درس‌هایی از مبارزه با فساد در کره جنوبی؛

مبارزه با فساد راحت است اگر بخواهید!

کمیسیون مستقل مبارزه با فساد سال‌های سال در کشور کره جنوبی یک هدف را دنبال می‌کند و آن هم ریشه کن کردن آن در اقتصاد و جامعه است. این کمیسیون هر ساله گزارش عملکرد خود را در اختیار عموم قرار می‌دهد.
ذخایر پاک نظام!

تعویض اجباری در تیم مدیران نجومی

پس از آن که محمدباقر نوبخت؛ مدیران نجومی بگیر را «ذخایر پاک نظام» نامید، انتقادات فراوانی به سخنگوی دولت وارد شد.
توكلي در نشست «در برابر فساد»:

۱۴ شركت در دست همسر و فرزندان «يك وزير»

رئيس هيئت مديره ديده‌بان شفافيت و عدالت با بيان اينكه يكي از وزراي پيشين را اجازه نداد كه طرح «مبارزه با سوداگري مسكن و زمين» عملياتي شود، گفت: وزيري كه با فشار، عضويت در هيئت مديره ۱۸ شركت را كنار گذاشت، امروز ۱۴ شركت را در دست همسر و فرزندانش دارد.
افشای فسادهای برخی مسئولان؛

برنده اصلی افشاگری فساد برخی مسئولان، چه کسی بود؟

این روزها ارتباطات از هر زمان دیگری بیشتر گسترش یافته است و گردش اطلاعات در کسری از ثانیه صورت می پذیرد. تقریبا مخفی ماندن اطلاعات در هر حوزه ای، اگر اراده ای از سوی مردم برای انتشارش باشد، غیر ممکن است؛
نماینده مردم ارومیه در مجلس مطرح کرد:

دختر دانشجو در این وزارت ۱۲ میلیون حقوق می‌گیرد!

نماینده مردم ارومیه در مجلس با اشاره به اینکه در موضوع واردات انحصاری شکر چند صد میلیون پول میان چند نفر تقسیم شده است گفت: رانت خواران درزمان تعطیلی کارخانجات قند ریزی ،‌شکرهای وارداتی خود را فروخته‌اند.
گذشت ۱۴۰ روز از انتشار اولین فیش غیرمتعارف

زمان برخورد با مدیران نجومی کی فرا می‌رسد؟!

مسئله حقوق‌های نجومی به نظر می‌رسد مسئله‌ای دست‌چندم و بی‌اهمیت برای دولت یازدهم است چراکه با گذشت نزدیک به ۱۴۰ روز از انتشار اولین فیش غیرمتعارف مدیر دولتی و به رغم درخواست‌های مردمی هیچ‌گونه برخورد قابل توجهی با این افراد صورت نگرفته است.
در گفت‌وگو با کارشناس تامین اجتماعی مطرح شد؛

چرا مسئولین تامین‌اجتماعی درمقابل دست‌درازی‌ها سکوت می‌کنند؟

یک کارشناس تامین اجتماعی می‌گوید، هنوز پس از گذشت سه دهه از ادغام صندوق درمان تامین اجتماعی در وزارت بهداری، یک گزارش شفاف از نحوه هزینه‌کرد اموال بیمه‌شدگان تامین اجتماعی ارائه نشده است و حتی مسئولین وقت از اقدامات خود تبری می‌جویند.
ارزيابي 264 تشكل اقتصادي نشان مي‌دهد

مفاسد اقتصادي كسب و كار در دولت يازدهم ركورد زد

شاخص فساد اقتصادي از ابتداي دولت يازدهم همواره صعودي بوده و در بهار امسال به 7/2 رسيده است / نتايج ارزيابي 264 تشکل اقتصادي سراسر کشور از مؤلفه‌هاي ملي محيط کسب و کار در ايران نشان مي‌دهد محيط کسب و کار بد‌تر شده...
کاریکاتور و طنز:

فرار برخی از مسئولان از یک طرح

پس از تصويب كليات طرح "رسيدگي به اموال مسئولان" يا همان طرح " از كجا آورده اي؟" در صحن مجمع تشخيص مصلحت نظام، بررسی و تصويب جزئيات اين طرح نيز آغاز شد؛
علی لاریجانی :

لزوم برخورد جدی با قاچاقچیان/ نمی توان اقتصاد کشور را رها کرد

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان تبعات نامناسب قاچاق برای اقتصاد کشور، گفت: نمی توان اقتصاد کشور را رها کرد و حتما باید با قاچاقچیان برخورد جدی صورت گیرد.
مسعود یارضوی

چه کسی از "فسادبازی" لذت برد؟!

رئیس‌جمهور روحانی به تازگی در حالی بر فرق گذاشتن میان معنای فساد و اختلاس و بدهی تأکید کرد که به نظر می‌رسد دولت یازدهم برای منتفع شدن از این کار وقت چندانی ندارد.
تخلف دیگری از خانم رئیس

به نام "خیریه" به "کام" ابتکار +اسناد

ابتکار مجوز پهنه مسکونی خیریه حضرت زینب (س) را که به نام مادرش ثبت شده تبدیل به مجتمع اداری - تجاری می‌کند و با این کار ارزش ملک خود را چندین برابر افزایش می‌دهد.
افشای حقوق‌های نجومی

فساد حقوق‌های نجومی در کدام دستگاه‌ها بررسی می‌شود؟

چند ماه از افشای حقوق‌های نجومی و البته دستور برخورد با نجومی بگیران گذشته ولی هنوز دستگاه‌های مربوطه گزارشی از اقدامات‌شان در این زمینه نداده اند.
باز هم خرید و فروش سوالات...

فروش سوالات به امتحانات خلبانی هم رسید

(م.ت) یکی از معاونان سازمان هواپیمایی کشوری دوشنبه گذشته به دلیل خرید و فروش سوالات آزمون گواهینامه خلبانی بازداشت شد که با ارائه وثیقه 500 میلیون تومانی آزاد و همان روز در جلسه معاونین شرکت‌های هواپیمایی حضور پیدا کرد.
محبی‌نیا:

مصلحت‌سنجی و پنهان‌کاری‌موجب گسترش فساد می‌شود

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از عمده ترین دلایل فروپاشی نظام های سیاسی در دنیا گسترش و تعمیق فساد است، خاطر نشان کرد: نگرانی درباره تعمیق فساد ضروری است؛ زیرا به جرات می‌توان ادعا کرد نظام پهلوی و حتی اتحاد جماهیر شوروی در اثر فساد سیستمی سرنگون شدند.
سیاست‌مدارانی که با فساد در جهان مشهور شدند

به نام مردم، در جيب خود

فساد، گویی یک بیماری لاعلاج به قدمت بشریت است. مخصوصا آن دست از فسادهایی که از سوی حکومت‌ها و سیاست‌مداران دیکتاتور در جامعه رواج پیدا می‌کند. امروزه، آدم‌خواری، وادارکردن زنان کل کشور به داشتن حداقل پنج فرزند و اجبار راهبه‌ها به پوشیدن لباس فاحشگان، همگی می‌توانند تنها بخشی از رفتارهای یک دیکتاتور فاسد باشند. فسادهای دولتمردان، امروزه از هرکجا آغاز می‌شود؛
رونمایی تحقیق و تفحص مجلس از مدیریت پیشین بنیاد شهید

8 هزار میلیارد تومان، وام بدون تضمین

امیر خجسته، رئیس کمیته تحقیق و تفحص از بنیاد شهید در مجلس نهم دیروز بعد از ماه‌ها در یک نشست خبری قسمتی از جزئیات پرونده بنیاد شهید در دولت گذشته را توضیح داد.
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا مطرح کرد

پشت‌پرده فساد مزایده‌ کالاهای قاچاق

سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز به تشریح جزئیات مواد ۵۵ و ۵۶ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز پرداخت و تصریح کرد که در زمینه کالاهای قاچاق اصل بر عدم ورود و بعد اولویت با فروش کالا به صادرات است و در صورت امکانپذیر نبودن صادرات بر اساس قانون باید امحای کالای قاچاق انجام شود.
خودروها چگونه و از چه مسیری به‌طور قاچاق وارد کشور شده است؟

قاچاق خودرو از مبادی رسمی یا غیررسمی؟

در حالی این روزها اظهارات ضدونقیضی در مورد مجاری ورود خودروهای قاچاق به کشور صورت گرفته است که وزیر صنعت، معدن و تجارت در تازه‌ترین اظهارنظر خود قاچاق خودرو را کاری ناممکن خواند.
ناگفته های دهدشتی از پشت پرده مبارزه با فساد در مجلس

سفارش مسئولان دولت احمدی‌نژاد برای واریز پول به بانک زنجانی

حسین دهدشتی نماینده آبادان در مجلس هشتم و نهم، در کنار نطق‌های خاص و اصرارش بر مبارزه با مفاسد، بیش از همه به عنوان مسئول پیگیری پرونده بابک زنجانی و همچنین پرونده تحقیق‌وتفحص از تأمین اجتماعی در رسانه‌ها شناخته می‌شد.
صفحه  از ۶
نظرات و گلایه ها