سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
خدمات کشاورزی شرکت ایرباس ؛

داده‌های ماهواره‌ای برای پرورش محصولات کشاورزی

شرکت ایرباس دیفنس اند اسپیس (Airbus Defence and Space) خدمتی نوین به نام ورده (Verde) را که تحلیل‌هایی بر پایه داده‌های ماهواره‌ای برای پرورش محصولات کشاورزی ارائه می‌کند به سبد محصولات کشاورزی دقیق (Precision Farming) خود اضافه کرده است.
معاون وزیر جهادکشاورزی مطرح کرد:

ارتقاء شاخص بهره‌وری با توسعه مکانیزاسیون در شبکه تعاونی‌های روستایی و کشاورزی

توسعه مکانیزاسیون در شبکه تعاونی‌های روستایی و کشاورزی، راهبردی مطمئن در جهت کاهش هزینه‌های تولید، انجام به هنگام عملیات کشاورزی، مدیریت مصرف نهاده‌ها و ارتقاء شاخص بهره‌وری محسوب می‌شود.
رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی:

95 درصد از ماشین‌آلات کشاورزی داخلی است

تلاش برای دست‌یابی به توسعه پایدار در گرو توجه به کشاورزی است و اصولاً کشورهای توسعه‌یافته گام اول مسیر توسعه را از خودکفایی در محصولات اساسی کشاورزی شروع کرده‌اند. دست‌یابی به خودکفایی کشاورزی مستلزم توجه به نکات حائز اهمیتی، ازجمله مکانیزاسیون کشاورزی است. تلاش جهت تولید ادوات و ماشین‌آلات کشاورزی در کشور خود گویای توجه به این امر است.
یک مقام مسئول:

شرط سنی پلاک گذاری تراکتورهای کشاورزی برداشته شد

به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، کامبیز عباسی، رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی اظهار کرد: با پیگیری‌های وزیر جهاد کشاورزی و در راستای حمایت از جامعه کشاورزی کشور، شرط سنی پلاک گذاری برداشته شد و کلیه تراکتور‌ها و کمباین‌های موجود در بخش مشمول شماره گذاری می‌شوند.
برداشت محصول نخود با تلفات كم؛

نوآوری تلفات برداشت نخود را کاهش داد

پژوهشگران با ارائه روشي نو راه حل مناسبي براي برداشت محصول نخود با تلفات كم ارائه دادند.

افزون بر 11 میلیون دلار محصول فرآوری شده از گلستان صادر شد

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی گلستان گفت که از ابتدای امسال تاکنون فقط در بخش محصولات کشاورزی فرآوری شده 11 میلیون و 444 هزار و 899 دلار مواد غذایی از استان به خارج کشور صادر شد.
خودکفایی در کشاورزی با مکانیزاسیون؛

ایران قطب اصلی غرب آسیا در تولید و عرضه ادوات کشاورزی است

پیشرفت در عرصه تولید ماشین‌آلات کشاورزی، علاوه‌بر استفاده از ظرفیت‌های بالقوه موجود، در توسعه بخش کشاورزی هم مؤثر است. عرصه کشاورزی از نمونه حوزه‌هایی به‌شمار می‌رود که توسعه و پیشرفت در آن، نقش به‌سزایی در حصول توسعه اقتصادی ایفا می‌کند و در صورت خلل و نارسایی در این عرصه، فرآیند تحقق این امر خطیر (توسعه اقتصادی) ناقص و ابتر خواهد ماند. در این میان، هر عرصه تولید و صنعتی که با دانش و فناوری روز عجین شود به‌مراتب از بازدهی و سودآوری افزون‌تری برخوردار خواهد بود و در نقطه مقابل با تولید سنتی نمی‌توان به اهداف مورد نظر درباره شکوفایی اقتصادی و ارتقای کمی و کیفی سطح تولیدات نایل شد.
فرصتي مناسب براي توليد ثروت؛

ايجاد ارزش افزوده از برخي پسماندهاي جامد

محققان دانشگاه علم و صنعت ایران با انجام طرح پژوهشی موفق به حذف رنگ‌های سمی از محیط آبی شدند. البته نتایج این تحقیق می‌تواند راهکاری برای ايجاد ارزش افزوده برخي پسماندهاي جامد باشد.
کشاورزی مدرنیزه؛

چند درصد از ماشین آلات کشاورزی در کشور تولید می‌شود؟

عرصه کشاورزی از نمونه حوزه‌هایی به شمار می‌رود که توسعه و پیشرفت در آن، نقش بسزایی در حصول توسعه اقتصادی ایفا می‌کند و در صورت خلل و نارسایی در این عرصه، فرآیند تحقق این امر خطیر (توسعه اقتصادی) ناقص و ابتر خواهد ماند.
نگاهی محصول جدید مراکز رشد؛

دو ایده برتر دانشگاهی در خدمت بخش کشاورزی

نگاهی به دو محصول جدید مراکز رشد واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی نشان می‌دهد این محصول‌ها خروجی «پایش» دقیق ایده‌های دانشجویی بوده است.
رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون:

صادرات تراکتور ایران به آمریکا و اروپا

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون گفت: ایران با ایجاد کارخانه در ونزوئلا به کشورهای آمریکای جنوبی صادرات دارد،همچنین در بخش ماشین‌آلات کشاورزی شاهد صادرات به کشورهایی همسایه، آسیای شرقی و اروپایی هستیم.
معاون وزیر جهاد خبرداد:

اعتبار۳۰۰میلیون دلاری تجهیز سامانه‌های نوین آبیاری برای سال آینده

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: برای سال ۹۸ تخصیص ۳۰۰ میلیون دلار اعتبار از محل صندوق توسعه ملی را برای توسعه سامانه های نوین آبیاری پیشنهاد داده ایم.
رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون گفت:

صادرات تراکتور ایران به آمریکا و اروپا/ ماشین آلات کشاورزی ۴۰ درصد گران شد

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون گفت: ایران با ایجاد کارخانه در ونزوئلا به کشورهای آمریکای جنوبی صادرات دارد،همچنین در بخش ماشین‌آلات کشاورزی شاهد صادرات به کشورهایی همسایه، آسیای شرقی و اروپایی هستیم
گفت‌وگو با حسام الدین پورعباس؛

آینده روشن بخش کشاورزی با استارتاپ‌ها

حسام الدین پورعباسی نقش استارتاپ‌ها را در پیشرفت کشاورزی بررسی می‌کند. سید حسام‌الدین پورعباسی، دکترای کارآفرین بین‌الملل، معتقد است: به‌دلیل این‌که بهره‌وری در بخش کشاورزی ایران بسیار پایین است، استارتاپ‌ها بسیار می‌توانند در این زمینه به ما کمک کنند؛ بنابراین به‌دلیل شرایط موجود چشم‌انداز استارتاپ‌ها را در بخش کشاورزی روشن می‌بینم. مشروح این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید:
مهندس حمید رسولی:

جای خالی تکنولوژی های نوین در حوزه تولید کود ایران آشکار است

مهندس حمید رسولی عضو هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در جلسه امضای تفاهمنامه همکاری با ستاد ویژه توسعه فناوری نانو وابسته به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: در حوزه تولید کود در ایران جای تکنولوژی های نوین خالی است و با امضای این تفاهمنامه، شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، بستر ورود فناوری های نوین را در عرصه تولید کود بعنوان مهمترین نهاده کشاورزی در ایران فراهم خواهد کرد.
مدیر مرکز تحقیقات و مطالعات باروری ابرها:

جزئیات ساخت گلوله‌های بارورسازی ابرها در ایران

مدیر مرکز تحقیقات و مطالعات باروری ابرها گفت: طی برنامه‌ریزی‌های انجام شده از چهار سال پیش و بر اساس تحقیقات انجام شده، توانستیم یدید نقره را که برای بارورسازی ابرها استفاده می‌شود، در داخل ایران تولید کنیم.
عملکرد دولت تدبیر و امید؛

عملیات آبخیزداری و آبخوانداری

تأثیر اقدامات آبخیزداری، از دیدگاه‌های مختلف قابل بررسی است. در این تحقیق سعی بر آن است تا با ارزیابی کمی خصوصیات سیل، تأثیر مستقیم اجرای عملیات آبخیزداری در دو دوره قبل و بعد روی سیل بررسی گردد. لذا با بررسی هیدروگراف روزانه دوره‌های مورد بررسی در ایستگاه‌های هیدرومتری تمر و حاجی قوشان، نتایج تجزیه و تحلیل سیلاب‌ها مشتمل بر تعداد وقوع سیل، درصد فراوانی وقوع سیل در ماه‌ها و فصول مختلف تعیین شد.
خبر خوش وزیر نیرو؛

ایران موفق به تولید گلوله‌های بارورسازی ابرها شد

وزیر نیرو گفت: گلوله‌هایی که باید برای باروری ابرها پرتاب می‌شد، تاکنون از خارج از کشور وارد می‌شد، اما در حال‌ حاضر توانسته‌ایم با ظرفیت داخلی این گلوله‌ها را تولید کنیم.
مکانیزاسیون کشاورزی؛

ارز دولتی به ماشین‌های کشاورزی تخصیص یابد+فیلم

رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی کشور از ارایه پیشنهاد جدید به وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تخصیص ارز دولتی به اجزا و قطعات مورد نیاز تراکتورها و کمباین‌های سنگین تولید داخل خبر داد و خواستار اجرایی شدن آن شد.
مخالفان و موافقان چه می‌گویند؟

بارورسازی ابر‌ها در ۱۰ استان بزودی آغاز می‌شود

بارور سازی ابرها در ایران به زودی در ۱۰ استان کشور در حالی آغاز می‌شود که مخالفان بسیار زیادی برای این اقدام وجود دارد.
صفحه  از ۶
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها