سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مشارکت مردمی رمز حفظ منابع طبیعی؛

مشارکت مردم در طرح حفاظت از ۷۰۰هزار هکتار عرصه طبیعی استان سمنان

مجموع عرصه‌های تحت اجرا در طرح حفاظت مشترک عرصه‌های طبیعی استان سمنان ۷۰۰ هزار هکتار است .
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

۲۸۰ هزار هکتار آبیاری نوین در کشور اجرا شد

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: در سال ۹۶، بیش از ۲۸۰ هزار هکتار سیستم های نوین آبیاری در سطح مزارع و باغ های کشور اجرا شده است.
زیست بوم آبزیان و تکنولوژی؛

دانستنی هایی در خصوص رودخانه و آبزیان

آنچه در گزارش تصویری تهیه شده خواهید خواند تعامل میان تکنولوژی و علم روز با زیست بوم آبزیان و تلاش برای بهبود یا شاید هم دستکاری و تخریب زیستگاه آن ها را نشان می دهد.
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاونی روستایی ایران :

۹۷۶ میلیارد تومان از مطالبات کشاورزان پرداخت شد

دکتر حسین شیرزاد ،مدیرعامل سازمان مرکزی تعاونی روستایی ایران اعلام کرد:۹۷۶ میلیارد تومان از مطالبات کشاورزان برای خرید تضمینی و حمایتی ۶۵۰ هزارتن محصول کشاورزی تاکنون پرداخت شده است.
فعالان اقتصادی بررسی کردند؛

سه‌ پیشنهاد برای ماندگاری خارجی‌ها

موج رفت و آمد هیات‌های خارجی برای عقد قرار داد با شرکت‌های داخلی که با رفع تحریم‌های بین‌المللی به وجود آمد با گذشت حدود دوسال و نیم با شرایط جدید و خروج آمریکا از برجام وارد فاز جدیدی شده و این سوال را به وجود آورده که آیا شرکت‌هایی که در این مدت اقدام به عقد قرارداد با شرکت‌های داخلی کرده‌اند به همکاری با ایران ادامه خواهند داد یا اینکه قطع همکاری خواهند کرد.
در همایش «روز جهانی تنوع زیستی» مطرح شد؛

رتبه یکی مانده به آخر ایران در مدیریت تالاب‌ها

رییس سازمان حفاظت زیست گفت: با تشخیص هیات چهارنفره هیات دولت این افراد باید آزاد شوند.
مدیرکل دفتر امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی :

پرداخت ۳۶۱۳ میلیارد ریال تسهیلات برای ۱۲۱۳ طرح ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری

دکتر محمد خالدی، مدیرکل دفتر امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی از پرداخت ۳۶۱۳.۴ میلیارد ریال تسهیلات به ۱۲۱۳ طرح ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری کشور خبر داد.
کابوس کشاورزی در حریم ری؛

طرح جمع‌آوری آب‌های سطحی جنوب تهران به نگرانی کشاورزان و شهروندان پایان می‌دهد؟

گروهی هر روز از نحوه استفاده از پساب تهران در جنوب پایتخت، فیلم می‌گیرند و آن را در فضای مجازی پخش می‌کنند. برخی از این تصاویر غیر‌واقعی و بخشی از آن نیز از واقعیتی در مورد پساب تهران حکایت دارد. مشکلی که امروز از آن به‌عنوان پساب جنوب تهران یاد می‌شود ریشه در سال‌های اخیر دارد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

مردم نمی‌دانند عسل می‌خرند یا آب‌نبات ذوب شده!

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: با وجود قرار داشتن در میان برترین تولیدکنندگان عسل در جهان، جای برندسازی و استانداردسازی در این زمینه احساس می شود و از سوی دیگر مردم نمی دانند عسل می خرند یا آب نبات ذوب شده!
در نشست با نمایندگان مجلس مطرح شد؛

تاکید وزیر جهاد کشاورزی بر توانمندسازی زنان روستایی و عشایری

وزیر جهاد کشاورزی بر ضرورت توانمندسازی زنان روستایی و عشایری به منظور ارتقای جایگاه آنان در بخش های اقتصادی و فرهنگی و همچنین افزایش درآمد و بهبود معیشت روستاییان و عشایر تاکید کرد.
نماینده مردم قلعه گنج در مجلس:

ساماندهی مصرف آب بر تولید آب جدید ارجحیت دارد

حمزه نماینده مردم قلعه گنج با بیان این که در مدیریت منابع آب اصلاح الگوی مصرف بر تولید آب جدید ارجحیت دارد، گفت: سیلاب های فصلی خسارات جبران ناپذیری به کشور وارد کرده اند که این نتیجه ضعف عملکرد وزارت نیرو است.
مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران:

همکاری سازمان تعاون روستایی و شورای ملی زعفران برای توسعه تکنولوژی تولید و زنجیره ارزش زعفران

دکتر حسین شیرزاد، مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از همکاری این سازمان با شورای ملی زعفران برای توسعه تکنولوژی تولید و زنجیره ارزش زعفران خبر داد.
بهزاد بانکی‌پور:

صندوق حمایت از توسعه صنعت زنبورداری ‌نهادی توسعه‌ای است

عملکرد صندوق‌های حمایت از توسعه بخش کشاورزی به‌مثابه نهادهای توسعه‌ای با ارائه توضیحات و تجارب صندوق حمایت از توسعه صنعت زنبورداری از سوی مدیرعامل این صندوق در جلسه اتاق فکر شرکت مادر تخصصی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
اهمیت سازمان تعاون روستایی؛

تعاون روستایی پل ارتباطی دولت و بهره‌برداران

توانمند‌سازی تعاونی‌های روستایی و کشاورزی و تشکل‌های تولیدی در بخش کشاورزی، می تواند ارتباط دولت و بهره برداران را توسعه و بهبود ببخشد.
فائو پیش بینی کرد؛

تولید غلات در جهان کاهش می یابد

سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) در ایران بر پایه تازه‌ترین گزارش عرضه و تقاضای غلات اعلام کرد تولید و ذخایر جهانی این محصولات در سال زراعی 19-2018 نسبت به سال پیش کاهش می یابد.
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی:

کاهش ۳۰ درصدی حق بیمه شخص ثالث صاحبان تراکتور و کمباین/پلاک دار شدن ۱۸۰ هزار دستگاه تراکتور و کمباین تاکنون

دکتر عبدالمهدی بخشنده با اشاره به درخواست وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر کاهش حق بیمه شخص ثالث صاحبان تراکتور و کمباین کشور، اظهار داشت:با مساعدت وزیر محترم اقتصاد و رئیس بیمه مرکزی کشور اعضای شورای‌عالی بیمه کشور شب گذشته در آخرین نشست خود با کاهش ۳۰ درصدی حق بیمه شخص ثالث صاحبان تراکتور و کمباین برای سال ۱۳۹۷ موافقت کردند.
معاون امور تولید دام وزارت جهاد کشاورزی :

ایران جزء پنج کشور برتر جهان در تولید عسل/برندسازی عسل ضروری است

مرتضی رضایی، معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در همایش روز جهانی زنبورعسل که با حضور خبرنگاران، اصحاب رسانه، سفیر اسلوونی و روسای زنبورداری سراسر کشور که در سالن نعمتی جم وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد، اظهار کرد: صرف نظر از تولید عسل، تولید فرآورده‌های آن شامل گرده، موم، ژله رویال، ساخت مکمل‌های غذایی مورد اهمیت است و کاربردهای فراوان دارد.
طی مراسمی در مزرعه تحقیقات غلات؛

واگذاری چهار دانش فنی ارقام اصلاح شده جدید زراعی به بخش خصوصی

مراسم امضای قراردادهای انتقال دانش فنی تولید بذرهای اصلاح شده جدید زراعی به بخش خصوصی با حضور دکتر سورنا ستاری ،معاون علمی فناوری ریاست جمهوری، دکتر محمد علی نجفی، استاندار البرز، دکتر اسکندر زند، معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی، مهندس مجید موسوی رئیس سازمان جهادکشاورزی استان البرز و جمعی از معاونان و مدیران استانی یکشنبه ۳۰ اردیبهشت سال جاری در مزرعه تحقیقات غلات موسسه تحقیقات اصلاح بذر در کرج برگزار شد.
مساله ریز گردها حل شد!

تغییر نام «ریزگرد» به «گردوغبار»

نامه محیط زیست به وزارت بهداشت درباره تغییر نام «ریزگرد» به «گردوغبار»
مدیریت صادرات رمز تسخیر بازارها؛

کنسرسیوم‌های تخصصی صادراتی، حلقه مفقوده صادرات صنایع غذایی

مهدی صادقی‌نیارکی افزود: بهترین راهکار برای توسعه بازارهای صادراتی، تشکیل کنسرسیوم‌ها یا شرکت‌های مدیریت صادرات است که بتوانند با برخورداری از نقدینگی لازم، به پیش‌خرید نقدی محصولات (سلف‌خری) پرداخته، محصولات را دست‌چین کرده و با کیفیت یکسان به بازار عرضه کنند.
صفحه  از ۲۵
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها