سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
توقف پروژه‌‌ «باروری ابرها» ؛

یک‌هفتم طلب هواپیمای باروری پرداخت شد

مدیر مرکز ملی تحقیقات و مطالعات باروری ابرها با انتقاد از کمبود اعتبار این مرکز و تخصیص ۱۰ درصد اعتبارات سال قبل، از پرداخت یک‌هفتم مطالبات ایرلاین اجاره دهنده هواپیمای باروری در روزهای قبل خبر داد و گفت: در صورت عدم اختصاص اعتبار پروژه باروری ابرها در کشور متوقف می‌شود.
دستاورد جدید پژوهشگر هندی در مایکروسافت؛

کشاورزی داده محور، راهکاری برای تولید بیشتر مواد غذایی است

هوش مصنوعی، سنسورهای ارزان تر و پرواز هواپیماهای بدون سرنشین ، تنها برخی از فناوری های پیشرفته در بخش کشاورزی است که باعث شده تا در سال های آینده شاهد مزارع کشاورزی "داده محور" باشیم.
در نشست مشترک مسئولان بخش تعاونی ایران و فرانسه مطرح شد:

تعاونی‌های ایران و فرانسه همکار می‌شوند/ راه‌اندازی مزارع مشترک ایران و فرانسه برای تولید بذر

در نشست مشترک مسئولان بخش تعاون ایران و فرانسه طرفین از آغاز همکاری‌های مشترک کشاورزی بین دو کشور خبر دادند و بر تعامل در زمینه‌های دانش فنی و گسترش روابط تجاری تأکید کردند.
طرح ملی استفاده از ضایعات انرژی در کشاورزی به بهره‌برداری رسید؛

تولید بیومس جلبک به ارزش ۳۰۰ میلیارد ریال از طریق افزایش بهره‌وری و کاهش ضایعات انرژی

طرح ملی حرارت و دودهای خروجی یک سیستم موسوم به دی‌جی - سی‌اچ‌پی، به‌منظور پرورش جلبک‌های مولد سوخت زیستی و پرورش گیاه در گلخانه پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی شمال غرب کشور با حضور وزیر نیرو در تبریز به بهره‌برداری رسید.
طرح آبیاری تحت فشار؛

اختصاص ۲۷ هزار میلیارد ریال به طرح های آبیاری در شش استان کشور

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور مجلس گفت: ۲۷ هزار میلیارد ریال برای اجرای طرح های آبیاری تحت فشار در اراضی مستعد شش استان شمال غرب و غرب کشور از محل اعتبار مهار آب های مرزی اختصاص یافته است.
لازمه کشاورزی مدرن،ایجاد زنجیره تولید است؛

دوره کشاورزی سنتی گذشته،باید به فکر کشاورزی اقتصادی مدرن باشیم

امروز باید به فکر کشاورزی اقتصادی مدرن باشیم که لازمه این کار نیز توجه به زنجیره تولید در این بخش است. برای رسیدن به این نوع کشاورزی، تولیدات کشاورزی باید در داخل یک زنجیره منظم تعریف شده و ضمن سودآوری، زمینه توسعه این بخش فراهم شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی قزوین:

اجرای طرح آبیاری نوین در اراضی استان قزوین تامین اعتبار می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: اعتبارات لازم برای اجرای طرح مصوب ۲۰ هزار هکتار سامانه‌های نوین آبیاری در اراضی کشاورزی استان هر چه سریع‌تر پرداخت شود.
رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی خبر داد:

ایجاد ۱۵۱۰ میلیارد تومان تقاضا برای خط اعتباری شماره ۴ مکانیزاسیون/ آغاز پرداخت تسهیلات به مکانیزاسیون در عرصه جنگل‌ها با سهمیه ۱۰۰ میلیارد تومانی

تا پایان آذرماه سال جاری بیش از یک‌هزار و ۵۱۰ میلیارد تومان تقاضا برای خط اعتباری شماره چهار مکانیزاسیون در بانک کشاورزی ایجاد شده که ۵۲۵ میلیارد تومان آن جذب قطعی شده است.
نیم نگاهی به مشکلات گردوکاران تویسرکانی؛

امیدهای به باد رفته کشاورزان در نبود صنایع تبدیلی

گرچه بارها باغداران و کشاورزان تویسرکانی از نبود صنایع تبدیلی گله مند بوده اند و مسئولان حتی با شنیدن صدای آنان تاکنون اقدام قابل توجه و محسوسی انجام نداده اند، اما امیدوارند که به زودی مسئولان به وعده های خود در این باره عمل کنند تا رکود حاصل بر بازار محصولات کشاورزی تویسرکان از بین برود.
رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی:

اختصاص ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای مکانیزاسیون کشاورزی‎

با راه‌اندازی خط اعتباری شماره سه به مبلغ ۱۰ هزار میلیارد ریال، ضریب مکانیزاسیون به ۱٫۵ اسب بخار در هر هکتار می‌رسد.
مدیرکل اداره بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان؛

احداث سیلوی مکانیزه ۱۵۰هزار تنی در ترمینال غلات بندر شهیدرجایی

مدیرکل اداره بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان، از احداث سیلوی مکانیزه ۱۵۰ هزار تنی در ترمینال غلات بندر شهید رجایی خبر داد.
مدیر عامل سابق اتحادیه های لبنی؛

گلایه های کارخانه های لبنی از نبود زیر ساخت های لازم

مدیر عامل سابق اتحادیه های لبنی گفت: دو وزارتخانه جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت در زمان صدور مجوز پروانه فعالیت باید به تعهدات خود عمل کنند.
مشاور وزیر جهاد کشاورزی مطرح کرد:

پرداخت 50 درصد یارانه برای خرید ادوات کشاورزی/ تراکتور و کمباین از تولیدات داخلی تامین شد

مشاور وزیر جهاد کشاورزی گفت: مکانیزاسیون کشاورزی روند مثبتی داشته است.

رئیس مرکز مکانیزاسیون کشاورزی خبر داد؛ اعتبار ۷۰۰ میلیارد تومانی توسعه مکانیزاسیون کشاورزی

یک مقام مسئول میزان اعتبارات جذب شده برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی را ۲۵۰میلیارد تومان اعلام کرد و گفت:مسئولان بانک کشاورزی قول داده‌اند تا پایان سال آن را به ۷۰۰ میلیارد تومان افزایش دهند.
کاریکاتور حساس بشو:

راکفلر و کشاورزی ایران

ردپای جدید راکفلر آمریکایی در کشاورزی ایران مستندات واصله حاکی است با نفوذ جریان وابسته به بنیاد راکفلر و مقامات امنیتی آمریکایی، پیش از ارزیابی خطر و اخذ مجوزهای قانونی، در سال ۹۴ کشت انبوه محصولات تراریخته در ایران کلید زده‌ شد.
کامبیز عباسی خبر داد:

اختصاص 1200 میلیارد تومان اعتبار به مکانیزاسیون کشاورزی

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی کشور از اختصاص یک‌هزار و 200 میلیارد تومان اعتبارات مکانیزاسیون کشاورزی در کشور خبر داد.

راه‌اندازي صنايع كوچك تبديلي روستايي در سال جاري

در راستاي پياده‌سازي سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي در سال جاري، راه‌اندازي صنايع كوچك تبديلي روستايي در سراسر كشور با هدف برند‌سازي محصولات كشاورزي در دستور کار سازمان بسیج مستضعفین قرار گرفت.
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

نیازمند شرکای جدید در تکنولوژی کشاورزی هستیم

معاون امور زراعت وزیر جهاد کشاورزی گفت: در پساتحریم باید شرکای جدیدی برای انتقال تکنولوژی و سرمایه گذاری در بخش کشاورزی پیدا کنیم، زیرا در بلند مدت نمی‌توانیم سرنوشت تولید را به خارج از کشور گره بزنیم
مدیر مرکز طرح های کلان ملی؛

دستگاه کمباین پنبه امسال به بهره برداری می رسد

مدیر مرکز طرح های کلان ملی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: دستگاه کمباین پنبه که یک طرح کلان ملی در معاونت علمی است امسال به بهره برداری می رسد.
گفت‌و‌گو با کریمی کار‌شناس ارشد مکانیزاسیون کشاورزی؛

کندی مکانیزاسیون به نابودی برنجکاری می‌انجامد

سالهاست که سوزندان کاه در شالیزارهای گیلان به معضل بزرگی برای مردم تبدیل شده است.
صفحه  از ۲
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها