سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کاشت و تجاری‌سازی محصولات تراریخته؛

سازمان ترفند کثیف "تاجران تراریخته" برای بی‌خطرنشان دادن این محصولات + فیلم

با گذشت هر روز از تلاش تاجران تراریخته برای بی‌خطر نشان دادن محصولات تراریخته، بر دامنه خیزش مردمی و مقاومت افکار عمومی در برابر واردات و تولید محصولات تراریخته در کشورمان افزوده شده است همراه با فیلم کوتاهی از شگرد کثیف جریان تراریخته‌پرست.
تشکیل کارگروه ویژه در دفتر جلیلی برای تراریخته؛

جلیلی:سلامت محصولات تراریخته باید احراز شود

کارگروه ویژه در دفتر سعید جلیلی برای بررسی درباره محصولات تراریخته تشکیل شد.
به بهانه افزایش چندباره قیمت نان؛

تنها قیمت نه؛ کیفیت نان را هم بالا ببرید

برای چندمین بار قیمت نان افزایش یافت اما تغییری در کیفیت نان در تمام این سال‌ها صورت نگرفت و مردم همچنان نان‌های بی کیفیت را مصرف می‌کنند.
هاشمی:

سازمان پدافند غیر عامل باید به موضوع محصولات تراریخته ورود کند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: پیشنهاد می‌شود وزارتخانه‌هایی چون بهداشت و درمان و جهاد کشاورزی دفاتری را در سطح مدیر کل در وزارتخانه‌های خود تحت عنوان محصولات تراریخته تشکیل دهند تا این موضوع در سطوح اجرایی هم مورد پیگیری قرار گیرد.
جنگ آب در خاورمیانه؛

آب، پرریسک‌ترین مساله در تجارت جهانی

بسیاری از تحلیلگران خاورمیانه «آب» را اولین قربانی تغییرات آب و هوایی می‌دانند؛ تغییراتی که جنگ آب را به همراه خواهد داشت و به این طریق عبور از این چالش در دستور کار کشورهایی قرار گرفته که با چالش آب مواجه هستند.
«فائو» منتشر کرد؛

پیش‌بینی ۲۰۱۸ وضعیت غذا

روز جمعه «سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد» جدیدترین گزارش خود از چشم‌انداز غذا را منتشر کرد. براساس این گزارش، عرضه در مواد غذایی طی سال‌جاری همچنان شرایط مناسبی را تجربه خواهد کرد، اما پیش‌بینی می‌شود هزینه واردات مواد غذایی با افزایشی ۶ درصدی نسبت به سال گذشته به ۴۱۳/ ۱ هزار میلیارد دلار برسد.
در دیدارکمیسیونر اتحادیه اروپا؛

موافقت مشروط حجتی با واردات گوشت اروپایی

وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد که در صورت تایید سازمان دامپزشکی و رقابت‌پذیر بودن گوشت اتحادیه اروپا با برزیل، مشکلی برای واردات این محصول نداریم اما دامداران ایران مانند تولیدکنندگان لبنیات اروپا با مشکل برای بازار محصول‌شان مواجه هستند.
«فائو» منتشر کرد؛

پیش‌بینی ۲۰۱۸ وضعیت غذا

روز جمعه «سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد» جدیدترین گزارش خود از چشم‌انداز غذا را منتشر کرد. براساس این گزارش، عرضه در مواد غذایی طی سال‌جاری همچنان شرایط مناسبی را تجربه خواهد کرد، اما پیش‌بینی می‌شود هزینه واردات مواد غذایی با افزایشی ۶ درصدی نسبت به سال گذشته به ۴۱۳/ ۱ هزار میلیارد دلار برسد.
کلاهی که بر سر مشتریان می‌رود!

پشت پرده چای‌های سمی خارجی در بازار

رییس سازمان چای کشور گفت:بیشتر چای خارجی در فرآیند تولید در کشورهای تولیدکننده از سم استفاده می کنند.این کار به جهت شرایط اقلیمی و مدت زمان نگهداری از تولید تا صادرات صورت می گیرد.
پوتین:

روسیه مواد غذایی تراریخته را نه تولید و نه مصرف می‌کند

پوتین می‌خواهد روسیه تبدیل به بزرگترین صادر کننده مواد غذایی ارگانیک و طبیعی شود.
سرطان می‌خوریم؛

پرتقال «نارس»و«براق» در سبد میوه‌های مردم

هنوز یک ماه از فصل پاییز تمام نشده اما از هفته ها قبل، پرتقال های رنگ زرد در مغازه ها جا خوش کرده اند. میوه هایی که «نارس» چیده شده اند، اما با دخالت سودجویان به رنگ زرد در آمده اند.
تازه ترین گزارش فائو؛

دستاورد های ایران در کاهش سوء تغذیه در گزارش جدید فائو به رسمیت شناخته شد

گزارش جدید فائو نشان می دهد ایران در جمع 72 کشوری قرار دارد که موفق به تحقق اولین هدف توسعه هزاره ملل متحد مبنی بر به نصف رساندن نسبت جمعیتی افراد دارای گرسنگی شدید و یا سو تغذیه شده اند.

تفاهم نامه سه جانبه در زمینه ترویج محصولات سالم و استاندارد با مشارکت زنان روستایی و عشایری

تفاهم‌نامه سه‌جانبه در زمینه ترویج محصولات سالم و استاندارد با مشارکت زنان روستایی و عشایری، بین وزارت جهاد کشاورزی، معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و سازمان ملی استاندارد ایران امضا شد.
در پی اظهارات عیسی کلانتری درباره دفاعش از محصولات تراریخته؛

اقای کلانتری اندکی از جنس دلسوزان محیط زیست باشید/آمار واردات 8 میلیون تراریخته از کجا آمده است؟

روز گذشته عیسی کلانتری درباره دفاعش از محصولات تراریخته گفت: «هشت میلیون محصول تراریخته در سال به کشور وارد می‌شود و از آنها استفاده می‌‌شود، اما وقتی نوبت تولید در داخل می‌رسد، در کشور سروصدا می‌شود، ولی برای واردات و مصرف آن، مشکلی نیست و سروصدایی ایجاد نمی‌شود.» سلامت نیوز: اقای کلانتری اندکی از جنس دلسوزان محیط زیست باشید/آمار واردات 8 میلیون تراریخته از کجا آمده است؟
روز جهانی غذا؛

امنیت غذایی روستاهای ایران در معرض تهدید

مهاجرت از روستاها به شهرهای بزرگ یا حاشیه آنها به دلیل تامین نشدن امنیت غذایی، امروز تبدیل به نگرانی شده است؛ تا جایی که سازمان‌های بین المللی مانند فائو موضوع شعار امسال روز جهانی غذا را سرمایه‌گذاری روی توسعه روستا و تامین امنیت غذایی آنها انتخاب کرده است؛
حجتی مطرح کرد؛

ضرورت برچسب گذاری محصولات تراریخته

وزیر جهاد کشاورزی گفت:همکاران ما در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موضوع برچسب محصولات تراریخته وارداتی را دنبال می کنند.
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس مطرح کرد:

واردات بی ضابطه میلیون‌‌ها تن محصولات تراریخته

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با اشاره به تذکر 69 نفر از نمایندگان به رئیس‌جمهور در مورد واردات محصولات تراریخته به کشور گفت: هم اکنون در حدود 37 کشور دنیا محصولات تراریخته با قوانین و مقررات و اعمال ضوابط خاصی مصرف می‌شود امادر کشور ما این محصولات بدون ضابطه وارد می‌شود.
آمار غیرواقعی تولید و کسری برنج؛

عرضه برنج خارجی در کیسه ایرانی

نایب رییس انجمن برنج نیاز به واردات را 500 تا 700 هزارتن اعلام کرده، در حالی که با توجه به آمار گمرک از ابتدای سال بیش از یک میلیون تن برنج به کشور وارد شده است.
عضو هیئت رئیسه کشاورزی مجلس:

واردات "محصولات تراریخته" در دولت جدید افزایش یافته است

عضو هیئت رئیسه کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: در دولت جدید و پس از ابلاغ برنامه ششم، واردات محصولات تراریخته افزایش یافت.
اقدام قابل تقدیر روحانی؛

رئیس‌جمهور زیرآب «تجارت تراریخت» را زد

پس از «ظریف»، «حجتی»، «ابتکار» و «ولایتی»، رئیس‌جمهور هم در یک ریل‌گذاری برای وزارت جهاد کشاورزی، الزام به تجارت تراریخت را مسکوت گذاشت. متن حکم را ببینید.
صفحه  از ۱۲
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها