سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
لزوم بررسی دقیق یک اتفاق؛

آیا گوشت فاسد کشف‌شده در اردبیل مهر محرمانه دارد؟!

اداره کل دامپزشکی استان اردبیل با انتشار خبری اعلام کرد که محموله گوشت فاسد را از یک سردخانه کشف و معدوم کرده است.روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان اردبیل با انتشار خبری همراه با یک عکس که به نظر می رسد آرشیوی باشد مدعی شد که یک هزار کیلوگرم گوشت گوسفندی منجمد تاریخ گذشته و غیر قابل مصرف طی بازدیدهای دوره ای اکیپهای نظارتی از یکی از سردخانه های استان کشف و با انجام هماهنگی لازم با مراجع قضایی معدوم شده است.
پاسخی به کلانتری؛

آیا "رشد ۵ برابری سرطان" و "نازایی ۲۰ درصدی" حاصل مصرف «تراریخت» در ایران نیست؟

علی ارجمند در پاسخ به اظهارات اخیر کلانتری در حمایت از تراریخت گفت: فقط در سرطان، طی۲ دهه، ۴۷۰ درصد رشد داشته‌ایم؛ نازایی در حال گذر از ۲۰درصد است و تعداد عمل‌های قلب باز در ایران به اندازه کل چین است. حتماً و یقیناً این شرایط به غذای مشکوک ربط دارد.
کارشناس تغذیه گیاه مطرح کرد؛

تولید محصولات ارگانیکی اگر ممکن هم باشد به صرفه نیست

تولید گسترده غذا متناسب با افزایش جمعیت این شک را به جان همه ما انداخته که غذاهایی که می‌خوریم، دیگر مثل قبل قابل اطمینان نیستند. نه غذاهایی که همه بر مضرات آن‌ها اتفاق نظر داریم بلکه محصولات کشاورزی که می‌دانیم بدن هر آدمی به آن‌ها نیازمند است و خوشمزگی تنها فایده آنان نیست.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس؛

مستنداتی دال بر وجود محصولات تراریخته در کشور وجود ندارد!

عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس، با بیان اینکه در مجلس از موافقان و مخالفان محصولات تراریخته برای بررسی نظراتشان دعوت شده با اشاره به نتایج این نشست‌ها تاکیدکرد که مستنداتی دال بر وجود این محصولات در کشور از سوی هیچ مرجعی ارائه نشده است.
نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس؛

دستگاه‌های مربوطه ابهامات در مورد واردات محصولات تراریخته را رفع کنند

نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس، با تاکید بر اینکه بر اساس برنامه ششم توسعه دستگاه‌های فعال در حوزه تامین غذا باید اخبار نگران‌کننده پیرامون واردات محصولات تراریخته را پیگیری کنند از مراکز دانشگاهی خواست تا گزارشی همراه با مستندات در این رابطه ارائه دهند.
جلوگیری از تولید و عرضه عسل بی‌کیفیت در استان اردبیل ؛

دستگاه‌های نظارتی پای‌کار تضمین سلامت عسل

در سال‌های اخیر و با نظارت متولیان امر بساط تولید عسل بی‌کیفیت در پایتخت عسل ایران (اردبیل) برچیده شده و با تکیه بر مبانی نوین و استانداردهای جهانی، تولید و عرضه عسل را در خطه سبلان شاهد هستیم. در حالی که اردبیل و دامنه سرسبز سبلان از دیرباز به شهرت شهد شیرین و عسل ناب مزین شده است، تولیدکنندگان و فعالان صنعت زنبورداری تلاش می‌کنند تا تولید باکیفیت و مرغوب عسل را به عنوان سوغاتی این دیار مورد توجه و هدف قرار دهند که فعالان این عرصه با وجود سختی کار و حضور همواره مستحکم در دشت‌ها، کوه‌ها و دمن‌ها و به نوعی زندگی چندجانشینی سعی دارند تا تولید عسل را به عنوان هدف نهایی خود قرار دهند تا با تلاش بی‌وقفه خود کام ایرانیان را شیرین کنند.
دبیر شورای مشورتی مرجع ملی ایمنی زیستی خبر داد:

ارزیابی ایمنی محصولات تراریخته پیش از ورود به بازار

دکتر سمیرا کهک در همایش بیوتکنولوژی گفت: حمایت از تولید ملی محصولات تراریخته تکلیف قانونی دولت است. وی با بر شمردن قوانین و مقررات موجود برای ارزیابی ایمنی محصولات تراریخته از نظارت دقیق بر این محصولات در کشور خبر داد.
رئیس سازمان محیط زیست؛

بخش عمده‌ای از واردات کشور محصولات تراریخته است

عیسی کلانتری در حاشیه سومین همایش بین المللی بیوتکنولوژی جمهوری اسلامی با بیان اینکه اکنون بخش عمده‌ای از واردات کشور محصولات تراریخته است، گفت: برآورد شده که امسال ۱۲ میلیارد دلار مواد غذایی وارد کشور شود که از این میزان حداقل ۷ میلیارد دلار آن برای محصولات تراریخته هزینه خواهد شد.
بهداشت مواد غذایی ؛

هرگز نبات زرد نخرید

نبات‌های رنگی بیشتر جنبه تزیینی دارند و هرگز برای مصرف روزانه اسفاده نکنید. مواد رنگی این نبات‌ها برای کودکان، زنان باردار خطرناک است و سبب اختلال در عملکرد ۲ عضو سم زدای بدن یعنی کبد و کلیه شده و زمینه بروز سرطان، رفتار‌های تهاجمی و بیش فعالی را فراهم می‌کند. متخصصان توصیه می‌کنند از نبات سفید برای مصرف روزانه استفاده کنید و اگر تاکید دارید زعفرانی باشد خودتان به نبات زعفران اضافه کنید.
تاکید رئیس جمهور بر اهمیت تولید داخل؛

آزمون عملی دولت در اهمیت‌دهی به امنیت غذایی

۲۰روز تا پایان موعد قانونی اعلام نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی باقی است وبا توجه به تاکید رئیس جمهور بر اهمیت تولید داخل،باید دید برخلاف سالهای گذشته نرخ در موعد مقرر اعلام خواهد شد یا نه.
مصاحبه اختصاصی با رئیس کل گمرک؛

مسیر ورود ذرت‌های آلوده به ایران بسته است

رئیس کل گمرک ایران: ذرت‌های آلوده به هیچ وجه وارد کشور نمی‌شود.
اهمیت کشاورزی در اقتصاد؛

دستیابی به امنیت غذایی با اتکا به تولیدات داخلی کشاورزی

محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی گفت: ارتقای امنیت غذایی، تولید کالاهای اساسی برای جمعیت رو به رشد کشور و کاهش وابستگی به واردات با اتکا به تولید داخلی و استفاده بهینه از قابلیت‌ها،‌ظرفیت‌ها، استعدادها و منابع، از اولویت‌های بخش کشاورزی به شمار می‌رود.با تکیه بر همین اصول، کل تولیدات بخش کشاورزی در فاصله‌های 1356 تا 1397 از 26 میلیون تن به حدود 122 میلیون تن افزایش یافته که نشان‌دهنده اهتمام کشور به موضوع امنیت غذایی و حمایت همه‌جانبه از بخش کشاورزی است،
وضعیت جهانی محصولات تراریخته؛

۱۹۱٫۷ میلیون هکتار زیر کشت محصولات تراریخته

سرویس بین‎المللی دستیابی و استفاده از بیوتکنولوژی کشاورزی در تازه‎ترین گزارش خود، سطح زیر کشت محصولات تراریخته در جهان را ۱۹۱٫۷ میلیون هکتار اعلام کرد. طبق این گزارش فناوری تولید محصولات تراریخته همچنان مورد استقبال کشورهای مختلف قرار دارد. محصولات تراریخته توانسته‎اند به مدیریت چالش افزایش جمعیت و تغییر اقلیم به طور قابل توجهی کمک کنند.
حجتی:

صدور مجوز و تخصیص اعتبار محصولات ارگانیک در اولویت قرار گیرد

وزیر جهاد کشاورزی بر ضرورت در اولویت قرار گرفتن محصولات گواهی شده و ارگانیک در صدور و تمدید کلیه مجوزها و نیز تخصیص اعتبارات و استمهال تسهیلات بخش کشاورزی تاکید کرد.
عضو هیئت‌علمی انستیتو تحقیقات تغذیه مطرح کرد؛

الزام تولیدکنندگان به قید کلمه تراریخته

عضو هیئت‌علمی گروه تحقیقات سیاستگذاری و برنامه‌ریزی غذا و تغذیه انستیتو تحقیقات تغذیه گفت: پس از ۱۸ سال، تحقیقات درباره این که ایرانی‌ها چه می‌خورند و چه مقدار می‌خورند در انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی در حال انجام است.زرگران درباره محصولات تراریخته گفت: بحث محصولات تراریخته بسیار گسترده است. اخیرا پژوهشی انجام شده بود که نشان داد حتی در سازمان‌های جهانی و دانشگاهی هم درباره محصولات تراریخته سوگیری وجود دارد.
واردات محصولات تراریخته مطلقا ممنوع است؛

مصرف محصولات تراریخته توسط دام باعث انتقال مضرات آن از طریق گوشت به انسان می‌شود

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: متاسفانه تاکنون رعایت استانداردهای بهداشتی و ممنوعیت واردات محصولات تراریخته رعایت نشده است.
بلای جان نرخ گوشت؛

اختلاف ۳۰ درصدی قیمت گوشت به جیب دلالان می‌رود

نتایج بدست آمده از نوسانات بازار گوشت قرمز نشان می‌دهد که عامل اصلی افزایش نرخ گوشت، قاچاق دام به کشور‌های حاشیه‌ای است.
الزام خودکفایی در تولید گندم؛

خروج 5/1 میلیارد دلار با واردات گندم

افزایش قابل‌توجه نرخ دلار طی چندماه اخیر و اعمال دوباره تحریم علیه ایران، حساسیت و لزوم خودکفایی گندم را به‌خوبی به نمایش می‌گذارد.
امنیت غذایی؛

کوچک شدن سفره خانوارها

دستیابی به امنیت غذایی برای همگان، یعنی پایان دادن به گرسنگی و تامین غذا از جمله توصیه‌های سازمان‌های بین‌المللی به کشورهای جهان است. در سال‌های اخیر امنیت تغذیه‌ای به‌عنوان هدفی بالاتر از امنیت غذایی مطرح شده است و منظور آن است که افزایش دسترسی مردم به خدمات بهداشتی درمانی و تامین سلامت در کنار تامین امنیت غذایی در نظر گرفته می‌شود.
چرا ۹۰۰ تن سیب خراب شد؟

تایید تکذیبیه سازمان تعاون روستایی توسط رئیس اتحادیه باغداران

مدیرعامل اتحادیه باغداران تهران گفت: ممنوعیت صادرات و انجام ذخایر احتیاط ملی بر اساس مشورت های اشتباهی که مغرضانه به دولت دادند، باعث شد بیش از هزار تن از سیب ذخیره شده در انبارها کیفیت خود را از دست دهد.
صفحه  از ۲۷
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها