سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دبیرکل خانه پرستار:

استخوان‌های پرستاران در حال خُرد شدن است

دبیرکل خانه پرستار با اشاره به کمبود شدید نیروی پرستاری در مراکز درمانی گفت: استخوان‌های پرستاران زیر فشار کاری در حال خُرد شدن است.
کمپین نذر مهربانی؛

امید در چشمان محرومین

دکتر فرزاد فرزبد متخصص شبکیه چشم با حضور در مناطق حاشیه‎ای و محروم جنوب شرقی تهران، با معاینه، بینایی سنجی و تجویز دارو، بیماران محروم و کم بضاعت را بطور رایگان مداوا می‎کند.
معاون بهداشت وزارت بهداشت:

32 هزار بهورز در سطح کشور فعالیت دارند

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزشی پزشکی گفت: هم اینک 32 هزار بهورز در قالب افزون بر 17 هزار خانه بهداشت روستایی در سطح کشور فعالیت می کنند.
منشی‌های مطب:

دستگاه خراب شده، ویزیت را نقد بدهید

چرا پزشکان از کارتخوان استفاده نمی‌کنند؟
قائم‌مقام سازمان نظام پرستاری؛

افزایش مهاجرت پرستاران/پرستاران زیر خط فقر

قائم‌مقام سازمان نظام پرستاری با اشاره به مشکلات اقتصادی پرستاران، گفت: اکثر پرستاران درآمد آنها زیر خط فقر بوده و مجبورند جهت گذراندن امور زندگی خود 37 ساعت پشت‌ سر هم در چندین بیمارستان فعالیت کنند.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت:

افزایش مهاجرت پزشکان ایرانی به استرالیا

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: نظام سلامت می تواند تحت عنوان پزشک خانواده و نظام ارجاع از یکصد هزار پزشکی که درکشور با هزینه بیت المال تربیت و تامین شدند حمایت کند.
معاون وزیر بهداشت:

بهورزان، بنیاد اجتماعی سلامت در ایران هستند

معاون اجتماعی وزارت بهداشت در پیامی به مناسبت روز بهورز گفت: بهورزان به عنوان پیشتازان پیشگیری از بیماری‌ها و پاسداران سلامت همگانی با کمترین امکانات، نقشی بزرگ در افزایش سطح سلامت مردم و معرفی شایسته نظام سلامت ایران در جهان دارند.
معاون پرستاری وزیر بهداشت:

اجرای آزمایشی پوشش بیمه ای خدمات مراقبت در منزل آغاز شد

معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: پس از تعرفه گذاری خدمات پرستاری در منزل با تصویب اجرای آزمایشی پوشش بیمه این خدمات، کارگروه های این اقدام تشکیل شده و اقدامات لازم برای اجرای پایلوت این طرح شروع شده است.
معاون پرستاری وزارت بهداشت؛

بررسی سهم پرستاران در نظام سلامت

معاون پرستاری وزارت بهداشت، با بیان اینکه نظام سلامت روز به روز در حال توسعه و پیشرفت است، گفت: تخصصی شدن پرستاری می تواند تحول بزرگی در نظام سلامت به وجود آورد.
محمد جعفر اقبال؛

آمار مهاجرت دندانپزشکان چشمگیر است

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه مهاجرت دندانپزشکان بعد از اتمام تحصیل چشمگیر است، گفت: ارائه خدمات دندانپزشکی در ایران با موفقیت همراه بوده و کیفیت درمان معادل کشورهای پیشرفته است.
بررسی جایگاه پزشکان عمومی در نظام سلامت؛

فقط۳۵ درصد پزشکان عمومی پروانه مطب دارند/ مهاجرت و تغییر شغل

پزشکان عمومی نقش محوری در نظام سلامت کشور دارند، اما با تمام این تفاسیر، تنها ۳۵ درصد آنها برای گرفتن پروانه مطب اقدام کرده اند. چون احساس می کنند هیچ نقش و جایگاهی در نظام سلامت ندارند.
پای درددل دانشجویان پزشکی در "روز پزشک"؛

از طولانی بودن کشیک‌های بیمارستانی تا مهاجرت اجباری

رزیدنت‌ها و دانشجویان پزشکی بخش عظیمی از نیروی بیمارستان‌های دولتی را تشکیل می‌دهند. نیروهایی که اگرچه در مرحله آموزش هستند، اما بیشترین نقش را در ارائه خدمات درمانی ایفا می‌کنند. بنابراین باید به نیازها و دغدغه‌های این قشر از جامعه پزشکی که پزشکان آینده کشور را تشکیل می‌دهند توجه ویژه‌ای شود چرا که این مساله تاثیر مستقیمی در کاهش خطاهای پزشکی و بهبود روند درمانی بیماران دارد.
سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس مطرح کرد؛

ساعت استراحت پرستاران را نمی دهند/اضافه کاری های اجباری

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، کمبود نیرو و عدم رعایت استاندارد نسبت ضریب پرستار به تخت بیمارستانی را دلیل اصلی اجرای ناقص قانون بهروری دانست.
رئیس امور مالیاتی شهر تهران خبر داد؛

9 هزار پزشک اظهارنامه مالیاتی ندادند/ فرار مالیاتی 500 پرونده پزشکان 30 میلیارد تومان است

رئیس امور مالیاتی شهر و استان تهران خبرداد: اطلاعات درآمدی پزشکان از طریق سامانه های اطلاعاتی نظام مالیاتی از جمله حساب های بانکی آنان در اختیار سازمان امور مالیاتی کشور قرار دارد.
دبیر کل خانه پرستاری :

بیش از 15 هزار پرستار بیکار هستند

دبیرکل خانه پرستاری با بیان اینکه بیش از 15 هزار پرستار بیکار هستند، تصریح کرد: بخشی از این پرستاران بیکار و بخشی دیگر در سایر رشته‌ها مشغول به فعالیت می‌کنند.
بیانیه انجمن حمایت از بیماران کلیوی ایران؛

اجازه نمی دهیم بیماران دیالیزی از تحریم ها آسیب ببینند

انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی ایران، در مقابله با تحریم های آمریکا، بیانیه ای صادر کرد.
قربانی توضیح داد:

هیچ پزشکی حق ویزیت گروهی بیماران را ندارد

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس گفت: اقدام خلاف قانون برخی پزشکان درویزیت گروهی بیماران را نباید به تمامی پزشکان تعمیم داد.
دبیر انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی تاکید کرد؛

انجام عمل ساکشن در مطب ها غیرقانونی است

دبیر انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ، گفت: هرگونه عمل ساکشن در مطب‌ها و کلینیک ها، غیر قانونی است.
یک عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران:

تب فراگیر جراحی های زیبایی در ایران

دکتر غلامحسین غرابی : افراد کمال‌گرا بیشترین متقاضیان عمل جراحی زیبایی در ایران به حساب می آیند فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی، با اعلام اینکه افراد کمال‌گرا بیشترین متقاضیان عمل جراحی زیبایی در ایران به حساب می آیند گفت: انجام عمل جراحی زیبایی گاهی اوقات ضروری است، اما این روزها افراد کمال‌گرا بیشترین متقاضیان عمل جراحی به حساب می آیند و طی سال‌های اخیر جراحی های زیبایی مورد علاقه بسیاری از افراد قرار گرفته است.
«ازون‌تراپی» چیست؟

ترفند جدید برخی پزشکان برای سرکیسه کردن بیماران

استفاده از روش‌های نوین درمانی به روشی جدید برای اخاذی و سودجویی عده‌ای از افراد غیرمتخصص تبدیل شده است.
صفحه  از ۱۷
نظرات و گلایه ها