سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
تعداد زیادی پزشک بیکار داریم؛

عدم توزیع مناسب پزشکان در کشور

رئیس انجمن متخصصان داخلی ایران با بیان اینکه کمبود پزشک در کشور نداریم، گفت: 50 تا 60 هزار پزشک عمومی داریم که از آنها استفاده نمی‌شود و نشان می‌دهد مشکل ما نبود مدیریت در تقسیم پزشکان در سراسر کشور است.
رضوی خبر داد:

ثبت‌نام 3 هزار و 451 نفر برای انتخابات سازمان نظام پرستاری

رئیس ستاد اجرایی پنجمین دوره انتخابات سازمان نظام پرستاری گفت: ۳ هزار و ۴۵۱ نفر برای این دوره از انتخابات ثبت‌نام کردند.حسن امامی رضوی درباره انتخاب اعضای هیئت مدیره نظام پرستاری در شهرستان‌ها گفت: مهلت ثبت‌نام از کاندیدهای داوطلب هیئت مدیره نظام پرستاری شهرستان‌ها، امروز به پایان رسید.
گلایه پرستاران؛

نامه‌ای به وزیر بهداشت درخصوص وضعیت این روزهای مراقبت‌های پرستاری

تعداد کثیری از اعضای شورای عالی و هیأت مدیره‌های نظام پرستاری سنوات گذشته نامه‌ای سرگشاده در مورد وضعیت این روزهای مراقبت‌های پرستاری به وزیر بهداشت نوشتند.
حضور دست‌های پشت‌پرده؛

آیا "تعرفه‌های دلخواه پزشکی" در راه است؟

جریان خاصی در جامعه پزشکی کشور در پی افزایش تعرفه‌هاست یا بدنبال نقش‌آفرینی مستقیم در تعرفه‌گذاری‌ها؟ واقعیت‌های نظام سلامت طی این سال‌ها نشان می‌دهد با وجود افزایش چند صد درصدی تعرفه‌های پزشکی، نه پدیده زیرمیزی حذف شد و نه کیفیت خدمات ارتقا یافت.
به مناسبت روز جهانی "ماما":

البرز از مراجعه زوج های نابارور به استان های همجوار فارغ شد/ کتمان بیماریهای زمینه ای توسط مادران

آنچه امروز سلامت بارداری البرز از آن رنج می برد این است که متاسفانه مادران البرز احساس راحتی و امنیت را با تیم درمان ندارند و بیماریهای زمینه ای خود را از ماما و تیم مراقب کتمان می کنند.
رئیس شورای عالی سازمان نظام پرستاری؛

جذب 10 هزار پرستار در تیر ماه سال 98

رئیس شورای عالی سازمان نظام پرستاری با اشاره به اینکه جهت رفع کمبود نیروی پرستاری براساس مصوبه مجلس 10 هزار پرستار در تیر ماه سال 98 جذب خواهند شد، گفت: از سرپرست وزارت بهداشت می‌خواهیم که بودجه لازم را در این زمینه پیش‌بینی کند.
معاون وزیر بهداشت:

پزشکان از تعرفه ها تمکین کنند/دستمزد کارگران هم با تورم نمی خواند

معاون درمان وزارت بهداشت، در واکنش به گلایه های تعرفه ای جامعه پزشکی، گفت: دستمزد کارگران هم با تورم همخوانی ندارد و باید از مصوبه دولت تمکین کرد.
مریم حضرتی خبرداد؛

قول وزیر بهداشت برای جذب ۹۰۰۰ پرستار در سال ۹۸

معاون پرستاری وزارت بهداشت از قول مقام عالی این وزارتخانه برای جذب 9000 نفر پرستار در سال جاری خبر داد.
حقوق های نجومی پزشکان؛

پزشکان متخصص ایران هفت برابر پزشکان متخصص آمریکا درآمد کسب می کنند

موضوع دریافت های نجومی برخی پزشکان وابسته به وزارت بهداشت، هر از چند گاهی با واکنش هایی همراه می شود که در این بین، عده ای چنین پرداخت هایی را نفی می کنند و برخی دیگر عنوان می کنند که پرداخت های نجومی در وزارت بهداشت وجود دارد.
دبیر شورای عالی نظام پرستاری:

جامعه پرستاری همچنان در انتظار لغو طرح قاصدک

دبیر شورای عالی نظام پرستاری گفت: با توجه به نارضایتی گروه بالین از طرح قاصدک، جامعه پرستاری همچنان در انتظار لغو این طرح از سوی وزارت بهداشت است.
دستورالعمل جديد اعزام بيماران بين بيمارستان ها و مراكز آموزشي درماني استان فارس؛

اعزام بيماران بين بيمارستان ها

دستورالعمل جديد اعزام بيماران بين بيمارستان ها و مراكز آموزشي درماني استان فارس؛
انتقاد رئیس کل سازمان نظام پرستاری؛

پزشکان می‌خواهند تعرفه‌هایشان ۷۰ درصد افزایش پیدا کند؟

رئیس کل سازمان نظام پرستاری با انتقاد از درخواست پزشکان درباره افزایش ۷۰ درصدی تعرفه‌های پزشکی، گفت: در شرایطی که حقوق کارگران افزایش ۳۰ تا ۳۵ درصدی داشته این افزایش تعرفه‌ها شلاقی بر پشت مردم است.
حمایت از بخش خصوصی در وزارت بهداشت؛

راه‌اندازی 18 خانه بهداشت عشایری

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برای نخستین‌بار در تعرفه جدید که به دولت ارائه کردیم میان بخش خصوصی و دولتی تفاوت قائل شدیم.
اکثر پزشکان زیر خط فقر هستند؛

آماری تامل‌برانگیز از متوسط درآمد پزشکان عمومی

۵ درصد از پزشکان ما درآمد بالایی دارند و این افراد کسانی هستند که هر کجای دنیا که بروند چنین درآمدی را خواهند داشت.
وزیر بهداشت خبر داد:

پرداخت بخشی از مطالبات پرستاران بعد از تعطیلات نوروز

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بخشی از مطالبات پرستاران بعد از تعطیلات عید نوروز پرداخت می‌شود.
رییس سازمان نظام پرستاری:

عضویت پرستاران در سازمان نظام پرستاری باید اجباری شود

رییس سازمان نظام پرستاری گفت: یکی از موارد مورد تاکید ما اصلاح قانون انتخابات نظام پرستاری و دیگری عضویت اجباری پرستاران در این سازمان است.
مدیرکل نظارت بر خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت مطرح کرد:

زمان ویزیت تعیین شده جهت معاینه هر فرد توسط پزشک

مدیرکل نظارت بر خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت گفت: زمان ویزیت تعیین شده جهت معاینه هر فرد توسط پزشک عمومی حداقل ۱۵ دقیقه، متخصص حداقل ۲۰ دقیقه، فوق تخصص حداقل ۲۵ دقیقه و روان پزشک حداقل ۳۰ دقیقه است.
فرار مالیاتی پزشکان؛

فرار‌مالیاتی ۷هزار‌میلیاردی جامعه‌پزشکی!

تلاش مجلس برای جلوگیری از فرار مالیاتی حدود ۷ هزار میلیاردی جامعه پزشکی عضو کمیسیون تلفیق بودجه با اشاره به پیشنهادی برای شفاف‌سازی مالیات پزشکان در لایحه بودجه ۹۸ گفت:آنچه درباره مالیات بر درآمد پزشکان گفته می‌شود رقمی حدود ۷هزار میلیارد است که متأسفانه رقمی بسیار کمتر به عنوان مالیات سالیانه از این بخش، پرداخت می‌شود.
معاون پرستاری وزارت بهداشت؛

سامانه گزارش مدیریتی پرستاری از سال آینده اجرایی می‌شود

مریم حضرتی روز یکشنبه درباره سامانه گزارش مدیریتی پرستاری توضیح داد: این سامانه برای نظارت دقیق تر و کاهش اعتباربخشی کاغذی در حوزه پرستاری راه اندازی شده است. بعد از اجرای پایلوت این سامانه، جلسه ای تشکیل دادیم تا نقص های طرح را بررسی کنیم و در حال حاضر مراحل اداری آن را طی می کنیم تا مصوب شده و از اوایل سال آینده در کل کشور اجرایی شود.
فرار مالیاتی پزشکان ؛

پزشکان در برابر پرداخت چقدر مالیات مقاومت می‌کنند؟

امروز مصوبات کمیسیون تلفیق درباره مالیات پزشکان که با انتقاد گسترده تشکل‌های صنفی پزشکان مواجه شده بود، در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار می‌گیرد و تعیین تکلیف می‌شود. کمیسیون تلفیق مجلس در راستای مقابله با فرار مالیاتی و در قالب دو بند الحاقی به تبصره ۶ لایحه بودجه ۹۸، پزشکان را ملزم به استفاده از پایانه فروشگاهی (دستگاه پوز) و مراکز درمانی را ملزم به پرداخت ۱۰ درصد دستمزد پزشکان به حساب سازمان امور مالیاتی کشور بابت علی الحساب مالیات کرده بود.
صفحه  از ۲۱
نظرات و گلایه ها