سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
معاون وزیر کشاورزی اعلام کرد:

کسانی که بی‌کیفیتی گندم را مطرح می‌کنند دنبال واردات هستند

معاون وزیر کشاورزی اعلام کرد: ۷۰ درصد گندم ایرانی تولید شده کیفیت مناسبی دارد و کسانی که بی‌کیفیتی این محصول استراتژیک را مطرح می‌کنند، دنبال واردات گندم هستند.
رد ادعای"گندم خاک‌آلود"

فاصله هفت برابری این ادعا از دولت تا بخش‌خصوصی!

در حالی که رییس کانون انجمن‌های صنفی صنایع غذایی مدعی شد که "درون گندم خاک می‌ریزند و می‌گویند بخرید" و همچنین "میزان خاک موجود در گندم را هفت درصد دانست"، وزارت جهاد کشاورزی این ادعا را تکذیب و میزان افت غیرمفید که شامل علف هرز، کلوخ و سنگ در گندم است را ۱.۳۶ درصد اعلام کرد.
سازمان دامپزشکی اعلام کرد؛

بیماری دامی در مناطق زلزله‌زده گزارش نشده است/ دام‌های تلف شده معدوم شدند

مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های دامی سازمان دامپزشکی اعلام کرد که براساس ستاد تشکیل شده و ضوابط موجود در راستای چگونگی مدیریت جمعیت دامی در مناطق زلزله‌زده ضمن تامین نیازها و کمبودهای کرمانشاه از طریق استان های معین جمع آوری و معدوم سازی دام های تلف شده و واکسیناسیون جمعیت زنده دامی برای جلوگیری از شیوع بیماری صورت می گیرد اما تاکنون هیچ گزارشی در زمینه شیوع بیماری در مناطق زلزله‌زده نداریم.
زلزله شدید در کرمانشاه؛

ساماندهی واعزام ۱۷ اکیپ دامپزشکی استان کرمانشاه به مناطق زلزله زده

کمیته فنی اجرایی بحران در کل دامپزشکی استان کرمانشاه تشکیل شد و در آن از ساماندهی ساماندهی ۱۷ اکیپ دامپزشکی استان کرمانشاه و اعزام به مناطق زلزله زده خبر داده شد
احتمال کاهش قیمت‌ گوشت در روزهای آینده؛

بازار گوشت قرمز در رکود

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با بیان اینکه رکود شدیدی بازار گوشت را فراگرفته است، گفت: احتمال می دهیم طی روزهای آینده قیمت گوشت گوسفندی روند کاهشی یابد.
رییس سازمان دامپزشکی پاسخ داد؛

پای مرغ‌های مرده به کارخانه‌های فرآورده‌های گوشتی باز شد؟

رییس سازمان دامپزشکی توزیع مرغ مرده در کارخانه‌های فرآوری را به شدت تکذیب کرد و گفت: بهتر است به جای تبدیل ضایعات گوشت قرمز و گوشت مرغ به محصولاتی که ارزش افزوده چندانی ندارند و هدردادن آنها، این محصول را به خمیرمرغ تبدیل کنیم که از نظر اقتصادی توجیح بیشتری دارد و استانداردهای آن مطابق استانداردهای جهانی است.
صدور مجوز حلال؛

ماجرای توزیع مرغ مرده در بازار

رئیس سازمان دامپزشکی کشور با اعلام فراهم آمدن اعطای صدور مجوز حلال در کشورمان به موضوع توزیع مرغ مرده در بازار واکنش نشان داد.
افت ۸۰ درصدی صادرات سیب؛

چرا سیب‌ روی دست ایران ماند؟

مدیر کل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت از کاهش ۷۹ درصدی صادرات ارزشی سیب در شش ماهه اول سال جاری خبر داد.
در صورت جابه‌جایی مزارع محصولات کشاورزی با یکدیگر؛

افزایش امکان تغذیه ۸۲۵ میلیون نفر دیگر در زمین

طبق یک مطالعه جدید باز ترسیم نقشه جهانی توزیع محصولات کشاورزی در زمین‌های کشاورزی موجود می‌تواند به تقاضای روزافزون غذا و سوخت در دهه‌های پیش رو پاسخ دهد و در عین حال به‌طور قابل توجهی تنش آب در مناطق کشاورزی را کاهش دهد. این مطالعه که در مجله زمین‌شناسی طبیعت منتشر شده، نخستین تلاش برای رسیدگی به نیازهای تولید غذا و پایداری منابع به‌طور همزمان و در مقیاس جهانی است.
معاون حجتی اعلام کرد؛

تولید ۱۷ هزار هکتار پسته ارگانیک در ایران

معاون وزیر جهاد کشاورزی از تولید ۱۷ هزار هکتار پسته ارگانیک در ایران خبر داد و گفت: ۴۸ هزار هکتار به سطح گلخانه‌های کشور اضافه می‌شود.
worldatlas منتشر کرد:

۱۰ کشور پیشرو تولید و تجارت خرما؛ مصر و ایران در صدر + جدول

خرما میوه‌ای بیضی‌شکل، قرمز مایل به زرد و شیرین است که از درخت نخل به‌دست می‌آید. خرما به‌عنوان غذای اصلی در سراسر کشورهای خاورمیانه به‌شمار می‌رود؛ به‌طوری‌که که تاریخ آن به ۷۰۰۰ سال پیش از میلاد برمی‌گردد. بیشترین خرمای تازه و درخت نخل مربوط به خاورمیانه، غرب آسیا و کشورهای شمال آفریقاست. در حالی که مصر کشوری پیشرو در این زمینه به‌شمار می‌رود.
آمارها نشان می‌دهد؛

۲۳ درصد از واحدهای مرغ مادر غیرفعال هستند

بر اساس آمارهای اخذشده توسط مرکز آمار ایران، تنها ۷۷ درصد مؤسسه‌های مرغ مادر موجود در کشور در حال فعالیت هستند و از این مقدار، محصولاتی به ارزش حدود ۱۳,۵ میلیارد ریال تولید می‌شود.
کریمی:

مصرف آب در بخش کشاورزی مدیریت شود

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم مدیریت مصرف آب در بخش کشاورزی گفت: به دلیل بحران آب در کشور همه باید نسبت به بهینه سازی مصرف آب در بخش های مختلف برنامه جامع داشته باشیم.
طهماسبی مطرح کرد:

۷۶۰ رقم انار در کشور شناسایی شد

معاون وزیر جهاد کشاورزی از شناسایی و جمع آوری ۷۶۰ رقم انار در ایران خبر داد.
بی‌تفاوتی دولت به اجرای قوانین مرتبط با معیشت مردم؛

۲۶۰۰ میلیارد تومان از مطالبات گندمکاران همچنان باقی است

با وجود آنکه رئیس سازمان برنامه و بودجه وعده داده بود که تا پایان آبان ماه همه مطالبات گندمکاران پرداخت می‌شود باید پرسید دولت توان پرداخت۲۶۰۰ میلیارد تومان را طی ۱۵ روز دارد؟
کشاورزان باید برنامه‌محور باشند؛

چرا سریال سیب‌زمینی و پیاز مرتب تکرار می‌شود؟

مدیرکل دفتر محصولات علوفه‌ای و جالیزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: برای کنترل و کاهش نوسانات بازار در حوزه محصولاتی مانند سیب زمینی، پیاز و گوجه فرنگی در صدد برنامه محور کردن تولید کاهش سطح زیر کشت و افزایش بهره‌وری آنها در فصول مختلف هستیم.
کشاورزی در کشوری با بحران جدی آب؛

پرمصرف‌ترین و کم‌مصرف‌ترین محصولات کشاورزی از نظر "آب"

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور آب و خاک اعلام کرد که میزان مصرف دقیق آب در بخش کشاورزی برای تولید محصولات مختلف در دستور کار قرار دارد اما بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد آبیاری مشکل امروز کشاورزی است.
کاهش عرضه دام سبک در فصل سرد؛

افزایش واردات از استرالیا و نیوزلند

رئیس مرکز اصلاح نژاد دام وزارت جهاد با بیان اینکه پیش‌بینی شده واردات گوشت گوسفندی از افزایش یابد، گفت:اگر واردات طبق برنامه پیش برود تنشی در بازار گوشت ایجاد نمی‌شود.
مقام مسئول؛

نرخ تضمینی محصولات زراعی و باغی ظرف یکی دو هفته آینده تصویب و ابلاغ می شود

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی گفت: پیشنهاد وزیر درباره نرخ تضمینی محصولات زراعی و باغی به شورای اقتصاد ارائه شده و امیدواریم ظرف یکی دو هفته آینده تصویب و ابلاغ می شود.
رئیس سازمان چای اعلام کرد؛

برداشت برگ سبز چای به پایان رسید/پرداخت ۶۵درصد مطالبات چایکاران

رئیس سازمان چای از پایان برداشت برگ سبز چای در کشور خبر داد و گفت: تاکنون ۶۵ درصد مطالبات چایکاران پرداخت شده است.
صفحه  از ۱۶
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها