سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
عوارض دارو؛

عوارض قرص آلپرازولام که نمی دانستید

قرصی پر مصرف که خیلی از افراد بدون مشورت با پزشک آن را مصرف می کنند، عوارض بسیار زیادی دارد که در این مطلب به بررسی آن پرداختیم.
شروع به کار نمایشگاه صنایع دارویی؛

جنگ اقتصادی به دارو هم کشیده شد

صنعت دارویی کشور با چالش‌های زیادی روبه‌روست. در چهارمین نمایشگاه بین‌المللی ایران فارما مسئولان از مشکلات قابل عبوری حرف زدند که با شروع تحریم‌ها بیشتر می‌شود. به گفته آنها جنگ اقتصادی شروع شده است و باید برای تامین اولویت‌ها برنامه‌ریزی کرد. از سوی دیگر داروسازان در مورد مشکلات و راه‌حل‌هایی که دولت باید برای عبور از بحران به آنها توجه کند، تأکید دارند.
رئیس سازمان غذا و دارو:

صنعت دارو برای دریافت ارز دولتی نقدینگی ندارد

رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه صنعت دارو با مشکل نقدینگی روبرو است، توضیح داد: فاصله 40 درصدی بین تخصیص و تامین ارز وجود دارد؛ از این رو، صنعت دارو نقدینگی لازم برای گرفتن ارز 4200 تومانی بانک مرکزی را ندارد که بر اساس آن اقدام کند.
دکتر محمد عبده‌زاده ؛

ارزیابی کمبودهای دارویی نیمه دوم سال/ مهلت ارسال اطلاعات شرکت ها

مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو، گفت: در نامه ای به شرکت های تولید کننده و وارد کنندگان دارو، از آنها خواسته ایم اطلاعات موجودی داروها را در مهلت مقرر برای ما ارسال کنند.
رئیس جمعیت هلال احمر:

افزایش 50درصدی تقاضای دارو در داروخانه های هلال احمر

رئیس جمعیت هلال احمر، از افزایش 40 تا 50 درصدی تقاضای دارو در داروخانه های هلال احمر خبر داد و گفت: این افزایش تقاضا نیاز واقعی بازار نیست بلکه به دلیل نگرانی بیماران از کمبود احتمالی دارو است.
مهرداد علیان :

صادرات داروهای انسانی به 79 میلیون دلار افزایش یافت

مسئول کمیته صادرات سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران گفت: صادرات خالص داروهای انسانی در سال 1395، 60 میلیون دلار و در سال 1396، 79 میلیون دلار بوده که امید است به رغم مشکلات امسال نیز افزایش داشته باشد.
در نشست خبری مطرح شد؛

کمتر از ۵۰ درصد ارز دارو را داده اند

عضو هیئت مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران بابیان اینکه قرار بود ارز دولتی برای دارو تاپایان شهریور اختصاص یابد، گفت:متاسفانه تاکنون کمتر از ۵۰ درصد این ارز را دریافت کرده ایم.
دکتر غلامرضا اصغری:

هشت میلیارد دلار، ارز دولتی به 25 قلم فرآورده غذایی تعلق می گیرد

رییس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه در حوزه غذا طبق مصوبه هیات دولت به حدود ۲۵ قلم از فرآورده‌های غذایی، ارز ۴۲۰۰ تومانی تعلق می‌گیرد، گفت: همواره هر فرآورده‌ای که می‌خواهد وارد کشور شود، ابتدا از نظر سلامت مورد آزمایش قرار گرفته و در صورت تایید سلامتش از سوی سازمان غذا و دارو، مجوز ورود خواهد گرفت.
مبارزه با فساد در حوزه دارو؛

پرونده چهار داروخانه متخلف روی میز قاضی

معاون دارو وغذای دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت که پرونده چهار داروخانه دار متخلف استان برای برخورد قانونی به دادگستری ارسال شده است.او ادامه داد: هم اکنون حدود 98 درصد از داروهای مورد نیاز کشور در داخل تولید می شود و حداقل در 2 سال آینده کشور مشکلی از لحاظ تامین دارویی نخواهد داشت.
اوراق به جای پول نقد!؛

بلاتکلیفی دارویی‌ها در خصوص خرید محصولات پتروشیمی

در صورت خرید مستقیم محصولات پتروشیمی اگر امکان خرید مدت‌دار فراهم شود، اتفاق مثبتی برای داروسازان فراهم خواهد شد.وی افزود: در صورتی خرید مستقیم داروسازان از شرکت‌های پتروشیمی مفید خواهد بود که تغییری در روند پرداخت وجه محصولات پتروشیمی ایجاد شود، در حال حاضر به دلیل نوسانات لحظه‌ای نرخ ارز، ناچار به خرید نقدی و پیش خرید مواد‌اولیه شده و امکان خریدهای مدت‌دار فراهم نیست.
معاون تضمین کیفیت موسسه رازی:

موسسه‌رازی توانایی تأمین نیاز داخل کشور را دارد

معاون تضمین کیفیت موسسه رازی گفت: تحریم‌ها نمی‌تواند مقابل تولیدات داخلی ما را بگیرد و ما با تمام توان می‌توانیم نیاز داخلی کشور را در حوزه تولید انواع واکسن تأمین کنیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت:

دستور روحاني براي حل مشکلات صنعت داروسازي کشور

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منطقه‌اي وزارت کشور از ابلاغ دستور رئيس‌جمهور به استانداران براي حل مشکلات صنعت داروسازي کشور خبر داد.
خطای دارویی؛

به کما رفتن دختر ۸ساله با تجویز اشتباه دارو

رئیس کل دادگستری گلستان درباره آخرین جزئیات پرونده سارینا دختر بچه علی آبادی گفت: در نتیجه‌ای که از سوی کمیسیون اولیه پزشکی منتشر شده، وقوع اشتباه دارویی محرز است و در آن علاوه بر متصدی داروخانه و پرستار کشیک به‌دلیل تحویل اشتباه دارو و مدیریت نامناسب تجویز دارو، شرکت داروسازی نیز به علت طراحی مشابه برچسب دارو‌های مترونیدازول و سولفات منیزیم که شانس بروز خطای دارویی را افزایش می‌دهد، مقصر شناخته شده‌اند.
در شورای گفت‌وگوی پایتخت بررسی شد؛

چالش‌های ارزی صنعت دارو

تبعات اشتباه سیاست‌های ارزی در ابعاد مختلف همچنان مورد توجه فعالان اقتصادی است. شورای گفت‌وگوی دولت و بخش‌خصوصی پایتخت در چهل و نهمین نشست خود به مشکلات ناشی از سیاست‌های ارزی و قیمت‌گذاری در بخش دارو پرداخت. به گفته فعالان صنعت دارو شرکت‌های داروسازی درگیر نظام قیمت‌گذاری دولتی هستند و از سوی دیگر با معضل عدم پرداخت مطالبات خود از سوی دولت مواجهند.
کسب‌وکارتان را تخته می‌کنیم!؛

ممنوعیت مصرف سیگار برقی در آمریکا

سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) با انتشار بیانیه‌ای شدیداللحن به‌ ۵ شرکت تولیدکننده و بیش از ۱۳۰۰ خرده‌فروشی سیگارهای برقی در این کشور هشدار داد اگر ظرف دو ماه آینده راهکارهای جدی را برای جلوگیری از فروش گسترده سیگارهای برقی به جوانان پیدا نکنند، علاوه بر جریمه سنگین حتی جلوی فروش سیگارهای برقی آنها نیز بطور کامل گرفته خواهد شد.
عوارض جانبی داروها؛

داروهای رایجی که به کلیه‌ها آسیب می‌زنند

اگر فکر می‌کنید کلیه‌ها در برابر اثرات داروهای مصرفی ایمن هستند، باید در این زمینه تجدید نظر کنید زیرا حدود ۲۰ درصد از موارد نارسایی کلیوی حاد (نفروتوکسیسیتی) به واسطه داروهای تجویزی شکل می‌گیرند.با برخی از داروهای رایجی که به کلیه‌ها آسیب وارد کنند در ادامه بیشتر آشنا می‌شویم.
مهناز خانوی:

توزیع متمرکز شیرخشک‌های رژیمی و غذاهای ویژه در داروخانه‌های خاص

خانوی از توزیع متمرکز شیرخشک‌های رژیمی و غذاهای ویژه که مشمول دریافت ارز دولتی می شوند، در داروخانه های خاص خبر داد.
مدیرکل پاسخگویی به شکایات سازمان غذا و دارو تاکید کرد؛

نظارت "تعزیرات" بر انبارهای دارو

مدیرکل دفتر بازرسی، پاسخگویی به شکایات و امور حقوقی سازمان غذا و دارو با اشاره به آمار بازرسی‌ها و میزان کشفیات این سازمان در حوزه کالاهای سلامت در سال ۹۶، در عین حال از شدت نظارت‌های سازمان تعزیرات حکومتی بر انبارهای شرکت‌های دارویی خبر داد.
عباس کبریایی‌زاده:

مشکلات دارویی و راه‌حل‌ها

ریشه مشکلات دارویی کشور در درجه اول در داخل و مربوط به سیاست‌ها و روش‌های دولت در حوزه اقتصاد و مدیریت اجرائی است که به اجمال نکاتی را یادآور می‌شود.
قاچاق دارو به آن سوي مرزها؛

تبعات جديد نوسانات ارزي خود را نشان مي‌دهد

بنزین، گازوئیل و حالا دارو و شیرخشک؛ کالاهایی که قاچاق آنها به آن‌سوی مرزها این روزها رونق چشمگیری یافته است. نوسانات قیمت ارز به‌علاوه دادن یارانه به برخی کالاهای اساسی آنها را به بهترین کالا برای قاچاق به خارج از مرزهای کشور تبدیل کرده است.
صفحه  از ۵۰
نظرات و گلایه ها