سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
لطفی در برنامه «حالا خورشید»:

اینکه می‌گویند شستا بازار را بهم ریخته درست نیست

مرتضی لطفی مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری سازمان تامین اجتماعی (شستا) گفت: به غلط می‌گویند شستا ۳۰ درصد از تولید ناخالص ملی را در دست دارد. این در حالی است که این رقم تنها ۱.۲ درصد از تولید ناخالص ملی است.
اکبر ترکان:

«اَرِنج» تیم روحانی باید تغییر کند

عضو حزب اعتدال و توسعه گفت: مربیان بزرگ وقتی شرایط بازی تغییر می‌کند ارنج تیم را تغییر می‌دهند؛ ما باید مردانی که برای مقابله با تحریم‌ها مناسب هستند را به عرصه بفرستیم و برخی‌ها روی نیمکت بروند.
عباسعلي كدخدايي:

نظارت شوراي نگهبان از همان سال 59 استصوابي بود

كدخدايي در پاسخ به اين سؤال كه چرا شوراي نگهبان به قانون دسترسی آزاد به اطلاعات نپیوسته است، گفت: «این کلا مشمول ما نمی‌شود. ولی من شکل دیگرش را عرض می‌کنم. مشروح مذاکراتمان که روی سایت است. در بحث انتخابات منع داریم و نمی‌توانیم مشروح مذاکرات شورای نگهبان را منتشر کنیم».
حاشیه‌های وزیر سابق صنعت؛

سقوط نعمت زاده با خودروهای وارداتی/ مرد بازارهای بسیار آزاد زیر تیغ!

نعمت زاده به دوران خود افتخار می‌کند و معمولا در برابر منتقدان خود را به نشنیدن زده است و تقریبا پاسخ آنها را نداده است، این بار اما ماجرا فرق می‌کند و قرار است پرونده‌های مالی بازگشایی شود؛ پرونده‌هایی که حاکی از تخلف در وزارت صمت است، بار دیگر اسم نعمت‌زاده را بر سر زبان‌ها انداخته است
متخلفان را معرفی می‌کنیم؛

جزئیات نامه دوم شریعتمداری به روحانی

وزیر صنعت، معدن و تجارت با ارسال نامه‌ای به رئیس‌جمهور، ضمن قدردانی از مواضع قاطعانه وی در برخورد با تخلف واردات خودرو، اعلام کرد: متخلفان را به دستگاه قضایی معرفی می‌کنیم.
تعهد به اصل شفافیت؛

گزارش حسن روحانی به مردم درباره تخلف در واردات خودرو‌های خارجی

حسن روحانی در "گزارش به مردم"، تاکید کرده است: اینک با تلاش مسئولان اجرایی و بر اساس بررسی مجموع گزارش‌ها می‌توان از احتمال یک فساد هماهنگ از طریق مشارکت چند نفر از کارگزاران دولتی، یک شرکت رایانه‌ای و چند شرکت واردکننده خودرو سخن گفت.
ربیعی:

مهم‌ترین کار دولت، کاهش اثر تحریم‌ها بر زندگی روزمره مردم است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: یکی از مهم‌ترین کارهای دولت، کاهش اثر تحریم‌ها بر زندگی روزمره مردم است که اقدامات برای دو دهک پایین جامعه به طور جدی پیگیری‌ خواهد شد.
علی ربیعی:

مدیران نباید از افراد ذی‌نفوذ سفارشی را بپذیرند/استراتژی تاب‌آوری اجتماعی را بزودی ارائه می‌دهیم

وزیر تعاون، ‌کار و رفاه اجتماعی گفت: هیچ تخلفی از سوی واحدهای پتروشیمی در زمینه برگرداندن ارز حاصل از صادرات به کشور و واریز آن به حساب نیما پذیرفته نیست و اگر بنده با موردی از تخلف در این زمینه مواجه شوم با متخلف بدون اغماض برخورد خواهم کرد.
فریال مستوفی:

مدیران دولتی چگونه مانع توسعه اقتصادی می شوند؟

ایران کشوري است که به لحاظ منابع طبیعی و توان نیروي انسانی ستودنی است ولی متاسفانه از این ظرفیت بی نظیر براي حل مسائل داخلی استفاده نمی شود. پس از تصویب برجام و علیرغم فراهم بودن فضاي ورود خارجی ها به ایران به دلیل عدم آمادگی و همخوانی با استانداردهاي بین المللی نتوانستیم از این فرصت استفاده درست کنیم.
امید آفرینی در عمل؛

به جای امید، عدد و برنامه بدهید

با توجه به رخدادهای اخیر در حوزه بین‌الملل و تأثیر احتمالی آن بر زندگی اقتصادی و اجتماعی جامعه، بار دیگر موضوع «امید و ناامیدی» در بیان بسیاری از سخنوران و مسئولان شنیده می‌شود. مباحثی مانند اینکه «باید امیدوار بود» و یا «دشمنان درصدد ناامید کردن مردم هستند» از این جمله است.
واکنش سیف به سخنان ترکان:

آقای ترکان، شما دیگر چرا؟

هر کس نداند، آقای مهندس ترکان به خوبی در جریان دیدگاه های کارشناسی بانک مرکزی و بنده هستند و از تصمیم گیری‌ها و مباحث مطرح شده در جلسات ستاد اقتصادی دولت و هیات وزیران آگاهی دارند، بنابراین شنیدن برخی مواضع ایشان، دستکم برای اینجانب مایه تعجب است.
مقصر اصلی مشکل مسکن؛

ادامه حضور آخوندی در دولت یعنی تداوم گرانی خانه

نگاهی به کارنامه عملکردی عباس آخوندی در وزارت راه و شهرسازی بیانگر این است که علی‌رغم حمایت ویژه دولتی‌ها از او اما وی نتوانست نمره قبولی بگیرد و مردود شد.
مهم‌ترین علل ضعف عملکردی؛

مقصر ناکارآمدی شورای عالی انرژی

تشکیل شورای‌عالی انرژی یکی از راهبردهای یکپارچه‌سازی تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری در بخش انرژی کشور محسوب می‌شود، اما تجربه چندین‌ساله آن نشان می‌دهد که این شورا موفقیت چندانی در این زمینه کسب نکرده است. ارزیابی‌ها حاکی از آن است که «عدم تشکیل منظم جلسات شورای‌عالی انرژی»، «تضاد منافع و عدم پذیرش مواضع و دیدگاه‌های سایر اعضای شورا»، «وجود مغایرت‌هایی در مقررات و قوانین تشکیل دستگاه‌های زیرمجموعه بخش انرژی»، «عدم اصلاح ساختارهای موازی پس از تشکیل شورا» و «اشکالات ساختاری و عملکردی دبیرخانه شورای عالی‌انرژی» از مهم‌ترین علل ضعف عملکردی این شورا در سال‌های گذشته بوده است.
نائب رئیس اتاق بازرگانی مطرح کرد:

ریزش ۵۰ هزار شغل در سه ماه

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: در سه ماهه سال جاری ۵۰ هزار شغل در کشور ریزش داشته است.
در حاشیه همایش گرامیداشت روز ملی اصناف؛

معاون وزیر صنعت به رسانه‌ها؛ چرت و پرت نگویید

معاون وزیر صنعت در واکنش به این سوال که مردم انتظار تنظیم بازار را دارند، برای پاسخگویی به این انتظارات چه اقداماتی را در دستور کار دارید گفت: «رسانه‌ها اینقدر چرت و پرت نگویند تا ما حرف‌مان را بزنیم.»
طبق مصوبه مجلس؛

رئیس‌جمهور ملزم به ارائه گزارش سالانه به مجلس شد

نمایندگان مجلس با اصلاح موادی به قانون آیین‌نامه داخلی پارلمان، رئیس‌جمهور و وزرا را ملزم به ارائه گزارش سالانه به مجلس کردند.
عضو هیات رئیسه اتاق ایران خبر داد؛

۹۰ درصد انرژی اصناف صرف دفع شر دولتی‌ها می‌شود

عضو هیات رئیسه اتاق ایران با بیان اینکه اعضای هیات رئیسه در رابطه با عدم برگزاری انتخابات داخلی اتاق به وزیر صنعت نامه نوشتند، گفت: 4 ماه از این موضوع می‌گذرد اما همچنان انتخابات برگزار نشده است.
در جمع خبرنگاران در حاشیه صحن علنی مجلس صورت گرفت؛

عذر خواهی شریعتمداری از اهالی رسانه

وزیر صنعت، معدن و تجارت در واکنش به اظهارات معاون خود مبنی بر اینکه رسانه‌ها درباره مسائل اقتصادی چرت و پرت می‌گویند، گفت: حتما آقای سینکی خسته بوده و خطاب اظهاراتش نسبت به اصحاب رسانه و جراید نبوده است.
گريز از تله نفتي؛

شگرد تيم مذاكره‌كننده نفتي ايران در نشست اوپك نتيجه داد

مذاكرات اين دوره نشست اوپك، هرچند به‌ واسطه اعمال تحريم‌هاي آمريكا بر ايران و ونزوئلا، فشرده و پردغدغه بود؛ اما نتيجه داد و قدرت ايران در اوپك را دوباره به نمايش درآورد.
در پی شائبه‌های اخیر درباره اعطای گواهینامه درجه یک هنری به معاون وزیر ارشاد؛

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گواهینامه درجه یک هنری خود را پس داد

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی شائبه‌های اخیر درباره اعطای گواهینامه درجه یک هنری که توسط شورای ارزشیابی هنرمندان به وی اعطا شده بود، در نامه‌ای به وزیر، این گواهینامه را بازگرداند.
صفحه  از ۱۵
نظرات و گلایه ها