سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
تحول در شخم؛

فرگوسن، اولین مردی که تراکتور راند

نوامبر امسال صد و سی و سومین سالروز تولد هری فرگوسن، مخترع تراکتور است. هری جورج هری فرگوسن یک مهندس و مخترع بریتانیایی زاده ایرلند بود که به‌خاطر نقشش در پیشرفت تراکتورهای مدرن کشاورزی و همچنین ساخت اولین ماشین چهارچرخ فرمول یک به اسم فرگوسن پی۹۹ شناخته‌شده است. او همچنین اولین ایرلندی بود که هواپیمای خودش را ساخت و با آن پرواز کرد.
توسعه فناوری در کشاورزی؛

کشاورزی دیجیتال راهبرد نیل به امنیت غذایی در افق2050

گروهی پژوهشگر، توانسته‌اند کامپیوترهایی را بسازند که کارشان پرورش گیاهان است؛ دقیقا همان کاری که یک کشاورز انجام می‌دهد.
گاو هولوگرافیک؛

یادگیری آسان‌تر آناتومی برای دانشجویان دامپزشکی (+تصاویر)

هولولنز مایکروسافت ،HoloLens نوعی عینک واقعیت افزوده است که می‌تواند دنیای واقعی را با گرافیک‌های سه بعدی که کامپیوتر خلق کرده در هم آمیخته و به کاربر نشان دهد.
کارشناسان و مدیران صنعت طیور:

تقابل مدرنیزاسیون مرغداری‌های تخم‌گذار با مدیریت بازار

آخرین آنفلوآنزایی که مرغداری‌های ایران را درگیر کرد، حدود ۱۲ میلیون مرغ تخم‌گذار را به نابودی کشاند، اما کمتر به سالن‌های پرورش مرغ گوشتی، صدمه زد.
معاون صید و بنادر سازمان شیلات ایران مطرح کرد:

تجهیز شناورهای صنعتی و فراساحلی به سیستم پایش الکترونیکی تا پایان سال

از این پس شناورهایی که به دریاها سفر می‌کنند، باید دارای سیستم پایش الکترونیکی باشند.
تحول بزرگ در صنعت بسته‌بندی هند؛

تولید بسته بندی هایی قابل بازیافت برای مواد غذایی

BIO-LUTIONS یک راه حل را برای بسته بندی و ظروف یکبار مصرف مواد غذایی ارائه داده که از مواد زاید کشاورزی درست می شود و ماده ای است که زیست تخریب پذیر بوده و به طبیعت برمی گردد.
مدیرکل دفتر ترویج دانش و فناوری کشاورزی:

۱۰ هزار نیروی کارشناس در حوزه ترویج از نمایشگاه آی‌فارم بازدید می‌کنند/ برای بقای کشاورزی راهی جز مکانیزاسیون نداریم

مدیرکل دفتر ترویج دانش و فناوری کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه برای تداوم و بقای کشاورزی راهی جز حرکت به سمت کشاورزی مکانیزه نیست، گفت: برگزاری نمایشگاه‌های مرتبط ازجمله آی‌فارم یکی از راه‌های ترویج کشاورزی نوین است.
عباس زارع مطرح کرد؛

توسعه روش‌های نوین آبیاری تنها راه تعادل بخشی دشت‌ها

وزارت نیرو تحویل حجمی آب و کنترل برداشت‌های غیر مجاز را در دستور کار خود قرار دهد.
یک مقام مسئول مطرح کرد؛

یک درصد بهره برداران ایرانی بالای ۵۰ هکتار زمین دارند

یک مقام مسئول با بیان اینکه فاصله سطح علمی در مراکز تحقیقاتی کشاورزی و مزارع بسیار زیاد است، گفت:اگر بتوانیم نصف علمی را که در مراکز پژوهشی داریم به مزارع منتقل کنیم شرایط بسیار بهتر می‌شود.
مرکز تحقیقات کشاورزی صفی آباد ؛

معرفی رقم جدید باقلا در مرکز تحقیقات کشاورزی دزفول

محققان مرکز تحقیقات کشاورزی صفی آباد دزفول موفق به معرفی رقم جدیدی از باقلا به نام فابا 133 با برتری های کشت نسبت به رقم های قبل شدند.
بهادر ولی خانی؛

البرز در کنترل ضایعات برداشت محصول کشاورزی در کشور اول شد

رئیس اداره فناوری های مکانیزه سازمان جهاد کشاورزی استان البرز گفت: با نظارت بر اجرای عملیات برداشت غلات در سال زراعی گذشته، این استان موفق به کسب رتبه اول کشوری در کاهش و کنترل ضایعات برداشت غلات شده است.
توقف پروژه‌‌ «باروری ابرها» ؛

یک‌هفتم طلب هواپیمای باروری پرداخت شد

مدیر مرکز ملی تحقیقات و مطالعات باروری ابرها با انتقاد از کمبود اعتبار این مرکز و تخصیص ۱۰ درصد اعتبارات سال قبل، از پرداخت یک‌هفتم مطالبات ایرلاین اجاره دهنده هواپیمای باروری در روزهای قبل خبر داد و گفت: در صورت عدم اختصاص اعتبار پروژه باروری ابرها در کشور متوقف می‌شود.
پژوهشگر هندی مایکروسافت؛

کشاورزی داده محور، راهکاری برای تولید بیشتر مواد غذایی است

هوش مصنوعی، سنسورهای ارزان تر و پرواز هواپیماهای بدون سرنشین ، تنها برخی از فناوری های پیشرفته در بخش کشاورزی است که باعث شده تا در سال های آینده شاهد مزارع کشاورزی "داده محور" باشیم.
در نشست مشترک مسئولان بخش تعاونی ایران و فرانسه مطرح شد:

تعاونی‌های ایران و فرانسه همکار می‌شوند/ راه‌اندازی مزارع مشترک ایران و فرانسه برای تولید بذر

در نشست مشترک مسئولان بخش تعاون ایران و فرانسه طرفین از آغاز همکاری‌های مشترک کشاورزی بین دو کشور خبر دادند و بر تعامل در زمینه‌های دانش فنی و گسترش روابط تجاری تأکید کردند.
طرح ملی استفاده از ضایعات انرژی در کشاورزی به بهره‌برداری رسید؛

تولید بیومس جلبک به ارزش ۳۰۰ میلیارد ریال از طریق افزایش بهره‌وری و کاهش ضایعات انرژی

طرح ملی حرارت و دودهای خروجی یک سیستم موسوم به دی‌جی - سی‌اچ‌پی، به‌منظور پرورش جلبک‌های مولد سوخت زیستی و پرورش گیاه در گلخانه پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی شمال غرب کشور با حضور وزیر نیرو در تبریز به بهره‌برداری رسید.
طرح آبیاری تحت فشار؛

اختصاص ۲۷ هزار میلیارد ریال به طرح های آبیاری در شش استان کشور

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور مجلس گفت: ۲۷ هزار میلیارد ریال برای اجرای طرح های آبیاری تحت فشار در اراضی مستعد شش استان شمال غرب و غرب کشور از محل اعتبار مهار آب های مرزی اختصاص یافته است.
لازمه کشاورزی مدرن،ایجاد زنجیره تولید است؛

دوره کشاورزی سنتی گذشته،باید به فکر کشاورزی اقتصادی مدرن باشیم

امروز باید به فکر کشاورزی اقتصادی مدرن باشیم که لازمه این کار نیز توجه به زنجیره تولید در این بخش است. برای رسیدن به این نوع کشاورزی، تولیدات کشاورزی باید در داخل یک زنجیره منظم تعریف شده و ضمن سودآوری، زمینه توسعه این بخش فراهم شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی قزوین:

اجرای طرح آبیاری نوین در اراضی استان قزوین تامین اعتبار می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: اعتبارات لازم برای اجرای طرح مصوب ۲۰ هزار هکتار سامانه‌های نوین آبیاری در اراضی کشاورزی استان هر چه سریع‌تر پرداخت شود.
رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی خبر داد:

ایجاد ۱۵۱۰ میلیارد تومان تقاضا برای خط اعتباری شماره ۴ مکانیزاسیون/ آغاز پرداخت تسهیلات به مکانیزاسیون در عرصه جنگل‌ها با سهمیه ۱۰۰ میلیارد تومانی

تا پایان آذرماه سال جاری بیش از یک‌هزار و ۵۱۰ میلیارد تومان تقاضا برای خط اعتباری شماره چهار مکانیزاسیون در بانک کشاورزی ایجاد شده که ۵۲۵ میلیارد تومان آن جذب قطعی شده است.
نیم نگاهی به مشکلات گردوکاران تویسرکانی؛

امیدهای به باد رفته کشاورزان در نبود صنایع تبدیلی

گرچه بارها باغداران و کشاورزان تویسرکانی از نبود صنایع تبدیلی گله مند بوده اند و مسئولان حتی با شنیدن صدای آنان تاکنون اقدام قابل توجه و محسوسی انجام نداده اند، اما امیدوارند که به زودی مسئولان به وعده های خود در این باره عمل کنند تا رکود حاصل بر بازار محصولات کشاورزی تویسرکان از بین برود.
صفحه  از ۲
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها