سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
پالیزدار:

تشکل‌های مردمی پیش قدم رسوایی افراد فاسد شوند

دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی با بیان اینکه یک میلیون و ۷۵ هزار میلیارد تومان مطالبه غیرجاری بانکی وجود دارد، از تلاش دولت برای بازپس‌گیری بیت‌المال از بابک زنجانی خبرداد و گفت: واگذاری املاک در دوران فعالیت شهردار سابق در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی بررسی و مقرر شد با متخلفان برخورد قانونی صورت گیرد
انتقاد برخی نمایندگان مجلس؛

انتصاب "آقازاده‌ها" باعث به وجود آمدن چه مشکلاتی می‌شود؟

اعتراض جمعی از نمایندگان مجلس در مقابل فرافکنی و پاسخ‌های سربالای برخی دیگر از نمایندگان باعث امیدواری است و باید دید که آیا مسئولان همت می‌کنند تا از روند انتصاب آقازاده‌ها در سمت‌های مختلف جلوگیری کنند یا قرار است فرزندان مسئولان در آینده نه‌ چندان دور جایگزین پدرانشان در سمت‌های مدیریتی کشور شوند.
اهمیت شایسته سالاری؛

چرا توجه ویژه به شایسته سالاری مهم است

هرچه از نردبان قدرت و ثروت بالاتر برویم، توانایی افراد بالادستی برای کسب رانت‌های گسترده بیشتر می‌شود.
دبیرکل حزب پیشروی اصلاحات :

به کارگیری فرزندان مسئولان در پست‌های مدیریتی نوعی فساد است

دبیرکل حزب پیشروی اصلاحات گفت: به کارگیری فرزندان مسئولان در پست‌های مدیریتی به نام جوان‌گرایی نوعی فساد است.
رئیس کمیته دیوان محاسبات مجلس خبر داد:

صدور 93 حکم قطعی از 117 پرونده حقوق های نامتعارف در دیوان محاسبات

رئیس کمیته دیوان محاسبات کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی صدور 93 حکم قطعی از 117 پرونده حقوق های نجومی در دیوان گفت: 4 درصد از مدیران حقوق های نجومی دریافت می کردند که با پیگیری های دیوان محاسبات بیش از 24 میلیارد تومان به خزانه کشور بازگشت.
جزئیات نشست نمایندگان با دادستان دیوان تشریح شد؛

صدور ۹۳ حکم قطعی از ۱۱۷ پرونده حقوق های نجومی در دیوان محاسبات

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، با تشریح جزئیات نشست اخیر این کمیسیون با دادستان دیوان محاسبات، از صدور ۹۳ حکم قطعی از ۱۱۷ پرونده حقوق های نجومی در دیوان خبر داد.
آیا ما هم یک قاتلیم؛

قصورو اشتباه خواسته یا ناخواسته شغلی که منجر به آسیب های جبران ناپذیر میشود

شاید باورکردنی نباشد، اما خیلی از ما ممکن است، خواسته یا ناخواسته و دانسته و نادانسته باعث مرگ، جرح و یا وارد نمودن خسارت سنگین مالی و جانی به دیگران شده باشیم، اما چگونه چنین چیزی ممکن است؟ آیا ما هم مرتکب قتل یا جرح یا نابودی اموال دیگران شده‌ایم؟ آیا از این طریق، دِینی بر گردن ما قرار گرفته است؟
حاجی‌بابایی:

دیوان محاسبات بگوید چقدر از نجومی‌ها برگشت؟

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه ریشه مشکل تبرئه نجومی بگیران به خود مجلس برمیگردد، گفت: دیوان محاسبات و بازرسی کل کشور بگویند چقدر از حقوق های نجومی پس گرفته شده است؟
از سوی سازمان شفافیت بین المللی؛

رتبه فساد در کشورها اعلام شد+جدول

سازمان شفافیت بین المللی رتبه فساد در کشورها را اعلام کرد .
چيستي فساد اداري؛

راهكارهاي مبارزه با فساد اداري بر اساس ارزش‌هاي اسلامي

پرسش اصلي پژوهش، «راهكارهاي مبارزه با فساد اداري بر اساس ارزش‌هاي اسلامي» است كه براي ارائة پاسخ، رويكرد ارزش‌هاي اسلامي با تأكيد بر نظرية محدوديت‌ها مبتني بر مديريت گلوگاه‌هاي فساد اداري، چارچوب نظري تحقيق قرار داده شد.
تعارض منافع؛

تعارض منافع؛ منشأ همه‌ی مفاسد

تعارض_منافع ؛ شرایطی است که در آن، فرد (یا سازمانی) تحت تأثیر منفعت‌هایی قرار می‌گیرد که می‌تواند بر تصمیم یا رفتار حرفه‌ای وی که نسبت به آن‌ها مسئول است، تأثیر گذارد.
به دلیل گران فروشی خدمات؛

دفاتر پلیس + 10 جریمه شدند

سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از محکومیت شرکت پژوهش و توسعه ناجی به جرم گران فروشی خدمات در دفاتر پلیس+۱۰ خبرداد.
بعداز پیش فروش پژو 2008؛

کلاه دوم بر سر خریداران حواله پژو 2008

قبل از پیش‌فروش پژو ۲۰۰۸ نقش سازمان حمایت مصرف‌کنندگان بسیار کمرنگ بود، اما۱۵روز پس از پیش‌فروش، وارد میدان شد و عودت بخشی از مبلغ به متقاضیان را وعده داد؛ وعده‌ای که انجامش عملی نیست.
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه خبر داد؛

در سال‌های ۸۷ تا ۹۱ کارگروه ویژه نتوانستند صورت‌های مالی نفت را تسویه کنند

یک عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی از صدور حکم انفصال از خدمت برای یکی از مسئولین ارشد سابق نیروی انتظامی به دلیل بدهی نفتی این نیرو به دولت خبر داد.
خط قرمزهایی در مبارزه با فساد؛

یک پله سقوط در شاخص فساد طی یک سال گذشته

اختلاس در بانک صادرات و فساد مالی نشأت ‌گرفته از پس‌ ندادن وام‌های کلان در سال‌های اخیر، پرونده عریض و طویل «ب.ز» و «ر.ض» تنها شماری از پرونده‌های کلان فساد اداری و اقتصادی و مالی در ایران است که بر وضعیت موجود و آمارها و گزارش‌های بین‌المللی صحه گذاشته و گرد نا امیدی بر چهره آینده اقتصاد ایران می‌پاشد.
فسادهای نجومی در دولت روحانی؛

۳۷۰۰ میلیارد تومانی که خوردند و بُردند

اخبار فساد اقتصادی و مالی در دولت حسن روحانی بسیار شنیده شده، ولی یکی از بزرگترین فسادهایی که با کمک نزدیک ترین فرد به رئیس جمهور و توسط مدیرعامل سابق بانک ملت رخ داده، فساد ۳۷۰۰ میلیارد تومانی است که با فشار دولت مسکوت مانده است.
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان:

تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان به 1000 میلیارد تومان نمی‌رسد

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با بیان اینکه میزان تخلفات در این صندوق به 1000 میلیارد تومان نمی‌رسد، گفت: 130 میلیارد تومان به طور قطعی از شرکت سرمایه‌گذاری صندوق کلاهبرداری شده است.
پاسخ دانش آشتیانی؛

وزیر آموزش و پرورش، پوشاک وارد می‌کند؟!

وی در پاسخ به این پرسش خبرنگار مبنی بر اینکه برخی منتقدان عنوان می کنند که وزیر آموزش و پرورش کاملاً دغدغه تعلیم و تربیتی ندارد و به مسائلی چون برج سازی و واردات پوشاک می پردازد، اظهار داشت: آمدم مسائل آموزش و پرورش را حل کنم.
مقایسه دولت ها؛

کدام دولت ولخرج تر بوده است؛ روحانی یا دولت نهم و دهم ؟

دولت نهم و دهم به ازای هر ۱۰۰ تومانی که بدست می آورد، ۲۲ تومان را برای آبادانی کشور خرج می‌کرد. در دولت روحانی این میزان به ۱۱ تومان به ازای هر ۱۰۰ تومان رسیده است.
ابطحی خبر داد؛

تخلف سازمان سنجش و دانشگاه شهید بهشتی در پرونده "حسین فریدون"

عضو کمیته بررسی تحصیل حسین فریدون از تخلف سازمان سنجش و دانشگاه شهید بهشتی در جذب برادر رئیس‌جمهور در این دانشگاه در مقطع دکتری خبر داد.
صفحه  از ۸
نظرات و گلایه ها