سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مدیریت منابع آبی؛

قیمت‌گذاری غیرمستقیم آب زیرزمینی

منابع آب ایران از دو منبع آب‌های سطحی و زیرزمینی تامین می‌شود. بر اساس آمار و اطلاعات وزارت نیرو، آب زیرزمینی حدود ۵۷درصد از نیاز آب شرب شهری و حدود ۸۳درصد از نیاز آب شرب روستایی و حدود ۵۲درصد آب کشاورزی کشور را تامین می‌کند. در سال‌های خشک نسبت تامین آب از این منبع برای مصارف مختلف افزایش می‌یابد. این آمار و اطلاعات نشان می‌دهد که تامین نیازهای مختلف آبی در کشور وابسته به استحصال آب‌های زیرزمینی است. بنابراین افت کمی و کیفی محسوس این منابع، تامین آب شرب و کشاورزی را در بسیاری از مناطق کشور با چالش مواجه کرده است.
وزیر جهاد کشاورزی:

صندوق‌های توسعه بخش کشاورزی، تامین نهاده‌ها و ایجاد زنجیره‌های تولید را با جدیت دنبال کنند

وزیر جهاد کشاورزی،شکل گیری زنجیره تولید با هدف تامین اشتراک منافع همه حلقه های این زنجیره را از رسالت های صندوق های توسعه بخش کشاورزی اعلام و تاکید کرد:صندوق ها باید،شکل گیری زنجیره تولید با خدمات و فعالیت های پیش، حین و پس از تولید را با جدیت دنبال نمایند.
ممنوعیت کشت برنج؛

تکرار تجربه‌ای شکست خورده

ممنوعیت کاشت برنج در استان‌های غیرشمالی تکرار تجربه شکست خورده طرح نکاشت است و اجرای چنین طرح‌هایی منجر به واردات بی رویه وتغییر کاربری بسیاری از زمین‌های زراعی می شود.
وزیر جهاد کشاورزی گفت :

بخش کشاورزی می تواند نیاز غذایی مردم را در شرایط تشدید تحریم ها تولید و تامین کند

محمود حجتی ،وزیر جهاد کشاورزی گفت:با توجه به ظرفیت ها و توانمندی های داخلی،بخش کشاورزی کمترین تاثیرپذیری را در تامین نیاز غذایی مردم در شرایط تشدید تحریم ها خواهد داشت.
معاون وزیر محیط زیست نیجریه گفت:

نیجریه خواستار بهره گیری از تجارب ایران در اجرای طرح های بیابان زدایی شد

احمد محمود عثمان، معاون وزیر محیط زیست نیجریه گفت: جمهوری اسلامی ایران در زمینه اجرای طرح های بیابان زدایی بسیار موفق عمل کرده و می تواند الگوی خوبی برای دیگر کشورها باشد.
وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد:

ضرورت توسعه آبخیزداری و احیای قنات ها در کشور

وزیر جهاد کشاورزی گفت:بخش کشاورزی به عنوان خصوصی ترین بخش اقتصادی کشور از ظرفیت های فراوانی برای تولید و تامین نیازهای غذایی مردم برخوردار است و در شرایط تحریم،کمترین مشکلات را خواهد داشت.
حدود به ۱۵هزار اشتغال جدید با اجرای طرح کشت مبتنی‌بر قرارداد ایجاد می‌شود؛

گرمی بازار صنعت کشاورزی با کشت قراردادی

مدیر طرح ملی توسعه کسب و کار وزارت کار درباره آخرین وضعیت طرح «کشت مبتنی‌بر قرارداد» گفت: پیش‌بینی می‌شود در اجرای طرح زعفران، گوجه، خرما و برنج در طرح کشت مبتنی‌بر قرارداد، حدود ۶۰ هزار شغل ثابت و نزدیک به ۱۵هزار اشتغال جدید ایجاد شود‌.
معاون وزیر جهادکشاورزی؛

نیازی به واردات گندم نداریم/عبور از رکورد ۱۲۳ساله تولید شکر

معاون وزیر جهاد با بیان اینکه سطح زیرکشت محصولات کشاورزی کاهش و تولید افزایش یافته است،گفت: امسال هم نیازی به واردات گندم نداریم.
شورای آتلانتیک؛

ایران دیگر نباید مواجهه با مشکل کم آبی را به تاخیر بیاندازد

کمبود آب آشامیدنی در این هفته، باعث بروز اعتراضاتی در استان نفت خیز خوزستان شد که بیشتر اقلیت قوم عرب در آنجا زندگی می کنند. معترضان در شهرهای آبادان و خرمشهر به اموال عمومی آسیب زدند و با پلیس درگیر شدند.
استارت‌آپ کوچک به نام اگرسیولی ارگانیک؛

باغچه‌های خانگی و نظام غذایی منعطف‌تر

شرکت‌های زیادی این روزها در حوزه طراحی محوطه‌ها و فضای سبز برای ساختمان‌های اداری یا مسکونی فعالیت می‌کنند. این شرکت‌ها برای کار خود به فضاهایی عریض مثل حیاط بزرگ یا خانه‌های ویلایی نیاز دارند تا زیبایی‌های بصری برای ساکنان درست کنند.
افتتاح کارخانه پرشین نوش؛

بزرگ‎ترین کارخانه تولید آب میوه ۱۰۰ درصد طبیعی خاورمیانه افتتاح شد

بزرگ‎ترین کارخانه تولید آب میوه ۱۰۰ درصد طبیعی خاورمیانه در شهرستان بستان آباد آذربایجان شرقی با مشارکت بانک صنعت و معدن افتتاح شد.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام خبر داد :

کاهش قیمت نهاده‌های دامی/برنامه‌ای برای صادرات تخم مرغ نداریم

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام با بیان اینکه در ۱۰ روز گذشته قیمت نهاده های ذرت و کنجاله سویا روند کاهشی داشته است،گفت:برنامه ای برای صادرات تخم مرغ نداریم.
ارز رسمی برای واردات؛

پایان داستان واردات با بهینه سازی کشت حبوبات

حبوبات بر پایه فهرست بانک مرکزی در حالی از ارز رسمی برای واردات برخوردار شده است که در صورت تخصیص اعتبار لازم، به توان کامل برای تامین نیاز کشور می رسد و حتی صادرات منطقه ای آن رونق می یابد.
بر اساس بخشنامه سازمان دامپزشکی کشور:

ممنوعیت ورود پولت‌های غیرواکسینه به ۱۰ استان کشور

سازمان دامپزشکی کشور ورود پولت های واکسینه نشده بر علیه آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان به استانهای انفجاری را ممنوع اعلام کرد.
باغداري نوين؛

لزوم تبديل باغ هاي سنتي گلابي به مدرن

عضو هيئت علمي پژوهشکده ميوه هاي معتدل و سردسيري بر ضرورت تبديل باغ هاي سنتي گلابي به مدرن در کشور تاکيد کرد.
ايجاد اشتغال در مناطق روستايي؛

ضرورت احداث باغ ميوه در اراضي شيبدار

استاديار بخش تحقيقات ماشين ها و مکانيزاسيون کشاورزي موسسه تحقيقات فني و مهندسي کشاورزي بر لزوم ايجاد و توسعه باغ هاي ميوه در اراضي شيبدار و کم بازده در کشور تاکيد کرد.
راهکارهای مهار بحران کم‌آبی؛

اتلاف آب در بخش کشاورزی کشور 6 برابر استاندارد جهانی است

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره) با بیان برخی از راهکارهای کوتاه و بلندمدت مهار بحران کم‌آبی، گفت: اتلاف آب در بخش کشاورزی ایران 6 برابر استاندارد جهانی است.
پیگیری پروژه های کشاورزی؛

بازدید وزیر کشور از طرح ۴۶ هزار هکتاری آبیاری دشت سیستان

محمد جواد صالحی نژاد، وزیر کشور دوشنبه 17 تیر به همراه شماری از معاونان و روسای سازمان های زیر مجموعه، استاندار سیستان و بلوچستان و مدیران و مسئولان استان از طرح ۴۶ هزار هکتاری دشت سیستان در شمال سیستان و بلوچستان بازدید کرد.
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد:

خرید ۴.۸ میلیون تن گندم از کشاورزان/۳۴ هزار میلیارد ریال مطالبات گندمکاران پرداخت شد

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از خرید تضمینی ۴.۸ میلیون تن گندم از کشاورزان خبر داد و گفت: تاکنون ۳۴ هزار میلیارد ریال از مطالبات گندمکاران پرداخت شده است.
در نامه حجتی به شریعتمداری؛

صادرات ۱۸ قلم کالای اساسی ممنوع شد + لیست

وزیر جهاد کشاورزی در نامه‌ای به شریعتمداری وزیر صنعت، معدن، تجارت، صدور ۱۸ قلم کالای اساسی را به دلیل نیاز به مصرف آن در داخل و جلوگیری از رانت ممنوع اعلام کرد.
صفحه  از ۳۳
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها