سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       

مدیریت آبخوان به دست جوامع محلی- ارزیابی تجربه آندراپرادش هند

تجربه‌های فراوانی درباره شبکه‌های آبیاری، به ویژه کانال‌ها و مخزن‎ها وجود دارد و به شکل گسترده‌ای مطالعه شده‌اند. پارادایم مدیریت مشارکتی آبیاری در چند دهه اخیر با درجات متفاوت موفقیت، هم در سطح جهان و هم در هند تجربه شده است.
در نشستی با حضور وزیران مربوطه تأکید شد؛

کشاورزی ایران هوشمند می‌شود

وزیر جهاد کشاورزی بر لزوم به‌کارگیری فناوری‌های نوین و هوشمندسازی کشاورزی برای افزایش بهره‌وری تولید و کاهش مصرف انرژی در بخش کشاورزی تأکید کرد.
دكتر کیانی‌راد:

حدنگاري اراضي كشاورزي؛ يك ضرورت انكارناپذير

مالکیت اراضی کشاورزی ازجمله موضوعات و چالش هاي حقوقی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و... است که بسیاری از متخصصین امر مشکلات آن را به پس از اصلاحات اراضی در ایران مرتبط می‌دانند.
از سال آینده ؛

کنترل شدید واردات محصولات کشاورزی

در لایحه بودجه ۹۷ شاهد کاهش عجیب و قریب ۳۹۳ درصدی درآمد وزارت کشاورزی از محل تعرفه، عوارض و مابه‌التفاوت واردات انواع محصولات کشاورزی هستیم که به نظر می‌رسد این وزارتخانه درنظر دارد کنترل شدیدی روی واردات سال آینده اعمال کند.
کاوه زرگران؛

تراز تجاری محصولات کشاورزی، منفی‌تر از سال قبل/صادرات کاهش یافت

کاوه زرگران با بیان اینکه بیش از ۱۵ درصد یعنی حدود ۵ میلیارد دلار از ارزش کل واردات کشور، به ۱۰ قلم از محصولات غذایی تعلق دارد، گفت: تراز تجاری محصولات کشاورزی و غذایی در ۸ ماهه نخست سال جاری، نسبت به مدت مشابه سال قبل منفی تر شده است، به این معنا که این رقم در حالی در این دوره به منفی ۳ میلیارد و ۱۷۴ میلیون دلار رسیده است که در مدت مشابه سال قبل، منفی ۲ میلیارد و ۱۶۰ میلیون دلار بوده است.
وزیر جهاد کشاورزی:

کشاورزی ایران در خاک کشورهای دیگر به یک میلیون هکتار رسید

با وجودی که به‌دلیل معضلاتی مانند کمبود آب، فرسایش خاک و همچنین هزینه‌های تمام شده بحث کشت فرا مرزی سال‌هاست در ایران مطرح شده و حتی به‌صورت موردی توسط فعالان بخش خصوصی در چند کشور تجربه شد، ولی پس از ابلاغ آیین نامه کشت فراسرزمینی توسط رئیس جمهوری در اردیبهشت ماه سال گذشته این طرح به صورت جدی‌تر در دستور کار وزارتخانه‌های مرتبط قرار گرفت.
شاخص‌ترین یارانه‌های تخصیصی به بخش کشاورزی؛

تخصیص ۱۲۴۵ میلیارد ریال برای ساماندهی چای، ۲۵۰ میلیارد ریال برای ساماندهی شیر و ۵۴۰۰ میلیارد ریال برای نهاده‌ها

حسن روحانی رئیس جمهوری در حالی دیروز در مجلس شورای اسلامی حاضر شد و لایحه بودجه سال ۹۷ را تقدیم مجلس کرد که در این لایحه تغییرات محسوسی در برخی موارد به چشم می‌خورد که عمده آن تحول در شکل اجرای سیاست‌های حمایتی از اقشار آسیب‌پذیر است. کمااینکه در این لایحه به یارانه اختصاص‌یافته به کشاورزان برای کشت گندم و همچنین به یارانه حمایتی ساماندهی چای، شیر و نهاده‌ها و عوامل تولید کشاورزی نیز اشاره شده است. لایحه‌ای که...
درصد جامعه عشایری؛

عشایر، تکمیل‌کننده پازل اجتماعی کشور‏

جامعه عشایری، قشر خدوم و زحمتکش در کنار جامعه روستایی و شهری، تکمیل‌‌کننده پازل اجتماعی کشور هستند و این جامعه با یک ‌میلیون و ۲۰۰هزار نفر حدود ۷/ ۱ درصد جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند.
معاون وزیر جهاد کشاورزی عنوان کرد؛

دولت موظف به بهبود ۵۰۰هزار هکتار خاک کشاورزی در هر سال شد

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: از سازمان برنامه و بودجه درخواست کرده ایم هر چه زودتر اعتبارات مورد نیاز برای اجرای طرح‌های حفاظت و بهبود خاک کشاورزی را اختصاص دهد.
مرکز پژوهشهای مجلس:

قانون ایمنی زیستی بازنگری شود/ قوانین کشورها درباره تراریخته

مرکز پژوهش‌های مجلس با مطالعه تطبیقی قوانین کشورهای مختلف درباره محصولات تراریخته، توسعه این فناوری در کشور را بررسی و اعلام کرد که قانون ایمنی زیستی نیازمند اصلاح است.
مدیرعامل اتحادیه زنبورداران ؛

واردات چمدانی ملکه زنبور عسل/عسل‌های قاچاق در بازار جولان می‌دهند

رییسی سرحدی گفت: در شرایط کنونی، واردات ملکه از طریق راه‌های متفاوت چمدانی و جیبی از کشور‌های نزدیک به ایران ترانزیت می‌شود.
رضا کریمی خبر داد؛

بررسی جزئیات طرح اصلاح قانون تاسیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی از بررسی جزئیات طرح اصلاح قانون تاسیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی در نشست امروز این کمیسیون خبر داد.
دانستنی هایی قانونی؛

محصولات تراریخته

مطالعه قوانین کشورهای منتخب در حوزه محصولات تراریخته
وزیر جهادکشاورزی خبر داد؛

۲۸۰ هزار هکتار از دشت‌های خوزستان و ایلام در مرحله بهره‌برداری

وزیر کشاورزی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری که در دولت یازدهم در بخش آب و خاک صورت گرفت در هیچ دوره‌ای از تاریخ کشاورزی ایران انجام نشده بود، گفت: اکنون ۲۸۰هزار هکتار از دشت‌های ایلام و خوزستان و بیش از ۲۰ هزار هکتار از اراضی سیستان و بلوچستان در مراحل نهایی بهره‌برداری قرار دارد که تا پایان امسال انجام می‌شود.
واردات چای ؛

واردات چای ایران از هند ۱۲ درصد افزایش یافت

ایران در بازه زمانی ۱۰ ماهه نخست ۲۰۱۷، ۲۰.۹۸ میلیون کیلو چای از هند خریداری کرده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشدی ۱۲.۳ درصدی را نشان می دهد.
پس از دیدارهای چند جانبه در ایران به دعوت محمود حجتی؛

ایران و قزاقستان در زمینه کشت‌ فراسرزمینی و زنجیره فرآورده‌های دامی همکاری می‌کنند

ایران و قزاقستان درزمینهٔ تولید مشترک غلات، آبزی‌پروری، تجارت محصولات کشاورزی دامی و انتقال تکنولوژی همکاری می‌کنند. رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق ایران از کشت فراسرزمینی و همکاری در زمینه فرآوردهای گوشتی و سرمایه‌گذاری ایرانیان در قزاقستان در حوزه زنجیره تولید طیور خبر داد.
معاون وزیر کشاورزی خبر داد:

دستور حجتی برای حمایت از صادرات پنج محصول کشاورزی

معاون توسعه بازرگانی و صنایع وزارت کشاورزی از دستور حجتی برای حمایت از صادرات محصولات کشاورزی به ویژه پنج محصول زعفران، پسته، خرما، سیب و کشمش خبر داد و گفت: راهکارهای مختلفی برای تقویت صادرات کشاورزی و حمایت از صادر کنندگان مانند تخصیص تسهیلات ارزان قیمت پیش بینی شده که در این میان زنجیرهای تولید در اولویت قرار دارند.
حجتی وارد غنا شد؛

کشت فرا سرزمینی؛محور اصلی مذاکرات

وزیرجهاد کشاورزی وارد غنا شد، کشت فرا سرزمینی از محورهای اصلی مذاکرات حجتی با مسئولان غنا در این سفر خواهد بود.
کارشناسان مطرح کردند؛

کِشت فراسرزمینی راهکار برون رفت از اقتصاد نفتی

کارشناسان معتقدند توسعه کشت فراسرزمینی ،سبب کاهش واردات و مانع خروج ارز از کشور شده و از وابستگی به درآمدهای نفتی می کاهد.
گلایه‌های حسین خدیش؛

کشاورزی صنعتی در ابتدای راه

لرستان در دامنه کوه‌های زاگرس واقع شده و تحت تاثیر آب و هوای مدیترانه‌ای و متنوع قرار گرفته است به‌طوری‌ که از این استان به عنوان استان چهار فصل کشور یاد می‌شود.
صفحه  از ۱۴
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها