستایی

در دیدار مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با وزیر دادگستری جزئیات مربوط به طرح ساماندهی واحدهای اعتباری روستایی مورد تبادل نظر قرار گرفت.
دکتر حسین شیرزاد تشریح کرد؛

پیگیری سیاست تقویت وساماندهی کشاورزی خانوادگی

پیرو برگزاری همایش کشاورزی خانوادگی در سازمان خوار و بار و کشاورزی ملل متحد(فائو) و حضور دکتر شیرزاد مدیرعامل و رئیس هیات مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور، فرصتی دست داد تا با ایشان مصاحبه ای در خصوص موضوعاتی همچون کم و کیف آخرین اخبار و فعالیت های سازمان مرکزی تعاون روستایی و همکاری های مشترک با فائو ترتیب دهیم، مشروح این مصاحبه را در متن پیش رو می خوانید.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری پردیس خبر داد؛

تشکیل تعاونی کشاورزی منابع طبیعی و آبخیزداری پردیس

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری پردیس از تشکیل تعاونی کشاورزی منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان خبر داد و افزود: این شرکت تعاونی با هدف ترویج و تحکیم مشارکت، همکاری و تعاون عمومی، تأمین نیازهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی اعضاء و در راستای کمک به تحقق عدالت اجتماعی تشکیل شده است.
رئیس اتحادیه مرغ تخم‌گذار میهن:

فعلا مجوزی برای صادرات تخم‌مرغ نمی‌دهیم

رئیس اتحادیه مرغ تخم‌گذار میهن گفت: با توجه به شیوع آنفلوآنزای حاد پرندگان در یک سال گذشته مجوزی برای صادرات نمی‌دهیم اما به اندازه نیاز داخل توان تأمین تخم مرغ را داریم.
تسهیلات امهال می شود؛

خبر خوش برای کشاورزان آسیب دیده از حوادث غیرمترقبه

"کارگروه موضوع بند (خ) ماده (33) قانون برنامه ششم توسعه موظف است صرفا پس از اعلام استان هایی که در سال زراعی 1397-1396 تحت تاثیر حوادث غیرمترقبه قرار گرفته و توسط سازمان مدیریت بحران کشور به استانداری ها اعلام شده اند، مشمولین واجد بهره مندی از امهال تسهیلات موضوع این تصویب نامه را به بانک های عامل جهت امهال سه ساله تسهیلات متقاضیان معرفی نمایند."
معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی؛

سالانه حدود 300 هزارهکتار زمین به آبیاری نوین مجهز می شود

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی در حاشیه بازدید از طرح کشاورزی در دشت ارومیه گفت: طبق برنامه تدوینی وزارت جهاد کشاورزی سالانه حدود 300 هزار هکتار از باغ ها و اراضی کشاورزی کشور به آبیاری های نوین و تحت فشار مجهز می شود.وی افزود: استفاده بهینه از منابع آب در کشور در دستور کار بوده و در این راستا به غیر از توسعه روش های مدرن آبیاری با انتقال گیاهان پرمصرف به محیط های کنترل شده مانند گلخانه ها، استفاده از سیستم نوار تیپ در زراعت، استفاده از مالچ پلاستیکی برای جلوگیری از تبخیر، استفاده از رقم های مقاوم به خشکی و نشاکاری در راستای افزایش راندمان آبیاری تلاش شده است.
یادداشتی از دکتر حسین شیرزاد؛

نقدی بر شرایط امکان و امتناع واگذاری سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران

واقعیت این است که سیاستهای اخیر وزارت اقتصاد و سازمان خصوصی سازی، سازمان مرکزی تعاون روستایی و شبکه عظیم تعاونی روستایی کشور را دچار سردرگمی و بلاتکلیفی ساخته، و برداشت مثبت نسبت به تغییرات ملموس در آینده را مبهم و این میراث پر ارزش جامعه روستایی ایران را در چنبره تردید و انتظار فرو برده است.
یادداشتی از دکتر حسین شیرزاد؛

راه ناگزیر سیاست توسعه شرکتهای سهامی کشت و صنعت خصوصی

یک واحد کشت و صنعت باید بصورت زنجیره‌ای خدمات و فعالیت‌های قبل از مرحله کاشت تا مرحله عرضه محصول به بازار مصرف و حتی رساندن بدست مصرف کننده را در برنامه جامع کار خود داشته باشد.
مهندس حجتی :

افزایش بهره وری تا تولید را تا ۱۰ برابری

مهندس حجتی : با استفاده از دانش روز دنیا و ابزاری که امروز در اختیار ماست می توانیم میزان بهره وری تولید را تا ۱۰ برابر افزایش دهیم .
معاون وزیر جهاد کشاورزی مطرح کرد؛

نقش موثر صنف کشاورزی در استیفای حقوق کشاورزان

به نقل از سازمان مرکزی تعاون روستایی،حسین شیرزاد مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی در جمع روسای هیئت مدیره نظام های صنفی کشاورزی سراسر کشور و در حضور رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس اظهارکرد:دامنه نفوذ صنف و صنوف، وابسته به کیفیت صدایی است که در جامعه ایجاد می‌کنند. صنف کشاورزی باید نقش موثری در سیاست‌گذاری‌های کلان و استیفای حقوق فراموش شده کشاورزان داشته باشد و بهترین حمایت و تقویت صنوف شنیدن صداهای اصیل آنهاست.
دکتر مهدی زارع :

آتشفشان دماوند می تواند یک فرصت پرسود برای تهران باشد!

به عقیده استاد پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله آتش فشان دماوند می تواند منبع تامین برق و انرژی پاک شهر های اطرافش باشد! اين آتشفشان در پهنه البرز مرکزي به‌صورت مخروط آتشفشاني مرکب شواهدي از خروج بخار و گازهاي آتشفشاني را نشان مي­ دهد. چشمه‌هاي آبگرم مانند لاريجان، اسك و بايجان با دماي ۲۸ تا ۶۰ درجه سانتيگراد از آثار فعاليت آتشفشاني جوان در اين منطقه می‌باشند.
مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی:

استانداردهای اجباری کود شیمیایی تصویب شد

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی از تصویب استاندارد اجباری بخش عمده ای از کودهای شیمیایی در شورای عالی استاندارد خبر دا که 95 درصد کودهای مصرفی سالیانه کشور را با حجم بیش از سه میلیون تن شامل می شود.
استاندار کرمانشاه؛

70 درصد مطالبات کشاورزان منطقه 4 کشور پرداخت شد

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه 70 درصد پول کشاورزان منطقه چهار کشور پرداخت شده است، گفت که برای پرداخت هرچه زودتر باقیمانده مطالبات آنها مصمم به مکاتبه با وزارت جهاد کشاورزی هستیم .
مصوبه‌ای که بی‌صدا لغو شد؛

توقف پایش محصولات عرضه شده در میادین میوه و تره بار

پایش محصولات عرضه شده در میادین میوه و تره بار متوقف شد. در حالی که سال های گذشته کمیسیون سلامت شورای شهر تهران به طور دائمی گزارش های پایش مواد غذایی را رصد و هر سه ماه یک بار گزارش آن را در صحن ارائه می کرد و نسبت به میزان آلودگی محصولات مختلف غذایی از جمله میوه، صیفی‌جات و سبزی‌جات به کودهای شیمیایی و سموم کشاورزی و نیترات هشدار می‌داد.
صفحه  از ۴۴
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها