سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
تغییر اقلیم ایران؛

تغییرات اقلیمی ایران را از بین می برد

براساس اطلاعاتی که ۴ سال پیش منتشر شدند، میانگین بارندگی در ایران ۲۸۸میلی‌متر یعنی یک پنجم میانگین جهانی است و این کشور در رابطه با میزان بارندگی در مقایسه با دیگر کشورها در رتبه ۱۶۳ قرار دارد. اما ستاری بر این باور است که اگرچه بارندگی در ایران کم است اما مدیریت درست می‌تواند این شرایط را بهتر کند.
انواع نیروهای انسانی؛

اهمیت نیروی انسانی در سازمان ها

نیروی انسانی متخصص و دانش مدار جزء دارایی های یک سازمان و به عنوان مهمترین مزیت رقابتی و کمیاب ترین منبع در اقتصاد دانش محور امروز است.ارائه محصولات و خدمات متمایز و با کیفیت،کاهش هزینه ها، خلاقیت، نوآوری و افزایش رقابت پذیری از مزایای برخورداری از منابع انسانی کیفی و دانشی است
یداله شهباز بیگی تشریح کرد؛

شرایط ثبت اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران نحوه ثبت اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش را شرح داد.
آینده‌پژوهی ایران 1397؛

«ناهنجاری‌های ساختاری» در صدر مسائل اقتصادی کشور

نتایج گزارش علمی «آینده‌پژوهی ایران ۱۳۹۷» نشان می‌دهد که اقتصاد همچنان پر مسئله‌ترین حوزه موضوعی مسائل ایران در سال ۱۳۹۷ خواهد بود. ناهنجاری‌‏های ساختاری، بیکاری، فقر، نرخ ارز و سرمایه‌گذاری مهم‌ترین مسائل حوزه اقتصاد در سال 1397 را تشکیل خواهند داد.
مشاور دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور:

سامانه پنجره واحد در مناطق آزاد کشور راه‌اندازی می‌شود

مشاور دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور گفت: سامانه پنجره واحد در مناطق آزاد کشور راه‌اندازی خواهد شد که هم اکنون مراحل نهایی آن طی می‌شود.
تعاونی‌های بوم‌گردی عامل كاهش فقر در روستاها ؛

معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی: ایجاد میز خدمت حالت تشریفاتی دارد

معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: ایجاد میز خدمت در ادارات بیشتر حالت تشریفاتی دارد که باید با دولت الکترونیک خدمات را به صورت الکتریکی به متقاضیان ارائه بدهیم.
دانستنی ها؛

آشنایی با اصول کار تیمی

برای موفقیت هر تیم اصولی وجود دارد. اگر اعضای تیم این اصول را مبنای کار خود قرار دهند، می‌توانند صرف‌نظر از میزان استعدادشان، اعضای مؤثرتری باشند.
شفافیت در پارلمان؛

ماجرای طرحی که خانه ملت را شفاف می‌کند

تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ارائه طرحی به دنبال آن هستند تا شفافیت را در پارلمان ایران هم ساری و جاری کنند اما آیا این تغییر صورت می‌گیرد؟
نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران؛

منافع کارآفرینان کشور باید تامین شود

نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: باید زمینه ای فراهم شود تا از افرادی که 4 تا 5 هزار کارگر را در شرایط فعلی اداره می کنند قدردانی شود و خود نیز از این فعالیت منافع داشته باشند.
پای وزارت نفت در کفش وزارت نیرو؛

آیا تشکیل وزارت انرژی کلید خورده؟

حدود ۱۰ روز پیش، طرح تشکیل وزارت انرژی و وزارت آب و محیط زیست از سوی هیئت رئیسه مجلس اعلام وصول شد؛ با ورود دوباره مجموعه وزارت نفت به وظایف حاکمیتی مجموعه وزارت نیرو، این سوال مطرح می شود که آیا تشکیل وزارت انرژی در مجموعه دولت در حال بسترسازی است؟
مدیریت سازمان های رسانه؛

تفاوت کارتل،تراست،هلدینگ و کنسرسیوم

در مدیریت‌ سازمان‌های‌ رسانه‌ ما با تعدادی‌ از عوامل‌ محیطی‌ و سازمانی‌ روبرو هستیم‌، که یکی از آنها «رقابت‌» است‌. رقابت نوعی Entrapment است، یعنی نوعی به تله افتادن که فرد یا سازمان به قدری به رقابت ادامه می دهدکه موجب نابودی او می شود.
بررسی روزهای تعطیل در ایران؛

بررسی‌ها نشان می‌دهد کشورهای اروپایی و آمریکایی بسیار بیشتر از ایران روزهای تعطیل دارند

با توجه به تعطیلات سال 1397، 51 روز تعطیلات آخر هفته و 25 روز تعطیلات رسمی در ایران داریم. یعنی در کل 76 روز که در مقایسه با کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی بسیار کم است.
صالحی در گفتگوی ویژه خبری:

زیرساخت‌های یک میلیون سو غنی‌سازی در نطنز آماده شده است

رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان از آماده شدن تقریبی زیرساخت های یک میلیون سو غنی‌سازی اورانیوم در نطنز خبر داد.
حذف پست قائم مقام در وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها؛

پست قائم مقام در وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها حذف شد

سازمان اداری استخدامی پست «قائم مقام» در وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی را حذف کرد.
شباهت ها و تفاوت ها؛

مقایسه ساختاری مرکز پژوهش‏‌های مجلس و مرکز پژوهشی کنگره آمریکا

با مقایسه مراکز پژوهشی دو مرکز اینگونه به نظر می‌رسد که حوزه‌های پژوهشی زیادی بین دو مرکز به طور مشترک وجود دارد، ولی برخی تفاوت‌ها و خلاها نیز دیده می‌شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد؛

عقب ماندگی در تحقق دولت الکترونیک/ ضرورت تغییر روش آزمون وسع

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: در قانون برنامه ششم تحقق دولت الکترونیک مدنظر قرار گرفته است اما اگر واقع بینانه نگاه کنیم متوجه می شویم که عقب ماندگی در این خصوص وجود دارد.
نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی:

ارائه گواهینامه فنی سازه باید الزامی شود

عضو لرستانی کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه بافت فرسوده و نوساز‌های فرسوده بیشترین قربانی را در زلزله احتمالی کشور می‌گیرند، گفت: باید برای هر ساختمانی گواهینامه‌ای تولید شود که تشریح کننده وضعیت فنی آن سازه باشد.
قانون گرشام؛

سر توماس گرشام

قانون گرشام با يک جمله معروف بیان می شود: پول بد، پول خوب را از رواج می اندازد bad money drives out good .
اشتباهات سیستماتیک افراد؛

طبقه‌بندی اشتباهات استراتژیک

در بیش از یک دهه گذشته، گروهی از محققان تلاش کرده‌اند تا «تئوری رفتار عقلانی» را که پیش‌تر از این اصلی پذیرفته شده بود از طریق نظریه رفتار اقتصادی رد کنند. این تئوری بر پایه این اصل است که مردم در زندگی اقتصادی خود مانند روبات‌های محاسبه‌گر در زمان‌های مختلفی همچون زمان خریداری یک سهام، گرفتن وام مسکن یا حرکت در یک مسیر انتخابی به تصمیم‌گیری‌های منطقی می‌پردازند. این محققان شواهدی ارائه کرده‌اند، مبنی بر اینکه مردم، فارغ از توصیفات عقلایی مطرح شده در کتاب‌های درسی، اغلب دارای رفتاری احساسی، متعصب و دارای ناسازگاری هستند.
استراتژی هتلینگ؛

راهی برای افزایش بازدهی فضای کار

موردکاوی شرکت بوز آلن در یکپارچه ‌سازی افراد، فضا و تکنولوژی
صفحه  از ۴
نظرات و گلایه ها