سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مدیریت منابع آب؛

سرنوشت نافرجام «طرح احیا»

منابع آب زیرزمینی، مهم‌ترین منابع تامین آب در بسیاری از مناطق کشور هستند و معیشت و اقتصاد گسترده‌ای در سراسر کشور به این منابع گره خورده است. حفاظت از این منابع استراتژیک طی ۴ دهه گذشته مورد توجه بوده و با گذر زمان و افزایش تنش آبی در کشور، حساسیت‌های بیشتری نسبت به لزوم انجام اقدامات حفاظتی برای جلوگیری از نابود شدن این منبع ارزشمند شکل گرفته است. در طول این زمان هرچه وضعیت منابع آب زیرزمینی وخیم‌تر شده است، برنامه‌ها و اقدامات دقیق‌تر و جامع‌تری برای کنترل برداشت‌ها توسط مسوولان ارائه شده اما هیچ‌کدام نتوانسته وضعیت منابع آب زیرزمینی را به حالت پایدار بازگرداند.
هزینه‌های ایجاد گلخانه؛

احداث گلخانه در ایران صرفه اقتصادی دارد؟

یک کشاورز معتقد است که هزینه‌های تمام شده برای ایجاد یک هکتار گلخانه به ۱۵ میلیارد تومان می‌رسد، هزینه‌هایی که قیمت محصولات گلخانه‌ای در بازار مصرف را به شدت بالا می‌برد و مصرف آنها در توان اقتصادی بخش زیادی از مردم نیست.
برگزاری اولین دوره آموزشی مسئولین فنی دارویی؛

رتبه‌بندی مسئولین فنی دارویی دامپزشکی در دستور کار قرار گرفت

به دنبال ایجاد شرایط ایده‌آل از نظر رتبه‌بندی، سطح‌بندی، شرایط کاری و وضعیت حقوقی برای مسئولین فنی هستیم .
توسعه کشاورزی؛

تاثير نوع محصول کشاورزي در شکل‌گيري تمدن هاي جهان

در اين يادداشت تلاش مي شود تحليلي از نحوه تاثير کشت و پرورش انواع محصولات غذايي بر شکل گيري تمدن بشري بررسي شود.
به منظور حفاظت از امنیت غذایی؛

ایده هایی برای جذاب کردن کشاورزی برای جوانان

آمارها حاکي از آن است، در حالي که ميانگين سني در کنيا 19.5 سال است ، ميانگين سني يک کشاورز کنيايي 60 ساله است اين آمار نشان مي دهد که مقدار زيادي از بخش فعال جامعه حاضر به مشارکت در توليد مواد غذايي نيستند و نمي‌تواند اين کشور را از نظر مواد غذايي تأمين کند.
اصلاح ماده ۴ قانون نظام جامع دامپروری؛

صدور مجوز تکثیر و پرورش حیوانات وحشی از وزارت جهاد کشاورزی سلب می‌شود

سازمان حفاظت محیط زیست، پیشنهاد اصلاح ماده (۴) قانون نظام جامع دامپروری در خصوص تکثیر و پرورش انواع حیات وحش را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب هیئت دولت ارائه نموده است. مطابق بند (۲) ماده (۱) قانون نظام جامع دامپروری، دام به حیواناتی (شامل چهارپایان، پرندگان، آبزیان و حشرات) اطلاق می‌گردد که برای امور تغذیه انسان و یا تغذیه دام و فعالیت‌های اقتصادی، تولیدی، آزمایشگاهی، ورزشی و تفریحی، تولید، نگهداری و پرورش داده می‌شوند.
رئیس اتحادیه محصولات کشاورزی:

ایجاد الگوی کشت مناسب الزامی است

رئیس اتحادیه محصولات کشاورزی با اشاره به کاهش نرخ برخی محصولات کشاورزی اظهار کرد: برای مدیریت این شرایط و مقابله با زیان گسترده کشاورزان ایجاد الگوی کشت مناسب الزامی است.
رئیس سازمان دامپزشکی؛

با صنعتی شدن دامداری‌ها و توسعه تولید دام، واردات گوشت به صفر خواهد رسید

به نقل از ایرنا، رئیس سازمان دامپزشکی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از بخش های مختلف اداره کل دامپزشکی خراسان شمالی اظهار داشت: بر اساس این طرح باید در ارائه گوشت تولیدی ضوابط خاصی رعایت شود که با تجهیز ۶۸ کشتارگاه به خط ۲ کشتار، تخلیه و بسته بندی اتوماتیک زمینه این امر فراهم شده است.
تأمین آب شرب؛

جزئیات انتقال آب دریای عمان به ۳ استان شرقی کشور

تفاهم نامه انتقال آب از دریای عمان به سه استان شرقی کشور به منظور تأمین آب شرب و صنعت امضا شده و همچنین جزئیات تخصیص آب از دریای عمان به شرکت‌های آب منطقه‌ای این سه استان ابلاغ شد.
وزیر جهاد کشاورزی :

چهارمحال و بختیاری قطب تولید ماهی در کشور است

وزیر جهاد کشاورزی گفت: سالانه ۲۵ هزار تن انواع ماهی در چهارمحال و بختیاری تولید می‌شود، این در حالی است که در سه استان شمالی کشور سالانه ۱۷ هزار تن ماهی تولید می‌شود.
منتشر شد؛

