سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
یک تیر و دو نشان دولت؛

تامین کالاهای اساسی و مدیریت مصرف آب با کشت فراسرزمینی

کشت فرا سرزمینی یکی از روش‌های تامین محصولات مورد نیاز کشاورزی در کشورهایی است که از محدودیت منابع آب و زمین رنج می‌برند.
رییس سازمان چای کشور گفت‌:

رکورد تولید چای را به یادگار گذاشتیم/ جمع آوری چای تاریخ مصرف گذشته مشکل اصلی در ابتدای دولت یازدهم بود

رییس سازمان چای کشور گفت: افزایش ۶۰ درصدی تولید در سال ۹۵ میزان تولید چای در کشور را به ۳۱ هزار و ۴۰۰ تن رساند که رشد صددرصدی را نشان می دهد.
مجری طرح خودکفایی گندم وزارت جهاد کشاورزی:

موفقیت در خودکفایی گندم تصادفی و مقطعی نیست

کسب موفقیت در خودکفایی تولید گندم تصادفی و مقطعی نیست بلکه مجموعه سیاست ها و اقدامات فنی به افزایش میزان تولید منجر شده است.

نوبرانه ۱۰۰ هزار تومانی در راه بازار؟

در حالی نوبرانه گوجه‌سبز در بازار با قیمت حدود 100 هزار تومان به فروش می‌رود که رییس اتحادیه میوه و تره‌بار معتقد است که تا سه چهار روز آینده قیمت‌ها پایین می‌آید.
برداشت کرفس:

برداشت کرفس در شهرستان طارم

مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان طارم از آغاز عملیات برداشت محصول کرفس در این شهرستان خبر داد.
بر اساس آمار رسمی گمرک کشور؛

واردات بیش از ۵۲ تن بادام هندی بدون مجوز وزارت کشاورزی به کشور

بر اساس آمار رسمی گمرک کشور در ۱۱ ماه نخست سال ۹۵، بیش از ۵۲ تن بادام هندی به کشور وارد شده است.
معاون زراعت وزارت جهاد کشاورزی؛

کشت نشائی تمامی محصولات زراعی طی پنج سال آینده

معاون زراعت وزارت جهاد کشاورزی در نشست مشترک معاونت‌های زراعت، باغبانی، آب و مدیریت‌های ستادی و استانی مرتبط پیرامون توسعه سامانه‌های آبیاری موضعی با بیان اینکه میزان روان‌آب‌های کشور به دلایل متعددی و نه فقط تغییر اقلیمی در سطح ملی کاهش چشمگیری پیدا کرده است و رابطه بارندگی با روان‌آب‌ها از یکدیگر فاصله گرفته‌اند، گفت: در حوضه سد کرخه بیش از ۵۵ درصد معمول بارندگی داشته‌ایم، اما این سد تاکنون سرریز نکرده است و میزان آب فعلی آن ۳,۵ میلیارد مترمکعب بوده، در حالی که ظرفیت این سد ۵.۵ میلیارد مترمکعب است.

تلاش نیوزیلند برای صادرات گوشت به ایران

صادر کنندگان گوشت نیوزیلند احتمالا اواخر ۲۰۱۷ خواهند توانست گوشت گوسفند به ایران صادر کنند.
عضو هیئت علمی دانشگاه بین‌‌المللی امام خمینی(ره)؛

آبیاری قطره‌ای بحران آبی را تشدید می‌کند

عضو هیئت علمی دانشگاه بین‌‌المللی امام خمینی(ره) گفت: در آبیاری قطره‌ای همه منابع آبی به محصول تبدیل می‌شود در حالی که در آبیاری به روش سنتی مقداری از آب به زمین نفوذ می‌کرد و به سفره‌های زیرزمینی بازمی‌گشت به همین جهت آبیاری قطره‌ای بحران کم آبی را تشدید می‌کند.

کشت گلخانه ای فیسالیس در دهاقان

صفرپور گفت: فیسالیس، جدیدترین میوه لوکسی که می توان در بازارهای ایران پیدا کرد در گلخانه ای در دهاقان در مساحت ۵۰۰ مترمربع کشت شد.
سطوح دستمزدی و حق بیمه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان؛

ابلاغ سطوح دستمزدی و حق بیمه کشاورزان و روستاییان در سال ۹۶

سطوح دستمزدی و حق بیمه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در سال 96 اعلام شد که براساس آن بیشترین، 800 هزار تومان و کمترین، 350 هزارتومان تعیین شده است.
گفتگویی با حیدر ساعی:

نا امیدی را ضربه فنی کردم

بازنشستگی پیش از موعد و ۲ بار ورشکستگی و سنگ‌های بزرگی که پیش پایش قرار گرفت باعث نشد او دست از کار و تلاش بردارد و کاسه چه کنم چه کنم دست بگیرد.
محقق موسسه اصلاح بذر و نهال خبر داد؛

تولید بذر جو مقاوم به شوری خاک و سختی آب

محقق موسسه اصلاح بذر و نهال وزرات جهاد کشاورزی رقم جدیدی از بذر جو با عنوان «مهر» تولید کرد که به شوری خاک و سختی آب مقاوم است.
چهارمین کنگره بین المللی کلینیسین های دام های بزرگ؛

ایرلند و سوئیس به دنبال آموزش تخصصی پروتکل های بهداشتی دام در ایران

رییس سازمان نظام دامپزشکی ایران، رعایت پروتکل های بهداشت و سلامت دامی ایران را منحصر به فرد دانست و گفت: اکثر کشورهای اروپایی از جمله ایرلند و سوئیس به دنبال آموزش های تخصصی در ایران هستند.
خبرگزاری فرانسه از ثبت جدید صادرات محصولات کشاورزی هلند در سال ۲۰۱۶ خبر داد؛

کشوری کوچک ولی صادرکننده‌ای بزرگ پس از ایالات متحده/ سرمایه‌گذاری در نوآوری و پژوهش، راهکار هلند برای رسیدن به سود کشاورزی

کشوری کوچک در جهان ولی به‌عنوان صادرکننده‌ای بزرگ پس از ایالات متحده امریکا شناخته شده است؛ صادرات محصولات کشاورزی هلند، دارای رکورد جدید در سال ۲۰۱۶ بود که در حدود ۹۴ میلیارد یورو (۱۰۰ میلیارد دلار) برآورد شده است.
معاون شرکت شهرک‌های کشاورزی:

پیش‌بینی سهم ۴۰ درصدی شهرک‌های کشاورزی در تولید محصولات گلخانه‌ای

طبق پیش‌بینی‌های انجام‌شده، قرار است در برنامه ششم، ۴۰ درصد از تولید محصولات گلخانه‌ای کشور در بستر شهرک‌های کشاورزی تولید شود. ۱۵ استان کشور مستعد ایجاد شهرک‌های گلخانه‌ای هستند
مشاور وزیر کشاورزی؛

رشد ۲۰ درصدی کشت گندم در سال جاری

مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی گفت: مجموع سطح زیرکشت گندم در سال زراعی جدید ۶ میلیون هکتار است.
تولایی رئیس انجمن ژنتیک:

نگرانی از محصولات تراریخته مبنای علمی ندارد

امروز دانشمندان گیاهانی تولید کرده‌اند که قادر است 70 گرم در لیتر نمک را تحمل کند. کشورهای اروپایی دو بوته از این گیاه را به عنوان گیاه لاکچری و لوکس مثل برگ جعفری چند یورو می‌فروشند
افزایش ۲۰ درصدی ارقام گندم اقلیم سرد؛

آبیاری تیپ در گندمزارها به ۱۰ هزار هکتار می‌رسد

هرساله مؤسسه‌های تحقیقاتی موظف به معرفی هشت رقم گندم آبی و هفت رقم گندم دیم به کشاورزان هستند که در سال زارعی جاری در ارقام معرفی شده اقلیم سرد ۲۰ درصد افزایش وجود داشته است.
خدمات پالایشگاه غلات؛

در بزرگترین پالایشگاه غلات خاورمیانه چه می‌گذرد؟

پالایشگاه غلات «زر» به عنوان بزرگترین پالایشگاه غلات خاورمیانه و اولین پالایشگاه غلات ایران روز سه‌شنبه، 12بهمن ماه با حضور دکتر حسن روحانی رییس‌جمهوری در استان البرز به بهره‌برداری رسید. افتتاح این پالایشگاه شاید این پرسش را به ذهن متبادر کند که جایگاه بزرگترین پالایشگاه غلات خاورمیانه در کشور چیست و چه اقداماتی در آن صورت می‌گیرد؟
صفحه  از ۹
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها