سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
اهمال در اجرای قانون خرید تضمینی؛

پرداخت ۲۰ هزار میلیارد تومان یارانه از جیب کشاورزان!

مسئولان شورای اقتصاد در اکثر سال‌ها توجهی به اجرای قانون خرید تضمینی که در سال ۶۸ به منظور حمایت از کشاورزان به تصویب رسید، نداشته اند.طبق تبصره ۶ قانون خرید محصولات کشاورزی دولت موظف است که نرخ خرید تضمینی محصولات اساسی از جمله گندم را پیش از شروع فصل کشت تا پایان شهریور به گونه‌ای تعیین کند که میزان افزایش آن هیچگاه از تورم اعلامی بانک مرکزی کمتر نباشد.
مرتضی شهیدزاده خبر داد:

۱۵۰ میلیون یورو از صندوق توسعه به پروژه‌های آبخیزداری اختصاص یافت

مرتضی شهیدزاده مدیرعامل صندوق توسعه ملی گفت: ۱۵۰میلیون یورو از صندوق توسعه به پروژه‌های آبخیزداری برای جلوگیری از سیل اختصاص یافت.
با حضور وزیر جهاد کشاورزی؛

پروژه ۱ هزار هکتاری آبیاری نوین در خراسان شمالی افتتاح شد

روز یکشنبه 23 تیرماه، پروژه ۱ هزار هکتاری آبیاری نوین در خراسان شمالی با حضور وزیر جهاد کشاورزی افتتاح شد.
گفتگو با دکتر حسین شیرزاد؛

معمای توسعه کشاورزی قراردادی در ایران

مصاحبه با دکتر حسین شیرزاد، مدیرعامل و رییس هیات مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی درباره لزوم توجه و ترویج کشاورزی قراردادی، استلزامات و ضـرورت اسـتفاده از رهیافت کشاورزی قراردادی ، دلایل ایجابی و چالش های پیش روی کشاورزی قراردادی در کشور در متن پیش رو می خوانید.
دکتر سید حمید عبدی:

داروخانه‌های دامپزشکی از عرضه دارو بدون نسخه جداً خودداری کنند

گشت مشترک نمایندگان تعزیرات حکومتی، صنعت و معدن و دامپزشکی با هدف نظارت کامل بر عرضه داروهای دامی در سطح شهرستان بشرویه به صورت پیوسته انجام می گردد
استاد دانشگاه منابع طبیعی گرگان مطرح کرد؛

آبخیزداری، لازمه مدیریت پایدار سرزمین

استاد دانشگاه منابع طبیعی گرگان و استاد مؤسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور گفت: اگر سدها براساس مطالعه دقیق جایگاه، بررسی نوع سازه مورد نظر و مستحکم بنا شوند، می‌توانند بخشی از آب حوضه آبخیز را ذخیره کرده و با اندیشیدن تمهیداتی از تبخیر بی‌رویه آب پشت خود جلوگیری کنند تا آب به‌تدریج در اختیار مصرف‌کنندگان قرار بگیرد.
توسعه مبادلات محصولات کشاورزی؛

نوشداروی بخش کشاورزی ایران

بورس‌کالای ایران طی روزهای اخیر با قدرت معاملات آتی زیره‌سبز را در تالار محصولات کشاورزی آغاز کرده و آمارهایی که طی این مدت توسط این بازار منتشر شده نشان می‌دهد استقبال خوبی از معاملات آن صورت گرفته که جای خوشحالی برای کشاورزان دارد. عرضه زیره‌سبز بعد از عرضه زعفران در بورس‌کالا که تجربه بسیار خوبی بود این امیدواری را ایجاد کرده که بخش زیادی از دل مشغولی‌های تولیدکنندگان محصولات کشاورزی از این بستر به سرعت برطرف می‌شود و دست دلالان از بازار محصولات کشاورزی کوتاه خواهد شد. این موضوعات چشم اندازهای بسیار مناسبی را برای آینده تمام محصولات کشاورزی رقم می‌زند.
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

برای توسعه سامانه‌های نوین آبیاری محدودیت مالی نداریم

معاون آب و خاک وزرات جهاد کشاورزی با بیان این که اولین کشت NFT کشور در شهرستان مهریز انجام شده است، گفت: برای توسعه سامانه‌های نوین آبیاری هیچ‌گونه محدودیت مالی وجود ندارد.
پیشنهاد رئیس سازمان دامپزشکی به زنجیره‌های تولید:

خودتان نسبت به وارد کردن نهاده‌های مورد نیاز خود اقدام کنید +تصاویر

رئیس سازمان دامپزشکی کشور در افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه بین المللی دام و طیور و آبزیان مشهد گفت: لازم است تشکل ها و زنجیره های تولید بیش از پیش تقویت شوند.
همایش نکوداشت روز دهیاری‌ها ؛

دهیاران، سکانداران توسعه روستایی

معاون توسعه روستایی مناطق محروم ریاست‌جمهوری گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، در عرصه محرومیت‌زدایی تلاش‌های سازنده‌ای شد. براساس آمارها روستاهای امروز با گذشته قابل‌مقایسه نیست. ۳۸ هزار روستا درحال‌حاضر از نعمت برق، آب، بهداشت، راه، آموزش و مسائل زیربنایی برخوردارند و درصدی جزئی از این نعمت‌ها بهره‌ای ندارند. ۶۰ هزار روستای آباد داریم که بیش از ۸۵ درصد آن‌ها برق دارند.
مهندس فریبرز کرمی:

حمل و نقل کالاهای دامپزشکی توسط شرکت‌های مسافربری ممنوع شد

حمل و نقل غیر مجاز کالاهای دامپزشکی و هر گونه فرآورده دامی توسط ناوگان عمومی مسافربری ممنوع شد.
حمایت از محققان کشور؛

حمایت از اجرای ۱۳ طرح علوم دامی، دامپزشکی و شیلات محققان کشور

کمیته تخصصی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به تازگی ۱۸۹ طرح پژوهشی را به تصویب رسانده تا به زودی این طرح‌ها وارد فاز اجرایی شوند.
گامی در جهت دستیابی به سلامت واحد:

جزئیات تفاهم‌نامه همکاری وزارت بهداشت و سازمان دامپزشکی اعلام شد

تفاهم‌نامه همکاری مشترک سازمان دامپزشکی کشور و وزارت بهداشت در حوزه ضوابط بهداشتی به امضای رئیس سازمان دامپزشکی کشور و معاون وزیر بهداشت رسید.
یادداشت دکتر حسین یاوری؛

پنج نکته‌ی کلیدی در مسیر اعمال حاکمیتی یا تصدی‌گری در دامپزشکی

چند سالی است با دو واژه «حاکمیتی» و «تصدی‌گری» در ادبیات سازمانی ادارات و به طور عام در صنوف وابسته، تقریباً همه نوع صفت، موصوف، مضاف و مضاف‌الیه ساخته می‌شود ...
محمد امید اعلام کرد؛

افزایش ۲۵ درصدی سهم اشتغال روستایی در سال ۹۷

محمد امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست‌جمهوری گفت: سهم اشتغال روستاییان و عشایر در سال ۹۷ نسبت به سال ماقبل آن ۲۵ درصد افزایش داشته است.وی اظهار کرد: استان مرکزی یکی از استان‌های خوب و پیشتاز کشور در زمینه توسعه اشتغال روستایی و عشایری است
با حضور جمعی از مدیران؛

زنگ قرارداد آتی زیره‌سبز به صدا درآمد

آیین آغاز به‌کار معاملات گواهی سپرده و قرارداد آتی زیره‌سبز در بورس‌کالای ایران روز گذشته برگزار شد و به‌صورت رسمی شاهد آغاز این معاملات بودیم؛ اگرچه گواهی سپرده کالایی زیره‌سبز به‌عنوان زیرساخت اصلی برای معاملات آتی این کالا مدتی بود که به‌صورت عملیاتی وارد فاز معاملات شده بود. علی‌اکبر مهرفرد، معاون وزیر جهادکشاورزی، شاپور محمدی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، حسین زینلی مدیر گیاهان دارویی وزارت جهادکشاورزی و فعالان بازار زیره و بازار سرمایه میهمانان اصلی این مراسم بودند و دکتر حامد سلطانی‌نژاد مدیرعامل و دکتر علیرضا ناصرپور معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس‌کالای ایران میزبانان اصلی در این آیین بودند.
«فائو» منتشر کرد؛

چشم‌انداز ۲۰۱۹ کشاورزی جهان

«سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد (فائو)» تازه‌ترین گزارش فصلی خود را تحت عنوان «چشم‌انداز محصولات کشاورزی و وضعیت غذا» منتشر کرد. به گزارش این سازمان، انتظار می‌رود در سال زراعی ۲۰-۲۰۱۹ عرضه غلات جهان محدود شود، اتفاقی که عمدتا به‌خاطر کاهش تولید ذرت خواهد بود. بر این اساس پیش‌بینی شده است تولید غلات جهان در ۲۰۱۹ روی سطح ۲۶۸۵ میلیون تن بایستد، مقداری که نسبت به پیش‌بینی گزارش پیشین (ماه ژوئن) این سازمان بدون تغییر و نسبت به حجم برداشت شده سال ۲۰۱۸ افزایش ۲/ ۱ درصدی را نشان می‌دهد.
مجری طرح جامع شبکه آبیاری و زهکشی غرب و شمال غرب کشور:

افزایش پنج میلیون تنی تولیدات کشاورزی با اجرای طرح جامع شبکه‌های آبیاری غرب

مجری طرح جامع شبکه‌های آبیاری و زهکشی غرب و شمال غرب کشور با اعلام پیشرفت ۹۴ درصدی این پروژه گفت: بر این اساس پنج میلیون تن به محصولات کشاورزی کشور اضافه و برای بیش از ۲۰۰ هزار نفر اشتغالزایی صورت می‌گیرد.
توسعه کشاورزی؛

خوداتکایی ۹۵ درصدی در تولید ماشین‌آلات کشاورزی

طی چند سال گذشته با تکیه بر توان داخلی به خوداتکایی ۹۰ تا ۹۵ درصدی در حوزه ماشین آلات و ابزارآلات کشاورزی دست یافته ایم.پیشرفت چشمگیر در عرصه تولید ماشین‌ها و ابزار آلات حوزه کشاورزی موجب شده است تا کشاورزی ایران از زراعت سنتی فاصله بگیرد و با تکیه بر ابزار آلات داخل و توسعه مکانیزاسیون به موفقیت‌های چشمگیری دست یابد، همچنین در شرایط فعلی تحریم به واسطه تامین بیش از ۹۰ درصد ابزار آلات و تجهیزات مورد نیاز از منابع داخل جای هیچ گونه نگرانی در این حوزه وجود ندارد.
دولت خود را از عرضه محصولات کشاورزی در بورس کنار بکشد؛

بورس محصولات کشاورزی تشکل محور شود

علی خان‌محمدی با تاکید بر اینکه عرضه محصولات کشاورزی در بورس‌کالا بدون حضور تشکل‌ها منفعتی برای کشاورزان ندارد، اظهار کرد: تشکل‌ها نمایندگان کشاورزان خرد هستند و عرضه محصولات کشاورزی در بورس بدون حضور آن‌ها تنها منافع واسطه‌ها را تامین می‌کند.
صفحه  از ۷۵
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها