اعمال فشار افراد خاص به جهادکشاورزی؛

600 هزار تن پرتقال ترکیه‌ در راه ایران

۶۰۰هزار تن پرتقال علاوه بر ۱۰۰هزار تن پرتقالی که دولت برای تنظیم بازار به‌صورت قانونی قرار است وارد کند، توسط برخی افراد از ترکیه خریداری‌شده و قصد ورود آنها به کشور از طریق فشار آوردن به وزارت جهاد کشاورزی وجود دارد.
از تصویب دیرهنگام تا مخالفت حجتی؛

چرا نرخ تضمینی مصوب گندم ابلاغ نمی‌شود؟

در حالی که بیش از ۵ ماه از فصل کشت می‌گذرد و نرخ خرید تضمینی گندم با تاخیر به تصویب رسیده است، به نظر می‌رسد مخالفت‌های حجتی برای تعیین نرخ ۱۳۰۰ تومانی خرید تضمینی گندم همچنان ادامه دارد و تنها عامل ابلاغ نشدن آن از سوی دولت است.
عامل گرانی قیمت مرغ کیست؟

مشکل اصلی صنعت مرغ وجود واسطه ها و دلال هاست

یک فعال صنعت مرغداری می‌گوید: میدان بهمن هیولایی برای صنعت مرغداری و تولید گوشت مرغ است که با افزایش و کاهش قیمت هم صنعت را دچار مشکلات بزرگی می کند و هم در سبد مصرف خانوارها تاثیر می گذارد.
نايب‌رييس شوراي ملي زعفران:

افزايش صادرات زعفران

نايب‌رييس شوراي ملي زعفران از افزايش ۳۷ درصدي صادرات زعفران در ۸ ماهه امسال خبر داد و گفت: قيمت زعفران نگين حدود ۳۰ درصد در بازار كاهش يافته است.
قائم‌مقام انجمن تولیدکنندگان جوجه یکروزه:

اتحادیه پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی به تحریک تقاضای جوجه، دامن زد

انجمن تولیدکنندگان جوجه یکروزه، تصمیم اتحادیه مرغداران مرغ گوشتی مبنی بر تعیین نرخ جوجه را عامل اصلی ادامه‌دار شدن قیمت بالای این محصول می‌داند.

برای تامین میوه شب عید مشکلی نداریم

وزیر جهاد کشاورزی گفت: مشکلی برای تامین میوه شب عید نخواهیم داشت.

نرخ گندم تصویب شد

وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: قیمت خرید تضمینی گندم در شورای اقتصاد تصویب شده است که امیدواریم تا چند روز دیگر ابلاغ شود.
رئیس اتحادیه تعاونی چایکاران کشور:

زمستان رفت و پول چایکاران پرداخت نشد/ برگ سبز چای باید به 4 هزار تومان برسد

رئیس اتحادیه تعاونی چایکاران کشور گفت: مطالبات چایکاران با گذشت چند ماه هنوز پرداخت نشده، اما قول داده‌اند که تا هفته آینده مطالبات تسویه شود.
توزیع چراغ خاموش۱۱میوه ممنوعه؛

قاچاقچیان درحال محک دولت وبازار

تزریق قطره چکانی میوه‌های ممنوعه خارجی به بازار برای روزهای پایانی سال، در حالی آغاز شده که گویا قاچاقچیان درحال برنامه ریزی برای واردات گسترده این محصولات هستند.
گرم بودن بازار واردکنندگان میوه :

پیاز و پرتقال ایرانی آفت می زند اما همچنان بار میوه از فرنگ می‌آید!

در حالی پیاز و پرتقال و سایر محصولات کشاورزی در نقاط مختلفی از کشور آفت می‌زند و دور ریخته می‌شود که واردکنندگان همچنان جیب خود را به نابودی این محصولات گره زده اند و از این طریق درآمد هنگفتی به جیب می زنند.
کیش و مات بازار غذا؛

تعرفه‌های بالای واردات و حمایت از کشاورزان عامل گرانی‌هاست

گرانی برنج، گوشت قرمز، حبوبات و حالا کره مدت‌هاست که خبرسازی می‌کند و توپ این گرانی‌ها در زمین دو وزارتخانه یعنی کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت پاس‌کاری می‌شود. وزارت کشاورزی دلال‌ها را مقصر و سازمان حمایت از مصرف‌کننده را مسئول کنترل افسارگسیختگی قیمت موادغذایی می‌داند و وزارت صنعت، تعرفه‌های بالای واردات و حمایت از کشاورزان را عامل گرانی‌ها معرفی می‌کند.
مهرداد لاهوتی:

کاهش تعرفه واردات برنج به تغییر کاربری دامن می‌زند/ کشاورزی نابود می‌شود

لاهوتی تاکید کرد که در هیج جای دنیا با کاهش تعرفه از بازار محصولات کشاورزی حمایت نمی‌کنند. این موجب نابودی بخش کشاورزی می‌شود.
صادرات در انتظار حمایت بیشتر؛

چرخه صادرات محصولات کشاورزی کامل نیست

محصولات کشاورزی ایران بویژه «نی ریز» به شرط رعایت برخی استانداردهای جهانی و فرآوری، قابلیت عرضه در بازارهای جهانی را دارد.
نامهربانی مسئولان نسبت به طلای سرخ؛

ضربه دیگری که خودی ها به زعفران ایرانی می‌زنند!

اخیرا در رسانه‌ها خبر ارزان شدن زعفران پیچیده است و در کنار آن به عدم اعلام آمارهای تولید و صادرات زعفران نیز انتقاد شده است که این موضوع جای بسی تامل دارد.
دلال ها کوتاه آمدند؛

زعفران ۳۰۰هزارتومان ارزان شد

عضو شورای ملی زعفران ضمن انتقاد از تاخیر وزارت جهاد و گمرک در ارائه آمار تولید و صادرات این محصول، از کاهش حدود ۳۰۰ هزارتومانی قیمت هرکیلوگرم طلای سرخ در دو هفته اخیر خبر داد.
رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ و ماهی:

افزایش قیمت جوجه یک روزه درباره بازار شب عید نگرانی ایجاد می‌کند

رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ و ماهی گفت: قیمت مرغ در سه هفته اخیر روند ثابتی داشته و کیلویی 6900 تومان است اما متأسفانه قیمت جوجه یک روزه افزایش 40 درصدی داشته است.
معاون حجتی:

میوه شب عید تامین است/سرمازدگی به ۳۰ درصد تولید مازندران آسیب زد

معاون وزیرجهادبابیان اینکه عده‌ای با وارد کردن بخشی از پرتقال‌های یخ زده به بازار،طوری وانمودکردندکه تمام تولید شمال آسیب دیده وقابل استفاده نیست،گفت:ما مشکلی برای تامین پرتقال شب عیدنداریم.
معاملات بورس کالا؛

معامله ۳۰ هزار تن گندم در تالار صادراتی

پس از صدور مجوز ستاد تنظیم بازار در خصوص صادرات گندم مازاد کشور از طریق بورس کالای ایران که از هفته گذشته در دستور کار قرار گرفت، روز گذشته در آماری قابل قبول ۳۰ هزار تن گندم در تالار صادراتی بورس کالا مورد معامله قرار گرفت.
جرجانی از خراسان‌جنوبی؛

شکل‌گیری اولین کنسرسیوم صادراتی خوشه طیور در خراسان‌جنوبی

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان‌جنوبی گفت: اولین کنسرسیوم صادراتی خوشه طیور در استان شکل رفته و با صرف صادرات کار می‌کند.
گزارش وزیر از سفر به قزاقستان:

۷۰۰ هزار هکتار زمین زراعی با قرارداد ۴۵ ساله

در مذاکرات برای یک و نیم میلیون هکتار اراضی برای سرمایه‌گذاری بحث و تبادل‌نظر صورت پذیرفت و حدود ۷۰۰ هزار هکتار با قراردادهای بلندمدت ۴۵ ساله در اختیار قرار گرفت که در ادامه هم روند این سرمایه‌گذاری ایرانی ادامه خواهد داشت.
صفحه  از ۱۳
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها