سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
عامل خطر در بحران عرصه جهانی نفت؛

فساد،فقدان‌سرمایه‌گذاری و مهاجرت‌نخبگان؛چگونه صنعت‌اصلی ونزوئلا در آستانه‌فروپاشی قرار گرفت؟

وضعیت در ونزوئلا به گونه‌ای شده که نفت بشکه‌ای با قیمت ۸۰ تا ۹۰ دلار را وارد می شود و صفر دلار یا به نوعی هیچ فروخته می‌شود. نفت بیش از ۹۰ درصد از صادرات ونزوئلا را تشکیل می دهد با این حال، ترکیب فساد دولتی، فقدان سرمایه گذاری خارجی کافی و مهاجرت متخصصان با کیفیت از ونزوئلا صنعت نفت آن کشور را در معرض خطر فروپاشی و ویرانی کامل قرار داده است
صمصامی:

۹۵درصد نقدینگی کشور در اختیارپنج درصد جامعه است

وزیر اسبق اقتصاد با بیان اینکه ۹۵درصد نقدینگی موجود در اختیار پنج درصد جامعه است، گفت: منفعت عده‌ای مانع شفاف‌سازی است.
وزیر اسبق کشاورزی:

در نظام برنامه‌ریزی اقتصادی کشور عوامل نفوذی داریم

وزیر اسبق کشاورزی گفت: ما در نظام برنامه‌ریزی اقتصادی کشور عوامل نفوذی داریم که به‌خوبی نقش خود را بازی می‌کنند و هر بار، نمی‌شود، نداریم و نمی‌توانیم را بهانه می‌کنند.
بررسی روند ادراک فساد؛

توصیفی از وضعیت ادراک فساد در ایران

برای سنجش فساد قدم اول سنجش ادراک و تجربه فساد است، یعنی مشخص شود تصور در خصوص رواج فساد چگونه است. سپس باید رتبه‌بندی از سازمان‌ها در همین خصوص ارائه شود.
مبارزه با فساد اداری؛

بررسی وضعیت ادراک فساد در دستگاه‌های دولتی تهران

مقاله حاضر با نمونه 400 نفری از کلیه ساکنان 18 تا 65 ساله شهر تهران که به تناسب جمعیت مناطق مختلف و سه‌پهنه توسعه‌ای پایین، متوسط و بالای شهر تهران انتخاب شد، به بررسی وضعیت ادراک فساد در دستگاه‌های دولتی تهران می‌پردازد.
داریوش مهاجر:

فساد رابطه معنادار بسیار منفی با رشد اقتصادی یک کشور دارد

داریوش مهاجر با اشاره به اینکه فساد رابطه معنادار بسیار منفی با رشد اقتصادی یک کشور دارد، گفت: فساد مقوله پیچیده‌ای است که از ادوار دور در جوامع مختلف وجود داشته و امروز نیز همچنان وجود دارد. شکل‌گیری فساد در جامعه تحت تاثیر عوامل سیاسی، اقتصادی و اجتماعی است و زمانی که فساد شکل گرفت به ارکان جامعه و بخش‌های مختلف آن آسیب می‌زند.
رییس خانه معدن:

اختصاص یک درصد از فروش معادن به خزانه مغایر قانون است

رییس خانه معدن ایران گفت: اختصاص یک درصد از فروش واحدهای معدنی در قالب بودجه 1397به خزانه مغایر قانون معادن است و علاوه بر آنکه تاثیر منفی در جلب و جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی دارد مانع از حرکت این بخش می شود.
سریال ناتمام حقوق‌های نجومی؛

سر مستضعفِ ۱۹ میلیون تومانی!

آش حقوق‌های نجومی به‌قدری داغ شده است که حالا دهانِ مدافع حقوق مستضعفان را می‌سوزاند و او را در برابر آنان قرار می‌دهد.
بازگشت اموال نامشروع ؛

توئیت جدید احمد توکلی؛ انفصال خدمت حداقل مجازات "مسئولان حرام‌خوار" است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خواستار بازگشت اموال نامشروع مسئولان و انفصال خدمت "مسئولان حرام‌خوار" شد.

بدهی دختر نعمت زاده به صنعت دارو از ٣٥٠ میلیارد تومان عبور کرد

طبق اطلاعات موجود، بدهی دختر نعمت زاده به صنعت دارو از ٣٥٠ میلیارد تومان عبور کرد.
در بی‌خبری آقای وزیر؛

مشاوران 16 میلیون تومانی در صندوق بازنشستگی نفت!

این اتفاق در حالی رخ داده است که پیشتر 50 میلیارد تومان از منابع نفت در یکی از موسسات مالی سپرده گذاری شده و سود آن با سندهای سه امضایی به حساب برخی مدیران واریز می‌شد که پس از ورود سازمان بازرسی کل کشور به این پرونده، حواشی دیگری ایجاد شد.
عضو هیئت رئیسه مجلس:

آقای‌ مسئول‌ خانه ۲۰۰۰ متری‌ نیاوران را از کجا آوردی؟

امیرآبادی فراهانی با تاکید بر ضرورت رسیدگی به اموال مسئولان دولتی و حکومتی طی ۴۰ سال اخیر، گفت: طرف قبل از انقلاب در قم مستاجر بود اما الان خانه ۲۰۰۰ متری در نیاوران دارد. باید پرسید از کجا آورده؟
موسسه شفافیت بین المللی ؛

وضعیت ایران در شاخص ادراک فساد بهبود یافت

موسسه شفافیت بین المللی در جدیدترین گزارش خود ایران را در بین 180 کشور جهان از نظر شاخص ادراک فساد در رتبه 130 قرار داد.
بعد از تاراج بیت المال توسط مدیران دوتابعیتی صورت گرفت؛

تاراج اموال و سرمایه های مردم توسط کلاهبرداران دو تابعیتی

بعد از متواری شدن مدیران و مسئولان دو تابعیتی و تاراج بیت المال توسط آن ها، حالا نوبت به کلاهبرداران دو تابعیتی رسیده که نقشه تاراج اموال و دارایی مردم را طرح ریزی کرده اند.
وزیر رفاه در بخشنامه‌ای ابلاغ کرد؛

منع استخدام ژن‌های خوب

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی بخشنامه‌ای به سازمان‌ها و نهادهای تابعه این وزارتخانه خواستار ممنوعیت استخدام منسوبین به افراد سیاسی در پست‌های مدیریتی شرکت‌ها و هلدینگ‌های تابعه آنها شد. این تصمیم با توجه به گزارش‌های متعدد تقدم روابط بر ضوابط در کورس دریافت پست‌های مدیریتی اتخاذ ‌شده است. افزون بر این، بخشنامه موردنظر خواستار قطع ارتباطات غیر‌رسمی برخی از مدیران با افراد ذی‌نفوذ سایر قوا شده است. این بخشنامه در صورت عملی شدن، ضمن کاهش احتمال بروز فساد، بن‌بستی مقابل میانبرهای ژنتیکی در استخدام‌ها خواهد شد.
ادغام تراژیک مدیریتِ تلفیقی؛

اجرای نامطلوب مدیریت تلفیقی مبتنی بر "مبادله و نقش"

بخش کمدی ماجرای ما در مدیریت اجرایی استان خوزستان در اینجاست، که روابط غلط و مناسبات ناسالم در تار و پود نطام اداری ریشه داونده، که متاسفانه، توقعات حداقلی نظریه تلفیقی "مبادله و نقش" را تامین نمی کند و به اصطلاح عامیانه، مدیران ارشد استانی حتی حاضر به رعایت حفظ ظواهر کار خود نیستند.
لزوم مبارزه قاطعانه با فساد؛

تعارف را کنار بگذاریم، عربستان در مبارزه با فساد هم از ما پیشی گرفت

نمی گوییم الزاماً مانند عربستان عمل کنیم و بدهکاران را بدون حکم قانونی حبس کنیم، اما بالاخره باید کاری کرد یا نه؟ تا کی پول ملت در جیب عده ای باشد که راست راست می گردند؟
تعارض منافع؛

تعارض منافع چیست و چگونه با آن مقابله می‌شود؟

وجود منافع و انگیزه‌های مختلف در موجودیت‌ها (انسان، گروه، سازمان، ...)، امری طبیعی است، انگیزه‌هایی که موجبات تصمیم‌ها و اقدام‌ها را فراهم می‌کنند؛ همچون انگیزه کار برای کسب درامد، انگیزه سوال برای یادگیری، و انگیزه رانندگی برای رسیدن به مقصد. اما منافع و انگیزه‌ها به قدری گسترده هستند که گاهی و باز بصورت طبیعی، در تعارض با یکدیگر قرار می‌گیرند، تعارضی که منفعت‌های مهم‌تر را تهدید می‌نماید. در این نوشته مختصرا به تعارض منافع و بطور خاص اهمیت آن در مسائل سیاسی پرداخته، و در نهایت تجربه اتحادیه اروپا برای کنترل آنرا معرفی می‌نماییم.افراد با آن‌ها روبرو می‌شوند.
قصه پرغصه دو تابعیتی‌ها؛

پشت پرده مخفی کردن تابعیت دوم برخی مدیران

در روز‌های اخیر دست‌درازی ۱۰۰ میلیارد تومانی یک مدیر میانی دوتابعیتی در بخش اکتشاف شرکت ملی نفت و متواری شدن این فرد به همان کشوری که تابعیت ثانویه آنرا داشته، اقکار عمومی را مجددا به مقوله دوتابعیتی‌ها حساس کرده است.
صفحه  از ۱۱
نظرات و گلایه ها