سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
در گفتگو با استاد دانشگاه تهران؛

تجار محصولات تراریخته وارد می‌کنند و به نام غیرتراریخته می‌فروشند!/ بسیاری در داخل سکوت کرده‌اند

دکترای ژنتیک و اصلاح نباتات دانشگاه تهران گفت: مجبور بودن ایران در واردات تراریخته تنها یک ظاهرنمایی است و متاسفانه برخی تجار تراریخته وارد می‌کنند و به نام غیرتراریخته می‌فروشند.
نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران و روسیه :

روسیه سالانه ۲۷ میلیارد دلار مواد غذایی وارد می‌کند/ می‌توانیم بازار پسته، زعفران و کشمش روسیه را تامین کنیم

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران و روسیه گفت: روسیه به جز دانه سویا و شکر می‌تواند تمام اقلام اساسی ما را تامین کند و قیمت‌هایی که ارائه می‌کند در حد معمول جهانی و حتی پایین‌تر است.
بیشترین شکایت‌های رسیده به سازمان‌های استانی صنعت، معدن و تجارت؛

صدرنشینی نان در شکایت های رسیده به وزارت صنعت ادامه دارد

بیشترین شکایت‌های رسیده به سازمان‌های استانی صنعت، معدن و تجارت در خردادماه درباره «نان»، «میوه و سبزی» و «شیرینی» بود؛ بنابراین هنوز مشکلات زیادی در زمینه «قوت غالب مردم» وجود دارد
شاهرخ رمضان نژاد نوشت؛

رویکردی متفاوت به آب مجازی در تامین امنیت غذایی

دکتر شاهرخ رمضان نژاد نوشته: تراز تجاری آب مجازی کشور به اضافه 25 میلیارد متر مکعب است. وی یادآور شد طبق آمارهای قابل استناد، صدور آب مجازی کشور پنج میلیارد متر مکعب و آب مجازی وارداتی 30 میلیارد متر مکعب می باشد.
ابلاغیه گمرک؛

صادرات ۱۸ قلم کالای اساسی و ضروری کشاورزی ممنوع شد

گمرک ایران با صدور ابلاغیه‌ای صادرات ۱۸ قلم کالای اساسی و ضروری کشاورزی را تا اطلاع ثانوی ممنوع کرد.
دبیر انجمن صنعت آبلیمو خبرداد؛

لیموهای خارجی نخرید

دبیر انجمن صنعت آبلیمو از اجرای نظارت‌های جدید برای تولید و استاندارد آبلیمو خبر داد و ضمن هشدار نسبت به خرید لیموهای خارجی به دلیل قاچاق بودن آن‌ها، تاکید کرد: از مصرف آبلیموهای تولید شده در مغازه‌ها به دلیل نداشتن شرایط غیربهداشتی و ناسالم باید خودداری شود.
رییس هیات مدیره تعاونی تولیدکنندگان موادغذایی مطرح کرد:

خصوصی‏ترین صنعت ایران

صنایع غذایی اهرم اصلی در تعیین الگوی مصرفی مردم جامعه و تامین سلامت آن است. بررسی‌ها نشان می‌دهد طی سالیان گذشته این صنعت در اقتصاد کشور رشد چشمگیری داشته، به شکلی که امروزه پس از صنعت نفت، بزرگترین صنعت فعال (در حوزه خصوصی) کشور به شمار می‌رود. کیفیت محصولات داخلی به حدی بوده که در حال حاضر برندهای معروف داخلی در بسیاری از محصولات غذایی از جایگاه مناسبی در این صنعت برخوردارند.
دروغهای بزرگ جریان تراریخته‌پرست؛

کشت "محصولات تراریخته" باعث وابستگی دائمی به سموم شیمیایی خاص + فیلم

یکی از دروغهای بزرگی که جریان تراریخته‌پرست و تجارت‌پیشه برای توجیه کشت محصولات تراریخته در کشورمان به خورد برخی مجامع نخبگانی کشورمان داده، ادعای استفاده کم‌تر از سموم کشاورزی در کشت و تولید محصولات دستکاری شده ژنتیکی است!
برچسب‌گذاری محصولات تراریخته؛

شرط سازمان غذا و دارو برای صدور مجوز کشت محصولات تراریخته در ایران

رییس سازمان غذا و دارو با تاکید براینکه هیچ محصولی تحت عنوان تراریخته ایرانی در بازار نداریم، در عین حال شرایط ارایه مجوز برای کشت و تولید فرآورده‌های تراریخته در ایران را تشریح کرد.
امکان تولید محصول تراریخته ایرانی وجود دارد؛

برخورد قاطعانه با متخلفانی که برچسب گذاری را دور می‌زنند

اصغری گفت: در کشور محصول تراریخته داخلی که به تولید انبوه رسیده باشد، نداریم اما از لحاظ قانونی مشکلی برای تولید این محصولات وجود ندارد.
اهمیت دست‌یابی به خودکفایی پایدار در محصول گندم؛

خوشه‌های طلایی آذرخش آسمان خودکفایی

به اعتقاد بسیاری از کارشناسان اهمیت دست‌یابی به خودکفایی در محصولات اساسی همچون گندم برای ایران در مقایسه با قدرت‌های دیگر دوچندان است؛ زیرا کشور همیشه در معرض خصومت غرب و شرق قرار داشته. امنیت غذایی پایدار علاوه‌بر تولید مازاد بر نیاز، ملاحظات دیگری هم دارد که بی‌توجهی به آن‌ها تأثیر جبران‌ناپذیری بر امنیت ملی خواهد گذاشت.
برچسب گذاری تراریخته ها در آمریکا؛

چرا وزارت بهداشت درباره تراریخته ها از مردم نظرسنجی نمی کند؟

یک فوق تخصص مهندسی ژنتیک از تصمیم جدید وزارت کشاورزی آمریکا برای اعمال مقررات جدید برچسب گذاری محصولات تراریخته خبر داد و گفت:« دولت امریکا نمی خواهد برچسب گذاری واقعی این محصولات را انجام دهد ولی به دلیل فشار مردم و رسانه ها مجبور به برچسب گذاری تراریخته ها هستند اما در برچسب گذاری محصولات دستکاری شده ژنتیکی یا تراریخته به جای GMO قرار است از کلمه زیست مهندسی شده Bioengineered استفاده کند که برای بسیاری از افراد مبهم است و این سوال پیش می آید که چرا آنها نمی خواهند برچسب این محصولات به صورت واضح و شفاف باشد؟ چرا دولت امریکا از اینکه بگوید این محصولاتGMO یا تراریخته است، فرار می کند ؟»
وزارت جهاد کشاورزی؛

تولید محصولات گواهی شده در ۵ استان کشور

تولید محصولات گواهی شده در پنج استان کشور به طور پایلوت طبق دستوالعمل مورد توافق با سازمان ملی استاندارد و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حال انجام است.
نظر کارشناسان درباره مرگ‌های ناشی از مصرف قارچ‌های سمی؛

کلاه‌به‌سرهای آدمکش

قارچ‌ها هم این روزها خبر‌ساز شده‌اند و وقتی می‌بینند کشتی و هواپیما و آتش و آب تیتر اول روزنامه‌ها را به خود اختصاص داده‌اند تصمیم گرفته‌اند خودشان در سر لیست خبرها جا کنند البته موفق هم بوده‌اند و این روزها قارچ به موضوعی مورد بحث در کشور تبدیل شده است.
افزایش سلامتی جامعه؛

اهمیت سواد تغذیه‌ای در دستیابی به امنیت غذایی پایدار

سواد تغذیه‌ای نقطه تلاقی بین دو حوزه امنیت غذایی اجتماعی و مهارت‌های غذایی است و در هر حوزه با روش‌های پیچیده ارتباط برقرار می‌شود. این حوزه‌ها در تعامل با یکدیگر بر افزایش سلامتی و رفاه عمومی افراد تأثیر می‌گذارند.
وارادت گندم از روسیه؛

نگرانی رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تهران از بلاتکلیفی واردات گندم از روسیه

خبر واردات گندم از روسیه به منظور افزایش صادرات آرد به عراق در بهمن ماه سال گذشته اعلام شد. عراق در سال یک میلیون تن آرد وارد می کند اما سهم ایران از صادرات آرد به عراق بسیار ناچیز است. بر این اساس قرار بود ایران در هر ماه 100 هزار تن گندم از روسیه وارد کرده و به تولیدکنندگان آرد در بخش خصوصی تحویل دهد تا ایران بتواند توان صادرات آرد به کشورهایی مثل عراق و افغانستان را تقویت کند اما با گذشت نزدیک به سه ماه هنوز خبری از عملیاتی شدن این قرارداد نیست. گویا نوسانات ارزی یکی از مهم ترین دلایل به تعویق افتادن بستن و اجرای این قرارداد است.
فائو:

تولید و ذخایر جهانی غلات در سال 2018 کاهش می‌یابد

تازه‌ترین «گزارش عرضه و تقاضای غلات» فائو نشان می‌دهد که تولید و ذخایر جهانی این محصولات در سال زراعی 19/2018 نسبت به سال قبل که رکورد جدیدی ثبت شده بود، کاهش خواهد یافت.
کمبود تولید گوشت قرمز؛

رویای رسیدن به خودکفایی گوشت قرمز تا 1404

در حالی که سرانه مصرف گوشت قرمز در ایران 11 تا 11.5 کیلوگرم است، میزان تولید آن پاسخگوی نیاز داخل نیست.
استاد رائفی پور پاسخ میدهد؛

قانون تمرکز در کشاورزی چیست ؟

توضیح دقیق و کارشناسی استاد رائفی پور در خصوص اهمیت راهبردی قانون تمرکز در آینده کشاورزی و امنیت غذایی.
مضرات روغن‌های وارداتی؛

یورش اسکادران روغن های وارداتی به قلب‌ها با اسید چرب ترانس بالا

زندگی ماشینی و کم‌تحرکی یکی از خصوصیات بارز عصر حاضر است؛ این موضوع به‌اضافه تغذیه ناسالم و غیراستاندارد، انسان را در معرض ابتلا به بیماری‌های مختلف قرار می‌دهد.
صفحه  از ۱۷
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها