رئیس سازمان حفظ نباتات اعلام کرد:

بیش از ۹۰ درصد محصولات کشاورزی سالم هستند

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور اعلام کرد: بر اساس آمار وزارت بهداشت که از میادین میوه و تره‌بار گرفته شده است، بیش از ۹۰ درصد محصولات تولیدی کشاورزی سالم هستند.
هدررفت یک پنجم مواد غذایی جهان؛

امنیت غذایی و محیط زیست در خطر

نتایج یک مطالعه نشان می دهد که تقریبا 20 درصد از مواد غذایی در دسترس بر اثر پرخوری و یا دور ریختن آنها به واقع از بین می رود.
تغییرات اقلیمی محصولات کشاورزی را تهدید می‌کنند؛

کشف راه‌حلی برای مقاوم‌سازی گیاهان در برابر خشکسالی

تغییرات اقلیمی باعث بدتر شدن خشکسالی‌ها و تهدید محصولات کشاورزی شده است. یکی از راه‌های بالقوه برای حفاظت از محصولات، اسپری کردن ترکیباتی روی آنهاست که باعث می‌شود گیاهان در برابر خشکسالی مقاوم شوند.
رئیس سازمان غذا و دارو:

فقط سویا و روغن ذرت در ایران مجوز تراریخته دارد/این محصولات تهدیدی برای سلامت ندارند

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: هیچ محصول تراریخته‌ای در کشور تولید نمی‌شود و محصولی که تاکنون مجوز واردات تراریخته (دستکاری شده ژنتیکی) دارد، شامل سویا(روغن سویا و کنجاله سویا) و روغن ذرت است.
سیامک مره صدق:

ماهیت کالای تراریخته مشخص شود

محصولات تراریخته به محصولاتی گفته می‌‌شود که با دستکاری ژنتیکی از حالت عادی خارج شده‌‌اند. برای مثال انتقال ژن یک حیوان مقاوم به سرما به میوه گوجه‌ فرنگی تحت شرایطی سبب مقاومت گوجه دستکاری شده نسبت به سرما خواهد شد و این مساله شبهاتی را در مورد محصولات تراریخته به وجود آورده است.
معاون سازمان مدیریت بحران؛

بحران آنفولانزای مرغی در کشور مهار شد

معاون امور آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور گفت:‌ بحران آنفولانزای مرغی در کشور با همکاری سایر دستگاه‌ها مهار شد.
امنیت غذایی تعطیل است؟

زراعت با فاضلاب همین نزدیکی‌ها

اگر امنیت غذایی را از یک جامعه بگیرید، دیگر هیچ نوع امنیتی نمی‌تواند جایگزین آن شود. اگر به سلامت غذایی که هر روز می‌خوریم، اطمینان نداشته باشیم، همین حس ناامنی روی همه فعالیت‌های ما تأثیر می‌گذارد.
گزارشی از بازار گرمی برنج های وارداتی؛

ادامه صدرنشینی برنج هندی در جنوب شرق کشور/ جانمایی برنج آلوده در کیسه های ایرانی

در حالی برنج های هندی و پاکستانی همچنان صدرنشین اقلام وارداتی از مرزهای جنوب شرق کشور هستند که سالانه ۶۰۰هزار تن برنج هندی نیز از دبی و پاکستان به کشور قاچاق می شود.
دستاوردهای انقلاب اسلامی؛

«خودکفایی و تأمین امنیت غذایی» هدیه انقلاب اسلامی به مردم

نگاهی به دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه اقتصاد و کشاورزی با بررسی شرایط و اوضاع اقتصادی ایران در دهه منتهی به سال ۵۷ و مقایسه آن با بیش از سه دهه پس از انقلاب گویای بسیاری از حقایق است.
جنایات راکفلرها در غذا:

هوشیاری رئیس جمهور در برابر «تاجران تراریخته»

در حاشیه سفر سه شنبه رئیس‌جمهور به استان البرز حواشی جالبی رخ داد که مهمترین آن هوشیاری حسن روحانی در برابر "تاجران تراریخته" بود.
پرونده ویژه راکفلرها:

کارنامه سیاه «انقلاب سبز»/ "توطئه سرطانی" راکفلرها برای «غذای ایران»

عکس گزارش، آرامگاه خاندان راکفلر در نیویورک، مدفن کسانی است که در یک برنامه مدون یکصد و اندی ساله نسل به نسل برای سیطره بر غذای دنیا برنامه‌ریزی و اقدام کرده و اکنون در خاک آرمیده‌اند؛ «انقلاب سبز» یکی از برنامه‌های ویژه این خاندان است.
راکفلرها و نهادهای تحقیقاتی:

نهادسازی «راکفلر» در کشاورزی ایران/«ایـــــــری» و پژوهشهای بنیادی در «برنج»

صهیونیستها از دهه ۱۹۲۰ میلادی برای کنترل غذای دنیا شبکه بسیار گسترده‌ای ایجاد کردند؛ این جریان از پیش از انقلاب تا هم‌اکنون در ایران نفوذ دارد؛ بخش اول این گزارش به فرآیند تشکیل مؤسسه «ایری» برای کنترل بنیادین نژاد برنج دنیا می‌پردازد.
همچنان با مازاد تولید تخم‌مرغ مواجه هستیم؛

توقف صادرات تخم‌مرغ به دلیل آنفلوآنزای پرندگان

رئیس اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران گفت:‌ به دلیل شیوع آنفلوآنزای پرندگان در 10 استان کشور، صادرات روزانه 200 تا 400 تنی تخم‌مرغ متوقف شده و قیمت آن به دلیل مازاد تولید، هر عدد تخم‌مرغ به 235 تومان درب مرغداری‌ها رسیده است.
این خانم چه می گوید؟

هر کس ثابت کند تراریخته سرطان زاست، 50 میلیون تومان جایزه دارد

با دستکاری محتوای ژنتیکی گیاهان و موجودات زنده، می توان محصولات تراریخته(Transgenic) تولید کرد و فرضاً ژن مربوط به مقاومت را از یک موجود به یک گیاه منتقل کرد و میزان مقاومت در آن گیاه را در برابر آفت و بیماری بالا برد و خسارت مالی ناشی از آفات گیاهی را به حداقل رساند.
رئیس انجمن ارگانیک ایران اعلام کرد:

وجود۳۵درصد ضایعات در محصولات

رئیس انجمن ارگانیک ایران با اشاره به اینکه بر اساس اعلام فائو در محصولات کشاورزی ایران ۳۰ تا ۳۵ درصد ضایعات وجود دارد گفت: در تولید محصولات باغی، بین رتبه هفتم و هشتم جهان قرار داریم.
استراتژی کشاورزی انگلستان؛

چهار محور برای استراتژی کشاورزی سه سال آینده انگلیس

هیأت امنا مرکز کشاورزی و توسعه باغبانی علمی (AHDB (Agriculture and Horticulture Development Board در حال بررسی روی چالش‌های کلیدی برای حمایت بهتر از کشاورزان، تولید کنندگان و کسانی است که در بخش فرآوری همچنان برای به حداکثر رساندن ارزش پول مربوط به مالیات برای ترسیم چشم‌انداز سه سال آینده بخش کشاورزی فعالیت بکنند.
بی توجهی ایرانی ها به بوقلمون؛

چرا ایرانی‌ها گوشت بوقلمون را از سفره‌های خود حذف کرده‌اند؟

گوشت بوقلمون علی‌رغم ویژگی‌های منحصربه‌فردی که دارد با استقبال سرد مردم مواجه شده است و خیلی‌ها به علت ناآشنایی با این محصول، حتی مزه‌ی آن را هم نچشیده‌اند.
شهریاری؛

مخالف حضور محصولات تراریخته در چرخه غذایی انسانی هستم

رئیس سابق کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: هنوز خیلی زود است که محصولات تراریخته در سبد غذایی مردم قرارگیرد.
از مهمترین دستاوردهای دولت:

تامین 80 درصدی نیاز غذایی کشور از تولیدات داخلی

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: هم اکنون 80 درصد از مواد غذایی مورد نیاز مردم از تولید داخلی تامین می شود این درحالی است که در سال اول فعالیت دولت تدبیر و امید این میزان 55 درصد بود.
با رای موافق نمایندگان تعیین شد؛

تولیدوواردات محصولات تراریخته فقط بامجوز

نمایندگان مردم در خانه ملت وظایف و اقداماتی که دولت برای تحقق خودکفایی در محصولات کشاورزی را باید انجام دهد، تعیین کردند.
صفحه  از ۸
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها