سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
قائم مقام سازمان نظام پرستاری عنوان کرد؛

پشت پرده تصویب تعرفه پرستاری در منزل

قائم مقام سازمان نظام پرستاری کشور، گفت: تصویب تعرفه مراقبت پرستاری در منزل، هیچ وقت جزو اهداف دو معاونت وزارت بهداشت نبوده و اگر اصرار وزیر نبود، شاید این تعرفه ها هنوز هم به تصویب نمی رسید
رشد ۵ درصدی تعرفه ‌های پزشکی ۹۶؛

مروری بر جزییات تعرفه ‌های پزشکی سال ۹۶

تعرفه ‌های خدمات تشخیصی و درمانی کشور عصر روز گذشته با رشدی پنج درصدی تصویب و سهم بیماران بستری شهری و روستایی در پرداخت این تعرفه‌ها مشخص شد.
درخواست وزیر بهداشت از سازمان امور استخدامی؛

کمبود 100 هزار نیرو در مراکز درمانی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مسئولان سازمان امور استخدامی درخواست کرد که برای صدور مجوز جدید استخدام تجدیدنظر و راهکار اتخاذ کنند.
دبیر شورای عالی نظام پرستاری؛

حق نوبت کاری پرستاران را نمی دهند

دبیر شورای عالی سازمان نظام پرستاری کشور، از عدم اجرای آئین نامه فوق العاده نوبت کاری گروه پرستاری به شدت انتقاد کرد و گفت: دانشگاه های علوم پزشکی، مصوبه جدید هیات دولت را نادیده گرفته اند.
واکنش وزارت بهداشت به رونمایی از لباس جدید پرستاران؛

لباس با مبانی علمی پوشش‌های پزشکی مغایرت دارد

معاون پرستاری وزارت بهداشت تاکید کرد: لباس جدید پرستاری رونمایی شده در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با مبانی علمی و کارشناسی پوشش‌های پزشکی و پرستاری مغایرت دارد.
قائم مقام سازمان نظام پرستاری :

قانون سختی کار پرستاران در بخش دولتی اجرا نمی‌شود

قائم مقام سازمان نظام پرستاری گفت: با توجه به اینکه قانون در خصوص بازنشستگی پرستاران به صراحت اشاره کرده که آنها می‌توانند؛ در بخش خصوصی با ۲۰ سال سابقه و در بخش دولتی با ۲۵ سال سابقه بازنشسته شوند، اما این قانون در بخش دولتی رعایت نمی‌شود و پرستاران مجبور هستند؛ برای احقاق حق خود هزینه‌های زیادی را صرف شکایت کنند.
ماجرای ۱۱ هزار پزشک گمشده؛

پزشکانی که طبابت نمی کنند

آنطور که رئیس سازمان نظام پزشکی کشور عنوان داشته است، در سال های اخیر ، ۱۱ هزار فارغ التحصیل پزشکی، هنوز برای دریافت شماره نظام پزشکی، به این سازمان مراجعه نکرده اند.
نامه روسای شوراهای دانشجویی سازمان نظام پرستاری؛

آقای وزیر! طرح تربیت پرستار بیمارستانی را متوقف کنید

روساي شوراهاي دانشجويي سازمان نظام پرستاري جمهوري اسلامي ايران، در نامه ای به وزیر بهداشت، خواستار توقف طرح تربیت پرستار بیمارستانی شدند.
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس؛

نامه مجلس به وزیر بهداشت برای توقف به کارگیری نیروی‌های فاقد صلاحیت بالینی در آزمایشگاه‌ها

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از ارسال نامه رئیس این کمیسیون به وزیر بهداشت برای توقف به کارگیری نیروی های فاقد صلاحیت بالینی خبر داد.
قائم مقام سازمان نظام پرستاری مطرح کرد؛

تبعات تربیت فله ای پرستار بیمارستانی

قائم مقام سازمان نظام پرستاری کشور، خواستار توقف آیین نامه تربیت پرستار در بیمارستان ها شد و گفت: از وزیر بهداشت درخواست داریم، دستور توقف اجرای این طرح غیر علمی را بدهد.
معاون پرستاری وزارت بهداشت مطرح کرد؛

نقش مهم مؤسسات مراقبت پرستاری در منازل

معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر لزوم توجه به راه‌اندازی مؤسسات مراقبت پرستاری در منزل و ایجاد اعتماد توسط کادر پرستاری در جامعه تأکید کرد.
بیانیه خانه پرستار؛

طرح های ضد پرستاری در دولت دوازدهم متوقف شود

خانه پرستار در آستانه برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، با صدور بیانیه ای بر حضور پرشور مردم در پای صندوق های رای تاکید کرد و در عین حال، خواستار توجه به حل مشکلات پرستاری شد.
نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس؛

وزارت بهداشت به داد پرستاران برسد

نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس با بیان اینکه تعرفه پرستاری باید در جهت حمایت از این قشر مورد توجه قرار گیرد، گفت: امیدواریم وزارت بهداشت هرچه سریعتر به مشکلات پرستاران رسیدگی کند.
خدمات "پرستار در منزل" همچنان بدون حمایت؛

بیمه‌ها منصفانه‌تر به تعرفه‌ پرستاری در منزل نگاه کنند

قائم مقام سازمان نظام پرستاری گفت: حداقل می‌توان به سه فایده خدمت "پرستار در منزل" اشاره کرد که اولی کاهش دو سوم هزینه‌های بستری، دوم کنترل و حذف عفونت‌های بیمارستانی و سوم اینکه بیمار در کنار خانواده خود مراقبت می‌شود که تاثیر بسیاری خواهد داشت.
عضو شورایعالی نظام پرستاری کشور عنوان کرد:

برطرف کردن بی عدالتی در پرداخت ها انتظار جامعه پرستاری از رئیس جمهور آینده

عضو شورایعالی نظام پرستاری کشور جلوگیری از افزایش بی عدالتی و برطرف کردن بی عدالتی در زمینه های پرداخت و حفظ حقوق کرامت کارکنان را انتظارات جامعه پرستاری کشور از رئیس جمهور آینده برشمرد.
رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت عنوان کرد:

نحوه گزینش پزشکان برای تمتع ۹۶/امسال داروهای بیشتری برای ایام حج ارسال می شود

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر با اشاره به نحوه گزینش پزشکان جهت ارائه خدمات درمانی برای تمتع ۹۶ گفت: اعزام زائرین از اول مرداد ماه سال جاری است البته تیم های پزشکی ما قبل از حجاج عازم مکه و مدینه می شوند.
معاون وزیر بهداشت عنوان کرد؛

اعلام موضع وزارت بهداشت در تعیین تعرفه های پزشکی

معاون درمان وزارت بهداشت در واکنش به کاهش تعرفه های پزشکی سال ۹۶، گفت: وزارت بهداشت پیگیر تصویب تعرفه های خدمات درمانی متناسب با هزینه هاست.
کمبود نیرو در اورژانس های کشور؛

کمبود ۸۰۰۰ نیروی انسانی در سازمان اورژانس کشور

رییس سازمان اورژانس کشور ضمن اشاره به کمبود تعداد قابل توجهی از نیروی انسانی در بدنه این سازمان، از تدابیر جدیدی برای توسعه ناوگان‌های هوایی اورژانس خبر داد.
حسین قربانی خبرداد؛

افزایش ۱۰۰۰ درصدی دستمزد پزشکان!

یک نماینده مجلس درباره انتقادات به افزایش تعرفه‌ پزشکی گفت: می‌خواهم بپرسم وقتی هزینه عمل جراحی آپاندیسیت در بخش دولتی فقط ۱۰ هزار تومان بود و بیمارستان‌ها سرویس نمی‌دادند و همین کار در بخش خصوصی ۵۰۰ برابر بود؛ این ظلم فاحش را چگونه باید برطرف کرد.
رادیولوژیست ها به مثابه جعبه سیاه هواپیما هستند؛

بخشنامه هایی که رادیولوژیست ها را از چرخه تشخیص و درمان حذف کرده است

دبیر انجمن رادیولوژی ایران گفت: وزارت بهداشت بعضا بخشنامه هایی صادر می کند که نتیجه این بخشنامه ها حذف رادیولوژیست ها از چرخه تشخیص و درمان است.
صفحه  از ۸
نظرات و گلایه ها