سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت:

ایجاد داروخانه اختصاصی برای بیماران نادر

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: در تلاش هستیم تا داروخانه اختصاصی برای بیماران نادر ایجاد شود که در این زمینه وزیر بهداشت به صورت مکتوب قول داد تا با مساعدت ویژه دنبال شود.
دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری:

سال آینده 50ماده اولیه دارویی در کشور تولید می‌شود

مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره تولید داروهای جدید در کشور، بیان کرد: تا پایان سال 99 در کشور 8 واکسن انسانی، 17 واکسن دام و طیور، 50 ماده اولیه دارویی و 14 داروی بیولوژیک در کشور تولید خواهد شد.
تخلف در تخصیص ارز دولتی؛

اقلامی که با ارز دارویی وارد شد

در سال جاری بیش از ۴۱۷ میلیون دلار ارز دولتی برای واردات لوازم آرایشی تخصیص داده شده و همچنین مبالغ قابل توجهی ارز دارو و تجهیزات پزشکی برای واردات کالاهای غیرمرتبط استفاده شده است.
معاون کل وزارت بهداشت تشریح کرد؛

آخرین جزئیات از تخصیص ۵۰۰ میلیون یورو به حوزه سلامت

ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت در گفتگوی زنده با رادیو تهران با اشاره به اینکه افزایش قیمت دارو در سناریو‌های مختلفی بررسی می‌شود، اظهار کرد: قیمت دارو در سال جدید ۱۰ تا حداکثر ۱۵ درصد افزایش خواهد داشت که رقم قابل توجهی که به مردم فشار وارد شود نیست و قسمت عمده آن را بیمه‌ها تقبل خواهند کرد.
عابدی مطرح کرد؛

تخلف های کارخانه‌های داروسازی در زمینه تبلیغات

عضو کمیسیون بهداشت و درمان می‌گوید داروهای تولید داخل مورد تایید هستند و برخی از پزشکان که داروهای خاصی را پیشنهاد می‌کنند، به دنبال سود و منافع خودشان هستند، نه بیماران.
مدیر نظارت بر شرکت های گروه دارویی برکت:

دپوی مواداولیه، مهم‌ترین استراتژی مجموعه

یکی از صنایع کم حاشیه امسال، صنعت دارویی بود. مهم‌ترین چالش شرکت‌های دارویی، طولانی بودن دوره وصول مطالبات از بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی بود که ظاهرا این مشکل کمرنگ‌تر شده و مطالبات داروسازان در قالب اوراق در حال وصول است.
تخلفات پزشکان ؛

تخلف پزشکان به خاطر عدم آگاهی بیماران

برخی از پزشکان تعدادی از اقلام دارویی را در برگه سوم نسخه بیمار یادداشت می‌کنند و با این کار دارو به‌صورت آزاد در داروخانه‌ها برای بیمار محاسبه می‌شود.
کنسول افتخاری لیتوانی در تهران:

به دنبال صادرات مواد اولیه دارو به لیتوانی هستیم

محسن کریمی طبسی در حاشیه مراسم بزرگداشت روز استقلال لیتوانی اظهار داشت: بر اساس اعلام مقامات وزارت بهداشت ما سه میلیارد دلار ظرفیت تولید مواد اولیه دارویی و صادرات آن را داریم که ما این موضوع را به لیتوانی منعکس کرده ایم.
خالقی، نماینده مجلس خبر داد؛

اختصاص 3500 میلیارد تومان برای تأمین داروهای وارداتی در سال 98

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش قیمت دارو در سال 98 رشد چشمگیری نخواهد داشت، از اختصاص 3500 میلیارد تومان برای داروهای وارداتی و تجهیزات پزشکی در سال آینده خبر داد.
آخرین جزئیات از تخصیص ۵۰۰ میلیون یورو به حوزه سلامت؛

افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت دارو در سال جدید

ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت با اشاره به اینکه افزایش قیمت دارو در سناریو‌های مختلفی بررسی می‌شود، اظهار کرد: قیمت دارو در سال جدید ۱۰ تا حداکثر ۱۵ درصد افزایش خواهد داشت که رقم قابل توجهی که به مردم فشار وارد شود نیست و قسمت عمده آن را بیمه‌ها تقبل خواهند کرد.وی در ادامه افزود: در سال ۹۷ میزان ۱۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان دارو و ملزومات مصرفی پزشکی را بیمه‌ها از تولیدکنندگان ایرانی خریداری کرده‌اند که این یکی از حمایت‌های اصلی از کالای تولید داخل است.
زینت النسخه؛

میزان تجویز دارو در ایران نیم قلم با استاندارد جهانی فاصله دارد

میانگین تعداد داروهای تجویزی توسط پزشکان ایرانی در هر نسخه با استاندارد جهانی مورد نظر سازمان جهانی بهداشت فاصله اندکی دارد. یکی از مواردی که رئیس جمهوری در مراسم کسب رای اعتماد وزیر بهداشت مطرح کرد و سازمان غذا و دارو نیز این موضوع را تایید می کند.
سورنا ستاری:

قرارداد تولید ١٠٠قلم دارو و مواد اولیه تا پایان سال منعقد می‌شود

سورنا ستاری با اشاره به فعالیت‌های شرکتهای دانش بنیان گفت: یکی از حوزه‌های مهم فعالیت شرکتها ی دارویی است؛ خوشبختانه در این زمینه اتفاقات خوبی رخ داده است به طوریکه تا پایان سال ١٠٠قلم دارو و مواد اولیه تا پایان سال به مرحله انعقاد قرار داد می رسند.
عوارض دارویی؛

"استاتین"؛ عامل ابتلا به دیابت نوع دو

محققان در بررسی‌های خود بر ارتباط جدی میان مصرف داروی "استاتین" و خطر ابتلا به دیابت نوع دو تاکید کردند.
در گفتگویی مطرح شد؛

قاچاق معکوس داروی بی‌حسی به دلیل تفاوت نرخ ارز

مدیرکل اداره دارو سازمان غذا و دارو گفت: تا پایان سال ۹۷ حدود ۸.۵ میلیون کارپول بی حسی دندانپزشکی در بازار توزیع می‌شود.محمد عبده زاده مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره موضوع کمبود کارپول بی حسی دندانپزشکی و چالشی دندانپزشکان و دانشکده های دندانپزشکی با آن روبه رو شده اند، گفت: تدابیری که اندیشیده ایم تا نیاز بازار را از 2 راه تولید داخل کارپول دندانپزشکی از سوی 2 شرکت داروسازی و به موازات آن واردات کارپول بی حسی دندانپزشکی تامین کنیم و به نظر می رسد که مشکل کارپول دندانپزشکی در بازار حل شده است.
حمید مقیمی:

علت افزایش محصولات آرایشی قاچاق در بازار /درخواست از وزارت صمت

رئیس انجمن واردکنندگان کالاهای آرایشی و بهداشتی ایران، با اشاره به روزهای پایانی سال، نسبت به افزایش محصولات آرایشی قاچاق در بازار کشور هشدار داد.
محلاتی خبر داد:

راه‌اندازی خط جدید سرم‌سازی داروپخش تا خرداد ۹۸

مدیرعامل شرکت کارخانجات داروپخش گفت: خط جدید سرم‌سازی کارخانجات داروپخش از خرداد ماه سال آینده به تولید می‌رسد‌‌.
رییس سازمان غذا و دارو تاکید کرد؛

لزوم راه اندازی آزمایشگاه‌های مشترک مرزی بین ایران و عراق در زمینه مواد غذایی

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: ایران در زمینه دارو و تجهیزات پزشکی سالیانه ۲۵ میلیون دلار صادرات به کشور عراق دارد و ظرفیت افزایش صادرات تا مرز ۲۰۰ میلیون دلار را در این بازار داراست
برای نسخه نویسی الکترونیک ؛

انجمن داروسازان اعلام آمادگی کرد

اعضای هیات مدیره انجمن داروسازان در جلسه‌ای با مدیرعامل سازمان بیمه سلامت برای اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک اعلام آمادگی کردند.طاهر موهبتی، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت درباره این نشست گفت: در این جلسه قرار شد تفاهم نامه‌ای بین سازمان بیمه سلامت و انجمن داروسازان ایران منعقد شود تا بتوانیم از ظرفیت این انجمن برای اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک استفاده کنیم.وی ادامه داد: وضعیت پرداختی های سازمان بیمه سلامت به داروخانه ها نسبت به گذشته به مراتب بهتر و منظم تر شده و این موضوع مورد تایید انجمن داروسازان ایران نیز هست.
محرز مطرح کرد؛

فروش بی رویه آنتی‌بیوتیک در داروخانه‌ها/ سونامی مقاومت میکروبی راه افتاده است

استاد ممتاز بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی تهران از فروش بی رویه آنتی بیوتیک در داروخانه‌ها خبر داد.
کارشناسان از مشکلات داروخانه‌ها می‌گویند؛

روزهای پر‌درد داروخانه‌ها

روز گذشته انجمن صنفی داروسازی ایران نامه‌ای به سرپرست تامین اجتماعی نوشت و از تأخیر شش تا هفت ماهه پرداخت مطالبات داروخانه‌های کشور خبر داد.
صفحه  از ۶۵
نظرات و گلایه ها