سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
یادداشت مهدی آیتی؛

ایران در سال جدید

سال آینده برای کشور، سالی سخت و سرنوشت‌ساز خواهد بود. سالِ شروعِ فصلی جدید در نظام مدیریت داخلی و سیاست خارجی. از هم‌اکنون معلوم و مشخص است که سال آینده دو جبهه سخت مبارزه در مقابل نظام جمهوری اسلامی ایران وجود دارد.
98، سال بیدارباش؛

سال 1398 جانی در راستای تولید

می‌گویند 98 سال سختی است و در سرلوحه فهرست سخت‌ترشدن‌ها، افزایش فشارهای اقتصادی ناشی از تحریم‌ها قرار دارد. با این مقدمه، چه نتیجه‌گیری‌ای می‌کنند؟ چون آشفتگی اقتصادی ناشی از تحریم خارجی است، پس زودتر و فوری‌تر شرایطی را فراهم آورید تا طرف مقابل از تحریم دست بردارد و فشار اقتصادی برداشته شود.
دانستنی ها؛

"خستگی تصمیم" چیست؟

ما بعضی تصمیم گیری ها را عرفاً تصمیم گیری نمی دانیم. مثلاً برای بالا رفتن از یک برج که دارای 3 آسانسور است، وقتی دکمه یکی از آنها را می فشاریم، در واقع، تصمیم گرفته ایم، هر چند که آن را در زمره تصمیمات روزانه نیاوریم.

مرکز آمار مرجع رسمی اعلام تورم و رشد اقتصادی شد

با تصمیم کمیسیون تخصصی شورای عالی آمار، مرکز آمار ایران مرجع رسمی اعلام آمارهای نرخ تورم و شاخص حساب های ملی شد و بانک مرکزی نمی تواند نسبت به تولید و انتشار این آمار اقدام کند
نظم و نظارت بر حسن انجام کار؛

مانده‌ایم درباره این رفتارها چه باید گفت؟

در صنعت هواپیمایی و حداقل در بخش هوانوردی اعم از پروازی و فنی و ... قانون و نظم و نظارت بر حسن انجام کار صحیح قانونی و منظم برای انجام هرکاری اجباری و لازم‌الاجراست. اصل واگذاری پست و مقام ها باید بر اساس شایسته سالاری و تقوا باشد .
سید محمد جواد ابطحی:

سوال از ظریف درباره ادامه همکاری با سه کشور اروپایی

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در خصوص اظهارات اخیر ظریف درباره پولشویی به میزان 30 هزار میلیارد تومان در ایران و انفعال در برابر وقت کشی سه کشور فرانسه، آلمان و انگلستان از وزیر خارجه سوال کرده، گفت: در شرایطی که استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا برای فروپاشی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تلاش می کند و با تحریمهای ظالمانه بر ملت مظلوم ایران فشار وارد کرده و می کند، شاهد اظهارات عجیب وزیر خارجه هستیم.
تغییر اقلیم ایران؛

تغییرات اقلیمی ایران را از بین می برد

براساس اطلاعاتی که ۴ سال پیش منتشر شدند، میانگین بارندگی در ایران ۲۸۸میلی‌متر یعنی یک پنجم میانگین جهانی است و این کشور در رابطه با میزان بارندگی در مقایسه با دیگر کشورها در رتبه ۱۶۳ قرار دارد. اما ستاری بر این باور است که اگرچه بارندگی در ایران کم است اما مدیریت درست می‌تواند این شرایط را بهتر کند.
انواع نیروهای انسانی؛

اهمیت نیروی انسانی در سازمان ها

نیروی انسانی متخصص و دانش مدار جزء دارایی های یک سازمان و به عنوان مهمترین مزیت رقابتی و کمیاب ترین منبع در اقتصاد دانش محور امروز است.ارائه محصولات و خدمات متمایز و با کیفیت،کاهش هزینه ها، خلاقیت، نوآوری و افزایش رقابت پذیری از مزایای برخورداری از منابع انسانی کیفی و دانشی است
یداله شهباز بیگی تشریح کرد؛

شرایط ثبت اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران نحوه ثبت اعتراض به نتایج آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش را شرح داد.
آینده‌پژوهی ایران 1397؛

«ناهنجاری‌های ساختاری» در صدر مسائل اقتصادی کشور

نتایج گزارش علمی «آینده‌پژوهی ایران ۱۳۹۷» نشان می‌دهد که اقتصاد همچنان پر مسئله‌ترین حوزه موضوعی مسائل ایران در سال ۱۳۹۷ خواهد بود. ناهنجاری‌‏های ساختاری، بیکاری، فقر، نرخ ارز و سرمایه‌گذاری مهم‌ترین مسائل حوزه اقتصاد در سال 1397 را تشکیل خواهند داد.
مشاور دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور:

سامانه پنجره واحد در مناطق آزاد کشور راه‌اندازی می‌شود

مشاور دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور گفت: سامانه پنجره واحد در مناطق آزاد کشور راه‌اندازی خواهد شد که هم اکنون مراحل نهایی آن طی می‌شود.
تعاونی‌های بوم‌گردی عامل كاهش فقر در روستاها ؛

معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی: ایجاد میز خدمت حالت تشریفاتی دارد

معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: ایجاد میز خدمت در ادارات بیشتر حالت تشریفاتی دارد که باید با دولت الکترونیک خدمات را به صورت الکتریکی به متقاضیان ارائه بدهیم.
دانستنی ها؛

آشنایی با اصول کار تیمی

برای موفقیت هر تیم اصولی وجود دارد. اگر اعضای تیم این اصول را مبنای کار خود قرار دهند، می‌توانند صرف‌نظر از میزان استعدادشان، اعضای مؤثرتری باشند.
شفافیت در پارلمان؛

ماجرای طرحی که خانه ملت را شفاف می‌کند

تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ارائه طرحی به دنبال آن هستند تا شفافیت را در پارلمان ایران هم ساری و جاری کنند اما آیا این تغییر صورت می‌گیرد؟
نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران؛

منافع کارآفرینان کشور باید تامین شود

نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: باید زمینه ای فراهم شود تا از افرادی که 4 تا 5 هزار کارگر را در شرایط فعلی اداره می کنند قدردانی شود و خود نیز از این فعالیت منافع داشته باشند.
پای وزارت نفت در کفش وزارت نیرو؛

آیا تشکیل وزارت انرژی کلید خورده؟

حدود ۱۰ روز پیش، طرح تشکیل وزارت انرژی و وزارت آب و محیط زیست از سوی هیئت رئیسه مجلس اعلام وصول شد؛ با ورود دوباره مجموعه وزارت نفت به وظایف حاکمیتی مجموعه وزارت نیرو، این سوال مطرح می شود که آیا تشکیل وزارت انرژی در مجموعه دولت در حال بسترسازی است؟
مدیریت سازمان های رسانه؛

تفاوت کارتل،تراست،هلدینگ و کنسرسیوم

در مدیریت‌ سازمان‌های‌ رسانه‌ ما با تعدادی‌ از عوامل‌ محیطی‌ و سازمانی‌ روبرو هستیم‌، که یکی از آنها «رقابت‌» است‌. رقابت نوعی Entrapment است، یعنی نوعی به تله افتادن که فرد یا سازمان به قدری به رقابت ادامه می دهدکه موجب نابودی او می شود.
بررسی روزهای تعطیل در ایران؛

بررسی‌ها نشان می‌دهد کشورهای اروپایی و آمریکایی بسیار بیشتر از ایران روزهای تعطیل دارند

با توجه به تعطیلات سال 1397، 51 روز تعطیلات آخر هفته و 25 روز تعطیلات رسمی در ایران داریم. یعنی در کل 76 روز که در مقایسه با کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی بسیار کم است.
صالحی در گفتگوی ویژه خبری:

زیرساخت‌های یک میلیون سو غنی‌سازی در نطنز آماده شده است

رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان از آماده شدن تقریبی زیرساخت های یک میلیون سو غنی‌سازی اورانیوم در نطنز خبر داد.
حذف پست قائم مقام در وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها؛

پست قائم مقام در وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها حذف شد

سازمان اداری استخدامی پست «قائم مقام» در وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی را حذف کرد.
صفحه  از ۵
نظرات و گلایه ها