سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
انتقاد دو نماینده:

خودرو پشه نیست که معلوم نشود وارداتش کجا می‌رود/ تذکرات نمایندگان بی‌خاصیت شده است

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: قاچاق کالا در بخش‌های مختلف به معنای واقعی کمر تولیدکنندگان داخلی را شکسته و هیچ اقدامی در جلوگیری از این امر صورت نمی‌گیرد
شاگرد زنگنه بدون سابقه مدیریتی مدیرعامل نیکو شد!

پشت پرده استعفای مدیر دوتابعیتی شرکت بازرگانی نفت

مجید هدایت‌زاده که یکی از مدیران دوتابعیتی محسوب می‌شد، از ترس اینکه تحریم‌های جدید شامل حال وی شود و فعالیت شرکت خصوصی وی در خارج کشور را تحت تاثیر قرار دهد، از شرکت بازرگانی نفت ایران (نیکو) رفت تا کسی که اصلا سابقه مدیریتی ندارد جانشین وی در این جایگاه حساس شود!
یک اقتصاددان عنوان کرد؛

فهم برخی مدیران از مدیریت فقط دریافت حقوق نجومی است

یک استاد دانشگاه با اظهار تعجب از مسئولی که حجم نیروی جوان را یکی از مشکلات دوران مسئولیت خود می‌داند گفت: گویا فهم چنین مسئولانی از مدیریت فقط دریافت حقوقهای نجومی است.
نگرانی زنگنه از بازگشت کاسبان تحریم؛

وزیر نفت از تعیین سازوکارهایی برای جلوگیری از رشد بابک‌ زنجانی‌های جدید خبر داد

وزیر نفت: با توجه به احتمال شکل‌گیری بابک‌ زنجانی‌های جدید در شرایط کنونی، باید از تجربیات گذشته بهره برد و روی افراد جدید بررسی‌های لازم را انجام داد. هم‌اکنون زمان کار کاسبان تحریم است و وزارت نفت تلاش می‌کند با تعیین سازوکارهایی اجازه ندهد که بابک زنجانی‌های جدید رشد کنند.
فساد مالی مدیر عامل بزرگترین هلدینگ صندوق بازنشستگی؛

مدیرعامل سابق یکی از هلدینگ های صندوق بازنشستگی کشور بازداشت شد

بهمن ماه سال 94 بود که خبر انتصاب این فرد به مدیرعاملی یکی از بزرگترین هلدینگ های صندوق بازنشستگی وزارت کار منتشر شد و از همان روزهای ابتدایی تصدی مسئولیت، حاشیه های فراوانی نیز در خصوص این انتصاب وجود داشت.
حجت الاسلام سالک مطرح کرد؛

اشتغال به کار افرادی که بیش از 10 سال بازنشسته شدند/ دولت مانع شود

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با انتقاد از اشتغال بکار مجدد بازنشستگان در ادارات دولتی گفت: ما شاهد اشتغال بکار افرادی هستیم که بیش از 10 سال بازنشسته شدند. دولت باید مانع اشتغال بکار این افراد شود.
معاون آخوندی عنوان کرد:

اسناد خزانه، پیمانکاران را نابود می‌کند

معاون برنامه ریزی وزیر راه گفت: مدیران با نظر شخصی تصمیم می گیرند که این امر سبب افزایش بدهی های دولت به پیمانکار و تسویه بدهی ها با استفاده از اسناد خزانه می شود و پیمانکار را نابود می کند.
متن گزارش تفحص مجلس از دوتابعیتی‌ها؛

نقش دوتابعیتی‌ها در پیشبرد توافق «برجام»/ از ضربات «دری‌اصفهانی» به مذاکرات تا خسارات «خاوری» به اقتصاد

متن کامل گزارش نهایی تحقیق و تفحص نمایندگان مجلس شورای اسلامی از وضعیت افراد دوتابعیتی و دارای گرین‌کارت در حوزه مسئولان و مدیران ارشد و شناسایی خلاءهای قانونی در این موضوع تهیه و تدوین شد.
سعادت بازنشستگی با پاداش ۶۰۰ میلیونی؛

بازنشستگی ۱۲مدیر دولتی با پاداش نجومی ۶۰۰ میلیونی

بعد از مصوبه مجلس در بودجه ۹۷ در خصوص تعیین سقف پاداش پایان خدمت، حدود ۱۲ نفر از مدیران ارشد دولتی در پایان سال ۹۶ با حقوق بالای ۶۰۰ میلیون تومان بازنشست شدند.
دادستان ديوان محاسبات از هزار بند تخلف در بودجه سال 95 خبر داد؛

صدور کیفرخواست برای چند وزیر

پرسروصداترين گزارش تفريغ بودجه، کارش به صدور دادخواست براي چند وزير کشيده است. وقتي ديوان محاسبات گزارش تفريغ بودجه 95 را در صحن علني قرائت کرد؛ بلافاصله دولت و در رأس آن آقاي سخنگو نسبت به اين گزارش واکنش نشان دادند.
پشت پرده توقف واردات خودرو؛

سوء استفاده از نظام ثبت سفارش کشور

واردات خودرو از اواخر دولت یازدهم با تغییراتی در مقررات و نحوه فعالیت واردکنندگان همراه بود. وزیر وقت صنعت، معدن و تجارت، هرازگاهی با تسهیل مقررات، واردات خودرو به کشور را روان می‌کرد و در مواقعی نیز رای بر ممنوعیت واردات می‌داد. ممنوعیتی که وزیر صنعت دولت دوازدهم میراث‌دار آن شد و واردات خودرو به کشور تحت‌تاثیر آن قرار گرفت.
سامانه حقوق و دستمزد مدیران دولتی؛

شفافیت در ابهام/ مردم باید حقوق مدیران را بدانند

در شرایطی که طبق ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه دولت مکلف بود در سال اول برنامه، سامانه حقوق و مزایا را ایجاد و دریافتی و حقوق تمام دستگاه‌ها و نهادهای مربوط به قوای سه‌گانه را در آن ثبت کند و آن را در دسترس مردم قرار دهد، رئیس سازمان امور اداری و استخدامی از محدودیت در دسترسی مردم سخن می‌گوید.
عامل خطر در بحران عرصه جهانی نفت؛

فساد،فقدان‌سرمایه‌گذاری و مهاجرت‌نخبگان؛چگونه صنعت‌اصلی ونزوئلا در آستانه‌فروپاشی قرار گرفت؟

وضعیت در ونزوئلا به گونه‌ای شده که نفت بشکه‌ای با قیمت ۸۰ تا ۹۰ دلار را وارد می شود و صفر دلار یا به نوعی هیچ فروخته می‌شود. نفت بیش از ۹۰ درصد از صادرات ونزوئلا را تشکیل می دهد با این حال، ترکیب فساد دولتی، فقدان سرمایه گذاری خارجی کافی و مهاجرت متخصصان با کیفیت از ونزوئلا صنعت نفت آن کشور را در معرض خطر فروپاشی و ویرانی کامل قرار داده است
صمصامی:

۹۵درصد نقدینگی کشور در اختیارپنج درصد جامعه است

وزیر اسبق اقتصاد با بیان اینکه ۹۵درصد نقدینگی موجود در اختیار پنج درصد جامعه است، گفت: منفعت عده‌ای مانع شفاف‌سازی است.
وزیر اسبق کشاورزی:

در نظام برنامه‌ریزی اقتصادی کشور عوامل نفوذی داریم

وزیر اسبق کشاورزی گفت: ما در نظام برنامه‌ریزی اقتصادی کشور عوامل نفوذی داریم که به‌خوبی نقش خود را بازی می‌کنند و هر بار، نمی‌شود، نداریم و نمی‌توانیم را بهانه می‌کنند.
بررسی روند ادراک فساد؛

توصیفی از وضعیت ادراک فساد در ایران

برای سنجش فساد قدم اول سنجش ادراک و تجربه فساد است، یعنی مشخص شود تصور در خصوص رواج فساد چگونه است. سپس باید رتبه‌بندی از سازمان‌ها در همین خصوص ارائه شود.
مبارزه با فساد اداری؛

بررسی وضعیت ادراک فساد در دستگاه‌های دولتی تهران

مقاله حاضر با نمونه 400 نفری از کلیه ساکنان 18 تا 65 ساله شهر تهران که به تناسب جمعیت مناطق مختلف و سه‌پهنه توسعه‌ای پایین، متوسط و بالای شهر تهران انتخاب شد، به بررسی وضعیت ادراک فساد در دستگاه‌های دولتی تهران می‌پردازد.
داریوش مهاجر:

فساد رابطه معنادار بسیار منفی با رشد اقتصادی یک کشور دارد

داریوش مهاجر با اشاره به اینکه فساد رابطه معنادار بسیار منفی با رشد اقتصادی یک کشور دارد، گفت: فساد مقوله پیچیده‌ای است که از ادوار دور در جوامع مختلف وجود داشته و امروز نیز همچنان وجود دارد. شکل‌گیری فساد در جامعه تحت تاثیر عوامل سیاسی، اقتصادی و اجتماعی است و زمانی که فساد شکل گرفت به ارکان جامعه و بخش‌های مختلف آن آسیب می‌زند.
رییس خانه معدن:

اختصاص یک درصد از فروش معادن به خزانه مغایر قانون است

رییس خانه معدن ایران گفت: اختصاص یک درصد از فروش واحدهای معدنی در قالب بودجه 1397به خزانه مغایر قانون معادن است و علاوه بر آنکه تاثیر منفی در جلب و جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی دارد مانع از حرکت این بخش می شود.
سریال ناتمام حقوق‌های نجومی؛

سر مستضعفِ ۱۹ میلیون تومانی!

آش حقوق‌های نجومی به‌قدری داغ شده است که حالا دهانِ مدافع حقوق مستضعفان را می‌سوزاند و او را در برابر آنان قرار می‌دهد.
صفحه  از ۱۱
نظرات و گلایه ها