کشت به امید سود بیشتر:

کشت بی هدف گوجه فرنگی در هرمزگان

این استان تولید‌کننده بیش از نیم میلیون تن گوجه فرنگی است اما برنامه‌ریزی مناسبی برای استفاده بهینه از این توانمندی وجود ندارد
توسط بانوی کارآفرین اشکذری صورت گرفت؛

ایجاد نخستین مرکز پرورش الاغ در استان یزد

یک بانوی اشکذری با استفاده از وام خوداشتغالی کمیته امداد و ایجاد یک مزرعه پرورش الاغ، زمینه اشتغال 3 نفر را در روستای تقوّیه بخش خضرآباد این شهرستان استان یزد فراهم آورد.
محمود حجتی مطرح کرد:

درآمد ۵ هزار میلیارد دلاری در انتظار تولیدکنندگان گیاهان دارویی

وزیر کشاورزی گفت:دولت لایحه ای به مجلس ارائه کرده که درصورت تصویب، یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار تسهیلات با نرخ سود ۴ درصد برای اجرای برنامه های خرد روستایی در زمینه صنایع تبدیلی در حوزه های مختلف تخصیص داده می شود.
آزمون فراصوتی محصولات کشاورزی؛

کیفیت‌سنجی محصولات کشاورزی با امواج فراصوت قبل از برداشت

محققان دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای استان آذربایجان غربی اخیرا در مطالعات خود سامانه‌ای برای کیفیت‌سنجی محصولات کشاورزی طراحی کرده‌اند که کشاورزان با به‌کارگیری این سامانه نه تنها از کیفیت محصولات کشاورزی خود قبل از برداشت مطلع خواهند شد، بلکه امکان انتخاب زمان دقیق برداشت نیز برای آن‌ها فراهم می‌شود.
ایرج رستگار:

خروج سالانه ۱۰۰ میلیون یورو برای واردات گیاهان زینتی

رئیس انجمن کشت بافت گفت: به روش کشت بافت نوعی پایه نهال پسته که اکنون به دلیل کم‌آبی و شوری در کرمان با بحران مواجه شده تولید کرده‌ایم که این نقیصه را برطرف می‌کند.
مدیرعامل اتحادیه سراسری دامدارن خبر داد:

۷۰ درصد مطالبات دامداران تسویه شد

طرح خرید توافقی شیر از دامداران از خردادماه سال جاری در برخی از استان‌های کشور اجرا شده و همچنان ادامه دارد. هفت ماه است که دولت روزانه ۸۵۰ تن شیر نسیه از دامداران می‌خرد و پرداخت پول آن به زمانی دیگر موکول می‌شود. بر اساس گزارشات عینی، در این مدت دامداران مجبور شده‌اند هزینه‌های کمرشکن تولید را از طریق فروش گاوهای خود تامین کنند؛ گاوی فروخته می‌شود تا پولش، خوراکی شود برای گاو دیگر!
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران ؛

صدور شناسنامه برای برنج ایرانی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران اعلام کرد که توزیع برنج به‌صورت فله‌ای، از سال آینده ممنوع می‌شود و برنج‌ ایرانی شناسنامه‌دار خواهد شد.

بیش از ۶۰۰ هزار شاخه گل در همدان تولید شد

حجت الله شهبازی، مدیر امور باغبانی سازمان جهادکشاورزی استان همدان طی گفتگویی با اعلام مطلب فوق افزود: در سال گذشته 602 هزار و 250 شاخه گل شامل، شاخه‌بریده، فصلی و نشائی، آپارتمانی، گل‌های پیازی و درختچه‌های زینتی تولید شده است.
در نشست حذف واسطه‌ها و عرضه مستقیم محصولات و تولیدات کشاورزی اعلام شد؛

ایجاد زنجیره تولید از باغ تا خانه با حذف واسطه‌ها

ایجاد زنجیره تولید با استفاده از ظرفیت سازمان میادین میوه و تره‌بار به عنوان یکی از حلقه‌های این زنجیره و حذف واسطه محصولات کشاورزی با قیمت مناسب در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد .
ساری؛

درآمد میلیاردی با طعم شکر سرخ

پیش‌بینی می‌شود امسال 14 میلیارد ریال درآمد عاید کشاورزان نیشکرکار این شهرستان شود.
مدیر جهادکشاورزی شهرستان قزوین:

۴۵ برنامه ترویجی برای کشاورزان در قزوین برگزار شد

مدیر جهادکشاورزی شهرستان قزوین گفت: از ابتدای سالجاری تا کنون، ۴۵ برنامه آموزشی ترویجی در خصوص مزایا و اجرای سیستم های آبیاری تحت فشار در این شهرستان برگزار شده است.
مدیرجهادکشاورزی گراش:

یک هکتار از گلخانه‌های گراش به تولید نشاء سبزیجات اختصاص دارد

مدیر جهاد کشاورزی گراش گفت: گلخانه تولید نشاء صیفی و سبزیجات این شهرستان دارای سطحی حدود یک هکتار است.
رئیس جهاد دانشگاهی خبر داد؛

اجرای طرح ملی توسعه گردو و صنایع جانبی در کشور

رئیس جهاد دانشگاهی کشور از اجرای طرح ملی توسعه گردو و صنایع جانبی آن در کشور با همکاری جهاد کشاورزی خبر داد و افزود: به دنبال تبدیل چهارمحال و بختیاری به پایلوت این طرح هستیم.
فرایند جمع آوری و انتقال شیر؛

ضرورت جمع آوری دو مرحله ای شیر در دامداری های آذربایجان غربی

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان غربی برجمع آوری دو مرحله ای شیر، در دامداری‌های استان تاکید کرد.
همزمان با آغاز فصل جابجایی نهال؛

40 میلیون نهال آماده کاشت در کشور وجود دارد

معاون تحقیقات کنترل و گواهی نهال مؤسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال از وجود 300 نهالستان مجوزدار در کشور خبر داد و گفت: به نهال‌کارانی که قصد احداث باغ جدیدی را دارند توصیه می‌شود برای تهیه نهال به این نهالستان‌ها مراجعه کنند.
ایمنی باغ های زنجان در مقابل تگرگ؛

باغ‌های استان زنجان از تگرگ در امان می‌مانند

روزنامه همشهری زنجان نوشت: با این‌که تگرگ زیبایی‌های خاص خود را برای شهرنشینان دارد اما گاهی همین مسأله باعث بروز خسارت به کشاورزان و باغدارانی می‌شود که فروش میوه تنها راه معیشت آنها و کارگرانشان است.
چای؛

چای هنوز خستگی می‌زداید

کاشف‌السلطنه، شاهزاده قاجار و کنسول ایران در هندوستان که حدود یک ‌قرن پیش وقتی مقداری بذر و دو هزار اصله نهال چای را به ایران آورد، شاید هرگز فراگیرشدن این گیاه سحرآمیز را پیش‌بینی نمی‌کرد. اما اکنون سال‌های زیادی است که چای این مونس تنهایی و هم‌نشین مجالس انس مردم ما، از چین خستگی‌ها کاسته و حلقه پیوند دل‌هایی شده که از نوشیدن در شادی‌ها، شادتر شده و در عزاها از آن تسلی می‌گیرند
پشت‌پرده کارشکنی در تولید دانه‌های روغنی؛

نمی گذاریم اتفاقات گذشته تکرار شود

یک مقام مسئول از پشت پرده کارشکنی در تولید داخلی دانه‌های روغنی و مصر بودن عده‌ای بر واردات روغن‌های کم کیفیت و تراریخته خبر داد .
رئیس جهاد دانشگاهی در شهرکرد؛

جهاد دانشگاهی در حوزه تکثیر علمی گیاهان دارویی ورود پیدا می‌کند

رئیس جهاد دانشگاهی گفت: این سازمان در حوزه تکثیر علمی، اصلاح‌نژاد و بومی‌سازی گیاهان دارویی ورود پیدا می‌کند.
محصولات روستای بهارستان؛

تنوع انگور در بهارستان آشتیان + عکس

روستای بهارستان از توابع شهرستان آشتیان استان مرکزی در ۲۶ کیلومتری آشتیان قرار دارد . شغل اغلب ساکنین آن کشاورزی و دامداری است. زبان مردم بومی آن خلجی است . جمعیت ساکن آن حدود ۳۰۰ نفر ولی در ایام تعطیلات و تابستان گاهی به حدود ۱۰۰۰ نفر هم می رسد .
صفحه  از ۸
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها