سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
فن و هنر سرامیک؛

آشنایی با سرامیک و انواع آن

از سری مقالات اطلاعات پایه بخش ساختمان این بار مرحله به مرحله با مقاله آشنایی با سرامیک و انواع آن با هم همراه می شویم تا ضمن معرفی سرامیک، با مواد تشکیل دهنده، انواع و کاربرد آن ها آشنا شویم.
رئیس انجمن قیر ایران:

خروج واحدهای قیرساز از پالایشگاه‌ها کیفیت قیر را پایین آورد

تاجیک گفت: بیش از 50 کمپانی رقابت می کنند لذا با توجه به اینکه نمی توانند هزینه ها را بپوشانند کیفیت را پایین می آورند.
عبدالرضا شیخان:

تخفیف‌ به بازار سیمان برگشت/ افزایش قیمت‌ به تعویق افتاد

در حالیکه تلاش می‌شد برای کنترل بازار سیمان، قیمت‌ها واقعی‌سازی شود رئیس انجمن کارفرمایان صنعت سیمان از بازگشت تخفیف به بازار سیمان و تعویق افزایش قیمت این محصول معدنی خبر داد.
رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق:

تداوم توقف صادرات سیمان ایران به عراق/ فرانسوی‌ها برای تولید سیمان عراق سرمایه‌گذاری کردند

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق با اشاره به درخواست عراقی‌ها برای سرمایه‌گذاری بلندمدت با ایران گفت: کمیته مشترکی بین ایران و عراق تشکیل شده تا طی جلسات مستمر دوماهه سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت در حوزه‌های تولیدی پیگیری شود.
سید محمد اتابک:

سیمان 12 درصد گران خواهد شد

سید محمد اتابک با اشاره به رکود فصلی که در تقاضای سیمان ایجاد می‌شود، گفت: به خاطر سرمای هوا و کاهش فعالیت‌های عمرانی، تقاضا برای کاهش سیمان پایین می‌آید و کارخانه های سیمان نیز با پایین آوردن ظرفیت تولید و به علت باقی‌ماندن هزینه‌های ثابت مجبور به افزایش قیمت سیمان می‌شوند.
وضعیت معادن سنگ کشور؛

بازار سنگ در چنگ رقبای خارجی

وقتی اسم آن می‌آید خیلی ساده نگاهش می‌کنیم. اما برای آنکه به دست مشتریان برسد فراز و نشیب‌های زیادی را طی می‌کند و از همه مهم تر اینکه رقبای خارجی به تولیدکنندگان ایرانی اجازه نفس کشیدن نمی‌دهند. موضوعی که می‌خواهیم به آن اشاره کنیم «سنگ» است. طی سه دهه اخیر صنعت سنگ در جهان به طور متوسط به ترتیب نزدیک به 7 و 9 درصد رشد را در تولید و صادرات تجربه کرده است.
بنگلادش و آفریقا بازار جدید سیمان ایران؛

به جای صادرات به دنبال سرمایه‌گذاری در عراق باشیم

مشاور وزیر صنعت گفت: اگر امروز جای پای خودمان را در عراق سفت نکنیم نمی‌توانیم مطمئن باشیم که 10 سال دیگر بتوانیم به آنها لبنیات بفروشیم. چون آنها به طور حتم به سمت تولید داخل می‌روند. پس چه بهتر که ما با آنها در این زمینه مشارکت کنیم.
بحران در کارخانجات مصالح ساختمانی؛

نیمی از سیمانی‌ها غیرفعال شدند

واحدهای تولید مصالح ساختمانی همچنان با بحران مواجه هستند بطوری که نیمی از کارخانه‌های سیمان غیرفعال شده و مابقی با زیان به کار خود ادامه می‌دهند.
انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان؛

استقبال کارخانجات سیمان از تعطیلی /دولت هزینه‌ها را جبران کند

انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با بیان اینکه کارخانجات سیمان از تعطیلی واحدها برای مدیریت هوا و سوخت استقبال می‌کنند، گفت: مسئولین باید هزینه این توقف تولید را پرداخت کنند.
عبدالرضا شیخان:

تخفیف سیمان صفر می‌شود/ تاخیر در اعلام قیمت جدید

با وجود اینکه نیمه مهرماه برای اعلام قیمت نهایی سیمان تعیین شده بود، به گفته دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان اعلام قیمت نهایی سیمان در دستور مجمع مدیران عامل صنعت سیمان قرار نگرفت.
در جلسه هیات عراقی با سازمان ملی استاندارد ایران مطرح شد؛

مشکل عراق با آجرهای ایران چیست؟

عراقی‌ها معتقدند که آجرهای صادر شده از ایران به این کشور مشکل استاندارد دارد، این در حالی است که رییس سازمان ملی استاندارد، این اختلاف را به دلیل تفاوت میان استانداردهای ایران و اروپا با عراق دانست.
بررسی وضعیت صنعت کاشی و سرامیک؛

صنعت کاشی و سرامیک زیر ذره بین تحلیل

برای حل مشکلات این صنعت باید اقدامات جدی تری از سوی شرکت‌ها صورت گیرد، شرکت‌ها باید مدیریت بیشتری بر هزینه‌های تولید خود داشته باشند و با ایجاد تنوع در محصولات و استفاده از گشایش‌های صورت گرفته در اقتصاد کشور سعی در پیدا کردن مقاصد صادرات جدید کنند.

۴ اشتباه سیمانی

بیشتر کارخانه‌های احداثی سیمان توجیه اقتصادی ندارند. نه از نظر منطقه ای که در آن احداث شده‌اند و نه از نظر مصرف سوخت و نه از نظر بازار محصول.

دبیر انجمن سیمان عنوان کرد: هنوز قیمت جدید سیمان مشخص نیست

محصول استراتژیک سیمان که چند ماه است تولیدکنندگانش درخواست افزایش قیمت را دارند،‌طبق تایید دولت قرار است تا دو - سه روز آینده نرخ رسمی افزایش یافته این محصول اعلام شود.
فتاحی:

زنگ تعطیلی بنگاه‌‌های سنگ‌بری به صدا درآمده است/ چشم انداز تعطیلی 2500 واحد سنگ‌بری

عضو انجمن سنگ با بیان اینکه کارخانه‌های سنگ‌بری به اندازه تولید ۶ ماه خود انباشت کالا دارند، گفت: زنگ تعطیلی بسیاری از واحدهای سنگ‌بری به گوش می‌رسد که در صورت ادامه این روند، سال آینده شاهد تعطیلی نیمی از سنگ‌بری‌های کشور خواهیم بود.
یک مقام مسئول اعلام کرد:

رایزنی ها برای گشودن بازار عراق به روی صادرات سیمان ایران

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان اعلام کرد: وزیر صنعت، معدن و تجارت به معاون امور معادن وصنایع معدنی این وزارتخانه دستور داد، تا موضوع از سرگیری صادرات سیمان ایران به عراق را هرچه سریع تر پیگیری و این مشکل را برطرف سازد .

آغاز تامین مالی صنعت سیمان کشور در بورس کالای ایران

پس از تامین مالی بلندت مدت شرکت های معدنی و پتروشیمی از طریق اوراق سلف موازی استاندارد در بورس کالای ایران، این بار نوبت به صنعت سیمان رسید تا شرکت های حاضر در این صنعت نیز به منظور تامین سرمایه در گردش، مسیر دیگری را به جز سیستم بانکی انتخاب کنند.
عضو انجمن کاشی و سرامیک خبرداد؛

ایران وارد بازار کاشی و سرامیک روسیه می‌شود

عضو انجمن کاشی و سرامیک از اختصاص وام ۳.۵ میلیارد یورویی موسسه اعتباری ساچه ایتالیا به تولیدکنندگان ایرانی خبرداد و گفت: ایران جایگزین سایر کشورها در بازار روسیه می شود.
نامه‌نگاری تولیدکنندگان سیمان پاکستان؛

تعرفه واردات از ایران را دیگر افزایش دهید

طی روز گذشته انجمن تولیدکنندگان سیمان پاکستان طی نامه‌ای از وزارت اقتصاد این کشور خواستند تا تعرفه واردات سیمان از ایران به این کشور را 20 درصد افزایش دهند.
دبیر انجمن صنعت سیمان اعلام کرد:

دلیل تعلل در بورسی شدن سیمان؛صادرات کلینکر، خام‌فروشی نیست

دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان دلیل تعلل در ورود سیمان به بورس کالا را عدم اعلام آمادگی از سوی سازمان توسعه تجارت و هماهنگی با گمرک عنوان کرد و گفت: تنها شرط ما برای حضور در بورس کالا این است که برگه معامله در بورس کالا را به عنوان اسناد قابل قبول در نظر بگیرند، یعنی اگر کسی خارج از بورس معامله کرد حق صادرات نداشته باشد.
صفحه  از ۲
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها