سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رئیس انجمن ارگانیک ایران خبر داد؛

اجرای پایلوت توسعه تولید محصولات ارگانیک در چهار استان کشور

ایانا-کشاورزی: در حال حاضر ۱۷۹ کشور در دنیا محصولات ارگانیک تولید می‌کنند و ایران از نظر سطح زیر کشت در رتبه چهل و سوم جهان قرار دارد.او با بیان این که گردش مالی محصولات ارگانیک در جهان ۱۰۰ میلیارد دلار است، گفت: طبق آمار ۲۰۱۶ سطح اراضی ارگانیک در جهان ۶۰ میلیون هکتار است که ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار کشاورزی در این اراضی فعالیت می‌کنند.نورانی درباره سهم محصولات ارگانیک در صادرات و توسعه بازارهای صادراتی اظهار داشت: روند صادرات این محصولات در ایران رو به افزایش است به طوری که به رغم تحریم‌ها، امسال کل خرما در روتک در منطقه مرزی بین خاش و پاکستان که همگی گواهی ارگانیک اتحادیه اروپا داشتند، صادر شد.
یک نماینده مجلس:

۶۰ درصد دامداری های کشور تعطیل است

نایب‌رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: نزدیک به ۶۰ درصد واحدهای دامی صنعتی و نیمه صنعتی خالی از دام و تعطیل است.
گرانفروشی محصولات لبنی ؛

واکنش‌تمسخرآمیز به جریمه‌70میلیاردی تعزیرات

مدیر یکی از کارخانه‌های تولید محصولات لبنی گفت: چون امکان اعمال نرخ‌گذاری سازمان حمایت وجود ندارد، به گران‌فروشی ادامه می‌دهیم.
واکنش تمسخرآمیز به جریمه :

به گرانفروشی ادامه‌ می‌دهیم!!!

مدیر یکی از کارخانه‌های تولید محصولات لبنی گفت: چون امکان اعمال نرخ‌گذاری سازمان حمایت وجود ندارد، به گران‌فروشی ادامه می‌دهیم.
گندم 1600تومانی؛

وقتی دولت با تکبر و اکراه حقوق ولی نعمت خود را می‌پردازد

عباس کشاورز در حاشیه مراسم روز جهانی خاک در جمع خبرنگاران، درباره تغییر نرخ خرید تضمینی گندم از ۱۴۷۰ به ۱۶۰۰ تومان و نظر وزارت جهاد کشاورزی در این زمینه اظهار داشت: ابتدا جا دارد که بنده از رئیس جمهور و اعضای شورای اقتصاد به دلیل اینکه این درخواست به حق کشاورزان را اجابت کردند، تشکر کنم.
یک نماینده مجلس:

۶۰ درصد دامداری های کشور تعطیل است

نایب‌رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: نزدیک به ۶۰ درصد واحدهای دامی صنعتی و نیمه صنعتی خالی از دام و تعطیل است.
مرتضی رضایی پاسخ داد؛

چرا صنایع لبنی می‌گویند شیر دامداران کم شده است؟

معاون امور دام وزیر جهاد کشاورزی به دلایلی که صنایع لبنی می‌گویند شیر دامداران کم شده،‌ از نژاد مرغ آرین که این روزها حال و روز خوبی ندارد، از اشتهای خوب ایرانی‌ها برای خوردن کره و کاهش قیمت شیر در بازار پس از ابلاغ قیمت 2 هزار تومانی شیر خام می‌گوید.
وزیر جهادکشاورزی:

سه هزار هکتار گلخانه امسال احداث می شود

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به روند توسعه گلخانه ها در شش ماه نخست سال 97، گفت: پیش بینی می شود بیش از سه هزار هکتار گلخانه امسال در کشور احداث شود.
علی‌قلی ایمانی عنوان کرد؛

نرخ ۱هزار و ۶۰۰ تومان برای هر کیلو گندم منطقی است

نایب‌رئیس بنیاد ملی گندم‌کاران ایران گفت: نرخ یک‌هزار و ۶۰۰ تومان برای خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم از سوی دولت در سال‌جاری منطقی است.وی با اشاره به اینکه نرخ اولیه دولت برای خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم از گندم‌کاران هزار و ۴۷۰ تومان بود، گفت: پس از اعلام این نرخ از سوی دولت، با مذاکرات انجام شده بین نمایندگان دولت و بنیاد ملی گندم‌کاران ایران، نرخ خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم به یک‌هزار و ۶۰۰ تومان افزایش یافت.
واکنش یک عضو خانه کشاورز به اظهارات امروز معاون وزیر جهاد کشاورزی:

هیچ کشاورزی از نرخ 1600 تومانی خرید گندم راضی نیست

محمد اردلان کاظمی،عضو خانه کشاورز در واکنش به اظهارات امروز عباس کشاورز معاون وزیر جهاد کشاورزی که از نرخ 1600 تومانی خرید گندم دفاع کرده بود، گفت: قیمت 1600 تومانی برای خرید تضمینی گندم قانونی نبوده و مورد قبول کشاورزان نیست. این نرخ دو سال است که تغییر نکرده و تغییرات امسال هم به دلیل تورم منصفانه نیست.
کارشناس حوزه کشت و صنعت ؛

واردات برنج به نام اقشار آسیب پذیر به کام رانتی ها

کارشناس حوزه کشت و صنعت گفت: بر اساس تهاتر بین کشورها، ایران نفت به فروش رسانده و به جای آن برنج وارد می شود که در نهایت معادل ریالی آن توسط وارد کننده به دولت پرداخت می شود.بهاری تصریح کرد: به واسطه اینکه برنج های وارداتی نسبت به تولید داخلی قیمت ارزان تری دارد، دولت درصدد قرار دادن این محصول خارجی در سبد اقشار کم درآمد است، همچنین با توجه به اینکه برنج جز کالاهای استراتژیک نبوده و در ردیف 23 کالای اساسی قرار دارد باید تعادل آن را در بازار مصرف حفظ کرد.
خوداتکایی۸۰درصدی گندم؛

قانون خریدتضمینی بایداصلاح شود

عضو شورای مرکزی خانه کشاورز با تاکید بر لزوم اصلاح قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی، گفت: استیضاح وزیر جهاد هیچ مشکلی را حل نمی کند.اسدی تصریح کرد: دولت می تواند قانون را اجرا و نرخ را به موقع و صحیح اعلام کند و اگر توان پرداخت آن را ندارد ، از راه حل دیگری استفاده کند مثلا ١٦٠٠ تومان پول گندم را به کشاورزان بدهد و حدود ٢٥٠ تومان آن با سررسید یکساله پیش دولت بماند.
کاشت گیاهان مقاوم به کم آبی؛

احیای کشاورزی در اصفهان با کاشت «کوشیا» و «کینوا»

در منطقه شرقی استان اصفهان یعنی «جرقویه سفلی» اقدام به کشت گونه‌های جدید گیاهانی از جمله «کوشیا» و «کینوا» شده که گیاهانی مقاوم به کم آبی و شرایط شوری و سختی خاک و آب هستند، کشت این 2 گیاه در سطح حداقل 7 هزار متر مربع در روستاهای «حسین آباد» و«نصرآباد» انجام شده است.
ناصر دوات گر:

میلیون هکتار از اراضی آبی کشور دچار محدودیت هستند

معاون پژوهشی توسعه موسسه تحقیقات آب و خاک گفت: بیش از ۷ میلیون هکتار از اراضی آبی کشور دچار محدودیت هستند و تنها یک میلیون هکتار هیچ محدودیتی از نظر مسائلی مانند شوری ندارند.
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی:

کارخانه‌های لبنی گرانفروشی و کم فروشی می‌کنند

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی با بیان اینکه کارخانه‌های لبنی گرانفروشی و کم فروشی می‌کنند، گفت:پرونده تخلف گران فروشی ۲۲ شرکت لبنی تشکیل شده و این شرکت‌ها ۸۲۹ میلیارد ریال جریمه شده اند.
مرکز آمار اعلام کرد؛

تابستان امسال 99 هزار تن گوشت قرمز تولید شد

مرکز آمار ایران اعلام کرد که تابستان امسال 99 هزار تن گوشت قرمز در کشتارگاه های کشور تولید شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال، 11 درصد کاهش یافته است.براساس جدول گمرک، در 6 ماه نخست امسال 51 هزار و 273 تن گوشت به ارزش 270 میلیون و 860 هزار دلار وارد کشور شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال از نظر وزنی 4.97 درصد رشد داشت.
میرحجت علی اکبرنژاد خبرداد؛

گاومیش های رو به افزایش با تولید شیر بیشتر

معاون امور دام و طیور سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: جمعیت گاو میش در گیلان رو به افزایش است.علی‌اکبرنژاد خاطرنشان‌ کرد: شیر گاومیش به دلیل کیفیت بالایی که دارد باید ۴تا ۵هزار تومان فروخته شود، اما به دلیل نبود یک مرکز مستقل جمع آوری شیر گاومیش در گیلان، در حال حاضر شیر گاومیش همانند شیر گاو در استان هر لیتر ۲هزار تومان از گاومیش‌داران خریداری می‌شود.
بازهم گرانی میوه؛

قیمت و صادرات سیب با هم افزایش یافت!

در حالی‌که هر کیلوگرم سیب زرد و قرمز بیش از ۷۴ درصد نسبت به سال گذشته گران‌تر شده است، آمار تجارت خارجی محصولات کشاورزی نشان می‌دهد که میزان صادرات این محصول بیش از ۱۰۶ درصد نسبت به هفت ماهه پارسال بیشتر شده است.جالب‌تر این‌که صادرات سیب عمدتا به کشورهای افغانستان با بیش از ۴۵ هزار تن، روسیه با حدود ۴۲ هزار تن و عراق با بیش از ۳۰ هزار تن انجام شده و میزان صادرات این محصول باغی تنها در کشورهای افغانستان و عراق بیشتر از کل صادرات آن در ۷ ماهه سال گذشته بوده است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی مطرح کرد؛

عرضه ۸۰ درصد زعفران تولیدی در بورس کالا

شیرزاد گفت:سال گذشته بیش از ۸۰ درصد محصول زعفران یعنی حدود ۷۰ تن در بازار بورس کالا عرضه شد.رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی ادامه داد: هم اکنون بازار زعفران در شرایط خوبی است و نیازی به مداخله وسیع سازمان نیست، اما بنابر­ وظیفه ذاتی چنانچه قیمت‌ها کاهش یابد برای مدیریت قیمت زعفران وارد بازار خواهیم شد.
ماندگاری باغ‌های چای ؛

صنعت چای دوباره سبز می‌شود

درحالی‌که طی سال‌های اخیر و با همت و حمایت جدی دولت، باغ‌های متروکه چای به چرخه تولید بازگشته‌اند؛ می‌توان با برنامه‌ریزی و اتخاذ تدابیری درست و اصولی، امیدهای چای‌کاران را بیش‌تر کرد و ماندگاری آنان در باغ‌های چای را تداوم بخشید.
صفحه  از ۴۵
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها