سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
شیخان گفت:

تولید سیمان در 5 ماهه امسال، 4.8 درصد افزایش داشته است

عبدالرضا شیخان دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان ، درباره وضعیت بازار سیمان اظهار کرد: تولید سیمان در 5 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 4.8 درصد افزایش و در تولید کلینکر در همین بازه زمانی، 7.5 درصد افزایش تولید گزارش شده است.
فروش پایین‌تر از نرخ جهانی !

ارزان فروشی سیمان صادراتی منجر به خروج ارز از کشور می‌شود

تولید سیمان در کشور با مازاد عرضه همراه است که این موضوع به سرمایه گذاری بیش از اندازه در صنعت سیمان طی سال‌های ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۱ بر می گردد. هر چند مازاد تولید با صادرات به سایر کشورها می‌تواند به ارزآوری کمک کند اما مشکل اصلی در این فرآیند رقابت منفی تولیدکنندگان در صادرات است.
یک کارشناس حوزه سیمان تشریح کرد؛

بررسی تاثیر قیمت سیمان بر بازار مسکن / کارخانجات سیمان وضعیت خوبی ندارند

یک کارشناس حوزه سیمان گفت: در هر متر مربع از بنای ساختمان چیزی در حدود دو پاکت سیمان مصرف می‌شود لذا افزایش قیمت سیمان تاثیری در افزایش قیمت مسکن نخواهد گذاشت در نتیجه در قیمت تمام شده ساخت بنا تاثیر جزئی دارد.
سیمان رسماً گران شد؛

افزیش ۳۷درصدی قیمت سیمان از فردا + بخشنامه

مطابق تصمیم اعضاء انجمن صنفی کارفرمایان سیمان، قیمت انواع سیمان خاکستری و سفید از فردا گران می شود.
آخرین وضعیت بازار مصالح ساختمانی بررسی شد؛

آهن ارزان، سیمان گران، بازار مسکن در خواب

بررسی بازار مصالح ساختمانی نشان می‌دهد که طی روزهای اخیر قیمت آهن آلات ارزان و سیمان با مصوبه انجمن صنفی کارفرمایان سیمان ۳۷ درصد گران شده است.این در حالی است روند نزولی قیمت‌ مسکن در بازار آغاز شده و معاملات هم نیز براساس گزارش‌های رسمی تعدیل شده است.
۴۵ روز از وعده وزیر راه گذشت؛

کارت مصالح ساختمانی عملیاتی نشد

در حالی اوایل سال‌جاری وزیر راه و شهرسازی از عملیاتی شدن کارت اعتباری مصالح ساختمانی حداکثر تا اواسط بهار (نیمه اردیبهشت) خبر داده بود که ۴۵ روز از این موعد گذشته و هنوز خبری از اجرایی شدن این طرح وزارت راه و شهرسازی نیست.
دبیر علمی طرح جامع مسکن؛

طرح کارت مصالح در بهترین حالت 2 درصد از قیمت تمام شده مسکن را کاهش می‌دهد

دبیر علمی طرح جامع مسکن با بیان اینکه بازار مسکن در شرایط تورم رکودی قرار دارد، گفت: اگر طرح کارت اعتباری مصالح با موفقیت به اجرا برسد، حدود 2 تا 3 درصد بر کاهش هزینه‌های تمام شده ساخت مسکن اثر دارد.
علی‌محمد بُد:

تقاضای جدید هند و چین برای خرید سیمان ایران

علی‌محمد بُد با اشاره به ورود تقاضای جدید برای خرید سیمان ایران از طرف هند و چین، اظهار داشت: با توجه به افزایش قیمت انرژی در دنیا، تقاضا برای خرید سیمان ایران افزایش پیدا کرده و درخواست‌های جدیدی از سوی خریداران هندی و چینی داشته‌ایم.
جان آقا نوید عنوان کرد؛

تحریم‌ها به افزایش صادرات سیمان ایران به افغانستان منجر شد

کارشناسان بر این باورند اعمال تحریم‌ها علیه ایران باعث شده است این کشور صادرات سیمان خود به افغانستان را افزایش دهد.جان آقا نوید سخنگوی اتاق بازرگانی و صنعت افغانستان اعلام کرد بازگشت تحریم‌ها علیه ایران به افزایش صادرات سیمان این کشور به افغانستان منجر شده است. وی افزود: افغانستان سالانه 80 هزار تن سیمان وارد می‌کند و ظرفیت تولید سیمان این کشور می‌تواند به 420 هزار تن افزایش یابد.
در سال ۲۰۱۸؛

تثبیت جایگاه تولید سیمان ایران

ایران در تولیدجهانی سیمان طی سال ۲۰۱۸ میلادی همچون سال گذشته در رتبه دهم ایستاد.ایران طی سال ۲۰۱۸ میلادی علی رغم کاهش یک میلون تنی تولید سیمان نسبت سال پیش از آن، با تولید ۵۳میلیون تنسیمان توانست همچنان در رتبه دهم جهان در تولید این ماده معدنی بایستد.مجموع تولید جهانی سیمان با رشد جزئی از ۴ میلیارد و۵۰ میلیون تن در سال ۲۰۱۷ میلادی به ۴ میلیارد و ۱۰۰میلیون تن در سال ۲۰۱۸ افزایش یافت.
به منظور حمایت از تولید داخلی؛

تولیدکنندگان پاکستان خواستار تعرفه بر واردات سیمان از ایران شدند

تولیدکنندگان سیمان در پاکستان از دولت این کشور خواستند تا در کنار کاهش هزینه‌های تولید، بر واردات سیمان از ایران به این کشور نیز تعرفه‌های ضددامپینگ‌ اعمال کنند.
دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان مطرح کرد؛

پیش‌بینی رونق صنعت سیمان در سال ۹۸

شیخان گفت: صنعت سیمان در سال ۹۷ یک روال ثابتی را طی کرد و پیش‌بینی می‌شود این صنعت در سال ۹۸ رونق و توسعه یابد.وی افزود: مصرف سیمان یکی از شاخص‌های رشد ساخت‌وساز است که نشان می‌دهد میزان ساخت‌وساز تفاوت چندانی با سال ۹۶ نداشته است هر چند در این میان شاخص‌های دیگر باید بررسی شود.
بازار تولید مسکن؛

کوپنی کردن مصالح ساختمانی چقدر جدی است؟

پور حاجت گفت: کوپنی کردن مصالح ساختمانی از سوی وزارت راه و شهرسازی به نفع بازار تولید مسکن نیست.وی افزود: باید فضای کسب و کار به ویژه در بخش مسکن بهبود یابد و دولت باید قوانین دست و پاگیر پیش روی تولیدکنندگان را بردارد تا بتوانیم به این بازار امیدوار باشیم. پورحاجت توضیح داد: ارزش معاملات املاک ۶۴ درصد بوده که به دلیل عوارض و سایر بخش‌های چسبندگی ارزش معاملات مسکن به ۴۰ درصد کاهش یافته است و این عوامل نشان می‌دهد که بازار مسکن شرایط خوبی ندارد.
دبیر کانون سراسری انبوه سازان ؛

کارت مصالح، همان خرید دین است

دبیر کانون سراسری انبوه سازان گفت: به نظر می رسد کارت خرید مصالح ساختمانی که ایده وزیر مسکن است،همان خرید دین باشد که در حال حاضر بسیاری از بانک های تجاری نیز آن را به مشتریان عرضه می کنند.وی با بیان اینکه کانون سراسری انبوه سازان برای ساخت این تعداد واحد مسکونی برنامه دارد گفت: در نشست هایی که با مدیرعامل بانک عامل بخش مسکن داشتیم، به آنها اعلام کردیم که مردم ۴۰۰ هزار فقره در صندوق پس انداز مسکن یکم سرمایه گذاری کرده اند که رقم بسیار مناسبی برای رونق بخشیدن به ساخت و ساز خواهد بود. نمونه این ادعا نیز ۱۰ سال طول کشیدنِ ساخت ۲ میلیون واحد مسکن مهر است که هنوز به اتمام نرسیده است.
پیروزبخت:

مشکل اصلی در ساخت و سازها زیاد شدن تقلب است

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: مصالح ساختمانی مشمول استاندارد اجباری است و تولیدات داخلی از استاندارد لازم برخوردارند، اما مشکل اصلی در شیوه بکارگیری آنهاست.
عدم استاندارد بودن مصالح ساختمانی؛

کنترل کیفیت ساخت و سازها بر عهده کدام ارگان است؟

استاندارد مصالح ساختمانی مشمول استاندارد اجباری است و مشکل اصلی مربوط به زیاد شدن تقلب در ترکیب مصالح در زمان ساخت و ساز است.نیره پیروزبخت رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: استاندارد مصالح ساختمانی در کشور رعایت می‌شود و مشمول استاندارد اجباری است.
دبیر انجمن صنفی صنعت سیمان:

پیگیری برای صادرات سیمان به سوریه از طریق سوآپ با عراق

دبیر انجمن صنفی صنعت سیمان: پیگیر صادرات سیمان به سوریه از طریق سوآپ با عراق هستیم که امیدواریم به نتیجه برسد.
نماینده مردم بندر انزلی:

افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت مصالح ساختمانی در سال جاری

عضو کمیسیون عمران مجلس، با اعلام اینکه در سال جاری قیمت مصالح ساختمانی بیش از ۱۰۰ درصد افزایش یافته است، گفت: به نظر من پشت پرده این افزایش قیمت‌ها، چیزی جزء دلال بازی و فعالیت مافیاهای مصالح ساختمانی نیست.
پورشیرازی عنوان کرد؛

طرح کارت مصالح ساختمانی پُر از رانت است!

محمدعلی پورشیرازی احتمال داد که حتی افرادی که فاقد ساخت و ساز باشند، خواهند توانست کارت مصالح ساختمانی دریافت کنند بنابراین در این کارت، زمینه ایجاد رانت نهفته بوده و حتی بر کیفیت ساخت و ساز هم تاثیر بدی میگذارد.وزیر راه و شهرسازی چند روز قبل، از قرارگرفتن فرآیند طراحی کارت اعتباری مصالح ساختمانی با همکاری بانک مسکن برای فروش غیرنقدی مصالح وتجهیزات ساختمانی در مراحل نهایی خبر داد و گفته است که به محض نهایی شدن برای حمایت از ساخت و سازهای متناسب با الگوی غالب تقاضا در بازار مسکن اجرایی خواهد شد.
وزیر راه و شهرسازی؛

2برنامه دولت برای خانه‌دارکردن ارزان مردم

وزیر راه و شهرسازی با بیان "باید بتوانیم در جهت عمران و آبادانی کشور بیشتر و کارآمدتر از گذشته ایفای نقش کنیم" گفت: دولت ۲ برنامه برای خانه‌دارکردن ارزان مردم را در دستور کار دارد.
صفحه  از ۵
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها