سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
عضو شورای عالی نظام پرستاری مطرح کرد؛

نگرانی برای تنبیه در گزارش خطاهای پزشکی

عضو شورای عالی نظام پرستاری کشور، گفت: هیچ اطمینان و تضمینی برای گزارش دهی همگانی خطاهای پزشکی بدون ترس از سرزنش و تنبیه وجود ندارد.
رئیس بیمارستان سوانح سوختگی:

هزینه هر یک درصد سوختگی بین دو تا پنج میلیون تومان است

با نزدیک شدن به ایام چهارشنبه سوری، دوباره زنگ خطر مصدومیت ناشی از سوختگی چهارشنبه آخر سال در کشور به‌صدا درآمده است، البته بماند که بنا به آمارهای وزارت بهداشت بدون برگزاری آیین چهارشنبه سوری هم آمار سوختگی در ایران چشمگیر است.
عضو شورالی عالی نظام پرستاری مطرح کرد:

خسارت پرستاران از تاخیر در پرداخت مطالبات

عضو شورای عالی نظام پرستاری کشور، از تاخیر طولانی‌مدت در پرداخت مطالبات معوق پرستاری انتقاد کرد و گفت: وزارت بهداشت باید پاسخگوی خسران کادر درمانی به خصوص پرستاران باشد.
مسئولان و دست اندرکاران نظام سلامت کشور، هرگز پاسخگو نبوده اند؛

آمار مهاجرت ماهانه پرستاران از کشور

هر ماه تعدادی از پرستاران ایرانی برای کار به آن سوی مرزهای جغرافیایی کشورمان می روند و این مهاجرت نرم نیروهای پرستاری، از چشم متولیان نظام سلامت دور مانده است.
دبیرکل خانه پرستار:

طلب کارانه پرستاران به ۱۱ ماه رسید/ انتظار از وزارت بهداشت

دبیرکل خانه پرستار، با اشاره به طولانی شدن مدت زمان پرداخت مطالبات کارانه پرستاران، گفت: انتظار از جامعه پرستاری باید دو طرفه باشد.
معاون پرستاری وزارت بهداشت خبر داد:

طرح مراقبت‌های پرستاری در منزل در انتظار تصویب شورای عالی بیمه

معاون پرستاری وزارت بهداشت با تاکید بر این که بیش از ۷۵درصد کار طرح مراقبت‌های پرستاری در منزل انجام شده، گفت: «منتظر تصویب طرح در شورای عالی بیمه هستیم.»
رئیس هیأت مدیره انجمن جراحان دهان، فک و صورت ایران مطرح کرد:

هشدار در مورد انجام جراحی‌های زیبایی در مراکز غیرمجاز

رئیس هیأت مدیره انجمن جراحان دهان، فک و صورت ایران نسبت به انجام جراحی‌های زیبایی در مراکز غیرمجاز هشدار داد و گفت: این مسئله خطرات زیادی همچون عفونت‌های شدید برای افراد به همراه دارد.
حال و هوای پزشک بودن؛

زندگی روزمره مستعمره گفتمان پزشکی

پزشکی، روزگاری نه‌چندان دور، بخشی جدایی‌ناپذیر از زندگی ما بود. البته به کسی که این کار را بر عهده داشت، طبیب یا حکیم می گفتند؛ کسی که حرفه‌اش مرهم‌گذاشتن بر دردها بود و سالی، 2سالی یک‌بار، آن هم ‌زمانی که کار بیخ پیدا می‌کرد، پیدایش می‌شد.
طرح پزشک خانواده؛

پزشکان عمومی ناراضی از وضعیت معیشتی

پزشکان عمومی از وضعیتی که دارند ناراضی هستند. برخی از آنها با این وضعیت دست و پنجه نرم می‌کنند و برخی هم قید طبابت را زده‌اند و به شغل‌های دیگری مشغول‌اند.

ایران، چند پزشک دارد؟

قائم مقام وزیر بهداشت تعداد پزشکان عمومی و متخصص در کشور را اعلام کرد.
رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی:

لزوم گسترش آموزش مدیریت پرستاری در بحران

رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، گفت : با گسترش آموزش مدیریت پرستاری بحران ، جامعه از تجربه و هنر پرستاران در شرایط خاص بیشتر بهره مند می شود.
نوبخت‌:

مجازات جایگزین حبس برای پزشکان متخلف اجرایی شود

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت:‌ قضات از مجازات جایگزین حبس برای پزشکان استفاده کنند.
چراغی مطرح کرد؛

تخصیص بودجه ۱۰۰۰ میلیاردی سازمان پرستاری در انتظار بهارستانی ها

رئیس سازمان پرستاری استان تهران گفت: تخصیص بودجه 1000میلیاردی سازمان پرستاری در انتظار تصمیم نمایندگان مجلس است.
شیرآقایی در دوازدهمین کنگره آموزش دستیاری انجمن اورولوژی؛

ایران؛ رتبه اول پیوند کلیه و اورولوژی در سطح خاورمیانه را دارد

دبیر اجرایی دوازدهمین کنگره آموزش دستیاری انجمن اورولوژی ایران از رتبه اول ایران در زمینه پیوند کلیه و اورولوژی در خاورمیانه خبر داد.
مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت:

استفاده غیرمتعارف از تلفن همراه و شبکه های اجتماعی در شیفت فعال مراکز درمانی ممنوع شد

مدیر کل دفتر نظارت و اعتبار بخشی امور درمان وزارت بهداشت از ابلاغ بخشنامه ای مبنی بر ممنوعیت استفاده غیرمتعارف از تلفن همراه در حین انجام وظیفه در موسسات پزشکی، تشخیصی و درمانی به دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور خبر داد.
عضو هيئت علمی گروه اخلاق پزشكی دانشگاه علوم پزشكی تهران:

تعارض منافع بیمار و پزشک یکی از چالش های حوزه سلامت

عضو هيئت علمی گروه اخلاق پزشكی دانشگاه علوم پزشكی تهران، گفت: يكی از چالش هايی كه امروزه در حوزه اخلاق پزشكی وجود دارد، مبحث تعارض منافع است.
به مناسبت روز پرستار؛

به من گفتند معلم زیاد داریم پرستار بشو / پرستاری فقط عشق می خواهد و بس !

سرپرستار بیمارستان ۵ آذر گرگان و همسر شهید مدافع حرم مصطفی خوش محمدی گفت : یک پرستار خوب باید صبور باشد ، علم به کارش و تجربه داشته باشد و با عشق کار بکند چون اگر عشق نداشته باشد نمی تواند و واقعا باید به خاطر خدا در خدمت مریض باشد .
تبعیض در حقوق پرستار و پزشک!

درآمد پرستاران ایرانی در مقایسه با سایر کشور‌ها عادلانه نیست

پرستاران با وجود زحمات و سختی کار بسیاری که با آن رو به رو هستند درگیر مشکلاتی بوده که مهم‌ترین آن درآمد بسیار کم است. به همین دلیل درآمد مکفی پرستاران در کشور‌های دیگر سبب شده که طی سال‌های مختلف آمار افزایش ۳۰۰ درصدی مهاجرت پرستاران را داشته باشیم.
لیلی و مجنون عصر جدید؛

روایت نه سال پرستاری از تنها جانباز ۱۰۰درصد کشور

این گفت و گو روایت یک عشق واقعی است، شاهدی که می گوید عشق افسانه نیست، روایت یک همراهی مثال زدنی ، همراهی زن و مردی جوان که هجده سال پیش پای سفره عقد نشستند و قول دادند همراه همیشه زندگی هم باشند ، همیشه و همه جا، در همه خوشی ها و ناخوشی ها.حکایت زندگی سیدنورخدا موسوی و کبری حافظی. زن و مرد جوانی که هیچوقت فکرش را هم نمی کردند که حکایت قول و قرار عاشقانه شان ، از چهاردیواری خانه فراتر برود و تا آن سوی مرزهای کشورمان هم برسد.
به مناسبت روز پرستار؛

از خدا پرسیدم پرستار کیست؟ گفت: خادم خدا

هر ساله روز میلاد حضرت زینب سلام الله علیها, به عنوان روز پرستار گرامی داشته می شود در ادامه به توصیحی پبرامون این روز پرداخته شده است و در انتها یک متن زیبای تبریک برای روز پرستار آورده شده است
صفحه  از ۱۳
نظرات و گلایه ها