سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
برنامه پیشنهادی وزرا؛

برنامه ها و وعده های وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی

وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی برای تصدی پست وزارت برنامه زیر را ارائه کرده است.

رئیس‌‌جمهور قانون هوای پاک را برای اجرا ابلاغ کرد

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور، در نامه‌های جداگانه‌ای به «وزارت امور اقتصادی و دارایی» و «سازمان حفاظت محیط زیست»، ۲ قانون مصوب مجلس شورای اسلامی را برای اجرا ابلاغ کرد.
توهمات ذهنی؛

مکانیزم دور شدن انسان، از عقل و اسیر شدن در توهمات ذهن

در نهاد هر انسانی، خرد نهفته ای است که از سرچشمه هستی سیراب می شود.انسان برای بازگشت به سرچشمه خرد درونی، لازم است که تا مدتی به رویداد های بیرون از خود بی توجهی نشان دهد تا کم‌کم آتش خرد درون او، نور افشان گردد(فلسفه چله نشینی).کسانی که در برخورد با مشکلات بیرونی (مانند بی آبی یا آلودگی های زیست محیطی) به جای تمرکز بر یافتن راه حل (از طریق نظاره گری توام با آرامش و سکوت)، خود را درگیر عکس العمل می کنند، نه تنها قادر به حل معضلات زیست محیطی نخواهند بود، بلکه با برخورد آغشته به توهمات ذهنی، بر دامنه دار شدن مشکلات می افزایند.
سخنگوی کمیسیون کشاورزی:

حجتی عملکرد موفقی داشت/ در دوره دوم ضعف‌ها بر طرف شود

سخنگوی کمیسیون کشاورزی گفت: با وجود رشد مثبت در بخش کشاورزی اما هنوز در این بخش با پیش بینی های برنامه ششم فاصله بسیاری داریم. گام های مثبتی برای پیشبرد اهداف انجام شده که امیدواریم در دولت دوازدهم امتداد یابد.
نان حجتی بر سفره ایرانی‌ها؛

کشاورزی کشور به تکنولوژی‌های مدرن آبیاری مجهز می‌شود

محمود حجتی درحالی برای سومین بار تصدی وزارت جهادکشاورزی را برعهده می‌گیرد که در چهارسال دولت یازدهم موفق شد،با برنامه‌ریزی و اصلاح ساختار برای دومین بار ایران را در تولید گندم خودکفا کند،رکوردی که پیش از این خود او در سال 83 بدست آورده بود.
حجتی عنوان کرد؛

می‌توانیم تا چهار سال دیگر در تولید شکر خودکفا شویم

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه می توانیم تا چهار سال دیگر در تولید شکر خودکفا شویم، گفت: مقدمات این کار فراهم شده و گلوگاه آن تجهیز کارخانجات است که امیدواریم با انجام این کار،به هدف برسیم.
اکبری:

رئیس جمهور برای انتخاب وزیر جهاد کشاورزی با مجلس مشورت نکرد/ بی اطلاع از وزیر جدید

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه از انتخاب وزیر جدید جهاد کشاورزی بی اطلاع است، گفت: رئیس جمهور برای انتخاب وزیر جهاد کشاورزی با مجلس مشورت نکرد.
حجتی:

واگذاری فعالیت های کشاورزی به بخش خصوصی سرعت می گیرد

وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه واگذاری فعالیت های کشاورزی به بخش خصوصی سرعت می گیرد، گفت: برای استفاده بیشتر از ظرفیت ارقام زراعی تولید شده باید از بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان و همچنین کارآفرینان بهره مناسب را برد.
معاهده محیط زیستی پاریس؛

تبعات پیوستن به توافق پاریس برای رشد اقتصادی ایران

پیوستن به معاهده پاریس علی‌رغم فوایدی که از جهت کاهش اثر گلخانه‌ای به دنبال دارد، در صورت برنامه‌ریزی نامناسب می‌تواند به چالشی برای رشداقتصادی کشور تبدیل شود.
بهبود تراز تجاری کشاورزی؛

کاهش 5 میلیارد دلاری واردات محصولات کشاورزی

کشاورزی به عنوان یکی از مهمترین ظرفیت های ملی برای تولید داخلی نقش مهم و سازنده در تحقق اقتصاد مقاومتی دارد. واردات محصولات کشاورزی در دولت یازدهم 5 میلیارد دلار کاهش یافته است.
پیر محمد ملازهی:

ضرورت احیای مجدد قرارداد رود «هیرمند» با افغانستان

ملازهی معتقد است که تنش آبی ایران و افغانستان تنها از طریق مذاکره بین طرفین طبق قوانین بین المللی امکانپذیر است و ایران باید برای احیای مجدد قرارداد رود هیرمند و نجات سیستان اقدام جدی بکند.
با این روش‌ها یک هندوانه نارس و بی‌مزه نمی‌خرید؛

۷ روش ساده و کاربردی برای خرید یک هندوانه شیرین و آبدار

شما با فشار دادن آرام سطح هندوانه به نارس و یا رسیده بودن آن می‌توانید پی ببرید. از این رو که هندوانه رسیده سطح تقریبا نرمی دارد و هندوانه نارس سطحی سخت دارد. پس با این روش نیز می‌توانید به رسیده و یا کال بودن آن پی ببرد.
رستگار مطرح کرد:

انحصار شکنی دانش کشت بافت خرما با تبادل تجربه میسر است

دبیر همایش بین المللی کشت بافت خرما گفت: تبدیل واریته های مختلف به نهال در آزمایشگاه تا 8 سال دیگر نیازهای خرمای کشور را برطرف می کند.
اسکندر زند:

قصد گسترش تحقیقات دولتی را نداریم

معاون وزیر جهاد کشاورزی عنوان کرد: قصد نداریم تحقیقات دولتی را گسترش دهیم. یکی از رویکردهای دنیا ورود بخش خصوصی به بخش تحقیقات است که این موضوع در ایران نیز مورد توجه قرار گرفته و برنامه ریزی هایی انجام شده است.
اهمیت برندسازی در تولید نهال؛

آمادگی معرفی و حمایت از برندهای تجاری تولید نهال در کشور

با توجه به شکل‌گیری شرکت‌های بزرگ در تولید نهال، مؤسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال با هدف نهادینه کردن تولید رقابتی، فراهم آوردن زمینه صادرات نهال از کشور و نیز ارتقای کیفیت تولید، ایده واگذاری خدمات چاپ و الصاق شناسه نهال را به شرکت‌های حائز شرایط مطرح کرده است و این آمادگی را دارد تا با کنترل فرایند تولید و پس از احراز استانداردهای کمی و کیفی با مشارکت سرمایه‌گذاران در امر تولید نهال گواهی‌شده، برندهای تجاری تولید نهال در کشور را معرفی و حمایت کند.
محمود حجتی:

تعاونی‌های کشاورزی سال گذشته ۵ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده‌اند

وزیر جهاد کشاورزی از دریافت تسهیلات ۵ هزار و ۳۰۰ تومانی تعاونی‌های کشاورزی طی سال گذشته خبر داد.
رئیس سازمان حفظ نباتات ؛

بیوتروریسم درکمین تولیدات ایرانی/رهایی ازدام آفات امکان‌پذیر نیست

رئیس سازمان حفظ نباتات بابیان اینکه امکان ریشه کن کردن آفات قرنطینه‌ای وجودندارد،گفت:برای جلوگیری از ورود این آفات باید سیستم‌های نظارتی‌ را قوی کنیم وازمرزبانی انتظار همکاری بیشتری داریم.
اقدام مناسب در راستای حمایت از تولید داخلی؛

اجرای قانون تمرکز وظایف کشاورزی هوشمندانه بود/ یک خودکار هم به وزارت کشاورزی ندادند

معاون وزیر جهاد کشاورزی معتقد است که تصویب قانون تمرکز وظایف کشاورزی در وزارت جهاد کشاورزی از سوی مجلس شورای اسلامی وقت تصمیم هوشمندانه‌ای بود و اجرای آن نیز گرچه با نقص‌هایی همراه بوده است اما موفقیت‌های بسیاری در راستای منافع تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان داشت.
از سوی وزیر کشاورزی ارمنستان اعلام شد:

ماشین آلات کشاورزی ایران در نمایشگاه "آرم پروُد اِکسپو" در ایروان نمایش داده می شود

روبرت ماکاریان معاون وزیر کشاورزی ارمنستان با تاکید بر اینکه تولیدات تجهیزات و ماشین آلات ایران در این بخش کیفیتی خوب و قیمت رقابتی برای صادرات دارد، برای تنظیم برنامه همکاری واردات اعلام آمادگی کرد.
در همایش بین‌المللی بیستم تیرماه

پروتکل کامل کشت بافت خرما رایگان ارائه می‌شود

همایش بین‌المللی کشت بافت خرما ۲۰ تیرماه جاری در مرکز آموزش عالی امام خمینی کرج برگزار می‌شود.
صفحه  از ۷
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها