سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
پیشی گرفتن میزان قاچاق تجهیزات پزشکی از دارو؛

فعالیت شش هزار مرکز عرضه تجهیزات پزشکی فاقد مجوز

قاچاق، پدیده نامبارک در حال گسترشی است که همه را درگیر کرده و آنگاه‌که در حوزه محصولات سلامت باشد، نگرانی‌ها را دوچندان می‌کند. البته قاچاق محصولات سلامت‌محور اتفاق جدیدی نیست، اما اعتراف مسئولان و متولیان حوزه سلامت به ناکافی بودن مبارزه با این پدیده خود زنگ خطری است که باید عزم جدی همه دستگاه‌های متولی مبارزه با قاچاق را برای مبارزه سازمان‌یافته‌تر در این حوزه جزم کند. از سوی دیگر قاچاق این نوع محصولات ابعاد گسترده‌ای مانند قاچاق دارو، قاچاق تجهیزات پزشکی و ... دارد که البته ارقام مختلفی دارد.
رسول دیناروند:

کاهش ۵۰ درصدی قیمت داروهای تولید داخل برای بیماران خاص

معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو از ‎کاهش ۵۰ درصدی قیمت داروهای تولید داخل برای بیماران خاص در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی خبر داد.
عضو هیئت مدیره سندیکای؛

تولید دارو در ایران مبتنی بر استانداردهای جهانی

عضو هیئت مدیره سندیکای تولیدکنندگان مواد دارویی، شیمیایی و بسته بندی دارویی گفت: در حال حاضر دارو در ایران براساس استانداردهای جهانی تولید و به بازار مصرف عرضه می شود.
رییس سازمان غذا و دارو:

وجود تجهیزات پزشکی قاچاق در بیمارستان های خصوصی

رئیس سازمان غذا و دارو گفت : ارزیابی ها نشان می دهد که قاچاق در حوزه تجهیزات پزشکی بیشتر از میزان قاچاق در حوزه دارو است و میزان آن به 10 درصد می رسد.
دبیر انجمن علمی داروسازان:

اقدام جدی برای جلوگیری از ورود داروهای قاچاق به کشور نمی‌شود

دبیر انجمن علمی داروسازان ایران درباره قاچاق دارو با بیان اینکه ورود داروهای قاچاق به کشور نگران کننده است، گفت: متاسفانه اقدام جدی برای جلوگیری از ورود داروهای قاچاق به کشور نمی‌شود.
کارشناس حوزه سلامت؛

ورود شورای رقابت به بحث داروخانه‌ها قانونی است

طبق قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار و همچنین قانون اجرای سیاستهای کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، شورای رقابت باید در موضوع محدودیت‌های تأسیس داروخانه‌ها ورود کند.
مدیرکل نظارت بر داروی وزارت بهداشت؛

کمبود 53 قلم دارو داخلی

مدیرکل نظارت بر دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو از ورود ۵۳ قلم دارو به وضعیت بحرانی خبر داد و گفت: در حال حاضر موجودی ما در ۵۳ قلم دارو زیر یک ماه و در ۷۵۰ قلم دیگر زیر سه ماه است.
واکنش رییس سازمان غذا و دارو به کمبود شدید داروهای بیماران نادر؛

دارو بعد از ارزیابی اقتصادی وارد بازار می‌شود

رییس سازمان غذا و دارو در واکنش به کمبود شدید داروهای بیماران نادر گفت: انجمن بیماری‌های نادر اگر داروهایی را می‌خواهند که در فهرست شورای دارو نیست باید آن را به این شورا درخواست دهد و بعد از اینکه ارزیابی اقتصادی درباره آن دارو صورت گرفت و شورا آن دارو را تایید کرد، وارد بازار خواهد شد.
آراز سبزواری خبر داد؛

تولید گران قیمت‌ترین داروی وارداتی در داخل

عضو هیئت مدیره شرکت نانو الوند از تولید داروی درمان سرطان پروستات که گران قیمت‌ترین داروی وارداتی بود در اسفندماه سال گذشته خبر داد.
رئیس سازمان غذا و دارو در جمع خبرنگاران:

مشکل اساسی نظام سلامت کمبود نقدینگی است

رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به موضوع قاچاق دارو در کشور، گفت: در حال حاضر فقط 5 درصد از داروها به صورت قاچاق وارد کشور و همچنین 10 درصد تجهیزات پزشکی به صورت غیرقانونی به کشور وارد می‌شود.
بررسی تخلفات سازمان غذا و دارو؛

انحصار واردات دارو در اختیار شرکت‌های دارویی خاص

رئیس هیأت مدیره سندیکای تولیدکنندگان مواد دارویی با بیان اینکه انحصار هفتاد درصد بازار داروهای وارداتی در انحصار ۲ شرکت واردکننده است، گفت: چندی پیش آقای دیناروند انحصاری به یک شرکت تولید کننده دارویی داد که متعلق به همسرشان بود که بعد از اعتراض ما این انحصار لغو شد.
رئیس سازمان غذا و دارو مطرح کرد؛

وضعیت ورود تجهیزات پزشکی قاچاق به بیمارستان ها

رئیس سازمان غذا و دارو، ورود تجهیزات و ملزومات پزشکی قاچاق به بیمارستان های دولتی را رد کرد.
کمبود ویتامین ؛

کوری به واسطه کمبود مواد غذایی خاص

برای پیشگیری از کمبود ویتامین A، دنبال کردن یک رژیم غذایی متعادل، سرشار از میوه ها و سبزیجات به جای استفاده از مکمل های ویتامین A اهمیت دارد.
رئیس اداره فرآورده های غذایی اعلام کرد ؛

روغن جامد در صدا و سیما مجوز تبلیغات ندارد

رئیس اداره فرآورده های غذایی با منشا دامی و دریایی سازمان غذا و دارو، تبلیغات «روغن جامد سالم» در رسانه ملی را تخلف از ضوابط وزارت بهداشت دانست.
روزنامه جوان ؛

برخی از قصاب ها و نانواها معتادند،بازرس ها هم نظارت نمی کنند

از تخلفات بهداشتی، کیفی و گران‌فروشی اصناف که بگذریم، می‌رسیم به عدم سلامت برخی از صاحبان واحد‌ها که از سوی هیچ کدام از بازرسان اصناف و وزارت بهداشت بررسی نمی‌شود.
خسرو صادق نیت پاسخ داد؛

واکنش وزارت بهداشت به وجود "شربت معده" در روغن زولبیا و بامیه

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با بیان اینکه تاکنون گزارشی مبنی بر استفاده از شربت معده در روغن زولبیا و بامیه به دست ما نرسیده؛ گفت: بازرسان ما با استفاده از وسایل پیشرفته بر مراکز عرضه مواد غذایی نظارت دارند در صورت مشاهده تخلف حتما با متخلف برخورد خواهیم کرد.
محسن فرهادی تشریح کرد؛

توضیح وزارت بهداشت درباره حلیم پنبه ای

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: واحدهای صنفی عرضه‌کننده آش و حلیم و شیرینی‌های مختص ماه مبارک رمضان تحت نظارت و کنترل تیم‌های بهداشت محیط هستند و وجود پنبه و الیاف و پشم دام در حلیم صحت ندارد و تاکنون در بازرسی‌ها مستنداتی دراین خصوص به‌دست نیامده است.
روزنامه خراسان نوشت:

صدور مجوز جدید استفاده از پالم در صنایع بهداشتی

تعرفه ای با نام «روغن پالم کرنل» جهت مصرف در صنایع آرایشی و بهداشتی در کشور با تعرفه 40 درصد ایجاد می شود
علت پایین بودن قیمت دارو در ایران؛

پیشنهاد به هولدینگ های دارویی

مدیرکل نظارت بر دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو، گفت: علت پایین بودن قیمت برخی داروها و به صرفه نبودن تولید برخی اقلام دارویی، عدم تحمیل فشار مالی به بیمه ها و مردم است.
اطلاعیه سازمان غذا و دارو ؛

ترش‌ مزه‌های غیرمجاز+اسامی

سازمان غذا و دارو در اطلاعیه‌ای برخی فرآورده‌های غذایی ترش مزه را به علت جعل یا نداشتن اسناد بهداشتی مورد نیاز غیر مجاز اعلام کرد.
صفحه  از ۱۷
نظرات و گلایه ها