فهرست مجوزهای فعالیت وابسته به وزارت جهاد کشاورزی

فهرست مجوزهایی که توسط وزارت جهاد کشاورزی در معاونت‌ها و سازمان‌های این وزارتخانه صادر می شود، منتشر شد.
رضا ترکاشوند اعلام کرد؛

خرید تخم مرغ مازاد آغاز شد

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران تخم‌گذار کشور گفت: خرید تخم مرغ مازاد به منظور حمایت از تولید داخلی، جلوگیری از ضرر و زیان تولیدکنندگان و ایجاد تعادل در بازار توسط شرکت پشتیبانی امور دام در سراسر کشور آغاز شد. مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران تخم‌گذار تصریح کرد: در سه هفته اخیر قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ در محل مرغداری‌های کشور روند کاهشی گرفت تا جایی که در دهه اول محرم به دلیل کاهش تقاضا قیمت این محصول در محل مرغداری ها به چهار هزار و ۵۰۰ تومان رسید که زیر قیمت مصوب است.
انتظار سه ماهه پنبه تراریخته سه ساله شد؛

تاکید جامعه بیوتکنولوژی بر تسریع روند تولید محصولات تراریخته

استادان و پژوهشگران شرکت کننده در نشست تخصصی سیاست ها و چالش های زیست فناوری کشاورزی زیستی با انتقاد از طولانی شدن روند صدور مجوز رهاسازی محصولات تراریخته بر ضرورت اجرای دقیق آیین نامه قانون ملی ایمنی زیستی تاکید کردند.
سمینار آموزشی و ترویجی ایلیاران؛

در اجرای طرح ایلیار، استانهای لرستان، خوزستان و ایلام به عنوان پایلوت در نظر گرفته شد +تصاویر

سمینارآموزشی و ترویجی ایلیاران بهداشتی دامپزشکی با حضور معاون بهداشت و مدیریت بیماریهای دامی سازمان دامپزشکی کشور، مدیرکل دامپزشکی لرستان، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در دامپزشکی لرستان، مدیرکل دامپزشکی خوزستان، معاون دامپزشکی استان ایلام، مدیرکل امورعشایری، رئیس آموزش وزارت جهادکشاورزی، رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی لرستان، معاون سلامت دامپزشکی و سایر مدعوین مربوطه درسالن جلسات اداره کل دامپزشکی لرستان برگزارگردید.
وزیر جهاد کشاورزی خبر داد؛

مجوزهای غیرضروری برای ایجاد واحدهای تولیدی‌ کشاورزی حذف شد

محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی با ارسال نامه ای به وزیر اقتصاد از بازنگری در دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌ها برای رونق فضای کسب‌وکار واحدهای تولیدی کشاورزی خبر داد.
کشاورزی هوشمند؛

هوشمندسازی رکن توسعه پایدار کشاورزی

هوشمندسازی ادوات و مراحل داشت، رکن توسعه پایدار کشاورزی و مقابله با بحران کم آبی در کشور است.
قیمت گذاری سبوس؛

یک کابینه درگیر «سبوس»!

در روزهای اخیر موجی از مصاحبه، نامه نگاری مقامات و مصوبه درباره تعیین قیمت سبوس منتشر شده که نشان می‌دهد یک کابینه درگیر قیمت گذاری سبوس شده‌، ولی از حل آن عاجز مانده است!
مشاور سازمان ملل تاکید کرد؛

افزایش صادرات با تقویت برندینگ محصولات کشاورزی

مشاور سازمان ملل گفت: فعالیت‌های ما در ایران تکمیل‌کننده فعالیت‌های اتحادیه اروپا خواهد بود و برندینگ لیست محصولات کشاورزی تقویت خواهد شد تا پتانسیل صادرات این محصولات افزایش یابد.
با هدف کاهش بوی نامطبوع اطراف فرودگاه امام؛

پایش دامداری‌های جنوب تهران آغاز شد

زهره عبادتی رییس اداره حفاظت و محیط زیست شهرستان ری گفت: طرح پایش زیست محیطی پسماندها و تصفیه‌خانه‌ دامداری‌های جنوب تهران با هدف کاهش بوی نامطبوع اطراف فرودگاه امام خمینی(ره) آغاز شد.
معاون وزیر صمت اظهار داشت؛

نرخ سبوس افزایش جدیدی نداشته است

معاون وزیر صنعت با بیان اینکه قیمت سبوس مورد استفاده از ماکارانی، شیرخام و آرد به هیچ عنوان افزایش قیمت نخواهد یافت، گفت: اگر وزارت جهاد بر کاهش نرخ اصرار دارد، باید قیمت شیر هم کاهش یابد.معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: از سوی دیگر، علیرغم اینکه رصد قیمت سبوس در بازار بسیار سخت است؛ اما سازمان حمایت این آمادگی را دارد که اگر وزارت جهاد کشاورزی اصرار به کاهش قیمت سبوس به ۸۴۰ تومان داشته باشد، قیمت آرد و شیرخام را هم کاهش دهد تا بتوان نرخ تمام شده سبوس که ۱۲۵۰ تومان در محاسبات نرخ آن در نظر گرفته شده است، اصلاح نماید.
صفحه  از ۸۰
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها