site traffic analytics فرهنگ و هنر - هنرهای سنتی
سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
تعطیلی کارگاههای تولیدی با حذف معافیت مالیاتی هنرمندان صنایع دستی
حجت مرادخانی پژوهشگر صنایع دستی :

تعطیلی کارگاههای تولیدی با حذف معافیت مالیاتی هنرمندان صنایع دستی

حجت مرادخانی پژوهشگر صنایع دستی گفت: حذف معاف مالیاتی هنرمندان صنایع دستی نه تنها کارگاههای تولیدی را تعطیل می کند بلکه همانند سال ۸۵ که سازمان صنایع دستی منحل شد، ضربه مهلکی به این هنر وارد می شود.
جایگاه خوشنویسی و خوش نویسان در ایران
فراموشی یک هنر بومی؛

جایگاه خوشنویسی و خوش نویسان در ایران

نمایشگاه گزیده آثار سه هنرمند تثبیت شده خوشنویسی یعنی غلامحسین امیرخانی، علی شیرازی و مجتبی ملک‌زاده که چندی پیش در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد قرار است در بسیاری از شهرهای بزرگ ایران نیز به نمایش گذاشته شود و علاقه‌مندان به حوزه خوشنویسی و این هنرمندان از نزدیک این آثار را ببینند. حوزه خوشنویسی با آنکه یکی از حوزه‌های قابل فخر ایرانی‌ها در سراسر دنیا محسوب می‌شود اما در کشور ما به حوزه‌ای مهجور بدل شده که بیشتر علاقه‌ها به سمت زیبایی این هنر سوق پیدا می‌کند تا آنکه در حوزه نقد و نظر علمی به آن نگاهی ریزبینانه و دقیق صورت پذیرد.
صنایع‌دستی و هنرهای سنتی ما بخشی از هویت فرهنگی کشورمان است
رئیس سازمان نقشه‌برداری کشور:

صنایع‌دستی و هنرهای سنتی ما بخشی از هویت فرهنگی کشورمان است

شفیعی با بیان اینکه لازم است تولیدات صنایع‌دستی هم در زندگی روزمره مردم به‌عنوان استفاده کننده و هم در اقتصاد کشور به‌عنوان یک مؤلفه محسوس باشد، گفت: «متأسفانه ما نتوانستیم از محصولات صنعتگران در جایگاهی که شایسته است استفاده کنیم. بنابراین ازاین‌جهت هم نمایشگاه می‌تواند کمک‌کننده بوده و به معرفی این صنعت بیش‌ازپیش کمک کند.
عیدی‌هایی که سرمایه می‌شوند
کمپینی با عنوان «آری به تولید ملی»؛

عیدی‌هایی که سرمایه می‌شوند

حدود دو سالی می‌شود، برای آنکه مردم صنایع دستی عیدی دهند، کمپینی تشکیل می‌شود. اما چرا برای آنکه صنایع دستی به یکدیگر هدیه دهیم تاکید می‌شود؟
یکی از خلاق‌ترین هنرها را بشناسید + عکس
ملیله کاغذ و مقوا ؛

یکی از خلاق‌ترین هنرها را بشناسید + عکس

دنیایی از کاغذها و مقواهای رنگی را مثل مفتول‌های نازک نقره و طلا کنار هم می‌گذارند تا هنر خلق کنند؛ هنری که گفته می‌شود یکی از خلاق‌ترین‌هاست.
گردهمایی نیمه خصوصی برای یک فروش چند میلیاردی
حراج فرش‌های تاریخی ایران؛

گردهمایی نیمه خصوصی برای یک فروش چند میلیاردی

اگر شهرت باغ های ایرانی به اندازه باغ‌های معلق بابل نباشد،‌ حتما کم‌تر از آن هم نیست، اما چیزی در ایران هست که هیچ هنری در دنیا نمی‌تواند با شهرتش مقابله کند؛ «باغ‌های ایرانی زیر سقف»؛ همین فرش‌هایی که امروز بیشتر مردم به دنبال جایگزین‌های مدرن‌تر برایشان می‌گردند، شاید به خاطر این‌که از معنی پشت هر کدام از پیچ‌ها و گل‌ها و اسلیمی‌های رویشان خبر ندارند.
معرفی ساز دف
سازهای کوبه ای؛

معرفی ساز دف

دف از سازهای کوبه ای است که در ساخت آن از چوب، پوست و فلز استفاده می شود. کمانه یا بدنه این ساز دایره ای شکل و قطر دهانه آن حدود ۶۰ سانتی متر است. در طول جدار داخلی کمانه، در فواصل معین، حلقه هایی فلزی نصب شده اند و بر یک طرف دهانه پوست کشیده شده است.
حراج ملی به کمک هنرهای سنتی می آید

حراج ملی به کمک هنرهای سنتی می آید

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی گفت: برگزاری حراج ملی آثار هنرهای سنتی ایرانی، راه برون رفت برای پیشگیری از حراج های حبابی با عرضه آثار فاقد ارزش هنری خواهد بود.
نظرات و گلایه ها
پرطرفدارترین