سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
خرمای اسرائیلی؛

واردات با طعم بیوتروریسم

هر چند با برداشته شدن مرز‌های اقتصادی و افزایش همکاری‌های بازرگانی تقریبا دیگر کشوری را نمی‌توان پیدا کرد که تمامی محصولات مورد نیازش را خود تولید و به صورت کلی از واردات اجتناب کند، اما هنوز هم «واردات» با «وابستگی» ارتباط تنگاتنگی دارد، به این معنا که وارد کردن محصولات مختلف اعم از محصولات صنعتی یا دارو و اقلام غذایی نوعی وابستگی به وجود می‌آورد.
ابتکار مطرح کرد؛

آمارهای تکان دهنده فائو از ضایعات غذا در ایران

ایران به اندازه 10 کشور اروپایی ضایعات غذایی دارد. معصومه ابتکار رئيس سازمان حفاظت محیط زیست در کانال تلگرامي خود در راستای انتشار عکسی، نوشت: ما ایرانی‌ها چقدر غذا دور می‌ریزیم؟
کاهش قیمت جهانی مواد غذایی در ۱۰ سال آینده؛

چشم‌انداز قیمت جهانی مواد غذایی در گزارش OCDEو FAO

پیش‌بینی می‌شود قیمت جهانی مواد غذایی همچنان در طول دهه آینده پایین باشد، زیرا رشد تقاضا برای کالاهای غذایی کاهش می‌یابد و سیاست‌های سوخت زیستی تأثیرات کمتری نسبت به گذشته بر بازارها خواهد گذاشت. این پیام کلیدی چشم‌انداز کشاورزی ۲۰۲۶-۲۰۱۷ است که از سوی فائو - اُ‌سی‌دی‌ای روز دوشنبه ۱۰ ژوئیه امسال منتشر شد. این گزارش پیش‌بینی ۱۰ ساله‌ای از تمامی کالاهای کشاورزی عمده و همچنین سوخت‌های زیستی و شیلات را ارائه می‌دهد.
هشدارها را جدی بگیرید؛

احتمال طغیان مجدد تب کنگو

معاون امور دفتر بهداشت و مدیریت بیماری های دامی سازمان دامپزشکی گفت: با توجه به گرمای بیش از حد هوا در ماه‌های تیر و مرداد باید همانند سنوات گذشته، منتظر اعلام موارد جدید از تب کریمه کنگو در استان‌ها باشیم.
تهدید امنیت غذایی؛

محصولات تراریخته؛ از شایعات تا واقعیت ها

با گذشت نزدیک به دو دهه از واردات محصولات تراریخته به کشور سایه شایعات همچنان بر سر تولید ملی محصولات تراریخته سنگینی می کند.
سخنگوی کمیسیون کشاورزی :

واردات تراریخته را متوقف کنید/جان مردم در خطر است

سخنگوی کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس،گفت:در صورت عدم توقف واردات محصولات تراریخته به کشور، گزارشی در این راستا به دستگاه های نظارتی و شهروندن ارائه می دهیم.
قانون ۵۰ سال قبل سازمان حفظ نباتات اصلاح شود؛

علت برگشت هندوانه های ایرانی از یک کشور عربی

معاون وزیر بهداشت به جزئیات برگشت چند صد تن هندوانه ایرانی از یک کشور عربی پرداخت.
مهندس نسترن محمدی:

آبلیموی طبیعی را بشناسیم

رئیس اداره نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی با منشأ گیاهی سازمان غذا و دارو گفت: طبیعتا وقتی آبلیمو با افزودنی‌هایی ترکیب می‌شود، دیگر نمی‌توان به آن عنوان صد درصد طبیعی را اطلاق کرد.
ابوالقاسم حسن‌پور:

ذخیره سازی ۸۰هزار تن خرما برای رمضان۹۶

یک مقام مسئول با بیان اینکه ۱۶ درصد خرمای جهان در ایران تولید می‌شود، گفت: ذخایر خرما برای ماه
راه های شناسایی مرغ سالم از فاسد؛

چگونه مرغ سالم را از مرغ فاسد، کهنه و مانده تشخیص دهیم؟

استخوان سینه مرغ باید بدون شکستگی، بیرون زدگی و ضرب خوردگی باشد.
آیا تراریخته ها به تأمین غذا کمک می کنند؛

سیاست کشورهای مختلف در برابر محصولات تراریخته

موافقان محصولات تراریخته، حرکت به سمت این محصولات را یک امتیاز اقتصادی و غذایی برای هر کشوری توصیف می‌کنند.

وزارت بهداشت: آنفلوانزای پرندگان واگیردار نیست

معاون مرکز بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت گفت: آنفلوانزای پرندگان، قابل انتقال به انسان نیست و تاکنون خبری مبنی بر شیوع آن در افراد وجود نداشته است.
روش تشخیص روغن زیتون اصل؛

هشدار درباره مصرف روغن زیتون‌های قاچاق

عضو شورای ملی زیتون با بیان اینکه مصرف روغن پومیس برای انسان خطرناک است، از مردم خواست از خریدن روغن زیتون‌های قاچاق خودداری کنند.
مردم گوشت آلوده خوردند؟

ابهام بزرگ در سلامت گوشت‌های برزیلی

درحالی که وزیر جهاد کشاورزی و مسئولان دامپزشکی سلامت گوشت‌های برزیلی واردشده به ایران را تأیید می‌کنند، سفارت جمهوری اسلامی ایران در برزیل هرگونه قطعیت درباره سلامت این محصولات را رد کرده است.
نماینده سازمان ملل متحد خبر داد؛

گرسنگی در جهان تا سال 2030 به صفر می رسد

نماینده برنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد گفت: طبق برنامه سازمان ملل متحد از اهداف پایدار توسعه هزاره صفر شدن گرسنگی در جهان تا سال 2030 و استفاده از حمایت های دولت ها، سازمان های مردم نهاد (NGO) و مشارکت مردمی است.
همایش تخصصی در دانشگاه شیراز:

زیست فناوری و مهندسی ژنتیک در تولید دانش بنیان

همایش تخصصی زیست فناوری و مهندسی ژنتیک در تولید دانش بنیان، در دانشگاه کشاورزی شیراز برگزار شد و طی آن استادان و فرهیختگان این رشته علمی سخنانی ایراد کردند. دکتر افشاری فر، رییس دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز، فناوری مهندسی ژنتیک و توسعه شرکت های دانش بنیان را زیربنای اقتصاد مقاومتی دانست و تصریح کرد: برخوردهای سیاسی و جناحی با علم نمی تواند در این شرایط مشکلی را از کشور حل کند و مباحث علمی باید در فضای علمی و به زبان علم و نه با زبان سیاست، پاسخ داده شود.
ارتباط سرطان‌های ایران با سموم؟

برنامه مقابله با تهدید‌های سلامتی سموم کشاورزی در جهان

تحقیقات نشان می‌دهد باقیمانده سموم در محصولات کشاورزی موجب انواع بیماری‌ها می‌شود و کشورها برنامه‌های مختلفی برای مقابله دارند اما افزایش چند برابری سرطان‌ و دیگر بیماری‌های عجیب و غریب در ایران تا چه اندازه با باقیمانده سموم محصولات کشاورزی ارتباط دارد؟
۸۹ درصد محصولات کشاورزی دنیا «غیر تراریخته» است؛

عدم استفاده از «سم» در تولید تراریخته ها یک «دروغ بزرگ» است

هماهنگ‌کننده ملی پروتکل ایمنی زیستی گفت: ۸۹ درصد محصولات کشاورزی در دنیا، کشاورزی غیر تراریخته است و صرفاً ۳ درصد کشاورزان دنیا این محصولات(تراریخته) را کشت می‌کنند؛ چرا بازرگان ایرانی دانه‌های تراژنه ذرت را برای روغن‌گیری وارد کارخانه‌ها می‌کند؟
چالش پروتئین در سال ۲۰۴۰ ؛

پروتئین انبوهی به دام‌ها خورانده می‌شود

پروتئین یکی از نیازهای اصلی انسان است که منابع آن به شدت در حال کاهش هستند، به همین دلیل چالش پروتئین 2040 دنبال راه حلی است تا این بحران را زودتر حل کند.
محقق ارشد و هماهنگ کننده ایمنی زیستی و برنامه کشاورزی پایدار؛

برچسب‌گذاری محصولات تراریخته کمترین اقدام در احقاق حقوق شهروندی است

محقق ارشد و هماهنگ کننده ایمنی زیستی و برنامه کشاورزی پایدار گفت: برچسب‌گذاری محصولات دستکاری شده ژنتیکی(تراریخته) کمترین اقدام در احقاق حقوق شهروندی در امنیت غذای آنها است.
صفحه  از ۹
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها