سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
نقل و انتقال دستیاران ؛

راه اندازی سامانه انتقال دستیاران تخصصی پزشکی

سامانه انتقال دستیاران تخصصی پزشکی در وزارت بهداشت راه اندازی شد و از این پس بررسی و اعلام نتیجه به درخواست های متقاضیان تنها از طریق سامانه انجام می گیرد.
آسیب کارانه ها به اقتصاد درمان؛

پزشکان نجومی بگیر چه کسانی هستند

برخی پزشکان فعال در دانشگاه علوم پزشکی به طور متوسط کارانه ۷۰ میلیونی به همراه حقوق ۳۰ میلیونی دریافت می‌کنند، و این جای سئوال است که نسبت به کارمندان همتراز خود در سایر وزارتخانه‌ها چه میزان کارایی داشته‌اند که ضریب دریافتی آنها تا این اندازه تفاوت داشته است.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس خبر داد؛

تحقیق و تفحص از پزشکان نجومی بگیر کلید خورد

رسول خضری، با اعلام این خبر که تحقیق و تفحص از نحوه ارائه کارانه پزشکان در مجلس اعلام وصول شده است، گفت: این تحقیق و تفحص در ۹ محور اعم از نحوه پرداخت به پزشکان نجومی‌بگیر فعال در دانشگاه علوم پزشکی، شائبه ذی نفع بودن تیم پزشکی دانشگاه در شرکت‌های پیمانکاری برای برنده شدن در مناقصاتی که در حوزه‌های مختلف دانشگاه علوم پزشکی برگزار شده است و دخالت غیرقانونی و سلیقه‌ای در جذب و بکارگیری نیروها در تمامی سطوح، صورت خواهد گرفت.
دبیر انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی تشریح کرد؛

تبلیغاتی که در فضای مجازی جان کاربران را می‌گیرد

دبیر انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ضمن هشدار در مورد تبلیغات اغواکننده جراحی زیبایی در فضای مجازی گفت: مرگ و میر ناشی از این جراحی‌ها بستگی به حوادث حین و بعد از عمل و مشکلات زمینه ای بیمار دارد.
برسد به دست آقای وزیر بهداشت؛

پزشکان مرفه های بی درد جامعه اند؟

در سالهای گذشته تقریبا تمامی پزشکان به حرفه خود عشق می‌ورزیدند و با آن عجین می‌شدند. اما امروزه به دلایلی مانند پایین آمدن جایگاه پزشکان در جامعه، و کاهش درآمد اغلب آنان و نیز گرایشات پزشک ستیزی در جامعه، عشق به پزشکی نسبت به گذشته کمتر شده و شرایط نا مساعد کاری باعث شده است که بسیاری از پزشکان به مشاغل غیرمرتبط روی آورند.‏
کمبود پرستار؛

تنها کشوری هستیم که «همراه بیمار» پرستار می شود

موضوع کمبود پرستار در مراکز درمانی کشور، به سوژه ای نخ نما و تکراری تبدیل شده و هرچه مسئولان صنف پرستاری فریاد بر می آورند که بیماران از کمبود پرستار آسیب می بینند، گوش شنوایی نیست که این گلایه ها را بشنود.
نارضایتی مردم بابت گرانی خدمات پرستاری؛

هزینه خدمات پرستاری در منزل بالاست، بیمه ها پوشش دهند

چندین دهه است که پرستاری از بیماران در منزل به یکی از مهم‌ترین ارکان نظام سلامت در دنیا تبدیل شده به‌گونه‌ای که بسیاری از دولتمردان آن را راهکار کاهش هزینه‌های اقتصادی و اجتماعی تحمیل شده بر جامعه و البته بیمار عنوان می‌کنند. این درحالی است که در کشور ما پرستاری از بیمار آن هم در منزل همچنان به‌عنوان حلقه مفقود شده نظام سلامت باقی مانده است.
دبیرکل خانه پرستار مطرح کرد؛

پرستاران طرحی در انتظار ورود به بیمارستان ها

دبیرکل خانه پرستار، با اشاره به کمبود شدید نیروی پرستاری در مراکز درمانی کشور، گفت: پرستاران طرحی، چند ماه است در انتظار ورود به بیمارستان ها به سر می برند.
وضعیت پرستاری ایران در کف استانداردها هم قرار ندارد؛

اصلی‌ترین خواسته پرستاران

فشارسنگین کار، کمبود شدید نیروی انسانی، تحمیل اضافه‌کاری و انباشت معوقات چندده‌ماهه و تأخیرهای طولانی در دریافت مطالبات و... ازجمله موضوعاتی است که نه‌تنها سبب شده میزان رضایتمندی شغلی پرستاران در جامعه به حد پایین برسد بلکه باعث شده شاهد موج گسترده‌ای از مهاجرت این قشر به کشورهای مختلف ازجمله آمریکا، کانادا، استرالیا، اروپا و حتی کشورهای حاشیه خلیج‌فارس باشیم. اصغر دالوندی، رئیس‌کل سازمان نظام پرستاری ایران با تأیید این مطلب درباره وضعیت شغل پرستاری در کشور به همشهری می‌گوید: هم‌اکنون بیمارستان‌ها و مراکز درمانی کشور با بحران کمبود حداقل ۱۰۰هزار نیروی پرستاری مواجه هستند و این کمبود جدی است.
بیکاری پرستاران؛

جذب قطره چکانی پرستاران در مراکز درمانی و بیمارستانی

گزارش‌های رسیده از بیمارستان‌ها و بسیاری مراکز درمانی نشان می‌دهد که در این حوزه با کمبود نیروی کادر پرستاری مواجه هستیم، تا جایی که در برخی شیفت‌ها به دلیل نبود نیروی لازم از پذیرش برخی بیماران ممانعت به عمل می‌آید.
پزشکان آماتور جراحی زیبایی می‌کنند!

از هشت هزار نفری که جراحی زیبایی می کنند فقط 300 نفر متخصص هستد

به‌گفته کارشناسان، آمار بالای شکایات حوزه پزشکی در خصوص عمل‌های جراحی و غیرجراحی زیبایی توسط غیرمتخصص‌ها نشان از فاجعه‌ای می‌دهد که در سطح کشور بویژه در پایتخت هر روز در حال وقوع است.
سازمان نظام پرستاری:

کمبود ۱۲۵ هزار پرستار داریم

رئیس سازمان نظام پرستاری کشور گفت: کمبود حدود ۱۲۵ هزار پرستار در چرخه درمان و بهداشت کشور احساس می‌شود و نیاز داریم که حداقل ۳۰ هزار پرستار جدید هر سال جذب و وارد این چرخه شوند.وضعیت شغل پرستاری در کشور مطلوب نبوده و این قشر با مشکلات متعددی مواجه بوده و شرایط مناسبی در این حوزه حاکم نیست.
رئیس نظام پرستاری کشور؛

۳۰ هزار پرستار بيكار در کشور داريم

رئیس نظام پرستاری کشور از بیکاری ۳۰ هزار پرستار در کشور خبر داد.رئیس نظام پرستاری کشور ادامه داد: متأسفانه وضعيت جامعه پرستاری در كشور مناسب نيست و ۳۰ هزار پرستار بيكار داريم در صورتی كه برای رسيدن به حداقل‌های نظام پرستاری بايد ۱۲۵ هزار پرستار به نظام بهداشت و سلامت كشور وارد شود.
سخنگوی وزارت بهداشت خطاب به مشروب‌خوارها؛

از اورژانس نترسید

42 کشته، 16 نفر نابينا و آسيب شديد کليوي براي 170 نفر»؛ اين آخرين آمار قربانيان مصرف مشروبات الکلي دست‌ساز تنها در 23 روز گذشته - از 16 شهريور تا هشتم مهرماه- است.
دبیرکل خانه پرستار:

مهاجرت سالانه ۴۰۰ پرستار به خارج از کشور

دبیرکل خانه پرستار از مهاجرت سالانه ۴۰۰ پرستار به خارج از کشور خبر داد.
دبیرکل خانه پرستار عنوان کرد؛

مهاجرت سالانه ۴۰۰ پرستار به خارج از کشور

دبیرکل خانه پرستار از مهاجرت سالانه ۴۰۰ پرستار به خارج از کشور خبر داد.وی ادامه داد: البته برخی پرستارانی که قصد مهاجرت دارند نیز به سازمان مراجعه نمی کنند و با استفاده از وکیل به طور مستقیم برای مهاجرت اقدام می کنند که البته بدون وکیل هم این اقدامات انجام می شود. در مجموع روش هایی که پرستاران برای مهاجرت استفاده می کنند، قابل آمارگیری دقیق نیست.
دبیرکل خانه پرستار:

استخوان‌های پرستاران در حال خُرد شدن است

دبیرکل خانه پرستار با اشاره به کمبود شدید نیروی پرستاری در مراکز درمانی گفت: استخوان‌های پرستاران زیر فشار کاری در حال خُرد شدن است.
کمپین نذر مهربانی؛

امید در چشمان محرومین

دکتر فرزاد فرزبد متخصص شبکیه چشم با حضور در مناطق حاشیه‎ای و محروم جنوب شرقی تهران، با معاینه، بینایی سنجی و تجویز دارو، بیماران محروم و کم بضاعت را بطور رایگان مداوا می‎کند.
معاون بهداشت وزارت بهداشت:

32 هزار بهورز در سطح کشور فعالیت دارند

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزشی پزشکی گفت: هم اینک 32 هزار بهورز در قالب افزون بر 17 هزار خانه بهداشت روستایی در سطح کشور فعالیت می کنند.
منشی‌های مطب:

دستگاه خراب شده، ویزیت را نقد بدهید

چرا پزشکان از کارتخوان استفاده نمی‌کنند؟
صفحه  از ۱۷
نظرات و گلایه ها