تلاش در جهت پرستار ستیزی؛

پرستاران تافته جدا بافته در صدور پروانه صلاحیت حرفه ای

پروانه مطب پزشکان را سازمان نظام پزشکی به عنوان سازمان صنفی صادر می کند، اما معلوم نیست چرا پرستاران تافته جدا بافته شده اند و این مسئولیت از سازمان نظام پرستاری سلب شده است.
کارانه من بعد از طرح تحول دو‌ برابر شده!!

پرستاران علیه پرستاران

«امضا جمع‌ کردن علیه وزارتخانه، اختلاف انداختن بین پرستار و پزشکه»، «کارانه من بعد از طرح تحول دو‌ برابر شده»، «اصلا تو چه کار داری به حقوق پزشک‌ها، باید بگیم حقوق پرستارها کمه» و... اینها تنها بخشی از دیالوگ‌های ۲پرستار در سریال پرستاران بود که در همان ابتدای راه پخش این سریال، باعث اعتراض بخشی از کادر درمان شده است.
مصوبه برنامه ششم براي منع پزشكان از كار همزمان؛

مصوبه منع فعاليت پزشكان در بخش خصوصي، سياست‌زده است

دکتر معين با جديت با تصويب اين مصوبه مخالفت كرد و اين مصوبه را يكي از تهديدات جدي استقلال راي و منزلت جامعه پزشكي عنوان كرد. او با اشاره به بزرگ‌ترين پزشكان كشور از جمله دكتر محمد قريب، پدر علم طب كودكان كشور گفت كه قريب به اتفاق بزرگان طب در ايران، هميشه مطب داشته‌اند.
رئیس سازمان نظام پزشکی خبر داد؛

مخالفت شورای نگهبان با ممنوعیت دو شغله بودن پزشکان

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، از مخالفت شورای نگهبان با مصوبه ممنوعیت اشتغال همزمان پزشکان در بخش دولتی و خصوصی خبر داد.
طرحی که به بیمارستان ها کمکی نمی کند؛

تربیت پرستار بیمارستانی؛ طرح سفارشیِ سهامداران بیمارستان های خصوصی

دبیرکل خانه پرستار، یکی از اهداف طراحان این طرح را تربیت پرستار ارزان قیمت و مطیع عنوان می کند و می گوید: سفارش دهندگان این طرح، همان سهامداران بخش خصوصی و هفت درصد تصمیم گیران سیاست های حوزه سلامت هستند که ریشه در وزارت بهداشت دارند و عقبه آنها در سازمان نظام پزشکی است.
معاون پرستاری وزیر بهداشت خبر داد:

صدور پروانه صلاحیت حرفه‌ای برای پرستاران

معاون پرستاری وزارت بهداشت از صدور پروانه صلاحیت حرفه‌ای برای پرستاران خبر داد.
وزارت بهداشت اصلا همکاري نمي‌کند؛

رشد صعودی تجمعات اعتراضی‌صنفی پرستاران/خلأ پاسداری از حقوق جامعه پرستاری

واردآمدن فشار کاري بيش از حد بر پرستاران درپي اجراي طرح تحول نظام سلامت در سال‌هاي اخير و تناسب‌نداشتن کارانه خدمات پرستاري، بر اختلاف درآمد بين پزشکان و پرستاران تا سه‌برابر، افزوده و نارضايتي‌ها در جامعه پرستاري را تشديد کرده و شايد همين مسئله به موج مهاجرت پرستاران به خارج از کشور اضافه کرده است. اين درحالي است که گفته مي‌شود جامعه پرستاري به‌شدت با کمبود نيرو مواجه است.
در ماجرای حمله به پرستار باردار؛

پزشک خاطی از پرستار عذرخواهی کرد/ پیشنهاد رئیس بیمارستان

رئیس هیات مدیره نظام پرستاری تهران، از جامعه پرستاری درخواست کرد چنانچه در محیط بیمارستانی، مورد تهدید لفظی و فیزیکی قرار می گیرند، موضوع را به نظام پرستاری و مراجع انتظامی اطلاع دهند.
رفتن پزشکان حاذق از بیمارستانهای دولتی؛

افسانه خالی شدن بیمارستان های دولتی از پزشکان

اخیرا مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه برنامه ششم توسعه، بند «ب» ماده ۸۹ مبنی بر ممنوعیت اشتغال همزمان پزشکان در بخش های دولتی و غیردولتی را به تصویب رساند که به قانون تمام وقتی پزشکان مشهور است.
رییس انجمن نفرولوژی ایران خبر داد؛

پزشکان ایرانی امنیت اجتماعی و اقتصادی ندارند/ پزشکی درایران از سخت ترین مشاغل

رییس انجمن نفرولوژی ایران گفت: پزشکان جزو قشر نخبه هر کشوری محسوب می‌شوند به همین دلیل مسئولان احترام و ارزش خاصی برای آنها قائل هستند که متاسفانه این امر در کشور ما به فراموشی سپرده شده است.
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد:

قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری از سال 86 اجرایی نشده است

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری و تعدیل کارانه‌های آنها که در سال 86 به تصویب رسید اجرایی نشد، ما در قانون ششم اجرای این موضوع را تکلیف کردیم که باید در قالب بودجه و اعتبارات مورد نیاز تصویب شود و قول می‌دهیم اجرای این را عملی کنیم.
وضعیت تعرفه‌های پزشکی به قبل از اجرای طرح تحول سلامت برگردد:

پرستاران در معرض مرگ ناشی از کار زیاد هستند

رئیس سازمان نظام پرستاری گفت: راهکار حل مشکلات موجود این است که درمان از انحصار پزشکان خارج شده و اجازه دهند پزشکان صاحب‌نام همسایه وارد کشور شده و طبابت کنند و همچنین وضعیت تعرفه‌های پزشکی به قبل از اجرای طرح تحول سلامت برگردد.
قائم مقام سازمان نظام پرستاری؛

تعرفه های پرستاری سال آینده هم اجرا نمی شود/ بودجه ندادند

قائم مقام سازمان نظام پرستاری کشور گفت: با توجه به اینکه هیچ بودجه ای برای قانون تعرفه خدمات پرستاری در سال ۹۶ تخصیص داده نشده است، انتظار نمی رود این قانون در سال آینده اجرا شود.
رییس انجمن علمی مراقبت‌های ویژه خبر داد:

مرگِ ۲۵ درصد از بیمارانِ بخشِ مراقبت‌های ویژه بر اثر عفونت‌های بیمارستانی

رییس انجمن علمی مراقبت‌های ویژه گفت: متاسفانه به صورت تقریبی می‌توان گفت که بیش از ۲۵ درصد مرگ و میرهای بیماران ما در بخش مراقبت‌های ویژه مربوط به عفونت‌ها است.
معاون کل وزارت بهداشت خبر داد؛

کمبود پزشک متخصص در ایران/ با اروپا فاصله هفت برابری داریم

قائم مقام وزارت بهداشت، گفت: در حال حاضر نسبت تعداد پزشک متخصص کشور حدود ۴۸ نفر به ازای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت است، در حالی که در اروپا این نسبت ۳۲۰ به ۱۰۰ هزار نفر است.
دبیر علمی کنگره دندانپزشکان عمومی؛

۵ تا ۶ میلیون ایرانی اصلا دندان ندارند

دبیر علمی یازدهمین کنگره علمی سالیانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران، معتقد است که در حدود ۵ تا ۶ میلیون نفر در کشور دچار بی دندانی کامل هستند.
زالی: این یک محرومیت اجتماعی است؛

خداحافظی اجباری پزشکان بخش دولتی، با بخش خصوصی

بر اساس مصوبه مجلس، فعالیت همزمان پزشکان در بخش دولتی و بخش خصوصی ممنوع می‌شود.
محدود کردن پزشکان؛

پزشکان استخدامی از فعالیت در بخش خصوصی منع شدند

نمایندگان مجلس در ادامه بررسی برنامه ششم توسعه، فعالیت پزشکان استخدامی در بخش خصوصی را منع کردند.
معاون پرستاری وزیر بهداشت:

انتقال شورای عالی بیمه به وزارت بهداشت، زمینه تعرفه گذاری خدمات پرستاری

معاون پرستاری وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: در صورت انتقال شورای عالی بیمه به وزارت بهداشت زمینه اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری به عنوان یکی از مطالبات بر زمین مانده پرستاران فراهم می شود.
گذشت 130 روز از وعده کارانه پزشکان:

شریفی مقدم: لابی برخی پزشکان موثر واقع شد

با گذشت بیش از 5 ماه از ابلاغ مصوبه شورای حقوق و دستمزد مبنی بر ضرورت تصویب کارانه گروه پزشکان، هنوز خبری از ساماندهی دریافتی چند صد میلیون تومانی پزشکان نجومی بگیر نیست.
صفحه  از ۷
نظرات و گلایه ها