توکلی مطرح کرد؛

احتمال شکایت از نعمت‌زاده به‌دلیل "حمایت نابه‌جا از متخلفین”

توکلی گفت: اگر آقای نعمت‌زاده دست از این کارهایش برندارد دیده‌بان شفافیت و عدالت ناچار است به دادگاه مراجعه و به‌زور قانون، او را مجبور کند که دست از این حمایت نابه‌جا از متخلفین بردارد.
104 گلوگاه فساد در اقتصاد ایران؛

صاحبان امضاهای طلایی چه کسانی هستند؟

آنچه که در این بین برای مردم سؤال است اینکه چگونه یک مدیر ارشد و رده بالا می‌تواند تنها با استفاده از ضعف قانونی برای خود حقوق و پاداش چند صد میلیونی و یا چند ده میلیونی تعیین و حتی برای لحظه‌ای نیز دچار عذاب وجدان نشود و یا نسبت به رفع آن ضعف قانونی هشدار ندهد؟
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

قاچاقچیان روی برخی مسئولان نفوذ دارند

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه مسئولین امر خطرات جدی بحث قاچاق را درک نکرده اند، گفت: متاسفانه افرادی که منافعی در قاچاق دارند، روی برخی از مسئولان نفوذ و تاثیر دارند و نمی گذارند چنین اتفاقی بیافتد.
رئیس صندوق بازنشستگی کشوری خبر داد؛

سوءاستفاده از صندوق و کشف ۱۲ مورد تخلف توسط دادستانی/حق بازنشسته خوردن ندارد

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت:درصدد وصول و شناسایی تمام تخلفات هستیم زیرا ارقام سوء استفاده یک قران و دوزار نیستند و متعلق به بازنشستگان است. 12 مورد تخلف صورت گرفته که با کمک دادستانی 10 مورد آن را شناسایی کردیم.
نگاهی متفاوت به دستورهای اخیر دونالد ترامپ در آمریکا؛

مدیریت ایرانی در حسرت «فرمان»!

فرمان های ترامپ فارغ ازبحث تبعات به سرعت اجرایی می شود. در مدیریت ایرانی اما نه قانون کارآیی گذشته را دارد و نه مدیران ارشد توان فرمان و اگر هم صادر شود در بدنه اداری کم اثر می شود...
گزارش سالانه سازمان شفافیت بین الملل؛

جایگاه کشورهای مختلف در شاخص فساد

سازمان شفافیت بین الملل در گزارش سالانه شاخص جهانی خود اخرین وضعیت و رتبه کشورها در موضوع فساد را منتشر کرد.
پیگیری فساد در دولت وظیفه نمایندگان است:

حاجی دلیگانی: حجم و تعدد فساد در دولت یازدهم بی‌سابقه است/ رابطه فریدون و ابربدهکاران بانکی از انتصاب مدیران تا پرداخت تسهیلات غیرقانونی بوده/ انحراف مذاکرات برجام با تذکرات برادر روحانی

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: چندی پیش نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز نامه‌ای به رئیس جمهور اعلام کردند«از اینکه برادرتان برای ارائه توضیحات لازم در خصوص فساد مالی در دستگاه قضایی حضور پیدا کند، ممانعت نکنید».
تحلیل چگونگی فروریختن پلاسکو؟

آتش و آوار فساد و سنت و اكنون‌زدگی

آتش‌سوزي و سپس آوار ساختمان پلاسكو، كه يكي از مهم‌ترين نمادهاي مدرنيزاسيون و بلندمرتبه‌سازي و بازار مدرن در اواخر دهه ٣٠ خورشيدي بود را چگونه مي‌توان دريافت و تحليل كرد؟

گویا فسادی در کشور ما رخ نمی دهد!!

عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی از عدم برگزاری نشست‌های این ستاد انتقاد کرد.
قدبلندترین فساد مالی تاریخ ایران؛

فساد مالی در صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه

عضو کمیته تحقیق‌وتفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: متأسفانه باید بگوییم که پرونده فساد مالی در صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه می‌تواند بزرگترین فساد مالی تاریخ ایران باشد چرا که مبلغ تخلفات بسیار سنگین است.
درس‌هایی از مبارزه با فساد در کره جنوبی؛

مبارزه با فساد راحت است اگر بخواهید!

کمیسیون مستقل مبارزه با فساد سال‌های سال در کشور کره جنوبی یک هدف را دنبال می‌کند و آن هم ریشه کن کردن آن در اقتصاد و جامعه است. این کمیسیون هر ساله گزارش عملکرد خود را در اختیار عموم قرار می‌دهد.
ذخایر پاک نظام!

تعویض اجباری در تیم مدیران نجومی

پس از آن که محمدباقر نوبخت؛ مدیران نجومی بگیر را «ذخایر پاک نظام» نامید، انتقادات فراوانی به سخنگوی دولت وارد شد.
توكلي در نشست «در برابر فساد»:

۱۴ شركت در دست همسر و فرزندان «يك وزير»

رئيس هيئت مديره ديده‌بان شفافيت و عدالت با بيان اينكه يكي از وزراي پيشين را اجازه نداد كه طرح «مبارزه با سوداگري مسكن و زمين» عملياتي شود، گفت: وزيري كه با فشار، عضويت در هيئت مديره ۱۸ شركت را كنار گذاشت، امروز ۱۴ شركت را در دست همسر و فرزندانش دارد.
افشای فسادهای برخی مسئولان؛

برنده اصلی افشاگری فساد برخی مسئولان، چه کسی بود؟

این روزها ارتباطات از هر زمان دیگری بیشتر گسترش یافته است و گردش اطلاعات در کسری از ثانیه صورت می پذیرد. تقریبا مخفی ماندن اطلاعات در هر حوزه ای، اگر اراده ای از سوی مردم برای انتشارش باشد، غیر ممکن است؛
نماینده مردم ارومیه در مجلس مطرح کرد:

دختر دانشجو در این وزارت ۱۲ میلیون حقوق می‌گیرد!

نماینده مردم ارومیه در مجلس با اشاره به اینکه در موضوع واردات انحصاری شکر چند صد میلیون پول میان چند نفر تقسیم شده است گفت: رانت خواران درزمان تعطیلی کارخانجات قند ریزی ،‌شکرهای وارداتی خود را فروخته‌اند.
گذشت ۱۴۰ روز از انتشار اولین فیش غیرمتعارف

زمان برخورد با مدیران نجومی کی فرا می‌رسد؟!

مسئله حقوق‌های نجومی به نظر می‌رسد مسئله‌ای دست‌چندم و بی‌اهمیت برای دولت یازدهم است چراکه با گذشت نزدیک به ۱۴۰ روز از انتشار اولین فیش غیرمتعارف مدیر دولتی و به رغم درخواست‌های مردمی هیچ‌گونه برخورد قابل توجهی با این افراد صورت نگرفته است.
در گفت‌وگو با کارشناس تامین اجتماعی مطرح شد؛

چرا مسئولین تامین‌اجتماعی درمقابل دست‌درازی‌ها سکوت می‌کنند؟

یک کارشناس تامین اجتماعی می‌گوید، هنوز پس از گذشت سه دهه از ادغام صندوق درمان تامین اجتماعی در وزارت بهداری، یک گزارش شفاف از نحوه هزینه‌کرد اموال بیمه‌شدگان تامین اجتماعی ارائه نشده است و حتی مسئولین وقت از اقدامات خود تبری می‌جویند.
ارزيابي 264 تشكل اقتصادي نشان مي‌دهد

مفاسد اقتصادي كسب و كار در دولت يازدهم ركورد زد

شاخص فساد اقتصادي از ابتداي دولت يازدهم همواره صعودي بوده و در بهار امسال به 7/2 رسيده است / نتايج ارزيابي 264 تشکل اقتصادي سراسر کشور از مؤلفه‌هاي ملي محيط کسب و کار در ايران نشان مي‌دهد محيط کسب و کار بد‌تر شده...
کاریکاتور و طنز:

فرار برخی از مسئولان از یک طرح

پس از تصويب كليات طرح "رسيدگي به اموال مسئولان" يا همان طرح " از كجا آورده اي؟" در صحن مجمع تشخيص مصلحت نظام، بررسی و تصويب جزئيات اين طرح نيز آغاز شد؛
علی لاریجانی :

لزوم برخورد جدی با قاچاقچیان/ نمی توان اقتصاد کشور را رها کرد

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان تبعات نامناسب قاچاق برای اقتصاد کشور، گفت: نمی توان اقتصاد کشور را رها کرد و حتما باید با قاچاقچیان برخورد جدی صورت گیرد.
صفحه  از ۶
نظرات و گلایه ها