سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کمبود بودجه،بهانه ی سازمان مدیریت؛

ناامیدی پرستاران از دولت امید

قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری تابستان ۸۶ تصویب شده، اما تاکنون بنا به دلایل غیرکارشناسی از اجرای آن ممانعت به عمل آمده و اکنون سازمان مدیریت، کمبود بودجه را بهانه کرده است.
وزیر بهداشت:

برخی پزشکان غیرماهر با تجویز زیاد آزمایش هزینه اضافه تحمیل می کنند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: باید طول دوره های رشته های پزشکی کم، و کیفیت آموزش ارتقا پیدا کند، فارغ التحصیل پزشکی اگر مهارت و توان کافی نداشته باشد با تجویز آزمایش و تصویربرداری های زیاد، هزینه اضافه به سیستم درمان کشور تحمیل می کند.
قائم مقام سازمان نظام پرستاری؛

بودجه تعرفه پرستاری رد شد/ دست رد دولت به پرستاران

قائم مقام سازمان نظام پرستاری کشور با اشاره به رد پیشنهاد بودجه هزار میلیاردی برای اجرای تعرفه های پرستاری در سال ۹۷، گفت: متاسفانه این بودجه پیشنهادی در معاونت اجتماعی سازمان مدیریت رد شد.
بازگشت تنش به پرستاری؛

معاون پرستاری تابع محض سیاستهای گذشته معاون پیشین است

با توجه به تغییر در معاونت پرستاری و تغییراتی در ادبیات وزیر بهداشت و رفتار ایشان با مسئولان سازمان نظام پرستاری و نظر به تاکیدات موکد وزیر بهداشت بر ایجاد تعامل بین معاونت پرستاری و نظام پرستاری و اخذ تصمیمات مشارکتی حوزه ی پرستاری توسط این دو نهاد ، علیرغم شعارهای قشنگ معاونت پرستاری و تشکیل کارگروهها و شورای سیاست گذاری و ........ هیچ گونه تغییری در سیاستهای معاونت پرستاری در مورد پرستاری ایجاد نشده و فقط یک نفر در ظاهر جابجا گردیده و در باطن هنوز هم همان افراد قبلی سیاستها را می چیند.
حریرچی:

تکلیف تعرفه ها به نظام پزشکی محول شد

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به مشکلات تعرفه ای که برای برخی رشته های پزشکی وجود دارد گفت: وزارت بهداشت تصمیم گرفت تعیین تکلیف تعرفه ها را به سازمان نظام پزشکی محول کند.
"تحول" حوزه "بهداشت" ؛

فاز جدید "تحول سلامت" و دستور ویژه رییس جمهور

"دولت سلامت" واژه‌ای بود که بواسطه توجه ویژه رییس جمهور به این بُعد مهم "رفاه اجتماعی"، به دولت یازدهم نسبت داده شد و حال نیز با تاکید روحانی بر ادامه "تحول در سلامت" و البته با تاکید بر "پیشگیری و آموزش"، بی‌تردید بزرگ‌ترین پروژه رفاهی رییس جمهور، فازهای جدیدی را در دولت دوازدهم تجربه خواهد کرد.
جراحی پیوند پوست یکی از آسیب دیدگان زلزله؛

اقدام منحصر به فرد جراح گیلانی در بیمارستان صحرایی کرمانشاه+فیلم (گیلان)

دکتر ملک نیا در یک اقدام منحصر به فرد با توجه به شرایط بیمارستان های صحرایی اقدام به انجام جراحی پیوند پوست برای یکی از آسیب دیدگان زلزله را با موفقیت انجام داد.
دستور وزیر بهداشت به دانشگاه های علوم پزشکی؛

دستور وزیر بهداشت برای استمرار حضور کادرهای درمانی در مناطق زلزله‌زده

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به کادرهای درمانی دانشگاه‌های علوم پزشکی که در مناطق زلزله‌زده حضور دارند دستور داد که تا پایان سال در این مناطق باقی بمانند.
خدمات درمانی؛

مراقبت‌های ویژه از کودکان شبی یک میلیون تومان

تعداد تخت NICU (ان‌آی‌سی‌یو) یا مراقبت ویژه از کودکان در بیمارستان‌های کشور بسیار کمتر از سرانه مورد نیاز است.
قائم مقام سازمان نظام پرستاری:

در چهار سال گذشته کاری برای پرستاران نکردند

قائم مقام سازمان نظام پرستاری گفت: در چهار سال گذشته نه تنها کاری برای پرستاران انجام ندادند، بلکه مشکلات جدیدی نیز ایجاد شد.
با رأی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری؛

پرستاران مشمول قانون مشاغل سخت و زیان‌آور با سنوات خدمت ۲۰ ساله بازنشست می‌شوند

هیأت عمومی دیوان عدالت اداری، بخشنامه سازمان تأمین اجتماعی که فقط ارسال درخواست‌های بازنشستگی پرستاران مشمول قانون مشاغل سخت و زیان آور با سنوات خدمتی حداقل ۲۵ سال را مجاز کرده بود، ابطال کرد.
نوبخت:

بازگشت پزشکان ایرانی از کشورهای دیگر تاثیر بسزایی در حل مسائل درمانی جامعه دارد

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس معتقد است سیاست تلاش برای بازگشت پزشکان ایرانی از کشورهایی که طبی سرآمد در جهان دارند، قابل قبول است و از این رویکرد استقبال می‌شود.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد:

انتقاد وزیر از پرداخت نشدن سهم طرح تحول سلامت از هدفمندی یارانه‌ها

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: وزیر بهداشت در نشست مشترک کمیسیون‌های بهداشت و برنامه و بودجه مجلس از پرداخت نشدن سهم طرح تحول سلامت از هدفمندی یارانه‌ها و ارزش افزوده انتقاد کرد.
آغاز طرح تحول نظام سلامت در دولت یازدهم؛

چه درمان‌هایی در لیست انتظار بیمارستان‌ها قرار می‌گیرند؟

آغاز طرح تحول نظام سلامت در دولت یازدهم، شاید شروعی بود برای نشستن آرامش بر چهره بهداشت و درمان کشور، اما این روزها آرامش سلامت دستخوش دغدغه‌هایی شده است؛ به طوری که به دنبال بدهی بیش از ۱۲هزار میلیارد تومانی بیمه‌ها به وزارت بهداشت، زمزمه‌های "قرار گرفتن برخی خدمات غیراورژانس در لیست انتظار بیمارستان‌ها" به گوش می‌رسد.
معاون پرستاری وزارت بهداشت:

دو سوم تیم درمان پرستاران هستند

معاون پرستاری وزارت بهداشت با بیان اینکه ۹۰ درصد مردم نیازمند مراقبت های پرستاری هستند، گفت: یکی از اولویت های معاونت پرستاری توسعه و قانونی کردن پرستاری جامعه نگر است.
انصاری خبر داد:

صدور مجوز استخدام ۱۱ هزار و پانصد نفر برای وزارت بهداشت و درمان

رییس سازمان اداری و استخدامی کشور از مجوز استخدام برای ۱۱ هزار و پانصد نفر دروزارت بهداشت و درمان با برگزاری آزمون خبرداد.
رئیس‌جمهور:

پیوند مغز استخوان در بیمارستان‌های دولتی رایگان شد

رئیس‌جمهور گفت: پیوند مغز استخوان با اجرای طرح تحول سلامت در بیمارستان‌های دولتی رایگان شد.
تایید هیئت دولت:

انتظار ۱۲ ساله برای تصویب لایحه "سلامت روان"

معاون فنی دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت گفت: لایحه سلامت روان منتظر تایید هیئت دولت برای طرح در صحن علنی مجلس شورای اسلامی است.
پایان تقابل و تنش وزارت با صنف؛

نمایندگان پرستاری به وزارت بهداشت رفتند/اظهارات معاون جدید

مدیران ارشد سازمان نظام پرستاری کشور که در ۴ سال گذشته همواره مورد بی مهری وزارت بهداشت قرار داشتند، با انتصاب معاون جدید پرستاری، به این وزارتخانه رفتند.
قائم‌مقام سازمان نظام پرستاری:

وضعیت پرستاران بدتر شده است/ در پرداخت کارانه پرستاران با مشکل مواجهیم

قائم مقام سازمان نظام پرستاری با اشاره به اینکه سالانه حدود 500 پرستار مهاجرت می‌کنند، گفت: تعداد افرادی که در یک سال گذشته برای مهاجرت به سازمان نظام پرستاری مراجعه کردند؛ 200 نفر است. وضعیت پرستاران در دوران دکتر روحانی بدتر شده است.
صفحه  از ۱۱
نظرات و گلایه ها