سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
تاثیر تحریم‌ها بر واردات تجهیزات پزشکی؛

واکنش سازمان غذا و دارو به وجود اختلال در ورود دستگاه‌های رادیوتراپی به کشور

مدیر گروه تصویربرداری اداره کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو به وجود اختلال در ورود دستگاه‌های رادیوتراپی به کشور به دلیل تحریم‌ها واکنش نشان داد.
انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی کشور؛

کاهش محسوس مصرف لبنیات در کشور / کوتاهی قد ایرانیان طی ۲۵ سال گذشته

عضو هیأت علمی انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی کشور با بیان اینکه بازرسی، نمونه‌برداری و آزمون از فرآورده‌های لبنی طی سال به صورت متوالی توسط وزارت بهداشت و معاونت‌های غذا و دارو دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور انجام و در صورت وجود روغن گیاهی در فرآورده‌های لبنی اعمال قانون صورت می‌گیرد، گفت: باید برای گسترش استفاده از شیر و لبنیات فرهنگ‌سازی شده و دانش تغذیه‌ای مردم را افزایش داد.
چه کسانی رانت می‌گیرند؛

ماجرای امضاهای طلایی در مقر دارویی ایران

ترکش‌های اظهارات وزیر بهداشت پیرامون وجود امضاهای طلایی و رانت در سازمان غذا و دارو همچنان ادامه دارد و در این بین، برخی موافق و عده‌ای مخالف وجود چنین امتیازاتی در بازار دارویی کشور هستند.
توزیع کیت تشخیص فوری ایدز؛

توزیع کیت‌های تست «ایدز» در داروخانه‌ها به کجا رسید؟

رییس مرکز تحقیقات ایدز و عضو کمیته کشوری ایدز درباره توزیع تست خودارزیابی اچ‌آی‌وی که قرار بود از سوی وزارت بهداشت در داروخانه‌های کشور توزیع شود، گفت: ما با توزیع تست خودارزیابی اچ‌آی‌وی در داروخانه‌ها مخالف نیستیم، اما این تست باید در کنار یک مشاور انجام شود.
قاچاقچیان جولان می‌دهند؛

بیماران کرمانشاهی قربانیان قاچاق معکوس دارو

قاچاق معکوس دارو در استان مرزی کرمانشاه و ناهماهنگی نهادها در نظارت بر این بازار موجب شده رنج دوچندانی بر بیماران کرمانشاهی تحمیل شود.
عابدی در تشریح نشست کمیسیون بهداشت ودرمان:

ضرورت تفکیک قوانین مربوط به غذا و دارو

سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس با اشاره به ضرورت تفکیک قوانین مربوط به غذا و دارو گفت: به دلیل اهمیت و پیچیدگی‌های بحث غذایی ضروری است غذا قوانین جداگانه‌ای از دارو داشته باشد.
وزیر بهداشت گفت:

بسیاری از مشکلات سازمان غذا و دارو برطرف شده است

وزیر بهداشت گفت: در گذشته روالی در سازمان غذا و دارو وجود داشت که در نوبت ها، صدور پروانه ها و مجوزها عدالت رعایت نمی شد و گلایه هایی در این زمینه وجود داشت که از دکتر پیرصالحی خواستیم این مشکل برطرف شود و در حال حاضر بسیاری از این مسائل از بین رفته است.
معاون تحقیقات وزارت بهداشت خبر داد؛

تولید داروهای درمان «هپاتیت» در کشور

معاون تحقیقات وزارت بهداشت گفت: داروهای درمان «هپاتیت» با قیمت ارزان در کشور تولید می‌شود.
محمد مهدی گویا تشریح کرد؛

جزئیات تامین واکسن هاری انسانی

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، گفت: سالانه بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار دوز واکسن هاری انسانی، نیاز کشور است.
استعفای عبده زاده از سازمان غذا و دارو ؛

ماجرای استعفای عبده زاده از زبان وزیر بهداشت

وزیر بهداشت درباره ماجرای استعفای عبده زاده از سازمان غذا و دارو گفت: دکتر عبده زاده جزء افرادی نبود که در زمینه امضای طلایی و رانت در سازمان غذا و دارو ایجاد مشکل کند و فردی بسیار بی حاشیه است.
دار و ندار داروخانه‌ها!!

«مگر نمی‌گویند دارو تحریم نیست، پس چرا دارو گیر نمی‌آید؟»

مردم نگرانند. از چند نفر از آنهایی که توی داروخانه بودند، شنیدم که مگر نمی‌گویند دارو تحریم نیست، پس چرا دارو گیر نمی‌آید؟ حداقل بگویند مشکل از کجاست. واردکننده تخلف می‌کند یا داروخانه دار؟ ارز دولتی می‌دهند برای دارو، با آن چه چیزی وارد می‌کنند؟ ما جواب این‌ها را درست نمی‌دانیم. دولت بگوید چرا دارو کمیاب است. باید بترسیم از روزی که دارو پیدا نکنیم یا این که مشکلات حل می‌شود؟
یادداشت دکتر پیام دیندوست؛

به نام او که می‌داند

مدیرعامل هلدینگ بهفار در واکنش به برخی اخبار منتشر شده درباره میزان ارز دولتی دریافت شده توسط شرکت بهستان دارو از زیرمجموعه‌های این هلدینگ طی یادداشتی توضیحاتی را ارائه کرد.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

مردم برای تأمین داروهای خاص ‌مجبورند به ‌بازار ناصر خسرو مراجعه کنند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت:‌ بسیاری از مردم برای تأمین داروهای مورد نیاز بیماران خود به جای داروخانه‌ها،‌ مجبورند به کوچه پس کوچه‌های شهر و بازار ناصر خسرو مراجعه کنند.
سخنگوی سازمان غذا و دارو:

تأمین ماده اولیه تولید داروی دسفوناک بیماران تالاسمی و رفع کمبود آن

سخنگوی سازمان غذا و دارو در مورد کمبود داروی «دسفوناک» بیماران تالاسمی توضیح داد: کمبود مقطعی این دارو به دلیل مشکلات ایجادشده در واردات ماده اولیه بود که با تأمین ماده اولیه موردنیاز، تولید این دارو توسط یکی از شرکت‌های دارویی از سر گرفته شد.
استعفای محمد عبده‌زاده؛

محمد عبده‌زاده از سمت خود استعفا کرد

اخبار موثق دریافتی از استعفای محمد عبده‌زاده مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو از سمت خود حکایت دارد.
سخنگوی سازمان غذا و دارو ؛

لوسیون تقویت کننده موی بهاره مجوز ندارد

این محصول که مرتب در صدا و سیما تبلیغ می شود فاقد مجوز از سازمان غذا و داروست، هیچ مجوز درمانی ندارد و ادعاها مبنی بر جلوگیری از ریزش مو و خواص درمانی کاملا غیرقانونی است. سوال: چگونه انقدر راحت و آزادانه بدون نظارت تبلیغ میکند؟ سلامتی مردم را با پول تبلیغات معاوضه می کنید؟
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت؛

پاسخ وزارت بهداشت به ادعای پخت حلیم با پنبه

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در واکنش به انتشار ویدئوهایی در فضای مجازی مبنی بر پخت حلیم با پنبه و پشم گوسفند در پی گرانی گوشت، گفت: با بازرسی‌های صورت گرفته بر روی مراکزی که از آنها شکایت شده بود و یا مراکزی که خودمان به آن‌ها مشکوک بودیم، به این نتیجه رسیدیم که عملاً هیچ‌گونه تخلفی در این زمینه در حلیم‌های به فروش رسیده صورت نگرفته است و این‌چنین اخباری کذب است.
۴۰۰ میلیون دلار برای واردات لوازم آرایشی؛

وزیر بهداشت هنوز هیچ گزارشی درباره امضاهای طلایی به مجلس ارایه نکرده

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر صحت وجود امضاهای طلایی در سازمان غذا و دارو که مدتی است مورد تاکید وزیر بهداشت هم هست خاطر نشان کرد :« امروز تعدادی از نمایندگان مجلس تقاضای تحقیق و تفحص از سازمان غذا و دارو داشتند و این روال خود را طی خواهد کرد. باید مستندات ارایه شود و کمیسیون هم بنابر آیین نامه داخلی درخواست تحقیق و تفحص را بررسی می کند و متناسب با این محورها گزارش هایی از وزارت بهداشت و سازمان های ذیربط اخذ خواهد کرد و به شور گذاشته خواهد شد.»
وزیر بهداشت در فراکسیون مستقلین ؛

تنها در ۱۸ قلم دارو با محدودیت مواجه‌ هستیم

سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی گفت که وزیر بهداشت با حضور در جلسه فراکسیون مطرح کرد که در حال حاضر تنها در مورد ۱۸ قلم دارو با محدودیت مواجه هستیم.وی افزود: وزیر بهداشت در این جلسه همچنین نکاتی را در مورد سیل اخیر مطرح کرد و گفت که در این حادثه حتی یک مورد بیماری واگیردار نداشتیم و این حرکت بزرگی بوده است. آقای نمکی همچنین گفت که طرحی برای تحول آموزش در دانشگاه‌ها تهیه شده که به زودی اجرا می‌شود.
دور زدن تحریم ها؛

داروهای ۱۰۰میلیارد دلاری ایرانی!

پس از تحریم‌هایی که علیه کشور در حوزه‌های مختلف از جمله دارو و غذا اعمال شد،‌ متخصصین داخلی بهترین راه دور زدن تحریم‌ها را تولید این داروها در داخل دانستند.
صفحه  از ۶۸
نظرات و گلایه ها