سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
حمایت از بخش خصوصی در وزارت بهداشت؛

راه‌اندازی 18 خانه بهداشت عشایری

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برای نخستین‌بار در تعرفه جدید که به دولت ارائه کردیم میان بخش خصوصی و دولتی تفاوت قائل شدیم.
اکثر پزشکان زیر خط فقر هستند؛

آماری تامل‌برانگیز از متوسط درآمد پزشکان عمومی

۵ درصد از پزشکان ما درآمد بالایی دارند و این افراد کسانی هستند که هر کجای دنیا که بروند چنین درآمدی را خواهند داشت.
وزیر بهداشت خبر داد:

پرداخت بخشی از مطالبات پرستاران بعد از تعطیلات نوروز

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بخشی از مطالبات پرستاران بعد از تعطیلات عید نوروز پرداخت می‌شود.
رییس سازمان نظام پرستاری:

عضویت پرستاران در سازمان نظام پرستاری باید اجباری شود

رییس سازمان نظام پرستاری گفت: یکی از موارد مورد تاکید ما اصلاح قانون انتخابات نظام پرستاری و دیگری عضویت اجباری پرستاران در این سازمان است.
مدیرکل نظارت بر خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت مطرح کرد:

زمان ویزیت تعیین شده جهت معاینه هر فرد توسط پزشک

مدیرکل نظارت بر خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت گفت: زمان ویزیت تعیین شده جهت معاینه هر فرد توسط پزشک عمومی حداقل ۱۵ دقیقه، متخصص حداقل ۲۰ دقیقه، فوق تخصص حداقل ۲۵ دقیقه و روان پزشک حداقل ۳۰ دقیقه است.
فرار مالیاتی پزشکان؛

فرار‌مالیاتی ۷هزار‌میلیاردی جامعه‌پزشکی!

تلاش مجلس برای جلوگیری از فرار مالیاتی حدود ۷ هزار میلیاردی جامعه پزشکی عضو کمیسیون تلفیق بودجه با اشاره به پیشنهادی برای شفاف‌سازی مالیات پزشکان در لایحه بودجه ۹۸ گفت:آنچه درباره مالیات بر درآمد پزشکان گفته می‌شود رقمی حدود ۷هزار میلیارد است که متأسفانه رقمی بسیار کمتر به عنوان مالیات سالیانه از این بخش، پرداخت می‌شود.
معاون پرستاری وزارت بهداشت؛

سامانه گزارش مدیریتی پرستاری از سال آینده اجرایی می‌شود

مریم حضرتی روز یکشنبه درباره سامانه گزارش مدیریتی پرستاری توضیح داد: این سامانه برای نظارت دقیق تر و کاهش اعتباربخشی کاغذی در حوزه پرستاری راه اندازی شده است. بعد از اجرای پایلوت این سامانه، جلسه ای تشکیل دادیم تا نقص های طرح را بررسی کنیم و در حال حاضر مراحل اداری آن را طی می کنیم تا مصوب شده و از اوایل سال آینده در کل کشور اجرایی شود.
فرار مالیاتی پزشکان ؛

پزشکان در برابر پرداخت چقدر مالیات مقاومت می‌کنند؟

امروز مصوبات کمیسیون تلفیق درباره مالیات پزشکان که با انتقاد گسترده تشکل‌های صنفی پزشکان مواجه شده بود، در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار می‌گیرد و تعیین تکلیف می‌شود. کمیسیون تلفیق مجلس در راستای مقابله با فرار مالیاتی و در قالب دو بند الحاقی به تبصره ۶ لایحه بودجه ۹۸، پزشکان را ملزم به استفاده از پایانه فروشگاهی (دستگاه پوز) و مراکز درمانی را ملزم به پرداخت ۱۰ درصد دستمزد پزشکان به حساب سازمان امور مالیاتی کشور بابت علی الحساب مالیات کرده بود.
قربانی:

۷۵ هزار میلیارد بودجه سلامت، نمی‌تواند تکافوی قانون جامع پرستاری باشد

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: با توجه به اینکه در حوزه بهداشت و درمان ۱۰ درصد افزایش بودجه داشتیم اما این ۷۵ هزار میلیارد بودجه سلامت، نمی‌تواند تکافوی قانون جامع پرستاری باشد.
قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل مطرح کرد:

کمک ۱۱۰ میلیون دلاری صندوق جهانی سل، مالاریا و ایدز به ایران طی ۱۲ سال اخیر

قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل گفت: صندوق جهانی مبارزه با سل، ایدز و مالاریا برای مبارزه با این سه بیماری تشکیل شده و ایران طی 12 سال گذشته نزدیک به 110 میلیون دلار از اعتبارات و کمک‌های این صندوق استفاده کرده است.
قائم مقام معاون وزیر بهداشت:

سالانه بین 3 تا 3.5 درصد بهورزان بازنشسته می‌شوند

قائم مقام معاون وزیر بهداشت گفت: حدود 40 سال است که از راه اندازی شبکه بهداشت کشور می‌گذرد و در سال‌های اخیر سالانه بین 3 تا 3.5 درصد بهورزان به دلیل رسیدن به سن بازنشستگی، بازنشسته شده و بهورزان آموزش دیده جایگزین آن‌ها می‌شوند.
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

بیش از ۵۰ هزار پرستار کم داریم

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: در حال حاضر با کمبود بیش از ۵۰ هزار پرستار مواجه هستیم و اگر تا سال ۱۴۰۴ بخواهیم به استاندارد قابل قبولی در این حوزه برسیم، لازم است سالانه بین ۱۵ تا ۲۰ هزار پرستار جذب کنیم.
وزیر بهداشت:

دستور وزیر بهداشت برای پرداخت معوقات پرستاران و ارتقای معیشت آنها

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی حکمی ضمن ابقا دکتر مریم حضرتی در سمت معاون پرستاری این وزارتخانه، انتظارات خود در حوزه پرستاری را در چهار محور تشریح کرد.
رئیس سنجش آموزش پزشکی ؛

تمدید مهلت ثبت‌نام در آزمون فلوشیپ پزشکی+ زمان توزیع کارت

حیدرزاده رئیس سنجش آموزش پزشکی از تمدید مهلت ثبت نام آزمون پذیرش دستیاران دوره های تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) سال ۱۳۹۸ خبر داد و گفت: مهلت ثبت نام اول از شنبه ۶ بهمن ۹۷ آغاز شده بود و تا ۱۸ بهمن ادامه داشت، مهلت مجدد ثبت نام از شنبه هفته آینده ۲۷ بهمن آغاز می شود و داوطلبان تا سه شنبه ۳۰ بهمن فرصت دارند در این آزمون ثبت نام کنند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس :

نصب کارت‌خوان در مطب ابزاری برای جلوگیری از فرار مالیاتی پزشکان است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه نصب کارت‌خوان در مطب پزشکان ابزاری برای شفافیت درآمدی و جلوگیری از فرار مالیاتی است، گفت: این اقدام و همچنین اخذ ۱۰ درصد دستمزد پزشکان به عنوان مالیات، باعث ایجاد عدالت خواهد شد.
خطا روی جان مردم؛

عجیب‌ترین خطاهای پزشکی در ایران و جهان

اشتباهات پزشکی در تمام دنیا وجود دارد و استاندارد جهانی برایش تعریف شده است، یعنی طبق آمار می‌دانیم که سالانه چند اشتباه پزشکی در یک حوزه تخصصی اتفاق می‌افتد.
در نامه رئیس سازمان نظام پرستاری به رئیس مجلس تاکید شد؛

حمایت جامعه پرستاری از وزیر پیشنهادی بهداشت

رئیس کل سازمان نظام پرستاری، در نامه ای به رئیس مجلس شورای اسلامی، ضمن حمایت از وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اولویت های این وزارتخانه بعد از تغییرات مدیریتی را مورد تاکید قرار داد.
محمد شریفی مقدم مطرح کرد؛

جامعه پرستاری بابت عدم تخصیص بودجه برای تعرفه‌گذاری از مجلس پاسخ می‌خواهد

یک فعال صنفی پرستاران گفت: ما نمایندگان جامعه پرستاری هم به مجلس شورای اسلامی و هم به دولت نقد داریم. قانون «تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری» در سال ۸۶ تصویب شده و ۱۲ سال است که از آن می گذرد. چرا قانون تصویب شده اجرایی نمی‌شود؟
احمد نجاتیان خبرداد؛

مهلت ثبت نام پرستاران در سامانه ثبت ملی تمدید شد

مدیرکل دفتر توانمندسازی و ارتقای بهره‌وری سرمایه‌های انسانی معاونت پرستاری از تمدید مهلت ثبت نام پرستاران در سامانه ثبت ملی خبر داد.وی ادامه داد: بر همین اساس از تمام همکاران گروه پرستاری شامل همکاران پرستار، اتاق عمل، هوشبری، فوریت‌های پزشکی، بهیاران، کمک پرستاران، کمک بهیاران درخواست می‌شود تا در مهلت تعیین شده نسبت به مراجعه به سایت ثبت نام به آدرس https://rn.behdasht.gov.ir نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
یک ‌بام و دو هوای وزارت بهداشت؛

چرا همه چیز به نفع پزشکان است؟

اگر هزینه‌ی بسیاری از خدمات ارائه شده به بیمار، نصیب صاحبان برحقِ آن یعنی پرستاران شود، از منافع نجومی پزشکان کسر خواهد شد به همین دلیل است که نظام پزشک‌سالارِ وزارت بهداشت و همه نهادهای رفاهی و اجتماعی، اجازه نمی‌دهد که پشیزی از خروارِ درآمدهای پزشکان کاسته شود.
صفحه  از ۲۱
نظرات و گلایه ها