سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
در راستای تجارت گیاهان دارویی؛

سقوط آزاد ايران در تجارت گياهان دارويى/ ميليون‌ها دلار درآمد فقط با استفاده از گياهان بومى

طبق گزارش‌های موجود، تاکنون حدود دو هزار و 300 گونه گیاهی در کشور شناسایی شده‌اند که با برنامه‌ریزی مدون و هوشمندانه در راستای تجارت گیاهان دارویی، به اشتغالزایی هر چه بیشتر و کسب سودهای چشمگیر منتهی خواهد شد.
وزارت کشاورزی اعلام کرد:

نقش پررنگ خارجی‌ها در تعیین قیمت زعفران ایرانی

کارشناس کشت، تولید و فرآوری گیاهان دارویی وزارت کشاورزی گفت: قیمت زعفران ایرانی را کشاورز تعیین نمی‌کند و افراد و گروه‌های خاص در بازار داخلی و کشورهایی مانند حاشیه نشین‌های خلیج فارس، اسپانیا و افغانستان در بازار جهانی تعیین کننده قیمت زعفران هستند.
برای نخستین بار در کشور؛

عرضه چای در بورس کالای منطقه آزاد انزلی

برای نخستین بار در کشور در سال حمایت از کالای ایرانی،چای در بورس کالای منطقه آزاد انزلی عرضه می‌شود.
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران اعلام کرد:

ثبات تولید و مدیریت بازار با خرید حمایتی روزانه ۱ هزارتن شیر خام از دامداران

دکتر حسین شیرزاد، مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران اعلام کرد:وزارت جهاد کشاورزی با خرید حمایتی شیر خام دامداران موجب ثبات در تولید و ایجاد اشتغال پایدار در بخش صنعت شیر خام شده است.
وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد:

۲.۴ میلیون تن گوشت سفید در کشور تولید می شود/توسعه تولید دام های سبک پربازده برای تامین گوشت قرمز

محمود حجتی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه 1 خرداد 97) مجلس شورای اسلامی در جلسه سوال از وزیر جهاد کشاورزی که شهروز برزگر نماینده مردم سلماس از وی در خصوص علت نوسانات قیمت گوشت سفید، قرمز و عدم تنظیم بازار این دو محصول، علت صادر نشدن سیب، مرکبات و محصولات کشاورزی داخلی، علت کاهش تعرفه‌ی واردات محصولات کشاورزی و علت نبود ساز و کار مناسب برای جبران خسارت رخدادهای طبیعی برای کشاورزان و دامداران پرسید، پاسخ داد: در ایام عید و سایر ایام امسال از ذخایر به گوشت منجمد در سردخانه‌ها نیاز بازار را تامین می‌کنیم تا به مصرف کنندگان نیز احجاف نشود. قیمت‌ها در بازار پایین است.
ضرورت حمایت از تولید؛

دانه‌های روغنی بستر تحقق اقتصاد مقاومتی

مصرف روغن‌های گیاهی با توجه به افزایش جمعیت کشور و تغییر الگوی غذایی مردم در حال افزایش است. نیاز به واردات بخش اعظم روغن خوراکی مصرفی در کشور و تداوم این روند، ضرورت سنجش امکانات و پتانسیل آب و برنامه‌ریزی جامع برای توسعه کشت دانه‌های روغنی را بیش از پیش مورد تأکید قرار می‌دهد. د
منصور پوریان:

ممنوعیت صادرات دام زنده منجر به قاچاق می‎شود

چندی است رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در رسانه ها علت گرانی گوشت قرمز را صادرات دام زنده عنوان می کند، این درحالیست که وزارت جهاد کشاورزی چند ماهی است که صادرات دام زنده را برای تنظیم بازار داخلی متوقف کرده است.
علی زاده شایق :

افزایش قیمت برنج ارتباطی به ماه رمضان ندارد

دبیر انجمن برنج گفت:طبق روال همه ساله،قیمت برنج بعد از فصل برداشت با منحنی کم شیبی تا مرداد سال بعد روبه افزایش است و ارتباطی به ماه رمضان و محرم ندارد.
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران:

عرضه خرما از طریق بورس کالا و اتحادیه های تعاونی روستایی استان ها در ماه مبارک رمضان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان مرکزی تعاون روستایی، دکتر حسین شیرزاد به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان طرح خرید حمایتی خرما را تشریح کرد.
کاهش صادرات صنایع غذایی؛

كرسي ويژه صنايع غذايي در سبد صادراتي كالاهاي غيرنفتي

صنايع غذايي كشور كه همواره در زمره صنايع داراي مزيت كشور به‌شمار مي‌رود در سال 96 هم هرچند ناچيز اما با افزايش 200 ميليون دلاري صادرات روبه‌رو بود و 13 درصد از سهم كل صادرات غيرنفتي را به خود اختصاص داد.
بورس، بهشت زعفران ایران؛

آثار عرضه زعفران در بورس کالا

نظر کارشناس را درباره آثار عرضه زعفران در بورس کالا بررسی می خوانید.
دبیر کل انجمن خرمای ایران؛

دست خالی کشاورزان و سود 500 برابری دلالان خرما/ افزایش 50 درصدی قیمت خرما در آستانه ماه رمضان

دبیر کل انجمن خرمای ایران گفت: امسال به خاطر جهش قیمت دلار میزان صادرات هم بالاتر رفته است اما این افزایش هم کاذب است و بعد از طی مدت زمانی به عقب باز می گردد.
دپوی محصول به جای صادرات؛

ورود دولت، بازار زعفران را مختل کرد

نایب رئیس شورای ملی زعفران با بیان اینکه ورود دولت و خرید توافقی زعفران بازار این محصول را مختل کرد،گفت:قیمت زعفران هم اکنون حداقل۳میلیون و۷۰۰هزار تومان و حداکثر ۶میلیون و ۴۰۰هزار تومان است.
928 هزار تن گندم کشاورزان تاکنون خریداری شده است؛

آغاز توزیع کالاهای اساسی تنظیم بازار ماه رمضان از 22 اردیبهشت ماه

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از آغاز توزیع 70 هزار تن برنج، شکر و روغن نباتی از 22 اردیبهشت ماه به منظور تنظیم بازار ماه مبارک رمضان در فروشگاه های زنجیره ای و تعاونی های مصرف کشور خبر داد.
شکوهی خبر داد؛

صادرات قانونی و غیرقانونی دام زنده عامل اصلی گرانی گوشت قرمز

یک مقام مسئول گفت: مسئولان باید برای متعادل شدن قیمت گوشت قرمز از صادرات قانونی و غیرقانونی دام زنده جلوگیری کنند.
۳۰ کشور جهان پذیرای گلاب ایرانی؛

درآمد ۱۲ میلیون دلاری با صادرات گلاب

در سال ۹۶ بالغ بر ۴ هزار و ۳۴۴ تن گلاب به بیش از ۳۰ کشور جهان صادر شد که از این طریق درآمد بیش از ۱۲ میلیون دلاری نصیب کشور شده است.
التهاب در بازار زعفران؛

دپوی طلای سرخ با هدف سودجویی

این روزها بازار زعفران به‌دلیل ورود عده‌ای سودجو که این محصول را به قصد سودجویی می‌خرند و دپو می‌کنند، ‌ملتهب شده است. به‌گفته یک عضو شورای ملی زعفران،‌ این سودجویان نه صادرکننده هستند و نه فروشنده و کشاورز؛ آنها به شیوه‌های مختلف در بازار شایعه می‌کنند که با کمبود محصول مواجه هستیم و بر همین اساس، اوضاع را ملهتب می‌کنند.
باکری:

درصدی برای افزایش قیمت لبنیات، نمی‌توان تعیین کرد

دبیرانجمن صنایع لبنی گفت: با توجه به افزایش مدوام پارامتر‌های بهای تمام شده، از روش‌های درصدی نمی‌توان جلو رفت.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام:

کنجاله سویا، ذرت و گوشت گوسفند با ارز یارانه‌ای وارد می‌شود

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: با توجه به پیگیری‌ وزیر جهاد کشاورزی اختصاص ارز یارانه‌ای به ذرت، کنجاله سویا و گوشت گوسفندی از هفته گذشته به مرحله اجرا درآمده و بانک‌های عامل ارز مورد نیاز را تخصیص می‌دهند.
صادرات روده؛

روده‌ دام‌های ایرانی کجا می‌رود؟

رئیس اتحادیه صادرکنندگان روده اظهار کرد: ۸۰ تا ۹۰ درصد محصولات ما در این بخش به کشور آلمان صادر می‌شود.
صفحه  از ۳۱
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها