سطوح دستمزدی و حق بیمه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان؛

ابلاغ سطوح دستمزدی و حق بیمه کشاورزان و روستاییان در سال ۹۶

سطوح دستمزدی و حق بیمه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در سال 96 اعلام شد که براساس آن بیشترین، 800 هزار تومان و کمترین، 350 هزارتومان تعیین شده است.
گفتگویی با حیدر ساعی:

نا امیدی را ضربه فنی کردم

بازنشستگی پیش از موعد و ۲ بار ورشکستگی و سنگ‌های بزرگی که پیش پایش قرار گرفت باعث نشد او دست از کار و تلاش بردارد و کاسه چه کنم چه کنم دست بگیرد.
محقق موسسه اصلاح بذر و نهال خبر داد؛

تولید بذر جو مقاوم به شوری خاک و سختی آب

محقق موسسه اصلاح بذر و نهال وزرات جهاد کشاورزی رقم جدیدی از بذر جو با عنوان «مهر» تولید کرد که به شوری خاک و سختی آب مقاوم است.
چهارمین کنگره بین المللی کلینیسین های دام های بزرگ؛

ایرلند و سوئیس به دنبال آموزش تخصصی پروتکل های بهداشتی دام در ایران

رییس سازمان نظام دامپزشکی ایران، رعایت پروتکل های بهداشت و سلامت دامی ایران را منحصر به فرد دانست و گفت: اکثر کشورهای اروپایی از جمله ایرلند و سوئیس به دنبال آموزش های تخصصی در ایران هستند.
خبرگزاری فرانسه از ثبت جدید صادرات محصولات کشاورزی هلند در سال ۲۰۱۶ خبر داد؛

کشوری کوچک ولی صادرکننده‌ای بزرگ پس از ایالات متحده/ سرمایه‌گذاری در نوآوری و پژوهش، راهکار هلند برای رسیدن به سود کشاورزی

کشوری کوچک در جهان ولی به‌عنوان صادرکننده‌ای بزرگ پس از ایالات متحده امریکا شناخته شده است؛ صادرات محصولات کشاورزی هلند، دارای رکورد جدید در سال ۲۰۱۶ بود که در حدود ۹۴ میلیارد یورو (۱۰۰ میلیارد دلار) برآورد شده است.
معاون شرکت شهرک‌های کشاورزی:

پیش‌بینی سهم ۴۰ درصدی شهرک‌های کشاورزی در تولید محصولات گلخانه‌ای

طبق پیش‌بینی‌های انجام‌شده، قرار است در برنامه ششم، ۴۰ درصد از تولید محصولات گلخانه‌ای کشور در بستر شهرک‌های کشاورزی تولید شود. ۱۵ استان کشور مستعد ایجاد شهرک‌های گلخانه‌ای هستند
مشاور وزیر کشاورزی؛

رشد ۲۰ درصدی کشت گندم در سال جاری

مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی گفت: مجموع سطح زیرکشت گندم در سال زراعی جدید ۶ میلیون هکتار است.
تولایی رئیس انجمن ژنتیک:

نگرانی از محصولات تراریخته مبنای علمی ندارد

امروز دانشمندان گیاهانی تولید کرده‌اند که قادر است 70 گرم در لیتر نمک را تحمل کند. کشورهای اروپایی دو بوته از این گیاه را به عنوان گیاه لاکچری و لوکس مثل برگ جعفری چند یورو می‌فروشند
افزایش ۲۰ درصدی ارقام گندم اقلیم سرد؛

آبیاری تیپ در گندمزارها به ۱۰ هزار هکتار می‌رسد

هرساله مؤسسه‌های تحقیقاتی موظف به معرفی هشت رقم گندم آبی و هفت رقم گندم دیم به کشاورزان هستند که در سال زارعی جاری در ارقام معرفی شده اقلیم سرد ۲۰ درصد افزایش وجود داشته است.
خدمات پالایشگاه غلات؛

در بزرگترین پالایشگاه غلات خاورمیانه چه می‌گذرد؟

پالایشگاه غلات «زر» به عنوان بزرگترین پالایشگاه غلات خاورمیانه و اولین پالایشگاه غلات ایران روز سه‌شنبه، 12بهمن ماه با حضور دکتر حسن روحانی رییس‌جمهوری در استان البرز به بهره‌برداری رسید. افتتاح این پالایشگاه شاید این پرسش را به ذهن متبادر کند که جایگاه بزرگترین پالایشگاه غلات خاورمیانه در کشور چیست و چه اقداماتی در آن صورت می‌گیرد؟
مسئول کارگروه کشت فراسرزمینی:

کشت فراسرزمینی دانه‌های روغنی در غنا کلید خورد/ کندی کار به‌دلیل پیچیدگی دستورالعمل‌ها است

پس از کشور اوکراین کشت فراسرزمینی دانه‌های روغنی در کشور غنا کلید خورده است و پیش‌بینی می‌شود از ابتدای سال ۹۶ نخستین مرزعه این محصول راه‌اندازی شود.
توضیحات وزارت جهاد کشاورزی:

ماجرای ریختن پرتقال‌ها به دریای خزر

درپی انتشار تصاویر و خبرهایی درباره ریخته شدن پرتقال‌های یخ زده در رودخانه تجن و دریای خزر، یک مقام مسوول در وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: این پرتقال‌ها را دولت در حمایت از تولیدکنندگان خریداری کرده و به دلیل اینکه هیچگونه مصرفی نداشت، آن را به رودخانه ریختند.
نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس؛

کشت و صنعت مغان از سوء‌تدبیر مدیران رنج می‌برد

نماینده مردم شهرستان مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: کشت و صنعت مغان به معنای واقعی از سوء تدبیر مدیران ناکارآمدی رنج می برد که این مجموعه را به اغراض سیاسی خود آلوده کرده‌اند.
معاون آب و خاک وزیر کشاورزی ؛

چه بر سر کشت محصولات آب‌بر می‌آید؟

معاون آب و خاک وزیر کشاورزی گفت: انتقال کشت محصولات آب بر به محیط های کنترل شده و حمایت دولت از توسعه کشت های متمرکز و مدیریت آب مجازی از دیگر مباحث تاکید شده در برنامه ششم توسعه است.
کشت به امید سود بیشتر:

کشت بی هدف گوجه فرنگی در هرمزگان

این استان تولید‌کننده بیش از نیم میلیون تن گوجه فرنگی است اما برنامه‌ریزی مناسبی برای استفاده بهینه از این توانمندی وجود ندارد
توسط بانوی کارآفرین اشکذری صورت گرفت؛

ایجاد نخستین مرکز پرورش الاغ در استان یزد

یک بانوی اشکذری با استفاده از وام خوداشتغالی کمیته امداد و ایجاد یک مزرعه پرورش الاغ، زمینه اشتغال 3 نفر را در روستای تقوّیه بخش خضرآباد این شهرستان استان یزد فراهم آورد.
محمود حجتی مطرح کرد:

درآمد ۵ هزار میلیارد دلاری در انتظار تولیدکنندگان گیاهان دارویی

وزیر کشاورزی گفت:دولت لایحه ای به مجلس ارائه کرده که درصورت تصویب، یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار تسهیلات با نرخ سود ۴ درصد برای اجرای برنامه های خرد روستایی در زمینه صنایع تبدیلی در حوزه های مختلف تخصیص داده می شود.
آزمون فراصوتی محصولات کشاورزی؛

کیفیت‌سنجی محصولات کشاورزی با امواج فراصوت قبل از برداشت

محققان دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای استان آذربایجان غربی اخیرا در مطالعات خود سامانه‌ای برای کیفیت‌سنجی محصولات کشاورزی طراحی کرده‌اند که کشاورزان با به‌کارگیری این سامانه نه تنها از کیفیت محصولات کشاورزی خود قبل از برداشت مطلع خواهند شد، بلکه امکان انتخاب زمان دقیق برداشت نیز برای آن‌ها فراهم می‌شود.
ایرج رستگار:

خروج سالانه ۱۰۰ میلیون یورو برای واردات گیاهان زینتی

رئیس انجمن کشت بافت گفت: به روش کشت بافت نوعی پایه نهال پسته که اکنون به دلیل کم‌آبی و شوری در کرمان با بحران مواجه شده تولید کرده‌ایم که این نقیصه را برطرف می‌کند.
مدیرعامل اتحادیه سراسری دامدارن خبر داد:

۷۰ درصد مطالبات دامداران تسویه شد

طرح خرید توافقی شیر از دامداران از خردادماه سال جاری در برخی از استان‌های کشور اجرا شده و همچنان ادامه دارد. هفت ماه است که دولت روزانه ۸۵۰ تن شیر نسیه از دامداران می‌خرد و پرداخت پول آن به زمانی دیگر موکول می‌شود. بر اساس گزارشات عینی، در این مدت دامداران مجبور شده‌اند هزینه‌های کمرشکن تولید را از طریق فروش گاوهای خود تامین کنند؛ گاوی فروخته می‌شود تا پولش، خوراکی شود برای گاو دیگر!
صفحه  از ۹
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها