سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
هاروی دیوت شندور؛

نقش انتقادپذیری رهبران در موفقیت سازمان‌ها

انتقادپذیری عاملی حیاتی در رشد و موفقیت سازمان‌ها به‌شمار می‌رود که باید در برنامه کاری رهبران قرار داشته باشد. اما آیا رهبران به همان میزان انتقادپذیر هستند که ادعا می‌کنند؟ هاروی دیوت شندور، یک کارشناس، نویسنده و سخنران هوش هیجانی است. در این مقاله، او به اهمیت و جایگاه انتقادپذیری رهبران برای موفقیت بیشتر در کار می‌پردازد. در ادامه با او همراه می‌شویم.
افزایش مهارت؛

چگونه محصولات جدید نوآورانه را بفروشیم؟

مدیران فروش عملیاتی، در اجرای راهکار‌های رشد اساسی نقش حیاتی ایفا می‌کنند؛ زیرا روزانه با سخت‌ترین تصمیمات افراد سر‌و‌کار دارند. برای اینکه مدیران فروش عملیاتی از پس این چالش‌ها برآیند، از ارزیابی صلاحیت و برنامه‌های آموزشی استفاده می‌کنند. ارزیابی‌های صلاحیت با سنجش ویژگی‌ها و مهارت‌ها، نقاط ضعف و قوت فردی فروشندگان را شناسایی می‌کند.
محمد ایمانی نوشت؛

آخر جوک بود اما دیر فهمیدیم

جوک گفت و اطمینان داد دلار از 4750 تومان بالاتر نمی رود هرچند که دلارتا 18 هزار تومان رفت و حالا 11400 تومان است.
یادداشت علی قربانی؛

راز بقاء مدیران چهار فصل

این یادداشت، مسئله راز بقاء مدیران در طول سالیان دراز را واکاوی می کند تا علاوه بر شفافیت و شناخت نحوه عملکرد مدیران چهار فصل، سرنخ‌های درمان این مسئله نیز هویدا گردد.
به بهانه قانون‌گریزی از قانون منع بکارگیری بازنشستگان؛

چرا مدیران ارگانی مثل وزارت بهداشت باید از قانون مستثنی شوند؟

به دنبال تصویب و اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان، اتفاقات بی‌نظیری در برخی دستگاه ها به وجود آمده که در کمتر جایی از جهان می‌توان از آن سراغ گرفت!
در پی تأخیر در امضای حکم شهردار جدید؛

توضیحات رحمانی‌فضلی درباره طولانی شدن صدور حکم حناچی

وزیر کشور معتقد است که انتخاب شهردار تهران در موعد قانونی انجام شد و تأخیری صورت نگرفته است.
خواندنی های مدیریت؛

مدیر در نقش ماشین چمن‌زنی!!!!!!

بعضی مدیران مانند ماشین چمن‌زنی عمل می‌کنند، هر جا می‌بینند کسانی دارند قد می‌کشند و سری در بین سرها در می‌آورند، به‌دلیل ترس از دست دادن قدرت آن ها را کوتاه می‌کنند! باید به مدیران توصیه کرد که اگر می‌خواهید تقسیم قدرت با کارکنان از قدرت جایگاه شما نکاهد باید به قدرت شخصی خود بیفزایید. تئوری بازی به نام تئوری مجموع صفر وجود دارد که بعضی از مدیران فکر می‌کنند قدرت دادن به کارکنان از تئوری مجموع صفر پیروی می‌کند و با دادن قدرت به کارکنان، قدرت آن ها کم می‌شود در حالی‌که با تفویض قدرت به مرئوس رئیس قدرتمندتر می‌شود.
بررسی لوایح چهارگانه ؛

هیأت عالی نظارت: قانونی یا سیاسی؟

لوایح پالرمو، مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم، هرچند صرفا لوایحی است که دولت برای عضویت ایران در کارگروه ویژه اقدام مالی، آنها را به مجلس ارائه کرده است، بررسی این لوایح در مجلس و شورای نگهبان و همچنین اعمال اختیارات قانونی رهبری برای نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام از طریق هیأت عالی نظارت مجمع تشخیص نظام در فرایند بررسی این لوایح، بر خلاف پیمودن همین مراحل درمورد طرح ها و لوایح دیگر، بحث های زیادی را در کشور برانگیخت که اگر با نگاهی فنی و کارشناسانه و به دور از جنجال های سیاسی به آن پرداخته شود، می تواند در تکامل حرکت کشور در مدار قانونی اساسی مفید باشد.
معصومه ابتکار؛

ماجرای اسم «نیلوفر» و «معصومه» ابتکار چیست؟

اول اسم فرزندم در شناسنامه معصومه بود، پدرش دوست داشت اسم معصومه را روی او بگذارد اما من نام نیلوفر را دوست داشتم بنابراین او هم معصومه و هم نیلوفر است
واکاوی دلایل ترک شغل کارمندان خوب؛

نه اشتباه مدیران که منجر به استعفای کارکنان می‌شود

شگفت‌انگیز است که چقدر مدیران درباره استعفا و ترک شغل بهترین کارکنان خود گلایه می‌کنند. البته حق هم دارند؛ اتفاقات چندانی نمی‌توان پیدا کرد که به اندازه خارج شدن کارکنان خوب از سازمان، به ما ضربه بزند. اما مشکل آنجا است که مساله به خوبی شناسایی نمی‌شود. زمانی که یک کارمند خوب، شرکت را ترک می‌کند، مدیران به مشکلات مالی و میزان درآمدهای شرکت توجه می‌کنند و به همه مشکلات از این دریچه می‌نگرند. اما آن ها باید به یاد داشته باشند که «افراد شغل خود را ترک نمی‌کنند؛ آن ها مدیرانشان را ترک می‌کنند.»
انتقاد عقبایی از معاونان آخوندی؛

پنج سال فرصت‌سوزی کردند

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به از دست رفتن فرصت پنج ساله برای ساماندهی بازار مسکن کشور، گفت: چنانچه سیاست‌های دولت و وزارت راه و شهرسازی همان برنامه‌های وزیر سابق باشد، قطعا رکود تورمی در مسکن خواهیم داشت.
یادداشت احمد غلامی؛

چرا وعده دولت‌ها عملی نمي‌شود

همه دولت‌های بعد از انقلاب در تحقق اغلب وعده‌های خود ناکام مانده‌اند. خاصه وعده‌هایی که لازمه آن مواجهه با نهادهای رسمی دیگر بوده است. اگر یکی از ویژگی‌های ساختار سیاسی ایران توازن قوا باشد، از ناکارآمدی‌های آن «پراکندگی اقتدار» است. این پراکندگی اقتدار زمانی عیان می‌شود که دولت‌های انقلاب درصدند دست به نوسازی بزنند. گویا پراکندگی اقتدار با نوسازی سیاسی سازگار نیست. رؤسای جمهور دولت‌های انقلاب هریک به شیوه‌ای تلاش کرده‌اند با روش‌های یکسر متفاوت خود به این اقتدار دست پیدا کنند. اغراق نیست اگر بگوییم هر دولتی که روی کار آمده، سودای دگرگونی و نوسازی در سر داشته است؛ سودای دگرگونی سیاسی، اقتصادی و اجتماعی. نوسازی در چنین ساختاری، کنش هدفمندی است مبتنی بر توانایی‌های فردی و ازاین‌رو رؤسای جمهور برای نوسازی و دگرگونی باید قدرت لازم را داشته باشند. اگر این‌گونه نباشد آنان نمی‌توانند مرجع دگرگونی باشند، مگر دگرگونی‌های کوچک که تنها جنبه ترمیمی دارد.
روزنامه‌ی جوان در یادداشتی ؛

«افشانی رفت، گدا‌ها ماندند»

افشانی شهردار ناکام تهران که چندماه پیش بلافاصله پس از انتصاب قول داد یک ساله گدا‌های تهران را جمع کند، رفت و گدا‌ها ماندند. دست‌به‌دست شدن مشکلات در شهر میان شهرداری‌ها معضلی شده که آسیب‌های اجتماعی را هم دربرگرفته است.پاشنه آشیلی که اگر برای آن فکری اساسی صورت نگیرد، شعله‌های آن سایر لایه‌های جامعه را هم در برخواهد گرفت و تلاش‌های سایر نهاد‌ها را در این زمینه بی‌نتیجه باقی خواهد گذاشت. وعده شهردار بازنشسته مبنی بر جمع‌آوری یک‌ساله گدا‌ها از سطح پایتخت رگه‌های امید برخورد و ساماندهی با آسیب‌ها را پررنگ‌تر کرد، اما عمر مدیریتی افشانی به تحقق این وعده مثبت قد نداد. حالا از سرپرست جدید پایتخت انتظار می‌رود تا این وعده را محقق کند و برخورد با این آسیب مهم اجتماعی را کنار نگذارد.
واعظی:

اظهارات ظریف درباره پولشویی موضع دولت است

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با اشاره به اظهارات ظریف درباره مساله پولشویی گفت: اظهارات ظریف موضع وی نیست بلکه موضع دولت است.
یادداشت ولی‌الله شجاع‌پوریان؛

گردش مدیران به‌جای چرخش‌آنان

همزمان با اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان، موضوع استفاده از نیروهای جوان در مناصب مدیریتی رونق گرفته است، برای آنکه درک صحیحی از وضعیت سنی مدیران در دوره‌های مختلف داشته باشیم، خوب است بدانیم درحالی‌که میانگین سن کابینه دولت اول تقریبا زیر 39سال بود، این میانگین در هر دوره افزایش یافت تا اینکه در دولت دوازدهم به میانگین بالای 58سال رسید. به همین ترتیب میانگین سنی نمایندگان مجلس شورای اسلامی بالای 50سال، نمایندگان مجلس خبرگان بالای 71سال، شورای نگهبان 63سال و مجمع تشخیص مصلحت 65سال ذکر شده است که نشان می‌دهد میانگین سنی مدیران ارشد کشور نسبت به میانگین سن جامعه که 31سال است، بیش از دوبرابر است! ازهمین‌رو افزایش میانگین سنی مدیران ارشد کشور هم در دولت و هم سایر بخش‌های حاکمیتی با انتقاد افکار عمومی مواجه بوده است.
رحیمی:

مجلس به نظر خود درباره CFT اصرار دارد

یک عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به بازگشت CFT از شورای نگهبان به مجلس تاکید کرد:‌ ایرادات شکلی را می‌توان برطرف کرد ولی درمورد ایرادات ماهوی به نظر ما شروطی که مجلس تصویب و به خود لایحه دولت ملحق کرد جوابگوی ایرادات و دغدغه‌ها هست. پیشبینی این است که مجلس به نظر خود اصرار کند و در کمیسیون هم همین فضا خواهد بود.
نوبخت:

با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: آمریکاییها فکر کردند با تحریم می‌توانند کاری کنند که ما مجددا مذاکره کنیم.
احکام دقیقه نودی؛

آقای زنگنه، در وزارت نفت چه‌خبر است؟

مشخص نیست دلیل عجله معاونان بازنشسته وزیر نفت برای امضای احکام دقیقه نودی چیست و آیا این احکام جدید که تنها چندروز قبل از شروع به کار معاون جدید وزیر در بخش مربوطه صادر شده، مورد قبول مقام مسئول جدید خواهد بود؟
مدیرعامل شستا تصریح کرد :

شستا دو درصد از سهم تولید ناخالص ملی را دارد /از هیچ ژن خوبی استفاده نکردیم

بدنبال انتشار برخی اخبار و فضاسازی‌ها در برخی رسانه ها و شبکه‌های اجتماعی مبنی تخلف در بکارگیری برخی مدیران در شرکت‌های تابعه ، مهندس مرتضی لطفی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا) به این شبهه افکنی‌ها پاسخ داد.
مدیرعامل شستا:

خواهر همکاران را عضو هیئت مدیره کردیم

مدیرعامل هلدینگ شستادرباره مدیران دو شغله هلدینگ ها و شرکت های زیرمجموعه شستا، گفت: تحت فشار بوده و هستم.
صفحه  از ۲۷
نظرات و گلایه ها