سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
بازار تولید مسکن؛

کوپنی کردن مصالح ساختمانی چقدر جدی است؟

پور حاجت گفت: کوپنی کردن مصالح ساختمانی از سوی وزارت راه و شهرسازی به نفع بازار تولید مسکن نیست.وی افزود: باید فضای کسب و کار به ویژه در بخش مسکن بهبود یابد و دولت باید قوانین دست و پاگیر پیش روی تولیدکنندگان را بردارد تا بتوانیم به این بازار امیدوار باشیم. پورحاجت توضیح داد: ارزش معاملات املاک ۶۴ درصد بوده که به دلیل عوارض و سایر بخش‌های چسبندگی ارزش معاملات مسکن به ۴۰ درصد کاهش یافته است و این عوامل نشان می‌دهد که بازار مسکن شرایط خوبی ندارد.
دبیر کانون سراسری انبوه سازان ؛

کارت مصالح، همان خرید دین است

دبیر کانون سراسری انبوه سازان گفت: به نظر می رسد کارت خرید مصالح ساختمانی که ایده وزیر مسکن است،همان خرید دین باشد که در حال حاضر بسیاری از بانک های تجاری نیز آن را به مشتریان عرضه می کنند.وی با بیان اینکه کانون سراسری انبوه سازان برای ساخت این تعداد واحد مسکونی برنامه دارد گفت: در نشست هایی که با مدیرعامل بانک عامل بخش مسکن داشتیم، به آنها اعلام کردیم که مردم ۴۰۰ هزار فقره در صندوق پس انداز مسکن یکم سرمایه گذاری کرده اند که رقم بسیار مناسبی برای رونق بخشیدن به ساخت و ساز خواهد بود. نمونه این ادعا نیز ۱۰ سال طول کشیدنِ ساخت ۲ میلیون واحد مسکن مهر است که هنوز به اتمام نرسیده است.
پیروزبخت:

مشکل اصلی در ساخت و سازها زیاد شدن تقلب است

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: مصالح ساختمانی مشمول استاندارد اجباری است و تولیدات داخلی از استاندارد لازم برخوردارند، اما مشکل اصلی در شیوه بکارگیری آنهاست.
عدم استاندارد بودن مصالح ساختمانی؛

کنترل کیفیت ساخت و سازها بر عهده کدام ارگان است؟

استاندارد مصالح ساختمانی مشمول استاندارد اجباری است و مشکل اصلی مربوط به زیاد شدن تقلب در ترکیب مصالح در زمان ساخت و ساز است.نیره پیروزبخت رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: استاندارد مصالح ساختمانی در کشور رعایت می‌شود و مشمول استاندارد اجباری است.
دبیر انجمن صنفی صنعت سیمان:

پیگیری برای صادرات سیمان به سوریه از طریق سوآپ با عراق

دبیر انجمن صنفی صنعت سیمان: پیگیر صادرات سیمان به سوریه از طریق سوآپ با عراق هستیم که امیدواریم به نتیجه برسد.
نماینده مردم بندر انزلی:

افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت مصالح ساختمانی در سال جاری

عضو کمیسیون عمران مجلس، با اعلام اینکه در سال جاری قیمت مصالح ساختمانی بیش از ۱۰۰ درصد افزایش یافته است، گفت: به نظر من پشت پرده این افزایش قیمت‌ها، چیزی جزء دلال بازی و فعالیت مافیاهای مصالح ساختمانی نیست.
پورشیرازی عنوان کرد؛

طرح کارت مصالح ساختمانی پُر از رانت است!

محمدعلی پورشیرازی احتمال داد که حتی افرادی که فاقد ساخت و ساز باشند، خواهند توانست کارت مصالح ساختمانی دریافت کنند بنابراین در این کارت، زمینه ایجاد رانت نهفته بوده و حتی بر کیفیت ساخت و ساز هم تاثیر بدی میگذارد.وزیر راه و شهرسازی چند روز قبل، از قرارگرفتن فرآیند طراحی کارت اعتباری مصالح ساختمانی با همکاری بانک مسکن برای فروش غیرنقدی مصالح وتجهیزات ساختمانی در مراحل نهایی خبر داد و گفته است که به محض نهایی شدن برای حمایت از ساخت و سازهای متناسب با الگوی غالب تقاضا در بازار مسکن اجرایی خواهد شد.
وزیر راه و شهرسازی؛

2برنامه دولت برای خانه‌دارکردن ارزان مردم

وزیر راه و شهرسازی با بیان "باید بتوانیم در جهت عمران و آبادانی کشور بیشتر و کارآمدتر از گذشته ایفای نقش کنیم" گفت: دولت ۲ برنامه برای خانه‌دارکردن ارزان مردم را در دستور کار دارد.
روایت یک مسیر؛

رتبه اول ایران در تولید سیمان خاورمیانه

شیخان گفت: ایران در صادرات سیمان، رتبه اول در منطقه و رتبه ششم در جهان را دارد.
معاون وزیر صنعت:

تحریم ها نتوانسته صادرات سیمان را دچار مشکل کند

معاون امور معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت با رد توقف صادرات سیمان گفت: تحریم ها جز اینکه روند مبادلات پولی و مالی را مختل و برگشت پول را سخت کرده است، نتوانسته به آن آسیبی وارد کند.
رئیس انجمن صنفی تولیدکنندگان سیمان؛

با صادرات 2 میلیون تن سیمان به سوریه شرایط‌مان خوب می‌شود

رئیس انجمن تولیدکنندگان سیمان گفت: نیاز سوریه به سیمان 5 میلیون تن در سال برآورد می‌شود که اگر ما بتوانیم در سال 97 تا 2 میلیون تن آن را در اختیار بگیریم شرایط خوبی برای سیمان ایران به وجود خواهد آمد.
دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان خبرداد ؛

افزایش ۷ درصدی صادرات سیمان ایران/ احتمال کاهش صادرات در ماه‌های آینده

عبدالرضا شیخان دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان ایران گفت: در ۷ ماه نخست سال ۹۷ صادرات سیمان ایران نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷ درصد افزایش داشته و به ۳.۸ میلیون تن رسیده است.وی اما گفت که این احتمال وجود دارد که طی ماه‌های آینده شاهد کاهش صادرات سیمان باشیم.
گرانی سیمان؛

معاون وزیر صنعت خواستار افزایش ۲۴ هزار تومانی قیمت سیمان شد

معاون وزیر صنعت با اعلام اینکه متأسفانه هیچ اقدامی جهت کاهش قیمت پاکت های سیمان به عمل نیامده است،گفت: قیمت هر تن سیمان پاکتی باید ۲۴۰ هزار ریال افزایش یابد.
بررسی کیفیت سازه های خارجی؛

واردات مصالح ساختمانی با وجود ظرفیت بالای تولید ملی

صنعت تولید مصالح ساختمانی از نمونه عرصه های بسیار متنوع به شمار می رود که رونق و شکوفایی آن،به توسعه فرصت های شغلیِ بسیاری منتهی خواهد شد.هیچ انسانی ، از نیاز به مصالح ساختمانی مُبَرا نیست و با ذکر این مثال که حداقل واحد و منزل مسکونی که در آن مستقر است به واسطه مصالح ساختمانی بنا شده،به راحتی می توان بر اهمیت و ضرورت تولید و تامین مصالح و مواد مورد نیاز برای برپایی چنین ابنیه هایی و نقش بسیار تعیین کننده صنعت مذکور در تامین آن واقف شد.
در بازدید مهندس صفاکیش از کارخانه سیمان قاین تاکید شد؛

"توجه به ارزش آفرینی و بهره مندی از همه ظرفیتهای سیمان قاین"

مدیر عامل هلدینگ فارس وخوزستان وسیمان تامین در راستاى تحقق اهداف کلان این هلدینگ بعنوان بزرگترین هلدینگ سیمانى کشور بر حفظ توانمندیها ، ارتقای امور و هم افزایى با استفاده از تجربیات عملى موفق شرکتهای تابعه تاکید کرد.
رییس انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان:

صادرات سیمان و کلینکر 17.3 درصد افزایش یافت

رییس انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان گفت: میزان صادرات سیمان و کلینکر در دوره پنج ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال 17.3 درصد افزایش یافت.
کمبودی در بخش مصالح ساختمانی وجود ندارد؛

افزایش میزان تسهیلات به تنهایی باعث رونق بازار مسکن نمی‌شود

در حالیکه کمبودی در بخش مصالح ساختمانی وجود ندارد اما بازهم شاهد رکود ساخت و ساز در کلانشهرها هستیم.
چالش بازار مصالح؛

حال و روز صنعت ایزوگام دلیجان خوش نیست

کمتر کسی در ایران است که نام «دلیجان» را نشنیده باشد، آنچه باعث آوازه این شهر شده محصولی است که در صنعت ساختمان و ساخت و ساز کاربرد دارد به طوری که 70 درصد تولید آن مربوط به همین شهر است.
چرا سیمان، فولاد و شیرآلات نایاب شدند؟؛

باز شدن پای دلالان به احتکار مصالح ساختمانی

گرمی بازار احتکار دلالان از فرصت استفاده کرده و فولاد تولید داخل را در انبارها ذخیزه کردند.
کیان پور عنوان کرد؛

کیفیت فرآورده های ساختمانی در ۵۰ سال پیش درجا می زند/زنگ خطر واردات مصالح خارجی به صدا در آمده است

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، از رویه تولید فرآورده های ساختمانی در کشور انتقاد کرد و گفت: با رویه فعلی تولید خطر واردات مصالح ساختمانی وجود دارد.
صفحه  از ۴
نظرسنجی
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها