سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
فرار مالیاتی پزشکان لورفت!

پشت پرده فرار مالیاتی پزشکان چیست؟!

پزشکان در اظهارنامه مالیاتی خود، میزان درآمد ماهانه‌شان را کمتر از ۵۰۰ هزار تومان اعلام کرده‌ و تنها ۲۰ درصد از پزشکان در مطب‌های خود دستگاه کارتخوان را نصب کرده‌اند.
آمارهای ضدونقیض تعداد پزشکان ؛

وقتی یک‌شبه "۷۰۰۰۰ پزشک" به آمار پزشکان کشور اضافه می‌شود!

در حالی که معاون کل وزارت بهداشت مجموع تعداد پزشکان کشور اعم از پزشک عمومی، متخصص و دندانپزشک را ۱۰۸هزار نفر اعلام کرده اما وزیر بهداشت تعداد پزشکان فعال کشورمان را ۱۸۰ هزار نفر اعلام کرده است!
درمان چشم چاقو خورده طاها؛

کمک پزشکان به درمان چشم چاقو خورده‌ طاها

فرهاد تیمورزاده، مدیر انتشارات تیمورزاده که پزشک است، در روز تاسوعا در یادداشتی تلگرامی نوشته بود: نگاه را به چشم معصومش برگردانیم.
جلسه شورای عالی دوره چهارم نظام پرستاری؛

گلایه های نمایندگان پرستاری از وزارت بهداشت پابرجاست

آخرین جلسه شورای عالی نظام پرستاری، در دوره چهارم برگزار شد.
معاون پرستاری وزارت بهداشت:

آمار دقیقی از خشونت علیه کادر درمان بیمارستان‌ها وجود ندارد

مریم حضرتی معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: آمار دقیقی در رابطه با خشونت علیه کادر درمان بیمارستان و مراکز درمانی به خصوص پرستاران وجود ندارد و میزان و نوع خشونت نیز متفاوت است. حتی در جهان هم آمار دقیقی در این رابطه وجود ندارد، اما هر ماه حداقل یک تا دو مورد از خشونت علیه کادر درمانی گزارش می‌شود.
انتقاد نماینده مجلس از مقاومت پزشکان در نصب کارتخوان؛

شکایت پزشکان از رسانه‌ها و خبرنگاران در پی انتقاد از عدم نصب کارتخوان

عضو کمیسیون بهداشت و آموزش مجلس گفت: اگر گشت‌وگذاری در سطح جامعه انجام دهیم شاهد خواهیم بود بسیاری از مشاغل وجود دارند که فرارهای مالیاتی فراوانی را انجام می‌دهند اما نظارت‌های دقیقی متاسفانه روی آن‌ها صورت نمی‌گیرد و در نتیجه باعث گلایه‌مندی اقشاری که مورد آماج اعتراضات و انتقادات قرار دارند می‌شود.
آموزش استفاده از کارتخوان!

آموزش تضمینی طرز استفاده از کارتخوان ویژه پزشکان

سازمان نظام پزشکی طی نامه ای به سازمان امور مالیاتی از فراهم نبودن زیرساخت های لازم برای استفاده پزشکان از کارت خوان خبر داد. سازمان نظام پزشکی در نامه ای عجیب به سازمان امور مالیاتی کشور نوشته است: پزشکان ⁩برای استفاده از کارتخوان ⁩ نیاز به آموزش دارند.
فرار مالیاتی پزشکان ؛

"سرِ گردنه" ای به‌ نام مطب پزشک!

در سال گذشته میانگین مالیات پرداختی پزشکان ۵ میلیون و ۷۰۰ هزارتومان بوده است که این یعنی پزشکان ماهیانه تنها ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان درآمد دارند! مجموع مالیات پزشکان در سال ۹۷ تنها ۱۵۰ میلیارد تومان بوده ‌است؛ در حالی‌که بر اساس گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس، مالیات پرداختی پزشکان باید بیش از ۶ هزار میلیارد باشد؛ یعنی بیش از ۴۰ برابر! چیوایی (کارشناس حوزه سلامت): در گزارشی دیدم در مطب دکتر از کسی که پول نقد پرداخت می‌کرد ۱۷۶ هزار تومان دریافت کردند ولی اگر کسی می خواست با استفاده از کارتخوان پرداخت کند باید ۴۰۶ هزار تومان پرداخت می‌کرد!
فرار مالیاتی پزشکان ؛

آخرین وضعیت نصب کارتخوان در مطب پزشکان!

در حالی که در سال گذشته قانون "الزام پزشکان به نصب دستگاه کارت‌خوان در مطب‌ها" برای شفافیت گردش مالی و جلوگیری از فرار مالیاتی پزشکان تصویب شد، اما این روزها گزارش‌هایی از شیوه‌های مختلف دور زدن این قانون منتشر شده است. علیرضا پاکدل با انتشار کارتونی در خبرآنلاین به این موضوع پرداخت.
اتفاقی عجیب در حمیدیه؛

اتفاقی عجیب در یکی از مراکز درمانی حمیدیه

مردم سرصف منتظر نشستند دکتر و پرستارها مشغول جشن!
برای جلوگیری از فرار مالیاتی ؛

پزشکان را به کلاس دست‌فروشان بفرستید!

بعد از اینکه سازمان امور مالیاتی کشور پزشکان را مکلف به استفاده از کارت‌خوان کرد، سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای به این سازمان اعلام کرده که پزشکان محترم برای استفاده از دستگاه کارتخوان نیاز به آموزش دارند و تا وقتی که آنها این آموزش را فرا نگرفته‌اند، بهتر است استفاده پزشکان از دستگاه‌های کارتخوان را عقب بیندازند.
معاون وزیر بهداشت:

جمعیت پرستاران باید دو برابر شود

مریم حضرتی معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه بخش سلامت کشور با کمبود پرستار مواجه است، گفت: برای جبران این کمبود نیازمند افزایش دو برابری جمعیت پرستاران هستیم.
وزارت بهداشت:

18 تا 25 درصد بیماران با خطای پزشکی مواجه می‌شوند

کارشناس وقایع ناخواسته وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اگرچه نمی‌توان آمار دقیقی از بروز خطاهای پزشکی ارائه داد اما بنا بر ارزیابی‌های موجود ۱۸ تا ۲۵ درصد بیماران بستری با خطاهای پزشکی مواجه می‌شوند.
حیدرعلی عابدی:

وزیر بهداشت دستور استخدام ۸ هزار پرستار را صادر کرد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از صدور دستور استخدام ۸ هزار پرستار در نیمه اول سال جاری و اجرای آن در پاییز خبر داد.
انتقاد از «پزشک‌مداری»؛

به‌دلیل کمبود پرستار مردم تا حد مرگ و میر خسارت می‌بینند

معاون توسعه سازمان نظام پرستاری ضمن انتقاد از «پزشک‌مداری» در نظام سلامت ایران گفته به‌دلیل کمبود پرستار فقط ۵۰ درصد از نیاز درمانی بیماران مورد رسیدگی قرار می‌گیرد و «این یعنی مردم تا حد مرگ و میر خسارت می‌بینند».
رئیس مرکز مدیریت آمار وزارت بهداشت:

نسخه الکترونیکی تا پایان سال در ۱۰ درصد مطب‌ها اجرایی می‌شود

رئیس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت گفت: اجرای نسخه الکترونیکی درون شبکه بهداشت و درمان در حال انجام است، اما برای اجرا در بخش خصوصی مشکلاتی وجود دارد. با این حال امیدواریم تا پایان سال در ۱۰ درصد مطب‌های کل کشور اجرایی شود.
عضو هیات علمی دانشگاه تهران ؛

درآمد پزشکان ۳۴ برابر معلمان است/ با مافیای پزشکی روبه‌رو هستیم

عضو هیات علمی دانشگاه تهران با بیان اینکه افزایش ظرفیت پزشکی موجب شکستن انحصار متخصصان می‌شود، گفت: اگر ادعا کرده‌ام که پزشکان ۳۴ برابر معلمان حقوق دریافت می‌کنند باز هم رقم کمی اعلام کرده‌ام.
نیاز کشور به پزشک چقدر است؟؛

انحصارطلبان سپیدپوش

طبق آمار ارائه شده از کشور‌های گروه بیست ایران در مقایسه با این کشور‌ها دارای جایگاه ۳۹ از مجموع ۴۳ کشور است. حتی در بین کشور‌های آسیای میانه و غرب آسیا نیز ما دارای جایگاه خوبی نداریم؛ بطوریکه در رتبه بندی کلی کشور‌های مرکزی و غرب آسیا جایگاه ۱۸ از بین ۲۴ کشور را دارد. کنکور سراسری یکی از راه‌های رسیدن به موفقیت در ایران است. در بین رشته‌های دانشگاهی پزشکی اقبال بهتری در بین داوطلبین دارد و در سال‌های اخیر داوطلبان زیادی به امید قبولی رشته‌های پزشکی در کنکور شرکت کرده‌اند.
در بیمارستان شهید رحیمی صورت گرفت؛

اولین عمل جراحی پیوند قرنیه چشم در لرستان انجام شد

اولین عمل جراحی پیوند قرنیه چشم در لرستان در مرکز آموزشی درمانی شهید رحیمی خرم آباد با موفقیت انجام شد.
سازمان نظام پرستاری:

مهاجرت پرستاران به خارج از کشور زیاد شده است/ به ۱۵۰ هزار پرستار نیاز داریم

رئیس‌کل سازمان نظام پرستاری با اشاره به روند مهاجرت پرستاران به کشورهای خارجی گفت: هر روز خیل مهاجرت پرستاران از کشور زیادتر می‌شود؛ چرا که پرستاران مورد اقبال کشورهای دیگر قرار دارند و بنده دلسوزانه از مسئولین می‌خواهم به پرستاران به صورت ویژه نگاه کنند؛ چرا که بازار کار آنها بین‌المللی است.
صفحه  از ۲۳
نظرات و گلایه ها