سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مشکلات پیش روی کشاورزان؛

توقف کامل تولید تراکتور داخلی تا ۶ماه آینده/ ماشین آلات کشاورزی در شرف افزایش انفجاری قیمت

هزینه خرید یا اجاره تراکتور و ادوات کشاورزی بخش مهمی از هزینه تولید در بخش کشاورزی را شامل می‌شود. قیمت این ماشین آلات با افزایش نرخ ارز روند صعودی به خود گرفته و با تصمیم دولت برای حذف آن‌ها از لیست دریافت ارز دولتی، به اوج رسیده است. موضوعی که به گفته فعالان این صنعت زمینه ساز توقف واردات و تولید در کارخانه‌های داخلی تا ۶ ماه آینده شده است.
ثروتی که از دست می‌رود؛

خام‌ فروشی، آسیبی جدی بر صنعت گیاهان دارویی همدان

نبود صنایع بسته‌بندی و فرآوری گیاهان دارویی، توسعه صادرات و عدم استفاده از روش‌های نوین کاشت، از جمله کاستی های کشت گیاهان دارویی است
رييس مرکز توسعه مکانيزاسيون کشاورزي:

نوسازي ناوگان کشاورزي، ضايعات غلات را پنج درصد کم کرد

رييس مرکز توسعه مکانيزاسيون کشاورزي کشور گفت: در سال هاي اخير با نوسازي ناوگان بخش کشاورزي و استفاده از فناوري ها و کمباين هاي جديد ضايعات غلات به کمتر از پنج درصد کاهش يافته است.
وزیر جهاد کشاورزی:

150 هزار هکتار از اراضی کشور به آبیاری نوین مجهز می‌شود

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه اعتبار کافی برای خرید علوفه دامی با ارز 4200 تومانی مصوب شد، گفت: تا پایان امسال، 130 تا 150 هزار هکتار از اراضی کشاورزی کشور به سامانه آبیاری نوین مجهز می‌شود.
نماینده مردم دامغان در مجلس:

۷۰۰۰ هکتار اراضی کشاورزی دامغان سیستم آبیاری نوین دارند

نماینده مردم دامغان در مجلس گفت: هفت هزار هکتار از اراضی کشاورزی و باغی شهرستان به آبیاری نوین تجهیز شده که این نشان می‌دهد بهره‌برداران دامغانی به اهمیت آب پی برده‌اند.
نگاهی به تجارب جهانی؛

بایدها و نبایدهای بارورسازی ابرها در ایران

کمبود منابع آب در برخی مناطق جهان سبب شده‌‌است که دولت‌‌ها به فکر تامین آب از منابع مختلف و با روش‌‌های متفاوت برای مصارف کشاورزی، صنعت و آب شرب باشند. یک روش بسیار مهم در این زمینه بارورسازی ابرهاست. در مقاله حاضر به بررسی ابعاد این تکنولوژی پرداخته شده است.
علیرضا طاقه‌باف:

صنعت رو به پیشرفت تولید گلاب و عرقیجات گیاهی در یزد

براساس آمار موجود تعداد ۵۵ کارگاه سنتی و صنعتی تولید گلاب و عرقیجات گیاهی در استان یزد فعال است که ظرفیت تولید آنها ۵۳ هزار تن در سال برآورد می‌شود .
وزير جهاد کشاورزي ؛

صنايع تبديلي ضرورت کنوني کشت و صنعت خوزستان است

وزير جهاد کشاورزي گفت: صنايع تبديلي و پايين دستي حلقه مفقوده کشت و صنعت خوزستان هستند که اميدواريم با حمايت مسئولان استان ايجاد شوند.
همایش پهپادهای غیر نظامی کشور ؛

۱۷ هزار کاربر پهپاد در کشور فعال است

حامد سعیدی ظهر یکشنبه در همایش پهپادهای غیرنظامی در اردبیل افزود: در این زمینه استان اردبیل بیشترین افزایش را در استفاده از پهپادهای غیرنظامی داشته است.
خدمات به روز کشاورزی؛

برداشت مکانیزه برنج با دستگاه دروگرتارو

برداشت مکانیزه برنج با دستگاه های جدید کشاورزی؛
فرماندار ویژه خرمشهر:

کشتارگاه صنعتی خرمشهر به عنوان پایلوت تولید گوشت کشور به بهره‌برداری می‌رسد

فرماندار ویژه خرمشهر گفت: کشتارگاه صنعتی خرمشهر به عنوان پایلوت تولید گوشت کشور در آینده به بهره‌برداری خواهد رسید، بر همین اساس با کشور استرالیا تفاهم‌نامه‌ای منعقد شده است تا دام وارد شهرستان شود و در این کشتارگاه ذبح شود.
مترسک‌ها بیکار می‌شوند؛

استفاده از لیزر برای دور کردن پرنده‌های مزاحم

مترسک‌هایی که تا پیش از این برای ترساندن پرندگان گرسنه و مزاحم در مزارع کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گرفتند، با توسعه فناوری لیزر به دست فراموشی سپرده خواهند شد.
کارشناسان صنایع غذایی و دامپزشکی؛

چرا محصولات پروتئینی را بسته بندی شده بخریم

کارشناسان صنایع غذایی و دامپزشکی تاکید می کنند سیستم های پیش سردکن و بسته بندی محصولات پروتئینی مانند گوشت قرمز، طیور و آبزیان باید جایگزین عرضه باز آنها شود تا محصولی عاری از بیماری و میکروب به دست مصرف کنندگان برسد.
طراحی و ساخت دستگاه «کشاورزیار»؛

پژوهشگران ایرانی دستگاه کنترل چاه های کشاورزی ساختند

پژوهشگران پارک علم و فناوری همدان موفق به طراحی و ساخت دستگاه «کشاورزیار» برای کنترل عملکرد و حفاظت از چاه های آب کشاورزی شدند.
تکنولوژی به کمک مدیریت آب می‌آید؛

استقرار شبكه هوشمند آبياري در شمال‌غرب كشور

با هوشمندشدن شبكه آبياري، بر اساس پيام‌هايي كه سنسورهاي واقع در مزارع ارسال مي‌كنند، آب در اين شبكه توزيع خواهد شد. با تكميل اين شبكه، نه‌تنها به دليل انتقال آب با لوله، تبخير در مسير انتقال به صفر مي‌رسد، بلكه رؤياي كشاورزي بهره‌ور از منظر آب، در بخش كوچكي از مزارع مستعد كشور محقق مي‌شود.
رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی اعلام کرد:

صرفه جویی ۷۶۰ میلیون لیتر سوخت با اجرای طرح جایگزینی ماشین های فرسوده کشاورزی

رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی اعلام کرد: با اجرای کامل طرح جایگزینی تراکتورها و کمباین های فرسوده برداشت غلات با عمر بالای ۱۳ سال، ۷۶۰ میلیون لیتر گازوییل سالانه صرفه جویی می شود.

رشد 500 درصدی مکانیزاسیون در تولید برنج

توسعه ۵۰۰ درصدی مکانیزاسیون برنج، کاهش ۵۰ درصدی هزینه ها در تولید؛
نهالستان؛

توسعه نهالستان های کشور + تصاویر

مهمترین مسئله در ایجاد فضای سبز کاشتن نهال می باشد .
عباس زارع خبر داد؛

تجهیز ۱.۷ میلیون هکتار اراضی کشاورزی به سامانه‌های نوین آبیاری

مجلس سه هزار 117 میلیارد تومان برای 250 هزار هکتار اراضی آبی کشور را تصویب کرده و تا کنون 40 درصد آن اختصاص یافته است.
وزیر کشاورزی؛

اذغان حجتی بر عقب‌ماندگی مکانیزاسیون کشاورزی

وزیر کشاورزی گفت: در حوزه مکانیزاسیون باغداری، صنعت طیور و آبزی پروری که روز به روز در حال گسترش است، همچنان عقب هستیم و با نقطه مطلوب فاصله بسیاری وجود دارد.
صفحه  از ۴
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها