سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهاد؛

صدور کارت سوخت برای ماشین‌های کشاورزی

کامبیز عباسی رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهاد گفت: ضایعات برداشت غله در سطح ۸.۲ میلیون هکتار مزارع به کمتر از ۴ درصد رسیده است.
در دولت تدبیر و امید رخ داد؛

سرمایه گذاری ۸۲۰۰ میلیارد تومانی برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی

کامبیز عباسی رئیس مرکز مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی گفت: از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون هشت هزارو ۲۰۰ میلیارد تومان در بخش مکانیزاسیون کشاورزی سرمایه‌گذاری انجام‌شده است.
رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی:

سطح زیر کشت مکانیزه برنج به ۷۰ درصد می‌رسد

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی گفت: سرمایه گذاری طی پنج سال اخیر در زمینه مکانیزاسیون برنج موجب شده که کشت مکانیزه به محدوده ۵۰ تا ۷۰ درصد برسد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان؛

ساخت دستگاه تشخیص درجه‌‌بندی برگ چای در واحد لاهیجان

سیروس بی دریغ رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان از ساخت دستگاه تشخیص درجه‌‌‌‌‌‌‌‌بندی برگ چای توسط پژوهشگران این واحد دانشگاهی خبر داد.
وزیر جهاد کشاورزی:

۱ میلیون هکتار از مزارع کشور به سیستم‌های نوین آبیاری تجهیز شد

مهندس محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی گفت: در ۵ سال اخير، حدود یک میلیون هکتار از مزارع کشور به سیستم‌های نوین آبیاری مجهز شده‌اند.
رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی:

جذب ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی در سال جاری

رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی اظهار داشت: نزدیک به ۲۰۰ میلیارد تومان از خط اعتباری شماره هفت مکانیزاسیون کشاورزی از ابتدای سال جاری تا کنون جذب قطعی شده است.
دکتر حسین شیرزاد؛

ما نیازمند تسهیم توأمان مالکیت و ریسک در فرآیند پذیرش تکنولوژی‌های جدید و روز دنیا هستیم

حسین شیرزاد، مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی که در کارگاه بین‌المللی آموزش برندسازی سخن می گفت، عنوان کرد که کشاورزی مدرن و امروزی، کشاورزی عرصه رباتیک، تکنولوژی‌های هوش مصنوعی و طیف وسیعی از حسگرهایی است که در بخش‌های مختلف با آن مواجه‌ایم.
رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهاد:

سرمایه گذاری بی‌سابقه هشت هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی در حوزه مکانیزاسیون کشاورزی

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهاد گفت: از نیمه دوم سال ۹۲ تا کنون هشتهزار ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در حوزه مکانیزاسیون انجام شده است.
سرمایه گذاری در بخش کشاورزی؛

خوداتکایی ۹۵ درصدی در تولید ماشین‌آلات کشاورزی

طی چند سال گذشته با تکیه بر توان داخلی به خوداتکایی ۹۰ تا ۹۵ درصدی در حوزه ماشین آلات و ابزارآلات کشاورزی دست یافته ایم.
رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی:

اختصاص ۱۸۰۰ میلیارد تومان برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی در سال ۹۸

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی گفت: در حوزه برداشت غلات کشور هم امروز ضایعات برداشت به کمتر از ۴ درصدرسیده در حالی که در ابتدای دولت این میزان حدود ۸ تا ۱۰ درصد بود.
هزینه‌های کشاورزان نجومی شد؛

قیمت ماشین‌های کشاورزی در یک‌سال اخیر تا ۱۱۰درصد افزایش یافته است

در هر بخشی از اقتصاد، تولید تابعی از عوامل گوناگون ازجمله قیمت، فناوری، هزینه‌ها و ساختار تولیدی است. طبیعی است که تغییرات در هرکدام از این شاخص‌ها می‌تواند میزان تولید را کاهش یا افزایش دهد. همچنین اگرچه نمی‌توان میزان اهمیت این شاخص‌ها را رتبه‌بندی کرد، اما مشخص است که هزینه و قیمت مهم‌ترین شاخص‌های تولید هستند، به‌طوری که ممکن است بخش تولیدی با فناوری پایین و ساختار تولیدی نامطلوب به‌کار خود ادامه دهد؛ اما بعید است که یک بخش تولیدی با افزایش هزینه‌ها بدون افزایش قیمت محصول بتواند برای مدتی دوام بیاورد. مصداق بخش آخر این کلام، شرایط این روزهای بخش کشاورزی در ایران است که هزینه‌های بخش تولید به‌شدت افزایش یافته اما قیمت محصولات تولیدی مطابق با هزینه‌ها، رشد پیدا نکرده است.
خدمات کشاورزی شرکت ایرباس ؛

داده‌های ماهواره‌ای برای پرورش محصولات کشاورزی

شرکت ایرباس دیفنس اند اسپیس (Airbus Defence and Space) خدمتی نوین به نام ورده (Verde) را که تحلیل‌هایی بر پایه داده‌های ماهواره‌ای برای پرورش محصولات کشاورزی ارائه می‌کند به سبد محصولات کشاورزی دقیق (Precision Farming) خود اضافه کرده است.
معاون وزیر جهادکشاورزی مطرح کرد:

ارتقاء شاخص بهره‌وری با توسعه مکانیزاسیون در شبکه تعاونی‌های روستایی و کشاورزی

توسعه مکانیزاسیون در شبکه تعاونی‌های روستایی و کشاورزی، راهبردی مطمئن در جهت کاهش هزینه‌های تولید، انجام به هنگام عملیات کشاورزی، مدیریت مصرف نهاده‌ها و ارتقاء شاخص بهره‌وری محسوب می‌شود.
رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی:

95 درصد از ماشین‌آلات کشاورزی داخلی است

تلاش برای دست‌یابی به توسعه پایدار در گرو توجه به کشاورزی است و اصولاً کشورهای توسعه‌یافته گام اول مسیر توسعه را از خودکفایی در محصولات اساسی کشاورزی شروع کرده‌اند. دست‌یابی به خودکفایی کشاورزی مستلزم توجه به نکات حائز اهمیتی، ازجمله مکانیزاسیون کشاورزی است. تلاش جهت تولید ادوات و ماشین‌آلات کشاورزی در کشور خود گویای توجه به این امر است.
یک مقام مسئول:

شرط سنی پلاک گذاری تراکتورهای کشاورزی برداشته شد

به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، کامبیز عباسی، رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی اظهار کرد: با پیگیری‌های وزیر جهاد کشاورزی و در راستای حمایت از جامعه کشاورزی کشور، شرط سنی پلاک گذاری برداشته شد و کلیه تراکتور‌ها و کمباین‌های موجود در بخش مشمول شماره گذاری می‌شوند.
برداشت محصول نخود با تلفات كم؛

نوآوری تلفات برداشت نخود را کاهش داد

پژوهشگران با ارائه روشي نو راه حل مناسبي براي برداشت محصول نخود با تلفات كم ارائه دادند.

افزون بر 11 میلیون دلار محصول فرآوری شده از گلستان صادر شد

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی گلستان گفت که از ابتدای امسال تاکنون فقط در بخش محصولات کشاورزی فرآوری شده 11 میلیون و 444 هزار و 899 دلار مواد غذایی از استان به خارج کشور صادر شد.
خودکفایی در کشاورزی با مکانیزاسیون؛

ایران قطب اصلی غرب آسیا در تولید و عرضه ادوات کشاورزی است

پیشرفت در عرصه تولید ماشین‌آلات کشاورزی، علاوه‌بر استفاده از ظرفیت‌های بالقوه موجود، در توسعه بخش کشاورزی هم مؤثر است. عرصه کشاورزی از نمونه حوزه‌هایی به‌شمار می‌رود که توسعه و پیشرفت در آن، نقش به‌سزایی در حصول توسعه اقتصادی ایفا می‌کند و در صورت خلل و نارسایی در این عرصه، فرآیند تحقق این امر خطیر (توسعه اقتصادی) ناقص و ابتر خواهد ماند. در این میان، هر عرصه تولید و صنعتی که با دانش و فناوری روز عجین شود به‌مراتب از بازدهی و سودآوری افزون‌تری برخوردار خواهد بود و در نقطه مقابل با تولید سنتی نمی‌توان به اهداف مورد نظر درباره شکوفایی اقتصادی و ارتقای کمی و کیفی سطح تولیدات نایل شد.
فرصتي مناسب براي توليد ثروت؛

ايجاد ارزش افزوده از برخي پسماندهاي جامد

محققان دانشگاه علم و صنعت ایران با انجام طرح پژوهشی موفق به حذف رنگ‌های سمی از محیط آبی شدند. البته نتایج این تحقیق می‌تواند راهکاری برای ايجاد ارزش افزوده برخي پسماندهاي جامد باشد.
کشاورزی مدرنیزه؛

چند درصد از ماشین آلات کشاورزی در کشور تولید می‌شود؟

عرصه کشاورزی از نمونه حوزه‌هایی به شمار می‌رود که توسعه و پیشرفت در آن، نقش بسزایی در حصول توسعه اقتصادی ایفا می‌کند و در صورت خلل و نارسایی در این عرصه، فرآیند تحقق این امر خطیر (توسعه اقتصادی) ناقص و ابتر خواهد ماند.
صفحه  از ۷
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها