سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
شایعه ای به نفع سودجویان؛

کاهش تولید شیر خام صحت ندارد

مطرح شدن بحث کمبود شیرخام و شیر خشک میان دو وزارتخانه باعث شده است تا قاچاقچیان سودهای هنگفتی را از این آشفته بازار به جیب بزنند.با وجود آنکه مدیرعامل اتحادیه دامداران معتقد است که تولید شیرخام چیزی نیست که بتوان به یکباره آن را کاهش و یا افزایش داد، به نظر می رسد این ماجرا از آن جا آغاز شد که دامداران امسال از تحویل شیرخام مازاد بر نیاز خود برای تبدیل به شیرخشک به کارخانه های لبنی امتناع کردند و آن را به صورت مستقیم به واحدهای تولید شیرخشک تحویل دادند.
رییس سازمان غذا و دارو؛

سودجویی با نام “غذای ارگانیک”

دکتر غلامرضا اصغری ، درباره برچسب‌گذاری محصولات ارگانیک، گفت: طبیعتا هر کسی که ادعا می‌کند محصولش ارگانیک است، باید ارگانیک بودن محصولش محرز شده و سپس بر روی محصولش برچسب ارگانیک را نصب کند.
مجلس تصویب کرد؛

تعیین مجازات بر ای تضمین سلامت محصولات کشاورزی

نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای برای تضمین سلامت محصولات کشاورزی از نظر حد مجاز باقی‌مانده کود و سم در محصولات کشاورزی و دامی و شیلاتی، مجازاتی را برای متخلفان از احکام مربوط به آن تعیین کردند
سودجویی با نام غذای ارگانیک؛

دستورالعمل وزارت بهداشت در مراحل نهایی تدوین

دکتر غلامرضا اصغری درباره برچسب‌گذاری محصولات ارگانیک، گفت: طبیعتا هر کسی که ادعا می‌کند محصولش ارگانیک است، باید ارگانیک بودن محصولش محرز شده و سپس بر روی محصولش برچسب ارگانیک رانصب کند.
مجلس تصویب کرد:

تعیین مجازات بر ای تضمین سلامت محصولات کشاورزی

نمایندگان مجلس همچنین وزارت بهداشت را مکلف کردند با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست، نسبت به تعیین حدود مجاز، باقی مانده انواع کود، آفت کش‌ها، سم و بهبود دهنده‌های رشد گیاه و محصولات کشاورزی، دامی و شیلاتی اقدام کند.
رئیس مؤسسه پژوهشی برنامه‌ریزی و اقتصاد کشاورزی:

تولید 80 میلیارد دلار محصول برای تأمین نیاز مردم

امنیت غذایی و ارتباط آن با امنیت ملی در زمان تحریم اهمیت چند برابری پیدا می‌کند. پیش‌تر در قالب پروژه‌های اقتصاد مقاومتی متولیان تولید، با رویکرد به توسعه زیرساخت‌ها و تأمین نهاده‌های تولید برای پایداری تولید و اشتغال و خودکفایی در محصولات اساسی را مد نظر قرار داده‌اند که نتیجه آن رسیدن ضریب تأمین امنیت غذایی کشور با اتکا به تولید داخل به ۸۰ درصد است
مضرات مصرف روغن‌های جامد ؛

خیانت روغن‌های جامد در حق سلامتی

در گذشته نه چندان دور روغن‌های جامد، رتبه اول مصرف را در ایران داشت؛ اما مدتی بعد با شناخت مضرات فراوان این روغن‌ها، میزان مصرف آن‌ها توسط مردم کاهش یافت. پس از آن، با رواج انواع روغن‌های نباتی مایع، بحث و استدلال‌های بسیاری درباره مصرف آن مطرح شد که تاکنون سوال مورد مناقشه بسیاری از افراد و متخصصان بوده است.
رئیس انجمن علمی غذا و تغذیه:

آقای کلانتری! از خطرات تراریخته‌ها آگاهید اما می‌خواهید مردم را با آن تغذیه کنید؟!

رئیس انجمن علمی غذا و تغذیه حامی سلامت ایران گفت: آقای کلانتری! هم وزیر کشاورزی بودید هم رئیس خانه کشاورز ،غیر از انتقاد چه کردید؟ می‌دانید تراریخته‌ها چه خطراتی دارند و می خواهید مردم را با آن تغذیه کنید؟!!
بررسی اجمالی؛

خودکفایی در تأمین امنیت غذایی، از شعار تا واقعیت!

امنیت غذایی برای کشورهای جهان مساله ای حیاتی است. ایران نیز از این امر مستثنی نیست. اما علارغم شعارها تا چه حد در این زمینه موفق بوده است؟!
ضربه پذیری سیاست از غذا؛

آیا غذا می تواند امنیتی شود؟

شاید برایتان جالب باشد بدانید که غذا یک «موضوع راهبردی» است کــه تحت تأثیر عوامل بیرونی نظیر سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فنآوری، بین المللی و اکوسیستم است. بنابراین بسیار طبیعی است که امنیت غذایی در مباحث مربوط به راهبردها و سیاست های امنیت ملی کشورها به عنوان بحثی محوری همواره مطرح باشد.
ناصر مقدسی رئیس انجمن صنفی گاوداران؛

کمبود شیر خشک بهانه ای بیش نیست

یک مقام مسئول گفت: کارخانه های لبنی با مطرح کردن کمبود شیرخشک در داخل و ممنوعیت صادرات آن در صدد کنترل و مدیریت قیمت شیرخام در بازار هستند.
معاون امور زراعت وزارت جهاد:

۸۰ درصد امنیت غذایی کشور با اتکا به تولید داخل تامین می شود/ضرورت ارتقای کارنده های کشاورزی حفاظتی

عباس کشاورز ،معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: ضریب تامین امنیت غذایی کشور با اتکا به تولید داخل به ۸۰ درصد افزایش یافته است.

آزمونی که خودکفایی گندم را اثبات می‎کند

شرایط پیشِ‌رو در سال ۱۳۹۸ کاملاً روشن خواهد کرد که ادعای دولت مبنی بر خودکفایی کشور در محصول استراتژیک گندم تا چه‌اندازه به واقعیت نزدیک است.
موافقان و مخالفان محصولات تراریخته چه نظری دارند؟؛

تراریخته؛ از شایعه تا واقعیت

محصول تراریخته که با تغییر ژنتیک به‌وجود آمده، موافقان و مخالفان زیادی دارد. موافقانش می‌گویند، تولید محصول بیشتر، مقاوم در برابر آفات و در عین حال، غنی شده با ویتامین‌ها و مواد معدنی بیشتر مهم‌ترین راه تامین نیاز خوراکی بشر است. در آن‌سو اما مخالفان با جدیت فراوان با این روند مخالفت می‌کنند و می‌گویند، طبیعت برای تغییر ژنتیک با این سرعت زیاد آماده نیست و اگر چنین روندی ادامه پیدا کند، به روند عادی طبیعت لطمه می‌زند و می‌تواند باعث ابتلای افراد به بیماری‌هایی مثل سرطان شود.
روایت شیرین از یک سفر تلخ؛

مقام سیاسی امنیتی آمریکا: با خانمم رفتیم ایران، «پژوهشکده»، ماه‌عسل

روایت شیرین یک «ماه عسل» آمریکایی را در روایت مقام امنیتی - سیاسی ایالات متحده در سفرش به «پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی» در کرج به قلم خودش بخوانید؛ آیا حاصل اقداماتی که در این «روایت شیرین» آمده «شرنگ تلخ» بیماری در غذای مردم ایران خواهد بود؟
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران کشور؛

حجتی خواستار لغو ممنوعیت صادرات شیرخشک شد

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران کشور با اشاره به ممنوعیت صادرات شیرخشک از سوی وزارت صنعت، افزود: ما خواستار لغو این ممنوعیت هستیم و وزیر جهاد کشاورزی نیز در همین راستا، به وزیر صنعت و گمرک نامه نوشته و خواستار لغو آن شده است.
محصولات دستکاری‌شده ژنتیکی؛

فقط محصولات تراریخته عرضه شود!

به جای اینکه یک محصول تراریخته­، برچسب‌گذاری شود، همه نمونه­‌های موجود از آن محصول تراریخته شود تا به جای اینکه مردم، روی محصولات دنبال برچسب تراریخته بگردند و وقتشان تلف شود، با خیال راحت، کلا آن محصول را استفاده نکنند
ذخایر جهانی غلات؛

بحران خشکسالی تهدیدی برای بازار جهانی گندم

تابستان داغ و خشک به پنج سال وفور در بسیاری از کشورهای تولیدکننده گندم پایان داده و ذخایر صادرکنندگان بزرگ را به پایین‌ترین سطح خود از سال ۲۰۰۸-۲۰۰۷ رسانده است. کمبود غلات به ناآرامی‌های غذایی در سراسر آفریقا و آسیا دامن زده است.
امنیت غذایی تأمین شود؛

ویدیویی دیدنی از نحوه تولید عسل تقلبی در کشور

در فیلم زیر چگونگی تولید عسل تقلبی با استفاده از آب، شکر و آبلیمو را مشاهده می کنید.
لزوم حمایت دولت؛

خودکفایی محصول استراتژیک گندم برای سومین سال پیاپی

امسال میزان تولید گندم به 13 میلیون تن خواهد رسید و برای سومین سال پیاپی کشور در تولید این محصول به خودکفایی می رسد.
صفحه  از ۱۹
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها