سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مخالفان و موافقان چه می‌گویند؟

بارورسازی ابر‌ها در ۱۰ استان بزودی آغاز می‌شود

بارور سازی ابرها در ایران به زودی در ۱۰ استان کشور در حالی آغاز می‌شود که مخالفان بسیار زیادی برای این اقدام وجود دارد.
باروری ابرها؛ پرهزینه یا بی‌اثر؟

پروژه‌ای که در رفع خشکسالی ایران مؤثر نیست

رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران هواشناسی، باروری ابرها را در رفع خشکسالی ایران مؤثر ندانست و گفت: حتی خشکسالی کالیفرنیا با استفاده از باروری ابرها حل نشد.
دیدگاه مخالفان بارورسازی؛

فرایند عقیم بارورسازی ابرها در ایران

20 سال از آغاز فرایند بارورسازی ابرها در ایران می گذرد اما برخی آن را غیرعملی و افسانه می خوانند و بعضی دیگر خود را مدافع سرسخت آن می دانند و این رویکردهای دوگانه ابرهای ایران را در دو دهه گذشته عقیم گذاشته است.
آغاز نمایشگاه تکنولوژی کشاورزی در آمریکا:

سرمایه‌گذاری مایکروسافت در کشاورزی

هدف طولانی‌مدت مایکروسافت توانمندسازی کشاورزان با استفاده از تکنولوژی از جمله رایانش ابری و زیرساخت‌های مربوطه است.
مرادی:

عزم وزارت نیرو برای باروری ابرها جدی نیست

استاد حقوق انرژی دانشگاه تهران گفت: از ۷۷ سال پیش باروری ابرها از سوی روس‌ها و آمریکایی‌ها آغاز شد اما در شرایط کنونی وزارت نیرو در این امر جدیت ندارد.
بارور سازی ابرها ؛

بارورسازی ابرها، از اثبات علمی تا بارش در کشور همسایه!

بارور سازی ابرها در جهان هنوز به اثبات نرسیده است و با اینکه این روش در برخی از کشورها جواب داده، اما قابل کنترل نیست.
رئیس­­ مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی؛

۱۵۰ هزار هکتار سطح مکانیزه برنج سال آینده افزایش می یابد

رئیس­­ مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی پیش بینی کرد با تمهیدات تامین ارز ۴۲۰۰ تومانی برای ماشین های زراعت برنج، سال آینده ۱۴۰ تا ۱۵۰ هزار هکتار به سطح کاشت و برداشت مکانیزه این محصول افزوده شود.
وزیر جهاد کشاورزی گفت:

6هزار میلیارد تومان برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی

وزیر جهاد کشاورزی گفت: کشاورزی امروز با بکارگیری نیروی محرکه، ماشین ها و ادوات مکانیزه در مراحل تولید و پس از تولید می تواند پیشرفت داشته باشد، افزود: در پنج سال گذشته یعنی از نیمه دوم سال۹۲ تاکنون خط اعتباری ۶هزار میلیارد تومانی برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی اختصاص یافته است و این خط اعتباری همچنان ادامه دارد.
درگفتگو با مهندس مجتبی پویان مهر؛

پایانی بر مناقشات توسعه محصولات تراریخته با ظهور فناوری نوین

طی سال‌های اخیر فناوری جدیدی در عرصه مهندسی ژنتیک ظهور کرده است که گویا برخی کشورهای مخالف توسعه محصولات تراریخته این فناوری را پذیرفته و بومی‌سازی کرده‌اند.
فناوری های توسعه یافته برای برداشت محصول؛

فناوری های توسعه یافته در حوزه کشاورزی برای برداشت محصول و گرده افشانی

فناوری های بخش کشاورزی به حوزه‌های جمع‌آوری داده، پیش‌بینی های مفید و یا ارزیابی وضعیت محصولات و کمک به کشاورزان در پرورش محصول بهتر متمرکز هستند. در ادامه این مقاله از مجله فناوری‌های توان افزا و پوشیدنی به مرور این فناوری‌ها می‌پردازیم.
مدیریت الگوی مصرف؛

عملکرد طرح توسعه سامانه های نوین آبیاری +اینفوگرافی

سیستم‌های نوین آبیاری در سال ۹۶ در قالب ۱۸ هزار و ۲۱۵ پروژه و در سطح ۱۸۰ هزار و ۴۱۴ هکتار از اراضی کشاورزی اجرا شده است و همچنین در سطح ۱۲۲ هزار هکتار از اراضی نیز در حال اجرا است که مجموع سطح اجراء شده و در حال اجرا ۳۰۲ هزار و ۴۷۷ هکتار است.
رئیس اتحادیه ماشین آلات کشاورزی تهران:

تولیدداخلی ماشین‌آلات کشاورزی درشرایط تحریم

رئیس اتحادیه ماشین‌آلات کشاورزی و صنعتی تهران با اشاره به اینکه در حال حاضر 100 شرکت در حوزه تولید ماشین‌آلات بزرگ کشاورزی فعالیت دارند، گفت: در صورت تحریم، ماشین‌آلات بزرگ در کشور قابل تولید است.
مدیر جهادکشاورزی عنبرآباد:

25 درصد گلخانه‌ های عنبرآباد در دولت تدبیر راه اندازی شد

مدیر جهادکشاورزی عنبرآباد گفت: 25 درصد گلخانه‌ های جالیزی این شهرستان در دولت تدبیر و امید و با سیاست های حمایتی وزیر جهاد کشاورزی راه اندازی شد.
عباس زراع، مشاور وزیر جهاد کشاورزی:

تجهیز ۲۰۳ هزار هکتار از اراضی کشور به سامانه های نوین آبیاری در سال ۹۷

مشاور وزیر جهاد کشاورزی و مجری طرح سامانه های نوین آبیاری کشور گفت: امسال از محل صندوق توسعه ملی و بودجه سنواتی این وزارتخانه ۱۵ هزار میلیارد ریال برای توسعه سامانه های نوین آبیاری کشور پیش بینی شد.
مدیرعامل بانک کشاورزی:

تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی ظرف ۴۸ ساعت پرداخت می شود

مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: هیچ محدودیتی از نظر منابع برای پرداخت تسهیلات به متقاضیان زیر بخش مکانیزاسیون کشاورزی وجود ندارد و این تسهیلات ظرف ۴۸ ساعت پرداخت می شود.
وزیر جهاد کشاورزی:

احداث سالانه تا سه هزار هکتار گلخانه در کشور

محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی گفت: این وزارتخانه قصد دارد سالانه ۲ هزار و ۵۰۰ تا سه هزار هکتار گلخانه در استان های مختلف کشور با هدف توسعه تولیدات جدید کشاورزی احداث کند.
مشکلات پیش روی کشاورزان؛

توقف کامل تولید تراکتور داخلی تا ۶ماه آینده/ ماشین آلات کشاورزی در شرف افزایش انفجاری قیمت

هزینه خرید یا اجاره تراکتور و ادوات کشاورزی بخش مهمی از هزینه تولید در بخش کشاورزی را شامل می‌شود. قیمت این ماشین آلات با افزایش نرخ ارز روند صعودی به خود گرفته و با تصمیم دولت برای حذف آن‌ها از لیست دریافت ارز دولتی، به اوج رسیده است. موضوعی که به گفته فعالان این صنعت زمینه ساز توقف واردات و تولید در کارخانه‌های داخلی تا ۶ ماه آینده شده است.
ثروتی که از دست می‌رود؛

خام‌ فروشی، آسیبی جدی بر صنعت گیاهان دارویی همدان

نبود صنایع بسته‌بندی و فرآوری گیاهان دارویی، توسعه صادرات و عدم استفاده از روش‌های نوین کاشت، از جمله کاستی های کشت گیاهان دارویی است
رييس مرکز توسعه مکانيزاسيون کشاورزي:

نوسازي ناوگان کشاورزي، ضايعات غلات را پنج درصد کم کرد

رييس مرکز توسعه مکانيزاسيون کشاورزي کشور گفت: در سال هاي اخير با نوسازي ناوگان بخش کشاورزي و استفاده از فناوري ها و کمباين هاي جديد ضايعات غلات به کمتر از پنج درصد کاهش يافته است.
وزیر جهاد کشاورزی:

150 هزار هکتار از اراضی کشور به آبیاری نوین مجهز می‌شود

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه اعتبار کافی برای خرید علوفه دامی با ارز 4200 تومانی مصوب شد، گفت: تا پایان امسال، 130 تا 150 هزار هکتار از اراضی کشاورزی کشور به سامانه آبیاری نوین مجهز می‌شود.
صفحه  از ۵
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها