نامهربانی مسئولان نسبت به طلای سرخ؛

ضربه دیگری که خودی ها به زعفران ایرانی می‌زنند!

اخیرا در رسانه‌ها خبر ارزان شدن زعفران پیچیده است و در کنار آن به عدم اعلام آمارهای تولید و صادرات زعفران نیز انتقاد شده است که این موضوع جای بسی تامل دارد.
دلالها کوتاه آمدند؛

زعفران ۳۰۰هزارتومان ارزان شد

عضو شورای ملی زعفران ضمن انتقاد از تاخیر وزارت جهاد و گمرک در ارائه آمار تولید و صادرات این محصول، از کاهش حدود ۳۰۰ هزارتومانی قیمت هرکیلوگرم طلای سرخ در ۲ هفته اخیر خبر داد.
رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ و ماهی:

افزایش قیمت جوجه یک روزه درباره بازار شب عید نگرانی ایجاد می‌کند

رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ و ماهی گفت: قیمت مرغ در سه هفته اخیر روند ثابتی داشته و کیلویی 6900 تومان است اما متأسفانه قیمت جوجه یک روزه افزایش 40 درصدی داشته است.
معاون حجتی:

میوه شب عید تامین است/سرمازدگی به ۳۰ درصد تولید مازندران آسیب زد

معاون وزیرجهادبابیان اینکه عده‌ای با وارد کردن بخشی از پرتقال‌های یخ زده به بازار،طوری وانمودکردندکه تمام تولید شمال آسیب دیده وقابل استفاده نیست،گفت:ما مشکلی برای تامین پرتقال شب عیدنداریم.
معاملات بورس کالا؛

معامله ۳۰ هزار تن گندم در تالار صادراتی

پس از صدور مجوز ستاد تنظیم بازار در خصوص صادرات گندم مازاد کشور از طریق بورس کالای ایران که از هفته گذشته در دستور کار قرار گرفت، روز گذشته در آماری قابل قبول ۳۰ هزار تن گندم در تالار صادراتی بورس کالا مورد معامله قرار گرفت.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان‌جنوبی؛

شکل‌گیری اولین کنسرسیوم صادراتی خوشه طیور در خراسان‌جنوبی

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان‌جنوبی گفت: اولین کنسرسیوم صادراتی خوشه طیور در استان شکل رفته و با صرف صادرات کار می‌کند.
گزارش وزیر از سفر به قزاقستان:

۷۰۰ هزار هکتار زمین زراعی با قرارداد ۴۵ ساله

در مذاکرات برای یک و نیم میلیون هکتار اراضی برای سرمایه‌گذاری بحث و تبادل‌نظر صورت پذیرفت و حدود ۷۰۰ هزار هکتار با قراردادهای بلندمدت ۴۵ ساله در اختیار قرار گرفت که در ادامه هم روند این سرمایه‌گذاری ایرانی ادامه خواهد داشت.
معاون وزیر جهادکشاورزی خبرداد:

خريد ۲۱۱ هزار تن انواع دانه هاي روغني در كشور/ تمامي مطالبات كشاورزان برای خريد دانه هاي روغني پرداخت شده

امسال براي اولين بار خريد انواع دانه ها ي روغني توليد داخلي به اين شركت واگذار شد و مراكز خريد دولتي توانستند مقدار ۲۱۱ هزار و ۲۸۲ تن انواع دانه ي روغني كلزا، آفتابگردان، سويا و گلرنگ از كشاورزان خريداري كنند. مدير عامل شركت بازرگاني دولتي ايران گفت: امسال براي اولين بار خريد انواع دانه ها ي روغني توليد داخلي به اين شركت واگذار شد و مراكز خريد دولتي توانستند مقدار ۲۱۱ هزار و ۲۸۲ تن انواع دانه ي روغني كلزا، آفتابگردان، سويا و گلرنگ از كشاورزان خريداري كنند.
وزیر جهاد کشاورزی خبر داد؛

حمایت ویژه دولت از تولید گیاهان دارویی

وزیر جهاد کشاورزی از حمایت ویژه دولت از تولید گیاهان دارویی خبر داد.وی بیان داشت: بر اساس آمارهای موجود، تولید گیاهان دارویی، ارزش افزوده کشاورزان را تا 10 برابر افزایش می‌دهد و از سوی دیگر به دلیل نوع این گیاهان، مصرف آب نیز تا سه برابر کاهش می‌یابد.
رئیس کانون انجمن های صنایع غذایی کشور تاکید کرد:

کیفیت در خرید تضمینی گندم ملاک قرار گیرد

رئیس کانون انجمن های صنایع غذایی کشور با بیان اینکه در کمیت تولید گندم به خودکفایی رسیده ایم اما هنوز در بخش کیفیت مشکل داریم، تاکید کرد کیفیت محصولات باید در خرید تضمینی گندم ملاک قرار گیرد.
مدیر عامل سازمان تعاون روستایی کشور؛

ساختار بازار محصولات کشاورزی ایران ناکارآمد است

تعاونی‌های روستایی بهترین ظرفیت برای توسعه بخش کشاورزی بوده که قادر به خرید ۱۱٫۴ میلیون تن گندم از کشاورزان شده است. گندم، آرد و نان طلایی ترین زنجیره اقتصاد کشور می باشد.
پیشنهادی برای واگذاری نداده ایم:

واگذاری تنظیم بازار محصولات کشاورزی به کجا رسید؟

عده ای خارج از وزارت جهادکشاورزی به دنبال بازپس گیری بخش تنظیم بازار محصولات کشاورزی از این وزارتخانه هستند.
دبیر انجمن برنج کشور مدعی شد؛

راهکار ثابت برای واردات ۸۰۰ هزار تن برنج اتخاذ شود

وزارت جهاد کشاورزی باید به‌دنبال راهکاری باشد که نیاز واقعی واردات برنج که حدود ۸۰۰ هزار تن است اعمال شود، زمان واردات فرقی نمی‌کند.
علی اکبر مهرفرد:

پیشنهادی به دولت برای واگذاری تنظیم بازار محصولات کشاورزی نداده ایم

قائم مقام وزیر جهادکشاورزی در امور بازرگانی می گوید، این وزارتخانه تاکنون پیشنهادی برای واگذاری بخش تنظیم بازار محصولات کشاورزی به دولت نداده است و ادعای طرح این پیشنهاد صحت ندارد.
صادرات گیاهان دارویی؛

ضوابط صادرات گیاهان دارویی و صنعتی اعلام شد

ضوابط صادرات محصولات گیاهان دارویی و صنعتی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام شد.
ایران و بازار داخلی فروش زیتون؛

جای خالی «برند» در پایتخت زیتون ایران

در دنیا 5/11 میلیون هکتار باغ زیتون وجود دارد که ایران هم یکی از این کشورهاست اما پایین بودن مصرف سرانه روغن زیتون در کشور و اینکه ایران تنها کشوری است که بازار اختصاصی فروش زیتون را دارد ولی از مطرح شدن به‌عنوان «برند» محروم است، از جمله مسائلی است که باید بیشتر مورد توجه مسئولان مربوطه قرار گیرد، زیرا افزایش تولید و صادرات آن می‌تواند برای کشور ارزآوری داشته باشد.
صادرات سه میلیون تن تولید مازاد؛

آغاز صادرات گندم پس از ده سال

سرانجام پس از یک دهه، یک بار دیگر ایران در تولید محصول استراتژیک گندم به خودکفایی رسید و برای بار دیگر جشن شکرگزاری آن در 22 آذر ماه برگزارشد. اما این جشن و خودکفایی نقطه آغازی برای پیوستن ایران به جمع کشورهای صادرکننده گندم بود.
وزیر جهاد کشاورزی:

دولت نرخ‌ خرید تضمینی را به قیمتی ابلاغ کند که باعث دل نگرانی کشاورزان نشود

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه درباره نرخ امسال خرید تضمینی گندم در شورای اقتصاد صحبت شده است، گفت: این نرخها باید به شکلی ابلاغ شود که منجر به پایداری تولید و عدم دلنگرانی کشاورزان شود.
به دلیل عرضه بالای گوجه فرنگی به بازار؛

سقوط آزاد نرخ گوجه فرنگی

رئیس اتحادیه میوه و سبزی با بیان اینکه میزان کاهش قیمت گوجه فرنگی در بازار به بیش از ۵۰ درصد رسیده است،گفت: عرضه زیاد این محصول به بازار، تعادل قیمتی را برهم زده است.
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس:

وزارت کشاورزی در بخش بازرگانی نیاز به خانه‌تکانی دارد

رئیس کمیسیون کشاورزی گفت: اگرچه بابت تولید محصولات کشاورزی باید به آقای حجتی خداقوت گفت، اما وزارت جهاد کشاورزی در بخش تنظیم بازار و صادرات محصولات کشاورزی ضعیف عمل کرده و بخش بازرگانی این وزارتخانه نیاز به خانه‌تکانی دارد.
صفحه  از ۱۳
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها