پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سه‌شنبه ۲۶ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 16
کد خبر: ۲۰۳۵۵
تاریخ انتشار : ۰۳ تير ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۶
مرتضی ایمانی راد رییس موسسه مطالعات اقتصادی بامداد در یادداشتی نوشت:یکى از دلایل کاهش قیمت مواد اولیه ، فقدان تقاضاى کافى در سطح جهان است.

شعار سال: یکى از دلايل كاهش قيمت مواد اوليه ، فقدان تقاضاى كافى در سطح جهان است و اين فقدان تقاضا نيز به نوعى وابسته به حجم بدهي هاى دولتى و خصوصى در كشورهاى مختلف جهان است . حجم بدهي ها در دهه گذشته به شدت افزايش يافته و در شرايط فعلى سقف بدهى ها ركود تاريخى را در جهان شكسته است .

با اين حجم بدهى ، كه به نظرم يكى از مهمترين عوامل ركود فراگير در سطح جهان است ، به نظر نمى رسد كه بهاى مواد اوليه به اين زودى افزايش قابل توجهى يابد. بنابراين نبايد انتظار داشته باشيم كه به زودى قيمت نفت روندى صعودى را آغاز نمايد.

بنابراين اگر اثر حجم بدهى ها بر رشد اقتصادى جهانى را بررسى كنيم ( كه رابطه منفى و معنى دار آنها در مطالعات متعددى مورد بررسى قرار گرفته است ) ، لازم است تدابير بلند مدت و ويژه اى براى انطباق با اين شرايط در سطح كشور و در سطح استراتژى شركت ها پيش بينى شود.

با اندكي تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری خبرآنلاين، تاریخ انتشار: 2 تیر 1395، کد مطلب: 548911:www. khabaronline.ir


اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین