سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
عرفانی :

هشدار در مورد شیوع تب کریمه در محرم/ ذبح دام در هیأت ها مورد تائید وزارت بهداشت نیست

رئیس اداره پیشگیری از بیماری‌های انسان و دام وزارت بهداشت گفت: ذبح گوسفند در ایام عزاداری حسینی در هیئات به هیچ عنوان مورد تائید وزارت بهداشت نیست و به راحتی بیماری تب کریمه کنگو را انتشار می‌دهد.
مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های فرآورده‌های گوشتی:

استفاده از گوشت گربه در فرآورده‌های گوشتی تکذیب شد

مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تولیدکنندگان فرآورده‌های گوشتی انتشار شایعاتی درباره استفاده از گوشت گربه در تولید فرآورده‌های گوشتی و تعطیلی ۱۸ واحد تولیدکننده در این صنعت را تکذیب کرد و گفت: چنین شایعاتی هر چند وقت یک بار منتشر می‌شود که هیچ پایه و اساسی ندارد، چرا که حتی در صورت امکان پذیر بودن، استفاده از گوشت گربه برای این صنعت صرفه اقتصادی ندارد.
شاعری:

من شخصاً هرگز «تراریخت» نخواهم خورد؛ مجلس اقدام کند

علی‌محمد شاعری، با تأکید بر اینکه بنده هرگز از تراریخت استفاده نکرده و نخواهم کرد تصریح کرد: اگر این محصولات مشکلی ندارند، چرا در بسیاری از کشورها، مصرفش را برای گروه‌های سنی حساس مثل کودکان، مادران باردار و شیرده ممنوع اعلام کرده‌اند؟
پاسخ کارشناسان ناظر برنج و دامپروری؛

محصولات تراریخته یا اصلاح ژنتیکی شده، چیست ؟

در این اصلاح ژنتیکی، “دی.ان.ای” موجودات با استفاده از روش‌های درون شیشه‌ای تغییر می‌یابد، یعنی دی‌ان‌ای (اسید نوکلئیک) پس از ایجاد تغییر در خارج از بدن آن موجود یا گیاه، به درون سلول‌های آن منتقل می‌شود به نحوی که بتواند به جزیی از دی‌ان‌ای آن موجود تبدیل شود.این تغییر می‌تواند موجب تولید فراورده‌هایی شود که برای مثال در محصولات کشاورزی صفات مطلوبی مانند مقاومت به آفات و تحمل خشکی،ایجاد کنند و این ویژگی را به نسل‌های بعدی محصول انتقال دهند. همچنین می تواند سلامت محصول را نیز به خطر بیندازد.
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس:

چرا وزارت بهداشت بدون آزمایش اجازه ورود محصولات تراریخته را صادر می‌کند؟

شاعری گفت: وزارت بهداشت برخلاف قانون بدون انجام آزمایش‌های لازم و برچسب‌گذاری به واردات محصولات تراریخته دامن می‌زند.
پرونده «مزرعه پدری» ؛

شاعری: من شخصاً هرگز «تراریخت» نخواهم خورد/ مجلس اقدام قضایی می‌کند

علی‌محمد شاعری، با تأکید بر اینکه بنده هرگز از تراریخت استفاده نکرده و نخواهم کرد تصریح کرد: اگر این محصولات مشکلی ندارند، چرا در بسیاری از کشورها، مصرفش را برای گروه‌های سنی حساس مثل کودکان، مادران باردار و شیرده ممنوع اعلام کرده‌اند؟
دستکاری ژنتیکی ذرت؛

انتشار تحقیق دانشگاه کان فرانسه درباره محصولات کشاورزی تراریخته

تازه ترین نتایج تحقیق بر روی ذرت موسوم به «بی تی ۱۷۶» در پارلمان اروپا منتشر شد. این نوع ذرت تراریخته (از لحاظ ژنتیکی دستکاری شده) برای تغذيه دام و طيور استفاده می شود. ژیل اریک سرالینی، استاد دانشگاه کان فرانسه، ریاست گروه تحقیق درباره این گونه از ذرت را بر عهده داشته است.
پرونده «مزرعه پدری» ؛

بالاخره تراریخت بخوریم یا نه؟

غلامحسین حسینی‌نیا، دانش‌آموخته ترویج و آموزش کشاورزی و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران، از زاویه نگاه یک هیئت علمی و فارغ از مسائل سیاسی، به موضوع گیاهان دستکاری ژنتیک (تراریخت) پرداخته است.
منافع چه کسانی با کشت و واردات محصولات تراریخته گره خورده؛

تایید محصولات تراریخته با استناد به آزمایشاتی که انجام نشده است

بعد از رفتن معصومه ابتکار از سازمان حفاظت محیط زیست که سال‌ها در مقابل محصولات تراریخته مقاومت می‌کرد، این روزها عیسی کلانتری رئیس جدید سازمان حفاظت محیط زیست ادعا می‌کند که محصولات تراریخته برای سلامت انسان مضر نیست.
نامعلوم‌بودن تأثیر تراریخته‌ها بر سلامت انسان؛

«روغن‌های تراریخته» بر سر سفره ۸۰میلیون ایرانی

در حالی که رئیس اداره بهبود تغذیه وزارت بهداشت می‌گوید مصرف «محصولات تراریخته» ممکن است در درازمدت باعث جهش‌های ژنتیک، افزایش تومورهای سرطانی و حتی ناباروری شود، شاهد واردات گسترده این محصولات به کشور هستیم!
پوریان مطرح کرد:

عرضه گوشت داخلی به نرخ سابق در قصابی‌ها

رئیس شورای تامین کنندگان دام زنده گفت: تا زمانی که بازار داخل به تعادل نرسد، واردات گوشت قرمز ادامه دارد.
هاشمی خبر داد؛

جلسات محرمانه در مجلس درباره «تراریخته»

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از برگزاری جلسات محرمانه در پارلمان درباره محصولات تراریخته خبر داد.
امنیت غذایی؛

محصولات تراریخته سرطان زا هستند یا نه؟

موضع قاطع رئیس سازمان حفاظت محیط ‌زیست در دفاع از علم و فناوری، با آگاهی از تکالیف قانونی و اسناد بالادستی کشور و در همراهی با اجماع نظر جامعه دانشگاهی و مراجع رسمی متولی امر بیان شده و خدشه‌ای بر آن وارد نیست. موضع قاطع رئیس سازمان حفاظت محیط ‌زیست در دفاع از علم و فناوری، با آگاهی از تکالیف قانونی و اسناد بالادستی کشور و در همراهی با اجماع نظر جامعه دانشگاهی و مراجع رسمی متولی امر بیان شده و خدشه‌ای بر آن وارد نیست.
رییس انجمن ژنتیک ایران؛

ایران می‌تواند لنگرگاه امنیت غذایی در منطقه باشد

رییس انجمن ژنتیک ایران گفت: کشور ما همچنان که در عرصه های دفاعی لنگرگاه و نقطه اتکای منطقه شده در حوزه کشاورزی و امنیت غذایی هم می تواند نقطه اتکا باشد.
تجارت با جان مردم!!

«تخلف بزرگی» که «سلامت شهروندان ایرانی» را به خطر انداخته است

متاسفانه تا به امروز بانیان واردات و تولید محصولات دستکاری شده ژنتیکی در کشورمان نهایت تلاش را داشته‌اند که در هنگام فروش، تراریخته بودن این محصولات در بازار از مردم مخفی بماند و در کمال خونسردی از اجرای قوانین مصوب ابلاغی شده نیز شانه خالی کرده‌اند.
نماینده محیط زیست:

تراریخته‌ها آفت ندارد و مصرف سموم را کاهش می‌دهد

نماینده سازمان محیط زیست در دفاع تمام‌قد از تجارت محصولات تراریخته، به‌دروغ مدعی انجام ارزیابی مخاطرات برنج طارم تراریخته در سال ۸۲ شد در حالی که اسناد این ارزیابی به صراحت حکایت از انجام این ارزیابی ها در سال ۸۴ پس از کشت این نوع برنج تراریخته دارد!
با جان مردم تجارت نکنید!!

واکنش «ابتکار» به ادعای سالم بودن محصولات تراریخته

معصومه ابتکار، رئیس سابق سازمان حفاظت محیط زیست که همواره یکی از منتقدان سرسخت کشت محصولات تراریخته در کشور بوده، در توئیتر خود نوشت: «ابتدا علف‌کش همراه GMO (تراریخته) را معجزه‌گر خواندند، حالا مشخص شده مصرف زیادتر و آسیب به خاک و طبیعت گسترده‌تر شده؛ از تجربه جهان عبرت بگیریم.»
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام:

وجود انگل در گوشت‌های وارداتی دروغ است

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام اعلام کرد: گرچه وضعیت بازار گوشت قرمز و گوشت مرغ نسبت به روز گذشته بهتر شده است اما تا منطقی شدن قیمت‌ها توزیع گوشت قرمز و گوشت مرغ به صورت دولتی ادامه خواهد یافت و از طرح کنندگان شایعات وجود انگل در گوشت‌های وارداتی شکایت و با آنها برخورد خواهیم کرد.
از سوی دامپزشکی تهران اعلام شد؛

تکذیب وجود انگل در گوشت‌های بسته بندی/مردم نگران نباشند

اداره کل دامپزشکی استان تهران، خبر وجود انگل در گوشت‌های بسته بندی را تکذیب کرد.
اعمال نفوذ شرکت‌های امریکایی برای تغییر نتیجه ‌مطالعات ‌تراریخته؛

منافع شرکت‌های خصوصی تنها دلیل کشت «محصولات تراریخته»

تنها دلیلی که محصولات تراریخته در امریکا و کانادا کشت می‌شود، منافع شرکت‌های خصوصی است؛ آنها حتی به نتیجه مطالعات علمی هم نفوذ می‌کنند و تلاش دارند که جامعه عمومی و دولت را قانع کنند که این محصولات سالم هستند.
صفحه  از ۱۱
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها