سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
وعده ای که هنوز محقق نشده است؛

113 هزار و 700 پرستار شاغل در بخش دولتی در انتظار دریافت کارانه و اضافه کاری

بهمن ماه سال گذشته وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در همایش روز پرستار وعده داد که معوقات کارانه و اضافه کار پرستاران تا پایان سال 96 به‌صورت یکجا پرداخت می‌شود. سید حسن قاضی‌زاده هاشمی روز دوم بهمن ماه 96 در این همایش گفت که مشکلات پرستاران از دید ما پنهان نیست. او ابراز امیدواری کرد که با آینده نگری مناسب برای این حرفه، پرستاران شرایط بهتری را در سال آینده شاهد خواهند بود.
پرستاری در جهان­ تخصصی­ شده است؛

فهم تأثیر ساختار­ها­ بر نحوۀ کار پرستاران

در این نوشته با کارکرد­های دم­‌دستی کار فلسفی آغاز می­‌کنیم و به این سؤال پاسخ می­‌دهیم که فلسفه و احیاناً فیلسوف در کجای حرفۀ پرستاری می­‌تواند نقش درخوری بازی کند.
قائم مقام سازمان نظام پرستاری خبر داد؛

اجرای پوشش بیمه‌ای خدمات پرستاری در منزل در آستانه اجرای آزمایشی

قائم مقام سازمان نظام پرستاری تصویب طرح پوشش بیمه‌ای مراقبت پرستاری در منزل را گامی در جهت اشتغال پرستاران عنوان کرد و گفت اجرای آزمایشی این طرح به زودی در تعدادی از بیمارستان‌های وزارت بهداشت و سازمان تامین اجتماعی و تعدادی از مراکز منتخب مراقبت در منزل آغاز می‌شود.
قائم‌مقام سازمان نظام پرستاری خبر داد:

تشکیل کارگروه پیگیری مطالبات پرستاران در مجلس

قائم‌مقام سازمان نظام پرستاری از تشکیل کارگروهی برای پیگیری مطالبات پرستاران در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خبر داد.
ابلاغیه استفاده مجدد وسایل اتاق عمل؛

جراحی اقتصادی در اتاق عمل/ صرفه‌جویی ارزی با جان بیمار

در حالی وزارت بهداشت بخشنامه استفاده مجدد از برخی وسایل اتاق عمل را برای صرفه‌جویی ارزی و ریالی اعلام کرده که این مسئله واکنش برخی متخصصان عفونی و خانواده‌های بیماران را به همراه داشته است.
معاون وزیر بهداشت عنوان کرد؛

مشکلات بر زمین مانده پرستاری/گلایه از بیمارستان های خصوصی

مریم حضرتی در جلسه شورای عالی نظام پرستاری، با اشاره به جو آرامی که در حال حاضر در بدنه پرستاری وجود دارد، اظهار داشت: به دلیل تعاملات انجام شده بین سازمان نظام پرستاری و معاونت پرستاری و تدابیری که سازمان و شورای عالی دیده است جو آرامی در بدنه پرستاری حکمفرما شده است .
رئیس‌کل سازمان نظام پزشکی کشور:

تدبیر جراحان ایرانی برای مقابله با تحریم‌های آمریکا

رئیس‌کل سازمان نظام پزشکی کشور برای مقابله با تشدید تحریم‌ها به‌دلیل خروج ترامپ از برجام از جزئیات پیشنهادی جهت صرفه‌جویی ارزی در جراحی‌های کشور خبر داد که هنوز وزارت بهداشت با این پیشنهاد موافقت نکرده است.
معاون پرستاری وزیر بهداشت:

بیمارستان‌های کشور شرایط تربیت پرستار ندارند

معاون پرستاری وزیر بهداشت با بیان اینکه بیمارستان‌های کشور شرایط آموزش پرستار را ندارند، گفت: به همین دلیل طرح تربیت پرستار بیمارستانی اجرا نمی‌شود.
ترکی پاسخ داد؛

مجازات ضرب و شتم پزشکان و پرستاران چیست؟

عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: مسئولان قضایی و امنیتی باید با اعمال قانون امنیت کادر درمان بیمارستان‌ها را تامین کنند.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس؛

۵ درصد پزشکان ایرانی درآمد خاص و بالا دارند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با عنوان این مطلب که تفاوت درآمد بین پزشکان و پیراپزشکان بسیار زیاد است، گفت: تنها ۵ درصد پزشکان درآمد بالایی دارند.
در نامه‌ای خطاب به معاون پرستاری وزارت بهداشت مطرح شد؛

چرا دلایل مهاجرت شغلی پرستاران بررسی نمی‌شود؟

شورای صنفی دانشجویان پرستاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در نامه‌ای خطاب به معاون پرستاری وزارت بهداشت، به بیان مطالبات صنفی پرستاران و مشکلات پیش روی آنان پرداخت.
اینجا خدمت رسانی مرز ندارد؛

گفت وگو با رئیس کلینیک پزشکان بدون مرز و فعالیت گروه های همتا در محله مولوی

پاهایش زخم شده و چند روزی است که درد می‌کشد. قدم‌هایش را به سختی برمی‌دارد و خودش را به مرکز درمانی می‌رساند. به محض ورود، نگهبان نگاهی به چهره‌اش می‌اندازد و دستش را محکم به سینه‌اش می‌زند و می‌گوید: «برو بیرون اینجا جای معتادان نیست.» آنقدر درد دارد که توان درگیر شدن و جر و بحث کردن با نگهبان را ندارد و به همین دلیل مستأصل و با چهره غمبار به اطراف نگاه می‌کند و راهش را در پیاده‌رو ادامه می‌دهد. امثال او را در جامعه با عنوان افراد آسیب‌دیده یاد می‌کنند. کسانی که به دلیل شرایط زندگی و موقعیت اجتماعی از حقوق شهروندی که مهم‌ترین آنها خدمات درمانی است، محروم هستند.
پرستاری زیر مشت و لگد؛

گزارش از افزایش آمار خشونت‌ورزی همراهان بیمار علیه کادر درمانی بیمارستان‌ها

در حال ارائه خدمات به بیمار بود که ناگهان مشت محکمی روی صورتش فرود آمد، هنوز از شدت مشت اول به خود نيامده بود که مشت دیگری روی صورتش نشست.
با مخالفت لاریجانی همراه شد؛

افزایش پنجاه درصدی امتیازات پزشکان سازمان بهزیستی

ایراد رییس مجلس شورای اسلامی به مصوبه مربوط به افزایش امتیازات پزشکان و (۲۸) نفر از متخصصان شاغل با مدرک دکتری روانپزشکی در سازمان بهزیستی کشور تا پنجاه درصد (نامه شماره ۱۶۶۶۴هـ/ب مورخ ۱۳۹۷/۳/۱)
تهدید حرفه پرستاری؛

تداوم ضرب و شتم پرستاران در بیمارستان ها

ضرب و شتم نیروهای پرستاری در بیمارستان های کشور، حاشیه امنیت حرفه پرستاری را زیر سئوال برده است. زیرا، بعضا اخباری از حمله به پرستاران توسط همراه بیمار یا حتی خود بیمار، به گوش می رسد.
دبیرکل خانه پرستار عنوان کرد:

مواردی از ابتلا پرستاران به ایدز و هپاتیت/ توهین به این قشر در ۸۵ درصد موارد

دبیرکل خانه پرستار گفت: در بیمارستان‌ها با کمبود پرسنل مواجه هستیم و از همین‌رو موارد ایمنی به درستی رعایت نمی‌شود.
دبیرکل خانه پرستار :

خروج سالانه حدود هزار پرستار از کشور/ابتلای برخی پرستاران به ایدز و هپاتیت به دلیل ارائه خدمات به بیماران

دبیرکل خانه پرستار از خروج سالانه حدود هزار پرستار از کشور خبر داد.
رئیس سازمان نظام پرستاری مطرح کرد؛

نظام پرستاری آماده تعامل با وزارت بهداشت/ پرستاران منتظر اجرای قانون تعرفه‌گذاری

رئیس سازمان نظام پرستاری تاکید کرد که این سازمان آماده تعامل با وزارت بهداشت است و می‌تواند به عنوان بازوی اجرایی این وزراتخانه فعالیت کند.
پرستاران از فراز و فرودهای حرفه ای خود می گویند؛

درد و دل پرستاران در هیاهوی جشن روز پرستار گم میشود

به مناسبت میلاد بانوی صبر و ایثارحضرت زینب(س) سراغ قشر صبور و زحمتکش پرستاران رفتیم که یکی از حلقه‌های حیاتی زنجیره سلامت هستند.
رئیس کل سازمان نظام پرستاری؛

اصلی‌ترین مطالبه پرستاران کشور چیست

رئیس کل سازمان نظام پرستاری از پیگیری واگذاری صلاحیت حرفه‌ای و صدور پروانه حرفه‌ای به عنوان مطالبه اصلی پرستاران در دوره جدید مدیریتی این سازمان خبر داد.
صفحه  از ۱۵
نظرات و گلایه ها