سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی؛

پرداخت ۱۴ هزار میلیارد غرامت به کشاورزان

صندوق بیمه کشاورزی براساس مصوبه مجلس بیش از ۱۴ هزار میلیارد ریال غرامت به کشاورزان پرداخت کرد.
رییس سازمان تعاون روستایی:

حذف واسطه ها از کشاورزی کام تولیدکنندگان را شیرین می کند

معاون وزیر و رییس سازمان تعاون روستایی کشور گفت: حذف واسطه ها از بخش کشاورزی علاوه بر رضایت مصرف کنندگان، کام تولیدکنندگان را شیرین می کند.
استیضاح وزیرجهادکشاورزی؛

مجلس با حجتی وزیر مدافع تولید ملی همراه است

اگر بخواهیم به مفاهیم اقتصادی نمره ارزشمندی بدهیم بدون تردید مفهوم" تولید ملی" درصدر ارزشمندترین مفاهیم قراردارد. با وجود دهها سال تبلیغ گسترده برای به محاق بردن تولیدملی دربرابر واردات ارزان اما هیچ سرزمینی با هرگرایش سیاسی این خطای بزرگ را نمی کند که تولیدداخل را زیرپای واردات، حتی ارزان قربانی کند.
سخنگوی کمیسیون کشاورزی ؛

وعده‌هایی که عملی نشد/ عدم تعادل در بازار و واردات بی رویه محصولات کشاورزی عامل اصلی استیضاح حجتی

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: ما معتقدیم بحث مدیریت کلان کشور اولین فاکتور موفقیت در بحث مدیریت سرمایه آن کشور است. به همین دلیل اعضای کمیسیون برای اولین بار خودشان استارت استیضاح وزیر کشاورزی را زدند.
رئیس انجمن علوم خاک ایران؛

قانون جامع خاک ۱۲ سال در مجلس خاک می خورد

رئیس انجمن علوم خاک ایران گفت: قانون جامع خاک بیش از ۱۲ سال است در مجلس خاک می خورد که امیدواریم با تصویب آن می توان با مدیریت بهینه خاک از افزایش ریزگردها و فرسایش خاک جلوگیری کرد.
معاون وزیر کشاورزی:

آمار دقیق از آب کشور تهیه شود

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی از همه دستگاه های کشور خواست برای تشخیص و تهیه آمار دقیق آب منطقه ای همکاری کنند.
به مناسبت روز درختکاری؛

بهره برداری از طرح ۱۲۰۰ هکتاری کمربند سبز پیرامون تهران

رئیس‌ جمهور به مناسبت روز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی، یک اصله نهال در منطقه شمال‌شرق تهران غرس کرد.
حجتی:

وزارت جهاد کشاورزی از آبیاری نوین، کشت متراکم و تولید آبزیان حمایت می‌کند

وزیر جهاد کشاورزی گفت: اجرای طرح های آبیاری نوین و توسعه سطح زیر کشت گلخانه ای محصولات کشاورزی و هم چنین تولید آبزیان پرورشی از برنامه های اصلی این وزارتخانه است.
راهکاری برای کوتاه کردن دست دلالان؛

عرضه همه گندم ایران در بورس‌کالا از سال آینده

مدیرعامل بورس‌کالا با موفق خواندن تجربه عرضه گندم ۴‌استان در بورس‌کالا گفت: عرضه گندم کل کشور در بورس‌کالا، براساس سیاست قیمت تضمینی، از سال97، هزینه‌های دولت برای خرید گندم کاهش می‌یابد.
مهرفرد عنوان کرد؛

پیشنهاد تعرفه ۵ درصدی واردات «جو»

معاون بازرگانی وزیر جهاد کشاورزی گفت: برای پایداری تولید و جلوگیری از افزایش قیمت محصولات دام و طیور، تعرفه ۵ درصدی واردات «جو» پیشنهاد شد.
رئیس موسسه تحقیقات خاک و آب وزارت جهاد کشاورزی:

افزایش ۴۵ درصدی بازده آبیاری در مزارع ایران

رئیس موسسه تحقیقات خاک و آب وزارت جهاد کشاورزی گفت که بازده آبیاری در مزارع کشورمان در طول ۱۰ سال گذشته از ۳۵ درصد به ۴۵ درصد افزایش یافته است.
معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی:

چهار هزار برند کودی گواهی ثبت و کد رهگیری دریافت کرده اند

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: طی سال گذشته تعداد چهار هزار برند کودی موفق به دریافت گواهی ثبت و کد رهگیری شده اند.
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان؛

افزایش بار مالی صندوق‌ها با اجرای مصوبه بازنشستگی زودهنگام روستاییان

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان با اشاره به معایب مصوبه دولت مبنی بر بازنشستگی زودهنگام روستاییان گفت: در پی این مصوبه کل اعتبارات مستمری‌های صندوق روستاییان و عشایر در سال 97 ناگهان بیش از دو برابر شده و این بار مالی در سال‌های آینده نیز ادامه می‌یابد.
طی بخشنامه ای؛

واردات دانه آفتابگردان منوط به استعلام وزارت جهاد کشاورزی شد

واردات دانه آفتابگردان به دلیل مشخص شدن ماهیت کاربرد و مصرف آن منوط به تایید و استعلام از دفتر مقررات و استانداردهای بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی شد
کاوه مدنی:

درخواست تعطیلی کشاورزی به دلیل کمبود منابع آبی، عجولانه است

معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست گفت: درخواست و تاکید برای تعطیلی کشاورزی به دلیل کمبود منابع آبی در کشور، عجولانه ترین و اشتباه ترین تصمیم ممکن است، زیرا این نگاه، ناشی از عدم اشراف و اطلاع مطرح کنندگان آن به نقش کشاورزی در اقتصاد اجتماعی ایران (اشتغال زایی)، همچنین اهمیت امنیت غذایی است ولی باید توجه داشته باشیم که امنیت غذایی لزوما با خودکفایی غذایی یکسان نیست.
سازمان برنامه وضعیت منابع آب را گزارش کرد؛

۲۲ راهکار نجات آبی

سازمان برنامه و بودجه با ارائه گزارشی وضعیت منابع آب در ایران را بحرانی دانست و اعلام کرد که این بحران زودگذر و موقتی نیست و می‌تواند مهاجرت گسترده در مناطق شرقی و مرکزی کشور را به‌دنبال داشته باشد. ریشه‌های این بحران به عواملی چون تغییر اقلیم، افزایش جمعیت، بهره‌وری پایین بخش کشاورزی، عدم‌توجه به موضوع آمایش سرزمین، عدم‌توجه به ارزش اقتصادی آب، حفر بی‌رویه چاه‌های عمیق و... برمی‌گردد. بر این اساس، ۲۲ راهکار برای نجات آبی از سوی مرکز پژوهش‌های توسعه و آینده‌نگری این سازمان ارائه شده است.
سیاست های کشت محصولات پرآب ؛

جیره‌بندی کشت محصولات آب بر

وزارت جهادکشاورزی سیاست‌های کشت محصولات آب‌بر را به استان‌ها ابلاغ می‌کند تا از کشت بدون برنامه جلوگیری شود
حجتی:

85 درصد هزینه‌های آبیاری‌نوین را دولت می‌پردازد

وزیر جهاد کشاورزی گفت:دولت بیشترین تسهیلات بانکی را به اجرای طرح های آبیاری نوین، توسعه سطح زیر کشت گلخانه ای محصولات کشاورزی و تولید آبزیان پرورشی اختصاص داده و اکنون 85درصد هزینه های آبیاری نوین را دولت پرداخت می کند.
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی:

۱۴هزار میلیارد تومان اعتبار برای اتحادیه و تعاونی های روستایی اختصاص یافت

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: اتحادیه ها و تعاونی های روستایی برای جذب اعتبارات حدود ۱۴ هزار میلیارد تومانی اشتغال فراگیر که تا تیر ماه سال آینده وارد بنگاه های اقتصادی می شود، باید پروژه های مناسب و بازارپسند آماده کنند.
پیوندِ مبارک؛

نظر کارشناسان درباره توسعه باغ‌ها در اراضی شیب‌دار

طرح توسعه باغ‌ها در اراضی شیب‌دار گامی در راستای ایجاد اشتغال‌زایی و درآمد پایدار است.
صفحه  از ۲۰
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها