سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
غذاهای مرگ آور؛

١١ ماده غذایی خطرناک و مرگ آور را بشناسید!

غذا‌ها جزء اصلی فرهنگ‌ها می‌باشند و ویژگی مختلفی را در بر دارند؛ اما پزشکان هشدار می‌دهند مصرف برخی مواد غذایی خطر مرگ را به همراه دارد.
سیاستگذاری در حوزه غذا؛

تعریف شاخص‌های سه‌گانه

امنیت غذایی تعبیری انعطاف‌پذیر است. نمودهای مختلف آن را در بسیاری از تحقیقات صورت گرفته در زمینه‌های سیاست‌گذاری و سایر حوزه‌های مرتبط می‌توان مشاهده کرد. حتی تا یک دهه قبل، چیزی حدود ۲۰۰ تعریف مختلف برای آن وجود داشت. به همین خاطر در تحقیقات مرتبط، هرگاه که موضوعاتی پیرامون این مساله طرح می‌شود، در ابتدا تعریف خود را از امنیت غذایی ارائه می‌دهند. اما با این وجود موضوع کاملا مشخص این است که دایره تعریف امنیت غذایی روز به روز گسترده‌تر شده و پیچیدگی‌های بیشتری را درون خود جای داده است.
مسئله تهدیدات مصرف تراریخته ها؛

چرا مجلس از مصوبه "ممنوعیت واردات محصولات تراریخته" عقب‌نشینی کرد

رصد اتفاقاتی که طی این مدت برای مصوبه کمیسیون تلفیق در ممنوعیت واردات محصولات تراریخته افتاد، ابعاد مختلفی از واقعیات این حوزه را برای توده مردم فاش کرد مخصوصاً میزان صداقت چهره‌های مسئولی که خود را مخالف واردات تراریخته معرفی می‌کردند، روشن شد!
صنعت غذا؛

نمایشگاه مواد اولیه و افزودنی های مورد مصرف در تولید انواع مواد غذایی؛

نخستین همایش و نمایشگاه مواد اولیه و افزودنی های مورد مصرف در تولید انواع مواد غذایی برگزار می شود.
معاون شرکت بازرگانی دولتی :

خودکفایی گندم در سال آینده هم استمرار می یابد

معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران از استمرار خودکفایی گندم در سال آینده خبر داد و گفت: طی سه سال اخیر با استمرار خودکفایی گندم به جای واردات اقدام به صادرات آرد و مشتقات آن کرده ایم.
در پژوهشی صورت گرفت؛

ارزیابی تبعات کشت و واردات محصولات تراریخته

با توجه به ممنوع شدن تولید و مصرف محصولات تراریخته‌ در برخی از کشورها سوالات اساسی درباره این موضوع مطرح است و در این رابطه نیاز به قانونگذاری و نظارت شدیدتر و همچنین رهایی سیستم‌های قانون گذار از سلطه گروه‌های صاحب نفوذ به شدت حس می‌شود.
جایگزینی گندم و سیب زمینی به جای برنج؛

مردم به جای برنج ،گندم و سیب زمینی بخورند

مجری طرح گندم گفت: با جایگزینی گندم و سیب‌زمینی به جای برنج که در تولید آنها مزیت نسبی داریم، می‌توانیم مصرف این محصول آب بر را در کشور کاهش دهیم و نقش موثری در کاهش مصرف منابع آبی کشور داشته باشیم.
«فائو» پیش‌بینی کرد؛

چشم‌انداز غلات جهان در ۲۰۱۸

گزارش وضعیت غلات جهان در سال ۱۸-۲۰۱۷ از سوی سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو)، منتشر شد. براساس ارزیابی‌های صورت گرفته، انتظار می‌رود میزان عرضه جهانی غلات در سال ۱۸-۲۰۱۷ به‌دلیل بازنگری افزایشی ماه اخیر در میزان تولید جهانی غلات، به‌حدود ۳۳۳۱ میلیون تن برسد که رکورد جدیدی محسوب می‌شود.
مشکلات تغذیه‌ای در استان‌های کم آب؛

خطر سوء تغذیه در کودکان زیر پنج سال

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت ضمن اشاره به دسترسی پایین به موادغذایی و ریزمغذی‌ها در مناطق ناامن غذایی کشور، تاکید کرد: مشکلات تغذیه‌ای مانند سوء‌تغذیه کودکان زیر پنج سال و کمبود ریزمغذی در این مناطق بیشتر دیده می‌شود.
سازمان غذا و دارو اعلام کرد؛

دو آبلیمو که نباید بخرید

اسامی دو آبلیمو غیر مجاز در سطح عرضه اعلام شد.
تهدید گسترده‌ علیه سلامت؛

ایران نخستین کشور قربانی کشت صنعتی "برنج تراریخته"

جریان تراریخته‌پرست قوای اصلی خود را بر کشت "برنج تراریخته طارم مولایی" در یک‌میلیون هکتار از اراضی کشورمان متمرکز کرده به‌گونه‌ای که حتی به‌صورت فرمایشی برخی مراکز علمی تحت سیطره خود را نیز مجبور به تأیید عجولانه سلامت این محصول تراریخته کرده است.
رئیس انجمن صادرکنندگان برنج هندی:

سم قارچ‌کش برنج باسماتی مانع ورود آن به اتحادیه اروپا است

رئیس انجمن صادرکنندگان برنج هندی با بیان اینکه ایران دیگر به واردات برنج هندی ارز مبادله‌ای اختصاص نخواهد داد، گفت: هندی‌ها انتظار دارند صادرات برنج امسال به ایران افزایش یابد.
سازمان غذا و داروی امریکا:

سلامت برنج تراریخته چین تایید شد

سازمان غذا و داروی امریکا با صدور بیانیه‌ای سلامت برنج تراریخته چینی را تأیید و با مصرف آن در امریکا موافقت کرد.
ممنوعیت واردات محصولات تراریخته؛

چرا قشر فقیر جامعه ایرانی باید محکوم به مصرف "محصولات تراریخته" باشد

عضو هیئت‌ مدیره انجمن ارگانیک ایران درباره مصوبه کمیسیون تلفیق در ممنوعیت واردات محصولات تراریخته، معتقد است عده‌ای به بهانه افزایش قیمت این محصولات با اجرایی شدن این قانون، در پی ادامه واردات و مصرف این محصولات پرخطر توسط قشر فقیر جامعه هستند!
تراریخته قره یاضی کنت کویین؛

پشت‌پرده فشار و لابی مافیای واردات "محصولات تراریخته پرخطر" چیست

عضو هیئت رئیسه اتحادیه ملی محصولات کشاورزی با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق در ممنوعیت واردات محصولات تراریخته گفت: شاهدیم چهره‌هایی که تا دیروز سنگ تولید ملی را به سینه می‌زدند، امروز با تمام قوا و علنی در مقابل این مصوبه مجلس قد علم کرده‌ند!!
مدیر کل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت هشدار داد؛

اضافه کردن سبوس به آرد در نانوایی‌ها غیربهداشتی است

مدیر کل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت گفت: برخی از نانوایان سبوس فله‌ای از کارخانجات آرد خریداری می‌کنند و این موضوع احتمال ورود آلودگی‌های شیمیایی، میکروبی و قارچی برای سبوس را به همراه دارد.
وحشت از تصویب ممنوعیت واردات تراریخته؛

مافیای وارد‌کنندگان محصولات تراریخته خود را "لو" داد

در پی مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق مجلس در ممنوعیت واردات محصولات تراریخته بدون موافقت نهادهای چهار گانه، مافیای واردکننده این محصولات با واردات سالانه ۱۲میلیون تن تراریخته، به‌شدت به‌وحشت افتاده و مخالفت صریح خود با این مصوبه را اعلام کرده است.
محصولات تراریخت؛

ذرت تراریخته جدید در اروپا مجوز مصرف گرفت

سازمان ایمنی غذای اتحادیه اروپا برای یک ذرت تراریخته جدید مجوز مصرف انسانی و دامی صادر کرد.
معیشت و امنیت غذایی؛

تامین مواد غذایی جهان بدون از بین بردن جنگل ها

کشاورزی علت اصلی جنگل زدایی در جهان است. سازمان جهانی غذا و کشاورزی (FAO) در گزارش منتشره خود در تاریخ ۱۸ ژوئیه در مورد وضعیت جنگل های جهان اعلام کرد که هنوز هم تامین مواد غذایی جهان بدون از بین بردن جنگل ها امکان پذیر است.
بازی با جان مردم؟!

مجوز رییس‌جمهور برای تولید بیشتر «محصولات تراریخته» در ایران

یکی دیگر از بندهای این مصوبه "تسهیل، تسریع و یکپارچه سازی فرآیند صدور مجوز تولید و راهسازی محصولات تغییر شکل یافته ژنتیکی" بوده و در عین حال مقرر شده "حمایت از بومی سازی دانش فنی تولید محصولات تغییر شکل یافته ژنتیکی" نیز در دستور کار قرار بگیرد.
صفحه  از ۱۴
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها