سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کمبود نیرو در اورژانس های کشور؛

کمبود ۸۰۰۰ نیروی انسانی در سازمان اورژانس کشور

رییس سازمان اورژانس کشور ضمن اشاره به کمبود تعداد قابل توجهی از نیروی انسانی در بدنه این سازمان، از تدابیر جدیدی برای توسعه ناوگان‌های هوایی اورژانس خبر داد.
حسین قربانی خبرداد؛

افزایش ۱۰۰۰ درصدی دستمزد پزشکان!

یک نماینده مجلس درباره انتقادات به افزایش تعرفه‌ پزشکی گفت: می‌خواهم بپرسم وقتی هزینه عمل جراحی آپاندیسیت در بخش دولتی فقط ۱۰ هزار تومان بود و بیمارستان‌ها سرویس نمی‌دادند و همین کار در بخش خصوصی ۵۰۰ برابر بود؛ این ظلم فاحش را چگونه باید برطرف کرد.
رادیولوژیست ها به مثابه جعبه سیاه هواپیما هستند؛

بخشنامه هایی که رادیولوژیست ها را از چرخه تشخیص و درمان حذف کرده است

دبیر انجمن رادیولوژی ایران گفت: وزارت بهداشت بعضا بخشنامه هایی صادر می کند که نتیجه این بخشنامه ها حذف رادیولوژیست ها از چرخه تشخیص و درمان است.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس؛

۱۴ هزار پرستار برای هفت هزار تخت بیمارستانی نیاز داریم

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه ۷ هزار تخت بیمارستانی به ۱۴ هزار پرستار نیاز دارد، گفت: وزارت بهداشت با ایجاد دانشکده های پرستاری تربیت ۱۴ هزار پرستار را در دستور کار قرار دهد.
قائم مقام سازمان نظام پرستاری؛

نامه پیگیری تعرفه های پرستاری بی نتیجه ماند

قائم مقام سازمان نظام پرستاری کشور، با اشاره به نامه ای که به رئیس جمهور برای پیگیری خدمات تعرفه گذاری پرستاری نوشته بودند، گفت: این نامه به وزیر بهداشت ارجاع شد، اما بی نتیجه ماند.
وزیر بهداشت:

تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی در حیطه اختیارات ما نیست

وزیر بهداشت با اشاره به سفرهای متعدد خود به استان ایلام از اوایل انقلاب تا قبل از دوران مسئولیت در وزارت بهداشت، یادآور شد: در قالب جهاد سازندگی چندین بار به ایلام سفر کردم و وضعیت کنونی این استان در مقایسه با گذشته در حوزه های جاده، برق و آب آشامیدنی سالم، بسیار تغییر یافته به عنوان نمونه در دهه های گذشته، تعداد پزشکان و متخصصان، محدود و انگشت شمار بود اما امروز این استان بیش از 500 پزشک و متخصص دارد.
مصوبه مهم مجلس درباره فعالیت پزشکان؛

اصلاح لایحه برنامه ششم توسعه/ ممنوعیت فعالیت انتفاعی پزشکی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای تامین نظر شورای نگهبان در لایحه برنامه ششم توسعه با اصلاح ماده ۸۹ لایحه برنامه ششم توسعه هرگونه فعالیت انتفاعی پزشکی در مراکز تشخیصی، آموزشی، درمانی و بیمارستان‌های بخش خصوصی و عمومی غیردولتی پزشکان، دندانپزشکان و داروسازانی که در استخدام پیمانی یا رسمی دستگاه‌های اجرایی هستند را ممنوع کردند.
تاملی بر «مجوز استفاده از ابزار دفاع شخصی» توسط جامعه پزشکی کشور؛

خطر فروریختن اعتماد بین بیمار و پزشک

سال 95 بی‌شک سال پرمخاطره‌ای برای پزشک‌ها بود؛ مخاطره‌هایی که ناگهانی و تعجب‌آور بود اما همه آنها واقعیت‌هایی دردناک بودند نه از آن حیث که وقوع آنها اتفاقاتی حاد بودند بلکه از آن جهت که گویا نماینده‌های ناملایمات، خطاها و اشتباهات جامعه پزشکی به الزام باید در چنین دوره‌ای سر باز می‌کردند تا پزشک‌ها نه‌تنها با یک چالش بزرگ شغلی مواجه شوند بلکه با یک وضعیت بسیار خاص نیز دست به گریبان شوند.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت تشریح کرد؛

آخرین وضعیت ۸ هزار میلیارد بدهی سازمان بیمه سلامت

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه از ۸ هزار میلیارد مصوب مجلس تاکنون ۴ هزار میلیارد پرداخت شده است، گفت: از این میزان حدود ۲ هزار میلیارد به شکل اوراق و مابقی نقدی پرداخت شده است.
تلاش در جهت پرستار ستیزی؛

پرستاران تافته جدا بافته در صدور پروانه صلاحیت حرفه ای

پروانه مطب پزشکان را سازمان نظام پزشکی به عنوان سازمان صنفی صادر می کند، اما معلوم نیست چرا پرستاران تافته جدا بافته شده اند و این مسئولیت از سازمان نظام پرستاری سلب شده است.
کارانه من بعد از طرح تحول دو‌ برابر شده!!

پرستاران علیه پرستاران

«امضا جمع‌ کردن علیه وزارتخانه، اختلاف انداختن بین پرستار و پزشکه»، «کارانه من بعد از طرح تحول دو‌ برابر شده»، «اصلا تو چه کار داری به حقوق پزشک‌ها، باید بگیم حقوق پرستارها کمه» و... اینها تنها بخشی از دیالوگ‌های ۲پرستار در سریال پرستاران بود که در همان ابتدای راه پخش این سریال، باعث اعتراض بخشی از کادر درمان شده است.
مصوبه برنامه ششم براي منع پزشكان از كار همزمان؛

مصوبه منع فعاليت پزشكان در بخش خصوصي، سياست‌زده است

دکتر معين با جديت با تصويب اين مصوبه مخالفت كرد و اين مصوبه را يكي از تهديدات جدي استقلال راي و منزلت جامعه پزشكي عنوان كرد. او با اشاره به بزرگ‌ترين پزشكان كشور از جمله دكتر محمد قريب، پدر علم طب كودكان كشور گفت كه قريب به اتفاق بزرگان طب در ايران، هميشه مطب داشته‌اند.
رئیس سازمان نظام پزشکی خبر داد؛

مخالفت شورای نگهبان با ممنوعیت دو شغله بودن پزشکان

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، از مخالفت شورای نگهبان با مصوبه ممنوعیت اشتغال همزمان پزشکان در بخش دولتی و خصوصی خبر داد.
طرحی که به بیمارستان ها کمکی نمی کند؛

تربیت پرستار بیمارستانی؛ طرح سفارشیِ سهامداران بیمارستان های خصوصی

دبیرکل خانه پرستار، یکی از اهداف طراحان این طرح را تربیت پرستار ارزان قیمت و مطیع عنوان می کند و می گوید: سفارش دهندگان این طرح، همان سهامداران بخش خصوصی و هفت درصد تصمیم گیران سیاست های حوزه سلامت هستند که ریشه در وزارت بهداشت دارند و عقبه آنها در سازمان نظام پزشکی است.
معاون پرستاری وزیر بهداشت خبر داد:

صدور پروانه صلاحیت حرفه‌ای برای پرستاران

معاون پرستاری وزارت بهداشت از صدور پروانه صلاحیت حرفه‌ای برای پرستاران خبر داد.
وزارت بهداشت اصلا همکاري نمي‌کند؛

رشد صعودی تجمعات اعتراضی‌صنفی پرستاران/خلأ پاسداری از حقوق جامعه پرستاری

واردآمدن فشار کاري بيش از حد بر پرستاران درپي اجراي طرح تحول نظام سلامت در سال‌هاي اخير و تناسب‌نداشتن کارانه خدمات پرستاري، بر اختلاف درآمد بين پزشکان و پرستاران تا سه‌برابر، افزوده و نارضايتي‌ها در جامعه پرستاري را تشديد کرده و شايد همين مسئله به موج مهاجرت پرستاران به خارج از کشور اضافه کرده است. اين درحالي است که گفته مي‌شود جامعه پرستاري به‌شدت با کمبود نيرو مواجه است.
در ماجرای حمله به پرستار باردار؛

پزشک خاطی از پرستار عذرخواهی کرد/ پیشنهاد رئیس بیمارستان

رئیس هیات مدیره نظام پرستاری تهران، از جامعه پرستاری درخواست کرد چنانچه در محیط بیمارستانی، مورد تهدید لفظی و فیزیکی قرار می گیرند، موضوع را به نظام پرستاری و مراجع انتظامی اطلاع دهند.
رفتن پزشکان حاذق از بیمارستانهای دولتی؛

افسانه خالی شدن بیمارستان های دولتی از پزشکان

اخیرا مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه برنامه ششم توسعه، بند «ب» ماده ۸۹ مبنی بر ممنوعیت اشتغال همزمان پزشکان در بخش های دولتی و غیردولتی را به تصویب رساند که به قانون تمام وقتی پزشکان مشهور است.
رییس انجمن نفرولوژی ایران خبر داد؛

پزشکان ایرانی امنیت اجتماعی و اقتصادی ندارند/ پزشکی درایران از سخت ترین مشاغل

رییس انجمن نفرولوژی ایران گفت: پزشکان جزو قشر نخبه هر کشوری محسوب می‌شوند به همین دلیل مسئولان احترام و ارزش خاصی برای آنها قائل هستند که متاسفانه این امر در کشور ما به فراموشی سپرده شده است.
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد:

قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری از سال 86 اجرایی نشده است

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری و تعدیل کارانه‌های آنها که در سال 86 به تصویب رسید اجرایی نشد، ما در قانون ششم اجرای این موضوع را تکلیف کردیم که باید در قالب بودجه و اعتبارات مورد نیاز تصویب شود و قول می‌دهیم اجرای این را عملی کنیم.
صفحه  از ۷
نظرات و گلایه ها