سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
عباس عبدی، روزنامه‌نگار؛

تیغِ کُندِ رسانه

متاسفانه شاخص فساد در ایران نامطلوب بوده و به‌رغم اظهار اراده برای مبارزه با آن، در این سال‌ها نیز تحول جدی در بهبود آن دیده نشده است. شاخص فساد که در دوره حکمرانی محمود احمدی‌نژاد به بدترین شکل ممکن درآمده و رکورد زده بود به‌طوری که ایران از سال ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۲ سقوط بدی را در این باره تجربه کرد، در سال‌های اخیر نیز بهبود مناسبی نیافته است.
دومینوی سواستفاده ها و اختلاس ها؛

کشف سوءاستفاده جدید مالی در شرکت نفت

سوءاستفاده مالی یکی از کارکنان مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران کشف شد.
حجت الاسلام خسروپناه:

چرا افراد فاسد در ساختار نظام را اعدام نمی‌کنند؟/ ضرورت آتش‌زدن کالاهای قاچاق

رئیس موسسه حکمت و فلسفه ایران گفت: وقتی عده‌ای وام‌های کلان بانکی می‌گیرند و پرداخت هم نمی‌کنند چرا برخوردی نمی‌شود؟ چرا افراد فاسد در ساختار نظام را اعدام نمی‌کنند؟ آیا این‌ها مفسد فی‌الارض نیستند؟
بایدها و نبایدهای عدالتخواهی ؛

مبارزه یعنی راه‌های تکرار فساد را ببندیم

بیش از یک دهه می‌شود که بحث مبارزه با فساد مورد توجه قرار گرفته است. در این مدت تقریبا تمامی مسئولان ارشد جمهوری اسلامی به صراحت درباره ضرورت و اهمیت این مساله صحبت کرده‌اند.
حاجی بابایی؛

اسکورت شخصیت‌ها نماد اشرافی‌گری و فاصله طبقاتی است

اسکورت شخصیت‌ها نماد اشرافی‌گری و فاصله طبقاتی است
مصالح و مفاسد اقدام صادقی؛

صادقی؛ فساد؛ سکوت

انتشار لیست مفاسد توسط نمایندگان مجلس مصالحی دارد و مفاسدی. در این یادداشت بصورت موجز به این موارد پرداخته شده است.
عبده تبریزی:

1.5 میلیون ایرانی در صف مهاجرت اند

حسین عبده تبریزی گفت: اطلاعاتی که دارم نشان می دهد ۱.۵ میلیون ایرانی در صف مهاجرت به استرالیا و کانادا هستند و این عدد ترسناک است. خروج نیروهای کارشناسی و نیروهای ورزیده به اقتصاد ملی آسیب می زند و یکی از دلایل تهی دست شدن ایرانیان، مهاجرت نیروهای نخبه است.
حاجی‌دلیگانی:

آزمون‌های استخدامی صوری است!

حاجی‌دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، با بیان اینکه اینگونه استخدام‌ها بر طبق سناریویی از پیش تعیین شده‌اند گفت: در استخدام‌ها نیروهایی جذب و وارد دولت می‌شوند که خاستگاه دولتی داشته و گرایش‌های آن ها با دولت یکی باشد و به عبارت دیگر این استخدام‌ها سیاسی هستند.
از خانه جنجالی پرندیس تا رستوران‌های خشایار؛

اعضای خانواده خاوری چه مشاغلی دارند؟

کانادا همیشه مأمن امنی برای خانواده خاوری بود. بچه‌ها خیلی زود راهی سرزمین‌های سرد شمالی شدند تا تحصیلات‌شان را در دانشگاه‌های درجه‌یک این کشور آغاز کنند و در کنار آن بیزینسی در حد و اندازه خانواده راه بیندازند.
دلایل فساد اداری و اقتصادی موجود:

راهکار عملی برای مبارزه با فساد

از دلایل فساد اداری و اقتصادی موجود در جامعه عدم حضور موثر نخبگان و خواص، در شهرستانها و نقاط مختلف کشور می باشد.انباشت تاثیرگذاران جامعه در تهران و نهایتا چند شهر بزرگ یکی از دلایل مهم وضعیت فعلی است.
پزشکیان در کنگره انجمن اسلامی معلمان:

دولت احمدی‌نژاد در عرض سه سال به اندازه ۳۰ سال پول به حسابم واریز کرد

وزیر بهداشت و درمان دولت اصلاحات گفت:‌ پس از دوره وزارت بهداشت می‌خواستم برای پزشک خانواده‌ کمک کنم، ا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ما راهم ندادند. بنا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌این به تخصص خودم که جراحی است، پرداختم و همان دولت در عرض سه سال به اندازه ۳۰ سال پول به حسابم واریز کرد. من با خواندن یک عکس ۵۰۰ تومان پول به حسابم وارد می‌‌‌‌‌‌‌شود. البته هیچ پزشکی خودزنی نمی‌کند، ا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ما من معتقدم که با بی‌عدالتی نمی‌توان کشور را اداره کرد.
پیام مردم روشن بود؛

زلزله اصلی بی اعتمادی مردم است

در دنیا کاملا مشخص است که در هر برهه زمانی به چه کالاها و خدماتی در حادثه‌ها نیاز خواهد بود.
دانشنامه اصطلاحات اقتصادی؛

حاکمیت شرکتی چیست؟

این قانون که مبتنی بر نظام پاسخگوئی و مسئولیت اجتماعی استوارست مجموعه ای از وظایف و مسئولیت هایی است که باید توسط ارکان شرکت صورت گیرد تا موجب پاسخگوئی و شفافیت گردد.

مدیرعامل، آقازاده اش را به استخدام همشهری درآورد!

مرتضی حاجی که در دوره شهرداری محمد علی نجفی به سمت مدیرعامل همشهری منصوب شده، در جدیدترین اقدام خود فرزندش مصطفی حاجی را در مجموعه دفتر مدیر عامل به کار گرفته و این دقیقا بر خلاف ادعاهایی است که مدیرعامل همشهری طی هفته های اخیر بر زبان آورده است.
شاهکار جدید در یکی از زیر مجموعه های شهرداری تهران؛

ژن-خوب این بار در موسسه همشهری/ مدیرعامل، آقازاده اش را به استخدام همشهری درآورد

مرتضی حاجی که در دوره شهرداری محمد علی نجفی به سمت مدیرعامل همشهری منصوب شده، در جدیدترین اقدام خود فرزندش مصطفی حاجی را در مجموعه دفتر مدیر عامل به کار گرفته و این دقیقا بر خلاف ادعاهایی است که مدیرعامل همشهری طی هفته های اخیر بر زبان آورده است.
طنزی برای گروه انحراف دولتی؛

حکایت سیاست و کش شلوار

يارو نشسته بوده پشت بنز آخرين سيستم، داشته صد و هشتاد تا تو اتوبان ميرفته، يهو ميبينه يك موتور گازي ازش جلو زد! خيلي شاكي ميشه، پا رو ميگذاره رو گاز، با سرعت دويست از بغل موتوره رد ميشه.
افشاگری سید‌کمال سیدعلی:

طلا را جای ارز می‌فروختیم؛ ریشه مشکل تحریم‌ها بود

«بازی خطرناک با نرخ ارز»؛ این عبارت به‌کاررفته از سوی معاون ارزی بانک مرکزی در دولت دهم، تنها یکی از دستاوردهای هشت‌ساله بانک مرکزی در دولت احمدی‌نژاد بود.
دستمزد‌های پرداختی گزاف مدیران؛

بازگشت حقوق‌های‌ نجومی در شرکت‌های خصولتی!

مستندات حکایت از پرداخت نجومی به مدیران مجموعه‌های خصولتی دارد؛ مستنداتی که البته از دید ناظران قانون پنهان نگه داشته می‌شود!
عضو فراکسيون روحانيت مجلس:

پرداخت 400 سکه به عنوان هديه توسط يک استاندار

عضو فراکسيون روحانيت مجلس با بيان اينکه يکي از استانداران در يکسال بيش از 400 سکه از بيت‌المال هديه داده است، گفت: بيشتر هزينه‌ها در کشور مصارف غير ضروري است که توسط دستگاه‌هاي اجرايي انجام مي‌شود و دولت در نظام بودجه‌ريزي نتوانست موفق عمل کند.
حاجی دلیگانی مطرح کرد؛

دریافت های ناعادلانه در دستگاه های مختلف

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از تاخیر در پرداخت مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی انتقاد کرد و گفت: علاوه بر این تاخیرات، شاهد دریافت های ناعادلانه در دستگاه های مختلف و تبعیض های فاحش در پرداخت حقوق ها بین بازنشستگان دستگاههای مختلف هستیم.
صفحه  از ۱۰
نظرات و گلایه ها