سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رئیس سازمان دامپزشکی کشور؛

موضوع کود، مرغداری‌های غیرمجاز و مرغ‌های بومی از مشکلاتی است که باید آن ‌را حل کرد

رئیس سازمان دامپزشکی کشور در سفر به استان قم با مدیران عامل اتحادیه های مرغداران قم نیز دیدار کرد و از واحدهای تولیدی شهرک شکوهیه قم بازدید کرد.
رئیس پژوهشکده زیست فناوری پژوهشگاه رویان گفت:

مکمل غذایی اسب توسط پژوهشگاه رویان تولید شد

رئیس پژوهشکده زیست فناوری پژوهشگاه رویان گفت: این پژوهشگاه موفق شد تا مکمل غذایی مورد نیاز اسب را تولید و تامین کند و برخی از نیازهای این حوزه مرتفع شده است.
مدیرکل دامپزشکی استان سمنان؛

چگونه یک مرغ در یک دوره ۴۲ روزه به ۲ تا ۳ کیلوگرم می‌رسد؟

دکتر حمیدرضا حسینی مدیرکل دامپزشکی استان سمنان گفت: یک جوجه یک روزه بعد از ورود به مرغداری در گذشته در یک بازه زمانی 50 تا 52 روزه و امروزه که بحث مرغ سایز مطرح شده در یک بازه 40 تا 42 روزه بدون استفاده از هرگونه هورمون یا داروی غیرمجاز به وزن دو تا سه کیلو می‌رسد.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام:

ورود محموله‌های خوراک دام به بنادر اصلی کشور

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: در سنوات گذشته ورود کشتی‌های غلات تنها به بندر امام انجام می‌شد، اما با اقدامات صورت گرفته در جهت تسهیل دسترسی مرغداران و دامداران به خوراک دام شرایط لازم برای ورود کشتی‌های حاوی محموله‌های خوراک دام به همه بنادر اصلی کشور مهیا شده است.
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس:

دولتی بودن بازار گندم علت فساد گسترده در این زمینه است

علی ابراهیمی سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: دولتی بودن بازار گندم فضا را برای دلال‌ها و واسطه‌ها فراهم کرده و باعث فساد در این زمینه شده است.
رئیس بنیاد ملی گندمکاران؛

آغاز کشت گندم در کشور/بخش زیادی از گندم خوراک دام و طیور شد

رئیس بنیاد ملی گندمکاران از آغاز کشت گندم با شروع فصل زراعی جدید در استانهای شمال غرب خبر داد و گفت: امسال بخش زیادی از گندم تولیدی وارد چرخه خوراک دام و طیور شده است.
مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران؛

خطر افزایش استفاده از نان خشک در دامداری‌های سنتی

«سعید سلطانی سروستانی» درباره عواقب ناشی از افزایش قیمت سبوس در خوراک دام افزود: براساس گزارش های رسیده به دلیل پایین بودن نرخ نان و افزایش مجدد نرخ سبوس، دامداری های سنتی و نیمه صنعتی برای تامین خوراک دام از نان های ماشینی و ارزان قیمت استفاده می کنند که چنین موضوعی می تواند سلامت و بهداشت جامعه را با مخاطراتی مواجه سازد.
دبیر انجمن برنج ایران :

تا هزینه تولید برنج پایین نیاید، قیمت هم پایین نمی‌آید

امیرحسین احمدی دبیر انجمن برنج ایران می‌گوید هزینه‌‌های تولید برنج در داخل کشور بسیار بالا است و همین مسئله باعث شده تا قیمت برنج داخل بالا بماند، درست برخلاف کشورهای دیگر که هر سال هزینه تمام شده برنج را پایین می‌آورند و همین مسئله راه را برای واردکنندگان باز می‌گذارد.
انحصار در صنعت مرغ؛

سود نوسان قیمت مرغ به جیب چه کسانی می‌رود؟ +جدول

انحصار صنعت مرغ به کمک وام‌های ارزان دولتی و حمایت جهاد کشاورزی، بازار مرغ ایران را دچار بحران می‌کنند و باعث افزایش قیمت مرغ یا کاهش آن به نحو غیرمنطقی می‌شوند. نتیجه این بحران‌ها از یک سو خالی شدن سفره مردم و از سوی دیگر تشکیل سودهای فوق‌العاده برای شرکت‌های چندملیتی است.
رئیس محیط زیست:

تاکید بر خودکفایی گندم یک اشتباه تاریخی است

عیسی کلانتری با بیان اینکه تاکید بر طرح خودکفایی تولید گندم نیز یک اشتباه تاریخی در دهه ۷۰ بود گفت: آن زمان که من مسوولیت وزارت کشاورزی را داشتم بر این سیاست تاکید می شد اما این یک اشتباه تاریخی بود ، تداوم همین روند در دهه های بعد می‌توانست به کلی منابع آب را در کشور نابود کند، اما زمانی که سیاست خودکفایی گندم را در مجلس تغییر دادیم مورد مواخذه برخی نمایندگان قرار گرفتیم ، محیط زیست باید حافظ منافع مردم و حافظ منابع کشور باشد .
رئیس بنیاد ملی گندمکاران ایران؛

وزارت جهاد کشاورزی نرخ خرید تضمینی گندم را 2500 تومان پیشنهاد کرد

عطاء الله هاشمی رئیس بنیاد ملی گندمکاران ایران گفت:وزارت جهاد کشاورزی نرخ خرید تضمینی گندم را 2500 تومان به شورای اقتصاد پیشنهاد کرد.
گوشت گوسفندان استرالیایی قربانی حاجیان سالم بود؛

۱۰۴ نفر آخرین آمار مبتلایان به کریمه کنگو

«دکتر کریم امیری» معاون دفتر بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی سازمان دامپزشکی در ارتباط با آخرین مبتلان و مرگ ناشی از کریمه کنگو گفت: تا روز قبل عاشورا، ۱۰۴ نفر آخرین آمار مبتلایان به کریمه کنگو اعلام شد. بعید می‌دانم آمار تغییری کرده باشد و اینکه از این مبتلایان نیز ۱۰ نفر فوتی داشتیم.
صنعت بیمار زنبورداری مازندران؛

وقتی تولید عسل زیرمجموعه پرورش دام می‌شود

زنبورداری یکی از صنایع فعال در مازندران است که جایگاه پنجم تولید عسل کشور را دارد اما همچنان ردیف بودجه خاص ندارد و زیر مجموعه پرورش دام تلقی می‌شود.
لبخند دوباره پسته به کشاورزان؛

خیز طلای سبز برای تصاحب بازارهای جهانی/ افزایش تولید و کاهش قیمت

استان کرمان ۸۰ درصد پسته ایران را تولید می کند و رقیبی انحصاری در مقابل تولید پسته آمریکا در بازارهای جهانی محسوب می شود، در حالی افت ۹۵ درصدی تولید پسته در سال گذشته استان کرمان را با شوک اقتصادی مواجه کرده بود که در سال جاری تولید چشمگیر پسته و کیفیت مطلوب محصول موجب نگرانی کشاورزان آن سوی مرز شده است و حالا عرصه تلاش و کوشش کشاورزان استان کرمان مهیا شده و تجار کشورهای مختلف برای خرید پسته ایران در اتاق های بازرگانی و انجمن های پسته استان کرمان صف کشیده اند.
رییس سازمان برنامه و بودجه کشور خبر داد:

مطالبات کشاورزان گندم‌کار پرداخت شد/ پرداخت مطالبات یک ماه زودتر از پارسال انجام شد

تا تاریخ بیست و هفتم شهریور ماه سال جاری، مقدار هفت میلیون و ۷۰۵ هزار تن گندم به ارزش ۱۳ هزار و ۳۴۶ میلیارد تومان از کشاورزان گندم‌کار خریداری شده است.
حمایت از صنعت چای؛

کیفی سازی تولید ، راهی برای رونق بازار چای داخلی

کارشناسان ، استفاده از دانش فرآوری و کیفی سازی محصول راهبردی چای را تنها راه حفظ باغ های شمال و رونق بازار چای داخلی می دانند.
معاون حجتی عنوان کرد؛

۳ دلیل عدم تحویل گندم به دولت از سوی کشاورزان

معاون وزیر جهاد با اشاره به دلایل عدم تحویل گندم به دولت از سوی کشاورزان گفت:تمهیدات لازم برای جلوگیری از قاچاق احتمالی اندیشیده شده است.علی اکبر مهرفرد در واکنش به مباحث مطرح شده از سوی برخی فعالان بخش خصوصی مبنی بر خروج حدود ۲.۵ میلیون تن گندم از چرخه خرید تضمینی و احتمال قاچاق این محموله از کشور، اظهارداشت: هر چند بدیهی است قیمت خرید تضمینی گندم و پرداخت به موقع مطالبات کشاورزان تأثیر بسزایی در تشویق آنان جهت تحویل دهی گندم به دولت ایفا می کند، اما باید به این مساله توجه کرد که حاصل تلاش وزارت متبوع و رایزنی نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دولت، پس از دو مرحله افزایش نسبت به سال گذشته، منجر به تصویب نرخ فعلی در شورای اقتصادی شده است.
مجری طرح زیتون عنوان کرد؛

باغداران به جای فروش دانه زیتون، روغن زیتون عرضه کنند

مجری طرح زیتون وزارت جهاد کشاورزی گفت: باغداران به جای فروش دانه زیتون، محصول خود را به صورت روغن زیتون عرضه کنند.وی تصریح کرد: در سال جاری برای واردات روغن زیتون ارز دولتی (۴۲۰۰ تومانی) اختصاص نیافته است، بنابراین به منظور تامین روغن زیتون مورد نیاز مردم از تولید داخل، باغداران تلاش کنند برای کمک به اقتصاد کشور، سلامت جامعه و افزایش درآمد خود، به جای فروش دانه زیتون، محصول خود را پس از استحصال، به صورت روغن زیتون عرضه کنند.
رئیس سازمان چای عنوان کرد؛

خرید تضمینی برگ سبز چای از ۱۰۴ هزار تن فراتر رفت

جهان ساز گفت: از ابتدای فصل برداشت تاکنون بیش از ۱۰۴ هزار تن برگ سبز چای با ارزش بالغ بر ۲۹۲ میلیارد تومان از خریداری شده است.وی از پرداخت ۷۳ درصد مطالبات چایکاران خبر داد و گفت: تاکنون ۲۱۵ میلیارد تومان از مطالبات چایکاران پرداخت و مابقی پس از تخصیص اعتبار و پرداخت قدرالسهم کارخانه‌ها به حساب چایکاران واریز می‌شود.
از سوی معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی؛

قیمت‌ جدید بذرهای گندم اعلام شد

یمت‌های جدید بذر گندم از سوی معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی اعلام شد.معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی در آستانه آغاز سال جدید زراعی قیمت انواع بذر گندم را ابلاغ کرد. تا یک هفته دیگر سال جدید زراعی آغاز می‌شود و کشاورزان و گندمکاران کشور در انتظار اعلام قیمت خرید تضمینی هستند.
صفحه  از ۷۵
نظرسنجی
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها