رئیس پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی؛

هر کس ثابت کند تراریخته سرطان زاست، 50 میلیون تومان جایزه دارد

با دستکاری محتوای ژنتیکی گیاهان و موجودات زنده، می توان محصولات تراریخته(Transgenic) تولید کرد و فرضاً ژن مربوط به مقاومت را از یک موجود به یک گیاه منتقل کرد و میزان مقاومت در آن گیاه را در برابر آفت و بیماری بالا برد و خسارت مالی ناشی از آفات گیاهی را به حداقل رساند.
رئیس انجمن ارگانیک ایران اعلام کرد:

وجود۳۵درصد ضایعات در محصولات

رئیس انجمن ارگانیک ایران با اشاره به اینکه بر اساس اعلام فائو در محصولات کشاورزی ایران ۳۰ تا ۳۵ درصد ضایعات وجود دارد گفت: در تولید محصولات باغی، بین رتبه هفتم و هشتم جهان قرار داریم.
استراتژی کشاورزی انگلستان؛

چهار محور برای استراتژی کشاورزی سه سال آینده انگلیس

هیأت امنا مرکز کشاورزی و توسعه باغبانی علمی (AHDB (Agriculture and Horticulture Development Board در حال بررسی روی چالش‌های کلیدی برای حمایت بهتر از کشاورزان، تولید کنندگان و کسانی است که در بخش فرآوری همچنان برای به حداکثر رساندن ارزش پول مربوط به مالیات برای ترسیم چشم‌انداز سه سال آینده بخش کشاورزی فعالیت بکنند.
بی توجهی ایرانی ها به بوقلمون؛

چرا ایرانی‌ها گوشت بوقلمون را از سفره‌های خود حذف کرده‌اند؟

گوشت بوقلمون علی‌رغم ویژگی‌های منحصربه‌فردی که دارد با استقبال سرد مردم مواجه شده است و خیلی‌ها به علت ناآشنایی با این محصول، حتی مزه‌ی آن را هم نچشیده‌اند.
شهریاری؛

مخالف حضور محصولات تراریخته در چرخه غذایی انسانی هستم

رئیس سابق کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: هنوز خیلی زود است که محصولات تراریخته در سبد غذایی مردم قرارگیرد.
از مهمترین دستاوردهای دولت:

تامین 80 درصدی نیاز غذایی کشور از تولیدات داخلی

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: هم اکنون 80 درصد از مواد غذایی مورد نیاز مردم از تولید داخلی تامین می شود این درحالی است که در سال اول فعالیت دولت تدبیر و امید این میزان 55 درصد بود.
با رای موافق نمایندگان تعیین شد؛

تولیدوواردات محصولات تراریخته فقط بامجوز

نمایندگان مردم در خانه ملت وظایف و اقداماتی که دولت برای تحقق خودکفایی در محصولات کشاورزی را باید انجام دهد، تعیین کردند.
در نهمین جشنواره محصولات ارگانیک مطرح شد؛

اجازه نمی‌دهیم مردم آزمایشگاه محصولات تراریخته سایر کشورها شوند

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران گفت: اجازه نمی‌دهیم مردم ما آزمایشگاه محصولات تراریخته سایر کشورها شوند، اگر در سایر کشورها بعضی از محصولات دستکاری ژنتیکی می‌شوند، باید در همان کشور آزمایش شوند.
معاون اداره نظارت بر فراورده های غذایی:

فروش برنج پلاستکی در کشور شایعه است

معاون اداره کل نظارت بر فراورده های غذایی سازمان غذا و دارو با اشاره به اخبار واردات برنج پلاستیکی در بازار ایران گفت: مردم به این شایعات توجه نکنند و با توجه به نشان سازمان غذا و دارو و برچسب اصالت، از فرآورده‌های غذایی موجود در بازار استفاده کنند.
نماینده مجلس شورای اسلامی:

ممنوعیت محصولات تراریخته در مجلس به‌خاطر حفظ امنیت غذایی مردم است

نماینده مردم فریمان دولت را مکلف به ایجاد مصونیت در تأمین امنیت غذایی مردم دانست و تأکید کرد: با توجه به اهمیت و آثاری که محصولات تراریخته در زندگی مردم دارد، باید حتی‌الامکان برای تأمین امنیت غذایی مصونیت لازم فراهم شود.
حجتی:

سلامت هفت محصول کشاورزی مورد پایش قرار می‌گیرد

وزیر جهاد کشاورزی گفت: سلامت هفت محصول به منظور پایش آلاینده ها و باقی مانده سموم محصولات کشاورزی مورد بررسی قرار می گیرد.
دیناروند مطرح کرد؛

دو شرط وزارت بهداشت برای صدور مجوز به محصولات تراریخته

دیناروند می‌گوید موضع وزارت بهداشت در مورد محصولات تراریخته «احتیاط» است، تاکنون فقط برای سویا و ذرت مجوز صادر شده است و صدور مجوز برای این محصولات دو شرط دارد.
دبیر انجمن ارگانیک ایران عنوان کرد:

به لوگوی محصولات ارگانیک توجه کنید

محمد رضا داوری دبیر انجمن ارگانیک ایران گفت: در حال حاضر حدود ۴۰ شرکت تحت نظارت انجمن ارگانیک ایران هستند، و برای کسب اطلاع از فروشنده ها و تولید کنندگان ارگانیک بهتر است علاقه مندان برای شناخت این شرکت ها به سایت انجمن ارگانیک ایران مراجعه کنند.
دبیر ستاد زیست فناوری مطرح کرد؛

ممنوعیت تراریخته هنوز در صحن مجلس تصویب نشده/ بار مالی مصوبه مجلس

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری با بیان اینکه موضوع واردات، تولید و مصرف محصولات تراریخته هنوز در صحن علنی مجلس تصویب نشده، گفت: این مصوبه بار مالی زیادی خواهد داشت.
عضو هیأت رئیسه انجمن ارگانیک کشور:

محصولات تراریخته در شرایط فعلی مشکلات فنی و تکنیکی دارد

عضو هیأت رئیسه انجمن ارگانیک کشور گفت: محصولات تراریخته در شرایط فعلی مشکلات فنی و تکنیکی زیادی دارد.
معاون حجتی عنوان کرد؛

تامین کامل گندم مورد نیاز خبازی‌ها از تولید داخل

معاون وزیرجهاد با بیان اینکه گندم مورد نیاز خبازی‌ها از تولید داخل تامین شده و نیازی به واردات این محصول نیست، گفت: تولید نان به روش صنعتی، ضایعات این محصول را کاهش می‌دهد.
معاون حجتی خبر داد؛

خرید ۱۴۲ هزار تن انواع دانه روغنی/آخرین وضعیت ذخایر کالاهای اساسی

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از خرید۱۴۲ هزار تن انواع دانه‌های روغنی سویا، کلزا، گلرنگ و آفتابگردان از کشاورزان سراسر کشور خبر داد و گفت: انتظار می‌رود این عدد به ۲۰۰ هزار تن برسد.
مقایسه ارگانیک و تراریخته؛

اثبات عدم سمیت برنج تراریخته ایرانی

دبیر شورای مشورتی مرجع ایمنی زیستی از افزایش 100 برابری سطح زیر کشت محصولات تراریخته در 20 سال گذشته خبر داد.
تراریخته، آری یا خیر؛

تراریخته و ظرفیت های کشاورزی ایران

رییس انجمن ژنتیک ایران با بیان اینکه 90 درصد از زعفران دنیا در ایران تولید می‌شود، یادآور شد: این در حالی است که تنها 6 درصد گردش مالی حاصل از فروش زعفران نصیب ایران می‌شود.

15 میلیارد دلار ارزش بذر تراریخته/تامین غذا برای 9 میلیارد نفر تا سال 2050

رییس انجمن علوم زراعت و اصلاح نباتات کشور ارزش جهانی بذرهای تراریخته را حدود 15 میلیارد دلار و ارزش محصول نهایی تراریخته را 160 میلیارد دلار در سال دانست و گفت: تا سال 2050 باید برای 9 میلیارد نفر غذای کافی تامین شود.
صفحه  از ۶
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها