سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
وضعیت کشاورزی در ایران؛

با ورشکستگی آب، خودکفایی غذایی یک رویاست؟

واقعیتی نگران‌کننده: وسعت زیادی از زمین‌های کشاورزی در ایران نامناسب‌‌اند
رئیس انجمن ژنتیک ایران:

تولید محصولات تراریخته به نفع سلامت مردم و اقتصاد کشور است

رئیس انجمن ژنتیک ایران گفت: تولید محصولات تراریخته علاوه بر اینکه از لحاظ اقتصادی برای کشور بسیار مقرون است موجب افزایش محصولات کشاورزی با کیفیت می‌شود.
سیاست‌های ابلاغیه رهبری به سازمان محیط زیست؛

علت بی‌توجهی "مدافعان تراریخته" به ابلاغیه رهبری در لزوم توسعه "محصولات ارگانیک" چیست

در هیچ کدام از سیاست‌های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، هیچ بندی در تایید "تجاری کردن" محصولات تراریخته نمی‌بینید بلکه برعکس در بند ۸ سیاست‌های ابلاغیه رهبری به سازمان محیط زیست اشاره به توسعه محصولات ارگانیک شده است که ...
سازمان غذا ودارو تاکید کرد؛

شرط وزارت بهداشت برای واردات برنج

در پی ابلاغ وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر تسهیل واردات برنج به کشور، سخنگوی سازمان غذا و دارو نحوه نظارت بر ایمنی و سلامت برنج‌های وارداتی را تشریح و تاکید کرد: در دستورالعمل سازمان غذا و دارو میزان مجاز مواد و فلزات سنگین مانند آرسنیک و... بر اساس استانداردها تعیین شده و برنجی که این استانداردها را دارا باشد، می‌تواند برای ورود به کشور مجوز دریافت کند.
بحران امنیت غذایی در سال؛

گزارش سازمان ملل متحد از کمبود خاک در کشاورزی

بر اساس تحقیقات صورت‌گرفته توسط سازمان ملل متحد، یک‌سوم زمین‌های سیاره زمین به‌شدت در حال تجزیه شدن است و در سال حدوداً 24 میلیارد تن خاک از دست می‌رود.
پشت پرده واردات محصولات تراریخته چه می‌گذرد؟؛

واردات پرسود محصولات تراریخته به قیمت نابودی امنیت غذایی تمام شد

مسئولان امر براین باورند که واردات پرسود محصولات تراریخته به سبب اثرات سوء آن بر انسان و محیط زیست به قیمت نابودی امنیت غذایی کشور تمام شد.
جهانفر دانشیان:

۲۲رقم ذرت تراریخته وارد می‌شود

دبیر کارگروه ایمنی زیستی وزارت جهاد کشاورزی گفت: هر محصول تراریخته‌ای که قرار است به ایران وارد شود، باید مشخصات آن اعلام و در این کمیته بررسی شود.
در گفتگو با روستازاده اعلام شد؛

لزوم بررسی دقیق UPOV در کمیسیون کشاورزی

یک کارشناس اقتصادی با تاکید بر لزوم بررسی دقیق و کارشناسی لایحه UPOV در کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: الحاق به UPOV منجر به وابستگی صد درصدی کشور به شرکتهای چندملیتی تولید و تجارت بذر می شود.
مخالفان و موافقان تراریخته؛

نیاورانی: بازی با جان مردم با اجازه ورود محصولات تراریخته/ قره یاضی: کیفیت برتر محصولات تراریخته نسبت به سایر محصولات کشاورزی!

استفاده از محصولات تراریخته موافق و مخالفان بسیاری دارد و در این میان مخالفان این محصولات را مضر برای سلامت مردم می‌دانند و موافقان محصولات تراریخته را دارای کیفیت برتری نسبت به سایر محصولات کشاورزی می‌دانند.

واردات محصولات تراریخته مشروط شد

مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گمرک اعلام کرد: صدور مجوز واردات محصولات تراریخته کشاورزی مشمول مجوز سازمان تحقیقات وزارت جهاد کشاورزی شده است.
مستندساز «تراریخت»:

حقیقت چیزی نیست که به شما می‌گویند، مراقب سرطان و نازایی باشید

عباس لاجوردی، سازنده مستند «چشمان بیدار» ــ که در موضوع محصولات تراریخت به‌سفارش سازمان پدافند غیرعامل تهیه شده است ــ از حواشی و فشارهای خواندنی و بی‌نظیر در تهیه این فیلم می‌گوید.
گفتگوی بخش خبری ساعت ۱۴:۰۰؛

نظارت وزارت جهاد کشاوری بر واردات محصولات تراریخته

دبیر کارگروه ایمنی زیستی: هر محصول تراریخته‌ای که قرار است به ایران وارد شود، باید مشخصات آن اعلام و در کمیته بررسی شود.
اینفوگرافیک؛

آجیل چه فوایدی برای بدن ما دارد؟

تحقیقات نشان داده است افرادی که 4 وعده آجیل در هفته مصرف می کنند، 37 درصد احتمال خطر بیماری های قلبی و عروقیشان را کاهش می دهند.
وزارت بهداشت:

مجوز محصولات تراریخته بدون برچسب تعلیق می‎شود+ سند

وزارت بهداشت اعلام کرد: واردکنندگان و تولیدکنندگان محصولات تراریخته چنانچه برچسب گذاری نداشته باشند، مجوزهای بهداشتی آنها توسط سازمان غذا دارو تعلیق خواهد شد و در اختیار مراجع قانونی قرار داده می‌شوند.
۳ شرط واردات محصولات تراریخته؛

واکنش مرکز اطلاعات بیوتکنولوژی به اظهارات لاهوتی

مرکز اطلاعات بیوتکنولوژی ایران به اظهارات لاهوتی در جریان استیضاح حجتی واکنش نشان داد.
لاهوتی: حجتی سرطان را در کشور رواج داد

نامه محرمانه وزیر بهداشت و سازمان بازرسی کشور به رئیس‌جمهور درباره تراریخته ها

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه عملکرد حجتی موجب رواج سرطان در کشور شده است، به نامه محرمانه وزیر بهداشت و نامه سازمان بازرسی کشور به رئیس‌جمهور در این باره استناد کرد و گفت: واردات محصولات تراریخته به واسطه ترجیح منافع یک عده بر منافع کشور صورت گرفته است.
علی اکبری مطرح کرد؛

بخشی از برنج های وارداتی تراریخته است

عضو کمیسیون کشاورزی گفت: بخشی از برنجی که وارد کشور می شود تراریخته است و اگر محصولات وارداتی تراریخته فرآیند کارشناسی را طی کنند اشکالی ندارد.
شاهسوند:

پذیرش کنوانسیون UPOV پای جاسوسان را به کشور باز می‌کند

عضو بسیج دانشجویی پردیس کشاورزی کرج گفت: با کنوانسیون UPOV نمایندگی‌هایی می‌تواند شکل بگیرند و مانند هسته‌ای پای جاسوسان را به کشور باز کند.
کشت بذر وارداتی، برداشت محصول وابستگی!

الحاق به کنوانسیون UPOV؛ کشت بذر وارداتی، برداشت محصول وابستگی!

کشور ایران باید به دنبال ایجاد کنوانسیون‌هایی باشد تا منابع به غارت رفته خود را پس بگیرد، نه اینکه با پیوستن به کنوانسیون‌هایی همچون UPOV شرایط را برای خودتحریمی غذایی فراهم سازد!
ذرت آلوده؛

کشف ۱۲۶ هزار تن ذرت آلوده برزیلی در گمرک

بر اساس اطلاعات واصله دهها هزار تن ذرت آلوده در محوطه گمرکی بندر امام خمینی توقیف شده است.
صفحه  از ۱۵
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها