سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دانستنی ها؛

نقشه راه فناوری چیست؟

“نقشه راه، نگاهی گسترده به آینده‌‌ی زمینه‌‌ی تحقیقاتی منتخب است كه از تصور و دانش جمعی در مورد مشخص‌ترین محرك‌های تغییر در آن زمینه، تشكیل شده است“.
اختلاف نظر دولت و مجلس؛

توپ گزارش عملکرد در زمین هیئت حل اختلاف

از مجلس اصرار و از دولت انکار. بحث بر سر آیین‌نامه‌ای است که مجلسی‌ها با استناد به آن از اهالی دولت می‌خواهند تا در مرداد هر سال گزارش عملکرد سالیانه خود را به پارلمان ارائه کنند. موضوعی که باعث شده رئیس‌جمهور در اعتراض به آن برای رهبر انقلاب نامه‌ای بنویسد.
بحران بیکاری جامعه؛

هدف دولت اشتغالزایی است یا سرمایه گذاری؟

دوگانگی بین نظام بودجه ای و نظام تصمیم گیری و سیاستگذاری اشتغال، واگذاری تمامی تکالیف اشتغال زایی بودجه با محوریت سازمان برنامه و غفلت از وزارت کار به عنوان نهاد سیاستگذار اشتغال؛ این سوال را ایجاد می کند آیا هدف دولت اشتغالزایی است یا سرمایه گذاری؟
در آرزوی یک پنجره واحد؛

اندر حکایات دولت الکترونیک در ایران

دولت الکترونیک یکی از مهمترین عناصر ایجاد شفافیت در امور حکمرانی سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی محسوب می شود و و نزدیک ترین راه برای بازیابی اعتماد عمومی خواهد بود چراکه به دنبال دولت الکترونیک مهمترین عامل افزایش سلامت اداری، یعنی نظارت عمومی مردم عملیاتی خواهد شد
سید کمال الدین شهریاری:

قیمت مسکن با اعطای زمین رایگان کاهش می‌یابد

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه وزیر راه و شهرسازی هنگام گرفتن رای اعتماد، وعده تسهیلات ارزان‌قیمت خرید مسکن برای اقشار کم درآمد داد که اگر به آن عمل نکند با آن برخورد خواهد شد این در حالی است که باید برای کاهش قیمت مسکن، چیزی شبیه مسکن مهر و اعطای زمین رایگان را اجرا کنیم.
مقایسه شرایط کاری در کشورهای مختلف جهان؛

ایران، بهشت تعطیلات کاری!

ایران در مقایسه با سایر کشورها، بالاترین میزان تعطیلات را دارد.
یادداشت مهدی آیتی؛

ایران در سال جدید

سال آینده برای کشور، سالی سخت و سرنوشت‌ساز خواهد بود. سالِ شروعِ فصلی جدید در نظام مدیریت داخلی و سیاست خارجی. از هم‌اکنون معلوم و مشخص است که سال آینده دو جبهه سخت مبارزه در مقابل نظام جمهوری اسلامی ایران وجود دارد.
98، سال بیدارباش؛

سال 1398 جانی در راستای تولید

می‌گویند 98 سال سختی است و در سرلوحه فهرست سخت‌ترشدن‌ها، افزایش فشارهای اقتصادی ناشی از تحریم‌ها قرار دارد. با این مقدمه، چه نتیجه‌گیری‌ای می‌کنند؟ چون آشفتگی اقتصادی ناشی از تحریم خارجی است، پس زودتر و فوری‌تر شرایطی را فراهم آورید تا طرف مقابل از تحریم دست بردارد و فشار اقتصادی برداشته شود.
دانستنی ها؛

"خستگی تصمیم" چیست؟

ما بعضی تصمیم گیری ها را عرفاً تصمیم گیری نمی دانیم. مثلاً برای بالا رفتن از یک برج که دارای 3 آسانسور است، وقتی دکمه یکی از آنها را می فشاریم، در واقع، تصمیم گرفته ایم، هر چند که آن را در زمره تصمیمات روزانه نیاوریم.

مرکز آمار مرجع رسمی اعلام تورم و رشد اقتصادی شد

با تصمیم کمیسیون تخصصی شورای عالی آمار، مرکز آمار ایران مرجع رسمی اعلام آمارهای نرخ تورم و شاخص حساب های ملی شد و بانک مرکزی نمی تواند نسبت به تولید و انتشار این آمار اقدام کند
نظم و نظارت بر حسن انجام کار؛

مانده‌ایم درباره این رفتارها چه باید گفت؟

در صنعت هواپیمایی و حداقل در بخش هوانوردی اعم از پروازی و فنی و ... قانون و نظم و نظارت بر حسن انجام کار صحیح قانونی و منظم برای انجام هرکاری اجباری و لازم‌الاجراست. اصل واگذاری پست و مقام ها باید بر اساس شایسته سالاری و تقوا باشد .
سید محمد جواد ابطحی:

سوال از ظریف درباره ادامه همکاری با سه کشور اروپایی

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در خصوص اظهارات اخیر ظریف درباره پولشویی به میزان 30 هزار میلیارد تومان در ایران و انفعال در برابر وقت کشی سه کشور فرانسه، آلمان و انگلستان از وزیر خارجه سوال کرده، گفت: در شرایطی که استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا برای فروپاشی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تلاش می کند و با تحریمهای ظالمانه بر ملت مظلوم ایران فشار وارد کرده و می کند، شاهد اظهارات عجیب وزیر خارجه هستیم.
تغییر اقلیم ایران؛

تغییرات اقلیمی ایران را از بین می برد

براساس اطلاعاتی که ۴ سال پیش منتشر شدند، میانگین بارندگی در ایران ۲۸۸میلی‌متر یعنی یک پنجم میانگین جهانی است و این کشور در رابطه با میزان بارندگی در مقایسه با دیگر کشورها در رتبه ۱۶۳ قرار دارد. اما ستاری بر این باور است که اگرچه بارندگی در ایران کم است اما مدیریت درست می‌تواند این شرایط را بهتر کند.
انواع نیروهای انسانی؛

اهمیت نیروی انسانی در سازمان ها

نیروی انسانی متخصص و دانش مدار جزء دارایی های یک سازمان و به عنوان مهمترین مزیت رقابتی و کمیاب ترین منبع در اقتصاد دانش محور امروز است.ارائه محصولات و خدمات متمایز و با کیفیت،کاهش هزینه ها، خلاقیت، نوآوری و افزایش رقابت پذیری از مزایای برخورداری از منابع انسانی کیفی و دانشی است
یداله شهباز بیگی تشریح کرد؛

شرایط ثبت اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران نحوه ثبت اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش را شرح داد.
آینده‌پژوهی ایران 1397؛

«ناهنجاری‌های ساختاری» در صدر مسائل اقتصادی کشور

نتایج گزارش علمی «آینده‌پژوهی ایران ۱۳۹۷» نشان می‌دهد که اقتصاد همچنان پر مسئله‌ترین حوزه موضوعی مسائل ایران در سال ۱۳۹۷ خواهد بود. ناهنجاری‌‏های ساختاری، بیکاری، فقر، نرخ ارز و سرمایه‌گذاری مهم‌ترین مسائل حوزه اقتصاد در سال 1397 را تشکیل خواهند داد.
مشاور دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور:

سامانه پنجره واحد در مناطق آزاد کشور راه‌اندازی می‌شود

مشاور دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور گفت: سامانه پنجره واحد در مناطق آزاد کشور راه‌اندازی خواهد شد که هم اکنون مراحل نهایی آن طی می‌شود.
تعاونی‌های بوم‌گردی عامل كاهش فقر در روستاها ؛

معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی: ایجاد میز خدمت حالت تشریفاتی دارد

معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: ایجاد میز خدمت در ادارات بیشتر حالت تشریفاتی دارد که باید با دولت الکترونیک خدمات را به صورت الکتریکی به متقاضیان ارائه بدهیم.
دانستنی ها؛

آشنایی با اصول کار تیمی

برای موفقیت هر تیم اصولی وجود دارد. اگر اعضای تیم این اصول را مبنای کار خود قرار دهند، می‌توانند صرف‌نظر از میزان استعدادشان، اعضای مؤثرتری باشند.
شفافیت در پارلمان؛

ماجرای طرحی که خانه ملت را شفاف می‌کند

تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ارائه طرحی به دنبال آن هستند تا شفافیت را در پارلمان ایران هم ساری و جاری کنند اما آیا این تغییر صورت می‌گیرد؟
صفحه  از ۵
نظرات و گلایه ها