سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
تبعیض ناروا علیه حداقل بگیران؛

پشت‎پرده حمایت از نجومی بگیران چیست؟+سند

درحالی حداقل حقوق کارمندان در سال ۹۸ بایستی حدود ۴۰۰ هزار تومان افزوده می‌شد که با اجرای تغییر شکل یافته این حکم قانون بودجه، عملا منافع حداکثر بگیران تامین و پرداخت نهایی به حداقل بگیران با ابهاماتی رو به رو شده است.از زمان تصویب قانون بودجه در مجلس، دو نگاه مختلف برای افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان در سال 98 مطرح شد. بر اساس نظر مجلس،‌ حقوق همه کارمندان بایستی 400 هزار تومان به علاوه 10 درصد افزایش یابد این درحالی است که در سناریو دولت افزایش 18 درصدی حقوق ها پیشنهاد شده بود.
دبیر ادبیات مدیر هلدینگ صنایع غذایی؛

حقایق تکان‌دهنده درباره مدیران صندوق بازنشستگی

صندوق بازنشستگی کشور فهرست مدیران این صندوق و هلدینگ‌های زیرمجموعه آن را به‌همراه مدرک تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل این مدیران منتشر کرد. اما تناقض‌های عجیبی در مدارک تحصیلی مدیران هلدینگ دیده می‌شود.
انتصابات فامیلی؛

نفوذ خویشاوندان در اقتصاد ایران

نشست جایگاه فساد و شفافیت در حکمرانی، روز دوشنبه به همت انجمن علمی سیاست‌گذاری اجتماعی در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد و سخنرانان این نشست به بیان نظرات خود درباره فساد، شیوه‌های مبارزه با آن و وضعیت حاکم بر کشور پرداختند.
روزنامه جمهوری اسلامی نوشت؛

روحانی منتظر چه سندی برای اثبات ناکارآمدی وزرای اقتصادی است؟

تردید نباید کرد که دولت به یک پالایش گسترده و عمیق در بالاترین سطوح اجرائی به‌ویژه مسئولین اقتصادی نیاز مبرم دارد. با اینهمه تخلف، کم‌کاری، سوءاستفاده و فساد که در دستگاه‌های اقتصادی و نظارتی دیده می‌شود، آقای رئیس‌جمهور منتظر چه سند و مدرکی برای اثبات ناکارآمدی وزرای اقتصادی است؟قطعاً اگر دولت مستقر کنونی با این مسئولین اقتصادی به کار خود ادامه بدهد مشکلات اقتصادی حل نخواهند شد.
جبار کوچکی‌نژاد تشریح کرد؛

تخلف دولت در سازمان هدفمندی یارانه‌ها چقدر است؟

رئیس هیئت تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه‌‌ها، میزان تخلف دولت در این سازمان را تشریح کرد.
برخورد با مدیران دوشغله؛

حمله به شفافيت براي پنهان‌کردن فساد

بعد از انتشار اسامي افراد زیرمجموعه وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی‌ با شناسايي اعضاي دوشغله هيئت‌‌مديره‌های شرکت‌هاي این وزارتخانه، همچنين بازنشسته‌ها و افرادي با مدرک غير‌مرتبط، رسانه‌ها و افکار عمومي اين فهرست در از زواياي گوناگونی مورد تحليل قرار گرفت.
جبار کوچکی‌نژاد؛

گزارش مجلس از تخلفات سازمان هدفمندی یارانه‌ها نهایی شد

رئیس هیئت تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه‌ها از نهایی شدن گزارش این هیئت درباره تخلفات این سازمان خبر داد و گفت: بخشی از این گزارش در یک جلسه علنی پارلمان قرائت می‌شود.
تفکیک در وزارت صمت؛

بازگشت امضاهای طلایی

در طول چهل سال گذشته فرآیند ادغام و تفکیک وزارتخانه‌ها بارها در دستورکار سیاست‌گذاران قرار گرفت. به یاد دارم طی این سال‌ها چهار وزارتخانه «صنایع»، «معادن»، «صنایع سنگین»، «بازرگانی» و نهایتا «وزارت صنعت، معدن و تجارت» در جریان سازوکار تفکیک و ادغام تشکیل شدند. اما هیچ‌کدام از وزارتخانه‌های چهارگانه یا وزارتخانه‌‌هایی که وظایف و ماموریت‌های چهار بخش دیگر را به تنهایی به عهده داشتند، نتوانستند رسالت و وظیفه خود را انجام دهند. بنابراین در گام نخست باید رسالت وزارتخانه‌ها زیر ذره‌بین قرار گیرد، سپس موضوع تفکیک یا ادغام آنها بررسی شود.
فساد و حکومت ؛

تعارض منافع و ارتباط آن با فساد

تعارض به طور كلی می توان گفت كه «تضاد منافع» یكی از ریشه های اصلی فساد در هر جامعه ای است. «تضاد منافع» یعنی فرد در جایگاهی قرار می گیرد كه بین منافع شخصی خود و منافع جمعی تضاد می بیند و با انتخاب كردن منافع فردی خود، فساد را ایجاد می كند.
خادمی :

برخی اعضای دفتر زنگنه با کارت‌خوان از مراجعه کنندگان پول می‌گرفتند

عضو كميسيون انرژی مجلس گفت: در حال حاضر موضوع باز کردن حسابی جداگانه توسط مسؤولان دفتر زنگنه را در حال پی‌گیری و بررسی هستیم و البته نهادهای امنیتی هم این مسأله را پی‌گیری می‌کنند.
تطهیر سرمایه‌داری در جشن عدالتخواهی؛

ایران‌مال، مسجد، خطیب، مداح

شکل متاخر سرمایه‌داری و منطق آنچه که امروز به عنوان نئولیبرالیسم در کشور ما هم شناخته شده است، در دهه‌های آخر قرن پیش در راستای پیوند سیاست‌های اقتصادی ریگان-تاچر (آمریکایی-انگلیسی) شکل گرفت و وضعیتی به مراتب پیچیده‌تر از آنچه را که در ذات لیبرالیسم کلاسیک قابل دریافت بود، رقم زد. یکی از وجوه بارز این شکل متاخر آمریکایی-انگلیسی از سرمایه‌داری متاخر بویژه در دهه اخیر، پیوند ناگسستنی آن با گفتمان «پست‌مدرنیسم» است که فردریک جانسون در آثارش به خوبی از آن پرده برداشته و تحلیلش کرده است؛ با وجود آثار جیمسون که بخشی از آن به فارسی هم ترجمه شده، هر چه در اینجا بیاید توضیحی اضافی و ملال‌آور است، با این وجود باید بتوانیم اثرات آن پیوند را در حیات روزمره خویش بازیابی و فهم کنیم و اصطلاحاً بفهمیم چه بر سرمان آمده است؛ با این هدف به توضیحات مختصری از این پیوند از منظری که به جامعه کنونی ما ارتباط دارد ارئه می‌شود و سپس یک نمونه اصلی و احتمالاً چند نمونه فرعی از جامعه خودمان برای این موضوع کلان ارائه خواهد شد
نوبخت گیت بعد از کردانیسم؟!

چرا نوبخت اصل مدرک تحصیلی و پایان‌نامه خود را منتشر نمی‌کند؟

کارشناسان اقتصادی و فعالان فضای مجازی درباره مدرک دکتری محمد باقر نوبخت از دانشگاه غرب اسکاتلند دچار تشکیک جدی شده‌اند.
شفاف سازی؛

شفافیت و جوانگرایی رمز بازسازی امید

واقعیت آنست که دولت نتوانست شعارهای خود را عملی کند و همین باعث کاهش سرمایه اجتماعی شد، امید از بالا به پایین ترزیق می شود، وقتی دولت ها به صورت غیرمسئولانه به مردم امید تزریق می کنند و دائم وعده‌هایی می دهند که محقق نمی شود به دنبال آن کاهش سرمایه اجتماعی و ناامیدی در سطح عمومی گسترش پیدا می کند.
پرویز حسابی عنوان کرد؛

حامد واحدی چگونه از زندان، چک‌های اتاق بازرگانی را امضا می‌کرد؟+فیلم

حسابی گفت: به مهدی جهانگیری و محمد رضا انصاری گفتند ایندفعه نباید در انتخابات اتاق شرکت کنید.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ابراز تاسف کرد؛

سازمان تامین اجتماعی، حیات خلوت فرصت‌طلبان شده است

نماینده رزن در مجلس شورای اسلامی با ابراز تاسف از اینکه سازمان تامین اجتماعی به حیات خلوت دولت‌ها و فرصت طلبان تبدیل شده است، گفت: هنگامی که افشاگری صورت می‌گیرد، مدیریت قبلی رفته و کلی بدهی و مشکلات برای سازمان تامین اجتماعی باقی گذاشته که هیچکس هم پاسخگو نیست. نمونه آن سعید مرتضوی است که هنوز پرونده شکایت تامین اجتماعی از این مدیر سابق در رسانه‌ها مطرح است.
خادمی از اتفاقات دفتر وزیر نفت و حضور یک نهاد امنیتی به آنجا پرده برداشت؛

فرد نزدیک به زنگنه پس از شنیدن حضور نیروهای امنیتی در دفتر وزیر سکته کرد

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه مسئولان دفتر وزیر از مراجعان به دفتر مبالغی دریافت می‌کردند، گفت: فرد نزدیک به زنگنه پس از شنیدن حضور نیروهای امنیتی در دفتر وزیر سکته کرد.
مبارزه با قاچاق دام را هم بدهید به وزیر ارتباطات!

وزیر ارتباطات توسط چند اپراتور ساده، رد گوسفندهای متواری را بگیرد

محمد مهاجری در مصاحبه ای با بیان کنایه ای به مسئولین کشور به موضوع قاچاق دام برداخته است و اینگونه مطرح نموده که باید امروزه از تکنولوژی برای ساده کردن کارها استفاده نمود چون هم کارامد است هم ارزان .
ارائه گزارش به قوه قضائیه؛

خجسته خبر داد بی‌توجهی زنگنه به فسادهای نفتی

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس با بیان اینکه پرونده‌های فساد در میادین نفتی و گازی در جلسات اخیر فراکسیون مورد بررسی قرار گرفت، گفت: با آنکه به وزیر مربوط هم تذکر داده شد اما به جهت عدم پاسخ‌گویی وزیر از سوی فراکسیون گزارشی به قوه قضائیه ارائه شد
رحمت‌اله حافظی عنوان کرد؛

زیان‌ده شدن سازمان تامین اجتماعی به دلیل سوءمدیریت ناشی از حضور افراد غیرمتخصص

عضو هیات مدیره نظام پزشکی تهران گفت: بخشی از زیان‌ده شدن سازمان تامین اجتماعی به دلیل سوءمدیریت ناشی از حضور افراد غیرمتخصص و خبره در زیرمجموعه‌های اقتصادی این سازمان است که باید اصلاح شود.
فرشید یزدانی مطرح کرد؛

وقتی ۹ بار مدیران شستا تغییر کردند بنای ضرردهی آن گذاشته شد

یک کارشناس حوزه رفاه و تامین اجتماعی گفت: نزدیک به ۶ سال است که آقای روحانی رئیس جمهور است. انتظار این بود که آقای روحانی به اصلاح سازوکارهای سازمان تامین اجتماعی که در دوره رئیس جمهور قبلی تخریب شده بود، واکنش نشان دهد. مهم‌ترین تخریب سازمان تامین اجتماعی در مورد اساسنامه این سازمان اتفاق افتاد.
صفحه  از ۱۹
نظرات و گلایه ها