سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دروغ بزرگ آمریکا درباره تحریم نبودن غذا و دارو؛

خارجی‌ها برای فروش مواد اولیه دارویی، از ایران تعهد می‌گیرند

رییس سازمان غذا و دارو ضمن اشاره به مشکلات ناشی از تحریم‌ها در تامین مواد اولیه دارویی و فشارهای وارده بر کمپانی‌های خارجی، در عین حال از تدوین سند جامع خدمات سلامت در داروخانه‌ها خبر داد و گفت: به این ترتیب داروخانه‌ها از کالا فروشی خارج شده و به کسب درآمد از محل ارائه خدمات روی می‌آورند.
پاسخ معاون گمرک را بخوانید؛

ترخیص دارو در گمرک چقدر طول می کشد؟

جمال ارونقی گفت که وزارت صمت برای ترخیص ضایعات از گمرک موظف به صدور ثبت سفارش از محل واردات بدون انتقال ارز شده است و اغلب مواد دارویی و محصولات مربوطه در مسیر سبز انتخاب اظهارنامه تعریف شده اند.
بعد از سلاطین مسکن، سکه و ارز؛

این بار از جولان سلاطین دارو بشنوید!

در سال ۶۸ و در اوج مصرف دارو در کشور، سرانه مصرف ۱۳/۶ دلار بوده که در سال ۹۳ این رقم به ۶۴ دلار رسیده، یعنی حرکت مافیای‌ دارو به سمت داروهای برند بوده است در حالی که در خیلی از کشورهای جهان تجویز داروی برند جرم است.
سامانه‌ای که صدای متخلفان را در آورده است؛

مافیای دارو به دنبال سر بریدن سامانه ضد قاچاق

سامانه ضد فساد «تی تک» در حوزه، غذا، دارو و لوازم آرایشی به بلوغ خود نزدیک می‌شود.
رئیس مرکز بیماری های وزارت بهداشت خبر داد؛

صدور حواله الکترونیکی دارو بیماران پیوندی از ۱۰ شهریور ماه

مهدی شادنوش رئیس مرکز مدیریت پیوند و بیماری های وزارت بهداشت، با اشاره به اقدامی جدید برای رفاه حال بیماران پیوندی اظهار کرد: از تاریخ ۱۰ شهریور ماه برای دارو‌های بیماران پیوندی و برخی بیماران خاص حواله الکترونیکی صادر می‌شود و این طرح به صورت آزمایشی در تهران کلید می‌خورد و پس از اجرای طرح پایلوت در تهران، این برنامه را در سراسر کشور اجرایی خواهیم کرد.
تولید واکسن ؛

واکسن‌های ایرانی HPV و آنفولانزا تا پایان سال وارد بازار می‌شوند

مدیرکل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه تولید ۲ واکسن ایرانی HPV و آنفولانزا در مراحل پایانی است، اظهار امیدواری کرد که این ۲ واکسن با تلاش محققان ایرانی تا پایان سال وارد بازار شود.
اطلاعیه هلال احمر درباره بازداشت یکی از مدیرانش:

موضوع مرتبط با واردات داروی گلوکانتیم است

سازمان تدارکات پزشکی با تاکید بر این نکته که احتمال بروز مشکلات و سوءتفاهم در هر مجموعه‌ای وجود دارد، تصریح می‌کند که همه ما تابع قانونیم و برای روشن شدن موضوع، حداکثر همکاری با دستگاه‌های رسیدگی کننده در این زمینه انجام خواهد شد. داوری، اعلام نظر و تصمیم‌گیری نهایی همراه با رعایت عدالت و شفافیت در این زمینه تنها بر عهده مراجع قانونی است.
هشدار نسبت به سلامت غذاهای کیوسکی و ماشینی؛

نمره وزارت بهداشت به اغذیه‌فروشان خیابان ۳۰ تیر

رییس اداره بهداشت مواد غذایی و بهسازی اماکن عمومی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با هشدار نسبت سلامت غذاهای عرضه شده در کیوسک‌ها و ماشین‌هایی که بدون مجوز وزارت بهداشت اقدام به عرضه غذا می‌کنند، گفت: اغذیه فروشی‌های خیابان سی‌تیر مثال خوبی از ساماندهی اغذیه فروشان کیوسکی و ماشینی است که در بازرسی‌ها نیز نمره قابل قبولی اخذ کرده‌اند.
با حضور معاون وزیر صنعت معدن و تجارت ؛

رونمایی از سامانه برخط توزیع داروپخش

سامانه برخط توزیع محصولات دارویی و ملزومات پزشکی موسوم به «اندی لاین» با حضور معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و جمعی از مدیران و مسؤولان شرکت توزیع دارو پخش صبح امروز رونمایی شد.
عضو کمیسیون بهداشت مجلس؛

با وجود هزینه‌های زیاد در حوزه دارو همچنان مشکل داریم

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از تشکیل کمیته‌ای متشکل از نمایندگان و معاونان وزارت بهداشت برای رسیدگی به مسائل حوزه سلامت خبر داد.
وزیر بهداشت خبر داد:

تحویل داروی بیماران خاص در منزل

اگر گذرتان به داروخانه‌های 13 آبان، هلال احمر و 12فروردین افتاده باشد بیمارانی را می‌بینید که پشت پیشخوان این داروخانه‌ها از معطلی چند ساعته برای دریافت داروهای‌شان کلافه و رنجور شده‌اند.
نمکی:

تغییرات قیمتی داروهای تک نسخه‌ای پیگیری می‌شود

وزیر بهداشت گفت: حدود ۹۷ درصد داروها به دست تولیدکنندگان داخل تولید می‌شود و حدود سه درصد وارد می شود که امید است در قالب یک برنامه زمان‌بندی شده تا پایان دولت دکتر روحانی بتوانیم قسمت اعظم این سه درصد را نیز در کشور تولید کنیم.
مارک عبدو :

چین؛ دومین صادرکننده بزرگ دارو و محصولات بایولوژیک به آمریکا

مارک عبدو دستیار رئیس FDA در حوزه سیاست و استراژی جهانی:در سال ۲۰۱۸، چین دومین صادرکننده بزرگ دارو و محصولات بایولوژیک به آمریکا با سهم ۱۳.۴ درصدی بود.
دکتر شیبانی عنوان کرد؛

تولید ۶۷ درصد مواد اولیه دارویی در کشور

رئیس هیات مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران گفت: ۶۷ درصد مواد اولیه دارویی در داخل کشور تولید می‌شود.دکتر احمد شیبانی در آئین افتتاح خط جدید تولید داروهای انسانی شرکت داروسازی مهبان دارو در شهر صنعتی کاوه شهرستان ساوه که با حضور وزیر بهداشت صورت گرفت، اظهار کرد: مردم شاهد حمایت عملی از صنعت دارو در دوران مدیریت جدید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هستند.
قیمت دارو ؛

تصویب قوانین تاریخی کاهش قیمت دارو در کانادا

دولت کانادا از قوانین جدیدی رونمایی کرد که براساس آنها باید میلیاردها دلار از قیمت داروهای تحت پتنت که برخی از آنها جزو گران‌ترین داروهای جهان هستند، کاسته شود
فروش واکسن تا ۱۰ میلیون تومان؛

واردات غیر قانونی واکسن HPV

یک متخصص پاتولوژی، با اشاره به ضرورت تزریق واکسن HPV، از واردات غیر قانونی این واکسن و فروش آن تا قیمت ۱۰ میلیون تومان در کشور خبر داد.
اختراعی عنوان کرد؛

سامانه تیتک مشکلات بسیار جدی دارد

رئیس سندیکای تولیدکنندگان مواد دارویی، شیمیایی و بسته‌بندی دارویی گفت: سامانه تیتک مشکلات بسیار جدی دارد و از این همه حمایت از آن تعجب می‌کنم.- انتخاب پیمانکار تیتک به‌صورت ترک مناقصه بود که کار درستی نبود. برای برچسب اصالت از تولیدکنندگان پول‌هایی را گرفتند که هیچ ارزشی نداشت.
توسعه ایران در حوزه سلامت ؛

خودکفایی ایران در تولید داروهای مدرن به روایت تاریخ

آشنایی ایرانیان با داروهای مدرن داستانی طولانی دارد؛ از روزی که به دارو می‌گفتیم: «ادویه» و داروهای خارجی را «جادوی فرنگی‌ها» می‌دانستیم تا امروز که تولیدکننده انواع داروهای پیشرفته و صادرکننده نانو دارو هستیم.داروسازی در دوره قاجار بسیار با خرافات و مسائل غیرتجربی و غیرعلمی آمیخته‌شده بود. اتفاق مهم‌تر کمبود بهداشت، بروز بیماری‌های پوستی و شیوع بیماری‌های واگیر نظیر وبا و طاعون و تب‌نوبه بود.
مدیرکل دارویی سازمان غذا و دارو :

درخواست‌های روزانه کشورهای منطقه برای خرید دارو از ایران

مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو، از درخواست کشورهای منطقه برای خرید دارو از ایران خبر داد.
معاون وزیر بهداشت؛

ادعای عدم تحریم دارو، غذا و کالاهای بشردوستانه «مضحک» است

معاون بهداشت وزارت بهداشت ادعای عدم تحریم ایران در حوزه‌های دارویی، غذایی و کالاهای بشردوستانه را «مضحک» خواند.
صفحه  از ۷۶
نظرات و گلایه ها