سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
جهت تنظیم بازار؛

آخرین محموله گوشت گرم در سال ۹۷ وارد کشور شد

آخرین محموله گوشت قرمز گرم برای تنظیم بازار این محصول بامداد امروز (چهارشنبه) با پرواز هواپیمایی هما از فرودگاه پیام وارد کشور شد.دولت به منظور تامین بازار داخلی همه ساله بخشی از گوشت مورد نیاز کشور را از طریق واردات تامین می‌کند، اما در نیمه دوم امسال و بویژه در فصل زمستان نه تنها بهای گوشت قرمز تولید داخل در بازار افزایش چشمگیری داشت، بلکه گوشت وارداتی نیز به دلیل توزیع نامناسب به دست مصرف کنندگان نهایی نمی‌رسید.
لاهوتی خبر داد؛

با مدیریت حجتی 60 میلیون دام زنده کم شد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: در زمان مدیریت حجتی بر وزارت جهاد کشاورزی، بیش از 60 میلیون دام زنده از کشور کم شد.
مرکز آمار ایران اعلام کرد؛

یک چهارم مرغداری‌ها سال ۹۷ تعطیل بوده‌اند

مرکز آمار ایران اعلام کرد: فعالیت پرورش مرغ گوشتی ١٣٩٧،‌ از تعداد ٢٠٥٢٠ مرغداری،‌١٥٣٢٢ مرغداری فعال و ٥١٩٨ مرغداری غیر فعال بوده است.
در راستای حمایت از کشاورزان؛

افزایش ۲۰ درصدی قیمت خرید تضمینی چغندرقند

با پیگیری وزیر جهاد کشاورزی و تصویب شورای اقتصاد، قیمت خرید تضمینی چغندرقند ۲۰ درصد در مقایسه با سال ۹۷ افزایش یافت
رئیس سازمان امور عشایر کشور:

مشکلی در تامین گوشت برای شب عید نداریم

رئیس سازمان امور عشایر کشور با تاکید بر این نکته که در تامین گوشت مورد نیاز برای ایام عید هیچ مشکلی وجود ندارد، عنوان کرد: عشایر بیشترین تولید دام در کشور را دارند و 3.5 میلیون رأس از دام‌های کشور در این بخش تامین می‌شود. ما مشکلی در تامین بازار در ایام پایانی سال نداریم و می‌توانیم بازار را اشباع کنیم.
علی حسینی پیش بینی کرد؛

احتمال افزایش ۱۰درصدی قیمت زعفران در نوروز

عضو شورای ملی زعفران گفت: پیش‌بینی می‌شود در پی سفرهای نوروزی و افزایش تقاضا قیمت زعفران ۱۰درصد افزایش داشته باشد.حسینی با تاکید بر اینکه قیمت زعفران ایرانی در بازار جهانی به ثبات نسبی رسیده است قیمت هرکیلوگرم زعفران ایرانی در بازار جهانی را ۷۰۰ تا ۱۱۰۰ دلار عنوان کرد. به گفته وی؛ قیمت جهانی زعفران ایران چندان مناسب نیست اما چاره ای جز حفظ آن پیش روی ما قرار ندارد چراکه افزایش قیمت می تواند میدان را برای رقبا باز کند.
شاهرخی اعلام کرد؛

کاهش ۴۰ درصدی قیمت گل در کشور

رئیس اتحادیه گل و گیاه کشور گفت: در برخی از گلخانه‌ها سنبل‌ها به هیچ عنوان گل نداده است و سرمایه تولیدکنندگان نابود شده است. امیدواریم سال آینده وزارت جهاد کشاورزی برای تولیدکنندگان برنامه‌ریزی کند تا کسی نتواند جنس تقلبی وارد کشور کند.وی افزود: برخی واردکنندگان، امسال به جای سمبل درجه یک به تولیدکنندگان، سنبل درجه ۳ تحویل دادند که بیش از نیمی از آنها هنوز رشد نکرده است، در حالی که نسبت به سال قبل گرانتر عرضه شده است. شاهرخی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر در گلخانه‌ها سنبل‌ها بسیار کوچک هستند و کیفیت خوبی هم ندارند.
قطب قیمتگذاری زعفران؛

مرجعیت قیمت زعفران در جهان حق ایران است

چرا با توجه به تولید بیش از ۹۰ درصد زعفران جهان در ایران، همچنان اسپانیا تعیین‌کننده قیمت زعفران در جهان است؟ این مهم‌ترین سوالی است که درخصوص بازار زعفران ایران مطرح است. چراکه ایران به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده زعفران جایگاه مناسبی در سهم از تجارت جهانی زعفران ندارد.در رابطه با مزایای معاملات زعفران در بورس کالای ایران به گفت‌وگو با حمیدرضا برادران شرکا پرداخته است. وی که اقتصاددان و کارشناس ارشد اقتصادی و استاد بازنشسته دانـشـکـده دانشگاه علامه طبـاطبـایـی است، معاون رئیس‌جمهوری ایران در دولت هفتم بوده و عنوان ریاست و معاونت اقتصادی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، ریاست و دانشیار دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی و دبیری علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه فلوریدای ایالات‌متحده آمریکا را در کارنامه کاری خود دارد.
رضا کریمی خبر داد؛

۵۰ هزار گوسفند دیشب وارد کشور شد

مدیرکل بازرگانی داخلی شرکت پشتیبانی امور دام خبر داد: ۵۰ هزار راس دام زنده از رومانی وارد کشور شده تا برای تنظیم بازار و تعدیل قیمت‌ها در بازار توزیع شود.وی افزود: قیمت فروش این محصول 10هزار و 500 تومان است که در کنار ذخایر استراتژیک مرغ شرکت پشتیبانی امور دام قرار می‌گیرد و به تدریج در بازار توزیع خواهد شد.
رئیس مرکز اصلاح نژاد دام عنوان کرد؛

افزایش ۲برابری نرخ تمام شده تولید دام

یک مقام مسئول در وزارت جهاد با بیان اینکه قیمت تمام شده تولید دام زنده نسبت به سال قبل حدودا دو برابر شده است،گفت:امسال ۵۰هزارتن گوشت بیشتر از سال قبل وارد شده که معادل ۳ میلیون راس دام است.بازار گوشت طی ماه‌های اخیر دچار نوسانات زیادی شده و علی رغم واردات و توزیع گوشت تنظیم بازاری، این نوسانات کنترل نشده است.
معاون استاندار تهران:

90 هزار راس دام زنده طی دو روز آینده وارد کشور می شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: 90 هزار راس دام سبک زنده پنجشنبه و جمعه هفته جاری از طریق بندر شهید رجایی برای جبران کسری گوشت قرمز وارد کشور می شود.
کمبود گوشت تنظیم بازاری ؛

قصابان خواستار توزیع گوشت تنظیم بازاری شدند

برخی از قصابان پایتخت در اعتراض به تغییر روند توزیع گوشت تنظیم بازاری، امروز در مقابل ساختمان «شهید نادری» وزارت صنعت، معدن و تجارت واقع در بلوار کشاورز تجمع کردند و خواستار توزیع گوشت تنظیم بازاری توسط این صنف شدند.
رییس سازمان حمایت:

قیمت مصوب مرغ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان است، نه بیشتر!

رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با تاکید بر اینکه ورود و خروج مرغ از کشتارگاه و مرغداری بدون فاکتور ممنوع است، گفت: نهاده‌های دامی با ارز ۴۵۰۰ تومانی وجود ندارد، پس چرا وزارت جهاد کشاورزی پاسخگوی این اتهامات نیست؟ اگر در این کشور ارز غیر از ۴,۲۰۰ تومان برای نهاده‌ها داده شده، به ما اعلام کند.
مجری طرح چغندر قند خبر داد؛

افزایش ۲۰درصدی قیمت خرید تضمینی چغندر قند

مجری طرح چغندر قند گفت: با پیگیری وزیر جهاد کشاورزی و تصویب شورای اقتصاد، قیمت خرید تضمینی چغندرقند ۲۰ درصد نسبت به سال ۹۷ افزایش یافت.
مجری طرح چغندرقند :

انتقال عمده برداشت شکر به سال آینده

مجری طرح چغندرقند با تأکید بر لزوم تجدیدنظر دولت در نرخ خرید تضمینی چغندرقند، گفت: حدود ۲۵ درصد نیشکر خوزستان برداشت شده و عمده برداشت و تولید شکر از آن به سال ۹۸ منتقل می‌شود.
آب مورد نیاز مواد غذایی ؛

تولید مواد غذایی چقدر آب نیاز دارد؟

در حالی که اکثر مردم هنگام دوش گرفتن یا آبیاری باغچه به فکر قبض آب خود هستند، کمتر کسی وجود دارد که هنگام رفتن به سوپرمارکت به مقدار آبی که برای تولید مواد غذایی فکر کند. به گزارش سایت «Water Footprint Network» برای تولید هر ماده غذایی مقداری آب مصرف می‌شود که متوسط هرکدام را در این اینفوگرافی خواهید دید.
افزایش قیمت گوشت ؛

قاچاق دام و نظارت ضعیف بلای جان بازار گوشت

همه از مسئولین تا مردم به این امر اذعان دارند که ایجاد صف‌های طویل برای گوشت و مرغ با وجو امکانات و منابع غنی که در کشور وجود دارد، در شان مردم و کشورمان نیست اما مسئله این است که تدبیری برای حل این مشکل دیده نمی‌شود در حالی که شاید با ساده‌ترین راه حل‌ها این مسئله مدیریت و کنترل شود.
دولت در نرخ تجدیدنظر کند؛

انتقال عمده برداشت نیشکر به سال ۹۸

مجری طرح چغندر قند با تاکید بر لزوم تجدیدنظر دولت در نرخ خرید تضمینی چغندر قند، گفت:حدود ۲۵ درصد نیشکر خوزستان برداشت شده و عمده برداشت وتولید شکر از آن به سال ۹۸ منتقل می‌شود.
بر اساس اعلام مرکز آمار ایران؛

تعداد دام سبک کشور در بهمن ماه به ۶۲.۷ میلیون رأس رسید

تحقیقات به عمل آمده و نتایج پنج دوره آمارگیری تخصصی از فعالیت دامداری نشان می‌دهد که جمعیت دام سبک در طول سال در حال تغییر است. با افزایش زایش گوسفند و بز در فصل‌های پاییز و زمستان، جمعیت این نوع دام‌ها افزایش می‌یابد و در فصل‌های بهار و تابستان، با کاهش زایش و همچنین خروج دام‌های پرواری، جمعیت دام سبک کاهش می‌یابد.
امنیت غذایی ؛

نتیجه گیری ترسناک و نگران کننده دکتر ایزدخواه

آقایون طی سالهای اخیر با شتر (طلای بیابان) جنگیدند و این در حالی است که اروپاییها به پرورش شتر رغبت نشان داده اند زیرا خوراک شتر خار بیابان است و به راحتی زاد و ولد می کند .اما در ایران با این موضوع جنگیدند و افراد را به سوی دام صنعتی ترغیب کرده اند.
صفحه  از ۵۵
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها